motomaniacy
TECHNOLOGIA ELEKTRYCZNA
POWRÓT
28 stycznia 2021 14:23

Nowy Peugeot e-Traveller - Next Gen Travel od 217 200 zł

Nowy Peugeot e-Traveller - Next Gen Travel od 217 200 zł

Nowy Peugeot e-Traveller – sprzymierzeniec w podróżach zarówno zawodowych, jak i prywatnych, jest teraz dostępny w Polsce z silnikiem w 100% elektrycznym.


Nowy Peugeot e-Traveller jest doskonałym przykładem strategii marki „Power Of Choice” zakładającej wybór rodzaju napędu – spalinowego lub elektrycznego – bez konieczności pójścia na jakiekolwiek kompromisy, jeśli chodzi o zalety samochodu.

 

Peugeot e-Traveller oferuje

- dwa poziomy zasięgu – do 330 km w cyklu WLTP,

- dwie pojemności baterii (50 kWh lub 75 kWh),

- trzy długości nadwozia (Compact, Standard i Long),

- wysokość do 1,90 m (w zależności od wersji),

- do dziewięciu miejsc.

„Peugeot e-Traveller to kolejna świetna oferta marki idąca w kierunku pełnej elektryfikacji gamy. Ten wyróżniający się elegancką stylistyką, wysokiej klasy konstrukcją wnętrza i nowoczesną technologią model oferuje napęd w 100% elektryczny. Portfolio marki PEUGEOT wzbogaca się o model zapewniający komfort jazdy, który dzięki wielu konfiguracjom zadowoli najbardziej wymagających podróżnych i jednocześnie odpowie na oczekiwania tych, którzy w swojej filozofii podróżowania uwzględniają czynnik ekologiczny - Paweł Gawryluk, dyrektor marki Peugeot w Polsce.

 

Wyposażenie i modułowość, Next Gen Space Modularity

Zgodnie z oczekiwaniami rynku i wieloma zastosowaniami, których potrzebują przedsiębiorcy i osoby prywatne, nowy PEUGEOT e-Traveller jest dostępny w dwóch wariantach przeznaczonych do transportu osób i wyjazdów wypoczynkowych:

 

Shuttle

Dla przedsiębiorców i specjalistów w transporcie pasażerskim (taksówki korporacyjne i prywatne, transport hotelowy, lotniska...) w wersji Business (5 do 9 miejsc) i Business VIP (6 do 7 miejsc).

Komfort dla pasażerów, którzy mogą wygodnie zająć miejsca na pokładzie, jest zapewniony dzięki zdalnie otwieranym bocznym drzwiom po prawej i lewej stronie. Prywatność jest zagwarantowana dzięki przyciemnianym szybom (70% przyciemnienia) lub szybom o bardzo dużym stopniu przyciemnienia (90% przyciemnienia).

W zależności od wersji, pasażerowie drugiego i trzeciego rzędu dysponują przesuwanymi, niezależnymi fotelami ze skóry z podłokietnikami albo przesuwanymi siedzeniami dzielonymi w proporcjach 2/3 – 1/3. Pojedynczy element sterujący składa fotel i zapewnia szerokie przejście do tylnej kanapy.

Wykończenie VIP oferuje dodatkowo, dla komfortu pasażerów siedzących z tyłu, konfigurację typu salonka z 4 niezależnymi fotelami w układzie vis-à-vis lub wersję z 5 miejscami, trzystrefową klimatyzację z funkcją łagodnego nawiewu powietrza oraz przeszklone i indywidualnie przysłaniane okna dachowe.

 

Combispace

Wersja przeznaczona dla osób prywatnych, dostępna w wersjach wyposażenia Active i Allure oferujących od 5 do 8 miejsc siedzących. Combispace zaspokaja różne potrzeby rodzin oraz amatorów rekreacji i sportu, dzięki wielu opcjom konfiguracji siedzeń, które są przesuwne lub wyjmowane. Elastyczność ta pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni wnętrza i zapewnia komfort jazdy. Dzieci mogą korzystać z ekranów w zagłówkach w drugim rzędzie i są chronione przed światłem dzięki wbudowanym żaluzjom przeciwsłonecznym.

Nowy PEUGEOT e-Traveller jest łatwy w obsłudze i dzięki swojej zwrotności dostosowuje się do pragnień i potrzeb codziennego życia. Pozwala także na zjechanie z utartego szlaku dzięki rozbudowanemu systemowi kontroli napędu – Grip Control, który dostosowuje się do rodzaju napotykanych nawierzchni. Kierowca może, za pomocą pokrętła umieszczonego na panelu czołowym deski rozdzielczej, wybrać jeden z trybów: Śnieg, Off-road, Piasek, ESP Off.

Podobnie jak w przypadku wersji Shuttle, dostęp do bagażnika jest łatwiejszy dzięki otwieranej tylnej szybie, bardzo przydatnej kiedy na parkingu nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby otworzyć tylną klapę.

Poza PEUGEOT e-Travellerem w ofercie marki proponowany jest również PEUGEOT e-Expert Kombi, który dzięki dostępnej przestrzeni, praktyczności w codziennym transporcie, komfortowi i łatwemu do sprzątania wnętrzu jest odpowiedni dla stowarzyszeń, klubów sportowych lub do transportu pracowników między miejscami ich pracy. Dostępny w wersji od 2 do 9 miejsc siedzących – każda z zerową emisją spalin.

 

Przestronność i komfort, Next Gen Travel Comfort

Dla zapewnienia jeszcze większej wszechstronności, nowy PEUGEOT e-Traveller jest dostępny w trzech długościach nadwozia:

- Compact o długości 4,60 m;

- Standard o długości 4,95 m;

- Long o długości 5,30 m.

Ważną zaletą jest ograniczona wysokość –1,90 m, która gwarantuje dostęp do większości parkingów.

Wersja Compact (4,60 m) jest unikatowa w tym segmencie i może pomieścić do 9 osób. Dzięki swojej zwartości i zwrotności doskonale sprawdza się w mieście. Średnica zawracania między krawężnikami wynosi 11,30 m, co sprawia, że nadaje się szczególnie do wąskich uliczek i zatłoczonych centrów miast. Silnik elektryczny zapewnia swobodę przemieszczania się nawet w przypadku ograniczeń w ruchu.

Wspólną cechą różnych wersji jest wygoda i przestrzeń wnętrza dostępna dla wszystkich pasażerów, zarówno z przodu jak i z tyłu w rzędach 2 i 3. Pasażerowie czują się komfortowo niezależnie od tego, na którym fotelu podróżują. Nowy PEUGEOT e-Traveller oferuje maksymalną przestrzeń dla pasażerów i może przewozić do 9 osób przy pojemności bagażnika 1500 litrów lub do 5 osób przy pojemności bagażnika 3000 litrów, a nawet do 4900 litrów dzięki wyjmowanym 2 i 3 rzędom foteli.

W całym przedziale pasażerskim znajdują się liczne otwarte lub zamknięte schowki wewnętrzne o łącznej pojemności do 74 litrów.

 

Przyjemność z jazdy, Next Gen Travel Car by PEUGEOT

Nowy PEUGEOT e-Traveller łączy w sobie kompaktowe wymiary zewnętrzne z maksymalną przestrzenią ładunkową. Akumulatory umieszczone są pod podłogą i nie ograniczają ilości miejsca w środku.

Takie usytuowanie akumulatorów zwiększa również sztywność nadwozia, zapewniając – dzięki optymalnemu rozkładowi masy – tak samo przyjemną jazdę jak w wersji spalinowej. Komfort zawieszenia gwarantują specjalne amortyzatory i sprężyny, które zapewniają najlepszą wydajność podczas jazdy zarówno z obciążeniem, jak i bez obciążenia.

Udźwig holowniczy jest zachowany z możliwością holowania ładunku o masie do 1000 kg.

TCO (Total Cost of ownership or cost per use), który jest istotny w przypadku przedsiębiorców, dotyczy również klientów prywatnych. Koszt zakupu pojazdu elektrycznego jest wyższy, ale należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki:

- projekty programów rządowych dofinansowania zakupu elektrycznych samochodów

- niższe koszty utrzymania,

- niższe koszty energii.

Celem jest zaproponowanie takiego samego finalnego kosztu eksploatacji samochodu elektrycznego jak spalinowego.

 

Elegancki i asertywny styl, Next Gen Travel Car by PEUGEOT

Wierny strategii marki „Power Of Choice”, nowy PEUGEOT e-Traveller zachowuje elegancki styl wersji spalinowych, uzupełniony o kilka charakterystycznych cech.

 

Na zewnątrz

- połyskujące logo lwa z kolorowymi akcentami, które zmienia odcień w zależności od kąta patrzenia, z przodu i z tyłu pojazdu,

- gniazdo ładowania na lewym przednim błotniku,

- dodatkowy grill w przednim zderzaku,

- emblemat "e-Traveller" z tyłu.

 

Wewnątrz

- zestaw analogowych wskaźników z kolorowym wyświetlaczem dostosowanych do obsługi pojazdu elektrycznego,

- specjalna grafika na centralnym ekranie dotykowym w nawigacji TomTom Traffic 3D, która pokazuje dostępne punkty ładowania oraz pozostały zasięg w zależności od stopnia naładowania akumulatora,

- nowy przełącznik "e-Toggle" sterujący przekładnią automatyczną,

- przełącznik wyboru trybu jazdy: Eco, Normal lub Power,

- elektryczny hamulec postojowy.

 

Pełna e-wolucja kokpitu

Z punktu widzenia kierowcy, konsola środkowa została tak zaprojektowana, aby pomieścić:

- nowe sterowanie skrzynią biegów typu "e-Toggle" – ergonomiczne i idealnie zintegrowane – pozwalające wybierać funkcje Park/Reverse/Neutral/Drive oraz Break,

- przełącznik wyboru trzech trybów jazdy,

- górny schowek.

Nowy PEUGEOT e-Traveller oferuje trzy tryby jazdy wybierane specjalnym przełącznikiem:

- Eco (60 kW, 190 Nm): maksymalizuje zasięg,

- Normal (80 kW, 210 Nm): optymalny podczas codziennego użytku,

- Power (100 kW, 260 Nm): optymalizuje wydajność podczas transportu większej liczby osób i bagażu.

Funkcja „Brake” ma dwa tryby hamowania silnikiem umożliwiające ładowanie akumulatora podczas zwalniania:

- umiarkowany – zapewniający doznania zbliżone do jazdy samochodem z silnikiem spalinowym,

- wzmocniony – dostępny po wybraniu sterownikiem skrzyni biegów pozycji B („Brake”), zapewniający zwiększone hamowanie silnikiem, kontrolowane pedałem gazu.

Wszystkie wersje nowego PEUGEOT e-Travellera są wyposażone w elektryczny hamulec postojowy, co jest nowością w tym modelu. Zautomatyzowana obsługa hamulca nie tylko zwiększa ilość miejsca na podłodze, ale także zapewnia komfort i spokój podczas codziennej jazdy. Dodatkowo na obudowie dźwigni elektrycznego hamulca postojowego zamontowana jest boczna siatka na drobne przedmioty.

Zestaw zegarów przekazuje wszystkie informacje niezbędne do prawidłowej obsługi pojazdu elektrycznego:

- zużycie energii do napędu pojazdu (ECO – optymalizacja energii lub POWER – moc maksymalna) lub stopień odzyskiwania energii (CHARGE),

- zużycie energii przez urządzenia zapewniające komfort cieplny (ogrzewanie, klimatyzacja),

- poziom naładowania akumulatora,

- widoczne na kolorowym wyświetlaczu informacje o przepływie energii, ładowaniu (bieżącym lub zaprogramowanym na później), pozostałym zasięgu oraz dane z komputera pokładowego.

W środkowej części deski rozdzielczej znajduje się ekran dotykowy z nawigacją 3D połączony z usługą TomTom Traffic, na którym za pomocą specjalnego przycisku można przejść do menu "Electric" i wybrać jedną z następujących funkcji:

- "Flow", aby wyświetlić przepływ energii w czasie rzeczywistym,

- "Statystyki", aby wyświetlić statystyki zużycia,

- "Ładowanie", które pozwala na zaprogramowanie ładowania.

Ponadto można przeglądać punkty ładowania dostępne w ramach pozostałego zasięgu wraz z odległościami, a także ustawić czas wstępnego ogrzewania lub chłodzenia przedziału pasażerskiego.

 

W 100% elektryczna technologia, Next Gen Efficiency

Bazując na platformie modułowej EMP2 (Efficient Modular Platform) dostosowanej do różnych rodzajów napędu, PEUGEOT e-Traveller oferuje w 100% elektryczny silnik o maksymalnej mocy 100 kW i maksymalnym momencie obrotowym 260 Nm, dostępnym od momentu rozruchu, zapewniającym natychmiastową reakcję na pedał gazu, bez wibracji, hałasu, konieczności zmiany biegów, zapachu spalin i oczywiście bez emisji CO2.

Elektryczny układ napędowy jest zbliżony do stosowanego w nowym PEUGEOT e-208 i nowym PEUGEOT e-2008. Wprowadzono zmiany w skrzyni biegów, która ma krótsze przełożenia, aby sprostać większym obciążeniom właściwym dla pojazdów użytkowych.

Osiągi (w trybie POWER) są następujące (dane wg homologacji):

- prędkość maksymalna wynosi 130 km/h

- przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 13,1 s

- 1000 m ze startu zatrzymanego w 35,8 s

- przyspieszenie od 80 do 120 km/h w 12,1 s.

Nowy PEUGEOT e-Traveller jest pierwszym elektrycznym pojazdem osobowym marki PEUGEOT, który oferuje dwa poziomy zasięgu. Sposób użytkowania determinuje wybór zasięgu – pojemność akumulatorów litowo-jonowych wynosi odpowiednio 50 kWh lub 75 kWh.

Wersje (Compact, Standard i Long) dostępne z akumulatorem o pojemności 50 kWh mają zasięg do 230 km zgodnie z protokołem WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicle Test Procedures).

Wersje Standard i Long mogą być wyposażone w akumulator o pojemności 75 kWh, który zapewnia zasięg do 330 km zgodnie z WLTP.

W połączeniu z systemem wymiany ciepła w kabinie pasażerskiej, układ chłodzenia akumulatora zapewnia szybkie ładowanie, optymalizację zasięgu i wydłużenie okresu eksploatacji.

Dostępne są dwa typy ładowarek pokładowych, dostosowane do wszystkich zastosowań i wszystkich rodzajów ładowania, z jednofazową ładowarką 7,4 kW w standardzie i opcjonalną trójfazową ładowarką 11 kW.

Tryby ładowania są elastyczne i dostosowane do różnych sytuacji. Możliwe są następujące rodzaje ładowania:

- ze standardowego gniazda (8A): do pełnego naładowania w ciągu 31h (akumulator 50 kWh) lub 47h (akumulator 75 kWh),

- ze wzmocnionego gniazda (16A): do pełnego naładowania w 15h (akumulator 50 kWh) lub 23h (akumulator 75 kWh),

- z urządzenia Wallbox o mocy 7,4 kW: pełne naładowanie w 7h 30 min (akumulator 50 kWh) lub 11h 20 min (akumulator 75 kWh) za pomocą jednofazowej (7,4 kW) ładowarki pokładowej,

- z urządzenia Wallbox o mocy 11 kW: pełne naładowanie w 5h (akumulator 50 kWh) lub 7h 30 min (akumulator 75 kWh) za pomocą trójfazowej (11 kW) ładowarki pokładowej,

- z publicznej stacji szybkiego ładowania: układ chłodzenia akumulatora pozwala na użycie ładowarek o mocy 100 kW i naładowanie akumulatora do 80% pojemności w 30 min (akumulator 50 kWh) lub w 45 min (akumulator 75 kWh).

Nowy PEUGEOT e-Traveller oferuje możliwość zaprogramowania ładowania – z ekranu Peugeot Connect Nav lub z aplikacji MyPeugeot® dla smartfonów (w zależności od wersji). System ten umożliwia również zdalne rozpoczęcie lub przerwanie ładowania w dowolnym momencie oraz sprawdzenie stanu naładowania.

Nowy PEUGEOT e-Traveller zapewnia pasażerom najwyższy poziom komfortu cieplnego dzięki:

- rezystorowi grzewczemu o dużej mocy (5 kW),

- podgrzewanym siedzeniom (w zależności od wersji),

- wstępnemu ogrzaniu lub schłodzeniu kabiny programowanemu za pomocą ekranu dotykowego (w zależności od wersji) lub zdalnie za pomocą aplikacji na smartfonie MyPeugeot® (w zależności od wersji). Poza komfortem, funkcja ta, po podłączeniu pojazdu, optymalizuje zasięg (szybsze osiągnięcie temperatury zadanej podczas fazy rozruchu) i pozwala na szybsze osiągnięcie optymalnej temperatury pracy akumulatora.

 

Eko-system PEUGEOT

Aby wesprzeć swoich klientów w transformacji energetycznej, marka PEUGEOT wprowadziła na rynek szereg usług:

- Easy-Charge, lub jak ułatwić klientom dostęp do różnych form i możliwości ładowania akumulatorów:

o oferta ładowania w domu lub w biurze obejmuje szeroką gamę urządzeń (wzmocnione gniazdko, Wallbox, Smart Wallbox…), diagnozowanie niezbędnej instalacji elektrycznej, wybór optymalnego rozwiązania do ładowania akumulatora oraz finalną instalację,

- Easy-Care, czyli jak wspierać klientów na etapie odkrywania elektromobilności i pozwolić im w pełni cieszyć się swoim samochodem:

o nowe symulatory i narzędzia cyfrowe, dostępne na stronach internetowych marki PEUGEOT, pomagają w lepszym poznaniu napędu elektrycznego,

o odpowiednio dostosowane umowy serwisowe oraz pomoc drogowa mogą być wliczone w ofertę finansowania, aby klient mógł bezstresowo korzystać z samochodu,

o certyfikat stanu akumulatora, aby ułatwić odsprzedaż samochodu z zagwarantowanym poziomem pojemności akumulatora,

o akumulator ma gwarancję zachowania przynajmniej 70% pojemności przez 8 lat lub 160 000 km.

Dla użytkowników wersji z napędem w 100% elektrycznym dostępne są następujące technologie i asystenci kierowcy gwarantujący bezpieczeństwo i komfort:

- bezdotykowe otwieranie przesuwnych drzwi bocznych,

- bezkluczykowy dostęp i uruchomianie,

- wyświetlanie informacji w polu widzenia kierowcy,

- Grip Control,

- wspomaganie ruszania na wzniesieniu,

- kamera cofania Visiopark 1,

- aktywny regulator prędkości,

- alarm niezamierzonego przekroczenia linii,

- system ostrzegania przed kolizją,

- system Active Safety Brake,

- system wykrywania zmęczenia kierowcy,

- automatyczne przełączanie świateł mijania i drogowych,

-system monitorowania ograniczeń prędkości,

- rozszerzony system rozpoznawania znaków drogowych (stop, zakaz wjazdu),

- monitor martwego pola.

Smartfony są nierozłącznie związane z naszym codziennym życiem. W nowym PEUGEOT e-Travellerze informacje ze smartfonów są dostępne na centralnym wyświetlaczu dzięki kompatybilności funkcji MirrorScreen z systemami Apple CarPlay™ i Android Auto™.

W mieście, do prędkości 30 km/h, w celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym, nadawany jest sygnał dźwiękowy zwracający uwagę na obecność pojazdu z przodu lub z tyłu.

Nowy PEUGEOT e-Traveller, specjalizujący się w komfortowym przewozie osób, uzupełnia gamę samochodów elektrycznych PEUGEOT i doskonale uosabia strategię „Power Of Choice” marki.

 

Następujące trzy cechy idealnie podsumowują nowego PEUGEOT e-Travellera

- Spokój: zaoferowanie gamy pojazdów osobowych PEUGEOT w 100% zelektryfikowanych do 2023 roku,

- Przyjemność: bezkompromisowe osiągi i przyjemność z jazdy jako DNA marki PEUGEOT,

- Prostota: wspieranie klientów podczas całego procesu zakupu i eksploatacji.

Nowy PEUGEOT e-Traveller jest produkowany we Francji w fabryce koło Valenciennes.


Autor: Peugeot Polska

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
6432.jpeg
2024-07-08 18:35:00
Peugeot wprowadza chatGPT w standardzie

Zintegrowany z kultowym i-Cockpit® i aktywowany za pomocą asystenta głosowego „OK PEUGEOT”, ChatGPT może odpowiedzieć na każde pytanie i oferuje niespotykany...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
3008Hybrid_3.jpg
2024-07-02 15:55:00
Peugeot otwiera zamówienia na nowego Peugeot 3008 plug-in hybrid

Po udanej premierze nowego, w pełni elektrycznego modelu E-3008 i 3008 Hybrid, marka PEUGEOT otwarła na polskim rynku zamówienia na wersję Plug-In Hybrid 195...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
2518d7603952fd0c0df729c6b54e63d7410fb587.jpeg
2024-06-28 13:54:00
Peugeot Boxer z automatyczną skrzynią biegów

W ramach odświeżonej gamy pojazdów użytkowych, PEUGEOT oferuje dziś swój duży samochód dostawczy BOXER z całkowicie nową, automatyczną skrzynią biegów.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
PEUGEOT_E5008_2403STYP_109.jpg
2024-03-20 10:18:00
E-5008 - Peugeot z wyższej półki

E-5008 - nowy wymiar doskonałości.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
6203.jpeg
2024-02-29 09:55:00
Nowy Peugeot E-5008 - pierwsze spojrzenie

Klasa wyższa dużego SUV-a z napędem elektrycznym wzbogacona o większą przestrzeń, oferująca 7 miejsc oraz łatwy dostęp do wygodnego trzeciego rzędu siedzeń.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 16
DILERZY
PEUGEOT Abramczyk

Lazurowa 5

01-314 Warszawa

tel: 22 665 32 46

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT Antoniak

Czarnochowska 19

32-020 Wieliczka

fax 122880749

tel: 122781330

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT ASO Wysockiego

Wysockiego 27

03-371 Warszawa

tel: 22 675 98 92

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT ASW WOJCIULA

Gen. Maczka 51

15-113 Białystok

tel: 85 679 33 33

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT AT Garage

STRYKOWSKA 131

91-527 Łódź

fax 426170721

tel: 426170720

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT Auto Club Peugeot

Opłotki 15 / wyjazd droga krajowa 5/

60-012 Poznań

tel: 61 8 900 600

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT Auto Dealer Katowice

Bocheńskiego 100

40-816 Katowice

fax 32 252 39 36

tel: 32 252 50 70

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 10
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI