motomaniacy
TECHNOLOGIA ELEKTRYCZNA
POWRÓT
20 marca 2024 10:18

E-5008 - Peugeot z wyższej półki

E-5008 - Peugeot z wyższej półki

E-5008 - nowy wymiar doskonałości.


Nowy PEUGEOT E-5008 wyznacza nowe standardy, stając się jedynym w pełni elektrycznym SUV-em oferującym wyjątkową i komfortową przestrzeń dla 7 pasażerów i zasięg elektryczny do 660 km. Oparty na platformie STLA Medium i wyposażony w akumulator produkowany we Francji, E-5008 spełnia potrzeby klientów poszukujących dużego SUV-a o wyrazistym designie, przyjaznym wnętrzu oraz dużym zasięgu i wysokiej wydajności elektrycznej. Marka PEUGEOT zapewnia swoim klientom jazdę z pełnym spokojem ducha, oferując nowego PEUGEOTA E-5008 z dodatkową gwarancją ważną przez 8 lat/160 000 km w ramach programu ALLURE CARE.

ALLURE: Design łączący dynamikę prawdziwego SUV-a z wyrafinowaniem modelu segmentu premium.

Spektakularny panoramiczny i-Cockpit® oraz przyjazne i pełne technologicznych nowinek wnętrze.

DOSKONAŁOŚĆ: Wyjątkowy 7-osobowy SUV, produkowany we Francji, oferujący znakomite osiągi elektryczne i zapewniający zasięg do 660 km.

W swoim dążeniu, aby stać się marką w 100% elektryczną, PEUGEOT stale poszerza swoją ofertę, pragnąc sprostać wymaganiom wszystkich klientów. Nowy E-5008 to jedyny model w swoim segmencie oferujący w pełni elektryczną mobilność dla siedmiu pasażerów w wyjątkowo przestronnym i przyjaznym wnętrzu.

Nowy PEUGEOT E-5008 potwierdza elastyczny charakter platformy Stellantis STLA Medium i jest pierwszym modelem, który korzysta z rozszerzonej konfiguracji. Rozstaw osi wynoszący 2,90 m jest wyjątkowo duży, dzięki czemu samochód jest bardzo przestronny, a jego całkowita długość wynosi 4,79 m.

Innowacyjna platforma STLA Medium została zaprojektowana, aby spełnić oczekiwania klientów w zakresie tego, co jest dla nich najważniejsze: zasięg (do 660 km), czas ładowania (od 20% do 80% w 30 minut), przyjemność z jazdy, osiągi, wydajność i usługi połączone (planer podróży, inteligentne ładowanie, funkcja „vehicle-to-load”, aktualizacje bezprzewodowe OTA).

Nowy PEUGEOT E-5008 będzie produkowany wyłącznie w fabryce w Sochaux. Jest wyposażony w akumulatory ACC produkowane w gigafabryce we Francji (Douvrin). Jest objęty programem ALLURE CARE i oferuje dodatkową gwarancję do 8 lat / 160 000 km, najdłuższą spośród wszystkich europejskich marek.

Sprzedaż nowego PEUGEOT E-5008 rozpocznie się jesienią 2024 roku. Gama będzie obejmować dwie wersje Allure i GT, każda z trzema pakietami opcji ułatwiającymi wybór i trzema silnikami elektrycznymi (210 KM, 230 KM z dużym zasięgiem i 320 KM Dual Motor z napędem na 4 koła), a także dwa zelektryfikowane układy napędowe, hybrydowy 48 V (136 KM) i hybrydowy Plug-In (195 KM).

 

ALLURE: WYRAZISTY I WYRAFINOWANY DESIGN

Nowy PEUGEOT E-5008 oferuje aerodynamiczną sylwetkę i wyrafinowane wnętrze, zapewniając jednocześnie optymalną wydajność.

 

Mocna i dynamiczna sylwetka

Nowego E-5008 wyróżnia stylistyka SUV-a, która inspiruje solidnością i bezpieczeństwem, w połączeniu z bardzo dynamiczną sylwetką.

Wysoka linia nadwozia E-5008 i mocno zarysowane linie boczne, podobnie jak jego wymiary (długość: 4,79 m, szerokość: 1,89 m, wysokość: 1,69 m) sprawiają, że model świetnie prezentuje się na drodze.

Stylistyka modelu odzwierciedla jego dynamikę. Łuk tylnej szyby jest podkreślony przez wyrafinowane boczne elementy stylistyczne, natomiast przód charakteryzuje się nową sygnaturą świetlną i innowacyjnym przednim grillem, który idealnie łączy się z kolorem nadwozia.

 

Przód w stylu hi-tech

Wyrafinowana osłona chłodnicy jest podkreślona przez smukłą, elegancką czarną listwę obejmującą cały przód E-5008, w której umieszczono ultrakompaktowe reflektory LED dostępne we wszystkich wersjach.

E-5008 GT jest standardowo wyposażony w nową technologię PEUGEOT Pixel LED, która automatycznie dostosowuje wiązkę światła reflektorów do warunków drogowych i utrzymuje optymalne oświetlenie bez przeszkadzania innym użytkownikom drogi.

Aby kontynuować innowacje zapoczątkowane w modelach PEUGEOT 408 i E-3008, nowego E-5008 wyposażono w obręcze kół, które nie tylko podkreślają nowoczesną stylistykę, ale także zapewniają aerodynamiczne osiągi.

W centralnej części 19- lub 20-calowych obręczy kół o technicznym i geometrycznym wzorze umieszczono nowy emblemat PEUGEOT.

W kabinie pasażerskiej, spektakularny 21-calowy unoszący się wyświetlacz PEUGEOT Panoramic i-Cockpit® sprawia, że wnętrze jest równie zaawansowane technologicznie, co przyjazne dla użytkownika.

 

Najwyższy poziom wyrafinowania

Nie ma nic bardziej wyrafinowanego niż prostota. Nowy E-5008 wpisuje się w tę filozofię, oferując gładkie, eleganckie, pionowe boki, podkreślające wyrafinowanie poprzez ukrycie uszczelek bocznych szyb w drzwiach.

Zredukowano liczbę ozdobnych akcentów nadwozia, a chromowane elementy zostały usunięte na rzecz elementów lakierowanych: Meteor Grey na przednim spojlerze i tylnym zderzaku, Orbital Black na obudowach lusterek i dolnej linii pojazdu.

Nowy E-5008 jest dostępny w sześciu kolorach: niebieskim Obsession Blue, niebieskim Ingaro Blue, białym Okenite White, czarnym Pearl Black, szarym Artense Grey i szarym Titanium Grey. Nowy E-5008 GT jest standardowo oferowany w wersji dwukolorowej, z błyszczącym czarnym dachem.

Doskonałe dopracowanie wnętrza nowego E-5008 przynosi korzyści wszystkim pasażerom. Przykładowo, eleganckie wykończenie z prawdziwego aluminium i oświetlenie ambientowe LED, które można personalizować – do wyboru jest 8 różnych kolorów, obejmuje deskę rozdzielczą i rozciąga się na przednie i tylne drzwi. Całość tworzy wysokiej jakości, przyjazną stylistykę high-tech.

 

EMOCJE: JAZDA I NIEZAPOMNIANE WRAŻENIA, E-5008 ZAPEWNIA NIEZRÓWNANĄ PRZYJEMNOŚĆ PROWADZENIA

Jeśli chodzi o emocje, nowy E-5008 nie ma sobie równych. Kierowca znajduje się w samym sercu spektakularnego Panoramic i-Cockpit®, a pasażerowie korzystają z wyjątkowej przestrzeni i komfortu wnętrza.

 

Panoramiczny i-Cockpit® przenoszący przyjemność z jazdy na wyższy poziom

Zespół PEUGEOT zdecydował się połączyć dwa z trzech podstawowych elementów PEUGEOT i-Cockpit® – wyświetlacz kierowcy i duży centralny ekran dotykowy. Są one teraz zintegrowane w zakrzywionym panoramicznym wyświetlaczu, składającym się z pojedynczego 21-calowego panelu o wysokiej rozdzielczości, który rozciąga się od lewego końca deski rozdzielczej do konsoli środkowej.

Panoramiczny wyświetlacz wydaje się unosić nad deską rozdzielczą. Efekt „lewitacji” jest podkreślany przez oświetlenie LED, którego źródło znajduje się pod wyświetlaczem.

Panoramiczny wyświetlacz o przekątnej 21 cali, umieszczony w sposób zapewniający optymalną ergonomię, jest lekko zakrzywiony w kierunku kierowcy, a jednocześnie doskonale dostępny dla wzroku pasażera. Ten duży cyfrowy wyświetlacz o wysokiej jakości łączy w sobie dwie kluczowe funkcje PEUGEOT i-Cockpit®:

- po lewej stronie panoramicznego wyświetlacza, zestaw wskaźników prezentuje nad kompaktową kierownicą wszystkie informacje związane z prowadzeniem pojazdu: prędkość, moc, systemy wspomagające jazdę, przepływ energii,

- po prawej stronie panoramicznego wyświetlacza, na środku deski rozdzielczej, znajduje się ekran dotykowy dostępny zarówno dla kierowcy, jak i pasażera. Można go używać do nawigacji, sterowania ogrzewaniem/klimatyzacją, systemami multimedialnymi/łączności itp.

W wersji Allure modelu E-5008, nowy PEUGEOT i-Cockpit® składa się standardowo z dwóch 10-calowych ekranów cyfrowych zintegrowanych w jednym panelu na panoramicznym wyświetlaczu i daje ten sam efekt unoszenia się, co 21-calowy panel.

 

Kompaktowa kierownica z nowymi przyciskami sterowania

Kompaktowa kierownica, będąca od samego początku kluczowym elementem PEUGEOT i-Cockpit®, została gruntownie przeprojektowana, aby zapewnić jeszcze lepsze wrażenia z jazdy i większy komfort. Zachowała oczywiście swoje kompaktowe wymiary, lecz zyskała unowocześniony design: nowo zaprojektowana centralna poduszka jest mniejsza i „odizolowana” od ramion kierownicy, aby zapewnić efekt lewitacji podobny do tego, który cechuje panoramiczny wyświetlacz na desce rozdzielczej.

Przyciski sterowania na kompaktowej kierownicy są nowe i zapewniają optymalną ergonomię. Automatycznie wykrywają dotyk palców kierowcy, lecz aby uniknąć pomyłkowych manewrów są aktywowane tylko wtedy, gdy kierowca je naciśnie.

Nowa kompaktowa kierownica w modelu E-5008 GT jest standardowo podgrzewana.W nowym panoramicznym PEUGEOT i-

Cockpit® za kompaktową kierownicą pojawiły się dwie nowe, smukłe i eleganckie manetki oraz dwie łopatki do hamowania rekuperacyjnego.

 

Dziesięć konfigurowalnych i-Toggles®

W centralnej części deski rozdzielczej znajdują się i-Toggles, w pełni konfigurowalne przyciski dotykowe, które można zaprogramować tak, aby zapewniały szybki dostęp do 10 ulubionych funkcji użytkownika: dzwonienie do ulubionego kontaktu, uruchamianie nawigacji do często używanego miejsca docelowego, dostrajanie radia do ulubionej stacji, ustawianie idealnej temperatury klimatyzacji itp.

 

Systemy informacyjne PEUGEOT najnowszej generacji z dostępem do internetu

Wersja Allure jest standardowo wyposażona w system PEUGEOT i-Connect®, zapewniający pełną łączność z otoczeniem dzięki funkcji bezprzewodowego klonowania ekranu (Apple CarPlay/Android Auto).

 

Wrażenie technologicznego zaawansowania potęguje instalowany w standardzie w wersji

E-5008 GT system PEUGEOT i-Connect® Advanced. Jest on połączony z wydajnym i skutecznym systemem nawigacji TomTom z dostępem do Internetu, wyposażonym w funkcję planowania trasy „trip planner. Asystent głosowy „OK PEUGEOT”, rozpoznający naturalną mowę, zapewnia dostęp do wszystkich funkcji związanych z systemem informacyjno-rozrywkowym, ogrzewaniem, klimatyzacją, a także do funkcji telefonu. Teraz jest on nawet w stanie rozróżnić polecenia wydawane przez kierowcę i pasażera.

Sztuczna inteligencja, ChatGPT, będzie również dostępna w modelu E-5008, aby zapewnić interakcję między pasażerami a pojazdem.

Ponadto, aby móc udzielić użytkownikom odpowiedzi na ewentualne pytania, system „OK PEUGEOT” obejmuje także dokumentację pokładową oraz link do materiałów dydaktycznych, dostępny za pośrednictwem kodu QR. Aktualizacje systemu odbywają się w trybie „over the air”.

 

Niesamowita zwinność i łatwość prowadzenia

Nowy E-5008 jest wyjątkowo łatwy w prowadzeniu. Dzięki dynamicznym ustawieniom układu jezdnego, zgodnie z tradycją marki PEUGEOT, samochód dobrze prowadzi się na głównych drogach, a w mieście jest wyjątkowo zwrotny. W celu ułatwienia wszelkich manewrów, E-5008 jest standardowo wyposażony w kamerę, zapewniającą kierowcy widok do tyłu lub widok panoramiczny „z lotu ptaka”. Kamera ta jest zaopatrzona w dyszę spryskującą, zapewniającą idealny widok strefy za samochodem w każdych warunkach.

Nowy E-5008 może być wyposażony w dostępny w opcji system PEUGEOT VisioPark 360°, który dzięki 4 kamerom umieszczonym blisko przednich i tylnych kół oraz 12 czujnikom rozmieszczonym na obwodzie samochodu zapewnia widok bezpośredniego otoczenia w promieniu 360°. Pozwala on skutecznie omijać wszelkie przeszkody znajdujące się w pobliżu samochodu.

 

Ponad 40 systemów wspomagania kierowcy i systemów bezpieczeństwa, kolejny krok w stronę jazdy półautonomicznej

Dzięki systemowi Drive Assist Plus 2.0, PEUGEOT E-5008 wspomaga kierowcę, wykorzystując do tego dane z zamontowanych w samochodzie urządzeń sygnalizujących (czujników, kamer, radarów itd.) oraz informacje z systemu nawigacji z dostępem do internetu.

Te systemy wspomagania służą odciążeniu kierowcy w prowadzeniu samochodu na wielopasmowych arteriach komunikacyjnych, takich jak autostrady.

- Adaptacyjny tempomat z funkcją Stop & Go oraz funkcją utrzymywania samochodu w osi pasa ruchu: kontroluje on kierunek jazdy i prędkość nowego E-5008, aby utrzymać go na wybranym pasie ruchu z zachowaniem prędkości wstępnie określonej przez kierowcę.

- Półautomatyczna zmiana pasa ruchu. Na życzenie kierowcy zastępuje go w wykonywaniu manewru zmiany pasa ruchu. W tym celu wystarczy włączyć kierunkowskaz i wcisnąć umieszczony na kierownicy przycisk „OK”, a system przestawi samochód na nowy żądany pas ruchu.

- Sygnalizowanie z wyprzedzeniem ograniczeń prędkości. Wykrywa wszelkie zmiany w ograniczeniach prędkości, odczytuje znaki drogowe, zbiera informacje z systemu nawigacji połączonego z Internetem i sugeruje kierowcy odpowiednie dostosowanie ustawień aktywnego tempomatu. W przypadku wykrycia deszczu, system bezzwłocznie sugeruje zmniejszenie prędkości do ograniczeń obowiązujących w takim przypadku, na przykład ze 130 do 110 km/h na autostradzie.

Te funkcje jazdy półautonomicznej wymagają zatwierdzenia przez kierowcę. Zespół czujników nadzoruje kierowcę, aby stale trzymał ręce na kierownicy.

 

Wyjątkowa przestrzeń dla siedmiu pasażerów

Dzięki dużemu rozstawowi osi, nowy E-5008 oferuje niezwykłą przestrzeń na nogi dla pasażerów w drugim rzędzie, a trzeci rząd wyznacza nowy standard w segmencie C-SUV pod względem komfortu.

Drugi rząd nowego E-5008 jest wyposażony w wygodne fotele, które łączą przesuwną kanapę 60/40 z oparciami 40/20/40, zapewniając idealne połączenie modułowości i komfortu.

Oparcia foteli w drugim rzędzie odchylają się niezależnie w pięciu pozycjach, zapewniając pasażerom komfort podczas długich podróży. Szczególną uwagę zwrócono na wykończenie, wykorzystując wysokiej jakości materiał dla wszystkich siedzeń w drugim rzędzie.

Dostęp do trzeciego rzędu siedzeń nie ma sobie równych dzięki systemowi Easy Access. Umożliwia on jednoczesne całkowite pochylenie i przesunięcie do przodu foteli w drugim rzędzie. To nowe rozwiązanie znacznie poprawia dostęp do trzeciego rzędu siedzeń. Manewrowanie jest proste, a elementy sterujące znajdują się w górnej części oparcia siedzenia. W połączeniu z szerokim wejściem zapewnionym przez duże tylne drzwi, system ten ułatwia pasażerom różnego wzrostu zajęcie miejsc w trzecim rzędzie.

E-5008 może wygodnie pomieścić do siedmiu pasażerów. Rząd 3 oferuje prawdziwą kanapę z dwoma niezależnymi oparciami wyposażonymi w regulowane zagłówki. Fotele zapewniają prawdziwy komfort: grube i miękkie poduszki, wyższe oparcie i zoptymalizowaną przestrzeń nad głową dla dorosłych.

Nowy Peugeot E-5008 jest zatem w stanie dostosować się do wszelkich potrzeb, oferując od dwóch do siedmiu wygodnych miejsc oraz imponującą pojemność bagażnika.

 

Pojemny i niezwykle uniwersalny bagażnik

Nowy Peugeot E-5008 posiada bagażnik o pojemności 748 litrów w konfiguracji 5-miejscowej, 259 litrów w konfiguracji 7-miejscowej i do 1 815 litrów w konfiguracji 2-miejscowej.

Samochód wyróżnia wyjątkowa modułowość będąca efektem wyrafinowanej architektury siedzeń, umożliwiająca szeroki zakres konfiguracji drugiego (kanapa 60/40, oparcia 40/20/40) i trzeciego rzędu (oparcia 50/50). Po złożeniu wszystkich tylnych siedzeń, nowy E-5008 oferuje ogromną, płaską powierzchnię podłogi bagażnika i do 2 metrów długości ładunkowej. Modułowy do granic możliwości, bagażnik E-5008 jest również niezwykle pomysłowy.

W konfiguracji 7-miejscowej, z rozłożonym trzecim rzędem, nowy E-5008 ma bagażnik o długości 42 cm, jedyny pojazd w swoim segmencie, który może pomieścić różnorodne wyposażenie i bagaż.

Znajdującą się za trzecim rzędem siedzeń podłogę bagażnika można podnieść i schować pionowo za siedzeniami, robiąc tym samym miejsce na dodatkowe walizki i bagaż podręczny.

Pod trzecim rzędem siedzeń znajdują się dodatkowe schowki. Dzięki pojemności wynoszącej około 80 litrów, przestrzeń ta jest idealna do przechowywania różnych przedmiotów, których nie widać z zewnątrz, takich jak na przykład ulubiony sprzęt sportowy. Aby optymalnie wykorzystać tę przestrzeń, jako wyposażenie dodatkowe oferowana jest specjalna szuflada.

Roletę bagażnika, którą w razie potrzeby można dopasować do drugiego lub trzeciego rzędu, można włożyć do specjalnego schowka pod podłogą bagażnika. Wreszcie, aby ułatwić załadunek, E-5008 w wersji GT jest standardowo wyposażony w elektrycznie sterowaną klapę bagażnika.

 

Kabina pasażerska zapewniająca dobre samopoczucie

Pasażerowie nowego Peugeot E-5008 będą mogli cieszyć się nie tylko obszerną kabiną pasażerską, ale też wyjątkowo ciepłą i przyjazną atmosferą. Elementy dekoracyjne to połączenie nastrojowego oświetlenia, prawdziwego aluminium i cętkowanej tkaniny, rozciągających się aż do 2. rzędu. Harmonijnie współgrając ze sobą zapewniają wrażenie wyrafinowania i wyjątkowo dobre samopoczucie.

Duży panoramiczny szklany dach zapewnia mnóstwo światła. Jego przednią część można otworzyć, co należy do rzadkości w przypadku samochodów elektrycznych. Kabina aż do trzeciego rzędu siedzeń jest tak jasna, jak to tylko możliwe, co również wynika z dużych przeszklonych powierzchni.

Aby zapewnić zdrowy klimat wewnątrz samochodu, nowy PEUGEOT E-5008 jest wyposażony w system AQS (Air Quality System), który na bieżąco monitoruje jakość powietrza dostającego się do kabiny i w razie potrzeby automatycznie aktywuje recyrkulację powietrza. W wersji GT, dla większego spokoju ducha zainstalowano dodatkowo system oczyszczania powietrza Clean Cabin, który odfiltrowuje zanieczyszczające gazy i cząsteczki. Informacje o jakości powietrza wyświetlane są po prawej stronie wyświetlacza panoramicznego.

 

Komfortowy „kokon”

Wnętrze modelu E-5008 zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić jego użytkownikom wyjątkowo przyjazną atmosferę, niczym w nowoczesnym salonie, w którym można wygodnie usiąść i odizolować się od uciążliwego hałasu z zewnątrz.

Szczególnie staranna izolacja akustyczna może być dodatkowo wzmocniona przez opcjonalnie laminowane szyby przednie.

Nowe przednie fotele, których tapicerka w wersji Allure wykonana jest z połączenia skóry ekologicznej i tkaniny, a w wersji GT – ze skóry ekologicznej i Alcantary, zapewniają wyjątkowy komfort. Poduszki foteli mają przyjemnie wyprofilowany kształt i są wypełnione pianką o dużej gęstości. Jako opcja dostępne są również fotele z prestiżowym znakiem AGR (Aktion Gesunder Rücken), przyznawanym przez niemieckie stowarzyszenie lekarzy i terapeutów, które promuje badania nad zapobieganiem bólom pleców. W wersji GT fotele przednie mogą być opcjonalnie wyposażone w wentylację i funkcję masażu, a tylne są podgrzewane.

W tej konfiguracji przednie fotele są wyposażone w adaptacyjne wyprofilowania boczne, które można elektrycznie napełnić lub opróżnić, aby idealnie dopasować je do kształtu ciała pasażera.

Pasażerowie 2 i 3 rzędu siedzeń mogą cieszyć się optymalnym komfortem. Oprócz imponującej przestronności, fotele w drugim rzędzie można przesuwać i odchylać. Umieszczony w tylnej części konsoli środkowej panel sterowania umożliwia pasażerom 2. rzędu regulowanie temperatury i wentylacji trójstrefowego systemu klimatyzacji oraz włączanie opcjonalnego podgrzewania foteli. W konsoli środkowej znajduje się również gniazdo 12 V oraz, w zależności od wersji, dwa gniazda USB-C. W wersjach GT w środkowym podłokietniku znajdują się dwa uchwyty na kubki, zaś w tylnych drzwiach wbudowano rolety służące do ochrony pasażerów przed promieniami słonecznymi.

Dwaj pasażerowie w 3. rzędzie mają do dyspozycji uchwyt na kubek, lampkę do czytania i podłokietnik. W 3. rzędzie dostępne jest również gniazdko 12 V.

 

DOSKONAŁOŚĆ: WZORCOWY NAPĘD ELEKTRYCZNY

Nowy Peugeot E-5008 oferuje gamę elektrycznych i zelektryfikowanych układów napędowych, które wyznaczają standardy w segmencie nie tylko pod względem zasięgu, ale także wyboru oferowanego klientom.

 

Rozbudowana gama silników elektrycznych

Zaprojektowany od samego początku jako model elektryczny, nowy E-5008 dysponuje gamą zeroemisyjnych silników (w cyklu WLTP w trakcie homologacji) oferujących od 500 do 660 km zasięgu elektrycznego, w tym AWD z podwójnym układem silnika i wersję ze zwiększonym zasięgiem.

Ta gama synchronicznych silników z magnesami trwałymi posiada większą moc i wyższą sprawność energetyczną. Wersje z napędem na 2 koła dysponują mocą 157 kW (345 Nm) lub 170 kW (345 Nm). W wersji z napędem na 4 koła, wyposażonej w 2 silniki, łączna moc wynosi 237 kW (157 kW silnik przedni i 80 kW silnik tylny). Silnik przedni zapewnia moment obrotowy 345 Nm, a tylny 170 Nm.

Wysokonapięciowy akumulator litowo-jonowy 400 V o składzie chemicznym NMC (nikiel, mangan i kobalt) jest umieszczony pod podłogą i zasila elektryczny silnik napędowy samochodu.

Pozostałe odbiorniki prądu (światła, system informacyjno-rozrywkowy itp.) są zasilane z akumulatora 12 V, który z kolei jest zasilany z akumulatora wysokonapięciowego za pośrednictwem przetwornika.

System regulacji cieplnej akumulatora wykorzystuje układ chłodzenia cieczą. Umożliwia ultraszybkie ładowanie akumulatora, zapewnia optymalny zasięg i wydłuża jego żywotność.

Pompa ciepła w naturalny sposób zapewnia komfortową temperaturę dla użytkowników, jednocześnie oszczędzając energię z akumulatora.

Akumulator jest objęty ośmioletnią gwarancją (lub do przebiegu 160 000 km) na 70% fabrycznej pojemności.

Pewna jakości swoich produktów, marka PEUGEOT oferuje klientom nowego E-5008 program „PEUGEOT Allure Care”, zapewniający jazdę z pełnym spokojem ducha, dzięki dodatkowej gwarancji obejmującej silnik elektryczny, ładowarkę, układ napędowy oraz główne komponenty elektryczne i mechaniczne, ważnej przez okres 8 lat lub do osiągnięcia przebiegu 160 000 km.

Gwarancja PEUGEOT Allure Care dla nowego E-5008 jest automatycznie aktywowana na 2 lata lub 25 000 km po każdym przeglądzie wykonanym w autoryzowanym serwisie PEUGEOT.

 

Wyjątkowo wydajna platforma elektryczna

PEUGEOT E-5008 został zbudowany na nowej platformie STLA Medium Stellantis, w rozszerzonej konfiguracji w porównaniu do modelu E-3008. Zaprojektowana pod kątem elektrycznych modeli Grupy, wyznacza nowe rynkowe standardy w tym zakresie.

Platforma STLA Medium „BEV-by-design” dysponuje rekordowym zapasem energii zmagazynowanej między kołami, sięgającym 98 kWh. Ta wysoce efektywna konstrukcja, która zapewnia również wydajną aerodynamikę (SCx 0,77), oznacza, że E-5008 oferuje największy w tym segmencie samochodów zasięg (do 660 km).

Umieszczone na lewym błotniku gniazdo ładowania umożliwia podłączenie przewodów ładowania Trybu 2/3 (prądu zmiennego) i Trybu 4 (prądu stałego).

Ładowanie ze źródeł prądu zmiennego umożliwiają dwa rodzaje ładowarek pokładowych, spełniające wszystkie potrzeby klientów i rozwiązania w zakresie ładowania: montowana w standardzie ładowarka prądu trójfazowego o mocy 11 kW i dostępna jako opcja ładowarka prądu trójfazowego o mocy 22 kW.

W przypadku ładowania prądem stałym gniazdo Trybu 4 w nowym Peugeot E-5008 umożliwia korzystanie ze źródeł o mocy do 160 kW. Pozwala to na odzyskanie 100 km zasięgu w zaledwie 10 minut i naładowanie akumulatora od 20% do 80% w 30 minut.

 

Niezliczona ilość usług mobilnych*

- Interakcja z ChatGPT na wszystkie interesujące tematy dzięki systemowi PEUGEOT i-Connect® Advanced i optymalizacji funkcji rozpoznawania mowy.

Zaplanuj swoje cele i odkryj w swoim samochodzie zalety sztucznej inteligencji.

Potrzebujesz pomysłów co zwiedzić w okolicy? Informacji o właśnie odkrytym dziele sztuki? A może wraz ze znajomymi chciałbyś zorganizować podczas podróży quiz?

- Wydajna nawigacja dzięki funkcji planowania trasy i rozwiązaniom optymalizacji podróży:

EV Trip Planner jest dostępny za pośrednictwem aplikacji MyPeugeot z systemem nawigacji TomTom mającym dostęp do Internetu. Łatwy w użyciu, dzięki funkcji Send2Nav dostępnej w aplikacji MyPeugeot, wytycza idealną trasę, uwzględniając cenne informacje, takie jak odległość do pokonania, poziom naładowania akumulatora na starcie, pożądany poziom naładowania akumulatora po dotarciu na miejsce, zużycie energii, natężenie ruchu, rodzaj drogi i oczywiście stacje ładowania dostępne na danej trasie przejazdu.

Funkcja wyznaczania tras pojazdów elektrycznych dostępna w pojeździe: nawigacja systemu PEUGEOT i-Connect® Advanced poprowadzi Cię krok po kroku przez całą podróż, nawet wskazując postoje na ładowanie. Bądź na bieżąco z informacjami na temat zużycia paliwa i zasięgu akumulatora. Wzbogać swoje doświadczenie dzięki nawigacji online i przeglądaj aktualizowane w czasie rzeczywistym informacje na temat warunków drogowych i stacji ładowania na drogach publicznych.

E-Routes by Free2move Charge, funkcja dostępna w pojeździe za pośrednictwem aplikacji na urządzeniu mobilnym i podłączona dzięki funkcji klonowania ekranu do systemu PEUGEOT i-Connect®. Aplikacja e-Routes pozwala zoptymalizować wszystkie trasy, wytyczając najlepszą trasę i uwzględniając zasięg pojazdu, lokalizacje stacji ładowania, warunki drogowe, odległość do pokonania itp.

Aplikacja na smartfona MyPEUGEOT pozwala użytkownikom E-5008 zachować stałą łączność ze swoim samochodem i mieć zdalny dostęp do szeregu funkcji, takich jak:

- zdalne zamykanie drzwi, włączanie świateł lub klaksonu w celu zlokalizowania samochodu;

- monitorowanie, programowanie, uruchamianie oraz planowanie ładowania akumulatora. Oprócz znacznej oszczędności czasu jest to również sposób na to, aby nie wydawać i nie zużywać więcej niż jest to konieczne, zwłaszcza podczas ładowania w domowych stacjach ładowania.

- uruchomienie lub zaprogramowanie uruchomienia wstępnego ogrzania lub schłodzenia kabiny. Oprócz komfortu, funkcja ta pozwala – gdy samochód jest podłączony do źródła zasilania – zoptymalizować zasięg dzięki wcześniejszemu rozgrzaniu akumulatora.

- geolokalizacja samochodu czy otrzymywanie komunikatów o ewentualnych terminach przeglądów.

 

Pełna gama zelektryfikowanych układów napędowych

Aby wesprzeć swoich klientów w przejściu na pełną elektryfikację, PEUGEOT oferuje również nowy model E-5008 z silnikiem hybrydowym.

Model E-5008 Hybrid o mocy 136 KM i skrzynią biegów e-DCS6 jest wyposażony w system PEUGEOT HYBRID 48 V, który składa się z silnika benzynowego nowej generacji o mocy 136 KM współpracującego z nową 6-stopniową, dwusprzęgłową zelektryfikowaną skrzynią biegów z wbudowanym silnikiem elektrycznym. Dzięki akumulatorowi doładowywanemu podczas jazdy, technologia ta zapewnia dodatkowy moment obrotowy przy niskich obrotach i nawet o 15% niższe zużycie paliwa (5,8 l/100 km w cyklu mieszanym WLTP**). Podczas jazdy po mieście, nowy model 5008 Hybrid 136 e-DCS6 może przez 50% czasu poruszać się wyłącznie w zeroemisyjnym trybie elektrycznym.

 

Zrównoważony design

W przypadku nowego PEUGEOT 5008 zastosowanych zostało ponad 500 kg materiałów pochodzących z odzysku, rozmieszczonych w całym samochodzie (metale + polimery):

- stal i aluminium z odzysku stanowią 60% całkowitej masy materiałów pochodzących z odzysku;

- ponad 30 elementów polimerowych jest wykonanych z surowców pochodzących z odzysku;

- tworzywa z odzysku zastosowano w zderzakach, deflektorach, korpusach schowków i dywanikach podłogowych.

Zrównoważony design jest widoczny w postaci mniejszej liczby ozdobnych wstawek nadwozia oraz wyeliminowania wszystkich chromowanych zewnętrznych elementów nowego PEUGEOT E-5008.

 

Zintegrowany system produkcyjny

W ramach polityki zrównoważonego rozwoju marki PEUGEOT, nowy E-5008 został w całości zaprojektowany i jest produkowany we Francji.

Silnik elektryczny E-5008 jest produkowany przez spółkę joint venture STELLANTIS-NIDEC w Trémery we Francji. Skrzynia biegów jest produkowana w zakładzie Stellantis w Valenciennes we Francji.

W nowym Peugeot E-5008 montowany jest akumulator ACC produkowany w gigafabryce we Francji (Douvrin). ACC to spółka joint venture zajmująca się projektowaniem i produkcją wysokowydajnych akumulatorów samochodowych, stworzona przez Stellantis, Mercedesa i Saft. E-5008 wykorzystuje również akumulatory dostarczane przez innych dostawców.

 

Przejrzysta i prosta gama

Nowy Peugeot E-5008 jest dostępny w dwóch poziomach wyposażenia: Allure i GT, oferujących maksymalnie siedem miejsc.

Wersja E-5008 ALLURE posiada jednobarwne nadwozie i tapicerkę wykonaną w połowie z tkaniny TEP, a w połowie z tkaniny z tłoczonymi motywami ozdobnymi. Główne elementy wyposażenia oferowane w standardzie: bezkluczykowy system otwierania i uruchamiania, kamera cofania HD, tylne czujniki parkowania, reflektory i światła LED, 19-calowe aluminiowe obręcze kół, PEUGEOT i-Cockpit® z dwoma 10-calowymi ekranami cyfrowymi, system informacyjny PEUGEOT i-Connect® z dostępem do Internetu.

Wersja E-5008 GT posiada dwubarwne nadwozie z czarnym dachem i tapicerkę z Alcantary. Główne elementy wyposażenia oferowane w standardzie, oprócz elementów z wersji Allure: 20-calowe aluminiowe obręcze kół, reflektory Pixel LED, przednie czujniki parkowania, elektrycznie otwierana klapa bagażnika, podgrzewane przednie fotele i kierownica, indukcyjna ładowarka do smartfonów, personalizowane oświetlenie ambientowe, PEUGEOT Panoramic i-Cockpit® z zakrzywionym 21-calowym ekranem, konfigurowalne przełączniki i-Toggles, system informacyjny PEUGEOT i-Connect® Advanced z dostępem do Internetu.

---------------- 

* Niektóre usługi mogą wymagać subskrypcji.

** cykl WLTP w trakcie homologacji


Autor: Peugeot Polska

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
6203.jpeg
2024-02-29 09:55:00
Nowy Peugeot E-5008 - pierwsze spojrzenie

Klasa wyższa dużego SUV-a z napędem elektrycznym wzbogacona o większą przestrzeń, oferująca 7 miejsc oraz łatwy dostęp do wygodnego trzeciego rzędu siedzeń.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
PEUGEOT_RIFTER_2311DV_107.jpg
2023-11-07 13:48:00
Peugeot E-Rifter kombivan pełen życia

E-RIFTER, podobnie jak reszta gamy modeli PEUGEOT, ewoluuje w zakresie elektryfikacji i efektywności energetycznej.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
PEUGEOT_E_3008_2309PJ_105_FR.jpg
2023-09-12 18:17:00
Peugeot E-3008 elektryczny suv fastback

Do 2025 roku PEUGEOT będzie oferował najszerszą gamę samochodów elektrycznych spośród wszystkich marek w Europie.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
PEUGEOT_3008_2302STYP_101.jpg
2023-08-03 17:30:00
Peugeot 3008 Hybrid i 5008 Hybrid z nową technologią napędu hybrydowego 48 V

Dla PEUGEOT rok 2023 jest prawdziwie elektrycznym rokiem, w trakcie którego marka wprowadza do swojej gamy nowe modele i technologie.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
2168160-eliro9w2jd.jpg
2023-06-23 17:57:00
Nowy Peugeot 2008

Przebojowy i zwinny SUV z nową stylistyką i doskonałymi osiągami elektrycznego napędu z zasięgiem do 406 km* jest już dostępny w Polsce.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 16
DILERZY
PEUGEOT Abramczyk

Lazurowa 5

01-314 Warszawa

tel: 22 665 32 46

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT Antoniak

Czarnochowska 19

32-020 Wieliczka

fax 122880749

tel: 122781330

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT ASO Wysockiego

Wysockiego 27

03-371 Warszawa

tel: 22 675 98 92

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT ASW WOJCIULA

Gen. Maczka 51

15-113 Białystok

tel: 85 679 33 33

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT AT Garage

STRYKOWSKA 131

91-527 Łódź

fax 426170721

tel: 426170720

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT Auto Club Peugeot

Opłotki 15 / wyjazd droga krajowa 5/

60-012 Poznań

tel: 61 8 900 600

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT Auto Dealer Katowice

Bocheńskiego 100

40-816 Katowice

fax 32 252 39 36

tel: 32 252 50 70

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 10
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI