motomaniacy
NASZE TESTY
POWRÓT
13 października 2020 14:15

Ford Puma ST Line EcoBoost 1,0 Hybrid 155 KM

Nowa Puma, która pojawiła się w 2020 roku jako stylowy crossover z silnikami:1.0 EcoBoost 95 KM, 1.0 EcoBoost 125 KM,1.5 EcoBlue Diesel 120 KM, 1.0 EooBoost Hybrid 125 KM oraz 1.0 EcoBoost Hybrid 155 KM.


Przez pięć lat, od 1997 do 2002 roku była produkowany Ford Puma – sportowe 3-drzwiowe coupe napędzane silnikami: SE DOHC 16V. R4 1.4 90 KM, R4 1.6 103 i 220 KM, R4 1.7 125 i 157 KM.

Nowa Puma, która pojawiła się w 2020 roku jako stylowy crossover z silnikami:1.0 EcoBoost 95 KM, 1.0 EcoBoost 125 KM,1.5 EcoBlue Diesel 120 KM, 1.0 EooBoost Hybrid 125 KM oraz 1.0 EcoBoost Hybrid 155 KM.

Nowa Puma zachwyca stylistyką, bo daleko odbiega od samochodów tej klasy innych producentów. Jest urokliwa i przede wszystkim nafaszerowana najnowszymi technologiami Forda.

Nasze testowe auto to Puma z 1-litrowym, 3-cylindrowym doładowanym silnikiem benzynowym współpracującym z tak zwaną miękką hybrydą (mild hybrid) o napięciu 48-voltów.

Ten zespół hybrydowy nie zapewnia elektrycznego napędu Pumie, ale za to pozwala na zaoszczędzenie nawet do 15 procent paliwa dzięki „niezależnemu” zasilaniu urządzeń pokładowych - klimatyzacji, wewnętrznego oświetlenia czy innych urządzeń.

Nowy system wczesnego informowania (LHI) stanowi znaczący krok w kierunku skomunikowanej infrastruktury transportowej, pomagając kierowcom przewidywać zagrożenia i unikać potencjalnych niebezpieczeństw.
Jeśli na trasie samochodu, poza zasięgiem wzroku kierowcy, np. za zakrętem lub przed pojazdami poprzedzającymi, znajduje się zagrożenie, wypadek, przeszkoda na drodze – kierowca, który nie jest w stanie tego jeszcze dostrzec, otrzymuje wcześniejsze powiadomienie. System może ostrzegać również o innych zagrożeniach, od niecodziennego gradobicia, nagłej powodzi, po osuwiska na drodze.

Sygnały pochodzą z pojazdów, które w strefę zagrożenia wjechały przed nami. Możliwe, że zostały aktywowane poduszki powietrzne, włączyły się lampki ostrzegawcze lub wycieraczki przedniej szyby. Poprzednie systemy ostrzegania o zagrożeniach drogowych bazowały na informacjach wprowadzanych przez kierowców, którzy chcieli ostrzec innych. LHI działa autonomicznie, nie potrzebuje interakcji ze strony kierowcy, aby generować informacje i ostrzeżenia.
Informacje o zagrożeniach są prezentowane na wyświetlaczu na desce rozdzielczej tylko wtedy, gdy zdarzenie może mieć wpływ na podróż kierowcy. System LHI zaprojektowano z myślą o dostarczaniu kierowcom informacji o zagrożeniach skuteczniejszym niż dostępne obecnie systemy transmisji radiowej, które zasypują często nieistotnymi dla nich komunikatami.

System wczesnego informowania LHI, dostępny jako nieodpłatne wyposażenie standardowe w nowym Fordzie Puma, pojawi się do końca tego roku w ponad 80 procentach samochodów osobowych Forda. Co najważniejsze, wynikające z tego korzyści nie będą ograniczone tylko do osób podróżujących Fordami. Rozsyłane informacje mogą ostrzegać także kierowców pojazdów innych producentów i vice-versa.

 

Zasada działania

Czujniki monitorują działanie wielu systemów, m.in. hamowanie awaryjne, światła przeciwmgielne i kontrolę trakcji, wykrywając niekorzystne warunki pogodowe lub drogowe. Gromadzone z sensorów dane podlegają analizom, którychj celem jest ustalenie lokalizacji zagrożenia i ocena, czy doszło do wypadku drogowego. 

Pojazd za pomocą modemu FordPass Connect zapewnia aktualizacje automatycznie, poprzez bezpieczne połączenie z „chmurą”. Partner technologiczny Forda, HERE Technologies, zarządza – zgodnie z umową biznesową – centralną platformą chmury, w której gromadzone są dane z pojazdów wielu marek.

Im więcej samochodów jest skomunikowanych z siecią, tym większa jest wydajność systemu. Kiedy wiele pojazdów generuje to samo ostrzeżenie, inne, znajdujące się w pobliżu, otrzymują z chmury informacje o wydarzeniu za pośrednictwem sieci komórkowej, co umożliwia dostosowanie prędkości lub podjęcie odpowiednich działań.

Dodatkowe informacje, pochodzące z baz danych wydarzeń i raportów drogowych władz publicznych, zapewniają kierowcom inne wcześniejsze ostrzeżenia, m.in. o zbliżających się pojazdach jadących po niewłaściwej stronie jezdni, zwierzętach lub osobach na drodze, oraz robotach drogowych.

Współczesna Puma jest klasycznym crossoverem segmentu B o długości 420 cm i rozstawie osi niemal 260 cm. Te wymiary sprawiają, że wnętrze jest stosunkowo obszerne i można je atrakcyjnie zagospodarować. Pierwszym tego efektem jest bagażnik o pojemności 456 litrów, co jak na tę klasę jest wartością niemal olbrzymią. W zamian nie mamy koła zapasowego, a jedynie zestaw naprawczy.

Puma ma bardzo ciekawą stylistykę – duże reflektory (mogą być w wersji full LED) doskonale wkomponowano w przedni pas samochodu, którego dominującym elementem pozostaje wielki grill.

Nieco „napompowane” tylne nadkola także dodają powagi temu crossoverowi oraz sprawiają, że do bagażnika zmieści się przedmiot o szerokości jednego metra.

Opadający ku tyłowi dach Pumy także jest elementem dodającym dynamiki, również podczas patrzenia na auto od tyłu. No, ale nazwa zapożyczona od dzikiego kota musi zobowiązywać.

W gamie napędów nowego Forda Puma pojawił się zaawansowany, oszczędny układ miękkiej hybrydy. Dynamiczne osiągi oraz obniżone zapotrzebowanie na paliwo to zasługa 48-woltowego hybrydowego układu napędowego EcoBoost, w którym elektryczny moment napędowy dyskretnie wspiera osiągi trzycylindrowej, benzynowej jednostki spalinowej 1.0 EcoBoost o niskim współczynniku tarcia wewnętrznego, generując moc maksymalną 155 KM. 

Co ciekawe, producent - jako pierwszy - zastosował system odłączania jednego cylindra, gdy silnik nie jest zbytnio obciążony. 

W Pumie na starcie znajdziemy tylko jeden litrowy i 3-cylindrowy silnik benzynowy EcoBoost o mocy 95, 125 i 155 KM. Przy czym 95 i 125 KM to „zwykły” EcoBoost, natomiast 125 i 155 KM współpracują z miękką, 48-woltową hybrydą.

W połowie roku ma dołączyć 1,5 litrowy diesel EcoBlue o mocy 120 KM.

Wśród zaawansowanych systemów, wspierających kierowcę i zapewniających bezstresową jazdę oraz prostszą obsługę samochodu wymienić warto:

- Adaptacyjny tempomat (ACC) z systemem wyłączania silnika na postoju (Stop & Go), system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości (SSR) i system utrzymania pojazdu na środku pasa ruchu (LCA), które ułatwiają jazdę autostradową oraz poruszanie się w korku, - Connected Car czyli nowy system wczesnego informowania (LHI) stanowi znaczący krok w kierunku skomunikowanej infrastruktury transportowej, pomagając kierowcom przewidywać zagrożenia i unikać potencjalnych niebezpieczeństw. Jeśli na trasie samochodu, poza zasięgiem wzroku kierowcy, np. za zakrętem lub przed pojazdami poprzedzającymi, znajduje się zagrożenie, wypadek, przeszkoda na drodze - kierowca, który nie jest w stanie tego jeszcze dostrzec, otrzymuje wcześniejsze powiadomienie. System może ostrzegać również o innych zagrożeniach, od niecodziennego gradobicia, nagłej powodzi, po osuwiska na drodze. 

Sygnały pochodzą z pojazdów, które w strefę zagrożenia wjechały przed nami. Możliwe, że zostały aktywowane poduszki powietrzne, włączyły się lampki ostrzegawcze lub wycieraczki przedniej szyby. Poprzednie systemy ostrzegania o zagrożeniach drogowych bazowały na informacjach wprowadzanych przez kierowców, którzy chcieli ostrzec innych. LHI działa autonomicznie, nie potrzebuje interakcji ze strony kierowcy, aby generować informacje i ostrzeżenia.

Ponadto Ford Puma to pierwszy model w tym segmencie, który oferuje system bezdotykowej obsługi pokrywy bagażnika oraz funkcję masażu lędźwiowego odcinka kręgosłupa - obydwa rozwiązania dostępne bez dopłat w luksusowej wersji Titanium X. Wersja ST-Line, inspirowana linią modeli Ford Performance, pojawi się w salonach ze sportowymi dodatkami nadwozia, opcjonalnymi czarnymi 19-calowymi felgami z aluminium, ze sportowym zawieszeniem i spłaszczoną u dołu kierownicą.

 

Technika budująca zaufanie

- Dzięki systemowi 12 czujników ultradźwiękowych, 3 radarów oraz 2 kamer, rozmieszczonych dookoła karoserii samochodu, nowa Puma może zaoferować bogaty pakiet technologii i systemów Ford Co-Pilot 360, które zapewniają ochronę, wspomagają kierowcę podczas jazdy i parkowania oraz sprawiają, że prowadzenie samochodu jest jeszcze bezpieczniejsze, wygodniejszej i bezstresowe.

- Adaptacyjny tempomat (ACC) wzbogacony o system Stop & Go, system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości i system utrzymania na pasie ruchu, pozwalają utrzymać bezpieczną odległość od pojazdów jadących z przodu. System pomaga również zredukować stres podczas długich podróży, utrzymując pojazd na środku pasa ruchu. Potrafi też dostosować prędkość pojazdu do obowiązujących w danym miejscu ograniczeń, monitorując znaki drogowe umieszczone przy drodze i nad drogą. Jest to dodatek do informacji dostarczanych z pokładowego systemu nawigacji. Stop & Go i - System utrzymania na pasie ruchu (LC) to funkcje dostępne tylko w połączeniu z 7-biegową automatyczną skrzynią biegów.

- Stop & Go pozwala adaptacyjnemu tempomatowi (ACC) doprowadzić pojazd do całkowitego zatrzymania w ruchu wymagającym zatrzymywania się i ruszania, wykorzystując do 50 procent całkowitej dostępnej siły hamowania. Pozwala też automatycznie ruszyć za poprzedzającym samochodem, jeśli czas zatrzymania był krótszy, niż 3 sekundy. Jeśli czas zatrzymania przekracza 3 sekundy, kierowca może nacisnąć przycisk umieszczony na kierownicy lub delikatnie nacisnąć pedał przyspieszenia.

- Dzięki pokładowemu modemowi FordPass Connect, pojazd zyskał system wczesnego informowania o niebezpieczeństwie na drodze, który ostrzega kierowcę o zagrożeniach znajdujących się na trasie samochodu nawet wówczas, gdy zagrożenie to znajduje się np. za zakrętem lub przed pojazdami poprzedzającymi i kierowca nie jest go w stanie jeszcze dostrzec. Komunikaty o lokalnych zagrożeniach wysyłane są niezależnie od informacji z układu nawigacji satelitarnej i udostępniane są przez lokalne władze oraz przez pojazdy skomunikowane z chmurą danych. 

Dzięki temu kierowca informowany jest o takich utrudnieniach, jak roboty drogowe czy awaryjne zatrzymanie innego pojazdu, obecność zwierząt, pieszych, czy innych przeszkód na jezdni, a nawet o niebezpiecznych warunkach jazdy. Często kierowca otrzymuje te komunikaty ostrzegawcze zanim jeszcze znajdą się one w jego polu widzenia.

- Pierwszy raz w modelu Forda z segmentu B debiutuje również tylna, szerokokątna kamera (180°), z której obraz może być wyświetlany na pokładowym ekranie dotykowym. Dzięki temu, podczas cofania kierowca będzie mógł szybciej zauważyć pieszych, rowerzystów czy inne pojazdy.

- System monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach z funkcją ostrzegania przed pojazdami na drodze poprzecznej ostrzega kierowców wycofujących samochód z miejsca parkingowego o pojazdach zbliżających się do niego i mogących znaleźć się na kursie kolizyjnym. System może włączyć hamulce, by uniknąć lub złagodzić skutki kolizji, jeśli kierowca nie zareaguje na wcześniejsze ostrzeżenia.

- Aktywny asystent parkowania ułatwia kierowcy znalezienie odpowiedniego miejsca do parkowania i zaparkowanie samochodu bez użycia rąk, za innym pojazdem albo równolegle do innych samochodów. System automatycznych świateł drogowych (AHB) zapobiega oślepianiu innych użytkowników drogi poprzez inteligentne sterowanie reflektorami samochodu.

- Udoskonalona wersja systemu kontroli pasa ruchu (LKS) posiada funkcję wykrywania skraju jezdni (RED), która potrafi rozpoznać kraniec drogi i miejsce jej łączenia z nawierzchnią nienadającą się do bezpiecznej jazdy, np. z nieutwardzonym lub utwardzonym, żwirowym poboczem, czy pasem zieleni. System potrafi również zapobiegać niekontrolowanemu zjazdowi z jezdni, przykładając odpowiednie wartości momentu na kierownicy w celu dokonania korekty toru jazdy.

- Systemy wykorzystywane przez model Puma wspomagają kierowcę także podczas jazdy po mieście. System aktywnego wspomagania hamowania potrafi wykrywać pieszych znajdujących się na drodze lub w jej pobliżu, a także tych, którzy mogą wejść na drogę przed pojazdem. Został zaprojektowany w celu redukowania skutków niektórych kolizji czołowych z udziałem pojazdów i pieszych, a także celem pomagania kierowcom w ich unikaniu. Puma została wyposażona w udoskonaloną wersję systemu, dysponującego kamerą o szerszym kącie obiektywu, który pomaga lepiej śledzić ruchy pieszych i rowerzystów.

W razie wypadku, system hamowania po kolizji pomaga zmniejszyć skutki potencjalnej kolizji wtórnej poprzez automatyczne zastosowanie umiarkowanego ciśnienia hamowania po wykryciu pierwszego zderzenia. Spowolnienie pojazdu może potencjalnie zmniejszyć obrażenia u pasażerów i pozwala uniknąć dalszych uszkodzeń pojazdu.

Inne rozwiązania zaprojektowane tak, by pomóc kierowcy Pumy w unikaniu wypadków obejmują:

- Zaawansowany system aktywnego unikania zderzenia poprzez ominięcie przeszkody, zaprojektowany do pracy przy prędkościach jazdy w mieście i na autostradzie, wykorzystuje radar i kamerę do wykrywania z wyprzedzeniem wolniej poruszających się lub nieruchomych pojazdów i zapewnia moment skręcający koła, co umożliwia kierowcy ominięcie pojazdu, z którym ryzyko kolizji byłoby wysokie.

- Ostrzeżenie o wjeżdżaniu na drogę jednokierunkową „pod prąd” używa kamery zamontowanej za przednią szybą i korzysta z informacji systemu nawigacji w samochodzie, aby zapewnić kierowcy dźwiękowe i wizualne ostrzeżenia, jeśli nieuważnie przejedzie on obok dwóch znaków "zakazu wjazdu" przed wjazdem na autostradę.

Puma uzyskała maksymalną ocenę bezpieczeństwa 5 gwiazdek, przyznaną przez niezależny instytut Euro NCAP, badający pojazdy w testach zderzeniowych. Zdobyła też komplet punktów, zarówno w zderzeniu z barierą, jak i w bardziej wymagającym bocznym zderzeniu ze słupem. Uznanie zyskały także systemy wsparcia, w tym układ aktywnego wspomagania hamowania, Inteligentny tempomat i system utrzymania na wybranym pasie ruchu.

- Zmienne tryby jazdy umożliwiają kierowcy dostosowanie pracy samochodu do warunków drogowych, pogodowych i terenowych na każde żądanie. Może on wybierać spośród trybów Normal, Eco, Sport, Droga nieutwardzona i Śliska nawierzchnia, zobrazowanych grafiką dostosowaną do jego specyfiki, prezentowaną na wyświetlaczu.

Zróżnicowane pod względem charakteru wersje Pumy, jak usportowiona ST-Line, czy stylowa Titanium, a także dwie znajdujące się na szczycie listy wyposażenia: Puma Titanium X i luksusowa Puma ST-Line V, wpisują się w indywidualne preferencje klientów.

Wersja Puma ST-Line V, oparta na sportowej Puma ST-Line, wyróżnia się satynowaną aluminiową górną osłoną chłodnicy, wraz z ramką, dolną osłoną w kolorze hebanowym, dolną partią tylnego zderzaka w kolorze nadwozia i dużym tylnym spoilerem. Standardowa specyfikacja obejmuje reflektory diodowe, skórzane fotele Windsor, skórzaną kierownicę Manacor, wysokiej klasy system audio B&O i system dostępu bezkluczykowego Ford KeyFree. 

Nadwozie Pumy Titanium X zwraca uwagę luksusowymi, 18-calowymi, 10-ramiennymi felgami w wariancie perłowo-szarym oraz czernią fortepianową w wykończeniach kilku detali, a także chromowanymi akcentami kraty wlotu powietrza o strukturze plastra miodu i na osłonach lamp przeciwmgłowych. Takie same zabiegi zmieniły tylne listwy progowe, podczas gdy tylny element dyfuzora i dolna osłona silnika mają szare, metaliczne akcenty. Podgrzewane lusterka boczne w kolorze nadwozia mają wbudowane kierunkowskazy i lampy, oświetlające nawierzchnię, gdy drzwi są otwarte. 

Zorientowana na osiągi wersja ST-Line oferowana jest ze standardowymi felgami 18-calowymi lub opcjonalnymi czarnymi obręczami 19-calowymi z aluminium oraz ze sportowo zestrojonym zawieszeniem, w którego skład wchodzą zmodyfikowane sprężyny oraz amortyzatory. Osłona chłodnicy ST-Line wyróżnia się matowymi czarnymi elementami dekoracyjnymi oraz obwódką z czarną, połyskującą powłoką, takimi samymi ramkami lamp przeciwmgłowych oraz dostępnym w opcji, większym i bardziej praktycznym spojlerem dachowym.

Paleta 10 kolorów nadwozia Pumy obejmuje lakiery: Blazer Blue, Frozen White, Race Red, Solar Silver, Agate Black, Lucid Red, Grey Matter, Desert Island Blue, Magnetic oraz Metropolis White.

Podczas ładowania indukcyjnego urządzenia mogą pozostać podłączone przez Bluetooth do systemu łączności i rozrywki SYNC 3, co pozwala kierowcy sterować za pomocą prostych poleceń głosowych dźwiękiem, nawigacją i podłączonymi smartfonami. System SYNC 3 obsługiwany jest poprzez 8-calowy kolorowy ekran dotykowy. Jest on kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto™, dostępnymi bez dodatkowych kosztów.

System FordPass Connect z modemem pokładowym sprawia, że nowy Ford Puma staje się mobilnym punktem dostępowym Wi-Fi, gwarantującym łączność bezprzewodową nawet dla 10 urządzeń. Dzięki aplikacji mobilnej FordPass, system oferuje szereg wygodnych usług, takich jak lokalizacja pojazdu, funkcja statusu pojazdu, która informuje kierowcę o poziomie paliwa w zbiorniku, stanie instalacji alarmowej, konieczności wymiany oleju, itd., a także funkcja zdalnego ryglowania i odryglowania zamków drzwi oraz zdalnego uruchamiania silnika w wersjach wyposażonych w siedmiostopniową przekładnię automatyczną.

Opcjonalny system nagłośnienia firmy B&O został przygotowany z myślą o jakości dźwięku klasy premium, który zachowuje czystość brzmienia niezależnie od warunków jazdy. Jednym z elementów 10-głośnikowego zestawu jest zintegrowany subwoofer (150 x 200 mm), który gwarantuje niezwykłą jakość tonów niskich. Mimo iż subwoofer umieszczono w bagażniku, nie ogranicza on pojemności przedziału bagażowego. Położenie głośników wysokotonowych zostało zoptymalizowane, aby uzyskać szerszą scenę dźwiękową na poziomie siedzeń, zapewniając wspaniałe wrażenia akustyczne na wszystkich miejscach w samochodzie. Sercem systemu jest wzmacniacz sygnału cyfrowego o mocy 575 watów, który odpowiada za wyrównanie i miksowanie dźwięku, oferuje też wybór trybów dźwięku przestrzennego.

 

Nasze wrażenia

Segment miejskich crossoverów jest bardzo mocno reprezentowany chyba przez wszystkich producentów. Tego typu konstrukcje są wygodne, łatwiej się do nich wsiada i z nich wysiada.

Z całą pewnością „rynkowym” argumentem Pumy jest jej stylistyka, całkowicie niekonwencjonalna, ale bardzo atrakcyjna. Jednak z tego wynika fakt, ze wnętrze – jak na segment B - jest wyjątkowo obszerne, nawet dla pasażerów tylnych siedzeń. Bagażnik posiada 80-litrowe wgłębienie pozwalające z jednej strony na przewożenie wyższych przedmiotów (np. kwiatów) albo innych bagaży.

W przypadku Pumy rynkowy sukces jest raczej zapewniony ceną od niespełna 70 tys. złotych do około 95 tys. złotych. W zamian otrzymujemy naprawdę nowoczesne auto rodzinne z najnowszymi technologiami, jakich nie spotkamy w zdecydowanej większości jej rynkowych konkurentów. I to jest niewątpliwie kolejną zaletą tego crossovera.

Nam trafiła się najmocniejsza wersja o mocy 155 KM. I rzeczywiście tę moc … czuć. Auto bardzo poprawnie się rozpędza, aż do przekroczenia dozwolonych w Polsce prędkości i trudno mówić, że trzy (czy nawet- dwa) cylindry nie dają rady.

Według danych fabrycznych (NEDC) dla silników 95 i 125 KM (bez hybrydy) średnie zużycie w cyklu mieszanym wynosi 4,6 litra/100 kilometrów, zaś dla jednostek 125KM i 155 KM z miękką hybrydą wynosi odpowiednio 4,3 i 4,5 litra na 100 kilometrów.

Jednocześnie wyniki pomiarów zużycia dokonane według cyklu WLTP to dla silników bez hybrydy - 5,8 i 5,9 litra na 100 kilometrów, zaś dla jednostek „uhybrydowionych” - 6,2 i 6,1 litra na 100 kilometrów.

 

 

 


Autor: Karol Juchniewicz

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 5.0 Liczba głosów: 1
INNE ARTYKUŁY
PK230818-3992.jpg
2023-08-22 09:49:00
Dwie hybrydowe wersje Kugi w Polsce

Ford Kuga dostępny jest w Polsce z dwoma hybrydowymi układami napędowymi: pełną hybrydą (HEV) oraz hybrydą plug-in (PHEV).

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Ford-Kuga_filipblank-24.jpg
2023-08-17 09:55:00
Ford Kuga – komfort i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Ford Kuga już w standardzie jest wyposażony w rozbudowany pakiet systemów asystenckich, które sprawiają, że to jeden z najbezpieczniejszych SUV-ów na rynku.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
MC2939.jpg
2023-08-06 17:56:00
Ford Performance Mustang Dark Horse R do rywalizowania z innymi Mustangami

Nowy, homologowany wyłącznie na tor Ford Mustang Dark Horse R opracowany przez Ford Performance, ma zostać dopuszczony do rywalizacji w wielu popularnych...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
2023_FORD_E-Tourneo-Courier_Active_03.jpg
2023-05-15 18:18:00
Nowy E Tourneo Courier

Nowy E Tourneo Courier to śmiały, elektryczny model Forda, przeznaczony dla klientów prowadzących aktywny styl życia.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Ford-Focus-ST-Line_filipblank-34.jpg
2023-05-05 09:24:00
Modele Puma, Kuga i Focus - 4 lata gwarancji i serwis w cenie auta

Ford Polska rozszerzył program dodatkowej ochrony o kolejne modele.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 40
DILERZY
FORD Auto Brzezińska

Brzezińska 26

92-103 Łódź

fax 42 2035550

tel: 42 203 55 55

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Centrum

al. Włókniarzy 144

91-034 Łódź

fax 42 206 80 42

tel: 42 206 80 40

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Hobby

Wojsk Ochrony Pogranicza 15

15-381 Białystok

fax 85 744 16 47

tel: 85 742 45 02

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Kabziński

Sulejowska 45

97-300 Piotrków Trybunalski

fax 44 649 70 90

tel: 44 733 70 90

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Kamag

Kossaka 76

Piła

fax 67 352 6862

tel: 67 351 0007

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Michałowski

Radzymińska 158

03-576 Warszawa

fax 22 679 28 48

tel: 22 679 86 62

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Motive

Zbylitowska Góra, ul.Krakowska 13 Zgłobice

33-113 Tarnów

fax 14 674 14 99

tel: 14 674 14 70

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 11
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI