motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
3 lutego 2021 15:51

Nowy DS 4: inżynieria doskonała

Nowy DS 4: inżynieria doskonała

DS Automobiles nadal się rozwija. DS 4, po DS 7 CROSSBACK, DS 3 CROSSBACK i DS 9, jest czwartym modelem w gamie i wprowadza nową generację awangardowego designu.


W segmencie Premium C, który wciąż jest równie ważny ze strategicznego punktu widzenia, DS 4 jest innowacyjny i ma unikalny kształt, dostępny w trzech wersjach: DS 4, DS 4 CROSS i DS 4 PERFORMANCE LINE.

DS 4 wyróżnia się charyzmatyczną konstrukcją opartą na niezrównanej wiedzy i zaawansowanej technologii.

Rentowna marka, której udział w rynku rośnie na całym świecie, pomimo bezprecedensowej sytuacji zdrowotnej, DS Automobiles przyspiesza swój rozwój dzięki DS 4. Nowa oferta Premium C, zbudowana na niezawodnej podstawie, z unikalną i znaną na całym świecie wiedzą w dziedzinie elektryfikacji wykorzystuje wyrafinowanie i najnowsze osiągnięcia inżynieryjne, aby zdobyć nowych fanów.

Marion David - Dyrektor ds. Produktu, DS Automobiles: - DS 4 powstał, aby na nowo zdefiniować zarys segmentu Premium C. Skierowany jest do klientów, których przyciągają dwa kształty nadwozia: nowe, ambitne coupé-SUV i tradycyjny kompaktowy hatchback. Myśl o odwołaniu się do tych dwóch segmentów na każdym etapie projektu kierowała naszymi decyzjami ”.

 

Charyzmatyczny design toruje drogę dla AERO SPORT LOUNGE

DS 4 ma niebanalne proporcje. Przy wzorcowej szerokości 1,83 metra i dużych 720-milimetrowych kołach (ze stopu metali lekkich do 20 cali), przy niewielkiej długości 4,40 mi wysokości dachu 1,47 m, wymiary wydają się imponujące z zapadającą w pamięć prezencją.

Thierry Metroz - dyrektor ds. Projektowania, DS Automobiles: - Jeszcze przed narysowaniem pierwszej linii ołówka przez dwa lata pracowaliśmy z naszymi inżynierami nad platformą techniczną. Kiedy rozpoczęliśmy proces twórczy, pole manewru, jakie mieliśmy przy opracowywaniu nowej koncepcji, było niesamowite. Zainspirowana koncepcją DS AERO SPORT LOUNGE, sylwetka jest wyjątkowa w tym segmencie o niespotykanych dotąd proporcjach. Kontur jest atletyczny, bardzo muskularny, zwarty i jest osadzony na bardzo dużych kołach. Okazało się, że jednocześnie jest aerodynamiczny, wydajny i charyzmatyczny ”.

Przód charakteryzuje się nową sygnaturą świetlną. Bardzo smukłe reflektory projektorowe są wyposażone w system DS MATRIX LED VISION, który łączy w sobie oświetlenie matrycowe i kierunkowe. Uzupełnieniem są światła do jazdy dziennej składające się z dwóch rzędów diod LED po obu stronach (łącznie 98 diod LED). DS WINGS łączy reflektory z kratką. W zależności od wersji składa się z dwóch części z motywami diamentowych końcówek, w stopniowanych rozmiarach, które wyróżniają się trójwymiarową maskownicą. Nad nią długa maska nadaje ruchowi dynamiczny wygląd.

Profil łączy płynność i ostre linie. Zlicowane klamki drzwiowe mają rzeźbione powierzchnie po bokach. Stosunek nadwozia do kół o dużej średnicy (w tym 20-calowej oferty ze wstawkami aerodynamicznymi) wywodzi się z koncepcji DS AERO SPORT LOUNGE, prezentując imponującą i wyjątkową prezencję.

Z tyłu dach rozpościera się bardzo nisko na stromo opadającej tylnej szybie pokrytej emaliowanym sitodrukiem, co jest zewnętrznym dowodem uznanej wiedzy. Sylwetka jest równie stylowa, jak aerodynamiczna. Tylne błotniki zdradzają zdrowy, muskularny wygląd z krzywiznami i ostrymi krawędziami nadwozia, podkreślającymi słupek C, który ma błyszczące czarne wykończenie z umieszczoną plakietką DS Automobiles. Z tyłu znajduje się sygnatura świetlna nowej generacji z laserowo wytłaczanym efektem skali.

DS 4 CROSS odtwarza wizualną percepcję SUV-a, podkreślając dolną część zderzaka specjalną ochroną i matową czarną farbą. Błyszczące czarne górne części ram bocznych okien, błyszcząca czarna osłona chłodnicy, charakterystyczne felgi aluminiowe, relingi dachowe i dach w tym samym kolorze co nadwozie. Jako ekskluzywna opcja, DS 4 CROSS jest wyposażony w zaawansowaną kontrolę trakcji, zapewniającą lepszą przyczepność podczas jazdy po piasku, śniegu i błocie oraz z systemem Hill Assist Descent Control.

Bardziej dynamiczny, DS 4 PERFORMANCE LINE ma nadwozie w kolorze czarnym z pakietem Black (DS WINGS, pasek między tylnymi światłami, kratką i ramami okien bocznych) i charakterystyczne czarne felgi aluminiowe, a także ekskluzywne wnętrze.

 

Czystość i płynność wystroju wnętrza, „ręcznie robiona” tapicerka

DS 4 ma cyfrowe wnętrze, jednolite i ergonomiczne, z każdą częścią zintegrowane intuicyjnie, zarówno pod względem funkcji, jak i formy. Ta płynność jest napędzana innowacjami, które mają na celu stworzenie pełnego spokoju w DS 4.

Sztuka podróżowania została zaprezentowana w nowym układzie sterowania, pogrupowanym w trzech strefach interfejsu, aby uprościć obsługę.

Gilosz Clous de Paris, zainspirowany wyśmienitym zegarmistrzowstwem, wybiera i podkreśla następujące cechy:

- linia na desce rozdzielczej łączy elementy sterujące klimatyzacją i DS AIR: niewidoczny nawiew,

- przełączniki podnośników szyb są wyrównane z bocznymi nawiewami wbudowanymi w drzwi,

- połączenie DS SMART TOUCH, 5-calowego ekranu dotykowego zintegrowanego z systemem DS IRIS i DS E-TOGGLE, kompaktowego elementu sterującego automatyczną skrzynią biegów, umieszczonego na konsoli środkowej.

DS AIR: invisible airvent to innowacyjny system wentylacji z bardzo kompaktowymi, centralnymi otworami wentylacyjnymi umieszczonymi wysoko i wyposażonymi w niewidoczne łopatki. Podmuch powietrza oddzielony stożkiem zapewnia, że może być skierowany idealnie zarówno wysoko, jak i nisko. Cały system działa jak klasyczna wentylacja z optymalną wydajnością. Dzięki swojej pionowej orientacji ma subtelny i zintegrowany wygląd, który umożliwił zaprojektowanie deski rozdzielczej w sposób swobodny i uporządkowany.

Wnętrze DS 4 zostało zaprojektowane z dwiema połączonymi strefami: strefą kontaktową dla komfortu i strefą interaktywną dla różnych interfejsów. Dwubarwna obróbka elementów sterujących okien została zaprojektowana w celu poprawy rozpoznawania.

Dzięki zastosowanym materiałom, obejmującym różne rodzaje skóry, Alcantarę, kute włókno węglowe, drewno i nowe techniki tapicerskie, wnętrze DS 4 łączy wyrafinowanie z technologią.

Nowe wykończenie nadaje nowatorskiego znaczenia dla dobrego samopoczucia. Szczególną uwagę zwrócono na chłodzony i masujący kształt siedzeń. Koncepcja inspirowana jest skorupą, tworząc nową strefę komfortu składającą się z jednej części, zakrzywionej i bez przerw. Nowa tapicerka pokrywa to pianką o dużej gęstości, aby osiągnąć poziom wyjątkowego komfortu. Rozciągnięte siedzisko i kształt siedziska zapewniają niespotykaną głębię innowacyjnej konstrukcji.

W dwukolorowym wnętrzu siedzenia ze skóry licowej Pebble Grey są połączone przezroczystymi elementami, gładkimi w dotyku dla stref komfortu, wspartymi skórą licową. W górnej części, gdzie znajduje się strefa interaktywna, listwa ozdobiona jest drewnem brązowego jesionu i bardzo wysokiej jakości skórą Nappa w kolorze brązowym Criollo.

Symbolizujące najlepsze doświadczenie DS Automobiles, wnętrze OPERA, składające się z siedzeń z tapicerką z paska do zegarka w skórze Nappa w kolorze brązowym Criollo, odznacza się zaawansowanym designem. Wykończenia z brązowego drewna jesionowego i duże obszary ze skóry Nappa w kolorze brązowym Criollo dopełniają tego luksusowego zestawienia.

W tym wnętrzu mistrzowie tapicerów poszli jeszcze dalej, aby wykorzystać francuskie doświadczenie: ukryte szwy, w których każdy ścieg zatrzymuje się na pełnej skórze, podkreślają jakość skóry na panelach drzwi. Jest to jeden z wielu „ręcznie wykonywanych” zabiegów wewnątrz, jak na przykład wybór drewna jesionowego w kolorze brązowym do wykończenia lub tapicerki skórzanej kierownicy.

Wersja PERFORMANCE LINE podkreśla dynamizm DS 4. Szerokie pasma Alcantary pokrywają deskę rozdzielczą, drzwi i całą konsolę środkową. Siedziska z pianki o dużej gęstości mają plecioną tkaninę bazaltową i Alcantarę wykończone haftem i specjalnymi szwami w kolorze złotym i Carmin. Kierownica w dolnej części jest ozdobiona pojedynczym kawałkiem włókna węglowego.

Poczucie harmonii w środku podkreśla nastrojowe oświetlenie, które można spersonalizować, pośrednio mające na celu podkreślenie cech bocznych i przyczynienie się do ogólnego poczucia spokoju. Atmosferę akustyczną zapewnia połączenie systemu dźwiękowego FOCAL ELECTRA o mocy 690 W z 14 głośnikami oraz boczną szybą akustyczną (z przodu i z tyłu), kolejną nowość w segmencie.

System oczyszczania powietrza aktywnie chroni kokpit dzięki czujnikom cząstek PM2,5 wewnątrz i na zewnątrz. Zarządzanie powietrzem wpadającym do samochodu jest zoptymalizowane poprzez dodanie systemu filtracji, który może oczyścić powietrze wewnątrz samochodu w ciągu zaledwie kilku minut. Jakość powietrza jest rejestrowana i wyświetlana na centralnym ekranie.

 

Technologia rozszerzona

Opierając się na znaczącej ewolucji platformy EMP2 z 70% nowymi lub ekskluzywnymi częściami, DS 4 oferuje technologię hybrydową typu plug-in od momentu premiery (225 KM i ponad 50 km zasięgu w trybie zerowej emisji w cyklu mieszanym WLTP). System informacyjno-rozrywkowy nowej generacji, systemy wspomagające kierowcę niewidoczne w segmencie Premium C oraz innowacyjny system wyświetlania informacji wyróżniają DS 4.

 

Elektryfikacja E-TENSE

Ta nowa wersja platformy EMP2, zawsze modułowa, umożliwiająca dostosowanie do różnych rodzajów układów napędowych, a także zawsze dynamiczna i bezpieczna, została opracowana dla DS 4.

Umożliwiło ulepszenie wielu przydatnych funkcji, jednocześnie nadając projektowi nową swobodę ekspresji, która nadaje kształt o niespotykanych proporcjach.

 

Architektura

Architektura została opracowana w celu osiągnięcia pożądanych proporcji i aerodynamiki. Stosunek nadwozia do kół, który jest unikalny w tym segmencie i w świecie samochodów premium, tworzy sylwetkę, która jest jednocześnie atletyczna i wydajna, zwłaszcza dzięki nowej masce, obniżającej maskę oraz podłogi w rzędzie drugim.

 

Redukcja wagi

Nowa ewolucja platformy EMP2 wprowadza nowe komponenty wykonane z materiałów kompozytowych, części konstrukcyjne tłoczone na gorąco i kompaktowe elementy, takie jak klimatyzator, zwalniając więcej miejsca do przechowywania w innych miejscach. Bagażnik o pojemności 430 litrów z możliwością otwierania bez użycia rąk i elektrycznie sterowaną pokrywą.

 

Właściwości dynamiczne i akustyczne

Idea dynamicznego spokoju, tak bliska DS Automobiles, została posunięta jeszcze dalej. Zastosowanie rozwiązań technicznych, takich jak zgrzewanie (prawie 34 metry spoiny i punkty spawania zastosowane na karoserii) oraz całkowicie przeprojektowane elementy zawieszenia i układu kierowniczego, gwarantują wzorcowy komfort jazdy dzięki optymalnej sztywności nadwozia z wyjątkowym „trzymaniem się” drogi podczas jazdy.

 

Hybryda plug-in

Podwójny mistrz Formuły E w 2019 i 2020 roku, DS Automobiles znajduje się w czołówce elektryfikacji. Nowa wersja platformy EMP2 została zaprojektowana, aby pomieścić hybrydowy układ napędowy nowej generacji typu plug-in bez uszczerbku dla użyteczności i przestrzeni bagażowej. Turbodoładowany 4-cylindrowy silnik o mocy 180 koni mechanicznych jest połączony z silnikiem elektrycznym o mocy 110 koni mechanicznych i skrzynią biegów e-EAT8, co daje łącznie 225 koni mechanicznych. Jest zasilany bardziej wydajnym akumulatorem z nowymi, bardziej kompaktowymi ogniwami o większej pojemności i zapewniającymi zasięg ponad 50 kilometrów w trybie zerowej emisji (cykl mieszany WLTP).

Oferowane będą również wersje benzynowe PureTech 130, 180 i 225 koni mechanicznych oraz 130-konny Diesel BlueHDi. Wszystkie te modele otrzymają tylko 8-biegową automatyczną skrzynię biegów. DS 4 oferuje również szeroką gamę szczególnie wydajnych wersji multi-energy, dostarczanych przez najwyższej klasy rozwiązania aerodynamiczne.

 

Wydajność na poziomie kół

Przy rozmiarze koła 720 mm DS 4 jest dostępny z maksymalnie 20-calowymi obręczami aluminiowymi. Większość gamy jest osadzona na 19-calowych kołach. Oferta „Wysoka i wąska” została zaprojektowana w celu ograniczenia zakłóceń aerodynamicznych i niższej emisji CO2 przy zachowaniu atrakcyjnego wyglądu i wyjątkowego komfortu.

Nadal w wersji 19-calowej DS 4 będzie dostępny z oponami All Season 3PMSF z oceną A. 20-calowe felgi aluminiowe są również wyposażone w opony klasy A. Wysoki poziom dynamiki został wzmocniony 10% redukcją masy felg aluminiowych (czyli 1,5 kg na koło) z aerodynamicznymi wkładkami w celu zmniejszenia zużycia paliwa i emisji CO2.

 

Łączność dla eleganckiego i cyfrowego wnętrza

Jeśli chodzi o łączność, priorytetem było zapewnienie takiego rozwiązania, aby kierowca nie musiał już odrywać wzroku od drogi, co było niezaprzeczalną korzyścią dla bezpieczeństwa. Nazywane DS EXTENDED HEAD-UP DISPLAY, to awangardowe doświadczenie wizualne jest pierwszym krokiem w kierunku rzeczywistości rozszerzonej.

Dzięki nowej wciągającej technologii istotne informacje dotyczące jazdy są wyświetlane bezpośrednio na… jezdni. Korzystając ze złudzenia optycznego, dane są wyświetlane cztery metry przed przednią szybą po przekątnej, podążając za spojrzeniem kierowcy z odległości 21 cali, czego nigdy wcześniej nie obserwowano w tym segmencie.

Niezbędne informacje, takie jak prędkość, pomoc dla kierowcy, nawigacja, komunikaty ostrzegawcze, a nawet ścieżka, której słuchają lub rozmowa telefoniczna, zostaną wyświetlone na jezdni.

Ta sensoryczna i doświadczalna technologia jest częścią szerszej oferty, będącej sercem całkowicie przeprojektowanego 10-calowego systemu informacyjno-rozrywkowego, DS IRIS SYSTEM. Nowy interfejs wykorzystuje użyteczność smartfona z dotykowym, płynnym interfejsem opartym na idei profili, które można całkowicie spersonalizować za pomocą ikon.

Ustawienia i wyświetlacz ładują się automatycznie podczas uruchamiania. Ideą personalizacji jest umożliwienie każdemu dostosowania treści do własnych wymagań.

Sterowany głosem i gestami, DS IRIS SYSTEM zawiera osobistego asystenta zdolnego do rozpoznawania tego, co się do niego mówi, aby system mógł realizować żądania.

Jest to wspierany przez unikalny system sterowania gestami DS SMART TOUCH, umieszczony na konsoli środkowej. To jest ekran, którego można używać opuszkami palców. Wystarczy, że użytkownik wykona gest w kierunku jednej z wcześniej wprowadzonych ulubionych funkcji. Ekran rozpoznaje również normalne ruchy, takie jak powiększanie i pomniejszanie oraz posiada funkcję rozpoznawania pisma ręcznego.

Aby system i jego mapowanie zawsze działały na najwyższym poziomie, aktualizacje będą dokonywane natychmiast przez chmurę.

 

Komfort i dynamiczny spokój

Oferowane już w DS 3 CROSSBACK, DS 7 CROSSBACK i DS 9, półautonomiczna jazda na poziomie 2 - najwyższy obecnie dopuszczalny na drogach poziom - doczekał się poważnej aktualizacji dla DS 4 z DS DRIVE ASSIST 2.0.

Tempomat dostosowuje prędkość w zależności od natężenia ruchu z możliwością zatrzymywania się i ponownego ruszania w korkach. System zapewnia również precyzyjne ustawienie samochodu na wybranym przez kierowcę pasie ruchu.

W przypadku DS 4 poprawiono działanie dzięki trzem nowym funkcjom: półautomatycznemu wyprzedzaniu, regulacji prędkości na zakrętach oraz przewidywanej prędkości zalecanej na znakach drogowych.

Kierownica jest wyposażona w czujnik przyczepności, który stale sprawdza, czy kierowca jest aktywny, ponieważ zawsze powinien mieć kontrolę nad samochodem.

Nowe „rogi radarowe” umożliwiają inne funkcje, takie jak monitorowanie martwego pola na dużą odległość (o zasięgu 75 m) i ostrzeganie o ruchu z tyłu, aby uniknąć kolizji z zagrożeniem w martwym polu.

DS Automobiles to także koncepcja dynamicznego spokoju. Dzięki DS 4 oznacza to wiodącą w swojej klasie jazdę. Jedną z mocnych stron jest kontrolowane tłumienie DS ACTIVE SCAN SUSPENSION, dostępne wyłącznie w tym segmencie za pomocą kamery. Umieszczona w górnej części przedniej szyby, umożliwia obserwację i przewidywanie nierówności nawierzchni drogi oraz przesyłanie danych do komputera. Dzięki czterem czujnikom położenia i trzem przyspieszeniomierzom system niezależnie kontroluje każde z kół. Korzystając z otrzymanych informacji, sprawia, że zawieszenie jest twardsze lub bardziej miękkie, w zależności od potrzeb. Rezultatem jest zwiększony komfort niezależnie od stanu drogi.

DS NIGHT VISION: kolejna technologia, dzięki której DS Automobiles wyróżnia się na tle konkurencji. System sprawia, że droga i jej zagrożenia są bardziej widoczne. Kamera termowizyjna, umieszczona w kratce, wykrywa w nocy i przy słabym oświetleniu pieszych i zwierzęta w odległości do 200 metrów. Kierowca widzi zagrożenia na drodze na cyfrowym wyświetlaczu wskaźników (i jako ostrzeżenia na WYŚWIETLONYM WYŚWIETLACZU DS EXTENDED HEAD-UP), umożliwiając mu reakcję.

 

Sygnatura świetlna DS

Dzięki nowej generacji reflektorów DS MATRIX LED VISION, które są cieńsze i nowocześniejsze, technologia Matrix Beam i Dynamic Bending Light została połączona w tym samym systemie, aby nadać charakterystyczny i niepowtarzalny charakter.

Reflektory DS MATRIX LED VISION nadal składają się z trzech modułów LED, które są sygnaturą DS Automobiles:

Wewnętrzny moduł reflektora pełni funkcję świateł mijania.

Ruchomy moduł centralny może obracać się pod kątem 33,5 °. Oświetla skraj jezdni i podąża za tym, gdzie kierowca patrzy w zakrętach. To także ukłon w stronę kierunkowskazów DS z 1967 roku.

Zewnętrzny moduł Matrix Beam świeci się podczas jazdy, podzielony na piętnaście segmentów, które włączają się i wyłączają niezależnie w zależności od wyczuwanych warunków jazdy.

Te reflektory projektorowe dostosowują się do warunków drogowych, kąta skrętu kierownicy, prędkości i warunków pogodowych dzięki pięciu wstępnie ustawionym trybom: miasto, wieś, autostrada, zła pogoda i mgła. Umożliwiają one ciągłą jazdę na światłach drogowych bez oślepiania innych użytkowników drogi. Korzystając z kamery umieszczonej w górnej części przedniej szyby, te inteligentne reflektory automatycznie dostosowują swoją wiązkę światła na odległość 300 metrów, w zależności od warunków drogowych, nie oślepiając innych.

 

Środowisko

DS 4 jest wykonany w 95 % z materiałów nadających się do ponownego użycia i w 85 % z części nadających się do recyklingu. 30 % jego wagi pochodzi z materiałów odnawialnych lub pochodzących z recyklingu, podzielonych na metale i polimery.

W szczególności deska rozdzielcza wykonana jest w 20 % z konopi. Spośród materiałów pochodzących z recyklingu polipropylen, poliester i włókna elastomerowe są stosowane pod podwoziem jako przegrody, w celu redukcji hałasu lub jako punkty mocowania.

 

Siedem kolorów

Dostępnych jest siedem kolorów, w tym dwa nowe: MIEDZIANY ZŁOTY i SZARY LAKIEROWANY, które uzupełniają pozostałe kolory: PEARL CRYSTAL, PLATINUM GREY, RED VELVET, PERL WHITE i PERLA NERA BLACK.

DS 4 został już wprowadzony we wszystkich DS STORES w Europie, Azji, Ameryce Południowej i Afryce. Siedząc na siedzeniu pokrytym skórzaną tapicerką Watchstrap ze skóry Nappa, konsument może skonfigurować własny projekt i zobaczyć go za pomocą DS VIRTUAL VISION za pośrednictwem zestawu słuchawkowego do wirtualnej rzeczywistości.

DS 4 trafi do sprzedaży w czwartym kwartale 2021 roku.

 


Autor: DS Automobiles/motomaniacy.tv

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
26012021123754_fot3.jpg
2021-02-02 18:37:00
DS9

W Polsce ceny startują od 205 900 zł. Cena topowej wersji z napędem hybrydowym E-Tense 225 KM to 254 900 zł.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
06032020141954_fot1.jpg
2020-03-13 13:56:00
DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 - elektryzująca hybryda

Szybko zmieniający się rynek motoryzacyjny stanowi dla DS Automobiles wyjątkową okazję.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
IMG_7586.jpg
2018-04-19 16:17:00
DS 7 z HUAWEI Connected Car

DS 7 to pierwszy samochód wyposażony w Huawei Connect Car.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
04122017110506_003.jpg
2018-02-04 09:10:00
DS 7 Crossback - 5 gwiazdek EuroNCAP

DS Automobiles została założona 1 czerwca 2014 roku.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1.jpg
2018-01-31 20:54:00
Zespół DS Virgin Racing - tournée po Ameryce Łacińskiej

Cykl Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E FIA po raz pierwszy będzie gościć w Chile. Czwarta runda sezonu rozegrana zostanie na ulicach stolicy tego...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 4
DILERZY
DS FIRMOWY SALON I SERWIS KRAKOWSKA

al.Krakowska 206

02-219 Warszawa

fax 22 436 27 70

tel: 22 436 27 70

SZCZEGÓŁY
DS Polmozbyt Toruń Holding S.A.

Szosa Bydgoska 82

87-100 Toruń

fax 56 654 25 94

tel: 56 654 25 94

SZCZEGÓŁY
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI