motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
30 sierpnia 2021 18:03

Ds 4 - inżynieria udoskonalania

Ds 4 - inżynieria udoskonalania

DS 4 reprezentuje czwarty model w gamie i wprowadza nową generację awangardowego designu.


W samym sercu segmentu Premium C, który pozostaje równie ważny strategicznie, DS 4 jest innowacyjny o unikalnym kształcie i dostępny w trzech wersjach: DS 4, DS 4 CROSS i DS 4 PERFORMANCE LINE.

DS 4 wyróżnia się charyzmatycznym designem opartym na niezrównanym doświadczeniu i zaawansowanej technologii, z funkcjami, których jeszcze nie widziano w tym segmencie.

DS Automobiles, marka rentowna od momentu wprowadzenia na rynek, przyspiesza swój rozwój dzięki DS 4. Nowa oferta Premium C, zbudowana na niezawodnej bazie z unikalnym i znanym na całym świecie doświadczeniem w dziedzinie elektryfikacji, wykorzystuje wyrafinowanie i najnowsze rozwiązania inżynieryjne, aby zdobyć nowych zwolenników.

- DS 4 został stworzony, aby na nowo zdefiniować zarys segmentu Premium C. Jest skierowany do klientów, których przyciągają dwa kształty nadwozia: nowy, aspiracyjny Coupé-SUV i tradycyjny kompaktowy hatchback. Na każdym etapie jego projektowania idea odwoływania się do tych dwa segmenty napędzały nasze decyzje”- powiedział Marion David – dyrektor ds. produktu, DS Automobiles.

 

Charyzmatyczny design toruje drogę do Aero Sport Lounge

DS 4 ma niezwykłe proporcje. Z wzorcową szerokością 1,83 metra i dużymi 720-milimetrowymi kołami (stopy do 20 cali, 19 cali w standardzie z poziomów TROCADERO i PERFORMANCE LINE), o kompaktowej długości 4,40 metra i wysokości dachu 1,47 metra, wymiary wydają się imponujące z niezapomnianą imponującą obecnością.

- Jeszcze przed narysowaniem pierwszej linii ołówkiem pracowaliśmy przez dwa lata z naszymi inżynierami nad kształtowaniem platformy technicznej. Kiedy rozpoczęliśmy proces twórczy, pole manewru, jakie mieliśmy przy opracowywaniu nowej koncepcji, było niesamowite. Zainspirowany DS AERO SPORT LOUNGE koncept, sylwetka jest wyjątkowa w tym segmencie o proporcjach, jakich nigdy wcześniej nie widziano. Kontur jest atletyczny, bardzo muskularny, kompaktowy i osadzony na bardzo dużych kołach. Okazało się, że jest jednocześnie aerodynamiczny, wydajny i charyzmatyczny” –stwierdził Thierry Metroz – Dyrektor ds. Projektów, DS Automobile.

Przód charakteryzuje się nową sygnaturą świetlną. Bardzo smukłe reflektory projekcyjne są wyposażone w system DS Matrix LED Vision, który łączy oświetlenie matrycowe i kierunkowe. Uzupełniają je światła do jazdy dziennej składające się z dwóch linii diod LED po obu stronach (cały system składa się ze 150 diod). DS WINGS łączy reflektory z grillem. W zależności od wersji składa się z dwóch części z motywami diamentowych końcówek, w stopniowanych rozmiarach, które wyróżniają się trójwymiarową maskownicą. Nad nim długa maska daje ruch, dzięki czemu sylwetka wydaje się dynamiczna.

Profil łączy płynność i ostre linie. Zlicowane klamki drzwi pasują do rzeźbionych powierzchni po bokach. Stosunek nadwozia do kół o dużej średnicy (w tym 20-calowe z wstawkami aerodynamicznymi) pochodzi z koncepcji DS Aero Sport Lounge, ukazując imponującą i wyjątkową prezencję.

Z tyłu dach opada bardzo nisko na stromo nachyloną tylną szybę z sitodrukiem „Reflective Design”, co jest przykładem uznanej wiedzy na zewnątrz. Sylwetka jest równie stylowa, co efektywna aerodynamicznie. Tylne błotniki mają zdrowy, muskularny wygląd z zaokrąglonymi i ostrymi krawędziami nadwozia, które podkreślają słupek C, który ma błyszczące czarne wykończenie z logo DS Automobiles. Sygnatura świetlna nowej generacji z tyłu z zaawansowanym laserowo wytłoczonym efektem skali.

DS 4 można przekształcić w tę samą sylwetkę. W DS 4, rdzeniu gamy, elegancja jest dominującym czynnikiem dzięki projektowi ze specjalnymi zderzakami, subtelnymi chromowanymi elementami i dachem dostępnym również w kolorze czarnym, który nadaje mu imponującą, sportową sylwetkę.

DS 4 CROSS wykorzystuje wizualną percepcję SUV-a z wykończeniem dolnej części zderzaka podkreślonym specjalną ochroną i czarnym matowym lakierem. Błyszcząca czarna górna część ram okien bocznych, błyszcząca czarna krata wlotu powietrza, charakterystyczne 19-calowe felgi aluminiowe, relingi dachowe i dach w tym samym kolorze co karoseria. Jako ekskluzywna opcja DS 4 CROSS może być wyposażony w zaawansowaną trakcję Lepsza przyczepność dzięki trybom jazdy na piasku, śniegu i błocie oraz funkcji Hill Assist Descent Control.

Te dwa wnętrza, Criollo Brown OPERA z Pebble Grey i Criollo Brown, są oferowane jako opcja w wykończeniach RIVOLI i TROCADERO dla DS 4 i DS 4 CROSS. W RIVOLI standardowo dostępne jest luksusowe i eleganckie wnętrze z czarnej skóry bazaltowej, podczas gdy w TROCADERO znajduje się wnętrze ze wzbogaconymi siedzeniami z tkaniny High Density Tungsten Diamond Cloth z czarnym płótnem DS.

Wyjątkowo w wersjach PERFORMANCE LINE i PERFORMANCE LINE +, wnętrza Black Alcantara® są oferowane z tkaniną Basalt Woven i siedzeniami PERFORMANCE LINE Alcantara® lub z siedzeniami ze skóry licowej Basalt Black. Konsola środkowa i deska rozdzielcza są również wykonane z Alcantary®, a kuta wstawka z włókna węglowego zdobi skórzaną kierownicę z przeszyciami PERFORMANCE LINE.

DS 4 BASTILLE i DS 4 BASTILLE + są wyposażone w tapicerkę Tungsten Cloth lub Tungsten Diamond z wnętrzem z płótna DS Black i siedzeniami High Density, które są równie proste, co eleganckie.

Poczucie harmonii we wnętrzu jest podkreślone przez oświetlenie otoczenia, które można spersonalizować, pośrednio podkreślając elementy boczne i przyczyniając się do ogólnego poczucia spokoju. Akustyczną atmosferę zapewnia połączenie systemu nagłośnienia FOCAL ELECTRA o mocy 690 W z 14 głośnikami oraz akustyczną szybą boczną z przodu iz tyłu, co jest kolejnym pierwszym w segmencie.

System oczyszczania powietrza aktywnie chroni kokpit z czujnikami cząstek PM2,5 wewnątrz i na zewnątrz wykrywania zanieczyszczeń. Zarządzanie powietrzem wpadającym do samochodu zostało zoptymalizowane przez dodanie systemu filtracji, który może oczyścić powietrze w ciągu zaledwie kilku minut. Jakość powietrza jest rejestrowana i wyświetlana na centralnym ekranie.

 

Rozszerzona technologia

W oparciu o znaczącą ewolucję platformy EMP2 z 70% nowymi lub ekskluzywnymi częściami, DS 4 oferuje technologię hybrydową typu plug-in od momentu jej wprowadzenia na rynek (225 koni mechanicznych i do 55 kilometrów zasięgu w trybie zerowej emisji w cyklu mieszanym WLTP). System informacyjno-rozrywkowy nowej generacji, systemy wspomagające kierowcę, których jeszcze nie widziano w segmencie Premium C oraz innowacyjny system projekcji informacji, wyróżniają DS 4.

 

Elektryfikacja E-TENSE

Zawsze modułowa, umożliwiająca dostosowanie do różnych rodzajów układu napędowego, również tak dynamicznego, jak i bezpiecznego, nowa wersja platformy EMP2 została opracowana dla DS 4.

Umożliwiło udoskonalenie wielu przydatnych funkcji, jednocześnie nadając projektowi nową swobodę ekspresji, która nadaje kształtowi o niespotykanych dotąd proporcjach.

 

Architektura

Architektura została opracowana tak, aby osiągnąć pożądane proporcje i osiągi aerodynamiczne. Stosunek karoserii do kół, który jest unikalny dla tego segmentu i świata samochodów premium, tworzy sylwetkę, która jest jednocześnie atletyczna i wydajna, zwłaszcza dzięki nowej masce, obniżeniu kombinacji maska-skrzydło i podłodze w drugim rzędzie.

 

Technologia unikalna w tym segmencie

Jeśli chodzi o łączność, priorytetem było zaoferowanie standardowego rozwiązania ze średniej klasy modelu TROCADERO, aby kierowca nie musiał już odrywać wzroku od drogi. To awangardowe wrażenia wizualne, nazwane DS EXTENDED HEAD-UP DISPLAY, to pierwszy krok w kierunku rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki nowej, wciągającej technologii istotne informacje dotyczące jazdy są wyświetlane bezpośrednio na drodze. Wykorzystując złudzenie optyczne, dane są wyświetlane cztery metry przed przednią szybą po przekątnej, podążając za wzrokiem kierowcy z odległości 21 cali, czego nigdy wcześniej nie widziano w tym segmencie. Istotne informacje, takie jak prędkość, pomoce kierowcy, nawigacja, komunikaty ostrzegawcze, a nawet ścieżka, której słuchają lub odbierane połączenie, będą wyświetlane na drodze.

Ta sensoryczna i empiryczna technologia jest częścią szerszej oferty, będącej sercem całkowicie przeprojektowanego 10-calowego systemu informacyjno-rozrywkowego DS IRIS SYSTEM. Nowy interfejs zapewnia użyteczność smartfona z dotykowym, płynnym i responsywnym interfejsem opartym na idei profili, które można całkowicie spersonalizować za pomocą ikon. Ustawienia i wyświetlacz ładują się automatycznie po uruchomieniu. Ideą personalizacji jest umożliwienie każdemu dostosowania treści do swoich wymagań.

Sterowany głosem i gestami, DS IRIS SYSTEM zawiera osobistego asystenta, który jest w stanie rozpoznać, co się do niego mówi, dzięki czemu system może realizować żądania.

Jest to wspierane przez unikalny system sterowania gestami DS SMART TOUCH, umieszczony na konsoli środkowej. Jest to ekran, którego możesz używać opuszkami palców. Wystarczy, że użytkownik wykona gest w kierunku jednej z wcześniej wprowadzonych ulubionych funkcji. Ekran identyfikuje również normalne ruchy, takie jak powiększanie, pomniejszanie i rozpoznaje pismo ręczne.

Aby system i jego mapowanie zawsze działały na najwyższym poziomie, aktualizacje będą dokonywane błyskawicznie za pośrednictwem chmury.

 

Komfort i dynamiczny spokój

DS DRIVE ASSIST, wprowadzony w najnowszych modelach DS, który umożliwia półautonomiczną jazdę na poziomie 2 (najwyższy poziom, jaki jest obecnie dozwolony na drodze) w DS 4: tempomat dostosowuje prędkość w zależności od natężenia ruchu z możliwością zatrzymać się i ponownie uruchomić w korkach. System zapewnia również precyzyjne pozycjonowanie samochodu na pasie wybranym przez kierowcę.

Od 2022 roku DS 4 otrzyma również znaczną ewolucję tego systemu dzięki DS DRIVE ASSIST 2.0, który został ulepszony o trzy nowe funkcje: półautomatyczne wyprzedzanie, regulacja prędkości na zakrętach i zalecana regulacja prędkości z drogowskazów. Kierownica będzie również wyposażona w czujnik przyczepności, który stale sprawdza, czy kierowca zwraca uwagę, ponieważ zawsze powinien mieć nad nim kontrolę.

Nowa funkcja „Radar Corners” umożliwia korzystanie z innych funkcji, takich jak monitorowanie martwego pola na długich dystansach (z zasięgiem 75 m) i ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu, aby uniknąć kolizji z niebezpieczeństwem w martwym polu.

DS Automobiles to także koncepcja dynamicznego spokoju. Dzięki DS 4 przekłada się to na wiodącą w swojej klasie jazdę. Jedną z mocnych stron jest kontrolowane tłumienie DS ACTIVE SCAN SUSPENSION, dostępne wyłącznie w segmencie z wykorzystaniem kamery. Jest on umieszczony w górnej części przedniej szyby, obserwuje i przewiduje nierówności nawierzchni oraz przesyła dane do komputera. Dzięki czterem czujnikom położenia i trzem akcelerometrom system steruje niezależnie każdym z kół. Wykorzystując otrzymane informacje, sprawia, że zawieszenie jest twardsze lub bardziej miękkie w zależności od wymagań. Rezultatem jest podwyższony komfort niezależnie od stanu drogi.

DS NIGHT VISION: kolejna technologia, dzięki której DS Automobiles wyróżnia się na tle konkurencji. System sprawia, że droga i jej zagrożenia są bardziej widoczne. Kamera na podczerwień, umieszczona w kratce, wykrywa pieszych i zwierzęta w odległości do 150 metrów w nocy i przy słabym oświetleniu. Kierowca widzi zagrożenia na drodze na swoim cyfrowym wyświetlaczu wskaźników (oraz jako ostrzeżenia na WYŚWIETLACZU DS EXTENDED HEAD-UP), umożliwiając mu reagowanie.

System widoku z lotu ptaka 360° z czterema kamerami, w tym dwiema w lusterkach bocznych, również pomaga kierowcy w manewrowaniu.

 

Sygnatura świetlna DS

Dzięki nowej generacji reflektorów DS MATRIX LED VISION, które są smuklejsze i nowocześniejsze, technologie Matrix Beam i Dynamic Bending Light zostały połączone w tym samym systemie, aby nadać wyróżniającą się i niepowtarzalną tożsamość.

Reflektory DS MATRIX LED VISION nadal składają się z trzech modułów LED, które są znakiem rozpoznawczym DS Automobiles:

Wewnętrzny moduł reflektora pełni funkcję świateł mijania.

Ruchomy moduł centralny może obracać się pod kątem 33,5°. Oświetla boki jezdni i podąża tam, gdzie patrzysz w rogach. To także ukłon w stronę kierunkowych reflektorów DS z 1967 roku.

Zewnętrzny moduł Matrix Beam oświetla do jazdy, podzielony na piętnaście segmentów, które włączają się i wyłączają niezależnie, w zależności od wyczuwanych przez niego warunków jazdy.

Te reflektory projekcyjne dostosowują się do warunków drogowych, kąta skrętu kierownicy, prędkości i warunków pogodowych dzięki pięciu wstępnie ustawionym trybom: miasto, kraj, autostrada, zła pogoda i mgła. Umożliwiają one ciągłą jazdę na światłach drogowych bez oślepiania innych użytkowników drogi. Wykorzystując kamerę umieszczoną w górnej części przedniej szyby, te inteligentne reflektory automatycznie dostosowują wiązkę światła o zasięgu 300 metrów, w zależności od warunków drogowych, nigdy nie oślepiając innych.

Reflektory DS MATRIX LED VISION są uzupełnione nowymi, rozszerzonymi światłami do jazdy dziennej o łącznej liczbie 150 diod LED (98 dla świateł do jazdy dziennej). Oprócz rozpoznawalnej, pionowej sygnatury świetlnej, te światła do jazdy dziennej pełnią nową, zaawansowaną technologię powitalną.

 

Środowisko

DS 4 jest wykonany w 95% z materiałów nadających się do ponownego użycia i w 85% z części nadających się do recyklingu. 30% jego wagi pochodzi z materiałów odnawialnych lub pochodzących z recyklingu, podzielonych na metale i polimery. W szczególności deska rozdzielcza jest wykonana w 20% z konopi, ponieważ części, których nie można zobaczyć, są niewidoczne. Wśród materiałów pochodzących z recyklingu pod podwoziem zastosowano włókna polipropylenowe, poliestrowe i elastomerowe jako przegrody, do redukcji hałasu lub jako punkty mocowania.

 

Wersje

Asortyment składa się z trzech wersji: DS 4, DS 4 CROSS i DS 4 PERFORMANCE LINE, przy czym każda wersja ma różne poziomy wyposażenia:

Cztery poziomy DS4: BASTILLE, BASTILLE +, TROCADERO i RIVOLI, a także edycja limitowana LA PREMIÈRE w dniu premiery,

CROSS TROCADERO i CROSS RIVOLI dla DS 4 CROSS,

PERFORMANCE LINE i PERFORMANCE LINE + dla DS 4 PERFORMANCE LINE.

 

Siedem kolorów

Dostępnych jest siedem kolorów, w tym dwa nowe: MIEDZIANY ZŁOTY i SZARY LAKIEROWANY, które uzupełniają pozostałe kolory: PERŁA CRISTAL, SZARY PLATYNOWY, CZERWONY VELVET, BIAŁA PERŁA i CZARNY PERLA NERA.


Autor: DS

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
146677810_10159255929357360_4808748287367613705_o.jpg
2021-02-03 15:51:00
Nowy DS 4: inżynieria doskonała

DS Automobiles nadal się rozwija. DS 4, po DS 7 CROSSBACK, DS 3 CROSSBACK i DS 9, jest czwartym modelem w gamie i wprowadza nową generację awangardowego...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
26012021123754_fot3.jpg
2021-02-02 18:37:00
DS9

W Polsce ceny startują od 205 900 zł. Cena topowej wersji z napędem hybrydowym E-Tense 225 KM to 254 900 zł.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
06032020141954_fot1.jpg
2020-03-13 13:56:00
DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 - elektryzująca hybryda

Szybko zmieniający się rynek motoryzacyjny stanowi dla DS Automobiles wyjątkową okazję.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
IMG_7586.jpg
2018-04-19 16:17:00
DS 7 z HUAWEI Connected Car

DS 7 to pierwszy samochód wyposażony w Huawei Connect Car.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
04122017110506_003.jpg
2018-02-04 09:10:00
DS 7 Crossback - 5 gwiazdek EuroNCAP

DS Automobiles została założona 1 czerwca 2014 roku.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 4
DILERZY
DS FIRMOWY SALON I SERWIS KRAKOWSKA

al.Krakowska 206

02-219 Warszawa

fax 22 436 27 70

tel: 22 436 27 70

SZCZEGÓŁY
DS Polmozbyt Toruń Holding S.A.

Szosa Bydgoska 82

87-100 Toruń

fax 56 654 25 94

tel: 56 654 25 94

SZCZEGÓŁY
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI