motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
29 czerwca 2022 07:38

Hyundai przedstawia design modelu IONIQ 6, elektrycznego Streamlinera

Aerodynamiczny profil i starannie dopracowany kształt zapewniają współczynnik oporu powietrza wynoszący 0,211 - najniższy wśród modeli Hyundai.


Hyundai Motor Company ujawnił dzisiaj opływowy i ponadczasowy design długo wyczekiwanego modelu IONIQ 6, drugiego w gamie marki IONIQ przeznaczonej wyłącznie dla pojazdów elektrycznych. IONIQ 6, który Hyundai opisuje jako zelektryfikowany Streamliner*, ma aerodynamiczny kształt i w innowacyjny sposób wykorzystuje zrównoważone materiały, aby odzwierciedlić wartości cenione przez dzisiejszych klientów pojazdów elektrycznych.

Zainspirowany koncepcją Prophecy EV Hyundaia, IONIQ 6 charakteryzuje się czystymi, prostymi liniami i czystą, aerodynamiczną formą, którą projektanci Hyundai określają jako Efektywność Emocjonalną. Zelektryfikowana, opływowa typologia IONIQ 6 i wnętrze przypominające kokon ucieleśniają sylwetkę nowej ery mobilności elektrycznej, a ogólny motyw projektowy Etycznej Wyjątkowości odzwierciedla zorientowane na klienta zaangażowanie Hyundaia w efektywność energetyczną i odpowiedzialność za środowisko.

„IONIQ 6 łączy emocjonalną zbieżność funkcjonalności z estetyką” – powiedział SangYup Lee, Wiceprezes Wykonawczy i Szef Hyundai Design Center. „Wyróżniający się, opływowy projekt jest wynikiem ścisłej współpracy inżynierów i projektantów, z obsesyjną dbałością o szczegóły i wartościami zorientowanymi na klienta. Stworzyliśmy IONIQ 6 z przemyślanym wnętrzem, który oferuje spersonalizowane miejsce dla wszystkich."

 

Skoncentrowany na człowieku projekt IONIQ 6 jest zarówno etyczny, jak i wyjątkowy

IONIQ 6 demonstruje etyczne i unikalne wzornictwo dzięki wydajności energetycznej i zrównoważonemu wykorzystaniu materiałów. Projekt IONIQ 6 od samego początku był skoncentrowany na człowieku, a przestrzeń wewnętrzna rozwijała się jednocześnie z formą zewnętrzną. Podjęto wysiłki, aby zmaksymalizować i zoptymalizować przestrzeń wewnętrzną, rozciągając ją z przodu i z tyłu, co zaowocowało wyjątkową, opływową sylwetką i przestronnym wnętrzem.

Podobnie jak wcześniej nagradzany IONIQ 5, IONIQ 6 realizuje strategię projektowania Hyundai Look, która nadaje każdemu modelowi niepowtarzalny wygląd, jak figurom szachowych. Obierając kierunek zorientowany na klienta, Hyundai projektuje z myślą o zróżnicowanym stylu życia, a nie uniwersalnym podejściu.

 

Streamliner* o eleganckiej, ale funkcjonalnej estetyce

IONIQ 6 to zelektryfikowany Streamliner*, który realizuje ideę Efektywności Emocjonalnej, jednocześnie zaspokajając estetyczne i funkcjonalne potrzeby klienta. Aerodynamicznie wyrzeźbiona sylwetka z prostymi, ale zmysłowymi krzywiznami oferuje nową typologię w erze elektromobilności.

IONIQ 6 ma bardzo niski współczynnik oporu powietrza wynoszący zaledwie 0,211, wspomagany przez niski przód, aktywne przednie wloty powietrza, zmniejszony odstęp między kołami i smukłe cyfrowe lusterka boczne. Dodatkowym wsparciem godnej pozazdroszczenia aerodynamicznej zdolności modelu IONIQ 6 jest jego eliptyczny spojler inspirowany skrzydłem z wingletem, delikatną strukturą ogona łodzi i światłami oddzielającymi po obu stronach tylnego zderzaka. Nawet pod pojazdem dążenie do uzyskania lepszej aerodynamiki jest widoczne w pełnej osłonie podwozia, zoptymalizowanych owiewkach i zmniejszonej szczelinie nadkoli.

IONIQ 6 wykorzystuje ponad 700 pikseli parametrycznych w różnych miejscach, takich jak reflektory, tylne lampy zespolone, przednie dolne czujniki, ozdoby otworów wentylacyjnych i wskaźniki na konsoli środkowej, aby wzmocnić tożsamość marki IONIQ w całym pojeździe.

Zastosowane w tylnym skrzydle trzecie światło stop składające się z Parametrycznych Pikseli zapewnia przyciągające wzrok oświetlenie po naciśnięciu hamulców. Aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość modelu IONIQ 6, z przodu i z tyłu pojazdu znajduje się nowo zaprojektowany znaczek Hyundai „H”.

 

Wnętrze inspirowane kokonem zapewnia przemyślaną przestrzeń osobistą na kołach

Wnętrze w kształcie kokonu, modelu IONIQ 6 służy zarówno jako wygodna przestrzeń osobista, pełna praktycznych funkcji i zrównoważonych materiałów, aby ułatwić świadomą, przyjazną dla środowiska mobilność.

Elektryczna globalna platforma modułowa (E-GMP) firmy Hyundai Motor Group umożliwiła projektantom rozciągnięcie wnętrza, z przodu i z tyłu, aby stworzyć zoptymalizowaną przestrzeń na nogi i przestronność, która pozwala pasażerom zachować komfort w pojeździe. Platforma pozwala również na całkowicie płaską podłogę, dając wrażenie ekspansywności.

Przykładem architektury wnętrza zorientowanej na użytkownika jest ergonomicznie zaprojektowana jednostka sterująca, która jest umieszczona centralnie w celu zmniejszenia rozpraszania uwagi i zachęcenia do bezpiecznej, intuicyjnej jazdy. Modułowa deska rozdzielcza z ekranem dotykowym łączy 12-calowy w pełni dotykowy wyświetlacz systemu multimedialnego i 12-calowy cyfrowy zestaw wskaźników. Konsola środkowa typu mostek zapewnia wygodne i obszerne miejsce do przechowywania w samochodzie.

Dwukolorowe oświetlenie nastrojowe iluminuje wnętrze modelu IONIQ 6. Użytkownicy mogą wybierać spośród palety 64 kolorów i sześciu dwukolorowych motywów opracowanych przez ekspertów ds. kolorów, aby pomóc kierowcom i pasażerom poczuć się zrelaksowanym i komfortowym. Złożone z 4. punktów interaktywne oświetlenie pikselowe na kierownicy umożliwia łatwą komunikację między kierowcą a pojazdem.

Usunięcie przycisków z przednich drzwi poprawiło uczucie przestronności i zapewniło więcej miejsca do przechowywania. Przezroczyste akcenty na ozdobie deski rozdzielczej, kieszeni drzwi i dolnej części konsoli dodatkowo podkreślają poczucie przestronności i wyjątkowości.

 

Ekologiczne materiały zastosowane w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju

Zgodnie z motywem „Etycznej Wyjątkowości” IONIQ 6 oraz zainspirowani przez dzisiejszych świadomych ekologicznie konsumentów, projektanci zastosowali na zewnątrz trwałe materiały, w tym przetworzoną farbę pigmentową ze zużytych opon na okładzinach, oraz farbę pigmentową z węgla bambusowego na karoserii.

Wnętrze IONIQ 6 jest również wykończone zrównoważonymi materiałami i kolorami. W zależności od poziomu wyposażenia obejmują one skórę z ekologicznego procesu (fotele), materiał PET z recyklingu (fotele), skórę bio TPO (deska rozdzielcza), tkaninę bio PET (podsufitka), biofarby pochodzące z olejów roślinnych (drzwi) i dywaniki z poddanych recyklingowi sieci rybackich wyłowionych z mórz.

 

IONIQ 6 na cyfrowych billboardach i światowa premiera

Po ogłoszeniu designu, Hyundai Motor wypuszcza wciągający i wpływowy film 3D jednocześnie w trzech punktach orientacyjnych na całym świecie. Film, prezentujący opływowy design i elastyczną przestrzeń wewnętrzną IONIQ 6, można obejrzeć na K-POP Square w Seulu, Piccadilly Circus w Londynie oraz Big Kahuna na Times Square w Nowym Jorku.

Światowa premiera IONIQ 6 odbędzie się w lipcu, kiedy Hyundai ujawni pełną specyfikację, w tym funkcje i zaawansowane technologie zelektryfikowanego Streamlinera*.

-----
* Streamliner to pojazd, w którym zastosowano opływowy kształt zapewniający zmniejszenie oporu powietrza. Termin ten stosuje się do szybkich składów kolejowych z lat 30. i 50. XX wieku oraz do ich następców - pociągów typu "bullet". W ramach nurtu Streamline Moderne powstały takie samochody jak: Chrysler Airflow, Tatra 603, Pontiac Streamliner. Termin ten stosowano w odniesieniu do samochodów osobowych i ciężarowych, które odznaczały się opływowością oraz lekkością
1 Dotyczy wersji z cyfrowymi lusterkami bocznymi i 18-calowymi felgami aluminiowymi

 


Autor: HMP

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
__R52507.jpg
2024-01-11 16:41:00
Ioniq 5 N i nowa Santa Fe

IONIQ 5 N to najmocniejszy produkowany seryjnie samochód osobowy w historii marki Hyundai. Ma 609 KM, a w trybie Boost: nawet 650 KM.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1.jpg
2023-08-10 14:45:00
Hyundai Motor radykalnie odmienił model SANTA FE

Zgodnie z koncepcją „Otwórz się na więcej”, zupełnie nowy Hyundai SANTA FE rozszerza codzienne doświadczenia, łącząc miasto i przyrodę, zarówno wewnątrz, jak...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
hyundai-kona-design-unveil-1222-04.jpg
2022-12-20 10:05:00
Nowy Hyundai KONA - unikatowy design

Tworząc nową generację swojego ikonicznego, miejskiego SUV-a, Hyundai zaczął od wariantu EV.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
04. IONIQ 6_KV_Exterior_PR_rev.jpg
2022-07-14 08:25:00
Debiutuje Hyundai IONIQ 6 – elektryczny Streamliner

Akumulator 77,4 kWh dopasowano do aerodynamicznie ukształtowanej sylwetki, aby zapewnić szacowany zasięg ponad 610 km na jednym ładowaniu (cykl WLTP).

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
santafe.jpg
2022-07-04 16:12:00
Hyundai Santa Fe Hybrid i Plug-in Hybrid – klasa premium, na którą Cię stać

Hyundai jest nie tylko jednym z najbardziej innowacyjnych producentów samochodów. Koreańska marka przede wszystkim słynie z tego, że lubi płynąć pod prąd....

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 25
DILERZY
HYUNDAI "DEX-POL" Wróblowie Sp. J.

Granitowa 1

59-300 Lublin

fax 76 72 86 550 we

tel: 76 74 63 999

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI AUTO BROKER

MEŁGIEWSKA 10

20-209 Lublin

tel: 81 710 32 65

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI Auto Centrum Golemo

Podtatrzańska 3

34-400 Nowy Targ

tel: 18 264 05 54

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI Auto Centrum Lis

Częstochowska 211

62-800 Kalisz

tel: 62-766-78-00

e-mail:

slis@hyundai.pl
SZCZEGÓŁY
HYUNDAI Auto Centrum Lis

Władysława Jagiełły 18

62-510 Konin

tel: 063 233 00 20

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI Auto Club

Ustowo 56 (przy rondzie Hakena)

70-001 Szczecin

tel: 91 4 444 100

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI Auto Forum

WYSZOGRODZKA 114

09-400 Płock

fax 7 72 86 550 wew

tel: 76 74 63 999

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 10
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI