motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
20 grudnia 2022 10:05

Nowy Hyundai KONA - unikatowy design

Nowy Hyundai KONA - unikatowy design

Tworząc nową generację swojego ikonicznego, miejskiego SUV-a, Hyundai zaczął od wariantu EV.


Nowa KONA to nie tylko dynamiczna sylwetka na drodze, ale także wszechstronne wnętrze, spełniające zarówno wymagania praktyczne, jak i estetyczne kierowcy.

Hyundai Motor Company zaprezentował nawiązujący do samochodów elektrycznych, futurystyczny design nowego subkompaktowego SUV-a KONA. Nowy model będzie dostępny w czterech wariantach, w tym w pełni elektrycznym (EV), hybrydowym (HEV), spalinowym (ICE) i sportowym N Line. Wszystkie warianty mają wspólną uniwersalną architekturę, lecz każdy wyróżnia się niepowtarzalnym wzornictwem.

Hyundai udowadnia swoje zaangażowanie w zrównoważoną mobilność i technologiczny design, dalej rozszerzając ofertę pojazdów elektrycznych, obok innowacyjnej, zaawansowanej i wielokrotnie nagradzanej submarki IONIQ. Jednocześnie, dzięki ofercie zróżnicowanych napędów, marka wychodzi naprzeciw różnorodnym potrzebom nabywców.

Unikalny charakter, odważna i dynamiczna prezencja sprawiają, że nowa KONA ewoluowała pod każdym względem. Jest bardziej różnorodna i dopasowana do różnych stylów życia.

SangYup Lee, Wiceprezes Wykonawczy i Szef Hyundai Design Center: Nowa KONA to bardziej dynamiczna sylwetka na drodze i więcej „przestrzeni życiowej”. Nowa KONA jest większa, otrzymała odważniejszą stylistykę, ale pozostała miejskim SUV-em. Aby zapewnić Klientom maksymalną „przestrzeń życiową”, nowy model urósł, osiągając 4355 mm długości, czyli o 150 mm więcej niż poprzednia generacja, w odniesieniu do wariantu elektrycznego. KONA zyskała również 25 mm szerokości i 60 mm długości rozstawu osi w porównaniu z poprzednim modelem.

W przeciwieństwie do większości pojazdów, które są dostępne z różnymi układami napędowymi, projekt nowej KONy rozpoczął się od wariantu EV. Następnie został dostosowany do modelu z silnikiem spalinowym. To niekonwencjonalne podejście pozwoliło firmie Hyundai wprowadzić do wszystkich wariantów (ICE, HEV i sportowych modeli N Line) modelu KONA myśl projektową zorientowaną na technologię. Pomimo wspólnej architektury, każdy wariant posiada wyróżniającą się, futurystyczną stylistykę.

Zgrabny, charakterystyczny przód nowego modelu KONA przyczynia się do poprawy właściwości aerodynamicznych modelu. Czysta bryła jest podkreślona przez rozciągniętą lampę Seamless Horizon, która składa się z pikseli w wariancie EV. Nowa KONA Electric to pierwszy model Hyundai z lampą Pixelated Seamless Horizon, która dodaje indywidualnego charakteru. Wykorzystanie w modelu KONA parametrycznych pikseli również powiela charakterystyczny element stylistyczny, znany z innych elektrycznych pojazdów Hyundai.

Pomimo futurystycznego wyglądu, nowa KONA pozostaje 100%-owym SUV-em. Jej dynamiczną stylistykę oddają odważnie wyrzeźbione nadkola, w które wkomponowano reflektory i tylne światła.

Nowa KONA jest pełna parametrycznych powierzchni. Ostre, ukośne przetłoczenia na bokach łączą satynowe chromowane listwy boczne ze spoilerem, tworząc kontur, który otacza cały pojazd. Z tyłu znajduje się kolejna lampa Seamless Horizon, a także wysoko zamontowane światło stopu, gładko zintegrowane z satynowymi chromowanymi listwami spojlera.

Istnieje kilka różnic stylistycznych między wersjami napędowymi. EV posiada pikselowe detale na kratce wlotu powietrza i tylnym zderzaku, inspirowane pikselami 19-calowe felgi aluminiowe, czarną linię obrysową oraz opcjonalne czarne lusterka boczne i dach. Modele ICE i HEV posiadają odważny i surowy design zderzaka i osłony podwozia oraz czarne nadkola. N Line wyróżnia się opcjonalnymi czarnymi lusterkami bocznymi i dachem, spojlerem w kształcie skrzydła, bardziej agresywną stylistyką przodu i tyłu ze zderzakiem w kształcie skrzydła, charakterystycznymi 19-calowymi felgami aluminiowymi, podwójną końcówką wydechu i srebrnymi progami.

 

Wszechstronne wnętrze zorientowane na kierowcę

Nowa KONA z większą „przestrzenią życiową” we wnętrzu została wyposażona w praktyczne funkcje, dopasowane do różnych stylów życia Klientów. Uniwersalna architektura wywodząca się z pojazdów elektrycznych, obejmuje sportowy układ z pływającą konsolą środkową, która podkreśla smukłe i szerokie wnętrze modelu.

Dwa szerokie wyświetlacze o przekątnej 12,3 cala i „pływająca” konsola środkowa oddają zaawansowanie technologiczne wnętrza. Nastrojowe oświetlenie poprawia doznania i wygodę użytkownika. Dzięki przeniesieniu gałki zmiany biegów z konsoli środkowej na kolumnę kierowniczą, zapewniono uporządkowany układ i dodatkowe miejsce na rzeczy w tunelu środkowym.

Prosta kanapa w drugim rzędzie podkreśla estetykę modelu KONA, nawiązującą do miejskiego designu XXI wieku. Za drugim rzędem znajduje się powiększona przestrzeń ładunkowa.

Więcej szczegółów na temat nowego modelu Hyundai KONA zostanie ujawnionych w nadchodzących miesiącach.

*Nota redaktorska: Specyfikacje pojazdów mogą się różnić w zależności od wersji, wariantu i rynku.


Autor: HMP

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
1.jpg
2023-08-10 14:45:00
Hyundai Motor radykalnie odmienił model SANTA FE

Zgodnie z koncepcją „Otwórz się na więcej”, zupełnie nowy Hyundai SANTA FE rozszerza codzienne doświadczenia, łącząc miasto i przyrodę, zarówno wewnątrz, jak...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
04. IONIQ 6_KV_Exterior_PR_rev.jpg
2022-07-14 08:25:00
Debiutuje Hyundai IONIQ 6 – elektryczny Streamliner

Akumulator 77,4 kWh dopasowano do aerodynamicznie ukształtowanej sylwetki, aby zapewnić szacowany zasięg ponad 610 km na jednym ładowaniu (cykl WLTP).

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
santafe.jpg
2022-07-04 16:12:00
Hyundai Santa Fe Hybrid i Plug-in Hybrid – klasa premium, na którą Cię stać

Hyundai jest nie tylko jednym z najbardziej innowacyjnych producentów samochodów. Koreańska marka przede wszystkim słynie z tego, że lubi płynąć pod prąd....

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
★03 CE_Main KV_Streamliner.jpg
2022-06-29 07:38:00
Hyundai przedstawia design modelu IONIQ 6, elektrycznego Streamlinera

Aerodynamiczny profil i starannie dopracowany kształt zapewniają współczynnik oporu powietrza wynoszący 0,211 - najniższy wśród modeli Hyundai.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
hyundai-updated-ioniq-5-0222.jpg
2022-02-11 09:29:00
IONIQ 5 otrzyma nową baterię 77,4 kWh i cyfrowe lusterka

Pozostałe nowości to system utrzymywania optymalnej temperatury akumulatora oraz inteligentne tłumiki drgań, poprawiające pracę zawieszenia i właściwości...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 25
DILERZY
HYUNDAI "DEX-POL" Wróblowie Sp. J.

Granitowa 1

59-300 Lublin

fax 76 72 86 550 we

tel: 76 74 63 999

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI AUTO BROKER

MEŁGIEWSKA 10

20-209 Lublin

tel: 81 710 32 65

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI Auto Centrum Golemo

Podtatrzańska 3

34-400 Nowy Targ

tel: 18 264 05 54

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI Auto Centrum Lis

Częstochowska 211

62-800 Kalisz

tel: 62-766-78-00

e-mail:

slis@hyundai.pl
SZCZEGÓŁY
HYUNDAI Auto Centrum Lis

Władysława Jagiełły 18

62-510 Konin

tel: 063 233 00 20

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI Auto Club

Ustowo 56 (przy rondzie Hakena)

70-001 Szczecin

tel: 91 4 444 100

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI Auto Forum

WYSZOGRODZKA 114

09-400 Płock

fax 7 72 86 550 wew

tel: 76 74 63 999

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 10
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI