motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
29 lipca 2020 21:35

Essenza SCV12 -hiper-samochód opracowany przez Lamborghini Squadra Corse

To najmocniejszy jak dotąd wolnossący silnik V12 Lamborghini: ponad 830 KM.


Klienci staną się częścią ekskluzywnego klubu, dając im dostęp do specjalnych programów począwszy od 2021 roku
Automobili Lamborghini przedstawia Essenza SCV12, hipersamochód powstanie w limitowanej edycji tylko 40 sztuk, opracowany przez Lamborghini Squadra Corse i zaprojektowany przez Lamborghini Centro Stile.

Essenza SCV12 to bezpośredni potomek samochodów takich jak Miura Jota i Diablo GTR, wyposażony w najpotężniejszy wolnossący silnik V12, jaki kiedykolwiek opracowano przez Lamborghini, w połączeniu z aerodynamiką inspirowaną wyścigowymi prototypami i nowymi rozwiązaniami technicznymi zaprojektowanymi z myślą o jak najlepszych wrażeniach z jazdy.

Stefano Domenicali, dyrektor generalny i prezes Automobili Lamborghini, powiedział:

- Essenza SCV12 reprezentuje najczystsze wrażenia z jazdy po torze, jakie może zaoferować nasza marka, wyczyn inżynieryjny, który podkreśla nierozerwalny związek między naszymi samochodami, a asfaltem toru. Lamborghini to marka, która nieustannie patrzy w przyszłość i poszukuje nowych wyzwań, ale nigdy nie zapominamy o naszych korzeniach i tym, kim jesteśmy: Essenza SCV12 to idealne połączenie naszego niekonwencjonalnego ducha producenta supersportowych samochodów i naszej prawdziwej pasji do sportów motorowych”.

 

Urodzony na tor

Essenza SCV12 została stworzona do wyłącznego użytku na torze, z rozwiązaniami inżynieryjnymi wywodzącymi się z wyścigów. Silnik V12 jest w stanie dostarczyć ponad 830 KM, przy znacznym wzroście mocy z efektu pamięci RAM przy dużych prędkościach. Rury wydechowe zostały zaprojektowane przez Capristo w celu zmniejszenia przeciwciśnienia, poprawienia osiągów i podkreślenia wyjątkowego dźwięku silnika.

Za moc odpowiada nowa sześciobiegowa, sekwencyjna skrzynia biegów X-trac jako element konstrukcyjny podwozia, w połączeniu z napędem na tylne koła, aby zapewnić kompaktowość, ciągłość strukturalną i większą sztywność skrętną.

Essenza SCV12 charakteryzuje się wyjątkowym stosunkiem mocy do masy wynoszącym 1,66 KM / kg dzięki monocoque -nowej generacji z włókna węglowego bez wewnętrznej klatki bezpieczeństwa. Essenza SCV12 jest również pierwszym samochodem GT opracowanym zgodnie z zasadami bezpieczeństwa prototypów FIA.

Aby zapewnić maksymalną zwinność i stabilność nawet na najbardziej wymagających torach, zastosowano rozwiązania kinematyczne inspirowane wyścigowymi prototypami, takie jak tylne zawieszenie popychacza montowane bezpośrednio na skrzyni biegów. Całość dopełniają specyficzne gładkie opony Pirelli zamontowane na magnezowych obręczach (19 ”z przodu, 20” z tyłu), które stanowią oprawę tarcz hamulcowych i zacisków opracowanych przez Brembo Motorsport.

Maurizio Reggiani, dyrektor techniczny Automobili Lamborghini, powiedział:

- Essenza SCV12 jest ostatecznym wyrazem wolnossącego silnika V12, symbolu naszej marki od 1963 roku. Jest to projekt, w którym połączyliśmy dążenie do inżynierskiej perfekcji z wyrafinowaną aerodynamiką , futurystyczny wygląd i innowacyjne rozwiązania, takie jak karbonowa skorupa bez wewnętrznej klatki bezpieczeństwa. Rezultatem jest wciągający i bezkompromisowy samochód, stworzony do ścigania się i prezentowania na torze cech, które rozsławiły Lamborghini na całym świecie, gwarantując wyjątkowe i wyjątkowe emocje zarówno kierowcy, jak i widzom. ”

 

Aerodynamika

Aerodynamika korzysta z doświadczeń Lamborghini Squadra Corse w wyścigach GT, aby zapewnić poziom wydajności i wyższy poziom docisku niż samochód GT3, o wartości 1200 kg przy 250 km /godz.

Przednia maska ma podwójny wlot powietrza z centralnym żebrem, typowym dla samochodów wyścigowych Huracán, które oddziela strumień gorącego powietrza pochodzący z chłodnicy i kieruje zimne powietrze do chłodnicy znajdującej się na dachu. Z przodu znajduje się rozdzielacz i dwa boczne elementy; po bokach przepływy do chłodzenia silnika i skrzyni biegów zostały zoptymalizowane dzięki zastosowaniu pionowych żeber umieszczonych na progach bocznych. Pakiet aerodynamiczny uzupełnia duże, regulowane tylne skrzydło z podwójnym profilem.

 

Projekt

Projekt Essenza SCV12 jest wynikiem twórczej pracy Lamborghini Centro Stile, która projektowała wszystkie samochody wyścigowe produkowane przez Lamborghini od czasu powstania Squadra Corse. Istotny charakter auta podkreśla konstrukcja karoserii, którą tworzą tylko trzy elementy, aby umożliwić szybką wymianę w razie potrzeby podczas postojów. Ekskluzywne barwy Verde Silvans, Grigio Linx, Nero Aldebaran Gloss i Arancio California przedstawiają znaki firmowe wieloletnich partnerów Lamborghini Squadra Corse, Pertaminy, Pirelli i Rogera Dubuis.

Eleganckie, ale napięte i dynamiczne linie łączą w sobie atrakcyjność prototypów z lat 70. XX wieku i elementy typowe dla DNA Lamborghini, takie jak sześciokątna geometria charakteryzująca przednie reflektory oraz dachowa osłona powietrzna i wloty powietrza otaczające kierownicę. Jest też niepowtarzalne „Y”, stylistyczny element powtórzony na malowaniu i kokpicie, gdzie każdy element stanowi najlepszy kompromis między lekkością, funkcjonalnością i designem. W rzeczywistości deska rozdzielcza i deska rozdzielcza są wsparte asymetrycznym karbonowym „Y”, nośnym i stylistycznym elementem otaczającym kokpit, zaprojektowanym tak, aby kierowca znalazł się w centrum absolutnych wrażeń z jazdy.

Konstrukcja wielofunkcyjnej kierownicy z wyświetlaczem została zainspirowana kierownicami bolidów F1, aby zapewnić najlepszą ergonomię i doskonałe wyczucie, bez konieczności odrywania rąk od obręczy dzięki futurystycznemu, ale racjonalnemu projektowi. Specjalny fotel OMP z homologacją FIA ze skorupą z włókna węglowego otula kierowcę, zapewniając komfort, bezpieczeństwo i stabilność.

Mitja Borkert, szef Lamborghini Centro Stile, powiedział:

- Byłem podekscytowany tym projektem od samego początku, ponieważ pozwoliłby nam stworzyć samochód inny, ale jednocześnie niewątpliwie Lamborghini, ekstremalny, ale bardzo czysty stylistycznie, ponieważ powinien być prawdziwy samochód wyścigowy. Wraz z Essenza SCV12 składamy hołd zarówno naszej wyścigowej przeszłości, jak i teraźniejszości: duże tylne skrzydło, boczne płetwy i przedni splitter to elementy zaczerpnięte z Huracán Super Trofeo EVO i GT3 EVO. Ten samochód to idealne połączenie naszej tradycji i tego, co wyobrażamy sobie na przyszłość ”.

 

Doświadczenie w jeździe

Klienci Essenza SCV12 staną się częścią ekskluzywnego klubu, który zapewni im dostęp do specjalnych programów umożliwiających prowadzenie ich hiper-car na najbardziej prestiżowych torach na świecie. Program obejmuje usługę przechowywania w nowym hangarze zbudowanym w Sant'Agata Bolognese dla klubu Essenza SCV12. Każdy samochód będzie miał spersonalizowany garaż i dedykowane usługi, w tym kamery internetowe, aby klienci mogli monitorować swoje samochody 24 godziny na dobę za pomocą aplikacji. W obiekcie znajduje się również „Lamborghini Squadra Corse Drivers Lab” firmy Tecnobody, które oferuje programy treningowe podobne do tych, które stosują oficjalni kierowcy wyścigowi Lamborghini.

Kalendarz torów rozpocznie się w 2021 r. Od wydarzeń „przyjedź i jedź”, które będą odbywać się na wielu torach homologowanych przez FIA Grade 1. Pomoc zostanie zapewniona przez personel techniczny Squadra Corse przy wsparciu Emanuele Pirro, pięciokrotnego zwycięzcy 24-godzinnego wyścigu Le Mans i doskonałego nauczyciela dla kierowców-klientów; oraz Marco Mapelli, kierowca fabryki Lamborghini Squadra Corse.

„Dzięki Essenza SCV12 chcieliśmy podnieść nie tylko osiągi i przyjemność z jazdy, ale także wrażenia z jazdy poza torem. Klienci mogą skorzystać z ekskluzywnych i wysoce konfigurowalnych usług, aby w pełni doświadczyć włoskiej gościnności i stać się częścią rodziny Lamborghini Squadra Corse ”.


Autor: Lamborghini

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
591441.jpg
2021-08-14 16:43:00
Lamborghini Countach LPI 800-4

Podczas obchodów 50. rocznicy powstania modelu Countach, na targach The Quail: A Motorsports Gathering w USA został zaprezentowany model Countach LPI 800-4.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
585581.jpg
2021-05-27 14:49:00
Nowe Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2: wyścigi w dobrym stylu

Lamborghini Squadra Corse prezentuje nową wersję samochodu, który będzie ścigał się w Super Trofeo od 2022 roku.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
581760.jpg
2021-03-30 14:39:00
Lamborghini Urus: 6 trybów jazdy, aby cieszyć się Super SUV-em na 6 różnych sposobów

Lamborghini Urus nadal zapewnia dynamikę, z której mogą cieszyć się zarówno kierowcy, jak i pasażerowie.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
572511.jpg
2020-11-18 18:40:00
Zadebiutował Huracan STO

V10, moc 640 KM, 565 Nm przy 6500 obr./min, od zera do setki - 3 sekundy, a do 200 km/h - 9 sekund.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
562588.jpg
2020-06-17 17:51:00
Automobili Lamborghini przedstawia Urus Pearl Capsule

Automobili Lamborghini przedstawia Urusa w nowej edycji designu, Pearl Capsule - początek nowych przygód w kolorze i funkcjach dla SUV Lamborghini Super.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 / 2
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI