motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
7 lutego 2024 10:21

Nowy Ford Puma

Nowy Ford Puma

Zupełnie nowe wnętrze zyskało ultranowoczesny charakter, dzięki zorientowanemu na kierowcę i odnowionemu stylowi cyfrowego kokpitu, w którym dominują dwa 12 calowe wyświetlacze oraz zintegrowany soundbar.


Ford zaprezentował nową Pumę – kolejną zaawansowaną odsłonę w ewolucji najlepiej sprzedającego się samochodu osobowego amerykańskiej marki w Europie. .1 Model znacznie podnosi walory kompaktowego crossovera, dzięki niepowtarzalnej stylistyce, najnowocześniejszemu środowisku, w jakim podróżują kierowca i pasażerowie oraz elastycznej, praktycznej przestrzeni bagażowej.

Poza przykuwającymi wzrok proporcjami i oryginalnym stylem nadwozia, nowa Puma wyróżnia się również bardziej wyrafinowanym wnętrzem. Opływowe, jednolite elementy stylistyczne doskonale komponują się z zaawansowanymi wyświetlaczami cyfrowymi, tworząc nowoczesną przestrzeń i azyl, zapewniający pasażerom relaks i przyjemne warunki podróżowania.

Nowa Puma pozwala kierowcy i pasażerom zachować kontrolę nad swoim planem dnia, niezależnie od tego, czy wiąże się on z pracą, czy z rozrywką. Pomaga w tym system informacyjno-rozrywkowy SYNC 4 2 najnowszej generacji, skomunikowany z chmurą w standardzie prędkości transmisji 5G, 3 dysponujący „wiszącym” 12-calowym wyświetlaczem centralnym i wyprofilowanym pasem głośników przednich, działających jak soundbar. Smartfony można łatwo łączyć bezprzewodowo z Apple CarPlay i Android Auto, 4 a dostępna w standardzie pokładowa Alexa 5 reaguje na polecenia głosowe, nawet bez podłączonego smartfona.

Walory praktyczne nowej Pumy podnosi nowatorski system MegaBox, który oferuje dodatkowe 80 litrów przestrzeni bagażowej wkomponowanej w podłogę bagażnika 6, dzięki czemu można w nim przewozić przedmioty o wysokości do 115 cm. Dzięki dodatkowemu schowkowi MegaBox pojazd o długości 4,2 metra oferuje 456 litrów 6 przestrzeni bagażowej z kompletem pasażerów. w rezultacie Puma może służyć jako wygodny pojazd na rodzinne wakacje z bagażnikiem wypełnionym walizkami lub sprzętem sportowym.

Nowa Puma może być również wyposażona w rozbudowany zestaw zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy, do których należą inteligentny tempomat adaptacyjny, 7,8 automatycznie dostosowujący prędkość do pokonywanych zakrętów lub zjazdów z autostrady oraz system kamer 360-stopni przekazujący obraz otoczenia samochodu. 7,8,9

Uproszczona oferta układów napędowych obejmuje silnik 155-konny 10 EcoBoost Hybrid o pojemności 1,0 litra, wsparty 48-woltową instalacją elektryczną w wersjach Puma Titanium, ST-Line i ST-Line X lub potężny napęd hybrydowy o mocy maksymalnej 170 KM 10 w wersji Puma ST Powershift.

Ponadto nowa Puma korzysta z bezprzewodowych aktualizacji oprogramowania Forda, umożliwiających ewolucję i udoskonalanie samochodu w miarę upływu czasu.

Ford zapowiedział dziś również, że w pełni elektryczna Puma Gen-E, która będzie korzystać z napędu całkowicie bezemisyjnego zostanie zaprezentowana jeszcze w tym roku. 11

 

Odmłodzony, skomunikowany azyl dla podróżujących

Biuro projektowe Ford Design pokusiło się o świeże spojrzenie na wnętrze kompaktowego crossovera, tworząc współczesny azyl dla podróżujących nową Pumą, łączący eleganckie wzornictwo, sportową architekturę i najnowocześniejsze technologie.

Kabina utrzymana jest w jednej tonacji, dzięki czemu prezentuje się przejrzyście i schludnie. Projekt kabiny oparto na otaczającej kierowcę, rozciągającej się od drzwi do drzwi desce rozdzielczej z wąskimi otworami wentylacyjnymi, trójwymiarowym, wyprofilowanym pasem głośników przednich działających jak soundbar, dwuramiennej kierownicy sportowej ze spłaszczonym dołem wieńca oraz efektownych wyświetlaczach cyfrowych.

Nowa Puma jest wyposażona w cyfrowy zestaw zegarów o przekątnej 12,8-cala, który można dostosować tak, aby w sposób klarowny wyświetlał najbardziej przydatne dla kierowcy informacje. Poziomy, 12-calowy wyświetlacz centralny, wpisujący się w motyw wiszącego kokpitu, jest umieszczony wysoko na konsoli środkowej i skierowany w stronę kierowcy, co ułatwia interakcje i podkreśla sportowy charakter kabiny.

Wrażenie luksusu, typowego dla dużego samochodu potęguje dyskretnie wkomponowane nastrojowe oświetlenie, które pośrednio rozjaśnia wnętrze, nadając mu przyjemny dla zmysłów klimat. Fotele, kierownica i nowy przesuwany podłokietnik są wykończone materiałem syntetycznym Sensico imitującym skórę, z delikatnymi przeszyciami w kolorze Cool Grey dla wersji Titanium i wyrazistymi czerwonymi przeszyciami dla ST-Line. Samochód można wyposażyć w aluminiowe, sportowe pedały i nakładki progowe oraz ciemną podsufitkę.

Laminowana przednia szyba ma również pozytywny wpływ na atmosferę azylu, poprawiając komfort akustyczny w czasie podróży. Oferowany jako opcja jest również otwierany, panoramiczny dach szklany, który doświetla wnętrze i pozwala pasażerom podziwiać architekturę podczas jazdy w mieście.

Wszystko to tworzy idealną przestrzeń, w której można cieszyć się wyrafinowanymi rozwiązaniami technicznymi, przenoszącymi kierowcę i pasażerów do świata cyfrowego.

Nowa Puma została uzupełniona o system łączności, rozrywki i informacji SYNC 4 najnowszej generacji. 2 Centralny wyświetlacz dotykowy integruje również elementy sterujące takimi funkcjami, jak klimatyzacja i ogrzewanie, które wcześniej były aktywowane za pomocą przycisków fizycznych, dzięki czemu konsola środkowa stała się bardziej przejrzysta i prostsza w obsłudze.

Dzięki dwukrotnie większej mocy obliczeniowej w porównaniu z poprzednią wersją, SYNC 4 jest nie tylko szybszy, ale może wykorzystywać złożony algorytm uczenia maszynowego do zapamiętywania działań na podstawie danych wprowadzanych wcześniej przez kierowcę i oferowania dokładniejszych sugestii oraz szybszych odpowiedzi. Usprawnia to korzystanie z oferowanej w standardzie nawigacji skomunikowanej z siecią, 12 oraz funkcji rozrywkowych i komunikacyjnych.

Aby uzyskać dostęp do funkcji rozrywkowych, informacji pogodowych i ustawień klimatyzacji nie trzeba już odrywać rąk od kierownicy, a wystarczy wydanie naturalnych poleceń głosowych. Apple CarPlay i Android Auto 5 pozwalają na bezprzewodowe skomunikowanie smartfonów, co ma wpływ na większy porządek w kabinie, a specjalny schowek na smartfony z ładowarką indukcyjną 8,13 sprawia, że akumulatory telefonów są zawsze naładowane. Pokładowy modem 5G, będący wyposażeniem standardowym, zapewnia superszybką łączność w podróży, 3 i komunikuje ze światem między innymi wbudowaną Alexę 6 – mobilnego asystenta osobistego – lub pobiera w trybie szybkiego strumieniowania muzykę, której odpowiednie brzmienie nadaje opcjonalny, 10-głośnikowy system audio B&O. 8

„Użytkownicy Pumy są fanami swoich samochodów, a my uważnie słuchaliśmy ich sugestii dotyczących wnętrza, które naprawdę zwiększyłoby ich radość z jazdy” – powiedział Murat Gueler, główny projektant Forda Pumy. „Chcieliśmy stworzyć kabinę, którą można traktować jak osobisty azyl w podróży – w pełni interaktywną, z mniejszym chaosem i łatwym dostępem do wszystkiego, co może być potrzebne na centralnym wyświetlaczu.”

 

Rozwiązania upraszczające życie

Nowa Puma otrzymała zaawansowane systemy, spotykane dotychczas w dużych modelach, by zapewnić bardziej komfortowe i bezstresowe podróżowanie właścicielom kompaktowego crossovera.

Tempomat adaptacyjny z funkcją Stop & Go 7,8,14 oferuje nie tylko płynniejsze hamowanie i przyspieszanie, ale także centrowanie na pasie ruchu 7,8 oraz system inteligentnej kontroli tempa jazdy z przewidywaniem ograniczeń prędkości, 7,8, który może z wyprzedzeniem dostosować prędkość pojazdu do zakrętów, rond oraz podczas wjazdu lub zjazdu z autostrad.

Asystent unikania kolizji na skrzyżowaniach 7,8,15 monitoruje drogę przed samochodem pod kątem możliwych kolizji z nadjeżdżającymi pojazdami na równoległych pasach oraz pieszymi i rowerzystami przechodzącymi przez drogę, w którą skręca kierowca. System może automatycznie aktywować układ hamulcowy, aby zapobiec kolizji lub złagodzić jej skutki. Działa poprawnie bez potrzeby wykrywania elementów dróg, takich jak oznaczenia pasów, a także w nocy, przy włączonych reflektorach.

Nowością w modelu Puma jest także wspomaganie hamowania awaryjnego podczas cofania. 7,8 Jeśli system wykryje podczas cofania na drodze pojazdu statyczne przeszkody, takie jak pachołki, pieszych, rowery i inne pojazdy, może automatycznie uruchomić hamulce. Podobnie, system hamowania automatycznego przy cofaniu z monitorowaniem ruchu poprzecznego 7,8 potrafi identyfikować poruszające się obiekty, takie jak piesi, rowerzyści lub pojazdy i w razie potrzeby aktywuje układ hamulcowy.

Oferowany jako wyposażenie opcjonalne system kamer 360 stopni 7,8,9 wyświetla na centralnym ekranie widok pojazdu z lotu ptaka, umożliwiający kierowcy dostrzeżenie obiektów i przeszkód niewidocznych z wnętrza samochodu. Bardzo ułatwia to parkowanie i manewrowanie w ciasnych przestrzeniach.

Dostępne w opcji reflektory matrycowe Dynamic Matrix LED poprawiają widoczność przed samochodem, zarówno kierowcy Pumy, jak i innym uczestnikom ruchu. System samoczynnej zmiany świateł drogowych na mijania 7,8 wykorzystuje zamontowaną z przodu kamerę do wykrywania ruchu przed pojazdem i wyłącza części wiązki świateł drogowych, która oślepiałaby nadjeżdżających użytkowników drogi. System monitoruje przestrzeń przed samochodem, aby lepiej oświetlać zakręty, dzięki czemu kierowca ma większe pole widzenia 7,8.

 

To bezsprzecznie jest Puma

Stylistyka nadwozia nowej Pumy nawiązuje do rozpoznawalnych cech najchętniej kupowanego europejskiego samochodu osobowego Forda, wzmacniając jego niepowtarzalny urok.

Front zwraca uwagę nowym emblematem Forda pomiędzy zaprojektowanymi od podstaw reflektorami w kształcie "pazurów", które na drodze stanowią wyrazistą sygnaturę Pumy.

Wersja Titanium czerpie inspirację z większego modelu gamy – jak w nowej Kudze, kratkę wlotu powietrza do chłodnicy pozbawiono chromowanej powłoki, nadając przodowi samochodu bardziej młodzieżowy wygląd. Wersja ST-Line charakteryzuje się nawiązującym do sportowych aspiracji stylem przedniej części nadwozia. Modele ST-Line X dysponują również wyjątkowym tylko dla tej wersji tylnym spojlerem.

Nowa Puma jest dostępna w sześciu przyciągających wzrok kolorach, między innymi nowością jest lakier Cactus Grey, będący jej wizytówką. Dla modelu przewidziano felgi aluminiowe o rozmiarze od 17 do 19 cali, w zależności od wersji.

Dodatkowe opcjonalne elementy wyposażenia to eleganckie światła powitalne 8, wyświetlające logo Pumy na nawierzchni obok drzwi podczas wsiadania lub wysiadania. Ten estetyczny element ma również walor praktyczny – pozwala w złą pogodę uniknąć zabłocenia butów.

 

Udoskonalona gama jednostek napędowych

Uproszczona nowa oferta układów napędowych daje klientom wybór spośród mocnych, ale oszczędnych napędów hybrydowych, wspartych 48-woltową instalacją elektryczną, dostosowanych do oczekiwań kierowców kompaktowego crossovera.Układy napędowe EcoBoost Hybrid wyposażone są w zintegrowany rozrusznik/generator z napędem pasowym (BISG), zastępujący standardowy alternator, który umożliwia odzyskiwanie i gromadzenie energii, zwykle traconej podczas hamowania i jazdy wybiegiem, którą następnie można wykorzystać do ładowania 48-woltowego akumulatora litowo-jonowego, chłodzonego powietrzem.

BISG działa również jako silnik elektryczny, współpracujący z trzycylindrową jednostką spalinową, wykorzystujący zmagazynowaną energię do wzmocnienia momentu obrotowego podczas normalnej jazdy i przyspieszania, a także do zasilania osprzętu elektrycznego pojazdu.

Benzynowy 1,0-litrowy napęd EcoBoost Hybrid Forda występuje w wariantach o mocy 125 KM i 155 KM. 10 Może współpracować z siedmiobiegową automatyczną przekładnią dwusprzęgłową Powershift, charakteryzującą się wysoką kulturą pracy, dzięki której zmiana biegów odbywa się w sposób płynny, a w scenariuszach wymagających np. szybszego wyprzedzania, przekładnia potrafi zredukować bieg o trzy przełożenia, dając kierowcy pewność uzyskania maksymalnego przyspieszenia.

1,0-litrowy EcoBoost Hybrid Powershift o mocy 125 KM zużywa 5,6-6,3 l/100 km paliwa i emituje 127-143 g/km CO2 wg WLTP, 16 a wariant 155-konny osiąga zużycie paliwa na poziomie 5,5-6,3 l/100 km i emisję 125-142 g/km CO2 wg WLTP. 16

Wariant 125-konny napędu EcoBoost Hybrid o pojemności 1,0 litra jest również dostępny z sześciobiegową manualną skrzynią biegów. i ten układ oferuje bardzo niskie zużycie paliwa w granicach 5,3-6,0 l/100 km oraz emisję CO2 WLTP na poziomie 119-135 g/km.15

Możliwość wyboru trybu jazdy spośród dostępnych: Normal, Eco, Sport i Slippery, pozwala kierowcy na optymalizację parametrów układów samochodu w zależności od potrzeb i scenariusza jazdy. 7

 

Usportowiona Puma ST Powershift

Ford zaprezentował dziś również nową Pumę ST Powershift, z niestandardowymi rozwiązaniami, podnoszącymi jej osiągi, które odnajdziemy zarówno wewnątrz, jak i pod maską.

Najmocniejszy w gamie Forda wariant silnika EcoBoost o pojemności 1,0 litra osiąga moc maksymalną 170 KM i maksymalny moment obrotowy 248 Nm. 10 Siedmiobiegowa skrzynia dwusprzęgłowa Powershift pozwala obudzić naprawdę żywiołowy charakter tej jednostki, a jednocześnie cieszyć się jej zaletami praktycznymi w codziennej eksploatacji przy zużyciu paliwa na poziomie 6,0-6,5 l/100 km i emisji CO2 135-146 g/km wg WLTP. 16

Nowa Puma ST Powershift charakteryzuje się wysoką mocą, dynamiką reakcji, w czym pomaga także możliwość szybkiej zmiany biegów za pomocą łopatek przy kierownicy, podnosząca zaangażowania kierowcy. Wersja zwraca uwagę dopasowanym do jej charakteru designem nadwozia ze splitterem Ford Performance, który zwiększa siłę docisku na przedniej osi o prawie 80 procent w porównaniu do bazowej wersji nowej Pumy. Charakterystycznym dla ST elementem są też: górna i dolna kratka osłony chłodnicy, poprawiające chłodzenie silnika i zwiększające jego wydajność.

Jako uzupełnienie opcjonalne można wybrać podkreślone czernią fortepianową: dach, kratkę osłony chłodnicy, boczne słupki, obudowy lusterek bocznych i tylny spojler dachowy, a także przydymione, 19-calowe aluminiowe felgi w kolorze szarym Magnetite.

Wnętrze zaaranżowano z myślą o sportowych aspiracjach i wysokich osiągach wersji, uzupełniając czysty projekt kabiny o sportowe fotele Ford Performance oraz unikatowe plakietki i aplikacje z logotypem ST.

Nowa Puma nie straciła nic z walorów praktycznych pięciodrzwiowego pojazdu rodzinnego. Wszechstronna i innowacyjna przestrzeń bagażowa zachowała funkcjonalną skrzynkę MegaBox, która umożliwia umieszczenie w bagażniku dwóch zestawów kijów golfowych w pozycji pionowej lub służy jako łatwy do czyszczenia schowek na mokre, czy zabłocone przedmioty po zakończeniu aktywności na świeżym powietrzu.

„Właściciele Pumy informowali nas, że uwielbiają jeździć najlepiej prezentującym w tej klasie się kompaktowym crossoverem i że nieustannie znajdują nowe sposoby wykorzystania MagaBoxu, który pozwala im aranżować przestrzeń bagażnika lepiej, niż w jakimkolwiek innym małym samochodzie. Powiedzieli nam również, że robiące wrażenie wnętrze i zaawansowana łączność, dzięki której mogą kontrolować plan swojego dnia, podniosłyby atrakcyjność Pumy" – powiedział Jon Williams, dyrektor generalny Ford Blue na Europę.

„Dokładnie taki produkt stworzyliśmy; wyróżniający się nowoczesną stylistyką, dający satysfakcję korzystania z najnowszych technologii cyfrowych i oferujący bezproblemową komunikację z systemem SYNC 4, podobnie jak większa nowa Kuga – a wszystkie te zalety znalazły się w bogato wyposażonej, ale uproszczonej gamie wersji, dzięki czemu nowe pokolenie klientów łatwiej przekona się do wyboru Pumy" – dodał Williams.

-----------

1 Ford of Europe informuje o sprzedaży na 20 tradycyjnych rynkach europejskich: Austria, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Rumunia, Szwecja i Szwajcaria.
2 Nie prowadź samochodu, gdy jesteś zdekoncentrowany oraz podczas korzystania z urządzeń mobilnych. w miarę możliwości korzystaj z systemów sterowania głosem. Niektóre systemy mogą nie być dostępne, kiedy pojazd znajduje się w ruchu. Nie wszystkie systemy są kompatybilne ze wszystkimi modelami telefonów.
3 Usługi zdalne i ich funkcjonowanie zależą od dostępności sieci i odpowiedniego planu taryfowego. Sieć 5G nie jest dostępna wszędzie. Zmieniająca się technologia / sieci komórkowe / systemy pojazdu mogą ograniczać funkcjonalność i uniemożliwiać działanie usług korzystających z sieci. Usługi dla pojazdów skomunikowanych nie obejmują hotspotu Wi-Fi. Hotspot Wi-Fi wymaga oddzielnej subskrypcji.
4 Wymaga telefonu z aktywną usługą transmisji danych i kompatybilnym oprogramowaniem. SYNC 4 nie kontroluje produktów innych firm podczas użytkowania. Firmy zewnętrzne ponoszą wyłączną odpowiedzialność za funkcjonalność swoich aplikacji.
5 Aby korzystać z pokładowej funkcji Alexa, kierowcy muszą aktywować FordPass Connect w swoim samochodzie za pomocą aplikacji FordPass na smartfony lub ustawień w pojeździe. Dostęp do Alexa wymaga konta Amazon, systemu SYNC 4 lub SYNC 4A i FordPass Connect, bezpłatnej usługi powiązanej z komunikacją sieciową oraz aplikacji FordPass (szczegóły można znaleźć w warunkach użytkowania FordPass). Mogą być wymagane dodatkowe produkty i konfiguracja. Amazon, Alexa oraz wszystkie powiązane loga i znaki są znakami towarowymi należącymi do firmy Amazon.com, Inc. lub do podmiotów stowarzyszonych.
6 Masa przewożonych ładunków ograniczona jest dopuszczalną masą pojazdu i rozkładem tej masy na osie.
7 Systemy asystenckie wspomagania są uzupełnieniem uwagi kierowcy ale nie zastępują oceny sytuacji i konieczności kontrolowania przez niego pojazdu.
8 Wyposażenie opcjonalne.
9 Kamery działają tylko przy prędkościach poniżej 10 km/h.
10 Moc, moment obrotowy, ładowność, dopuszczalna masa holowania i wskaźniki zużycia paliwa WLTP są niezależnymi parametrami i mogą nie być uzyskiwane łącznie.
11 Oficjalne dane homologacyjne dotyczące zasięgu zostaną podane przed rozpoczęciem sprzedaży. Zgodnie ze Światową Zharmonizowaną Procedurą Badania Pojazdów Lekkich (WLTP). Opublikowany zasięg (przewidywana wartość docelowa wg WLTP) przy w pełni naładowanym akumulatorze – zależy to od serii i konfiguracji montowanego akumulatora. Rzeczywisty zasięg pojazdu może różnić się od deklarowanego w zależności od wielu czynników (warunków pogodowych, stylu jazdy, profilu trasy, stanu technicznego pojazdu i wieku oraz kondycji akumulatora litowo-jonowego).
12 Usługi wymagają: systemu SYNC 4 lub nowszego, aktywacji za pomocą aplikacji FordPass (zgodnie z warunkami FordPass), aktywacji modemu i planu usługi Connected Navigation. Wyposażone w system pojazdy otrzymują 12-miesięczny okres próbny Connected Navigation, rozpoczynający się w dniu rozpoczęcia gwarancji na nowy pojazd, po którym wymagany jest zakup abonamentu. Usługi zdalne dla pojazdów skomunikowanych i ich funkcjonowanie zależą od dostępności wybranej sieci. Zmieniająca się technologia / sieci komórkowe / systemy pojazdu mogą ograniczać funkcjonalność i uniemożliwiać działanie usług korzystających z sieci.
13 Opcjonalne ładowanie bezprzewodowe Qi może nie być kompatybilne ze wszystkimi modelami telefonów.
14 Jeśli czas zatrzymania przekracza 3 sekundy, kierowca musi interweniować naciskając przycisk „RES” lub delikatnie nacisnąć pedał przyspieszenia, by wznowić działanie systemu.
15 Asystent unikania kolizji na skrzyżowaniach nie wykrywa wszystkich pojazdów na skrzyżowaniach, pieszych lub rowerzystów. Mimo wsparcia systemów należy zachować zasady bezpieczeństwa na drodze. Szczegółowe informacje i ograniczenia znajdują się w instrukcji obsługi.
16 Dane emisji CO2 i zużycia paliwa mogą się różnić w zależności od wersji pojazdów oferowanych na poszczególnych rynkach. Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii w cyklu WLTP, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 715/2007 i (WE) 2017/1151 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów.


Autor: Ford Polska

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
2024_FORD_PUMA_21.jpg
2024-04-09 09:51:00
Ford Puma po liftingu już od 99 900 zł

Ford Puma po liftingu dostępna jest w czterech wersjach wyposażenia: Titanium, ST-Line, ST-Line X oraz ST.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
2023_FORD_CATG_66.jpg
2024-03-25 14:32:00
Finał historycznej podróży samochodem elektrycznym dookoła świata

Ford Explorer i Lexie Limitless ustanawiają nowy rekord Guinnessa.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Ford-Kuga-2024_01.jpg
2024-02-29 09:42:00
Ford Kuga - nowe kolory, lepsza dynamika i bogatsze wyposażenie standardowe

Nowy Ford Kuga jest już dostępny do zamawiania w Polsce. Oferta obejmuje szereg nowości względem poprzednika, w tym nowe technologie, bardziej wydajne układy...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
2024_FORD_MUSTANG_CONVERTIBLE_09.jpg
2024-02-01 14:11:00
Odrodzenie legendy – nowy Ford Mustang

Mustang Dark Horse to najlepiej dotychczas przygotowany na tor Mustang z wolnossącym 5,0-litrowym silnikiem V8 dysponuje zmodernizowanym zawieszeniem i...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
C7768.MP4.04_39_53_38.Still001.jpg
2024-01-19 08:20:00
Ford Bronco - rok modelowy 2024

Aktualizacja Forda Bronco przynosi nowe kolory lakierów oraz zmiany we wnętrzu.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 42
DILERZY
FORD Auto Brzezińska

Brzezińska 26

92-103 Łódź

fax 42 2035550

tel: 42 203 55 55

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Centrum

al. Włókniarzy 144

91-034 Łódź

fax 42 206 80 42

tel: 42 206 80 40

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Hobby

Wojsk Ochrony Pogranicza 15

15-381 Białystok

fax 85 744 16 47

tel: 85 742 45 02

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Kabziński

Sulejowska 45

97-300 Piotrków Trybunalski

fax 44 649 70 90

tel: 44 733 70 90

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Kamag

Kossaka 76

Piła

fax 67 352 6862

tel: 67 351 0007

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Michałowski

Radzymińska 158

03-576 Warszawa

fax 22 679 28 48

tel: 22 679 86 62

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Motive

Zbylitowska Góra, ul.Krakowska 13 Zgłobice

33-113 Tarnów

fax 14 674 14 99

tel: 14 674 14 70

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 11
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI