motomaniacy
RYNEK
POWRÓT
22 czerwca 2023 17:14

Dacia Extreme

Dacia Extreme

Nowy poziom wyposażenia Extreme to kolejny krok w filozofii marki tworzenia solidnych i outdoorowych aut.


Plan strategiczny Renaulution – przedstawiony w styczniu 2021 r. przez Lukę de Meo, dyrektora generalnego Grupy Renault – wyznacza jasny kierunek działań dla Dacii: podbój nowych obszarów rynku w oparciu o atuty, które zadecydowały o sukcesie marki trwającym od ponad 15 lat, sprawdzone wartości i atrakcyjność podążającą za nowoczesnymi trendami.

Od dwóch lat Dacia precyzyjnie i systematycznie wdraża strategię określoną w planie Renaulution. Pierwszym krokiem na tej drodze była zapowiedź marki wejścia w segment C poprzez prezentację modelu koncepcyjnego Bigster Concept. Następnie w 2022 roku Dacia zdecydowanie potwierdziła swoje ukierunkowanie na nowoczesność i swoją wyjątkową pozycję na rynku poprzez wprowadzenie nowej identyfikacji wizualnej i wyrażenie wartości marki, które przyświecają jej działaniom i rozwojowi: marki „skupionej na tym, co najważniejsze, a przy tym pełnej luzu”, „solidnej i outdoorowej” oraz „eco-smart: ekonomicznej i ekologicznej".

 

DACIA WKRACZA NA NOWE OBSZARY RYNKU I POZOSTAJE WIERNA SWYM WARTOŚCIOM

Wprowadzenie do oferty wersji wyposażeniowej Extreme w pełni wpisuje się w strategię Dacii podboju nowych obszarów rynku i budowania nowego rodzaju atrakcyjności przy bezwzględnym zachowaniu wartości wyznawanych przez markę. Nowy poziom wyposażenia Extreme to kolejny krok w filozofii marki tworzenia solidnych i outdoorowych aut, nie tylko pod względem designu, ale także wprowadzania nowych funkcji, bez utraty charakteru oszczędnych i ekologicznych samochodów na luzie, wyposażonych w to co naprawdę ważne.

Poziom wyposażenia Extreme, najwyższy w gamie modeli Dacii, ma przyciągnąć nowych klientów, dla których outdoorowy charakter samochodu jest jednym z zasadniczych kryteriów wyboru. Ma on również na celu jeszcze bardziej precyzyjne wyjście naprzeciw potrzebom wiernych klientów Dacii, dla których przebywanie na świeżym powietrzu jest często stylem życia i którzy obecnie w 70% przypadków są gotowi zdecydować się na wyższe poziomy wyposażenia.

 

DACIA EXTREME – GAMA MODELI W PEŁNYM TEGO SŁOWA ZNACZENIU

Obecnie w wersji wyposażeniowej Extreme dostępne są trzy wiodące modele z gamy Dacii: Sandero Stepway, Duster i Jogger. Samochody w tej wersji mogą być wyposażone w dowolny napęd dostępny w ofercie marki.

Extreme jest najwyższą wersją wyposażeniową wszystkich trzech powyższych modeli. W przypadku modeli Sandero Stepway i Jogger jest to trzeci poziom, wieńczący dwa dotychczasowe poziomy: Essential i Expression. W przypadku Dustera poziom Extreme jest trzecim poziomem wyposażenia, po Expression i Journey.

 

DACIA EXTREME – DESIGN SUBTELNIE NAWIĄZUJĄCY DO AKTYWNOŚCI OUTDOOROWEJ

Wszystkie trzy modele Dacii Extreme wyróżniają się charakterystycznymi, wspólnymi dla tej wersji akcentami stylistycznymi, które w sposób subtelny i dodający prestiżu nawiązują do aktywności na świeżym powietrzu...

Symbioza: to słowo klucz, którym inspirowano się przy outdoorowej stylizacji tych wersji.

Design nadwozia: najważniejsze charakterystyczne cechy wspólne dla wersji Dacia Extreme

- Oryginalny kolor nadwozia: Zielony Cèdre to nowy kolor metalizowany uzupełniający istniejącą paletę lakierów.

- Liczne elementy wykończone w kolorze miedzianobrązowym, specjalnie stworzonym na potrzeby wersji Extreme. Kolor miedzianobrązowy pojawia się na obudowach bocznych lusterek, środkach felg, logo Dacii na tylnej klapie i wielu innych elementach stylistycznych.

- Ozdobne motywy „topograficzne” są ukłonem w stronę poziomic występujących na mapach. Widać ten motyw na bocznych listwach ochronnych i przednich drzwiach modeli Sandero Stepway Extreme i Jogger Extreme, a także na słupkach drzwiowych (słupek B) modelu Duster Extreme.

- Aluminiowe felgi w czarnym błyszczącym kolorze, 16-calowe w modelach Sandero Stepway i Jogger,

17-calowe w modelu Duster.

 

Design wnętrza: najważniejsze charakterystyczne cechy wspólne dla wersji Dacii Extreme

- Nowy rodzaj szarej tapicerki MicroCloud. Tą miękką w dotyku tkaniną, wyglądem przypominającą welur, bardzo odporną i łatwą do czyszczenia, obite są płaty drzwi i siedzenia (w Sandero Stepway, Dusterze i Joggerze) oraz deska rozdzielcza (w Sandero Stepway i Joggerze)

- Ozdobne motywy „topograficzne” na progach drzwi i gumowych dywanikach podłogowych przy przednich i tylnych siedzeniach (również przy 3. rzędzie siedzeń w Joggerze 7-miejscowym).

- Miedzianobrązowe elementy ozdobne płatów drzwi i obramowań nawiewów.

- Logo Dacia Link wytłoczone na przednich siedzeniach.

 

DACIA EXTREME – FUNKCJONALNOŚCI ZGODNE Z WARTOŚCIAMI DACII

Nowa gama wersji wyposażeniowych Extreme modeli Dacii wyróżnia się dyskretnym outdoorowym designem oraz wieloma elementami i systemami pozwalającymi w bardzo konkretny sposób wznieść wartości marki na wyższy poziom.

- Innowacyjne, wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu materiały

Nowa tkanina obiciowa MicroCloud, zastosowana w wersjach Extreme modeli Sandero Stepway, Duster i Jogger (patrz powyżej), została specjalnie opracowana od kątem zapewnienia wysokiej odporności na uszkodzenia (zaplamienia, zaciągnięcia itp.) i łatwości czyszczenia.

Gumowe dywaniki podłogowe są nie tylko estetyczne dzięki oryginalnemu motywowi „topograficznemu” (patrz wyżej), ale także bardzo praktyczne: ultraodporne, łatwo wyjmowane i dające się z łatwością umyć zwykłym strumieniem wody.

- System Extended Grip do jazdy po bezdrożach

Ponieważ pojazdom z napędem na dwa koła czasem trudno jest pokonywać bardzo zaśnieżone lub błotniste odcinki dróg, wersje Sandero Stepway Extreme i Jogger Extreme zostały wyposażone w standardzie w system Extended Grip. Ten pomysłowy system, aktywowany przyciskiem na środkowej konsoli, dostosowuje działanie systemów ESP i ASR w taki sposób, aby umożliwić swobodniejsze obracanie się kół w celu uzyskania większej przyczepności pod luźną warstwą terenu.

Dla kierowców poruszających się w szczególnie trudnym terenie, kultowy Duster jest oczywiście dostępny w wersji Extreme z napędem 4X4, który dowiódł swej skuteczności nawet w najbardziej nieprzystępnych miejscach.

- Pakiet Sleep – przedłużenie przygody na łonie natury aż po kraniec nocy

Dlaczego po pięknym dniu spędzonym w scenerii zapierającej dech lub nad brzegiem rzeki miałbyś wracać do domu? Dacia oferuje swym klientom możliwość przejścia od aktywności na świeżym powietrzu do życia na świeżym powietrzu!

Pakiet Sleep, którego wprowadzenie na rynek zbiega się z premierą gamy Extreme, jest pierwszym elementem z gamy akcesoriów InNature oferowanym przez Dacię, który pozwala zamienić Joggera w prawdziwą sypialnię.

Dwuosobowe łóżko. Pakiet Sleep składa się z drewnianej skrzyni, dostosowanej do wymiarów bagażnika Joggera i dającej się rozłożyć w ciągu niecałych 2 minut, która tworzy duże, podwójne łóżko z materacem. Łóżko to zajmuje całą przestrzeń kabiny, od oparć przednich foteli po tylną klapę, ponad kanapą drugiego rzędu siedzeń, która wtedy musi zostać złożona. W rezultacie powstaje bardzo duża przestrzeń do spania: 190 cm długości, do 130 cm szerokości i minimum 60 cm odległości od materaca do dachu.

Schowek na bagaże i sprzęt. Po całkowitym złożeniu skrzyni pakietu Sleep w bagażniku Joggera powstaje przestrzeń ładunkowa o pojemności 220 litrów, zabezpieczona roletą przed niedyskretnymi spojrzeniami z zewnątrz.

Stolik. Część strefy przechowywania skrzyni pakietu Sleep daje się odchylić ku tyłowi, powstaje wtedy stolik, na którym można na przykład wygodnie zjeść posiłek pod osłoną otwartej klapy bagażnika Joggera.

Pakiet Sleep waży zaledwie 50 kg, więc w razie potrzeby można go łatwo wyjąć z samochodu. Jest on dostosowany do wszystkich wersji Joggera, łącznie z tymi, które już jeżdżą po drogach. Można go uzupełnić o liczne akcesoria zwiększające komfort jego użytkowania – rolety na wszystkie szyby oraz zewnętrzny namiot, który daje się spiąć z tyłem Joggera i zwiększa tym sposobem przestrzeń do biwakowania.

Pomysłowy, prosty i praktyczny pakiet Sleep jest także przystępny cenowo – kosztuje 9654 PLN. Można go zamówić w ramach oferty akcesoryjnej.

* W celu zainstalowania pakietu Sleep w 7-miejscowej wersji Joggera należy uprzednio wyjąć dwa fotele trzeciego rzędu siedzeń.

 

Dacia Sandero Stepway Extreme

Dacia Sandero Stepway Extreme jest dostępna z silnikami benzynowymi TCe 90 CVT i TCe 110 oraz silnikiem z instalacją LPG: ECO-G 100.

Design nadwozia

1. Antena w kształcie płetwy rekina w czarnym błyszczącym kolorze

2. Miedzianobrązowy napis „Stepway” na relingach dachowych

3. Miedzianobrązowe obudowy lusterek bocznych

4. Naklejka typu „Snorkel” z „topograficznym” motywem ozdobnym i miedzianobrązowy emblemat Dacia Link

5. Miedzianobrązowe wstawki przy światłach przeciwmgłowych

6. Boczne oklejenie ochronne z „topograficznym” motywem ozdobnym

7. Logo Dacii w kolorze miedzianobrązowym na kołpaczku

8. Aluminiowe, 16-calowe felgi w czarnym błyszczącym kolorze

9. Napis „DACIA” w kolorze miedzianobrązowym na klapie bagażnika

Design wnętrza

1. Miedzianobrązowe obramowania nawiewów

2. Szara tkanina MicroCloud na desce rozdzielczej i płatach przednich drzwi

3. Miedzianobrązowe ozdobne wstawki w przednich drzwiach

4. Włącznik Extended Grip

5. Gumowe dywaniki podłogowe z „topograficznym” motywem ozdobnym (w pierwszym i drugim rzędzie)

6. Tkaninowe szare obicia siedzeń MicroCloud z trójwymiarowym emblematem Dacia Link i przeszyciami w miedzianobrązowym kolorze

7. Listwy progowe z „topograficznym” motywem ozdobnym

 

Dacia Sandero Stepway: aktualnie obowiązujące ceny w Polsce

Sandero Stepway Extreme TCe 90 CVT: 87 800 PLN

Sandero Stepway Extreme ECO-G 100: 84 000 PLN

Sandero Stepway Extreme TCe 110: 85 800 PLN

 

Dacia Duster Extreme

Dacia Duster Extreme jest dostępna w wersji z napędem na przednią oś z silnikami benzynowymi TCe 130 i TCe 150 EDC, silnikiem dwupaliwowym ECO-G 100 i silnikiem wysokoprężnym Blue dCi 115. Dacia Duster EXTREME w wersji z napędem 4X4 jest dostępna z silnikiem wysokoprężnym Blue dCi 115 oraz benzynowym TCe 150 4X4.

Design nadwozia

1. Antena w kształcie płetwy rekina w czarnym błyszczącym kolorze

2. Miedzianobrązowy napis „Duster” na relingach dachowych

3. Miedzianobrązowe obudowy lusterek bocznych

4. „Topograficzny” motyw ozdobny na środkowym słupku (słupek B)

5. Naklejka typu „Snorkel” z miedzianobrązowym emblematem Dacia Link

5. Nakładki na nadkola

6. Logo Dacii w kolorze miedzianobrązowym na kołpaczku

7. Aluminiowe, 17-calowe felgi w czarnym błyszczącym kolorze

9. Napis „Dacia” w kolorze miedzianobrązowym na klapie bagażnika

Design wnętrza

1. Miedzianobrązowe obramowania nawiewów

2. Miedzianobrązowe przeszycia na osłonie dźwigni zmiany biegów i hamulca ręcznego oraz na środkowym podłokietniku

3. Miedzianobrązowe obramowanie podstawy dźwigni zmiany biegów

4. Gumowe dywaniki podłogowe z „topograficznym” motywem ozdobnym (w pierwszym i drugim rzędzie)

5. Tkaninowe szare obicia siedzeń MicroCloud z trójwymiarowym emblematem Dacia Link i przeszyciami w miedzianobrązowym kolorze

6. Podłokietniki w drzwiach obite szarą tkaniną MicroCloud z miedzianobrązowymi przeszyciami

7. Listwy progowe z „topograficznym” motywem ozdobnym

Dacia Duster: aktualnie obowiązujące ceny w Polsce

Dacia Duster Extreme ECO-G 100 4X2: 94 500 PLNDa

cia Duster Extreme TCe 150 EDC 4X2: 112 200 PLN

Dacia Duster Extreme TCe 150 4X4: 114 700 PLN

Dacia Duster Extreme Blue dCi 115 4X4: 113 200 PLN 

 

Dacia Jogger Extreme

Dacia Jogger Extreme jest dostępna – w konfiguracji 5- lub 7-miejscowej - z silnikiem benzynowym TCe 110 i silnikiem dwupaliwowym: ECO-G 100.

Design nadwozia

1. Antena w kształcie płetwy rekina w czarnym błyszczącym kolorze

2. Miedzianobrązowy napis „Jogger” na relingach dachowych

3. Miedzianobrązowe obudowy lusterek bocznych

4. Naklejka typu „Snorkel” z „topograficznym” motywem ozdobnym i miedzianobrązowy emblemat Dacia Link

5. Miedzianobrązowe wstawki przy światłach przeciwmgłowych

6. Boczne oklejenie ochronne

z „topograficznym” motywem ozdobnym

7. Logo Dacii w kolorze miedzianobrązowym na kołpaczku

8. Aluminiowe, 16-calowe felgi w czarnym błyszczącym kolorze

9. Napis „Dacia” w kolorze miedzianobrązowym na klapie bagażnika

Design wnętrza

1. Miedzianobrązowe obramowania nawiewów2

. Szara tkanina obiciowa MicroCloud na desce rozdzielczej i płatach przednich drzwi

3. Miedzianobrązowe ozdobne wstawki w przednich drzwiach

4. Włącznik Extended Grip

5. Gumowe dywaniki z „topograficznym” motywem ozdobnym (we wszystkich trzech rzędach siedzeń)

6. Tkaninowe szare obicia siedzeń MicroCloud

z trójwymiarowym emblematem Dacia Link

i przeszyciami w miedzianobrązowym kolorze

7. Listwy progowe z „topograficznym” motywem ozdobnym

Dacia Jogger: aktualnie obowiązujące ceny w Polsce

Dacia Jogger Extreme ECO-G 110 5-miejscowa: 90 850 PLN*

Dacia Jogger Extreme TCe 110 5-miejscowa: 92 650 PLN*

* Wersje 7-miejscowe: +4500 PLN.

 

 

 

 


Autor: Dacia

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
2022 - dacia brand manifesto.jpg
2022-09-16 14:18:00
Jutro Dacia pójdzie jeszcze dalej

Dwadzieścia miesięcy po ogłoszeniu planu strategicznego Renaulution, Dacia otwiera nowy rozdział w swojej historii, nowe logo, nowe salony, nowa stylistyka,...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1-2022 - new dacia jogger extreme terracotta brown.jpeg
2022-02-03 11:25:00
Dacia Jogger - nowy, rodzinny dla 7 osób

Wraz z Nowym Joggerem Dacia proponuje nową koncepcję przystępnego cenowo 7-miejscowego auta rodzinnego.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
dacia jogger_5.jpeg
2021-11-30 13:31:00
Nowa Dacia Jogger od 63 400 zł

Nowy, rodzinny samochód Dacia Jogger pojawi się w salonach na przełomie marca i kwietnia 2022 r. Ceny tego wszechstronnego auta zaczynają się już od 63 400...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
8-2021 - new  dacia duster 4x4 - iron blue tests drive.jpeg
2021-09-02 17:37:00
Nowa Dacia Duster

Nieprzyzwoicie atrakcyjny cenowo... Duster, dostępny na rynku od 2010 roku w cenie auta miejskiego, wstrząsnął rynkiem SUV-ów.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1-2021 -dacia jogger.jpeg
2021-08-31 16:12:00
Dacia Jogger: nowy 7-miejscowy samochód rodzinny marki Dacia

Nowy samochód marki Dacia będzie znany pod nazwą Dacia Jogger! To prosta, sugestywna i zrozumiała na całym świecie nazwa najnowszego modelu Dacii –...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 4
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI