motomaniacy
TECHNOLOGIA ELEKTRYCZNA
POWRÓT
23 października 2021 10:55

Nowy, całkowicie elektryczny Fiat 500 RED

W Polsce ceny rodziny (500)RED zaczynają się od 61 600 zł (podana cena promocyjna dotyczy modelu (500)RED.


Nowy Fiat (500)RED, w pełni elektryczny i wyłącznie elektryczny, jest pierwszym samochodem w projekcie (RED) ze wspólnym przesłaniem „chrońmy planetę i jej mieszkańców”.

22 września br. w Turynie odbyła się Inauguracja Casa 500 i La Pista 500. Podczas tego ważnego i wyjątkowego wydarzenia przedstawiono nowego Fiata (500)RED, pierwszy samochód (RED) i wynik współpracy z (RED).

Casa 500 to nie tylko tradycyjne muzeum samochodów, to opowieść o kulturze i historii Włoch i Turynu. To także podróż, która przenosi korzenie Fiata w przyszłość. Model 500 reprezentuje bowiem włoski design, Dolce Vita i włoskiego ducha.

La Pista 500 to największy wiszący ogród w Europie. Umieszczony na dachu fabryki z początków XX wieku ma wartość symboliczną: miejsca, które sto lat temu było z definicji miejscem emitującym zanieczyszczenia, z torem testowym, który dawniej był niedostępny dla gości, teraz jest ogrodem otwartym dla wszystkich mieszkańców Turynu. To manifest, że celem Fiata i całej Grupy Stellantis jest nie tylko produkcja i sprzedaż samochodów, ale także troska i dbałość o klimat, społeczność i kulturę.

 

Nowy Fiat (500)RED

Nowy Fiat (500)RED został stworzony we współpracy marki Fiat i (RED) ze wspólnym przesłaniem, aby chronić planetę i jej mieszkańców: jest elektryczny, aby nie degradować środowiska i przyczyniać się do zapewnienia bardziej zrównoważonej przyszłości.

Z przekonania, że każdy z nas może odegrać swoją rolę w walce z pandemią i że każdy z nas może przewodzić zmianom, zrodziła się niezwykła w motoryzacyjnym świecie decyzja, aby fotel kierowcy był jednego koloru - czerwony, a pozostałe trzy fotele pasażerów czarne. To prowokacja, przesłanie, zaproszenie: bądź „gotowy", aby zasiąść w fotelu zmian. Dla tych, którzy wolą jednolitość koloru, model ten jest również dostępny z siedzeniami w kolorze czarnym z kontrastującym logo (500)RED lub w kolorze czerwonym z czarnym logo.

Fiat pragnie przekazać przesłanie (RED) jak najszerszej grupie odbiorców. Dlatego też seria specjalna będzie teraz dostępna w całej rodzinie 500: nowy Fiat (500)RED, (500)RED, (500X)RED i (500L)RED będą więc występować w kolorze czerwonym, będącym znakiem rozpoznawczym zarówno na zewnątrz (od nadwozia i logo, po obudowy lusterek bocznych i akcenty na felgach), jak i we wnętrzu (deska rozdzielcza, akcenty na dywanikach podłogowych oraz ekskluzywne fotele wykonane z przędzy Seaqual®, włókien pochodzących z przetworzonego plastiku zebranego w oceanie, z monogramem FIAT i logo (500)RED na oparciu). Czerwony nie będzie jedynym kolorem w serii specjalnej (RED); paleta kolorów nadwozia obejmuje również inne odcienie specyficzne dla danego modelu.

Wszystkie modele z rodziny (500)RED są wyposażone w filtr kabinowy z substancją biobójczą o wysokiej skuteczności usuwania wirusów i bakterii na poziomie >99,9%, która może powstrzymać ich rozprzestrzenianie się w kabinie pasażerskiej. Ponadto, powierzchnie niektórych elementów wnętrza, z którymi Klienci mają największy kontakt, jak kierownica, fotele i wnętrze bagażnika, zostały poddane obróbce antybakteryjnej o wysokiej skuteczności (do 99,9% w zależności od elementu) w niszczeniu wirusów i bakterii, by Klienci czuli się bezpieczniej w samochodzie.

Do każdego samochodu z rodziny (500)RED dołączony jest „Zestaw powitalny”, zawierający dozownik na płyn do dezynfekcji rąk oraz specjalną obudowę na kluczyki, dla ostatniego kroku w personalizacji samochodu. Klienci nowego Fiata (500)RED otrzymają również list podpisany przez Oliviera François i Bono, witający ich w społeczności (RED).

Nowy Fiat (500)RED ma również inne cechy charakterystyczne, które sprawiają, że jest natychmiast rozpoznawalny, począwszy od logo 500 z przodu i logo FIAT na klapie bagażnika, teraz po raz pierwszy, występujące w kolorze czerwonym, jako hołd dla (RED). Dedykowany emblemat u podstaw tylnych szyb bocznych i czerwone logo 500 na środku kierownicy soft-touch, dodatkowo podkreślają tę współpracę.

Oprócz nowego i ekskluzywnego lakieru Red by (RED), model występuje również w kolorach Szarym Mineral, Białym Ice i Czarnym Onyx. Kolejnym nietypowym akcentem (RED) jest pedał gazu z czerwonego anodowanego aluminium, dostępny w połączeniu z wnętrzem 3+1 wyposażonym w czarne fotele pasażerów i czerwony fotel kierowcy.

Nowy Fiat (500)RED występuje w dwóch wersjach nadwozia: hatchback i cabrio ze składanym czarnym dachem oraz z dwoma poziomami zasięgu: jeden z silnikiem elektrycznym o mocy 95 KM i zasięgu do 190 km (cykl mieszany WLTP); drugi, o mocy 118 KM i zasięgu do 320 km (cykl mieszany WLTP).

Model (500)RED bazuje na wersji Dolcevita i, oprócz cech wspólnych dla całej rodziny (500)RED, ma logo (500)RED na obu słupkach B. (500)RED w wersji hybrydowej dostępna jest w kolorach Szarym Pompei, Białym Gelato i Czanym Vesuvio oraz oczywiście Czerwonym Passione.

Wersja ta jest również wyposażona w chromowane akcenty na przednim grillu i klamkach drzwi, posiada system multimedialny z 7-calowym ekranem dotykowym, kompatybilny z Apple CarPlay™ i Android Auto™, oraz 15- lub opcjonalne 16-calowe felgi aluminiowe.

Model dostępny w wersji hatchback z panoramicznym szklanym dachem oraz w wersji Cabrio ze składanym czarnym dachem, wyposażony jest w silnik 1.0 70 KM Hybrid.

Model (500X)RED bazuje na wersji Cross i jest dostępny zarówno jako hatchback, jak i w wersji „open-air” z czarnym, miękkim dachem Dolcevita. Logo (500)RED pojawia się na słupkach B, jako dopełnienie akcentów wspólnych dla całej serii specjalnej (RED). Oprócz Czerwonego Passione, paleta kolorów obejmuje Szary Moda, Biały Gelato i Czarny Cinema, wszystkie z czerwonymi akcentami. Wnętrze charakteryzuje się eleganckim ciemnym odcieniem, a czarne fotele ozdobione są czerwonymi wykończeniami. Łączność gwarantuje system Uconnect z 7-calowym ekranem dotykowym z wbudowaną nawigacją satelitarną, Apple CarPlay™, Android Auto™ oraz 19-calowe felgi aluminiowe. Wyposażenie uzupełniają czujniki parkowania i zmierzchu, światła przeciwmgielne i automatyczna klimatyzacja.

Do wyboru są dwa silniki benzynowe z rodziny Firefly: 1.0-litrowy o mocy 120 KM i 1.3-litrowy o mocy 150 KM dostępny ze skrzynią automatyczną, dwusprzęgłową.

(500L)RED podkreśla współpracę znajdującymi się na słupkach B emblematami. Oprócz Czerwonego Passione, paleta kolorów obejmuje Szary Moda, Biały Gelato i Czarny Cinema, z których wszystkie można zamówić z opcjonalnym, czarnym dachem. Koła dostępne są w dwóch rozmiarach: 16 cali i 17 cali, a dopełnienie wyposażenia stanowi automatyczna klimatyzacja, czujniki deszczu i zmierzchu oraz tempomat z ogranicznikiem prędkości. Samochód dostępny jest z silnikiem benzynowym 1.4-litra o mocy 95 KM spełniającym normę Euro 6D-Final.

 

Kampania komunikacyjna dla nowego Fiata (500)RED obejmuje film i reklamę

Film zatytułowany (RED)UCE to efektowna, prowokująca wizualnie reklama, która pokazuje wszystko, co nowy Fiat (500)RED ma do zaoferowania. Wykorzystując koncepcyjne powiązanie z (RED)UCE, film podkreśla społeczną odpowiedzialność branży samochodowej w zakresie ochrony środowiska i walki z pandemiami. Zachęca potencjalnych Klientów, aby stali się częścią zmiany. Jego punktem kulminacyjnym jest hasło „Made for the Planet, Made for its People" („Stworzony dla planety, Stworzony dla jej mieszkańców”). Film, opracowany przez agencję Migrante, został zrealizowany przez firmę produkcyjną Buddy Film, a jego reżyserem jest Leonardo Ricagni.

Reklama opiera się na koncepcji opieki. Kiedy myślimy o Fiacie 500, to nie w kategoriach auta rodzinnego. Mimo to, nowy Fiat (500)RED bardziej niż jakikolwiek inny samochód „troszczy się” o rodzinę, tę największą, tę, do której wszyscy należymy. Zgodnie zatem z hasłem kampanii: „Made for the planet. Made for its people.”

Dokładnie taki jest zamysł przedstawiony w nowym klipie, w którym lektor pyta: „Ile osób może przewieźć tak mały samochód?". Odpowiedź leży przede wszystkim w wizualizacji. Coraz większa liczba ludzi z całego świata zbliża się do samochodu, tak jakby każdy z nich miał za chwilę do niego wsiąść. Metaforycznie jest to cała planeta Ziemia, jakby ten samochód miał zabrać nas wszystkich w lepszą przyszłość.

Film, którego autorem jest agencja Leo Burnett, został zrealizowany przez firmę produkcyjną Buddy Film, a jego reżyserem jest Federico Brugia.

 

Informacje na temat (RED)

​​(RED), nazwane od koloru alarmowego, zostało założone przez Bono i Bobby'ego Shrivera w 2006 roku, aby przemienić firmy w kawalerię do walki z pandemią AIDS. Dziś ta kawaleria walczy również z poważnym zagrożeniem, jakim jest COVID-19 i jego niszczycielskim wpływem na najbardziej narażone na chorobę społeczności świata, odpowiadając na potrzebę prawdziwie globalnej reakcji.

(RED) współpracuje z najbardziej kultowymi markami i ludźmi, aby realizować produkty i wydarzenia (RED), z których dochód przeznaczony jest dla Global Fund, jednej z największych na świecie fundacji zajmującej się zdrowiem. Do Partnerów (RED) należą: Amazon, Anova Culinary, Apple, Balmain, Bank of America, Beats by Dr. Dre, Buffalo Games, Claro, eos, Girl Skateboards, The Honey Pot Co., Louis Vuitton, Mavin Records, Montblanc, Primark, Salesforce, Starbucks, Stellantis, Telcel, Therabody, TRUFF, U-Mask i Vespa. Do wspierających (RED) należą: Merck i Roche.

Do tej pory (RED) wygenerował dla Globalnego Funduszu prawie 700 milionów dolarów, pomagając ponad 220 milionom ludzi. Pieniądze zebrane przez Partnerów i kampanie (RED) są przeznaczane bezpośrednio na wzmocnienie systemów opieki zdrowotnej i wsparcie programów ratujących życie w społecznościach, w których pandemie uderzają najmocniej.

Bono, współzałożyciel (RED), stwierdził: „Partnerska współpraca z markami Fiat, Jeep i RAM stanowi ogromne wsparcie dla (RED) w walce z pandemią, które jest dla nas motywacją do dalszego działania. Trudno jest uwierzyć, że 15 lat od założenia (RED) znowu walczymy z kolejnym maleńkim wirusem… ale jeszcze trudniej dostrzec, że wirus niesprawiedliwości, który cechował pandemię AIDS nadal istnieje i wciąż się rozwija podczas COVID-19. Mniej niż 5 procent mieszkańców Afryki jest w pełni zaszczepionych, podczas gdy w Europie i Ameryce jest pod dostatkiem szczepionek. Musimy zrobić więcej i to szybko, aby wesprzeć setki milionów ludzi niemających jeszcze dostępu do szczepionek, lekarzy lub wystarczających środków ochrony osobistej. A przecież nikt nie będzie bezpieczny, dopóki pandemia nie zostanie wszędzie pokonana.

I kontynuował: „To ważny moment dla (RED). Mamy jedną z najbardziej kultowych marek samochodowych na świecie, która współdziała na rzecz całkowitego wyeliminowania wirusa COVID-19, a dzięki nowemu Fiatowi (500)RED będą realizować te działania w bezemisyjny sposób. Fiat chce być GREEN za kierownicą (RED) i to jest powód, aby skakać z radości”.

FCA Bank i Leasys wspierają sprzedaż nowego Fiata (500)RED , wykorzystując digitalowe-cyfrowe rozwiązania i wspierając środowisko naturalne w celu zapewnienia bardziej zrównoważonej przyszłości.

 


Autor: Stellantis

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
38581a135e0b5281e5903de70ddfdded8419e6f1.jpg
2022-04-19 17:37:00
Fiat 500X Hybrid i Tipo Hybrid teraz w 100% zelektryfikowana

Fiat dopełnia elektryfikację swojej gamy, wprowadzając na rynek nowe modele 500X Hybrid i Tipo Hybrid.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
6bd80cf9c731c3776894b4d934cc9adee38f1dd0.jpg
2022-01-13 09:44:00
FIAT - cała gama jest (RED)

Partnerstwo FIATA i (RED), organizacją działającą na rzecz zwalczania pandemii, będzie kontynuowane w modelach (Tipo)RED i (Panda)RED.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
7bb0282e8f9afd1efbaae73b5e4cc854d6a99a08.jpg
2021-09-20 17:06:00
Nowa 500X Dolcevita Cross i Sport z otwieranym dachem

Zaledwie dwa miesiące od premiery 500X „open air” w ramach serii specjalnych Yacht Club Capri i Dolcevita Launch Edition, teraz można cieszyć się jazdą pod...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
c2505e910bc6c754eb109743c263d07e1407866c.jpg
2021-05-04 19:33:00
E-Ducato, zeroemisyjny samochód dostawczy opracowany przy udziale klientów

W 120-letniej historii marki Fiat Professional, E-Ducato jest pierwszym samochodem zaprojektowanym i wyprodukowanym nie tylko „dla” Klientów, ale „razem” z...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1183cf4124f7d2a2d0b2ce430791d2128e2929dd.jpg
2021-04-16 09:29:00
Fiat Tipo City Sport od 81900 zł

Nowy Fiat Tipo City Sport jest natychmiast rozpoznawalny, dzięki swoim charakterystycznym elementom.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 21
DILERZY
FIAT ADF AUTO SP. Z O.O.

KARKONOSKA 45

53-015 Wrocław

fax (71) 3343027

tel: 71 3343000

SZCZEGÓŁY
FIAT AHT SP. Z O.O

OŚWIĘCIMSKA 323

43-100 Tychy

tel: 32 322269300

SZCZEGÓŁY
FIAT APUH

Ken 20

37-450 Stalowa Wola

fax 15 8421484

tel: 15 8429165

SZCZEGÓŁY
FIAT AUTEX SP. Z O.O.

ŁĘCZYCKA 6

85-737 Bydgoszcz

fax 52) 3601431 wew

tel: (52) 3601417

SZCZEGÓŁY
FIAT AUTO - GRYF SP. Z O.O.

BIAŁOWIESKA 2

71-010 Szczecin

fax 91 4824175

tel: 91 4822332

SZCZEGÓŁY
FIAT AUTO DIUG

POZNAŃSKA 74

76-200 Słupsk

fax 59 8489995

tel: 59 8489999

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 13
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI