motomaniacy
TECHNOLOGIA ELEKTRYCZNA
POWRÓT
7 lipca 2023 09:33

Fiat Topolino -sposób wzbogacenia miejskiej mobilności

Fiat Topolino -sposób wzbogacenia miejskiej mobilności

Nowy Fiat Topolino ma wszelkie podstawy, by zapewnić zrównoważoną wolność w mieście: zredukowany ślad węglowy, zredukowany ślad w przestrzeni, zredukowany ślad akustyczny.


To nowy pojazd pozwalający cieszyć się mobilnością elektryczną każdemu - rodzinom, a także najmłodszym: można nim jeździć od 14 roku życia (w zależności od rynku).

Gama składa się z dwóch nadwozi: „zamkniętego” Topolino i „otwartego” Topolino Dolcevita, w jednym kolorze, z jednym wzorem felg, z jednym wnętrzem i zachwycającymi opcjami personalizacji.

Piękno staje się dostępne i proste: oferowane w przystępnej miesięcznej racie i osiągalne po zaledwie 3 kliknięciach, to najprostsze cyfrowe doświadczenie klienta w historii.

FIAT kontynuuje swoją misję, jaką jest szerzenie zrównoważonej mobilności w miastach i przekształcanie ich w odprężające place zabaw, na których jazda staje się prostym i zrównoważonym doświadczeniem dostępnym dla każdego. Cel ten staje się rzeczywistością dzięki nowemu Fiatowi Topolino, radosnemu i fajnemu nowemu pojazdowi elektrycznemu dla każdego - dla rodzin, a nawet dla najmłodszych, ponieważ minimalny wiek do jego prowadzenia - w zależności od rynku – wynosi 14 lat. To eklektyczny pojazd elektryczny, który wpasuje się w każdą chwilę i w każde miejsce, oferując wiele sposobów użytkowania.

Topolino to idealne rozwiązanie dla mobilności miejskiej i krótkodystansowej, które dzięki swojej elektrycznej naturze jest w stanie dotrzeć wszędzie. Będąc hołdem dla historii marki i jej zdolności do wprowadzania z lekkością wszelkich innowacji, doskonale uosabia styl „New Dolce Vita” i czyste włoskie piękno.

Dzięki naprawdę wyjątkowym akcesoriom - takim jak na przykład mały prysznic, który sprawia, że pojazd staje się idealnym plażowym niezbędnikiem - świeżemu designowi i możliwości prowadzenia go od 14 roku życia, nowy Fiat Topolino skierowany jest również do nowej grupy docelowej.

Ponadto doskonale odzwierciedla zaangażowanie FIAT-a w zrównoważony rozwój: dzięki swojej elektrycznej naturze zapewnia zredukowany ślad węglowy i mniejszy ślad akustyczny, szanując zrównoważony rozwój ośrodków miejskich. Jego niezwykle mały rozmiar nie wpływa na ruch uliczny, wręcz przeciwnie, sprawia, że Topolino jest idealnym urządzeniem do poruszania się po mieście.

 

Topolino, droga FIAT-a

Misją FIAT-a jest cały czas oferować rewolucyjne środki mobilności miejskiej, ale dostosowane do dzisiejszych realiów, zawsze z jakimś „twistem”, z inną, świeższą narracją: dzięki Topolino marka wnosi istotny wkład w zrównoważoną mobilność miejską, czyniąc znaczący krok w kierunku niosącej radość, całkowitej elektryfikacji. Fiat Topolino sprawi, że młodzi ludzie ponownie zakochają się w „samochodzie”; zachwyci on pokolenie Z, młodych odbiorców, którzy przywiązuje dużą wagę do tematów zrównoważonego rozwoju, wykazując się dużą wrażliwością i chęcią znalezienia ekologicznego, osobistego i przyjaznego rozwiązania w zakresie prowadzenia pojazdów i transportu. Topolino stanowi również czterokołowe spełnienie marzeń miłośników riwiery, ponieważ jest idealnym pojazdem do przeżywania włoskiego lata na wąskich uliczkach pięknego włoskiego wybrzeża. Topolino to również niezwykły dualizm: idealnie nadaje się zarówno do małych nadmorskich miasteczek, jak i do chaotycznego centrum miasta.

 

Włoskie piękno i wolność w prostej formie

Fiat Topolino to młodszy brat modelu 500, którt swoją nazwę i design zaczerpnął od oryginalnej 500, pieszczotliwie nazywanej ze względu na swojej niewielkie rozmiary „Topolino”. Powiększył tym samym rodzinę i umocnił pozycję lidera w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej.

 

Stylem

Topolino, podobnie jak stylem jego poprzednika, kieruje niezwykła prostota, design, który zbudowany jest wokół koncepcji „mniej znaczy więcej” i który uznaje prostotę za najlepszego towarzysza piękna.

W przypadku tego pojazdu, kluczowe słowo to wolność: dziel się nim z bliskimi, jeździj nim wszędzie i w każdych warunkach pogodowych, a później zaparkuj go tam, gdzie chcesz. W porównaniu do skutera, oferuje on nieskończony wachlarz możliwości. Można nim jeździć pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, jest bezpieczniejszy pod względem konstrukcji i pozwala zabierać w podróże przyjaciół lub rodzinę.

Gama składa się z dwóch różnych nadwozi, jednego zamkniętego i jednego otwartego, oba spójne pod względem cech konstrukcyjnych: jeden kolor - Verde Vita, jeden wzór felg i jedna estetyka wnętrza. Dzięki niezwykle małym rozmiarom w porównaniu z normalnym samochodem (2,53 m długości), łatwości prowadzenia i bezpiecznej prędkości maksymalnej wynoszącej 45 km/h, Topolino na nowo wzbudza pragnienie bezstresowego podróżowania po drogach. Obydwa wszechstronne modele charakteryzują się dużymi możliwościami jazdy z elektrycznym napędem dzięki akumulatorowi o pojemności 5,4 kWh, który zapewnia zasięg do 75 km i potrzebuje mniej niż cztery godziny na pełne naładowanie. To więcej niż potrzebujesz na poruszanie się po nadmorskich kurortach lub w codziennym zgiełku miasta.

Niewielkie rozmiary, a jednocześnie imponująca przestrzeń dzięki dwóm przesuniętym względem siebie fotelom, rozległej szklanej powierzchni, która znacznie poszerza postrzeganie przestrzeni w całości, ale przede wszystkim dzięki strategicznym schowkom, takim jak ten usytuowany między kierowcą a pasażerem, w którym można zmieścić jedną walizkę, co daje w sumie 63 litry wewnętrznej przestrzeni do przechowywania.

 

Personalizacja w stylu Dolce Vita

Aby jeszcze bardziej podkreślić jego letni, nadmorski charakter, Fiat Topolino może zostać poddany delikatnej personalizacji. Można będzie w nim zamontować niezwykle fajny i ekskluzywny prysznic zaprojektowany z myślą o dniach spędzanych na plażach włoskiego wybrzeża.

Wersja zamknięta może zostać spersonalizowana za pomocą naklejek na drzwi z efektem drewna, natomiast w wersji otwartej, naklejki z paskami przypominającymi letni namiot, można nakleić na dachu, dodając kolejny akcent w stylu Dolce Vita. Obie wersje są wyposażone w tylny bagażnik – Dolcevita Box, czyli elegancki i funkcjonalny pas materiału, w którym można przechowywać rzeczy osobiste oraz w chromowane lusterka w stylu vintage. To, co je odróżnia, to dodanie nakładek ochronnych na progi drzwiowe z napisem Dolcevita i liny w drzwiach w wersji otwartej, a w wersji zamkniętej rolety przeciwsłonecznej na dachu.

Ponadto, aby zaspokoić różne potrzeby klientów, na stronie internetowej Fiat Accessories lub u dealerów FIAT dostępne są dodatkowe akcesoria. Można tutaj znaleźć pięć różnych przedmiotów, które doskonale wpisują się w styl Topolino: pojemną torbę na bagażnik, wentylator na USB, głośnik Bluetooth, termiczną butelkę na gorące i zimne napoje oraz dwa pokrowce na siedzenia, które w razie potrzeby mogą zamienić się w wygodne i miękkie ręczniki plażowe. Wszystko to oczywiście jest wykonane w kolorze Verde Vita.

 

Prosta i przyjemna cyfrowa obsługa klienta za pomocą zaledwie 3 kliknięć

Aby zaoferować jeszcze bardziej sprawną i intuicyjną obsługę klienta, proces zakupu nowego Fiata Topolino jest niezwykle prosty: tylko 1 model i 3 kliknięcia, aby skonfigurować i zakupić pojazd, oraz najprostsze „shopping experience”, które pozwoli klientowi śledzić jego zamówienie.

W dniu premiery Topolino, czyli 4 lipca, we Włoszech i Francji na stronie internetowej FIAT-a dostępna będzie specjalna akcja „Bądź pierwszy”, skierowana do tych którzy jako pierwsi będą chcieli zasiąść za kierownicą swojego nowego elektrycznego czterokołowca. Topolino pojawi się najpierw we Włoszech i dostępne tam będzie pod koniec roku.

Nowy Fiat Topolino doskonale wpisuje się w misję FIAT-a będącego liderem zrównoważonej mobilności miejskiej i dostępny jest dla każdego. Można go będzie kupić w miesięcznych ratach, zgodnie z potrzebami i możliwościami docelowych odbiorców. To przystępna miesięczna kwota pieniężna przeznaczona na promowanie „elektrycznego” miejskiego stylu życia, którą zwykle wydajemy na subskrypcję telewizji typu pay-per-view czy miesięczną opłatę za transport publiczny.


Autor: Fiat

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
6112.jpeg
2023-12-19 17:35:00
Elektryczny Fiat 600e dostępny na zamówienie

W pełni elektryczny Nowy 600e, napędzany silnikiem o mocy 115 kW z akumulatorami 54 kWh, oferuje komfortowy zasięg nawet do 600 km w cyklu miejskim WLTP.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Fiat600eLaPrimaFiat600eRED.jpg
2023-09-22 18:29:00
Nowy Fiat 600 Hybrid, najnowocześniejszy zelektryfikowany włoski model

Nowy silnik MHEV Mild-Hybrid zapewnia mniejsze zużycie paliwa i do 15%* niższą emisję CO2 w porównaniu z silnikiem spalinowym wyposażonym w automatyczną...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
2210598-m07kxvh9qh.jpg
2023-07-06 18:23:00
Fiat 600e: elektryczny powrót Fiata do segmentu B

FIAT powraca do segmentu B prezentując Nowego Fiata 600e , który zapewnia jeszcze większą przyjemność z jazdy.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
38581a135e0b5281e5903de70ddfdded8419e6f1.jpg
2022-04-19 17:37:00
Fiat 500X Hybrid i Tipo Hybrid teraz w 100% zelektryfikowana

Fiat dopełnia elektryfikację swojej gamy, wprowadzając na rynek nowe modele 500X Hybrid i Tipo Hybrid.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
6bd80cf9c731c3776894b4d934cc9adee38f1dd0.jpg
2022-01-13 09:44:00
FIAT - cała gama jest (RED)

Partnerstwo FIATA i (RED), organizacją działającą na rzecz zwalczania pandemii, będzie kontynuowane w modelach (Tipo)RED i (Panda)RED.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 22
DILERZY
FIAT ADF AUTO SP. Z O.O.

KARKONOSKA 45

53-015 Wrocław

fax (71) 3343027

tel: 71 3343000

SZCZEGÓŁY
FIAT AHT SP. Z O.O

OŚWIĘCIMSKA 323

43-100 Tychy

tel: 32 322269300

SZCZEGÓŁY
FIAT APUH

Ken 20

37-450 Stalowa Wola

fax 15 8421484

tel: 15 8429165

SZCZEGÓŁY
FIAT AUTEX SP. Z O.O.

ŁĘCZYCKA 6

85-737 Bydgoszcz

fax 52) 3601431 wew

tel: (52) 3601417

SZCZEGÓŁY
FIAT AUTO - GRYF SP. Z O.O.

BIAŁOWIESKA 2

71-010 Szczecin

fax 91 4824175

tel: 91 4822332

SZCZEGÓŁY
FIAT AUTO DIUG

POZNAŃSKA 74

76-200 Słupsk

fax 59 8489995

tel: 59 8489999

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 13
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI