motomaniacy
TECHNOLOGIA ELEKTRYCZNA
POWRÓT
20 grudnia 2018 17:14

INFINITI z prądem

INFINITI z prądem

Nowa platforma i pierwszy elektryczny crossover marki.


Podczas North American International Auto Show (NAIAS) w Detroit, w styczniu 2019 roku, INFINITI zaprezentuje wizję swojego pierwszego w pełni elektrycznego crossovera. Tym samym marka ujawni nowy – właściwy erze elektromobilności – język projektowania, tradycyjnie nasycony japońskim DNA.

Wprowadzanie napędów elektrycznych otwiera nowe możliwości w projektowaniu nadwozi typu sedan i crossover, zarówno jeśli chodzi o design zewnętrzny, jak i rozwiązania wnętrza. Dzięki zmianom proporcji, samochody z napędem elektrycznym szerzej otwierają możliwości kształtowania przestrzeni wewnętrznej, pozwalając na aranżowanie przestronnych, nawiązujących do salonów, kabin, bogato wyposażonych w przyjazne, przydatne i wspierające kierowcę technologie.
W styczniu 2018 INFINITI zapowiedziało elektryfikację do roku 2021 gamy swoich samochodów, z wykorzystaniem hybrydowych układów e-POWER oraz napędów w pełni elektrycznych. Intensywne prace projektowe i konstrukcyjne trwają, a każdy nowy prototyp INFINITI przynosi namiastkę tego, jak marka będzie nowe możliwości wykorzystywać.
Najnowsze oblicze INFINITI zostanie pokazane w miejscu, gdzie marka, trzydzieści lat temu, po raz pierwszy objawiła się światu. „Właśnie w Detroit, siedząc jako młody projektant na widowni, zobaczyłem narodziny INFINITI – wspomina Alfonso Albaisa, wiceprezes ds. globalnych projektów koncernu Nissan – a teraz jestem dumny z tego, że uczestniczę w tworzeniu kultowych, luksusowych samochodów.

Po trzech dekadach od debiutu marki, Q Inspiration pokazuje w jaki sposób nowe proporcje, wyzwolone przez elektryczną moc INFINITI, zainspirowały nowy kierunek projektowania i język wizualnej ekspresji. Podobnie jak zaprezentowany na Pebble Beach nasz koncept Prototype 10, tak i Q Inspiration charakteryzują głęboka prostota wsparta technologią oraz kunszt wywodzący się z naszej unikalnej kultury i oczywiście naszych japońskich korzeni” – mówi Alfonso Albaisa.
Koncept Q Inspiration pokazany na salonie w Detroit w roku 2018 oraz Prototyp 10, zaprezentowany podczas ostatniego Concours d’Elegance w Pebble Beach, akcentowały futurystyczne elementy języka projektowego. W modelu przygotowanym na styczniową premierę podczas NAIAS 2019 elementy te łączą się i w pełniejszy sposób – w oparciu o nową platformę – prezentują wizję przyszłości INFINITI na erę zelektryfikowanej motoryzacji.

- Samochód koncepcyjny, który pokażemy w Detroit, to początek nowej ery dla INFINITI i ilustracja kierunku, w którym zmierzamy. Elektryfikacja i inne nowe technologie dały nam możliwość rozwinięcia naszej filozofii projektowania, którą chcemy się pochwalić” – zapowiada Karim Habib, dyrektor designu INFINITI.

Marka silnie koncentruje się obecnie na rozwijaniu pełnej gamy samochodów typu e-Power oraz całkowicie elektrycznych. „Branża znajduje się w technologicznym punkcie zwrotnym – mówi Roland Krueger, prezes INFINITI – i w tym punkcie INFINITI, jak przystało na markę luksusową, ma fascynującą wizję pięknie zaprojektowanych samochodów elektrycznych dla odbiorców pod wszystkimi szerokościami geograficznymi.”

Miniony miesiąc był najlepszym pod względem sprzedaży listopadem w dwudziestodziewięcioletniej historii INFINITI.


Autor: Infiniti

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
2014_GMS_Q50_Eau_rouge_engine_reveal_4_hires.jpg
2020-05-20 18:08:00
Nissan uruchomił w Europie sieć autoryzowanych serwisów INFINITI

Od 1 kwietnia 2020 r. ponad 150 placówek w Europie zapewnia pełną obsługę posprzedażową właścicielom samochodów marki INFINITI.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Infiniti Q50.jpg
2020-03-25 16:36:00
Infiniti Polska: Dziękujemy. Opiekę zapewniamy

W trudnym czasie przychodzi zakończyć działalność Infiniti w Polsce.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
5248.jpg
2019-01-18 17:50:00
INFINITI QX Inspiration

INFINITI QX Inspiration to koncept średniej wielkości SUV-a, który zapowiada pierwszy w pełni elektryczny model marki.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
4333.jpg
2018-01-18 11:22:00
Infiniti Q Inspiration Concept - czy tak będą wyglądać przyszłe Infiniti?

Prototyp Q Inspiration Concept, który zapowiada nową generację samochodów INFINITI, pokazuje, że innowacyjny silnik VC-Turbo, technologie wynoszące jazdę...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
INFINITI_Q_Inspiration_Concept_1 mr.jpg
2018-01-08 10:11:00
Infiniti Q Inspiration ukazuje przyszłą stylistykę marki

Infiniti zaprezentowało pierwsze zdjęcie swego nowego auta koncepcyjnego Q Inspiration, które będzie miało premierę podczas salonu samochodowego North...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 5
DILERZY
INFINITI INFINITI KATOWICE

Ściegiennego 3

40-101 Katowice

tel: 32 200 99 99

SZCZEGÓŁY
INFINITI INFINITI Warszawa

Krasnobrodzka 5

03-214 Warszawa

tel: 22 510 00 06

SZCZEGÓŁY
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI