motomaniacy
RYNEK
POWRÓT
25 marca 2020 16:36

Infiniti Polska: Dziękujemy. Opiekę zapewniamy

Infiniti Polska: Dziękujemy. Opiekę zapewniamy

W trudnym czasie przychodzi zakończyć działalność Infiniti w Polsce.


31 marca 2020 roku Centra Infiniti w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Sosnowcu, Warszawie i Wrocławiu wydadzą ostatnie samochody klientom. Ale nie żegnamy się – zastrzega Grzegorz Szczypior, prezes Grupy IP – jeszcze przez tydzień zapraszamy na wyjątkową wyprzedaż, a jednocześnie potwierdzamy utrzymanie na wiele lat pełnej opieki serwisowej.

Przede wszystkim chciałbym podziękować naszym klientom i partnerom – osobom, które w ciągu ponad jedenastu lat, kiedy mieliśmy zaszczyt reprezentować markę w Polsce, doceniły wyjątkowość samochodów wcześniej znanych w Europie tylko w wąskim gronie koneserów motoryzacji. Dziękuję w imieniu nas wszystkich za każde wspaniałe spotkanie – mówi Grzegorz Szczypior.

Prezes Grupy IP zapewnia jednocześnie o utrzymaniu pełnej i niezawodnej obsługi posprzedażnej wszystkich Infiniti, które długo jeszcze będą jeździć po polskich drogach. Dla użytkowników Infiniti nic się nie zmienia. Opieka serwisowa marki będzie prowadzona we wszystkich lokalizacjach, w których dotąd funkcjonowały Centra Infiniti. Szczegółowe informacje będą umieszczane na stronie www.centruminfiniti.pl. Od 1 kwietnia obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną marki Grupa IP będzie realizować wespół z największym dealerem w Polsce – wielooddziałową Grupą PGD. Formalnie IP będzie dalej prowadziło serwisy w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku, a Grupa PGD otrzyma autoryzacje na kontynuowanie działalności serwisowej Infiniti w Sosnowcu, Krakowie i Poznaniu. W tym miejscu warto przypomnieć, że to właśnie Grupa PGD zainicjowała w 2008 roku obecność Infiniti w Polsce, i z niej wyrosła Grupa IP.

Pozostały też ostatnie dni na skorzystanie z niespotykanej okazji na zakup wyjątkowego samochodu klasy premium, jaką stwarza wycofanie się Infiniti z rynku europejskiego. Dostępne są już t ostatnie egzemplarze ylko trzech modeli Dynamiczny kompakt Q30, sportowy sedan Q50 i siedmiomiejscowy SUV QX60 kuszą rabatami sięgającymi 30%. Osobom chcącym skorzystać z jedynej w swoim rodzaju i wielkości akcji wyprzedażowej pozostaje szybki kontakt. A z uwagi na, niestety, nieszczęsny czas, kontakt wyjątkowy. Centra Infiniti zapewniają teraz przejście całego procesu zakupowego online, bez wizyty w salonie.

W związku z oczywistą sytuacją niezbędnym jest poinformowanie, że wszystkie samochody demonstracyjne oraz wydawane klientom są na bieżąco ozonowane oraz dezynfekowane. Także osobista obsługa odbywa się z zachowaniem wszelkich zalecanych zasad i z ograniczeniem do niezbędnego minimum kontaktu osobistego.

Żegnając się z dotychczasowym przedstawicielem marki, ale nie z samochodami Infiniti, warto krótko podsumować pewien rozdział w historii polskiego rynku dealerskiego. Infiniti miało swoją premierę w Polsce w listopadzie 2008 roku. Warszawski salon marki przez lata był salonem o największej sprzedaży Infiniti w Europie. Polskie przedstawicielstwo osiągało jedne z najwyższych na rynkach europejskich udziałów Infiniti w segmencie premium (nawet 1,24%), a w ciągu ponad jedenastu lat działalności sprzedało ponad 4 400 samochodów ze znakiem nieskończoności na masce.

Czy marka wróci na Stary Kontynent z samochodami elektrycznymi? Czas pokaże.


DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
2014_GMS_Q50_Eau_rouge_engine_reveal_4_hires.jpg
2020-05-20 18:08:00
Nissan uruchomił w Europie sieć autoryzowanych serwisów INFINITI

Od 1 kwietnia 2020 r. ponad 150 placówek w Europie zapewnia pełną obsługę posprzedażową właścicielom samochodów marki INFINITI.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
5248.jpg
2019-01-18 17:50:00
INFINITI QX Inspiration

INFINITI QX Inspiration to koncept średniej wielkości SUV-a, który zapowiada pierwszy w pełni elektryczny model marki.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
INFINITI - NAIAS 2019 Teaser.jpg
2018-12-20 17:14:00
INFINITI z prądem

Nowa platforma i pierwszy elektryczny crossover marki.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
4333.jpg
2018-01-18 11:22:00
Infiniti Q Inspiration Concept - czy tak będą wyglądać przyszłe Infiniti?

Prototyp Q Inspiration Concept, który zapowiada nową generację samochodów INFINITI, pokazuje, że innowacyjny silnik VC-Turbo, technologie wynoszące jazdę...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
INFINITI_Q_Inspiration_Concept_1 mr.jpg
2018-01-08 10:11:00
Infiniti Q Inspiration ukazuje przyszłą stylistykę marki

Infiniti zaprezentowało pierwsze zdjęcie swego nowego auta koncepcyjnego Q Inspiration, które będzie miało premierę podczas salonu samochodowego North...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 5
DILERZY
INFINITI INFINITI KATOWICE

Ściegiennego 3

40-101 Katowice

tel: 32 200 99 99

SZCZEGÓŁY
INFINITI INFINITI Warszawa

Krasnobrodzka 5

03-214 Warszawa

tel: 22 510 00 06

SZCZEGÓŁY
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI