motomaniacy
WYŚCIGI
POWRÓT
14 czerwca 2022 14:56

Hołowczyc na 60-tkę zmienia dyscyplinę!

Hołowczyc na 60-tkę zmienia dyscyplinę!

Najpopularniejszy polski kierowca rajdowy udowadnia, że wiek to tylko cyfra.


Z okazji swoich okrągłych urodzin Krzysztof Hołowczyc na jeden weekend zmieni dyscyplinę – w dniach 17-19 czerwca wystartuje za kierownicą Alpine A110 w trzeciej rundzie prestiżowego francuskiego Pucharu – Alpine Elf Europa Cup na torze Zandvoord. Słynnego Hołka do udziału w wyścigu zaprasza Alpine Katowice.

Najpopularniejszy polski kierowca rajdowy udowadnia, że wiek to tylko cyfra. Z okazji swojego jubileuszu Krzysztof Hołowczyc weźmie udział w prestiżowym wyścigu Alpine Elf Europa Cup, gdzie będzie miał okazję zmierzyć się z kierowcami wyścigowymi z całej Europy.

Już w najbliższy weekend 17-19 czerwca w holenderskim Zandvoord odbędzie się trzecia runda kultowego francuskiego Pucharu Alpine Elf Europa Cup. Na specjalne zaproszenie Alpine Katowice weźmie w nim udział Krzysztof Hołowczyc. Dla kierowcy rajdowego wyścigi na torze to zdecydowanie inne środowisko.

– Wyścigi i rajdy to dwa różne światy, jednak tak samo wymagające - niezbędne jest w nich wysokie skupienie oraz precyzja. Jazda torowa to coś zupełnie innego niż rajdy cross country. Zdaję sobie sprawę, że zawodnicy, z którymi będę konkurował mają ogromne doświadczenie w tej pierwszej dziedzinie, jednak nie zamierzam odpuścić i dam z siebie wszystko. To z pewnością będzie wspaniałe doświadczenie! Alpine to samochód, który jest doskonale wyważony i wręcz stworzony do walki na torze, więc spodziewam się wielkiej frajdy i zaciętej rywalizacji. Formuła rywalizacji pucharowej jest mi doskonale znana, sam jestem inicjatorem pucharu cross-country, który cieszy się bardzo dużą popularnością w Polsce – mówi Krzysztof Hołowczyc.

Polski kierowca będzie tym razem konkurował na legendarnym torze - Circuit Zandvoort , zaprojektowanym przez Johna Hugenholza.

Tor wybudowano w latach 40, a pierwszy wyścig odbył się tutaj w 1949 roku. Pierwotna wersja miała długość około 3 km. 3 lata później tor dołączono do kalendarza Formuły 1 jako Grand Prix Holandii.

Promocja motorsportu to jeden z celów Krzysztofa Hołowczyca, to jego pasja i sposób na życie a pokonywanie kolejnych barier i przekraczanie granic to coś do czego przyzwyczaił swoich fanów. Z pewnością tor w Zandvoord okaże się dla Hołka szczęśliwy!

 

Zawsze dodaję gazu!

Rozmowa z Krzysztofem Hołowczycem

Ponoć życie zaczyna się po 60-tce… Co to oznacza dla Krzysztofa Hołowczyca, który w dziedzinie motosportu osiągnął niemal wszystko?

Powiedziałbym raczej, że to życie po prostu trwa, a w moim przypadku na pełnym gazie. Ta cyfra, która wskoczyła do przodu w najmniejszym stopniu nie zmienia chęci dodawania gazu. Jeśli są marzenia to trzeba do nich dołożyć ciężką pracę i po prostu je spełniać. Oczywiście można uznać, że jest się już zmęczonym i przesiedzieć resztę życia na kanapie z lampką wina w dłoni… Tylko, w moim rozumieniu, to nie jest prawdziwe życie…

 

Co najbardziej motywuje Pana dziś do podejmowania nowych wyzwań?

W zasadzie jest to potrzeba udowodnienia jednemu gościowi, że mogę więcej. Tym gościem jestem ja sam. W moim życiu wygrałem wiele rajdów, dzięki ciężkiej pracy dołączyłem do światowej czołówki w rajdach terenowych, pokonałem także ciężką chorobę. To mnie wiele nauczyło. Wiem, że w życiu liczy się każda chwila i każdą trzeba celebrować z największym uznaniem dla jego wartości. Dlatego staram się trzymać doskonałą formę psycho-fizyczną i nadal robić to co kocham. Mojego dnia urodzin nie mogłem więc spędzić inaczej niż walcząc w rajdzie o Mistrzostwo Polski… Dzięki temu czuję, że żyję. To właśnie jest motorem, który mnie napędza.

 

Dlaczego przyjął Pan zaproszenie Alpine Katowice do udziału w dyscyplinie, która nie jest pana główną domeną?

Bo to dla mnie nowe doświadczenie, a więc wyzwanie, które tak jak wspomniałem, dodaje mi sił witalnych. Jestem oczywiście bardziej kierowcą „piaskowym” i „dakarowym”, ale sam fakt rywalizacji sprawia, że czuję, że żyję. A to daje mi poczucie, że jestem szczęśliwym człowiekiem. Kocham życie i mam plan, aby przejść przez nie na pełnym gazie.

 

Przed nami jeszcze 4 rundy w tegorocznm Pucharze:

17-19 czerwca: Zandvoort (Holandia)

8-10 września: Barcelona (Hiszpania)

23-25 września: Monza (Włochy)

14-16 października: Le Castellet (Francja)

 

Alpine Elf Europa Cup

Alpine Elf Europa Cup to prestiżowy francuski Puchar , w ramach którego kierowcy z całej Europu ścigają się na legendranych torach Francji, Włoch i Hiszpanii.

Pierwsze wyścigi w ramach Alpine Elf Europa Cup miały miejsce w 2018 r.

Uczestnicy ścigają się na legendarnych torach, takich jak: Nogaro, Magny Cours, Zandvoort, czy Paul Ricrd.

Polskę w Pucharze reprezentuje zawodniczka z Żyrardowa - Gosia Rdest.

 

Alpine Katowice

Alpine Katowice – salon sprzedaży samochodów francuskiej marki Alpine. Dostępne są w nim wszystkie modele produkowanych obecnie samochodów Alpine: Alpine A110, Alpine A110S, Alpine GT oraz dwie limitowane edycje: A110 Légende GT i A110 Color Edition. Alpine Katowice jest częścią motoryzacyjnego koncernu Grupa Pietrzak.

 

Alpine

Marka Alpine została założona w 1955 roku przez Jeana Rédélé, pasjonata sportów motorowych. Alpine zostało legendą po tym, jak Alpine A110 „Berlinette” zwyciężyło dwie edycje rajdu Monte Carlo w 1971 i 1973 roku. Dziś marka Alpine powróciła z nowym samochodem sportowym A110. Nowy model jest wierny ponadczasowym zasadom, które zapewniły sukces Alpine - jest kompaktowy, lekki i zwrotny, by zagwarantować największą przyjemność z jazdy.


Autor: Grupa Pietrzak

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
r-dam_1519680.jpg
2023-12-04 18:41:00
Alpine - nowa gama A110 na 2024 rok

Marka zaproponuje poszerzoną ofertę wersji A110, A110 GT i A110 S.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
a290__show-car (10).jpg
2023-05-11 08:14:00
A290_Β – Apine - wizja sportowego i elektrycznego auta miejskiego

A290, przyszły elektryczny samochód sportowy nowej ery Alpine, został zaprezentowany w imponującej, ultrasportowej edycji A290_β (A290 „beta”).

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
_MG_8402-kopia 2.jpg
2023-04-06 17:42:00
Alpine - salon w Warszawie już otwarty!

Z myślą o fanach aut spod znaku Alpine, swoje podwoje otworzył warszawski salon tej marki - w wersji butikowej.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
all-new a110 r (16).jpg
2023-02-01 07:44:00
Nowe Alpine A110 R − ekstremalna wersja A110

Alpine A110 R jest od dawna oczekiwaną wersją, która uzupełnia gamę A 110.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
all-new a110 r (10).jpg
2022-10-04 17:49:00
Alpine A 110 R - R dla radykalnych

Alpine A110 R jest od dawna oczekiwaną wersją, która uzupełnia gamę A110.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 5
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI