motomaniacy
SAMOCHODY KONCEPCYJNE
POWRÓT
26 października 2023 14:36

Nissan - elektryczny supersamochód nowej generacji o wyczynowych osiągach: Hyper Force Concept

Nissan przewiduje przyszłe potrzeby i zmiany stylu życia klientów oraz proponuje fascynującą serię wyjątkowych koncepcyjnych samochodów elektrycznych z Nissan Hyper Force na czele.


Na salonie Japan Mobility Show Nissan zaprezentował samochód Nissan Hyper Force, który jest zwieńczeniem innowacyjnej serii koncepcyjnych modeli „hyper”. Przedstawiając kolejno cztery koncepcyjne samochody elektryczne w okresie poprzedzającym tokijski salon, Nissan zademonstrował swoją zdolność przewidywania szerokiego spektrum potrzeb i zmian stylu życia klientów oraz wzbogacania doświadczeń za pomocą innowacji i emocji.

Makoto Uchida, prezes i dyrektor generalny firmy Nissan, powiedział: „Każdy z pięciu samochodów koncepcyjnych na Japan Mobility Show symbolizuje przyszłość i ducha naszej marki podejmującej wyzwania, do których innym brakuje odwagi. Rozwijamy nasze innowacje w zakresie samochodów elektrycznych, wykraczamy poza sferę mobilności i uczestniczymy w budowie bardziej zrównoważonego świata. Samochody elektryczne są symbolem naszej przyszłości, czyli czystszego, bezpieczniejszego i bardziej inkluzywnego świata dla wszystkich. Świata, w którym nie trzeba rezygnować ze swoich pasji i marzeń. Dzięki potędze innowacji Nissan tworzy przyszłość, w której każdy będzie mógł czerpać radość i emocje z mobilności”.

Nissan Hyper Force został zaprojektowany dla entuzjastów wyścigów i graczy, którzy są spragnieni adrenaliny na torze, ale jednocześnie świadomi ekologicznie.

Jest to w pełni elektryczny wyczynowy supersamochód, który ma zapewnić maksymalną przyjemność z jazdy bez uszczerbku dla środowiska i komfortu codziennego użytkowania.

Sercem pojazdu jest mocny, w pełni elektryczny zespół napędowy, zamontowany w sposób zapewniający optymalny rozkład masy i zasilany akumulatorem ze stałym elektrolitem. Silnik samochodu rozwija moc do 1000 kW, co gwarantuje błyskawiczne i precyzyjnie kontrolowane przyspieszenie. Znaczna siła docisku, zaawansowana wersja napędu na cztery koła e 4ORCE Nissana oraz lekkie nadwozie z wysokowytrzymałego włókna węglowego ułatwiają dynamiczne pokonywanie zakrętów oraz zapewniają doskonałe właściwości jezdne na torze i krętych drogach.

Stylistyka nisko osadzonego, szerokiego nadwozia jest kombinacją wysmuklających krzywizn i odważnej geometrii będących zwiastunem potężnych osiągów. Poszczególne elementy, takie jak przednie i tylne lampy, nawiązują do innych wyczynowych modeli Nissana.

Znakomite właściwości aerodynamiczne nadwozia i dużą siłę docisku uzyskano we współpracy z zespołem NISMO specjalizującym się w samochodach wyścigowych. Specjalna aerodynamiczna konstrukcja pod maską zwiększa siłę docisku i poprawia skuteczność chłodzenia. Dwustopniowy* tylny dyfuzor zapewnia optymalny przepływ powietrza. Przednie wloty powietrza, osłony wylotów powietrza na przednich błotnikach oraz obie końcówki tylnego spojlera pełnią specjalne funkcje aerodynamiczne, a nowo opracowany siłownik plazmowy ogranicza rozdział powietrza w celu maksymalizacji przyczepności i zmniejszenia siły unoszącej koła po wewnętrznej stronie krzywizny zakrętu. Lekkie obręcze kół z kompozytu węglowego poprawiają aerodynamikę i zapewniają lepsze chłodzenie hamulców.

Koncepcyjny samochód oferuje dwa tryby jazdy: wyścigowy „R” (racing) oraz „GT” (grand touring). W zależności od wybranego trybu graficzny interfejs użytkownika zmienia kolor oraz wyświetla najpotrzebniejsze informacje uwzględniające sytuację na drodze i warunki jazdy. Wyświetlane grafiki zaprojektowano we współpracy z Polyphony Digital Inc.

W trybie R kabina jest podświetlona na czerwono, a intuicyjny kokpit zwrócony ku kierowcy sprzyja jego koncentracji. Panele na desce rozdzielczej przesuwają się w stronę fotela, potęgując wrażenie przebywania w kokpicie sportowej maszyny. Cztery ekrany satelitarne umieszczone wokół kierownicy wyświetlają między innymi informacje o przyczepności i temperaturze opon, ciśnieniu powietrza, temperaturze tarcz hamulcowych, rozkładzie mocy oraz inne dane przydatne w czasie sportowej jazdy.

W trybie GT podświetlenie kabiny zmienia kolor na niebieski, a ekrany wokół kierownicy odsuwają się i łączą w jedną płaszczyznę. Kierowca ma poczucie zanurzenia w prostszym interfejsie systemu multimedialnego, za którego pośrednictwem może sterować klimatyzacją, nagłośnieniem oraz ustawieniami zawieszenia i stabilizatorów pod kątem komfortowej jazdy. To pierwszy na świecie samochód z zawieszeniem i stabilizatorami, których parametry można korygować w czasie jazdy z poziomu ekranu w kokpicie.

Fotele kierowcy i pasażera z przodu są wykonane z lekkiego, ale sztywnego włókna węglowego. Zapewniają wysoki komfort także na długich trasach oraz są wyposażone w czteropunktowe pasy bezpieczeństwa.

Przy projektowaniu samochodu koncepcyjnego szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo. Dzięki zaawansowanemu systemowi autonomicznej jazdy z hiperlidarem oraz zestawem czujników przydatnych przy sportowej jeździe samochód zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa zarówno na drogach publicznych, jak i na torze.

W Nissanie Hyper Force zastosowano także innowacyjne technologie rzeczywistości rozszerzonej (AR) i wirtualnej (VR), które umożliwiają kierowcy płynne przechodzenie między jazdą w świecie rzeczywistym i generowanym komputerowo. Po zatrzymaniu pojazdu kierowca może założyć specjalny kask ze „ślepymi” wizjerami do VR, który umożliwia grę w różnych trybach, w tym ściganie się na czas oraz z innymi zawodnikami online. Używając szkieletowych wizjerów AR, kierowca może rywalizować z „duchami” siebie samego, znajomych, a nawet profesjonalnych kierowców, rozwijając swoje umiejętności, które przydadzą się na prawdziwym torze.

Nissan Hyper Force zmienia podejście do segmentu samochodów wyczynowych, trafiając w ciągle zmieniające się preferencje świadomych ekologicznie klientów. Przyjazny dla środowiska, elektryzująco dynamiczny i oferujący najwyższy poziom bezpieczeństwa model koncepcyjny to proponowana przez Nissana wizja nowej generacji w pełni elektrycznych wyczynowych supersamochodów.

 

Modele Nissana na Japan Mobility Show

Nissan Hyper Force dołącza do grona innych innowacyjnych i przyciągających wzrok pojazdów Nissana prezentowanych na Japan Mobility Show 2023 – w roku, w którym przypada 90. rocznica powstania firmy.

Nissan stawia na rozwiązania, które mają zapewnić dostępność elektrycznej mobilności dla szerszej grupy ludzi ze zróżnicowanymi potrzebami, a także na inteligentne systemy i usługi oparte na łączności, które ułatwiają życie i komunikację oraz dostarczają emocji. Japońska firma prezentuje też kompleksowe podejście do budowy ekosystemu samochodów elektrycznych, który przyczyni się do powstania bardziej zrównoważonego społeczeństwa.

W trakcie całej wystawy Nissan współpracuje z różnymi partnerami z Japonii i nie tylko. Nissan Hyper Force jest wyposażony w rozwiązania zaprojektowane wspólnie z Polyphony Digital Inc. (podmiot zależny Sony Interactive Entertainment), która stworzyła grę Gran Turismo. W rozwiązaniach tych wykorzystano atuty i kompetencje obu firm. Z kolei muzyka nadawana na żywo na kanale Nissana na YouTube jest dziełem sześciorga artystów znanych w Japonii i poza jej granicami. Ścieżka dźwiękowa stanowi podkład dla treści wideo związanych z samochodami koncepcyjnymi.

Nissan wdraża również nowe inicjatywy, których celem jest oferowanie klientom w każdym wieku różnych punktów kontaktu z marką, w tym poprzez grę online „Electrify the World” w ramach Fortnite**.


Autor: Astara

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
Nissan Juke - animacja 3D.png
2024-06-13 17:46:00
Odświeżony Nissan Juke w nowej odsłonie

Niestandardowa kampania reklamowa dla przełamującego konwencje oryginalnego coupé crossovera Nissana.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Nissan Qashqai being loaded onto a ship at the Port of Tyne.jpg
2024-06-04 18:49:00
Zmieniony Nissan Qashqai: najlepszy crossover z najlepszych zakładów produkcyjnych

Znaczące zmiany stylistyczne i technologiczne w najpopularniejszym modelu w historii brytyjskiego przemysłu motoryzacyjnego.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
240424-00_000.jpg
2024-05-16 15:49:00
Nissan rozszerza dostępność usług NissanConnect Services nowej generacji

Nissan Motor Co., Ltd. wprowadzi usługi NissanConnect nowej generacji na rynek europejski.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
NJ240425-0005.jpg
2024-05-10 17:12:00
Odświeżony Nissan Juke już w Polsce

Powrót kultowego żółtego koloru nadwozia w odświeżonym miejskim coupé crossoverze Juke.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
JUKE MC 2024 - Exterior _ iconic yellow body color - N-Sport - front side view Image-source.jpg
2024-04-25 15:00:00
Astara ogłasza gamę i ceny odświeżonego Nissan Juke w Polsce

Powrót kultowego żółtego koloru nadwozia w odpowiedzi na prośby klientów.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 29
DILERZY
NISSAN A&M Knedler

Dojazdowa 14 d

82-300 Elbląg

fax 55 230 40 11

tel: 55 230 40 12

SZCZEGÓŁY
NISSAN ABT Autoniss

Kielecka 67

26-610 Radom

fax 48 383 09 82

tel: 48 383 09 83

SZCZEGÓŁY
NISSAN ABT Autoniss

Droga Męcz. Majdanka 74A

20-325 Lublin

fax 81 749 86 75

tel: 81 749 86 70

SZCZEGÓŁY
NISSAN ABT Autoniss

Krakowska 161

25-705 Kielce

fax 41 366 48 77

tel: 41 366 48 77

SZCZEGÓŁY
NISSAN AUTO ŁÓDŹ

Brzezińska 28

Łódź

fax 42 233 0001

tel: 42 233 00 00

SZCZEGÓŁY
NISSAN Autonix

Rejtana 67

35-959 Rzeszów

fax 17 852 26 50

tel: 17 852 47 94

SZCZEGÓŁY
NISSAN BILEX

Bugajska 6/8

42-200 Częstochowa

fax 34 366 23 14

tel: 34 366 43 00

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 7
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI