motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
11 października 2018 08:05

Jeep: Renegade, Cherokee oraz Wrangler 2019

FCA Poland zaprezentował trzy gruntownie odnowione modele: Reneragde, Cherokee i Wrangler.


Wprowadzony na rynek w 2014 roku, Jeep Renegade poszerzył globalną gamę produktową amerykańskiej marki, która tym właśnie modelem zadebiutowała w segmencie B-SUV. Renegade był także pierwszym SUV-em Jeepa® wyprodukowanym poza Stanami Zjednoczonymi, w zakładzie Melfi SATA we Włoszech. Od samego początku Jeep Renegade zyskał popularność w tym segmencie rynku, stając się ulubieńcem Klientów poszukujących SUV-a mogącego doskonale połączyć niezrównane możliwości terenowe marki Jeep z wymiarami i stylizacją idealną do lifestyle’owego wykorzystania w mieście.


Jeep Renegade doskonale reprezentuje wszystkie te cechy i wyraża je poprzez niepowtarzalny design Jeepa, charakterystyczny siedmioszczelinowy grill i wygląd zaprojektowany tak, by podkreślić jego siłę i solidność. Dzięki Renegade’owi oferta produktowa marki Jeep obejmuje wszystkie segmenty rynku i każdy może znaleźć dla siebie odpowiedni samochód terenowy, bez konieczności pójścia na kompromis.

Teraz, Jeep Renegade został odświeżony - opierając się na mocnych stronach, dzięki którym silnie zaistniał na rynku przepełnionym crossoverami - i stał się modelem, który osiągnął rekordową sprzedaż marki Jeep w Europie. Dzisiaj jego wyposażenie w zakresie bezpieczeństwa jest jeszcze bardziej wszechstronne, a systemy infotainment jeszcze bardziej nowoczesne. Zgodnie z filozofią marki Jeep, nowy Renegade wykracza poza utarte schematy i oferuje nową gamę silników opracowanych w celu zapewnienia maksymalnej oszczędności paliwa i wyjątkowych osiągów zarówno na drodze, jak i na bezdrożach.

Nowe trzy- i czterocylindrowe silniki benzynowe Turbo zadebiutują w nowym Jeepie Renegade - nowa rodzina silników obejmuje 1,0-litrowy silnik o mocy 120 KM i momencie obrotowym 190 Nm oraz 1,3-litrowy silnik o mocy 150 KM lub 180 KM i momencie obrotowym 270 Nm. Oferta silników obejmuje również odświeżone silniki wysokoprężne MultiJet II o pojemności 1,6 i 2,0 litra z selektywną redukcją katalityczną SCR (Selective Catalytic Reduction), wszystkie zgodne z normą Euro 6/D. Gama silników nowego Renegade’a 2019 może być połączona z sześciostopniową manualną skrzynią biegów, dwusprzęgłową automatyczną DDCT i dziewięciostopniową automatyczną skrzynią biegów, wszystkie zapewniające doskonałą i komfortową jazdę.

Design Renegade’a jest teraz jeszcze bardziej wyjątkowy – odświeżone elementy z przodu podkreślają sportowe, niepowtarzalne cechy charakterystyczne dla dziedzictwa stylistycznego i technicznego marki. Charakterystyczne i kultowe cechy nowego modelu Jeep Renegade obejmują okrągłe reflektory i trapezowe nadkola. Zewnętrzna linia samochodu ma przemyślany wygląd, podkreślający solidne kształty nadwozia i agresywne proporcje kół w stosunku do nadwozia.

Istnieje wyraźne połączenie designu Renegade’a 2019 z nowym Wranglerem, Renegade prezentuje styl zarówno idealny zarówno na ulice miasta, jak i na bezdroża. Jego możliwości terenowe są najlepsze w swojej klasie i pozostają wyznacznikiem tego segmentu.

Nowy Renegade jest dostępny w dwóch konfiguracjach - z napędem na przednie koła oraz w wersji 4x4 - i oferuje dwa systemy napędu na cztery koła, system odłączenia osi tylnej, system kontroli trakcji Selec Terrain, system wspomagający ruszanie pod górę (Hill Start Assist) i asystent kontroli zjazdu z wzniesienia (Hill Descent Control). Jego możliwości 4x4 odnajdują swój najlepszy wyraz w wersji wyposażenia Trailhawk stworzonej do jazdy terenowej i wyposażonej w specjalne, stylistyczne i techniczne funkcje.

W Europie sprzedaż Jeepa Renegade 2019 rozpoczeła się we wrześniu. Kompletna gama oferuje cztery poziomy wyposażenia - Sport, Longitude, Limited i Trailhawk, nową rodzinę silników obejmującą dwa nowe silniki benzynowe MultiAir III oraz dwa silniki turbodiesel MultiJet II, napęd na przednie koła i napęd 4x4 oraz trzy skrzynie biegów (sześciostopniowa manualna, dwusprzęgłowa automatyczna DDCT lub dziewięciostopniowa automatyczna).

 

Scenariusz rynku i sukces Renegade’a

Jeep Renegade był pierwszym samochodem Fiat Chrysler Automobiles, opracowanym wspólnie przez włoskich i amerykańskich projektantów i inżynierów oraz pierwszym modelem w historii marki, produkowanym we Włoszech, w odnowionym zakładzie SATA w Melfi (region Basilicata). Krótko mówiąc, to pierwszy Jeep, stanowiący połączenie konstrukcji, funkcjonalności i doświadczenia terenowego właściwych amerykańskiej marce - która od 77 lat jest synonimem wolności i jazdy 4x4 - oraz stylu i dynamicznych osiągów, które charakteryzują włoskie samochody na całym świecie. Renegade był także pierwszym globalnym modelem Jeepa produkowanym na trzech kontynentach. Oprócz Europy jest montowany w fabryce GAC FCA w Guangzhou w Chinach oraz w Pernambuco w Brazylii.

Dzięki ponad 73 200 sprzedanym egzemplarzom w 2017 roku, Renegade był najlepiej sprzedającym się SUV-em marki Jeep w Europie i na kilku głównych rynkach kontynentu, w tym we Włoszech, Polsce, Francji, Hiszpanii, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

W kwietniu 2018 r. Renegade był najlepiej sprzedającym się modelem Jeepa na rynku europejskim, a jego sprzedaż wzrosła o 3,3% w stosunku do tego samego okresu 2017 r.

Udoskonalenie skutecznej formuły wysoko cenionego modelu nigdy nie jest łatwym zadaniem. Dzisiaj nowy Jeep Renegade 2019 oferuje odnowiony styl z nowymi reflektorami LED i wprowadza nową gamę silników zaprojektowaną dla Klientów europejskich, a także bardziej wszechstronne standardowe i opcjonalne systemy aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa obok zaawansowanych systemów multimedialnych.

Wyjątkowy SUV, autentyczny Jeep na rynku crossoverów, odświeżony model podkreśla odważną stylistykę Renegade’a i jego podwójny charakter, doprowadzając do perfekcji jego specyficzne cechy. Renegade to świetny samochód na wycieczki po mieście, dzięki swojej zwinności i właściwościom jezdnym, ale także idealny SUV do odkrywania nowych szlaków, dzięki doskonałym właściwościom terenowym.

 

Nowa gama silników turbo

Nowe silniki turbo debiutują w nowym modelu Renegade. Oparte na modułowej konstrukcji są dostępne w dwóch konfiguracjach: 1-litrowy trzycylindrowy silnik oferujący moc 120 KM i 190 Nm maksymalnego momentu obrotowego w połączeniu z sześciostopniową, manualną skrzynią biegów i 1,3-litrowy czterocylindrowy silnik o mocy 150 KM w połączeniu z sześciostopniową, automatyczną skrzynią DDCT (dwusprzęgłowa ze sprzęgłem suchym) - oba z napędem na przednie koła. Dostępny jest również energiczny silnik turbo o pojemności 1,3 litra i mocy 180 KM w połączeniu z dziewięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów z konwerterem momentu obrotowego i napędem na cztery koła. Maksymalny moment obrotowy obu silników 1,3 litra wynosi 270 Nm.

Nowa rodzina silników turbo została opracowana przez FCA Group, by zaoferować gamę mniejszych silników benzynowych, charakteryzujących się niskim zużyciem paliwa i wzorcowymi osiągami. Podstawowa konstrukcja nowych silników zapewnia wydajność, modułowość i wysoki stopień standaryzacji w odniesieniu do komponentów i procesu produkcyjnego, elastyczność i możliwość dodatkowego rozwoju.

Nowe silniki są wykonane w całości z aluminium, aby zapewnić lekkość (waga zaczyna się od 93 kg). Korpus silnika, opracowany we współpracy z firmą Teksid, wykonany jest z wysokociśnieniowego odlewu aluminiowego. W celu zwiększenia odporności konstrukcji zastosowano tuleje z odlewów żeliwnych. Ich grubość wynosi 1,8 mm i są pokryte od zewnątrz aluminium, tworząc „metalurgiczne spoiwo" pomiędzy tuleją a blokiem. Po przeanalizowaniu różnych konstrukcji korpusu silnika wybrano architekturę z płytą podstawową zapewniającą najlepszą równowagę między hałasem, wibracjami, masą i osiągami strukturalnymi.

W celu zmaksymalizowania efektywności i zapewnienia lepszych osiągów i większej oszczędności paliwa niż w poprzednich silnikach, nowe silniki mają średnicę cylindra o wartości 70 milimetrów ze stosunkiem skoku do średnicy cylindra wynoszącym 1,24 i 10-milimetrowe, przesunięcie korbowodu. Tworzy to bardzo zwartą komorę spalania, uzyskując korzyści w zakresie sprawności cieplnej. Architektura korbowodu o ulepszonej skuteczności mechanicznej powoduje minimalne tarcie. Wszystkie trzy- i czterocylindrowe silniki turbo wykorzystują ten innowacyjny moduł spalania.

 

Głowica posiada cztery zawory na cylinder z pojedynczym wałkiem rozrządu (SOHC)

Kompaktowa konstrukcja komory spalania zapewnia szybkie spalanie. Kanały wlotowe o wysokim współczynniku zawirowań zapewniają turbulencje powietrza i krótki czas spalania przy regularnym rozprzestrzenianiu się płomienia, co oznacza wysoką sprawność cieplną i kontrolę spalania stukowego. Wysoki poziom zaawansowania technologicznego nowego układu napędu potwierdzają liczne innowacyjne funkcje techniczne, takie jak bezpośredni wtrysk paliwa maksymalizujący wydajność objętościową i turbosprężarka o niskiej bezwładności, zarządzana przez sterowany elektrycznie siłownik Wastegate połączony z chłodzoną wodą sprężarką w kolektorze dolotowym, aby zapewnić szybszą reakcję.

W nowych silnikach GSE Turbo debiutuje trzecia generacja ekskluzywnej technologii MultiAir, która poprawia efektywność spalania poprzez regulację wysokości, czasu i momentu podnoszenia zaworu wlotowego. Najnowsza ewolucja MultiAir III dodatkowo optymalizuje charakterystyki otwarcia i zamknięcia zaworu wlotowego. Dzięki specjalnym profilom krzywki wlotu i wydechu, wydajność niskiego obciążenia poprawia się dzięki recyrkulacji gazów wydechowych, otwierając zawory wlotowe z wyprzedzeniem, natomiast moc wysokiego obciążenia jest podkreślona przez opóźnienie zamknięcia zaworu wlotowego. Innymi słowy, technologia MultiAir III może zmniejszyć rzeczywisty współczynnik kompresji, lepiej kontroluje spalanie stukowe i znacznie poprawia efektywność paliwową również, kiedy silnik dostarcza dużą moc.

Nowe silniki turbo były testowane przez ponad 60 000 godzin na stanowiskach testowych i na dogach, gdzie pokonały 5 milionów kilometrów na całym świecie zarówno na szosach, jak i trasach off-roadowych, aby potwierdzić ich solidność i niezawodność.

Nowy Jeep Renegade jest pierwszym modelem grupy wyposażonym w innowacyjną gamę silników benzynowych turbo, zaprojektowaną tak, by zaoferować przyjemne wrażenia z jazdy, jakich Klienci oczekują od SUV-a Jeepa, jednocześnie oszczędzając do 20% paliwa w stosunku do swoich poprzedników i zapewniając doskonały komfort jazdy i masę od 93 kg dla jednostki trzycylindrowej.

 

Dwa potężne silniki turbodiesel o pojemności 1,6 l i 2 l MultiJet II z funkcją Stop & Start

Nowy Jeep Renegade 2019 może być również wyposażony w silnik turbodiesel o pojemności 1,6 lub 2,0 litra. Oba silniki są wyposażone w technologię MultiJet drugiej generacji, opracowaną i opatentowaną przez FCA Group. Dostępne są dwie pojemności i trzy poziomy mocy: 1,6-litrowy o mocy 120 KM w połączeniu z manualną skrzynią biegów lub automatyczną DDCT z podwójnym sprzęgłem oraz 2,0-litrowy o mocy 140 KM i 170 KM z manualną lub dziewięciobiegową skrzynią automatyczną.

Aby zmaksymalizować skuteczność oczyszczania spalin, silniki te posiadają „katalizator SCR na filtrze", rozwiązanie, które łączy selektywną redukcję katalityczną z substratem DPF, w celu:

- redukcji NOx poprzez wtrysk do katalizatora SCR specjalnego roztworu składającego się z mocznika,

- redukcji cząstek stałych poprzez sterowanie regeneracją.

Krzywe mocy i momentu obrotowego potwierdzają doskonałość rodziny MultiJet II, zapewniając najwyższe osiągi i wydajność.

 

Bezkompromisowy styl

Nowy Renegade 2019 oferuje nowy design przodu, zapewniający mu bardziej nowoczesny wygląd poprzez nowy pas przedni, w którym umieszczono odświeżony siedmioszczelinowy grill Jeepa - podobny do tego w modelu Wrangler - nowe reflektory i światła przeciwmgielne. Relingi dachowe są czarne w modelach Longitude, Limited i Trailhawk.

Do najważniejszych nowych elementów modelu należą nowe reflektory ze światłami LED do jazdy dziennej, światła drogowe, światła mijania i przeciwmgielne (opcja w modelach Limited i Trailhawk) zwiększające widoczność i bezpieczeństwo pojazdu. Nowe oświetlenie przednie zwiększa widoczność o 50% w stosunku do reflektorów halogenowych, i poprawia jasność o 20% w stosunku do reflektorów ksenonowych. Poprawia się zarówno percepcja głębi, jak i oświetlenie boczne. Zmiany te podkreślają nowoczesny i odświeżony wygląd przodu Renegade’a, zgodny z charakterystyczną stylizacją Jeepa. Z tyłu znajdują się nowe światła tylne w technologii LED, dostępne w wersji Limited i Trailhawk. Oprawy reflektorów są kluczowym elementem designu tyłu pojazdu, wyróżniającym się charakterystycznym wzorem X inspirowanym Wranglerem, to kolejna, niepowtarzalna cecha designu Jeepa określająca charakter obu modeli.

Nowy wygląd nadwozia dopełniają nowe obręcze kół nadające Renegade’owi ekskluzywnego charakteru i zwiększające dodatkowo nieskończone możliwości indywidualizacji oferowane Klientom. Nowy model MY2019 oferuje siedem różnych opcji kół - w tym 16”, 17”, 18” i 19” - te ostatnie, wprowadzone po raz pierwszy i dostępne wyłącznie w wersji Limited - wszystkie ze specjalnym wykończeniem.

Wynikiem tych zmian jest samochód zainspirowany designem Jeepa Wranglera poprzez wzajemne stylistyczne podpowiedzi i wpływy. Charakteryzuje go jeszcze bardziej wyrazisty i innowacyjny styl, pozostając jednak wiernym tradycji marki Jeep. Nadwozie pojazdu zachowuje swoją funkcjonalność, która zawsze była cechą charakterystyczną designu Renegade oraz solidne i wyprofilowane kształty. Dostępne są również dwa systemy otwieranego dachu, zapewniające Klientom swobodę otwartej przestrzeni - kolejna wspólna i niepowtarzalna funkcja współdzielona z Wranglerem - duży podwójny szklany dach przesuwany elektrycznie i unikalny w segmencie system „My Sky”. Dwa lekkie panele systemu „My Sky”, które można łatwo i wygodnie zdjąć i schować w bagażniku, zapewniają wyjątkowe dla tego segmentu doznanie otwartej przestrzeni panoramicznego dachu.

 

Wewnątrz: dbałość o szczegóły, przestronność i funkcjonalność

Wnętrze oferuje nowoczesny, dopracowany wygląd, zgodny z DNA marki. Kabina charakteryzuje się maksymalną dbałością o szczegóły, innowacyjnymi kombinacjami kolorów, wysokiej jakości materiałami, zaawansowaną technologicznie budową oraz pomysłowymi i funkcjonalnymi schowkami.

Już od chwili premiery, Renegade wyróżniał się wszechstronną funkcjonalnością. Aspekt ten został dodatkowo udoskonalony, oferując nową konsolę centralną z wbudowanym uchwytem na smartfon, nowe uchwyty na kubki i dodatkowe schowki, w tym kieszeń na iPada Mini lub inne drobne akcesoria. Nowością jest także pozycja dodatkowego portu USB (umieszczonego teraz z tyłu podłokietnika środkowego, ułatwiająca korzystanie pasażerom tylnego siedzenia), w standardzie od wersji Longitude. Te sprytne rozwiązania zapewniają ponad 1,2 litra dodatkowej przestrzeni do przechowywania różnych niezbędnych przedmiotów.

Nawet pod względem przestronności wnętrza, Renegade znajduje się na szczycie swojej kategorii, wyróżniając się pod względem wolnej przestrzeni nad głową i szerokości siedzeń.

Renegade oferuje również kilka możliwości indywidualizacji wnętrza, dzięki różnym konfiguracjom charakterystycznym dla każdego poziomu wykończenia. Dzięki temu Klienci mogą dobrać sobie tapicerkę najbardziej odpowiadającą ich potrzebom, wybierając pomiędzy Trespass Black i Polar Plunge. Ta ostatnia, przykładowo, jest oferowana w połączeniu z czarną i szara skórą oraz szarymi przeszyciami Ski Grey w wersji wyposażenia Limited. Dodatkowe nowości w zakresie designu obejmują odświeżone oprawy radia, otworów wentylacyjnych, tunelu centralnego i głośników. Niektóre elementy są wspólne z modelem Wrangler. Należą do nich: szeroki, poziomy zestaw wskaźników i trapezoidalne elementy wykończenia.

 

Legendarne możliwości terenowe Jeepa

Nowy Jeep Renegade jest dostepny w dwóch konfiguracjach, z napędem na dwa lub cztery koła. Legendarne możliwości terenowe samochodów Jeep są gwarantowane przez dwa zaawansowane systemy 4x4, Jeep Active Drive i Jeep Active Drive Low, które zapewniają wzorcowe osiągi w każdych warunkach użytkowania. System zarządzania trakcją Jeep Selec-Terrain jest wyposażony w cztery tryby do wyboru (Auto, tryb domyślny z odłączaniem tylnej osi, Śnieg, tryb 4WD skalibrowany w celu zmniejszenia podsterowności; Piasek i Błoto, tryb 4WD dla zmaksymalizowania przyczepności przy niskich prędkościach) zapewniające optymalne osiągi na dowolnej nawierzchni.

 

Jeep Active Drive

Jeep Active Drive jest w pełni automatyczny i zapewnia bezproblemową pracę z napędem na cztery koła lub bez niego, przy każdej prędkości, zmniejszając straty energii, gdy napęd 4x4 nie jest potrzebny z korzyścią dla oszczędności paliwa. System ten nie wymaga interwencji kierowcy, zapewnia korektę odchylenia w trakcie dynamicznych manewrów i poprawia zachowanie zarówno w warunkach podsterowności, jak i nadsterowności. Jeep Active Drive może dostarczyć do 2000 Nm dostępnego momentu obrotowego silnika na tylne koła, umożliwiając optymalną przyczepność w warunkach niskiej trakcji. Zmienne mokre sprzęgło umieszczone w module tylnego napędu wykorzystuje własne algorytmy marki Jeep, aby zapewnić właściwy moment we wszelkich warunkach jazdy, w tym na nawierzchniach o niskiej trakcji, przy agresywnym ruszaniu i dynamicznej jeździe.

 

Jeep Active Drive Low

Jeep Active Drive Low poszerza możliwości systemu Jeep Active Drive i zapewnia przełożenie pełzające 20:1 dla doskonałych parametrów 4x4. System ten występuje w połączeniu z silnikiem diesla 2,0 litra z dziewięciobiegową skrzynią automatyczną i zapewnia najlepsze w swojej klasie możliwości terenowe podczas ekstremalnej jazdy terenowej. Jeep Active Drive Low dodaje do systemu Select-Terrain funkcję kontroli zjazdu z wzniesienia (Hill-Descent Control).

Kontrola zjazdu ze wzniesienia pozwala na płynny i kontrolowany zjazd ze wzniesienia w nierównym lub śliskim terenie bez konieczności naciskania przez kierowcę pedału hamulca. Gdy jest włączona, pojazd będzie zjeżdżać ze stromych nachyleń, wykorzystując system hamowania ABS do sterowania prędkością każdego z kół, aby zapewnić optymalną i bezpieczną prędkość zjazdu.

 

Trailhawk

Niezależne zawieszenie kół, zapewniające maksymalny skok koła 205 mm oraz prześwit 210 mm dla modelu Trailhawk, sprawiają, że Jeep Renegade wyznacza nowe standardy w segmencie małych SUV-ów i oferuje najlepsze w swojej klasie możliwości 4x4.

Ponadto, w tej wersji system Select-Terrain ma dodatkową funkcję Rock, aby zmaksymalizować trakcję kół i poprawić przyczepność.

 

Łączność ze światem i system multimedialny

W zależności od wersji, nowy Jeep Renegade może zostać wyposażony w system multimedialny Uconnect™ 5,0", Uconnect™ 7,0" lub Uconnect™ 8,4" NAV z ekranem dotykowym, który zapewnia łatwą obsługę, dzięki mocniejszemu i bardziej efektywnemu procesorowi z lepszą funkcją interaktywnej obsługi. Pozwala to kierowcy sterować bezpośrednio z wyświetlacza klimatyzacją, audio i wieloma innymi funkcjami, zachowując całkowite bezpieczeństwo.

Zarówno Uconnect™ 7,0", jak i 8,4" NAV wykorzystują dotykowy pełno kolorowy ekran o wysokiej rozdzielczości, który znacząco poprawia interfejs użytkownika, oferując również regulowany palcami zoom oraz indywidualizowane paski menu z funkcją Drag and Drop. Ponadto, spośród funkcji nowego systemu Uconnect™ na szczególną uwagę zasługują również zestaw głośnomówiący, nawigowanie za pośrednictwem komend głosowych oraz odczytywanie wiadomości, co zapewnia bezpieczną i bezstresową jazdę, zawsze w kontakcie ze światem. Opcje zintegrowane z radiem umożliwiają kierowcom i pasażerom słuchanie internetowych stacji radiowych w streamingu za pośrednictwem Bluetooth i podłączanie swoich urządzeń (o ile są kompatybilne) do gniazdek USB lub AUX. Nawigacja Uconnect™ wraz ze szczegółowym prowadzeniem jest standardem w Uconnect™ 8,4" NAV i polega na intuicyjnym korzystaniu z systemu poleceń głosowych, pozwalających m.in. Klientom Jeepa wypowiedzieć po prostu adres i uruchomić nawigację.

 

Kompatybilność z Android AutoTM. i Apple CarPlay

Systemy Uconnect™ 7,0" i 8,4" NAV nowego Jeepa Renegade’a proponują integrację z Apple CarPlay, najinteligentniejszym i najbezpieczniejszym sposobem korzystania z iPhone’a podczas jazdy. Z nowym systemem multimedialnym kompatybilny jest również Android Auto, pozwalający w pełni wykorzystać funkcjonalności Google bezpośrednio w kompaktowym
SUV-ie Jeepa.

Apple CarPlay pozwala użytkownikowi na wyświetlenie optymalnych wskazówek, uzależnionych od natężenia ruchu, wykonywanie i odbieranie połączeń, odczytywanie wiadomości tekstowych i słuchanie muzyki, pozostając ciągle skupionym na jeździe.

Android Auto™ przenosi ponadto doświadczenia Androida do samochodu poprzez projekcję aplikacji i usług na ekran centralnego wyświetlacza i zaprojektowany jest tak, aby zapewnić łatwy i bezpieczny dostęp do informacji podczas jazdy. Kierowca może korzystać z Google Maps™, aby uzyskać wskazówki na temat trasy i mieć łatwy dostęp do utworów muzycznych, treści multimedialnych oraz ulubionych komunikatorów. Wreszcie, Waze na Android Auto pozwala na pełne wykorzystanie możliwości tej bezpłatnej aplikacji nawigacyjnej bezpośrednio na centralnym wyświetlaczu samochodu. Prosta i natychmiastowa obsługa własnych urządzeń gwarantuje zawsze łatwe użytkowanie systemu, bezpieczną i w stałej łączności ze światem jazdę i w konsekwencji wysoką jakość podróżowania, jak również lepszą ergonomię.
Android Auto, Google Play i Google Maps to zastrzeżone znaki towarowe Google LLC.

 

Usługi Jeep UconnectTM LIVE dostępne we wszystkich systemach UconnectTM

Trzy systemy Uconnect™ 5,0", Uconnect™ 7,0" i Uconnect™ 8,4" NAV oferują Klientom usługi Uconnect™ LIVE możliwość wyświetlania i sterowania różnymi aplikacjami za pośrednictwem ekranu Uconnect™, podłączając po prostu swój smartfon w samochodzie. Aplikacja Uconnect™ LIVE może zostać pobrana z App Store lub z Google Play i zainstalowana na smartfonie. Dzięki Uconnect™ LIVE, przez ekran dotykowy użytkownik może uzyskać dostęp do „Tune In Internet", radia internetowego z ponad 100 000 stacji z całego świata; do „Deezer Internet music", platformy z ponad 35 milionami utworów muzycznych; do Reutersa, by być zawsze na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami na świecie; i oczywiście do Facebooka i Twittera, by pozostać w stałym kontakcie ze swoimi znajomymi. UconnectTM LIVE pozwala ponadto uzyskać dostęp do my:Car, wysyłającego ostrzeżenia w rzeczywistym czasie, przypominającego o przeglądach i udostępniającego elektroniczną książeczkę do odznaczania wykonanych przeglądów.

 

Jeep Skills, ekskluzywna aplikacja Jeepa do pomiaru osiągów jazdy w terenie w rzeczywistym czasie

Dla Klientów chcących poprawić własne osiągnięcia podczas terenowej jazdy i przeżyć off-roadowe przygody w typowo „jeepowym” stylu, system Uconnect™ 8,4" NAV oferuje ekskluzywną aplikację Jeep Skills. Ta niezwykle intuicyjna aplikacja przekazuje konkretne wskazówki, które pozwalają kierowcom monitorować osiągi na off-roadowych trasach.
Dzięki Jeep Skills Klienci będą mogli poznać potencjał nowego Jeepa Renegade’a MY19 w terenie i wydobyć z niego maksimum. Jeep Skills na bieżąco informuje kierowcę o systemach terenowej jazdy, a na 8,4" ekranie pokazują się wskazówki w postaci określonych parametrów, takich jak: rozdział napęd, przechyły nadwozia, ciśnienie i wysokość nad poziomem morza.

Dodatkowe informacje na temat pojazdu obejmują ciśnienie oleju, kąt skrętu kół, siłę G, nacisk na pedał gazu oraz hamulca, przyspieszenie od 0 do 50 km/h i od 0 do 100 km/h, jak i dystans i szybkość hamowania.

Kierowca może wybrać z „katalogu” listę zalecanych tras i poznać najważniejsze informacje o ich przebiegu. Może też podzielić się swoimi ulubionymi trasami z całą społecznością Jeep oraz użytkownikami Jeep Skills. W zależności od osiągów podczas jazdy oraz osiągniętych celów na wybranych trasach, kierowcy mogą przyznawać sobie nagrody, nazywane odznakami, które różnią się w zależności od trudności podjętego wyzwania. Wszystkie zdobyte odznaki są zapisywane na specjalnej stronie, rodzaju wirtualnej tablicy.

 

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Nowy Jeep Renegade został zaprojektowany tak, aby zapewnić najwyższy poziom ochrony, dzięki najnowocześniejszym systemom bezpieczeństwa, montowanym seryjnie lub oferowanym w opcji i obejmującym sześć standardowych poduszek powietrznych oraz ESC (elektroniczną kontrolę stabilności) z ERM (elektronicznym systemem zapobiegającym dachowaniu).
Model Roku 2019 został unowocześniony poprzez wzbogacenie go o nowe elementy, które uzupełniają ofertę pod kątem bezpieczeństwa, zapewniając maksymalną ochronę i komfort. Teraz, w całej gamie seryjnie montowany jest Lane Sense Departure Warning-Plus (system monitorujący i alarmujący opuszczenie pasa ruchu) oraz Intelligent Speed Assist (elektroniczny system ograniczenia prędkości) z Traffic Sign Recognition (systemem rozpoznawania znaków drogowych).

Lane Sense Departure Warning-Plus wykorzystuje czujnik optyczny kamery do ustalenia pozycji samochodu na drodze w stosunku do sygnalizacji poziomej znajdującej się na jezdni. W przypadku niezamierzonej zmiany pasa ruchu, którą system rozpoznaje po zmianie toru jazdy bez włączenia kierunkowskazu, Lane Keeping Assist koryguje tor jazdy i powoduje powrót na pierwotną pozycję.

Nowy system Traffic Sign Recognition (TSR) służy do rozpoznawania znaków drogowych, w tym znaków ograniczenia prędkości wraz z informacjami dodatkowymi zawartymi pod znakiem i informuje o nich kierowcę w formie ostrzeżeń i komunikatów wyświetlanych na desce rozdzielczej. W połączeniu z systemem Intelligent Speed Assist, (który może być z łatwością obsługiwany za pośrednictwem przycisków na kierownicy), prędkość może zostać ustawiona według ograniczeń, które TSR wcześniej rozpoznał. W każdym razie, kierowca ma możliwość zignorowania powiadomień systemu oraz odrzucenia ograniczeń prędkości wskazanych na znakach drogowych.

Wśród nowości na szczególną uwagę zasługuje unowocześniony pakiet Parking (dostępny po wprowadzeniu samochodu na rynek) wyróżniający się systemem wspomagania parkowania równoległego i prostopadłego Park Assist, który ułatwia manewrowanie na parkingu oraz poza nim. Opiera się on na tych samych funkcjach, co wcześniejsza wersja systemu. Automatyczne sterowanie wspomagane jest przez zespół czujników i kamer wspomagających wykrywanie potencjalnych przeszkód.

Aby zapewnić większy komfort oraz charakterystyczną dla Renegade’a funkcjonalność, odświeżony model oferuje odnowiony pakiet Funkcjonalny, który teraz obejmuje na przykład automatycznie składane lusterka boczne oraz elektryczne szyby, które mogą być obsługiwane z pilota.

Aby zapewnić maksymalną ochronę, Jeep Renegade proponuje kompletną gamę systemów bezpieczeństwa, takich jak: Forward Collision Warning-Plus z Active Emergency Braking (dostępny seryjnie w wersji Limited), Adaptive Cruise Control, Blind-Spot Monitoring i Rear Cross Path Detection.

 

Jeep Cherokee

Z połączenia tradycji, zaawansowanej technologii, wysokiej jakości wykonania i designu powstał nowy Jeep® Cherokee, kolejna odsłona najsprawniejszego w swojej klasie SUV-a, który tak samo dobrze sprawdza się na ulicach miasta, jak i na pełnych przygód terenowych szlakach.

Nowy model, który może poszczycić się nowym, wyróżniającym go wyglądem pozostaje wierny DNA marki Jeep®. Nowy Cherokee wyposażony jest w przyjazne użytkownikowi technologie zapewniające większy komfort, lepszą łączność ze światem, bezpieczeństwo i funkcjonalność. Jest to właściwy wybór dla Klienta poszukującego SUV-a o wyrazistym designie do przeżywania „miejskich przygód”, który jednocześnie zapewnia wzorcowe osiągi pod kątem możliwości terenowych.

Nowy model Cherokee zapewnia wyjątkowy komfort prowadzenia, dzięki nowoczesnym silnikom połączonym z ulepszoną i bardzo wydajną skrzynia biegów, niezależnemu zawieszeniu przedniemu i tylnemu oraz gwarantuje doskonałe umiejętności jazdy w terenie dzięki trzem systemom napędu 4x4.

W nowym Cherokee znajdziemy oszczędny silnik turbo diesel MultiJet II o pojemności 2.2l o mocy 195 KM połączony z ulepszoną, dziewięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów. W przyszłym roku gama silników zostanie wzbogacona o nowy, czterocylindrowy silnik benzynowy turbo o pojemności 2 litrów, z bezpośrednim wtryskiem paliwa i szacowaną mocą 270 KM, zapewniający wyjątkowe osiągi i oszczędność paliwa.

Nowy Jeep Cherokee będzie dostępny w wersjach wyposażenia Limited oraz Overland i pojawił się w Salonach Jeepa w połowie września 2018 roku. W przyszłym roku gama najsprawniejszego SUV-a w swojej klasie zostanie wzbogacona o wersję niepokonanego Trailhawka.

 

Autentyczny design marki Jeep®

Nadwozie nowego Jeepa Cherokee zostało odświeżone, by nadać mu nowy, bardziej współczesny i wyróżniający wygląd, ukazujący charakter klasy Premium marki, który nadal pozostaje wierny kultowej stylizacji Jeepa. Nowy design nadwozia obejmuje nowy pas przedni, reflektory LED, światła do jazdy dziennej oraz światła przeciwmgielne z jasnymi detalami wykończenia. Charakterystyczna maska silnika w stylu „waterfall" ma nową, lekką aluminiową konstrukcję i jest oddzielona od przednich błotników, by podkreślić wyrazisty charakter Cherokee.

Podobnie tył samochodu, który teraz jest bardziej nowoczesny i harmonijny, podkreślony nowoczesnymi światłami otoczonymi delikatną ramką stworzoną przez czerwone światła LED okalające światła stop i kierunkowskazy. Nowa jest również tylna klapa bagażnika wykonana z lekkich materiałów ze zintegrowaną listwą oświetleniową oraz wyżej umieszczoną klamkę, aby zapewnić większy komfort otwierania. Ponadto, klapę bagażnika można otwierać automatycznie poprzez przesunięcie stopą pod dolną częścią zderzaka. 

Nabywcy docenią również nowy bezkorkowy wlew paliwa. Wreszcie, nowy Jeep Cherokee nadal będzie oferował możliwość jazdy z otwartym dachem, dzięki dwuczęściowemu panoramicznemu dachowi Command View z elektrycznie sterowaną roletą słoneczną, która rozciąga się od krawędzi szyby czołowej aż do tyłu pojazdu. Panoramiczny dach Command View dostępny jest, jako opcja.

Standardowa gama Jeepa Cherokee oferuje nowe wzory obręczy kół, w tym 19” polerowane felgi aluminiowe w modelu Overland.

Klienci będą również mieli do wyboru 10 różnych kolorów nadwozia: biały Bright White, czarny Diamond Black, czerwony Velvet Red, srebrny Billet Silver, szary Granite Crystal, brązowy Light Brownstone, czerwony Firecracker Red, niebieski Hydro Blue (dwa ostatnie wyłączne dla wersji Trailhawk) oraz dwa nowe kolory – zielony Olive Green, biały perłowy Pearl White.

Zmodernizowane wnętrze Jeepa Cherokee stało się teraz bardziej komfortowe i funkcjonalne, dzięki praktycznym schowkom oraz nowym funkcjom technologicznym. Wnętrze to charakteryzuje się stylowym designem, wyrazistymi kształtami, wysokiej jakości materiałami, mistrzowskim kunsztem wykonania oraz dbałością o szczegóły.

Potwierdzeniem tego są eleganckie wykończenia w kolorze błyszczącej czerni Piano Black i satynowanego chromu Satin Chrome wokół radia, nawiewów oraz dźwigni zmiany biegów, co nadaje wnętrzu oryginalnego i harmonijnego charakteru.

Dodano także przycisk elektrycznego hamulca postojowego znajdujący się w pobliżu dźwigni zmiany biegów w celu ułatwienia jego obsługi. Na kierownicy modeli wyposażonych w dziewięciostopniową, automatyczna skrzynię biegów i napęd 4x4, w zależności od poziomu wyposażenia, pojawiły się ponadto zintegrowane łopatki zmiany biegów.

Konfigurowany zestaw wskaźników ma kolorowy wyświetlacz 7-calowy (TFT). Wyświetlacz wyświetla informacje, które kierowca może z łatwością skonfigurować podczas jazdy, w tym nawigacja, prędkość, zużycie paliwa w czasie rzeczywistym, ostrzeżenia z zakresu bezpieczeństwa, tempomat adaptacyjny, informacje audio oraz te dostarczane przez systemy Jeepa, w tym Selec-Terrain.

Tunel centralny została przeprojektowany tak, by uzyskać dodatkową przestrzeń z większym schowkiem z przodu, idealnym do przechowywania telefonów komórkowych, smartfonów i innych urządzeń, zaraz obok wbudowanego portu USB zapewniającego łatwy dostęp do usług związanych z łącznością.

Zwiększono również pojemność bagażnika o 70 litrów, co pozwoliło na zwiększenie pojemności załadunkowej w sumie do 570 litrów i 1555 litrów przy złożonych siedzeniach tylnych, co zapewnia dodatkową przestrzeń do wygodnego transportu różnego rodzaju i różnych wymiarów sprzętu.

 

Nowoczesne silniki

Aby zaspokoić potrzeby i preferencje wszystkich Klientów, gama silników nowego Jeepa Cherokee została poszerzona i oferuje różne opcje.

Jest 2,2-litrowy silnik turbodiesel MultiJet II z technologią Stop/Start (ESS), zapewniający niewiarygodną elastyczność i doskonałe osiągi we wszystkich warunkach. Silnik generuje moc 195 KM i występuje w połączeniu z dziewięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów oraz napędem 4x4. Maksymalny moment obrotowy wynosi 450 Nm.

Konstrukcja czterocylindrowego silnika 2.2 Multijet II zawiera aluminiową głowicę cylindrów z dwoma wałkami i 16 zaworami, zaprojektowaną pod kątem zwiększonego ciśnienia roboczego systemu common rail z Injection Rate Shaping, który pracuje przy 2000 barów. Projekt tłoków, korbowodów i wału silnika został udoskonalony pod kątem redukcji masy.

Kształt komory spalania oraz zmniejszone ciśnienie sprężania gwarantują niską emisję trujących cząstek NOx oraz wysokie osiągi, natomiast nowe wtryskiwacze rozpylają paliwo bardzo delikatnie, co ewidentnie korzystnie wpływa zarówno na zmniejszenie poziomu hałasu, jak i ograniczenie spalania. 

Silnik ma nową turbosprężarkę o zmiennej geometrii zintegrowaną z kolektorem wydechowym: to rozwiązanie, które redukuje wagę silnika i poprawia funkcjonalność układu przetwarzania spalin. Jest to rozwiązanie łączące funkcję Selektywnej Redukcji Katalitycznej (SCR) z substratem DPF, mające na celu zmniejszenie emisji NOx poprzez wstrzykiwanie ADBlue.

 

Silnik 2.2 MultiJet II spełnia najnowsze normy Euro 6D-Temp

W 2019 roku dostępny będzie nowy, 2-litrowy, czterocylindrowy silnik rzędowy turbo z bezpośrednim wtryskiem o szacowanej mocy 270 KM i momencie obrotowym 400 Nm, zestawiony z dziewięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów. Wyposażony w technologię Stop/Start (ESS), nowy silnik benzynowy zapewnia oszczędność paliwa i będzie dostępny w modelach z napędem 4x4.

Silniki Jeep Cherokee można połączyć ze zmodernizowaną, dziewięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów TorqueFlite. Zmodernizowana skrzynia wykorzystuje nowe oprogramowanie do kontroli, by zapewnić precyzyjne reakcje, szybkie przyspieszenia i płynne zmiany biegów. Ponadto zapewnia agresywny start oraz płynne i stałe rozwijanie mocy na długich odcinkach autostrady.

Po raz pierwszy w Cherokee, model jest wyposażony w tryb ręcznej zmiany biegów za pomocą łopatek na kierownicy, co jeszcze bardziej podkreśla sportowy charakter i komfort jazdy (ta funkcja jest standardem w wersjach z automatyczną skrzynią biegów i napędem 4x4).

 

Doskonałe osiągi na drodze

Przednie niezależne zawieszenie z kolumną McPhersona oraz tylne niezależne zawieszenie wielo-wahaczowe potrafią zniwelować nierówności podczas jazdy szosowej i terenowej, zapewniając najwyższy komfort podróżującym. Przednie zawieszenie oferuje 17 cm skok, zaś tylne 19 cm, tak by zapewnić lepszą artykulację. Izolowana tylna rama pomocnicza, wysoce wytrzymała przednia belka poprzeczna ze stopu metali lekkich oraz lepsza sztywność skrętna, wszystko to przyczynia się do płynniejszej i cichszej jazdy oraz lepszego prowadzenia nowego Cherokee.

 

Niezrównane zdolności 4x4 Jeepa

Dostępny z napędem na wszystkie koła, nowy Cherokee oferuje możliwość dokonania wyboru spośród trzech innowacyjnych systemów napędu 4x4, które zapewniają niezrównane możliwości jazdy 4x4 w każdych warunkach eksploatacji.

Jeep Active Drive I: system ten został całkowicie przeprojektowany. Inżynierowie Jeepa dokonali redukcji masy oraz podwyższyli efektywność modułu tylnego napędu (RDM) nowej generacji, który jest w pełni automatyczny i zapewnia płynną jazdę (niezależnie, od tego, czy korzysta się z napędu 4×4) przy dowolnej prędkości jazdy. Powoduje to obniżenie masy o około 8 kilogramów oraz zmniejszenie momentu hamującego przy niskiej prędkości o połowę, co zapewnia oszczędność paliwa. System Jeep Active Drive I nie wymaga ingerencji ze strony kierowcy i samoczynnie koryguje zjawisko znoszenia podczas dynamicznej jazdy, pozwalając skuteczniej panować nad pojazdem w przypadku pod- i nadsterowności. 

Active Drive I to stały napęd 4x4, który nie wymaga obsługi przez kierowcę. W normalnych warunkach przenosi cały dostępny moment obrotowy na przednie koła, monitorując prędkość przedniej i tylnej osi. Jeśli system wykryje, że oś przednia porusza się szybciej niż oś tylna, przenosi moc przez jednostkę przenoszenia mocy na oś tylną, aż do momentu, gdy prędkości będą równomiernie rozłożone, zapewniając tym samym łatwe prowadzenie w każdych warunkach.

Jeep Active Drive II: system ma podobne cechy jak Active Drive I, ale dodatkowo, dzięki 2-biegowemu modułowi transferu mocy (PTU) pojawił się tryb 4WD Low z przełożeniem redukcyjnym 2,92:1, które zwiększa umiejętności podjazdu pod strome i śliskie wzniesienia, jak również zapewnia doskonałe całkowite przełożenie przeniesienia napędu podczas ekstremalnej jazdy terenowej. 

System ten obejmuje także asystenta zjazdu ze wzniesienia (HDC), co pozwala Cherokee na kontrolowany zjazd ze wzniesienia w trudnym terenie bez konieczności używania przez kierowcę pedału hamulca.

Jeep Active Drive Lock: system Jeep Active Drive Lock łączy wszystkie zalety systemu Jeep Active Drive II z dodatkową możliwością blokowania tylnego mechanizmu różnicowego w celu zapewnienia większej trakcji podczas ekstremalnej jazdy terenowej. W system ten wyposażona jest jedynie wersja Trailhawk, która na rynkach europejskich będzie dostępna od pierwszego kwartału 2019 roku. 

Jeep Active Drive Lock obejmuje ponadto funkcję Selec-Speed Control, która umożliwia kierowcy ustawianie prędkości pojazdu podczas jazdy w terenie od 1 km/h do 9 km/h, idealnej do wspinania się po skałach, pokonywania przeszkód i przedzierania się przez brody.

Selec-Terrain: wszystkie systemy napędu 4x4 w Cherokee maja unowocześniony system zarządzania trakcją Jeep Selec-Terrain, z czterema trybami (Auto, Śnieg (Snow), Sport oraz Piasek/Błoto (Sand/Mud)). Wersja Trailhawk oferuje także tryb Skały (Rock), aby można było przeżywać przygody w najtrudniejszych warunkach terenowych.

Odłączana tylna oś: dostępna z wszystkimi systemami napędu 4x4, redukująca straty energii, gdy napęd 4x4 nie jest potrzebny, a tym samym wpływająca na zmniejszenie zużycia paliwa. Odłączana tylna oś bezproblemowo przełącza pomiędzy napędem na dwa i cztery koła w celu ciągłego zarządzania momentem obrotowym i nie wymaga to żadnej ingerencji ze strony kierowcy.

 

Technologia przyjazna użytkownikowi w systemach UconnectTM czwartej generacji 

Nowy Jeep Cherokee wyposażony został w najnowsze systemy multimedialne UconnectTM, zapewniające szeroką gamę funkcji, jak: nawigacja, rozrywka oraz łączność ze światem wzbogacające wrażenia podczas jazdy oraz poprawiające komfort pasażerów.

W zależności od wersji wyposażenia, nowy Jeep Cherokee może zostać wyposażony w UconnectTM z 7-calowym lub UconnectTM z 8,4-calowym ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości. Nowe systemy Uconnect™ mają zwiększoną moc procesora oraz szybszy czas uruchamiania. Pozwala to kierowcy sterować bezpośrednio z wyświetlacza klimatyzacją, nagłośnieniem audio i wieloma innymi funkcjami bezpośrednio z ekranu Uconnect™. Systemy Uconnect™ mają kolorowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości i są kompatybilne z aplikacjami Apple CarPlay oraz Android AutoTM.

Zakres funkcji nowego systemu UconnectTM obejmuje także system głośnomówiący, korzystanie z nawigacji przy pomocy komend głosowych oraz odczytywanie wiadomości, co zapewnia bezpieczną i bezstresową jazdę, zawsze w kontakcie ze światem. Opcje zintegrowane z radiem umożliwiają kierowcom i pasażerom słuchanie internetowych stacji radiowych w streamingu za pośrednictwem Bluetooth i podłączanie swoich urządzeń (o ile są kompatybilne) do gniazdek USB lub AUX. Nawigacja w systemie UconnectTM 8.4" NAV pozwala na intuicyjnym korzystaniu z systemu poleceń głosowych, pozwalających Klientom wypowiedzieć po prostu adres i uruchomić nawigację.

 

Usługi Jeep UconnectTM LIVE dostępne w UconnectTM NAV 8.4”

Dostępny w Jeepie Cherokee system UconnectTM NAV 8,4” oferuje również usługi UconnectTM LIVE, które po podłączeniu smartfona, dają Klientom możliwość wyświetlania i obsługi różnych aplikacji na ekranie UconnectTM. Aplikacja UconnectTM LIVE może zostać pobrana z App Store lub z Google Play i zainstalowana na smartfonie.

Dzięki UconnectTM LIVE, użytkownicy mogą wybrać bezpośrednio na wyświetlaczu radio „Tune In”, które oferuje dostęp do ponad 100 000 internetowych stacji radiowych na całym świecie; „Deezer", internetową platformę muzyczną oferującą dostęp do ponad 35 milionów utworów lub serwis Reuters, aby otrzymywać na bieżąco informacje z całego świata. Aplikacja zapewnia również bieżące informacje na temat ruchu drogowego.

 

Szeroki wachlarz systemów bezpieczeństwa i ochrony

Jeep Cherokee został zaprojektowany z kompletną ofertą systemów bezpieczeństwa i ochrony. Pierwszym elementem bezpieczeństwa jest platforma Compact U.S. Wide (CUS-wide) składająca się z solidnej bazy skonstruowanej w 65% z wysokowytrzymałej stali. Następnie inżynierowie dodali do niej zarówno systemy aktywnego, jak i pasywnego bezpieczeństwa, w tym osiem poduszek powietrznych, tylną kamerę ParkView z dynamiczną siatką, system stabilizacji toru jazdy (ESC), system zapobiegania przewróceniu się pojazdu (Electronic Roll Mitigation), system ostrzegania przed najechaniem na poprzedzający pojazd (Active Forward Collision Warning-Plus) z systemem hamowania awaryjnego przed pieszymi (Pedestrian Emergency Braking), system wykrywania martwego pola (Blind Spot Monitoring) z systemem wykrywania obiektów na drodze cofania (Rear Cross Path detection), asystenta pasa ruchu (LaneSense Lane Departure Warning-Plus), aktywny system wspomagania hamowania awaryjnego (Advanced Brake Assist) oraz aktywny ogranicznik prędkości (Active Speed Limiter), wszystkie oferowane w wersji standardowej w całej gamie dostępnej na ternie Europy. Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa obejmują Asystent parkowania równoległego/prostopadłego (ParkSense Parallel/Perpendicular Park Assist) i tempomat adaptacyjny (Adaptive Cruise Control-Plus ze Stop & Go), standard w wersji Limited i Overland na rynkach europejskich.

Asystent parkowania równoległego/prostopadłego pozostaje główną atrakcją nowego Jeepa Cherokee. Dzięki ultradźwiękowym czujnikom parkowania umieszczonym na zderzaku, system ocenia ilość miejsca do zaparkowania i prowadzi kierowcę podczas manewru parkowania. System automatycznie kontroluje kąt skrętu kierownicy, a kierowca kontroluje hamulec i pedał przyspieszenia. Automatyczne parkowanie równoległe jest możliwe po obu stronach samochodu. Podczas parkowania prostopadłego pojazd cofa się na wolne miejsce.

Tempomat adaptacyjny (Adaptive Cruise Control-Plus) ze Stop & Go służy do całkowitego zatrzymania samochodu w określonych warunkach i bez ingerencji kierowcy. Radary i kamera określają lokalizację pojazdów jadących przed Jeepem Cherokee. Czujniki gwarantują również, że między tymi pojazdami zostanie zachowany odstęp określony przez kierowcę. Jeżeli bezpieczny odstęp zostanie nagle skrócony, układ ESC może natychmiast uruchomić hamulce pojazdu, aby zatrzymać pojazd, nawet, jeśli kierowca nie naciśnie na pedał hamulca. Aby wznowić jazdę, kierowca musi tylko nacisnąć przycisk na kierownicy lub nacisnąć pedał przyspieszenia. 

System ostrzegania przed najechaniem na poprzedzający pojazd z systemem hamowania awaryjnego przed pieszymi uruchamia się w przypadku zmiany odległości pomiędzy pojazdami, kiedy tempomat adaptacyjny jest wyłączony. W sytuacji wykrycia przez czujniki radarowe zbyt szybkiego zbliżania się do przeszkody lub pieszego, system przygotowuje układ hamulcowy do awaryjnego hamowania. Jeśli system ostrzegania przed najechaniem na poprzedzający pojazd uzna, że nadal istnieje zagrożenie kolizją to:

• ostrzega kierowcę za pomocą sygnałów dźwiękowych i wizualnych, 

• wykonuje „szarpnięcie hamulca”, by ostrzec kierowcę,

• przez następne 1,5 sekundy ograniczonego hamowania daje kierowcy dodatkowy czas na reakcję, 

• włącza się Brake Assist (ABA) (zaawansowany asystent hamowania), jeśli kierowca nie hamuje odpowiednio szybko. 

Asystent pasa ruchu z funkcja utrzymania pojazdu na pasie ruchu (LaneSense i Lane Departure Warning-Plus) wykorzystuje czujnik optyczny kamery, aby ustalić położenie Jeepa Cherokee na drodze. W przypadku niezamierzonego zjechania z pasa ruchu bez włączenia kierunkowskazu, sygnałowi świetlnemu towarzyszy impuls wysyłany przez elektryczne wspomaganie kierownicy (EPS). Jeśli kierowca szybko nie zareaguje, system wysyła kolejny alarm świetlny.

 

Gama nowego Cherokee

W Polsce gama nowego Cherokee przewiduje dwa poziomy wyposażenia - Limited i Overland.

Jeep Cherokee oferuje w standardzie jeszcze więcej funkcji i udoskonaloną stylistykę, która obejmuje światła przednie LED, skórzaną kierownicę z wbudowanymi przyciskami do obsługi radia oraz pełną gamę systemów bezpieczeństwa, by stawić czoła najbardziej wymagającym miejskim przygodom, jak: system ostrzegania przed najechaniem na poprzedzający pojazd (Active Forward Collision Warning-Plus), asystent pasa ruchu (LaneSense Lane Departure Warning-Plus), aktywny system wspomagania hamowania awaryjnego (Advanced Brake Assist) oraz system monitorowania martwego pola (Blind Spot Monitoring) z systemem wykrywania obiektów na drodze cofania (Rear Cross Path detection). Ponadto, Jeep Cherokee jest teraz bardziej funkcjonalny i stylowy, dzięki oprawom lusterek i klamkom drzwi w kolorze nadwozia, błyszczącej listwie szyb, srebrnym relingom dachowym, automatycznej, dwustrefowej klimatyzacji, systemowi Keyless Entry-N-Go™, tylnym czujnikom parkowania z kamerą cofania.

Luksusowy styl Premium i dodatkowe udogodnienia łącza się w wersji wyposażenia Limited, która oferuje regulowane elektrycznie i podgrzewane przednie fotele ze skóry Nappa, 7” kolorowy wyświetlacz TFT w zestawie wskaźników, nowe, 18” lakierowane felgi aluminiowe, UconnectTM HD 8.4” z ekranem o wysokiej rozdzielczości, kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto™ i najnowocześniejsze nagłośnienie. W standardzie znajduje się również system automatycznego otwierania i zamykania pokrywy bagażnika, tempomat adaptacyjny z funkcją Stop & Go i przednie czujniki parkowania.

Topowa wersja gamy Jeep Cherokee Overland oferuje jeszcze więcej luksusu podczas codziennych przygód i dodaje do standardowego wyposażenia wersji Limited 19-calowe, błyszczące felgi aluminiowe, listwy i progi w kolorze nadwozia i sterowany elektrycznie dach panoramiczny CommandView™. 

W środku samochód oferuje miękkie, wentylowane fotele pokryte skórą Nappa, eleganckie wykończenia wnętrza, obszytą skórą deskę rozdzielczą, wykończoną drewnem, podgrzewaną kierownicę Zebrano i podgrzewaną kanapę fotele tylną.

 

Ponad 70 ekskluzywnych akcesoriów Mopar® zaprojektowanych dla rynków EMEA

Z okazji wejścia na rynek nowego Jeepa Cherokee, Mopar®, marka FCA zajmująca się produktami i usługami posprzedażnymi dla samochodów FCA, zaprojektowała kolekcję ponad 70 oryginalnych, ekskluzywnych akcesoriów doskonale dostosowanych do technicznych i stylistycznych cech nowego modelu. Nowe akcesoria umożliwiają pełniejszą indywidualizację wnętrza i nadwozia pojazdu, zapewniając wyjątkową przyjemność z jazdy dostosowaną do różnych stylów życia Klientów. Dwa wyjątkowe pakiety indywidualizacji podnoszą terenowe osiągi modelu i podkreślają jego wyjątkowy miejski styl.

Dzięki innowacyjnemu Mopar® Custom Shop niektóre akcesoria, jak na przykład progi ochronne, mogą być skonfigurowane w samochodzie w momencie zakupu i zainstalowane w fabryce z zachowaniem tych samych wysokich standardów jakości. Oznacza to, że pojazd jest dostarczany do Dealera zgodnie z wybraną specyfikacją i gotowy, aby wyruszyć na trasę.

 

Mopar® Connect: zdalne połączenie, lepsza ochrona

Nowy Jeep Cherokee może być również wyposażony w Mopar® Connect, innowacyjny zestaw połączonych usług, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i zdalnej kontroli samochodu, który można skonfigurować w samochodzie, jako opcję w chwili zakupu lub później, już po zakupie. Mopar® Connect zintegrowany jest z systemem Uconnect LIVE i oferuje nowe funkcje, takie jak pomoc drogowa, w tym pomoc w razie wypadku lub pomoc w zlokalizowaniu samochodu po kradzieży. Ponadto, można też zdalnie sterować niektórymi funkcjami, takimi jak na przykład wysyłanie ostrzeżenia, gdy samochód przekracza określony limit prędkości lub opuszcza strefę wcześniej zdefiniowaną na mapach. Wreszcie Mopar® Connect umożliwia wyświetlenie położenia zaparkowanego samochodu oraz informacji na temat stanu pojazdu, czyli m.in.: poziom paliwa lub stan akumulatora.

 

Jeep Wrangler

Niekwestionowany mistrz jazdy terenowej oraz wyjątkowy samochód do codziennej jazdy miejskiej, nowa generacja kultowego Jeepa Wranglera oferuje doskonały poziom komfortu oraz lepszą dynamikę jazdy. Nowy Jeep Wrangler jest jedynym w swoim rodzaju autem gotowym do zapisania nowego, bezprecedensowego rozdziału w legendarnej historii marki Jeep, której korzenie sięgają 1941 roku.

Właśnie w tym celu kultowy Jeep Wrangler został całkowicie odnowiony, jednocześnie pozostając wiernym swej tradycji i zachowując legendarne zdolności do jazdy terenowej, prawdziwą stylizację Jeepa oraz zaawansowane funkcje technologiczne.

W wyniku tych działań powstał najbardziej „uzdolniony” w dotychczasowej historii Wrangler, dzięki niezrównanemu wyposażeniu technicznemu, w zależności od wersji wyposażenia, obejmującemu dwa zaawansowane systemy napędu 4x4, aktywowane na żądanie systemy Command-Trac i Rock-Trac wraz z elektroniczną blokadą przedniej i tylnej osi Tru-Lock, mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu Trac-Lok oraz elektronicznie rozłączanym przednim stabilizatorem poprzecznym.

Nowy Jeep Wrangler radzi sobie doskonale, zarówno na najtrudniejszych bezdrożach, jak i na najbardziej ekskluzywnych ulicach miast, oferując nowoczesny design, który pozostaje wierny swemu oryginałowi, jednocześnie łącząc w sobie większe poczucie wolności podczas jazdy z otwartą przestrzenią nad głową oraz zaawansowane funkcje technologiczne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i utrzymywanie łączności.

Jeep Wrangler czwartej generacji oferuje trzy różne poziomy wyposażenia: Sport, Sahara i Rubicon, wszystkie dostępne w konfiguracji 2-drzwiowej lub 4-drzwiowej, a także całkiem nowy pakiet Overland, wyłącznie do wersji Sahara, zapewniający bardziej ekskluzywny wygląd.

W Polsce sprzedaż nowego Jeepa Wranglera rozpoczeła się we wrześniu br.

 

Ulepszone legendarne zdolności Jeep® 4x4 do jazdy, dokąd chcesz

Jeep Wrangler, zaprojektowany, by pokonywać szlaki terenowe stanowiące największe wyzwania, to wynik ponad siedemdziesięciu pięciu lat pozycji lidera w opracowywaniu układów napędu 4x4. Dostępny z dwoma systemami napędu 4x4: Command-Trac - w wersjach Sport i Sahara oraz Rock-Trac - w standardzie w wersji Rubicon, to najmocniejszy model o najwyższych właściwościach terenowych. Oba układy posiadają nową 2-biegową skrzynię rozdzielczą Selec-Trac typu „full-time”, która w sposób ciągły monitoruje i zarządza momentem obrotowym przesyłanym na przednie i tylne koła.

Układ napędu na cztery koła Command-Trac obejmuje 2-biegową skrzynię rozdzielczą o przełożeniu reduktora 2,72:1 oraz przednimi i tylnymi osiami Dana nowej generacji z przełożeniem 3,45 dla wersji z silnikiem benzynowym i 3,73 dla wersji z silnikiem Diesla.

System napędu 4x4 Command-Trac® oferuje 4 tryby pracy (plus tryb Neutral):

• 2H (Two-Wheel Drive High Range) - napęd na tylne koła, do jazdy po drogach utwardzonych;

• 4H AUTO (Full-Time Active On-Demand High Drive) - napęd Full-Time na cztery koła do jazdy w terenie lub na drogach utwardzonych;

• 4H Part-Time (Part-Time Four-Wheel Drive High Range) - napęd Part-Time na cztery koła do jazdy w terenie lub poza drogami utwardzonymi;

• N (Neutral) - odłączenie napędu w skrzyni rozdzielczej;

• 4L (Four-Wheel Drive Low Range) - napęd na cztery koła z przełożeniem redukcyjnym, do jazdy w terenie.

Nowy Wrangler wyposażony jest w technologię „shift on the fly” (przełączanie podczas jazdy pracy), umożliwiającą zmianę napędu z 2WD na 4WD przy prędkości do 72km/h.

W normalnych warunkach jazdy, system Command-Trac pracuje w trybie 2WD, przekazując 100% mocy na koła tylne.

Przesuwając dźwignię w pozycję 4WD High, kierowca może przełączyć się w tryb jazdy z napędem na cztery koła, idealny podczas jazdy po śliskich nawierzchniach, takich jak piasek, błoto, śnieg lub lód. Tryb pracy 4H można wybrać zarówno w nowym trybie Auto - idealnym do bezpiecznego i komfortowego użytkowania w każdych warunkach jazdy, dzięki ciągłemu monitorowaniu i sterowaniu momentem obrotowym i automatycznemu włączaniu i wyłączaniu napędu 4WD w celu utrzymania trakcji – jak i w trybie 4H Part Time zapewniającym zawsze równomierne rozłożenie momentu obrotowego między przednią a tylną osią. Aby sprostać ekstremalnym wyzwaniom i wymagającym szlakom terenowym, kierowcy mogą używać trybu 4WD Low z przełożeniem redukcyjnym 2,72:1, które zwielokrotnia moment obrotowy silnika.

Dostępny tylny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu Trac-Lok zapewnia dodatkowy moment obrotowy i przyczepność podczas śliskich, trudnych warunków, takich jak jazda po piasku, żwirze, śniegu lub lodzie.

Wersję Jeep Wrangler Rubicon cechują jeszcze lepsze właściwości terenowe. Rubicon jest wyposażony w system napędu 4x4 Rock-Trac z 2-biegową skrzynię rozdzielczą o przełożeniu reduktora 4,0:1, przednie i tylne osie Dana 44 nowej generacji przeznaczone do pracy w ciężkich warunkach oraz elektroniczne blokady przedniej i tylnej osi Tru-Lok, by móc pokonywać najbardziej ekstremalne szlaki terenowe.

Standardowe wyposażenie obejmuje również wartość przełożenia przedniej i tylnej osi wynoszącą 4,10 dla wersji benzynowych i 3,73 dla wersji z silnikiem wysokoprężnym, elektroniczną blokadę przedniej i tylnej osi Tru-Lok umożliwiającą pokonywanie nawet najbardziej ekstremalnych tras.

Wersja Rubicon oferują również elektroniczne rozłączany przedni stabilizator poprzeczny pozwalający zwiększyć artykulację osi w najcięższych sytuacjach przeprawowych. System ten pozwala kierowcom na rozłączanie przedniego stabilizatora w celu zapewnienia dodatkowego skoku kół do przemierzania najtrudniejszych szlaków.

Wersje benzynowe Wranglera Rubicon mają maksymalny i ulepszony współczynnik pełzania 77,2:1, w przypadku wersji z silnikiem Diesla wynoszący 70,3:1 - oba te rozwiązania ułatwiają pokonywanie wszelkich przeszkód na szlaku.

Każdy Wrangler otrzymuje odznakę „Trail Rated" świadczącą o jego legendarnych zdolnościach 4x4. Odznaka „Trail Rated” na samochodach Jeep 4x4 oznacza, że zaliczyły one szereg wymagających testów sprawdzających ich możliwości w terenie w zakresie: TRAKCJI, BRODZENIA, ZWROTNOŚCI, ARTYKULACJI ZAWIESZENIA oraz PRZEŚWITU.

W nowym Jeepie Wranglerze odznaka Trail Rated obejmuje następujące funkcje:


DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 5.0 Liczba głosów: 2
oki,
11 października 2018 09:17

Fajnie wyglądają, ciekawe, jak jeżdżą?

INNE ARTYKUŁY
180912_Jeep_Cherokee_09.jpg
2018-09-20 20:10:00
Premiera - Jeep Cherokee

Nowy design oraz zaawansowane funkcje technologiczne stanowiące wyraz ewolucji najsprawniejszego SUV-a w swojej klasie. Odnowione wnętrze, w którym...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
180709_Jeep_Wrangler_02.jpg
2018-07-11 19:50:00
Nowy Jeep Wrangler

W salonach sprzedaży Jeepa w Europie od września br. w wersjach wyposażenia Sport, Sahara i Rubicon w konfiguracji 2-drzwiowej lub 4-drzwiowej. Modele Sahara...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
180706_Jeep_Wrangler-Rolling-Stones_01.jpg
2018-07-06 18:27:00
Jeep Wrangler sponsorem trasy koncertowej The Rolling Stones

Współpraca pomiędzy brytyjskim zespołem, a legendarną marką rozpoczęła się w 2014 roku; Na każdej europejskiej trasie zespołu uczestnicy koncertu Rolling...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
180626_Jeep_Wrangler-Carabinieri_07.jpg
2018-06-27 18:17:00
Włoscy Karabinierzy wybrali Jeepa Wranglera

Legendarny SUV poradzi sobie w każdym terenie, zapewniając stałą kontrolę oraz szybkie reagowanie, umożliwiając zapobieganie przestępstwom i ochronę...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
180620_Jeep_New-Renegade-MY19-Trailhawk_14.jpg
2018-06-20 17:22:00
Jeep Renegade 2019

Nowy 2019 Jeep® Renegade będzie pierwszym samochodem wyposażonym w innowacyjne silniki Turbo produkowane w Bielsku-Białej maksymalizujące oszczędność paliwa...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 7
DILERZY
JEEP ADF AUTO SP. Z O.O.

KARKONOSKA 45

53-015 Wrocław

fax 71 3343027

tel: 71 3343000

SZCZEGÓŁY
JEEP AUTO DIUG

POZNAŃSKA 74

76-200 Słupsk

fax 59 8489999 wewn

tel: 59 8489999

SZCZEGÓŁY
AUTO FRELIK ANNA FRELIK SP.K.
JEEP AUTO FRELIK ANNA FRELIK SP.K.

SZOSA CHEŁMIŃSKA 214

87-800 Toruń

tel: 56 6545452

SZCZEGÓŁY
AUTO FRELIK ANNA FRELIK SP.K.
JEEP AUTO FRELIK ANNA FRELIK SP.K.

NOWOTORUŃSKA 27

85-839 Bydgoszcz

tel: 52 3208300

SZCZEGÓŁY
JEEP AUTO SKACZKOWSKI MAREK SKACZKOWSKI

M. OCZAPOWSKIEGO 3

01-843 Warszawa

tel: 22 8642707

SZCZEGÓŁY
JEEP AUTO SKACZKOWSKI MAREK SKACZKOWSKI

POZNAŃSKA 32 Mory

05-850 Warszawa

fax 22 7221167

tel: 22 7221199

SZCZEGÓŁY
JEEP AUTO TIM JANECZKO SP. Z O.O.

OLESKA 152

45-239 Opole

fax 77 4008841 wewn

tel: 77 4008840

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 6
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI