motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
10 czerwca 2020 13:45

Mistubishi Space Star od 40990 zł

W polskich salonach spod znaku Trzech Diamentów debiutuje właśnie nowe Mitsubishi Space Star 2020.


Duże zmiany stylistyczne zgodne z nową strategią designu „Dynamic Shield” objęły cały przód samochodu do przedniej szyby (maska, wloty powietrza, zderzak, atrapa chłodnicy). Całkowicie przeprojektowane reflektory LED podkreślają dynamiczną sylwetkę, dają poczucie bezpieczeństwa i wysokiej jakości wykonania. Z tyłu zastosowano nowy, szerszy i bardziej wyrazisty zderzak, który sprawił, że samochód wygląda na niższy i szerszy. Zmiany objęły także pojemne, ergonomiczne wnętrze dla 5 osób, w którym zastosowano materiały wyższej jakości. Ofertę, która obejmuje aż 10 konfiguracji, wzbogacono o pakiet stylistyczny INSPORT, który podkreśla nowoczesny design i sportowe DNA marki, trafiając w gusta młodszej grupy klientów.

Do kluczowych zalet nowego modelu Mitsubishi Space Star 2020 należy niska masa własna w połączeniu z dynamicznymi benzynowymi silnikami, które zapewniają dobre osiągi przy bardzo niskim zużyciu paliwa na poziomie 5 l./100 km. Nieoferowana przez konkurencję w tym segmencie bezstopniowa, automatyczna skrzynia biegów sprawia, że Mitsubishi Space Star jeszcze lepiej wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Niewielkie wymiary zewnętrzne oraz promień skrętu wynoszący zaledwie 4,6 metra ułatwiają parkowanie. Całości dopełnia szeroka, 5-letnia gwarancja z assistance oraz bardzo korzystna cena, która startuje od 40 990 zł.

 

Odpowiedź na obecne zapotrzebowanie klientów

egulacje unijne, związane ze zmniejszaniem emisji CO2, mocno zawężyły gamę miejskich samochodów oferowanych w Polsce i Europie. Jednocześnie rośnie popyt na auta miejskie z niskimi kosztami utrzymania i indywidualny transport.

Przewiduje się, że to właśnie segment aut miejskich w najbliższych miesiącach będzie notował najwyższe wzrosty sprzedaży. Nowe Mitsubishi Space Star jest zatem znakomitą propozycją dla klientów z segmentu B, którzy szukają auta bez zbędnego wyposażenia w prostych specyfikacjach oraz segmentu A, którzy dopłacając niewiele, staną się posiadaczem większego, bardziej komfortowego i praktycznego pojazdu. Cennik modelu Space Star zaczyna się od 40 990 zł, co sprawia, że auto jest tańsze nawet o 10 000 zł niż konkurencja oferując radio i klimatyzację, 5 lat gwarancji, dynamiczny silnik, niskie zużycie paliwa, łatwe parkowanie i ilość miejsca potrzebną na codzienne dojazdy do pracy, szkoły czy sklepu.

Nowy model idealnie wpisuje się w czasy racjonalizacji budżetów i wydatków. W odróżnieniu od wielu modeli konkurencji oferta obejmuje dużą liczbę konfiguracji oraz kombinacji jednostek napędowych z manualną i automatyczną przekładnią CVT. To właśnie dostępność CVT w różnych wersjach daje przewagę nad konkurencją, która oferuje to udogodnienie jedynie w najwyższych opcjach wyposażenia. Nowy model Mitsubishi Space Star 2020, atrakcyjne ceny i wersje CVT przyczynią się do wzrostu sprzedaży i zainteresowania marką spod znaku Trzech Diamentów.

 

Nowy, dynamiczny design

Bazując na sukcesie swej nowej koncepcji stylistycznej firma Mitsubishi Motors zdecydowała się zmienić styl miejskiego modelu Space Star, wprowadzając nową tożsamość wizualną. Stylistyka przedniego pasa „Dynamic Shield” zastosowana we wszystkich pojazdach MMC, zarówno w samochodach osobowych, jak również kei-carach, SUV-ach, MPV czy pick-upach, znalazła uznanie w oczach klientów, co potwierdziło jej trafność i wszechstronność.

Zmianie uległ cały przód samochodu przed przednią szybą (maska, wloty powietrza, zderzak, atrapa chłodnicy). Oświetlenie - LED (w zależności od rynku i wersji) całkowicie przeprojektowano. Ten znaczący wysiłek pod względem inwestycji i produkcji przekształca model Mitsubishi Space Star w elegancki i dynamicznie wyglądający mały samochód, zachowujący niewielkie wymiary (długość zwiększona tylko o 5 cm, do 3845 mm) z miejscem dla 5 osób i z całkowitą przestrzenią dla nóg o długości 1651 mm. Z tyłu zastosowano nowy, szerszy i bardziej wyrazisty zderzak, który sprawił, że samochód wygląda na niższy i szerszy - z nowymi proporcjami, dodatkowo wzmocnionymi przez nową konstrukcję tylnych lamp LED w kształcie litery L. Ogólny efekt jest dodatkowo wzmocniony przez długi spojler dachowy ze zintegrowanym, wysoko zamontowanym światłem stopu, przyczyniający się również do doskonałej aerodynamiki (Cd: 0,27).

Warto pokreślić, że konsekwentnie realizowana strategia zarządzania masą, polegająca na optymalizacji konstrukcji i szerokim stosowaniu stali o wysokiej wytrzymałości (60%) w całej strukturze nośnej, zamiast typowej blachy nadwoziowej o wytrzymałości 200/250 MPa, dzięki czemu masę najlżejszej wersji samochodu zredukowano do 860 kg. Bardziej wyrazisty wizualnie Space Star 2020 oferuje również nowe, wyszukane 15-calowe aluminiowe felgi z szerokimi ramionami, które wzmacniają dynamiczny styl i lepiej niż przedtem wypełniają nadkola.

Ta bardziej efektowna, nowa „osobowość” została dodatkowo podkreślona dzięki zastosowaniu dwóch nowych kolorów: metalicznego Sand Yellow i White Diamond, który wykorzystuje nowy i bardzo skomplikowany proces wielowarstwowy/wielopodkładowy, po raz pierwszy zastosowany w modelu Mitsubishi Eclipse Cross (w czerwieni) w 2017 roku, a następnie w L200 (w bieli) w 2019 roku. Wreszcie, dział projektowy MMC Design poszerzył gamę oryginalnych akcesoriów pasujących do nowego charakteru samochodu, oferując listwę dolną zderzaka przedniego, wykorzystującą czerwony motyw pasków, który zastosowano w górnym grillu, narożniki zderzaka przedniego w kolorze nadwozia oraz listwy progowe i narożniki zderzaka tylnego z wzorem karbonowym i czerwonym paskiem.

 

Wyższa jakość wnętrza

Zmiany wyglądu, wynikające z rozległych modyfikacji w stylistyce zewnętrznej zostały wprowadzone również do wnętrza samochodu - to odpowiedź na opinie europejskich klientów. Najważniejsze modyfikacje to nowa tapicerka (dostępna w czerni lub szarym kolorze), standardowe połączenie geometrycznego wzoru tkaniny (środek) i efektu dzianiny (boki), ze szwami lub bez, zależnie od wersji wykończenia, opcjonalne połączenie graficznego wzoru tkaniny (środek) i syntetycznej skóry (boki) z przeszyciami i lamówką, nowe wykończenie drzwi z wstawką z tkaniny, podłokietnikiem pokrytym tkaniną i akcentami we wzorze karbonu, nowy układ przełączników i schowek pod deską rozdzielczą, oraz nowe, półkontrastowe zegary z tarczami ze wzorem włókna węglowego i wyraźniejszymi indeksami.

 

Silniki i skrzynie biegów

Nowe Mitsubishi Space Star 2020 napędzają lekkie 3-cylindrowe silniki benzynowe o wysokiej sprawności (1.0 litra / 71 KM / 88 Nm i 1.2 litra / 80 KM / 106 Nm), wyposażone w system zmiennych faz rozrządu firmy Mitsubishi Motors - MIVEC (Mitsubishi Innovative Valve timing Electronic Control), a także w system Auto Stop & Go (w zależności od wersji wyposażenia).

W nowym modelu Space Star dostępne są 2 wydajne przekładnie – manualna i bezstopniowa, automatyczna. 5-biegowa skrzynia manualna przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa dzięki mniejszej objętości oleju (o niższej lepkości), niż w przypadku modeli konkurencyjnych i niskiemu przełożeniu. Nowoczesna przekładnia INVECS-III CVT odznacza się szerokim zakresem przełożenia (4,007?0,550) w celu uzyskania lepszych osiągów ORAZ niższego zużycia paliwa, płaskim przemiennikiem momentu obrotowego ze specjalnym tłumikiem o niskiej sztywności w celu uzyskania niższego zużycia paliwa i wbudowaną chłodnicą oleju (chłodzenie cieczą). Bezstopniowa, automatyczna przekładnia jest kompatybilna z systemem Auto Stop & Go, wyróżnia się lepszą analizą charakterystyki jazdy podczas zjeżdżania ze wzniesienia lub podczas podjazdu pod wzniesienie (dzięki zwiększeniu docelowej wartości obrotowej, aby zapobiec spadkowi obrotów silnika). Wprowadzenie systemu „Idle Neutral Control” minimalizuje straty spowodowane tarciem przekładni CVT. Straty te są przypisywane sile oporu wytwarzanej przez przemiennik momentu obrotowego podczas sterowania sprzęgłem w momencie pracy na obrotach jałowych w położeniu „D”.

 

Zwrotny – promień zawracania 4,6 metra

Nowy Space Star dobrze sprawdzi się w roli zwinnego auta do dojazdów do pracy, oferując kierowcy przyjemność z prowadzenia z dużym nastawieniem na komfort i zwrotność. Auto cechuje dobra widoczność - dzięki połączeniu specjalnie wyprofilowanego przodu nadwozia - gdzie kierowca widzi oba krańce maski silnika - oraz nisko poprowadzonej linii szyb pozwala z dużą precyzją wykonywać manewry na drodze. Wysunięte do przodu słupki A oraz nisko poprowadzona linia przewężenia w przedniej części nadwozia znacznie zwiększają pole widzenia kierowcy zarówno przed pojazdem, jak i z boków. Dużą zwrotność uzyskano dzięki promieniowi skrętu wynoszącemu 4,6 metra - co jest jednym z najlepszych wyników w klasie. Nowy Space Star ułatwia manewrowanie na skrzyżowaniach, na krętych drogach i parkingach (3,48 obrotu kierownicą pomiędzy skrajnymi położeniami).

 

Bezpieczny samochód miejski

Nowy Space Star został zbudowany w oparciu o bardzo wydajną architekturę, która jest lekka, wytrzymała i bezpieczna. Punktem wyjścia jest opatentowana przez MMC konstrukcja nadwozia RISE („Reinforced Impact Safety Evolution”), której zadaniem jest wydajne absorbowanie energii uderzenia ze wszystkich stron i rozpraszanie jej. W modelu Space Star zastosowano również wzmocnioną ramę przednią, która wzbogaciła się o masywne poprzecznice. Wraz z usztywnioną klatką kabiny pasażerskiej, elementy te odpowiadają za lepsze rozproszenie sił zderzeniowych w razie kolizji czołowej.

Przednie siedzenia modelu Space Star oferują wysoki poziom bezpieczeństwa, potęgowany zastosowaniem pasów bezpieczeństwa z podwójnymi napinaczami (zwijacz i ogranicznik siły napięcia), jak również konstrukcji ograniczającej urazy kręgosłupa spowodowane szarpnięciem. Zatrzaski drzwi i pokrywy bagażnika obejmują funkcję zapobiegającą ich przypadkowemu otwarciu podczas zderzenia. Kolejną zaletą lekkiej konstrukcji nowego Space Star jest duża wydajność optymalnie skonfigurowanego układu hamulcowego, zarówno pod kątem drogi hamowania, jak i stabilności. Nowy Space Star jest wyposażony w 6 poduszek powietrznych w standardzie (łącznie z poduszkami bocznymi i kurtynami powietrznymi) i systemy bezpieczeństwa aktywnego – ABS, system stabilizacji pojazdu (ASC), system kontroli trakcji (TC), system wspomagania nagłego hamowania (BA) oraz system wspomagania ruszania na wzniesieniu (HSA) i system ostrzegania o awaryjnym hamowaniu ESS.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo pieszych, nowy Space Star spełnia wymogi rozporządzeń UE: ochrona głowy - wysoko poprowadzona linia maski pozwala wygospodarować większą przestrzeń pomiędzy miękką maską i twardym silnikiem a łamana i absorbująca energię struktura podszybia / panelu wycieraczek i przednich nadkoli oraz ochrona nóg - pochłaniająca energię rama jest zamontowana za przednim zderzakiem a struktura reflektorów pochłania energię.

Mitsubishi Space Star nowej generacji na rok 2020 wprowadza do segmentu małych samochodów wysoki poziom bezpieczeństwa, z Zaawansowanymi Systemami Asystującymi Kierowcy (Advanced Driver-Assistance Systems - ADAS), często niedostępnymi w tym segmencie a wśród nich:

- System ograniczający skutki kolizji czołowych (Forward Collision Mitigation system - FCM) z funkcją wykrywania pieszych

- System ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (Lane Departure Warning - LDW)

- Automatyczne światła drogowe (Automatic High Beam AHB)

- Kamera cofania

 

10 konfiguracji w cenie od 40 990 zł

Mitsubishi Space Star 2020 jest dostępny w 10 konfiguracjach i 5 opcjach wyposażenia – warto podkreślić, że aż 4 wersje są oferowane z automatyczną przekładnią CVT INVECS-III a najtańsza z nich kosztuje 51 990 zł.

Podstawowa wersja INFORM wyposażona jest w niezbędne elementy wyposażenia zapewniając niską cenę startową – 40 990 zł - graniczącą z ofertą aut z segmentu A. Na liście wyposażenia tej wersji znajdują się między innymi takie, jak czołowe, boczne i kurtynowe poduszki bezpieczeństwa, system stabilizacji toru jazdy (ASC) i kontroli trakcji (TCL), system wspomagania ruszania na wzniesieniu (HSA). W tej opcji znajdziemy także elektrycznie regulowane lusterka boczne i szyby przednie, radioodtwarzacz CD/MP3 i manualną klimatyzację. Mitsubishi Space Star INFORM oferuje również światła z czujnikiem zmierzchu i automatyczne wycieraczki, co w tej klasie cenowej jest rzadkością.

Wersja Invite w cenie od 43 990 zł oferuje dodatkowo zestaw głośnomówiący Bluetooth ze sterowaniem w kierownicy, sterowanie systemem audio w kierownicy i skórzane obszycie kierownicy i gałki dźwigni zmiany biegów.

W prawdopodobnie najpopularniejszej opcji INTENSE znajdziemy między innymi 15-calowe aluminiowe obręcze kół z oponami 175/55R15, automatyczną klimatyzację i przyciemniane tylne szyby. Bogato wyposażone Mitsubishi Space Star 2020 w wersji INTENSE kosztuje od 49 990 zł – tyle, ile podstawowe wersje nowych modeli konkurencji.

Ofertę wzbogaca także wersja INSPORT, którą zbudowano na bazie opcji INTENSE dodając pakiet dodatkowych akcesoriów w cenie 4000 zł wraz z kosztem montażu. Dodatkowe elementy tej wersji to dolna nakładka zderzaka przedniego w kolorze czarnym z czerwonym wykończeniem, nakładki w kolorze nadwozia na narożniki zderzaka przedniego, nakładki w kolorze czarnym z czerwonym wykończeniem na narożniki zderzaka tylnego, nakładki progowe w kolorze nadwozia z wykończeniem w kolorze czarnym i chromowana końcówka układu wydechowego.

Wersja INSTYLE wyceniona na 59 990 zł zapewnia wszystko to, czego można oczekiwać po aucie tej klasy ze światłami LED do jazdy dziennej i reflektorami przednimi Bi-LED, systemem ograniczającym skutki kolizji czołowych (FCM), systemem ostrzegającym o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDW), automatycznymi światłami drogowymi (AHB), kamerą cofania, systemem dostępu bezkluczykowego (KOS), stacją multimedialną SDA z 7-calowym ekranem dotykowym i interfejsem Android Auto/Apple Car Play oraz tekstylną tapicerką foteli z elementami z ekoskóry.

Na klientów czeka także specjalna oferta akcesoriów i opcji a wśród nich Pakiet City obejmujący przednie czujniki parkowania (4 sensory), tylne czujniki parkowania (4 sensory), autoalarm kodowany z syreną analogowa w cenie specjalnej 2000 zł, felgi aluminiowe 14 calowe w atrakcyjnej cenie 2322 zł oraz zestaw - koło dojazdowe, podnośnik samochodowy, zacisk mocujący koło, pokrowiec na narzędzia z rabatem ok. 10% w cenie 773 zł.

Mitsubishi Space Star 2020 jest dostępne w 9 kolorach nadwozia w tym 2 nowych, metalizowanych - Sand Yellow i White Diamond a dopłata za lakier metalizowany wynosi 1900 zł. Polskie placówki Mitsubishi Motors oferują już pełną gamę tego modelu oraz dysponują samochodami do jazd próbnych a więcej informacji na temat tego pojazdu można znaleźć na stronie https://www.mitsubishi.pl/samochody/space-star

 


Autor: MMC Polska

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
eclipse_cross_phev_img_09.jpg
2020-10-16 17:10:00
Mitsubishi Eclipse Cross – nowa stylistyka i hybryda ładowana z gniazdka

Firma MITSUBISHI MOTORS CORPORATION (MMC) zaprezentowała odnowiony model ECLIPSE CROSS - SUV-a wyróżniającego się eleganckim, sportowym wyglądem, znakomitym...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
dscf5141.jpg
2020-05-13 10:46:00
Bartłomiej Topa ambasadorem Mitsubishi Outlander PHEV

Bartłomiej Topa – wybitny aktor teatralny i filmowy, został ambasadorem nowego modelu Mitsubishi Outlander PHEV.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
dscf2354.jpg
2020-03-25 12:00:00
Mitsubishi Outlander PHEV 2020 już w salonach

W polskich salonach Mitsubishi Motors można już składać zamówienia na najnowszy model Mitsubishi Outlander PHEV 2020 - pierwszy i obecnie najpopularniejszy...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
5.2012_outlander_phev.jpg
2020-03-24 09:27:00
Mitsubishi Outlander PHEV - historia sukcesu

Mitsubishi Outlander PHEV jest najnowszym produktem z długiej listy elektrycznych pojazdów Mitsubishi, a także początkiem całej gamy pojazdów łączących...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
dscf7579.jpg
2020-02-26 09:40:00
Anna Cieślak ambasadorką Mitsubishi Eclipse Cross

Znana z najbardziej prestiżowych stołecznych scen oraz dużego i małego ekranu aktorka, aktywistka społeczna i zdobywczyni licznych nagród, Anna Cieślak pełni...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 5
DILERZY
Arpol Motor Company
MITSUBISHI Arpol Motor Company

Szosa Bydgoska 52

87-100 Toruń

fax 56 643-88-05

tel: 56 643-88-00

SZCZEGÓŁY
ASV Lider
MITSUBISHI ASV Lider

Obrońców Poczty Gdańskiej 19

52-204 Wrocław

fax 71 364-76-63

tel: 71 364-76-63

SZCZEGÓŁY
MITSUBISHI Auto Centrum Lis

Częstochowska 211

62-800 Kalisz

fax 62 766-78-03

tel: 62 766-78-00

SZCZEGÓŁY
MITSUBISHI Auto Club

Ustowo 56

70-001 Szczecin

fax 91 444-41-10

tel: 91 444-41-00

SZCZEGÓŁY
MITSUBISHI AUTO TEST

Al. Marsz. J. Piłsudskiego 273

05-261 Warszawa

fax 22 781-16-38

tel: 22 781-18-80

SZCZEGÓŁY
Auto Wache
MITSUBISHI Auto Wache

Rolna 29 A

62-081 Poznań

fax 61 816 23 24

tel: 61 816 23 23

SZCZEGÓŁY
Automarket
MITSUBISHI Automarket

Zwięczycka 1

35-083 Rzeszów

fax 17 871-42-90

tel: 17 871-42-90

SZCZEGÓŁY
1 2 3 / 3
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI