motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
23 kwietnia 2024 20:14

Mercedes-Maybach EQS SUV: nowy wymiar luksusu

Mercedes-Maybach EQS SUV: nowy wymiar luksusu

Program personalizacji MANUFAKTUR – odpowiada na najbardziej wyszukane pragnienia klientów.


Czy wiesz, że...? Interesujące fakty i liczby dotyczące marki Mercedes-Maybach oraz modelu EQS SUV.

· W ostatnich latach Mercedes-Maybach oferował szereg ekskluzywnych, limitowanych modeli, w tym Klasę S 650 Kabriolet (300 sztuk), niezwykłą Klasę G 650 Landaulet (99 samochodów) – czyli 4-drzwiową Klasę G z otwieranym dachem oraz silnikiem V12 (!), a także Klasę S przygotowaną we współpracy z nieżyjącym już słynnym projektantem Virgilem Ablohem.

W jej wnętrzu znalazły się niespotykane wykończenia z delikatnej, ręcznie barwionej bawełny. Limuzyna powstała w 150 egzemplarzach.

Dziś regularna oferta marki Mercedes-Maybach obejmuje limuzynę Klasy S, pełnowymiarowego SUV-a GLS oraz właśnie zaprezentowany w pełni elektryczny model EQS SUV.

 Samochody Mercedes-Maybach nie są „tylko” lepiej wyposażonymi Mercedesami; poza zmianami w designie i specyfikacji przechodzą szereg udoskonaleń technicznych, takich jak dodatkowe uszczelnienia i izolacja akustyczna (np. pianka absorbująca w nadwoziu i w oponach, dźwiękochłonne szyby), a po wyprodukowaniu trafiają na specjalną, jeszcze bardziej szczegółową kontrolę jakości.

 Jednym ze znaków rozpoznawczych modeli Mercedes-Maybach jest charakterystyczna, chromowana osłona chłodnicy z cienkimi, pionowymi listwami, przywodzącymi na myśl prążkowane garnitury.

 Kolejną wizytówką modeli Mercedes-Maybach jest dodatkowy tryb jazdy Maybach, skonfigurowany pod kątem maksymalnego poziomu podróżujących z tyłu.

Modele Mercedes-Maybach są dostępne z ekskluzywnym dwukolorowym malowaniem (w przypadku Klasy S taka opcja kosztuje blisko 90 tys. zł) z ręcznie nanoszoną linią rozdzielającą oba odcienie; cały proces nakładania tego lakieru jest zresztą realizowany z wykorzystaniem metod ręcznej pracy i zajmuje nawet tydzień. Ciekawostka: do nałożenia 4-milimetrowej linii rozdzielającej oba odcienie służy specjalna taśma z odpowiednią szczeliną. Przed jej naklejeniem drzwi auta są obciążane ciężarkami, co symuluje późniejsze domontowanie okien, paneli wykończeniowych, głośników i innych elementów wyposażenia. Obciążenie drzwi gwarantuje, że linia wzdłuż karoserii będzie znajdować się na jednakowej wysokości.

Mercedes-Maybach Klasy S jest wyposażony w system aktywnej redukcji szumów z mikrofonami w kabinie, który emituje z głośników niesłyszalne dla człowieka odgłosy (fale dźwiękowe w przeciwfazie) niwelujące niepożądane hałasy o niskiej częstotliwości. Sygnały te są przesyłane z „ponaddźwiękową” prędkością – muszą one docierać do ludzkiego ucha praktycznie w tym samym czasie, co hałas drogowy. W tym przypadku mają na to zaledwie około 3 milisekundy.

 Lista wyposażenia Mercedesa-Maybacha Klasy S, zależnie od specyfikacji, obejmuje tylne fotele z funkcją masażu łydek oraz ogrzewania ramion i karku, a także innowacyjną tylną poduszkę powietrzną, która podczas ciężkich zderzeń czołowych może znacznie zmniejszyć obciążenia działające na głowę i szyję.

 Na życzenie nabywcy modeli Mercedes-Maybach mogą zamówić zintegrowaną chłodziarkę oraz komplet posrebrzanych kieliszków Robbe & Berking. Ta niemiecka firma od 150 lat zajmuje się rzemieślniczą produkcją zastaw stołowych z czystego srebra, a od 2008 r. trudni się także renowacją i przebudową unikalnych drewnianych jachtów żaglowych we własnej stoczni.

Mercedes-Maybach Klasy S poprzedniej generacji był pierwszym seryjnym samochodem z rewolucyjnymi reflektorami DIGITAL LIGHT z funkcją projekcji. Jak to działa? Matrycowe lampy o bardzo wysokiej rozdzielczości (1,3 mln mikropikseli świetlnych na jedną lampę) są w stanie prezentować na nawierzchni komunikaty ostrzegawcze, np. wspomagać kierowcę symbolem koparki w obszarze robót drogowych czy grafiką płatka śniegu, gdy na drodze może występować oblodzenie. Dziś reflektory DIGITAL LIGHT są dostępne nie tylko w wielu modelach Mercedesa, ale i innych samochodach – to jeden z wielu innowacyjnych wynalazków spopularyzowanych przez producenta luksusowych aut ze Stuttgartu.

Mercedes-Maybach Klasy S oferuje wysokiej klasy system audio Burmester® 4D, który liczy aż 31 głośników, w tym 6 głośników emitujących dźwięk z góry, 4 głośniki przyuszne, 8 przetworników dźwięku i dwa wzmacniacze. Przetworniki są montowane w siedzeniach, zapewniając audiofilom „wciągający” krajobraz dźwiękowy – stąd nazwa 4D. Łączna moc tego zestawu wynosi 1750 W.

 Mercedes-Maybach to pierwsza marka, która wprowadziła w swoich autach przełomową technologię nagłośnienia Dolby Atmos, do wykorzystania z utworami dostępnymi w wielu serwisach streamingowych. Dolby Atmos Music dodaje muzyce więcej przestrzeni, czystości i głębi, umożliwiając umieszczanie elementów lub obiektów audio w trójwymiarowym polu dźwiękowym 360°. Oznacza, że fani mogą słuchać muzyki z niezrównaną czystością, dopasowaną do oryginalnej wizji artysty w studiu.

Mercedes-Maybach to nie tylko samochody, ale i cała gama wysokiej klasy lifestyle'owych akcesoriów. Kolekcja MAYBACH Icons of Luxury (z ang. ikony luksusu) obejmuje m.in. okulary przeciwsłoneczne wytwarzane z użyciem naturalnych materiałów, skórzane torby i inne elementy garderoby.

Pod koniec 2022 r. Mercedes-Maybach otworzył swój pierwszy dedykowany salon – Maybach Atelier w Szanghaju, gdzie zapewnia kompleksowe cyfrowe i fizyczne doświadczenie luksusu. Ta nowa, bardzo szczególna koncepcja sprzedaży reprezentuje bogate dziedzictwo marki oraz jej progresywną przyszłość, pozwalając w artystyczny sposób interpretować niemal magiczną doskonałość Maybacha.

Kolejne modele Mercedes-Maybach osiągają sprzedażowe sukcesy. Poprzednia generacja limuzyny Klasy S znalazła około 60 000 nabywców. Także polski rynek wykazuje tu imponujący potencjał, jeśli chodzi o sprzedaż aut luksusowych jesteśmy drugim rynkiem w Europie pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy rodziny Klasy S oraz dostaw Mercedesa-Maybacha Klasy S i czwartym pod względem sprzedaży kultowej Klasy G.·Mercedes-Maybach stanowi kluczowy filar strategii koncernu Mercedes-Benz AG jako jedna z marek tzw. segmentu Top-End – obok Mercedesa-AMG oraz rodziny Klasy G. Wpisuje się to w długoterminowe ambicje Mercedes-Benz jako producenta samochodów luksusowych, pioniera elektromobilności i dostawcy samochodowego oprogramowania.

Pierwszy elektryczny model Maybacha – Mercedes-Maybach EQS SUV – stanowi kolejny krok na drodze zaangażowania Mercedes-Benz w elektromobilną transformację. Zgodnie ze swoją strategią do 2030 r. producent luksusowych aut będzie gotowy do przejścia na napędy w 100% elektryczne wszędzie tam, gdzie pozwolą na to warunki rynkowe, a do 2039 r. będzie dysponować flotą nowych aut neutralną pod względem emisji CO2 netto w całym łańcuchu wartości. Zarówno oferta Mercedes-Benz, gama sportowej marki Mercedes-AMG, jak i portfolio najbardziej luksusowego brandu Mercedes-Maybach zmierzają w kierunku elektromobilności. Nowy EQS SUV przyjmuje na siebie pionierską rolę przeniesienia DNA Maybacha w elektryczną przyszłość.

Nowy, w pełni elektryczny Mercedes-Maybach EQS SUV tuż po debiucie otrzymał wprost kosmiczną misję. Marka połączyła siły z Space Perspective – pierwszą na świecie firmą, która zaoferuje loty kosmiczne neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Założyli ją weterani lotów kosmicznych: Jane Poynter i Taber MacCallum. Elektryczne Maybachy będą służyć odkrywcom Space Perspective podczas naziemnych podróży do i ze stanowiska startu w kosmos. Pierwsze loty mają odbyć się pod koniec 2024 r.

 

Wilhelm Maybach i jego dziedzictwo: narodziny DNA luksusu

Wilhelm Maybach był genialnym niemieckim konstruktorem, który razem z Gottliebem Daimlerem, współzałożycielem firmy Mercedes-Benz, projektował i produkował silniki oraz samochody.

 Maybach ma na swoim koncie opracowanie licznych innowacji, w tym przełomową chłodnicę o strukturze plastra miodu z 1900 r. oraz zaprojektowanie Mercedesa 35 HP, uważanego za pierwszy nowożytny samochód (niższy i szerszy od ówczesnych automobili, o lekkiej konstrukcji, z mocnym silnikiem ze wspomnianą innowacyjną chłodnicą, dużym rozstawem osi i nisko położonym środek ciężkości) – pojazd ten świętował sukcesy w sporcie motorowym, co przełożyło się także na sukces handlowy.

Po zakończeniu I wojny światowej Wilhelm Maybach założył własną markę superluksusowych automobili, które wytwarzano do lat 40. ubiegłego stulecia; dziś to wyjątkowo cenione klasyki, osiągające niebotyczne ceny na aukcjach pojazdów zabytkowych

W 2002 r. Mercedes-Benz odrodził legendarną markę Maybach wraz z premierą ultraluksusowych limuzyn Maybach 57 i Maybach 62. W 2014 r. producent nadał marce nową nazwę: Mercedes-Maybach. Tak jak Mercedes-AMG odpowiada w koncernie za produkcję aut sportowych, tak Mercedes-Maybach oferuje wyjątkowo luksusowe, ekskluzywne samochody dla najbardziej wymagających klientów.

Wilhelm Maybach urodził się w 1846 r. i mimo wielu przeciwności – bardzo wcześnie stracił rodziców – konsekwentnie rozwijał swoje inżynierskie zdolności. Choć miał zostać cukiernikiem, opiekunowie dostrzegli jego konstruktorski talent i wysłali na praktykę do fabryki maszyn. Istotny wpływ na życiową drogę Maybacha miało poznanie innego genialnego inżyniera, Gottlieba Daimlera, w 1863 r. Obaj konstruktorzy współpracowali później aż do śmierci Daimlera w 1900 r. – między innymi nad nowatorskim szybkoobrotowym silnikiem spalinowym, a później nad pierwszymi samochodami.

Wilhelm Maybach opracowywał rozwiązania łączące przełomową konstrukcję z intuicyjną obsługą i wyszukanym designem. Jego maksymą było tworzenie rzeczy najlepszych z najlepszych. W 1900 r., pracując w firmie Gottlieba Daimlera jako dyrektor techniczny, Maybach opracował pierwszego Mercedesa – model 35 HP, znany jako Simplex. Nisko położony środek ciężkości, aluminiowy silnik zamontowany wzdłużnie z przodu, podwójne wałki rozrządu i innowacyjna chłodnica o strukturze plastra miodu sprawiają, że uchodzi on za prekursora nowoczesnych aut osobowych. Kiedy wiosną 1901 r. nowy wóz zdominował tydzień wyścigów w Nicei, Wilhelm Maybach otrzymał tytuł „Roi des Constructeurs” – „Króla projektantów”.

„Tworzyć najlepsze wśród najlepszych” – takie ambicje przyświecały Wilhelmowi Maybachowi i jego synowi Karlowi również wtedy, gdy ponad 100 lat temu pokazali oni światu swój pierwszy automobil, Maybacha 22/70 HP W 3. Tak zaczęła się historia, która uczyniła markę Mercedes-Maybach jedną z najbardziej unikalnych i ekskluzywnych w świecie motoryzacji. Hasło prezentowane w 1921 r. podczas berlińskiej wystawy samochodowej pozostaje aktualne do dziś. Przez kolejne dekady, gdy samochody Maybacha wybierali przedstawiciele arystokracji, światowi liderzy, gwiazdy filmowe i mistrzowie sportu, logo z podwójnym „M” stało się synonimem szczytowych osiągnięć technicznych oraz wyrafinowanego luksusu.

Prezentacja Maybacha W 3 we wrześniu 1921 r. dała początek legendzie. Swoją dostojną elegancją i zaawansowaną techniką wyróżniał się on na tle wszystkich automobili tamtych czasów. Od hamulców wszystkich kół (pierwszy niemiecki samochód z takim wyposażeniem) oraz planetarnej skrzyni biegów połączonej z sześciocylindrowym silnikiem (pozwalała na rozwijanie pełnego zakresu prędkości na jednym przełożeniu) po okazałe, wykończone drewnem i skórą wnętrze – oto ekskluzywność, jakiej świat nigdy wcześniej nie widział.

Później pojawiły się kolejne samochody Maybacha – na przykład topowy model 12 wprowadzony w 1929 r., później oferowany pod nazwą Zeppelin. To pierwszy seryjny samochód z 12-cylindrowym silnikiem niemieckiej produkcji. Sprawił on, że marka Maybach stała się znana na całym świecie jako czołowy adres dla nabywców luksusowych aut. Zeppelin był najbardziej okazałą luksusową niemiecką limuzyną swojej epoki, która łączyła rozwiązania techniczne, osiągi i komfort z najwyższej półki. W ten sposób marka Maybach ugruntowała swoją pozycję jako trendsetter w obszarze technicznych innowacji oraz wysublimowanego luksusu.

Jednak długowieczność wymaga ciągłej ewolucji. Produkcja samochodów z podwójnym „M” w logo zakończyła się w latach 40., a w 1961 r. Mercedes-Benz formalnie przejął firmę Maybach. W 2002 r. zapoczątkował nową erę w jej historii – prezentując limuzyny Maybach 57 i 62, które po raz kolejny zdefiniowały standardy w czołówce inżynierii motoryzacyjnej. Do najważniejszych elementów Maybacha 62 należały dach panoramiczny przyciemniany za naciśnięciem przycisku oraz innowacyjne, rozkładane fotele.

W 2014 r. narodził się Mercedes-Maybach – marka, którą Mercedes-Benz stworzył w ramach restrukturyzacji firmy. Prócz głównego modelu, Mercedesa-Maybacha Klasy S, na rynek trafiały limitowane, szczególnie pożądane modele, jak na przykład Mercedes-Maybach S 650 Kabriolet. Dziś obok limuzyny Klasy S oferta marki obejmuje luksusowego SUV-a GLS, a także nowy, w pełni elektryczny model EQS SUV. Każdy z nich zapewnia najwyższy poziom luksusu: elementy wyposażenia takie misternie szyta skóra nappa, drewniane okładziny o wysokim połysku i otwartych porach, rozkładane fotele czy system rozrywki dla pasażerów z tyłu.

 

Mercedes-Maybach: gdy perfekcja osiąga szczyty i łączy się z ekskluzywnością

Już przed stu laty Wilhelm Maybach współpracował z najlepszymi specjalistycznymi firmami, aby przy budowie nadwozi sprostać życzeniom swoich klientów i dostosować się do ich stylu. Łączył wysoką jakość techniczną z indywidualnym wzornictwem i perfekcyjnym wykonaniem. Każdy jego samochód był inny. Każdy z producentów nadwozi uzupełniał znakomitą konstrukcję układu jezdnego i silników wysokiej jakości wyposażeniem i ręcznie wykonaną zabudową. Klienci postrzegali swoje samochody jako oryginalne kreacje z charakterem. Tak powstawały eleganckie unikaty, arcydzieła przeznaczone dla koneserów i kolekcjonerów.

U początków luksusu Maybacha leży nieustanna innowacyjność – tak wtedy, jak i dziś. Wymaga ona inspiracji, impulsów z zewnątrz, od kreatywnych partnerów – takich jak pierwsi konstruktorzy nadwozi. Dla marki Mercedes-Maybach najwyższy luksus w nowoczesnej formie zawsze oznaczał promowanie kreatywności i starania, aby estetyka w harmonii z techniką stawała się indywidualnym doświadczeniem. Stąd współpraca z niezależnymi projektantami, jak Virgil Abloh, oraz najznamienitszymi specjalistami w swoich dziedzinach, jak Robbe & Berking. „Zamierzamy pogłębiać dialog z wybitnymi osobowościami – artystami, architektami czy przedsiębiorcami” – powiedział Philipp Schiemer, menedżer ds. segmentu Top-End w Mercedes-Benz. „Podobnie jak oni, nie przestajemy doskonalić naszych produktów. Po ponad 100 latach marka Mercedes-Maybach odkrywa się na nowo – jako ekologiczna, artystyczna, wizjonerska. Z większą liczbą modeli, w tym elektrycznych”.

Gorden Wagener, szef designu Mercedes-Benz Group: „Dla naszych klientów Mercedes-Maybach oznacza haute couture w motoryzacyjnej inżynierii. Emanuje wolnością, inspiracją i stylem. Stylem, który jest gustowny, piękny, subtelny. Materiały, precyzja detali. Nazywamy to hiperanalogowością, niczym w chronografie. Precyzją mechaniczną połączoną z cyfrową precyzją dzisiejszego świata, z najnowszą technologią – oczywiście od Mercedesa. I to jest, jak sądzę, szczyt tego, co można dać klientowi pod względem doświadczenia, motoryzacyjnego i luksusowego. To wszystko łączymy z koncepcją zrównoważonego rozwoju. Najlepszy zrównoważony rozwój polega bowiem na długowieczności, ponadczasowości. Mercedes-Maybach jest jak dzieło sztuki: kupujesz go i doceniasz, a on pozostaje młody, świeży i ponadczasowy. I to właśnie jest najlepszy zrównoważony rozwój”.

 

Luksus wykraczający poza sam produkt

Doświadczenie marki Mercedes-Maybach wykracza jednak daleko poza sam pojazd i uzupełnia styl życia swoich klientów różnymi akcesoriami. Licencjonowany partner MAYBACH – Icons of Luxury (z ang. ikony luksusu) wytwarza ekskluzywne kolekcje oraz indywidualne akcesoria, doskonale dopasowane do poszczególnych modeli, takie jak torby podróżne, wyroby skórzane oraz domowe akcesoria. Poza najwyższą jakością wyrobu i wzornictwa największą wagę przywiązuje się tu do funkcjonalności. Stylowy charakter podkreślają subtelne emblematy i wytłoczenia.

 

Zrównoważony rozwój wzmacnia markę Mercedes-Maybach

Dążenie do wzrostu oznacza również dokładne zbadanie wszystkich aspektów zrównoważonego rozwoju. Mercedes-Maybach opiera swoje modele na platformach Mercedes-Benz. Podczas projektowania samochodów z gwiazdą dla każdego modelu tworzona jest koncepcja recyklingu, w ramach której wszystkie elementy i materiały są analizowane z myślą o ustaleniu ich przydatności na różnych etapach procesu recyklingu.

W związku z tym wszystkie materiały, z których powstają nowe Mercedesy, w 85% nadają się do recyklingu, a w 95% – do ponownego wykorzystania (zgodnie z ISO 22 628). Celem jest tu dalsze ograniczenie wpływu stosowanych materiałów na środowisko. Z tego względu Mercedes-Benz korzysta z nowych materiałów i komponentów, jednak coraz częściej wykorzystuje też surowce odnawialne oraz recykling. Podstawowa zasada brzmi: osiągnąć więcej za mniej.

Wiele opcji indywidualizacji w Mercedes-Maybach obejmuje również opcje alternatywne – na życzenie klienta może to być np. wnętrze całkowicie pozbawione wykończeń ze skóry, za to z dużą ilością wegańskich materiałów. Progresywny, zrównoważony rozwój jest i pozostanie kluczowym czynnikiem sukcesu marki Mercedes-Maybach: konsekwentnie wzmacnia go integracja elektrycznych zespołów napędowych oraz cyfrowych technik.

Tak oto marka Mercedes-Maybach po raz kolejny podkreśla swój status – jako ucieleśnienia wysublimowanego luksusu, który trwa w nieustannej ewolucji, napędzanej dążeniem do tworzenia „najlepszego z najlepszych”. Dziś emanacją tej ewolucji i spojrzeniem w przyszłość jest unikalny, luksusowy elektryczny model EQS SUV.

 

Stwórz własny egzemplarz Mercedesa-Maybacha EQS SUV: bit.ly/3VPNCX9

Mercedes-Maybach EQS SUV: premiera w Polsce

Nowa definicja motoryzacyjnej doskonałości w dobie elektromobilności

Maksymalny luksus i komfort – z efektem kokonu – w tylnej części pojazdu

Pierwszy model w rodzinie Mercedes-Benz ze skórą przetworzoną w sposób zrównoważony

Tryb jazdy Maybach i maksymalny komfort akustyczny składają się na niezwykłe wrażenia z jazdy

Legendarna marka Mercedes-Maybach wkracza w nową erę, przedstawiając swój pierwszy seryjny model z napędem w 100% elektrycznym – Mercedes-Maybach EQS 680 SUV. Niepowtarzalny wygląd zapewnia przedni pas z gwiazdą Mercedesa na masce oraz efektownym czarnym panelem, który przenosi charakterystyczną osłonę chłodnicy Maybacha w epokę elektromobilności. Typowy dla marki jest też opcjonalny dwukolorowy lakier. Pierwszorzędne materiały, doskonały kunszti ekskluzywne detale sprawiają, że przestronne wnętrze oferuje podróżującym holistyczny komfort z efektem kokonu.

Mercedes-Maybach EQS SUV wyznacza nowy punkt odniesienia w segmencie w pełni elektrycznych luksusowych SUV-ów.

 

Klasa sama w sobie: automatyczne otwieranie i zamykanie drzwi

Kolejną ekskluzywną cechą są standardowe, automatyczne komfortowe drzwi z przodu i z tyłu. Jeśli kierowca zbliży się do pojazdu z boku na odległość mniejszą niż 6 m, wysuwają się klamki drzwi. Gdy odległość do samochodu zmniejsza się poniżej około 1,5 m, drzwi kierowcy otwierają się automatycznie. Tę wyjątkową funkcję powitalną można włączyć lub wyłączyć na centralnym wyświetlaczu systemu MBUX. Wszystkie pozostałe drzwi można otwierać i zamykać zdalnie, kluczykiem lub za pośrednictwem ekranu MBUX-a z przodu lub z tyłu. Co więcej, drzwi kierowcy zamykają się automatycznie również po naciśnięciu pedału hamulca. Podczas otwierania drzwi system uwzględnia wykryte przeszkody – czujniki zbliżeniowe skanują wtedy otoczenie.

 

Design wnętrza: fuzja tradycji i awangardy

Również projekt wnętrza jest zgodny z credo Maybacha: „To, co dobre, musi również być piękne”. Atrakcją dla podróżujących z przodu jest standardowy hiperekran MBUX Hyperscreen z charakterystycznymi dla Mercedesa-Maybacha animacjami startowymi na wszystkich trzech wyświetlaczach. Ogólny wygląd został zaprojektowany specjalnie na potrzeby nowego modelu, z wykorzystaniem eleganckiego ciemnoniebieskiego odcienia.

Do licznych ekskluzywnych funkcji należy animowany wyświetlacz zestawu wskaźników w trybie MAYBACH. Wskazówki w dwóch tubusach swoim wzornictwem przywodzą na myśl jedwabny szal, który elegancko faluje na wietrze w zależności od prędkości i stylu jazdy. W tym samym czasie liczby zmieniają rozmiar i są dynamicznie rozjaśniane lub wygaszane. Obramowanie wskaźników ma typowy dla marki kolor różowego złota.

Centralny wyświetlacz zaczyna się od tak zwanej warstwy zerowej. W tym podstawowym ustawieniu dominuje mapa nawigacyjna. Kierowca może wykonać stąd 80% najczęstszych interakcji bezpośrednio, bez zmiany aplikacji. System reaguje w zależności od sytuacji i jest spersonalizowany dzięki inteligentnym sugestiom.

Dzięki dwóm 11,6-calowym wyświetlaczom w oparciach przednich siedzeń pasażerowie z tyłu mogą korzystać z tej samej szerokiej gamy funkcji informacyjno-rozrywkowych oraz komfortu, co osoby z przodu. Standardowy system rozrywki MBUX High-End Rear Seat Entertainment pozwala łatwo i szybko udostępniać zawartość różnych wyświetlaczy. Standardowe wyposażenie obejmuje tylny tablet MBUX, którego można używać także poza pojazdem, oraz Asystenta wnętrza MBUX. Naturalne materiały i kunsztowne wykonanie tworzą stylowy kontrast z nowoczesnym wzornictwem.

Mercedes-Maybach EQS SUV jest standardowo wyposażony w skórę Maybach Exclusive Nappa. Jako elementy dekoracyjne dostępne jest naturalne drewno o otwartych porach, a także lakier fortepianowy z płynnymi liniami. Typowe dla marki najwyższej próby wykończenie podkreśla szereg emblematów Maybacha, m.in. na pedałach ze stali nierdzewnej, poduszkach zagłówków, oparciach przednich siedzeń oraz, jako projekcja, w przestrzeni na nogi z tyłu. W połączeniu z tylnymi fotelami First Class logo można znaleźć również na rozdzielającej siedzenia drewnianej okładzinie. Kolejny emblemat kryje się na wewnętrznej osłonie tylnej pokrywy. Napis MAYBACH w podświetlonej formie wita wszystkich podróżujących na osłonach progów drzwi ze stali nierdzewnej.

 

Luksus, który oszczędza zasoby: Mercedes-Maybach wprowadza roślinnie garbowaną skórę nappa

Mercedes-Maybach EQS SUV to pierwszy model Mercedes-Benz AG wykończony roślinnie garbowaną skórą. Jako garbniki wykorzystywane są tu łupiny ziaren kawy. Woda używana do garbowania krąży w obiegu zamkniętym i po recyklingu wraca do naturalnych zbiorników. Również stosowane środki natłuszczające są wyłącznie pochodzenia roślinnego. Skóra przetworzona w zrównoważony sposób nie jest konserwowana solą. Pozwala to zaoszczędzić około 45 kg soli na każdy egzemplarz samochodu. Z produktów ubocznych garbowania powstają nowe upcyklingowe akcesoria, takie jak kompostowalne doniczki, pianki izolacyjne czy deski tarasowe. Korzyści odnoszą także farmerzy kawy, bowiem sprzedaż łupin zapewnia im dodatkowy dochód.

Mercedes-Maybach chce łączyć luksus ze zrównoważonym rozwojem. Wiele części i komponentów w nowym modelu wykonano z materiałów oszczędzających zasoby. Przykład: wykładzina we wnętrzu to Econyl – materiał wykonane z przędzy nylonowej pochodzącej z recyklingu np. dywanów i sieci rybackich. W konstrukcji stosuje się również stal wtórną i aluminium z recyklingu. Wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu stanowi ważny instrument na drodze do dekarbonizacji.

 

Tył: ekskluzywny salon, holistyczny komfort dla wszystkich zmysłów

Podróżującym z tyłu Mercedes-Maybach EQS SUV oferuje połączenie szlachetnych materiałów, perfekcyjnego wykonania i ekskluzywnych detali. Tak powstaje osobna atmosfera przyjemna dla wszystkich zmysłów – z efektem kokonu. Podobnie jak przednie siedzenia, standardowe tylne fotele Executive są wyposażone w wentylację, funkcję masażu oraz ogrzewanie karku i ramion. Do dyspozycji jest też masaż łydek oraz pakiet szoferski. Gdy tylko pasażer z prawej strony zechce rozłożyć swoje siedzenie, fotel przed nim automatycznie przesunie się do przodu.

 

Szeroka gama indywidualnych nastrojów świetlnych

W każdy ze słupków C wbudowano stylową lampkę. Adaptacyjne tylne oświetlenie oferuje dodatkowe lampki do czytania w uchwytach i pasy świetlne w podsufitce. Zarówno jasność, jak i położenie punktów świetlnych można regulować zgodnie z potrzebami. Jednocześnie podróżujący mają do wyboru szeroką gamę ustawień oświetlenia – do pracy lub do wypoczynku. Jego barwa może automatycznie dostosowywać się do dziennego rytmu człowieka. Koncepcję oświetlenia kabiny uzupełnia aktywne nastrojowe oświetlenie, które korzysta z 253 indywidualnie sterowanych diod LED i oferuje 64 indywidualnie wybierane odcienie. Różnorodne opcje nastrojowego oświetlenia podkreślają efekt kokonu. Podróżujących wita na pokładzie specjalna, typowa dla marki gra świateł: przez cały pojazd biegnie świetlny dywan, który w szczególności akcentuje obszar tylnych drzwi.

 

Jakość powietrza: zanieczyszczenia pozostają na zewnątrz

Odpowiednią jakość powietrza w kabinie zapewnia standardowy system ENERGIZING AIR CONTROL Plus z filtrem HEPA. Czujnik jakości powietrza automatycznie decyduje o włączeniu trybu recyrkulacji. Filtr HEPA skutecznie oczyszcza powietrze z zewnątrz z drobnego pyłu, małych cząstek i pyłków. Węgiel aktywny zawarty zarówno w filtrze HEPA, jak i w filtrze kabinowym filtruje również dwutlenek siarki, tlenki azotu oraz zapachy.

W regularnych odstępach samochód pobiera też świeże powietrze. Klimatyzacja postojowa umożliwia oczyszczenie powietrza we wnętrzu przed wejściem na pokład. Poziomy cząstek stałych na zewnątrz i w kabinie pojazdu są wyświetlane na ekranie systemu MBUX. Jeśli jakość powietrza otoczenia jest niska, system może zalecić zamknięcie szyb lub dachu.

Na zmysł węchu oddziałuje aktywna kompozycja zapachowa, która stanowi element standardowego pakietu AIR BALANCE. Mercedes-Maybach EQS SUV roztacza w swojej kabinie specjalny zapach No. 12 MOOD ebony. Jego niezwykła, polaryzująca woń uwodzi i przenosi podróżujących w świat magii. Kojące, pobudzające fantazje drzewo sandałowe nadaje odrobinę orientu, a połączenie z urzekającą frezją i pikantnym goździkiem przywołuje skojarzenia z egzotycznym targiem z przyprawami. No. 12 MOOD ebony to ekskluzywna kompozycja pełna tęsknoty i oddania.

 

Doznania dźwiękowe: immersyjna przyjemność słuchania muzyki i specyficzne brzmienie Maybacha

Standardowy system dźwięku przestrzennego Burmester® 4D zapewnia najwyższą jakość nagłośnienia. Oferuje podróżującym wciągające wrażenia dźwiękowe Dolby Atmos, zapewniające muzyce więcej przestrzeni, wyrazistości i głębi. Dolby Atmos umożliwia rozmieszczenie elementów audio lub obiektów w trójwymiarowym polu dźwiękowym i dostosowanie ich do dowolnego środowiska odtwarzania. Kierowca i pasażerowie mogą słuchać ulubionej muzyki w purystycznej formie, dorównującej oryginalnej kompozycji studyjnej.

Za doznania akustyczne odpowiadają także dźwięki towarzyszące jeździe. Aerial Grace – tak nazywa się brzmienie stworzone specjalnie dla w pełni elektrycznego modelu Mercedes-Maybach. Jest interaktywne i reaguje na kilkanaście różnych parametrów, w tym na położenie pedału przyspieszenia, prędkość jazdy oraz rekuperację.

Dzięki inteligentnym algorytmom dźwięki są obliczane w czasie rzeczywistym we wzmacniaczu systemu dźwięku przestrzennego Burmester® 4D i odtwarzane przez głośniki.

 

Komfortowe, adaptacyjne zawieszenie ze specjalnym trybem jazdy MAYBACH

Najwyższe standardy dotyczą również komfortu jazdy. Standardowe wyposażenie obejmuje zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC z bezstopniową regulacją tłumienia. Prześwit samochodu można zwiększyć nawet o 35 mm. Do seryjnej specyfikacji należy także skrętna tylna oś o kącie skrętu kół do 4,5°. Alternatywnie dostępna jest wersja o kącie skrętu kół do 10°. W rezultacie średnica zawracania zmniejsza się z 11,9 do 11,0 m, a więc do poziomu wielu aut kompaktowych.

Poza trybami ECO, SPORT, OFFROAD i INDIVIDUAL system wyboru programu jazdy DYNAMIC SELECT obejmuje specjalny tryb MAYBACH. Zestrojono go z myślą o maksymalnym komforcie jazdy pasażerów z tyłu, z naciskiem na minimalne ruchy nadwozia w obszarze pod tylnymi siedzeniami.

 

Podstawowe informacje techniczne

Mercedes-Maybach EQS 680 SUV rozwija moc 658 KM i 950 Nm momentu obrotowego. Samochód standardowo dysponuje napędem na obie osie 4MATIC (ma łącznie dwa silniki, po jednym z przodu i z tyłu). Przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,4 s, a jego prędkość maksymalna wynosi 210 km/h. Wymiary zewnętrzne pojazdu to: 5125/2034/1721 mm (długość/szerokość/wysokość), rozstaw osi: 3210 mm. Pojemność akumulatora wynosi 118 kWh. Maksymalna moc ładowania prądem stałym (DC): 200 kW, co na odpowiedniej stacji w ciągu 15 minut ładowania pozwala zwiększyć zasięg o 230 km. Zasięg w cyklu mieszanym WLTP: 607 km.

 

Mercedes-Maybach EQS 680 SUV kosztuje w Polsce od 979 900 zł

Mercedes-Maybach w Polsce: imponujący potencjał Polski rynek wykazuje imponujący potencjał, jeśli chodzi o sprzedaż aut luksusowych, a samochody spod znaku trójramiennej gwiazdy od dekad są ekspresją sukcesu zawodowego i statusu społecznego w bardzo różnych odcieniach – luksusowym lub zdecydowanie sportowym. Również topowe marki Mercedes-Benz z segmentu Top-End – aut z najwyższej półki – cieszą się na polskim rynku bardzo mocną pozycją. Jesteśmy drugim rynkiem w Europie pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy rodziny Klasy S oraz dostaw Mercedesa-Maybacha Klasy S i czwartym pod względem sprzedaży kultowej Klasy G.

 

Program personalizacji MANUFAKTUR – odpowiada na najbardziej wyszukane pragnienia klientów

Zakup nowego auta oznacza konieczność podjęcia wielu decyzji w tym samym czasie – w końcu samochód jest częścią codzienności i wyrazem stylu życia jego nabywcy. Oprócz wskazania typu silnika, koloru oraz preferowanego wyposażenia klienci Mercedes-Benz mają do wyboru wiele opcji, dzięki którym mogą dostosować swój wymarzony pojazd do własnych potrzeb. Tym, którzy szukają czegoś jeszcze bardziej wyjątkowego, jeśli chodzi o lakier, tapicerkę oraz wystrój wnętrza, producent luksusowych aut ze Stuttgartu oferuje dodatkowe możliwości indywidualizacji wybranych serii modelowych w ramach programu MANUFAKTUR. Łączy on wykwintne rzemiosło oraz najwyższej jakości materiały z fascynującym designem i jeszcze skuteczniej odpowiada na potrzeby rosnącego grona nabywców, którzy pragną większej indywidualności. Rozbudowana gama możliwości personalizacji wyglądu pojazdu obejmuje ekskluzywne lakiery, wyselekcjonowane materiały, w większości wykonywane ręcznie, oraz wysokiej jakości elementy dekoracyjne. Klient otrzymuje samochód o szczególnej wartości – wyprodukowany zgodnie z jego osobistą wizją.

Kunszt opcji MANUFAKTUR jest widoczny i namacalny – w wykonaniu haftu, skórzanej galanterii oraz starannym dopasowaniu elementów. To zasługa zespołu oddanych specjalistów od ręcznego wykańczania, którzy przeszli co najmniej 3-letnie szkolenie.

Ich rzemieślnicze zaangażowanie wyraża się w poziomie jakości, który nie ma sobie równych. W programie indywidualizacji MANUFAKTUR pracuje łącznie około ponad 200 par rąk – wszystkie w jednym celu: by zapewniać najwyższy stopień wyjątkowości i personalizacji. Z niespotykanym taktem i pasją, z wykorzystaniem ekskluzywnych materiałów o najlepszym pochodzeniu i doskonałej jakości. Kilku rymarzy zajmuje wyłącznie szlachetną skórą do wykańczania wnętrz. Mierzą oni elementy kabiny tak samo jak w przypadku szycia eleganckiej odzieży. Specjaliści od tapicerki wycinają skórzane segmenty, a szwaczki pracują nad ozdobnymi szwami i misternym pikowaniem. Wiele szwów jest trudno dostępnych – na przykład na wewnętrznej stronie uchwytów w podsufitce, dlatego pracownicy manufaktury muszą łączyć kunszt z kreatywnością.

Jedną z najbardziej wyrazistych cech pojazdu jest jego kolor. Gama MANUFAKTUR oferuje szereg specjalnych lakierów – zarówno matowych, jak i metalicznych, a także bogactwo odcieni niemetalicznych. Niektóre z nich nawiązują do historii Mercedes-Benz, np. szarość silikonu MANUFAKTUR uni był w gamie kolorystycznej do wczesnych lat 60. XX wieku i jako specjalny kolor zdobił m.in. legendarnego 300 SL „Gullwing”. Grafitowy MANUFAKTUR metalik i oliwkowy MANUFAKTUR metalik należały do listy opcji w latach 80., a niebieski vintage MANUFAKTUR uni był popularnym wyborem nabywców Klasy S (W 126). Trend w kierunku satynowego wykończenia znajduje odzwierciedlenie w wykończeniach takich jak biel kaszmiru MANUFAKTUR magno oraz złoty kalahari MANUFAKTUR magno czy sportowa czerń nocy MANUFAKTUR magno.

Atmosferę w kabinie współtworzy delikatna, wysokiej jakości skóra nappa o niezwykłych, kontrastowych koncepcjach kolorystycznych. Mercedes-Benz powraca do zestawienia bieli i czerni MANUFAKTUR. Wyrafinowaną elegancję podkreślają także połączenia czarnej skóry z innymi kolorami, takimi jak orzechowy, brązowy czy morski, oraz szwy układające się na kształt rombów. W zależności od modelu i wymagań nabywcy pakiet zawiera na przykład dodatkowe poduszki z wyhaftowanym logo oraz specjalne dywaniki podłogowe. W przypadku Klasy S, dla zaakcentowania luksusowej aury, znaki firmowe mogą być wyhaftowane w kolorze złotym lub platynowym. Pakiet wnętrza MANUFAKTUR dla wszystkich wariantów Klasy S obejmuje pokrycie ekskluzywną skórą nappa MANUFAKTUR nie tylko foteli, ale również podłokietników oraz dolnej sekcji deski rozdzielczej.

Delikatną skórą nappa obszyta jest również ręcznie wykańczana, dwukolorowa skórzana kierownica MANUFAKTUR. Kolejnym, dostępnym na życzenie atrakcyjnym detalem jest podsufitka MANUFAKTUR w całości wykonana ze skóry nappa, z podwójnie przeszywanymi rombami Maybach. Składa się ona z tylnego panelu w kontrastowym kolorze z pikowaniem w romby oraz środkowego panelu, już bez pikowania. Harmonijną koncepcję wzornictwa uzupełniają wysokiej jakości dywaniki podłogowe z długim włosie, także obszyte skórą nappa.

„Jeśli chodzi o wybór samochodu, nasi klienci oczekują pojazdu budzącego pożądanie, korzystającego z najnowszej techniki i o najwyższej jakości wykonania, wyprodukowanego w odpowiedzialny i zrównoważony sposób. Właśnie to oferuje MANUFAKTUR w naszym niemieckim zakładzie produkcyjnym w Sindelfingen. Zespół starannie dobranych specjalistów jest przeszkolony w dostosowywaniu aut do osobistych upodobań naszych klientów przy użyciu najlepszych materiałów i kunsztownych metod wykonania” – powiedział Jörg Burzer, członek zarządu Mercedes-Benz Group AG ds. zarządzania produkcją i łańcuchem dostaw.

To nie wszystko: oprócz oferty MANUFAKTUR specyficzne wymagania klientów można spełnić dzięki w ramach dodatkowej indywidualizacji. Swoją pomoc oferują w tym przypadku konsultanci Mercedes-Benz Center of Excellence (z ang. centrum doskonałości) w Sindelfingen lub Maybach Atelier w Szanghaju.


Autor: Mercedes

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
800_24c0037-204.jpg
2024-05-06 18:23:00
Zaktualizowana Klasa S – udoskonalony okręt flagowy

Inteligentne wsparcie: fabrycznie montowany system automatycznej zmiany pasa ruchu (ALC – Automatic Lane Change).

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
500_23c0376-007.jpg
2024-03-25 13:08:00
Mercedes-Maybach EQS SUV już w Polsce

Nadzwyczajne wrażenia z jazdy na napędzie elektrycznym.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
23c0135-003.jpg
2023-04-17 17:33:00
Mercedes-Maybach EQS SUV

Nowa definicja motoryzacyjnej doskonałości w dobie elektromobilności.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
500_23c0058-001.jpg
2023-02-15 10:12:00
Mercedes-Maybach - pierwszy model z hybrydowym napędem plug-in

Do 100 kilometrów zasięgu w trybie elektrycznym (WLTP)*, w zależności od konfiguracji samochodu, oraz 150-konny silnik elektryczny sprawiają, że luksusowa...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
22c0062-001.jpg
2022-09-22 13:39:00
Nowa interpretacja designu i luksusu – Project Maybach i Limited Edition Maybach by Virgil Abloh

Od ponad stu lat Mercedes-Maybach wyznacza najwyższe wzorce samochodowego luksusu.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 / 3
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI