motomaniacy
RYNEK
POWRÓT
28 lutego 2022 17:59

Plusy i minusy rynku samochodów używanych: Co musisz wiedzieć

Plusy i minusy rynku samochodów używanych: Co musisz wiedzieć

Samochody używane są często poszukiwane przez użytkowników, ze względu na niższą cenę i wciąż doskonałą funkcjonalność jaką zapewniają. Kupowane w autoryzowanym salonie, zajmującym się sprzedażą używanych samochodów zyskujemy pewność, że kupujemy ze sprawdzonego źródła, w którym nas nikt nie oszuka. O tym jakie są plusy i minusy kupowania samochodów używanych, dowiesz się z poniższego materiału. Zapraszamy do lektury.


Jakie są plusy kupowania używanych samochodów?

Samochody używane z salonu to wiele zalet. Największym plusem kupowania samochodów używanych z salonu są oczywiście koszty. Niższa cena to poważny argument za tym by rozważyć zakup używanego samochodu. Należy jednak pamiętać o dokładnym sprawdzeniu oferty i stanu technicznego, faktycznego a nie zdeklarowanego, interesującego nas pojazdu.

Drugim niewątpliwym plusem kupna używanego samochodu jest powolnie spadająca wartość samochodu. To właśnie dlatego podczas kupowania nowego samochodu warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę zakupu, ale i wartość rezydualną (w momencie odsprzedaży). Kupując używany zyskujemy wysokiej wartości samochód w niższej cenie.

Po trzecie kupując samochód używany zyskujemy możliwość zakupu auta z wyższej klasy, na które nie byłoby nas stać w salonie.

 

Jakie są minusy kupowania używanych samochodów?

Po pierwsze – nieuczciwi kierowcy, którzy przerabiają samochody. Chodzi tu przede wszystkim o zmianę przebiegu samochodu i ukrywanie faktu, że samochód był uczestnikiem wypadku. Warto zachować szczególną czujność, gdy oferta jest wyjątkowo atrakcyjna.

Po drugie – ogólny stan techniczny samochodu. Jeżeli decydujemy się na zakup samochodu używanego sprawdźmy dokładnie przed podpisaniem umowy jego stan techniczny. Mowa tu nie tylko o tym co widoczne na pierwszy rzut oka jak przebieg czy kierownica, ale również na to co pod maską a także u dołu samochodu. Sprawdźmy stan silnika, chłodnicy, olejów i płynów. Warto również dokładnie sprawdzić układ wydechowy i stan zawieszenia.

Po trzecie - kupując używany samochód jesteśmy narażeni na fakt dodatkowych napraw, poza autoryzowanym salonem. Sprawia to, że wszystkie naprawy będziemy musieli pokryć z własnego ubezpieczenia bądź dodatkowo dopłacić.

 

Grupa Cygan – sprawdzone miejsce na zakup samochodu

Decydując się na zakup używanego samochodu z salonu z gwarancją w Grupie Cygan nie musisz się o nic martwić. Oferujący sprzedaż używanych samochodów podmiot jest częścią autoryzowanej Grupy Cygan posiadającej salony w całej Polsce. Używane samochody, które są dostępne w Grupie Cygan przechodzą wieloetapową weryfikację, którą potwierdza Certyfikat Kontroli Jakości. Dzięki temu zyskujesz pewność, że kupujesz sprawdzone auto z wiarygodnego źródła. Dodatkowo Grupa Cygan jako autoryzowany leader samochodów ma możliwość zaoferowania Ci licznych form finansowania, również takich, które do tej pory nie obejmowały rynku wtórnego. Możesz skorzystać z atrakcyjnego programu Smart Plan, który łączy w sobie cykliczną wymianę samochodu i niskie raty. Dodatkowo wybierając samochód od Grupy Cygan, zyskasz 12-miesięczną gwarancję jak na nowy samochód. Ponadto uzyskasz udokumentowany przebieg oraz historię pojazdu, sprawdzony stan techniczny i całodobowy assistance. A jeśli zdecydujesz się sprzedać swój samochód w ciągu 12 miesięcy, to gwarancja automatycznie przejdzie na nowego właściciela.


DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
DILERZY
Walder Grudziądz
TOYOTA Walder Grudziądz

Porucznika Krzycha 3

86-300 Grudziądz

tel: 56 300 03 93

SZCZEGÓŁY
KRAKÓW-ZAKOPIAŃSKA
KRAKÓW-ZAKOPIAŃSKA

Zakopiańska 68

30-418 Kraków

tel: +48 12 390 76 45

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI "DEX-POL" Wróblowie Sp. J.

Granitowa 1

59-300 Lublin

fax 76 72 86 550 we

tel: 76 74 63 999

SZCZEGÓŁY
MAZDA "Kozłowski” Jan Kozłowski

Struga 31b

70-777 Szczecin

tel: 91 464 48 81

SZCZEGÓŁY
SUBARU „Wawrosz” spółka jawna

Warszawska 158

43-300 Bielsko-Biała

tel: 33 827 10 30

SZCZEGÓŁY
SKODA A.MACHUDERA Andrzej Machudera Sp. z o.o.

Ozorkowskie Przedmieście 73

99-100 Łęczyca

tel: 24 721 50 88

SZCZEGÓŁY
SUZUKI A.S. -R.BIŃKOWSKI

Chrobrego 22

26-600 Radom

fax (48) 380-62-34

tel: (48) 385-77-15

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 200
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI