motomaniacy
MOTO PORADY
POWRÓT
28 stycznia 2021 14:59

Sprawny akumulator z OSRAM BatteryCare

Sprawny akumulator z OSRAM BatteryCare

Rozładowany akumulator to kłopot, z którym można łatwo sobie poradzić pod warunkiem, że kierowca jest do tego przygotowany.


Dzięki nowoczesnym, kompaktowym urządzeniom jesteśmy w stanie uruchomić samochód błyskawicznie w każdych warunkach. Takie produkty można znaleźć od niedawna w ofercie firmy OSRAM.

Rozładowany akumulator często przytrafia się w złym momencie, gdy się spieszymy. Są jednak sposoby na błyskawiczne poradzenie sobie z tym kłopotem. Najszybciej można wyjść z opresji przy użyciu boostera (jump startera), który pozwoli uruchomić silnik. By takie sytuacje się nie powtarzały, warto zaopatrzyć się w inteligentny prostownik, który nie tylko naładuje akumulator, lecz także utrzyma w dobrej kondycji podczas dłuższego postoju auta.

Booster, inaczej zwany jump starterem, to bezprzewodowe urządzenie, które pozwoli na szybkie uruchomienie samochodu z wyładowanym akumulatorem, bez konieczności użycia kabli i innego auta do pomocy. Dzisiejsze boostery to kompaktowe "rozruszniki", które bez problemu zmieszczą się w schowku czy kieszeni w drzwiach. Portfolio tych urządzeń marki OSRAM – BatteryStart – to rodzina czterech modeli pozwalających na rozruch silników benzynowych o pojemności od 3 l do 8 l oraz silników wysokoprężnych o pojemności do 4 l. Dzięki tak dużej ofercie można odpowiednio dobrać produkt do własnych potrzeb, w gamie jest także booster dla profesjonalistów. To, na co warto zwrócić uwagę w ofercie dostępnych starterów to także szereg innych, przydatnych funkcji. Urządzenia wyposażono w gniazda USB, dzięki czemu mogą pełnić rolę powerbanku i ładować np. telefony komórkowe, aparaty, tablety itp. Część modeli ma także wbudowaną latarkę, co znacznie ułatwia podłączanie boostera w ciemnych miejscach czy po zmroku. Wszystkie boostery są bezpieczne w użytkowaniu, producent zastosował zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem biegunów, zwarciem i skokami napięcia.

OSRAM BatteryStart Pro 700 to profesjonalny booster z baterią litowo-żelazowo-fosforanową o pojemności 78,6 Wh, przeznaczony zwłaszcza dla profesjonalistów. Urządzenie w kilka chwil pozwoli uruchomić silniki benzynowe o pojemności do 8 l oraz wysokoprężne do 6 l. Zastosowanie litowej baterii to z kolei aż o 75% niższa masa w porównaniu z boosterami kwasowo-ołowiowymi o takich samych parametrach. Pro 700 waży nieco ponad 4,5 kg, dzięki czemu może być z łatwością eksploatowany w wielu miejscach. Cechą zasługującą na szczególne wyróżnienie jest możliwość doładowania tego startera przy pomocy uruchomionego właśnie pojazdu. Wystarczy zostawić urządzenie podłączone na zaledwie 60 sekund do akumulatora, by booster naładował się ponownie do stanu wyjściowego.

A jak ustrzec akumulator przed całkowitym rozładowaniem, zwłaszcza teraz gdy zbliża się kolejna faza mrozów? Najlepiej zaopatrzyć się w inteligentny prostownik. Czemu „inteligentny"? Bo poza zwykłym ładowaniem posiada funkcję podtrzymania przez nieograniczony czas i zapobiega przeładowaniu akumulatora, a wszystko odbywa się samoczynnie bez konieczności kontroli.

Rodzina takich prostowników OSRAM BatteryCharge składa się z trzech urządzeń. Można nimi ładować akumulatory 12 V o pojemności nawet do 170 Ah, a także te o napięciu 24 V do 70 Ah. Jako nieliczne na rynku, prostowniki OSRAM ładują wszystkie typy akumulatorów, włączając litowo-jonowe. Urządzenia mają czytelny wskaźnik naładowania z podświetleniem, a wszystkie funkcje można obsługiwać jednym przyciskiem. Również te produkty zostały zabezpieczone przed uszkodzeniem instalacji elektrycznej samochodu i skutkami odwrotnego podłączenia biegunów.


Autor: Komunikado.pl

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
DILERZY
Walder Grudziądz
TOYOTA Walder Grudziądz

Porucznika Krzycha 3

86-300 Grudziądz

tel: 56 300 03 93

SZCZEGÓŁY
KRAKÓW-ZAKOPIAŃSKA
KRAKÓW-ZAKOPIAŃSKA

Zakopiańska 68

30-418 Kraków

tel: +48 12 390 76 45

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI "DEX-POL" Wróblowie Sp. J.

Granitowa 1

59-300 Lublin

fax 76 72 86 550 we

tel: 76 74 63 999

SZCZEGÓŁY
MAZDA "Kozłowski” Jan Kozłowski

Struga 31b

70-777 Szczecin

tel: 91 464 48 81

SZCZEGÓŁY
SUBARU „Wawrosz” spółka jawna

Warszawska 158

43-300 Bielsko-Biała

tel: 33 827 10 30

SZCZEGÓŁY
SKODA A.MACHUDERA Andrzej Machudera Sp. z o.o.

Ozorkowskie Przedmieście 73

99-100 Łęczyca

tel: 24 721 50 88

SZCZEGÓŁY
SUZUKI A.S. -R.BIŃKOWSKI

Chrobrego 22

26-600 Radom

fax (48) 380-62-34

tel: (48) 385-77-15

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 200
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI