motomaniacy
CELEBRYCI
POWRÓT
4 września 2018 19:30

Dua Lipa i Jaguar tworzą wspólny utwór

Światowa supergwiazda, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów rozpoczyna współpracę z firmą Jaguar nad tworzeniem muzyki w zupełnie nowy sposób i z wykorzystaniem rewolucyjnej technologii.


Światowej sławy artystka Dua Lipa rozpoczęła współpracę z marką Jaguar w zakresie tworzenia muzyki w zupełnie nowy sposób. Wykorzystując czujniki samochodu Jaguar, Dua Lipa opracowała ekskluzywny remiks swojego najnowszego utworu „Want To’ i umożliwiła fanom na całym świecie tworzenie własnych remiksów z użyciem danych wygenerowanych na podstawie stylu jazdy modelem rodziny PACE, słuchanej muzyki czy wystukiwania rytmu na urządzeniu przenośnym.

W grę wchodzi ponad milion różnych remiksów o różnym tempie i w różnych wersjach opartych na szeregu gatunków takich jak hip-hop, dance, muzyka orkiestrowa, pop czy drum and bass.

Utwór już stał się najczęściej remiksowanym utworem w historii po jej pierwszym wykonaniu na ekskluzywnym koncercie w Sugar City w Amsterdamie, gdzie fani i gwiazdy muzyki z całej Europy, w tym aktorka Alix Benezech i kierowca F1 Romain Grosjean jeździli w pełni elektrycznym modelem I-PACE, aby stworzyć swoje własne remiksy.

Aby stworzyć własny remiks „Want To”, Dua Lipa odbyła odbyła jazdę testową Jaguarem I-PACE, zaś jej styl jazdy został zarejestrowany przez inteligentne czujniki samochodu. Zebrane dane dotyczące zużytej energii elektrycznej czy sposobu, w jaki Dua Lipa przyspieszała i hamowała zostały wykorzystane do modyfikacji utworu; począwszy od jego tempa po aranżację i ogólny nastrój.

Wersja piosenki „Want To” przygotowana przez duet Dua Lipa i Jaguar pojawi się na albumie „Dua Lipa The Complete Collection”, który ukaże się już w piątek 7 września.

Podczas premiery utworu w Amsterdamie Dua Lipa oświadczyła: „Jestem podekscytowana współpracą z Jaguarem i przesuwaniem barier w muzyce i technologii dla moich fanów. To naprawdę fantastyczne, że każdy może stworzyć własną, wyjątkową wersję mojego singla „Want To” w oparciu o indywidualny sposób prowadzenia Jaguara lub słuchanej przez siebie muzyki.

„To niewiarygodne, że dane opisujące moją jazdę samochodem Jaguar mogą zmienić energię zawartą w mojej muzyce, tworząc całkowicie nowe, niewiarygodne brzmienie”.

Nie tylko kierowcy mogą dokonać remiksu tego utworu - fani z całego świata także będą mogli tworzyć własne wersje piosenki Dua Lipy, korzystając z oprogramowania Jaguara do remiksowania. Ta innowacyjna aplikacja pozwala użytkownikom zremiksować utwór Dua Lipy za pomocą historii ich streamingu w serwisie Spotify — pobierając dane ze słuchanej przez nich muzyki. Dane dotyczące średniego tempa słuchanych piosenek, nastroju i energii najczęściej przesyłanej strumieniowo muzyki są wykorzystywane do wykonania remiksu specjalnie dla Ciebie. Osoby nieposiadające konta w serwisie Spotify mogą również stworzyć remiks w aplikacji, stukając w ekran swojego urządzenia przenośnego, by „określić tempo” nowej wersji piosenki.

Każdemu remiksowi stworzonemu za pośrednictwem aplikacji internetowej będzie towarzyszyć jedyna w swoim rodzaju okładka „Dua Lipa x Jaguar”. Wszystkie remiksy można następnie udostępnić za pomocą popularnych kanałów w mediach społecznościowych użytkownika.

 

JAGUAR I INNOWACJE TECHNOLOGICZNE

Ta współpraca światów muzyki i technologii stanowi najnowszy przykład wzmacniania przez Jaguara więzi pomiędzy kierowcą i jego samochodem. Pokładowa technologia Jaguara taka jak InControl czy funkcja Smart Settings monitoruje styl jazdy i preferencje kierowcy oraz dostosowuje ustawienia w celu poprawy jego komfortu.

Matt Peirce, inżynier ds. technologii Connected Car, wyjaśnia: „We wszystkich egzemplarzach modelu Jaguar Pace zamontowano tysiące inteligentnych czujników. Reagują one na styl jazdy kierowcy i jego otoczenie, by zapewnić mu optymalne dla niego doznania i pobudzić zmysły. Zbieranie danych z czujników wewnątrz i na zewnątrz samochodu podczas każdej jazdy pozwala nam dopasować go do każdego kierowcy.

„W przyszłości ten rodzaj technologii muzycznej może pojawić się w każdym Jaguarze, więc pokładowy system multimedialny zmienia się, ewoluuje i dostosowuje do Ciebie, dając poczucie jeszcze silniejszego połączenia. Oznaczałoby to współpracę z jeszcze większą liczbą muzyków w celu stworzenia podobnych utworów, które potrafią reagować na Twój sposób jazdy.

„Już teraz wykorzystujemy dane systemu InControl do nieustannego doskonalenia pojazdów, a po pojawieniu się bezprzewodowych aktualizacji oprogramowania będziemy mogli poprawiać samochody klientów, a nawet zdalnie usuwać problemy bez potrzeby wzywania autoryzowanego Przedstawiciela”.

 

GROMADZENIE DANYCH: JAK DZIAŁA TA TECHNOLOGIA 

Każdego Jaguara E-PACE, F-PACE i I-PACE wyposażono w tysiące inteligentnych czujników, które gromadzą dane mające poprawić wrażenia z jazdy. Zbierane są wszelkie dane począwszy od stylu jazdy po wybrane ustawienia.

Dzięki systemowi multimedialnemu Jaguara InControl gromadzonych jest sześć różnych zbiorów danych z każdej podróży. Mogą one zawierać informacje dotyczące hamowania i przyspieszania, energii zgromadzonej dzięki hamowaniu odzyskowemu i zużycia energii elektrycznej oraz średniej prędkości i kierunku jazdy samochodu.

Te dane są zdalnie przesyłane przez pojazd do chmury za pośrednictwem punktu dostępowego WiFi 4G. Utwór Dua Lipy i Jaguara wykorzystuje te informacje z samochodu oraz najnowocześniejsze oprogramowanie, aby zapewnić Ci spersonalizowany remiks. 

Aplikacja internetowa umożliwia użytkownikom serwisu Spotify zremiksowanie utworu za pomocą danych historycznych ze streamingu dotyczących najczęściej słuchanych przez Ciebie gatunków muzycznych, średniego tempa tych piosenek itp. Te informacje są wykorzystywane do przearanżowania i zremiksowania utworu Dua Lipy, aby dopasować go do preferencji każdego użytkownika.

Osoby, które nie posiadają konta w serwisie Spotify, mogą stworzyć remiks, stukając w ekran swojego urządzenia mobilnego w celu określenia tempa, zaś aplikacja wygeneruje wersję piosenki odpowiadającą szybkości i rytmowi tego stukania.

 

TWORZĄC NAJBARDZIEJ ZREMIKSOWANĄ PIOSENKĘ W HISTORII

Aby umożliwić wszystkim remiksowanie utworu Duy Lipy i Jaguara, zespół producentów muzycznych zdekonstruował wersję bazową, biorąc samo sedno utworu i rozkładając je na czynniki pierwsze, badając jak można przearanżować piosenkę poprzez zmianę nastroju i stylu, instrumentarium i tempa.

W ten sposób stworzono ponad 3500 tematów dźwiękowych, które są składnikami każdego remiksu, komponentami najnowocześniejszego inteligentnego programu, gotowymi do zaaranżowania przez dane z samochodu, historię streamingu Spotify lub tempo określone przez użytkownika.

„Sześć zbiorów danych zgromadzonych podczas każdej jazdy Jaguarem I-PACE jest wykorzystywanych do wykonania utworu”, mówi Tor Castensson z firmy Plan8, partnera technologicznego w zakresie oprogramowania. „Dane identyfikujące każdego kierowcę po jego jeździe określają nastrój, tempo, intensywność i złożoność remiksu, a także melodie, dźwięki i uderzenia perkusji wybrane z palety instrumentów. Utwór faktycznie reaguje na tempo i styl Twojej jazdy”.

 

THE PACE: SEASON 1

Współpraca pomiędzy Duą Lipą i Jaguarem rozpoczyna serię wydarzeń i działań Jaguara w całej Europie pod nazwą THE PACE: Season 1 — wyraża uznanie dla popularnych modeli klasy SUV firmy: E-PACE, F-PACE i I-PACE.

Po amsterdamskiej premierze kierowcy w innych krajach regionu dostaną szansę tworzenia własnych remiksów podczas jazd próbnych modelami Jaguar PACE na specjalnych wydarzeniach organizowanych przez pozostałą część 2018 roku oraz w roku 2019. 


Autor: jaguar land Rover

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
jagpacefamilyimage051218.jpg
2020-01-26 09:30:00
Jaguar I-PACE liderem sprzedaży wśród elektrycznych SUV-ów w Polsce

Wielokrotnie nagradzany, Jaguar I-PACE, cieszy się popularnością wśród klientów swojego segmentu.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Jag_F-TYPE_21MY_Reveal_Image_Lifestyle_VelocityBlue_02.12.19_02.jpg
2019-12-03 21:06:00
Światowa premiera Jaguara F-Type

Nowy Jaguar F-TYPE, w postaci modelu Hot Wheels®, zakończył swoją podróż po specjalnym torze, rozpoczynającym się w dziale projektowym, a kończącym się w...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Jaguar_IPACE_COTY.jpg
2019-03-04 17:09:00
Car of the Year 2019 - elektryczny Jaguar I-Pace

W pełni elektryczny Jaguar I-PACE został wybrany "Samochodem Roku" w plebiscycie European Car of the Year. Jaguar zdobył pożądaną nagrodę po raz pierwszy.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
jipace19mylocation01031840.jpg
2018-03-02 19:26:00
Elektryczny Jaguar I- PACE

Nowy Jaguar I-PACE z napędem elektrycznym czyni markę Jaguar jednym z liderów elektrycznej rewolucji.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Jaguar_I-PACE_ArktyczneTesty (2).jpg
2018-01-31 10:28:00
Jaguar I-Pace - testy przed premierą

- Potwierdzone szybkie ładowanie Jaguara I-PACE w czasie krótszym niż 45 minut - Działanie napędu 4x4 przetestowane w arktycznych warunkach przy -40°C/

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 4
DILERZY
JAGUAR Auto-Breczko

Białystok-Choroszcz

16-070 Białystok

fax 85 741 88 88

tel: 85 741 88 88

SZCZEGÓŁY
JAGUAR Car-Master Sp. z o.o.

Jasnogórska 97

31-358 Kraków

fax 12 379 99 99

tel: 12 379 99 99

SZCZEGÓŁY
JAGUAR Car-Master Sp. z o.o.

Prażmowskiego 11

33-300 Nowy Sącz

fax 18 414 39 31

tel: 18 414 39 31

SZCZEGÓŁY
JAGUAR JLR CENTRUM

Waszyngtona 50

03-910 Warszawa

fax 22 591 79 00

tel: 22 591 79 00

SZCZEGÓŁY
JAGUAR JLR CENTRUM

al. Witosa 31 (C.H Panorama)

00-710 Warszawa

fax 22 640 13 74

tel: 22 640 13 74

SZCZEGÓŁY
JAGUAR JLR Gdańsk

Abrahama 5

80-307 Gdańsk

fax 58 554 00 55

tel: 58 554 00 55

SZCZEGÓŁY
JAGUAR JLR Łódź

Przybyszewskiego 176/178

93-120 Łódź

fax 42 674 07 77

tel: 42 674 07 77

SZCZEGÓŁY
1 2 / 2
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI