motomaniacy
TECHNOLOGIA ELEKTRYCZNA
POWRÓT
15 czerwca 2023 10:46

Nowy Jeep Avenger

Nowy Jeep Avenger

Jeep Avenger to pierwszy w historii marki model z napędem w pełni elektrycznym (BEV).


Zaprojektowany i produkowany w Europie – w zakładzie w Tychach, pierwszy w historii model Jeepa z napędem elektrycznym (BEV) o zerowej emisji spalin, urzeczywistnia DNA marki.

Niezwykle wszechstronny, zaawansowany technologicznie i bezpieczny, z praktyczną możliwością zautomatyzowanej jazdy, jest idealnym samochodem zarówno do jazdy w mieście, jak i poza nim.

Jeep Avenger doskonale wpisuje się w potrzeby europejskich klientów, dzięki wyjątkowemu połączeniu możliwości, stylu, funkcjonalności i technologii.

Nowy elektryczny układ napędowy posiada unikalny 400-woltowy silnik elektryczny, oferujący bezstresowy zasięg do 400 km w cyklu WLTP i do 550 km w jeździe miejskiej.

Dzięki możliwości szybkiego ładowania, zaopatrzenie się w codzienną dawkę energii zajmuje zaledwie kilka minut.

Wprowadzenie Jeepa Avengera na rynek europejski to początek kolejnej fazy elektryfikacji marki Jeep – fali BEV – w ramach której do 2025 roku na rynek trafią cztery w pełni elektryczne modele. Do końca roku 2030 wszystkie samochody marki Jeep dostępne w sprzedaży na rynku europejskim będą w 100% elektryczne. W ten sposób Jeep będzie wspierał cel Stellantis osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla.

Prezentując nowego, w pełni elektrycznego Jeepa Avengera, Eric Laforge, dyrektor marki Jeep w Europie, powiedział: „Avenger to właściwy wybór dla tych, którzy szukają kompaktowego, solidnego i fajnego samochodu, który oferuje najnowocześniejsze technologie, przestrzeń i komfort, a jednocześnie zapewnia mnóstwo radości z jazdy. Idealnie nadaje się do dojazdów do pracy, jak również do wyjazdów na wakacje, podróży, wypadów na zakupy i do klubu oraz do wspólnego spędzania czasu. Jeepem Avengerem możesz zrobić wszystko i dotrzeć wszędzie”.

 

Udana podróż wyróżniona przez klientów i doceniona przez media

Zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Paryżu w 2022 roku, Jeep Avenger już zyskał uznanie zarówno klientów, jak i ekspertów z branży. Jeszcze zanim pierwsze samochody trafiły do klientów w Europie, całkowicie nowy, w pełni elektryczny Jeep Avenger zyskał uznanie mediów, zdobywając m.in. tytuł Samochodu Roku 2023 (COTY) oraz tytuł najlepszego rodzinnego SUV-a w plebiscycie Women's World Car of the Year 2023 (WWCOTY).

Przy oddawaniu głosów jurorzy i jurorki wzięli pod uwagę aspekty, takie jak bezpieczeństwo, jakość, cena, design, łatwość prowadzenia, wydajność i wpływ na środowisko. Avenger zaimponował im śmiałym designem, doskonałymi możliwościami oraz tym, że jest „zobowiązaniem na przyszłość, które klienci docenią”.

O sukcesie modelu świadczy również zainteresowanie klientów: od momentu rozpoczęcia składania zamówień na wersję 1st Edition (1 grudnia 2022 roku), a następnie na całą gamę (11 stycznia 2023 roku), sprzedano ponad 20 000 sztuk.

 

Zaprojektowany z myślą o konkretnych potrzebach europejskich klientów

Od samego początku zaprojektowany i produkowany jako model Jeepa, Avenger oferuje DNA marki Jeep w kompaktowym wydaniu oraz wyjątkowe połączenie możliwości, stylu, funkcjonalności i zaawansowanych technologii. Avenger jest w całości produkowany w Europie i został zaprojektowany tak, aby idealnie wpasować się w potrzeby europejskich klientów dzięki takim cechom, jak:

Funkcjonalny design: Avenger został tak pomyślany, aby zapewnić 360 stopniową ochronę oraz pełną swobodę ruchu. Dzięki jego 360-stopniowej ochronie przed szkodami spowodowanymi uderzeniami, na którą składają się zwiększona ochrona reflektorów i profilowane osłony nadwozia, jest on idealnym towarzyszem podróży podczas jazdy po mieście i po bezdrożach.

Kompaktowe wymiary: przy długości 4,08 m jest on najbardziej kompaktowym Jeepem i może wygodnie pomieścić pięć osób.

Przestronne i wszechstronne wnętrze: wnętrze nowego Jeepa Avengera jest zgodne z zasadą „design to function” i zapewnia dużo miejsca na przedmioty codziennego użytku. Oferuje 34 litry pojemności wewnętrznych schowków, czyli równowartość bagażu podręcznego. Kwadratowy bagażnik o szerokości jednego metra jest przestronny i niezwykle uniwersalny. Każdy schowek został zaprojektowany pod kątem elastyczności i modułowości: schowek w tunelu centralnym został wyposażony w ruchome przegrody, aby zmieścić w nim różnych rozmiarów przedmioty, a nawet można je usunąć, aby zrobić miejsce na większe rzeczy. Dzięki oryginalnym rozwiązaniom, takim jak elastyczna przegroda w uchwycie na kubki czy składana pokrywa magnetyczna, schowki te mogą pomieścić całą zawartość bagażu podręcznego.

Zrównoważony układ napędowy: Avenger oferuje zerową emisję oraz 100% przygody i pasji dzięki zasięgowi elektrycznemu do 400 km w cyklu WLTP i ponad 550 km w trybie jazdy miejskiej*, co naprawdę pozwala dotrzeć wszędzie. Standardowy tryb szybkiego ładowania pozwala na przejechanie 30 km po zaledwie trzech minutach ładowania i zwiększenie poziomu naładowania z 20 do 80% w 24 minuty.

Najnowocześniejsze technologie: zdolność jazdy w każdych warunkach i przy każdej pogodzie przekłada się na zabawę i bezpieczeństwo, a Avenger jest liderem w segmencie B-UV pod oboma tymi względami. Kompletny zestaw systemów ADAS, które w wersji elektrycznej zapewniają autonomiczną jazdę poziomu drugiego, obejmuje: system monitorowania martwego pola, autonomiczny system awaryjnego hamowania zdolny do wykrywania pieszych i rowerzystów, system automatycznego parkowania i tylną kamerę z kątem widzenia 180 stopni i widokiem z lotu ptaka (drone view).

Pełna łączność: stworzony dla klientów będących „zawsze w łączności ze światem”, nowy Jeep Avenger zapewnia w pełni cyfrowe wrażenia z jazdy. W standardzie samochód jest wyposażony w 10,25-calowy ekran połączony z cyfrowym zestawem wskaźników dostępnym w dwóch wariantach (7 i 10,25 cala). System multimedialny został zaprojektowany tak, aby zapewnić obsługę przypominającą obsługę smartfona, z bezprzewodową kompatybilnością z aplikacjami Android Auto i Apple CarPlay, funkcją „mix&match” umożliwiającą stworzenie własnego interfejsu (do pięciu stron, do dwunastu widżetów na stronę), wbudowaną nawigacją TomTom z ulepszonym rozpoznawaniem naturalnego głosu i aktualizacją over-the-air.

Dzięki usługom Uconnect™ i aplikacji mobilnej Jeep® klient może zawsze i wszędzie pozostawać w kontakcie ze swoim Avengerem. Dzięki aplikacji JEEP Mobile użytkownicy mogą zlokalizować położenie swojego samochodu, zablokować i odblokować drzwi, sprawdzić poziom naładowania akumulatora, zaprogramować jego ładowanie i ustawić klimatyzację. Wszystko to bezpośrednio ze swojego smartfona, dotykając jego ekranu lub za pośrednictwem asystenta głosowego.

Nowości w zakresie nawigacji dotyczą On street Parking i funkcji rozpoznawania naturalnego głosu. Pierwsza z nich ułatwia życie podczas parkowania w mieście i pomaga znaleźć miejsca parkingowe na drodze publicznej bez marnowania czasu. System dysponuje danymi pozwalającymi mu określić, które ulice powinny statystycznie mieć najwięcej dostępnych wolnych miejsc. Działa to trochę jak poczta pantoflowa, gdy podaje się nazwy ulic, przy których jest większa szansa na znalezienie miejsc do zaparkowania pojazdu, wyszukując publiczne stacje ładowania i wskazując dynamiczne mapowanie zasięgu (dynamic range mapping).

Druga nowość ma uwypuklić kwestię poczucia bezpieczeństwa podczas jazdy. I tak, prowadząc rozmowę podczas jazdy samochodem ze smartfonem w ręku trzykrotnie wzrasta ryzyko wypadku, a odczytywanie SMS-ów oznacza jego dwudziestotrzykrotny wzrost. Natomiast możliwość mówienia i bycia zrozumianym przez system nawigacyjny bez konieczności powtarzania czy zamiany zdań daje całkowite bezpieczeństwo. W nowym systemie nawigacji, rozpoznawanie naturalnego głosu ludzkiego zostało ulepszone, aby zwiększyć efektywność i zrozumienie zadanych czynności. Oczywiście włączona nawigacja oznacza również pewność, że zawsze wiesz, dokąd jechać, nawet nie mając połączenia z Internetem, i możesz podążać swoją trasą. Nawigacja nie wyłącza się podczas przejazdu przez tunele, ani na parkingach podziemnych. Zaletą nawigacji jest również to, że mapa jest aktualizowana co tydzień, a klient w związku z tym nie musi podejmować żadnych działań. Jest on jedynie informowany o aktualizacji, która została przeprowadzona w jego nawigacji.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć użyteczność, dodano kilka elementów wyposażenia Premium, takich, jak nieczęsto spotykana w tym segmencie, otwierana elektrycznie bez użycia rąk pokrywa bagażnika, która w Avengerze wchodzi w skład standardowego wyposażenia najlepiej sprzedających się wersji wyposażenia Altitude i Summit, regulowany elektrycznie skórzany fotel kierowcy z funkcją masażu, wielokolorowe oświetlenie ambientowe oraz szeroki otwierany dach. Wszystkie te elementy łączą praktyczność i funkcjonalność z „cool” wyglądem.

 

Możliwości ponad wszystko

Będący czystym wyrazem „esencji wolności”, Avenger oferuje charakterystyczne dla marki Jeep osiągi w kompaktowej formie, gwarantując spokój ducha w każdych warunkach atmosferycznych. Zwinny, responsywny i przyjemny w prowadzeniu, oferuje dynamiczne osiągi dzięki błyskawicznie dostępnemu momentowi obrotowemu oraz wyróżnia się bezgłośną jazdą. Nowy Avenger jest pierwszym modelem Jeepa z napędem na przednią oś wyposażonym w standardzie w system zarządzania trakcją (Selec-Terrain®) i system kontroli zjazdu (Hill Descent Control), które w połączeniu z prześwitem wynoszącym 200 mm, 20-stopniowym kątem natarcia i 32-stopniowym kątem zejścia sprawiają, że jest to model o niespotykanych w tym segmencie możliwościach terenowych i zapewniający maksymalną ochronę także podczas codziennej jazdy, na przykład podczas wjazdu na stromy podjazd parkingowy.

Aby dodatkowo poprawić wartości kątów, w Avengerze zastosowano nową modułową platformę elektryczną e-CMP2, która została odpowiednio spersonalizowana, zapewniając najlepsze w swojej klasie możliwości oferowane przez markę JEEP, przy czym co najmniej 60% jej komponentów jest w pełni dedykowanych marce JEEP.

Bazując na tej platformie, skrócono przedni i tylny zwis, projektując całkowicie nową strefę zgniotu „crash-box”, która jest o 30 mm krótsza i oferuje taką samą zdolność pochłaniania energii.

Zawieszenie samochodu zostało podniesione, aby maksymalnie zwiększyć prześwit. W najniższym punkcie jakim jest osłona silnika prześwit na poziomie zawieszenia wynosi 209 mm, a na poziomie płyty akumulatora aż 223 mm.

Na uwagę zasługuje pełne i płaskie podwozie Avengera, którego zadaniem jest ochrona akumulatora i silnika przed uszkodzeniami, a jednocześnie poprawa wydajności aerodynamicznej.

Jednakże Avenger jest doskonałym ucieleśnieniem „podwójnej duszy” Jeepa i świetnie radzi sobie zarówno podczas jazdy miejskiej, jak i na pozamiejskich bezdrożach. W istocie, aby zapewnić najlepsze „możliwości jazdy szosowej”, dzięki swoim kompaktowym rozmiarom i zwinności, jego promień skrętu wynosi zaledwie 10,5 metra i samochód świetnie radzi sobie zarówno na wąskich drogach zabytkowego centrum miasta, jak i na krętych górskich trasach.

Ponadto Jeep Avenger oferuje komfort jazdy na najwyższym poziomie połączony z niezwykłymi właściwościami jezdnymi. Przykładowo, podczas kalibracji układu zawieszenia, siłę tłumienia amortyzatora zwiększono o 20%. Dzięki temu zmniejszono przyspieszenie pionowe nadwozia o 20%, przechył nadwozia o 12% i kołysanie wzdłużne o 18%, aby Avenger mógł zawsze zapewnić wyjątkowy komfort – czy to podczas jazdy w terenie, czy przy filtrowaniu nierówności na zwykłych drogach.

 

Nowy, elektryczny układ napędowy

Avenger oferuje najlepsze w swojej w klasie zużycie energii na poziomie 15,4 kWh na 100 km w cyklu WLTP*.

Ten doskonały rezultat jest możliwy dzięki ekstremalnej wydajności nowego układu napędowego, ale także dzięki niezwykłej lekkości pojazdu – nowy model waży bowiem zaledwie 1.500 kilogramów. Wynika to z kompaktowych rozmiarów pojazdu, ale także z jego ekstremalnej wydajności wagowej.

W celu zwiększenia zasięgu, każdy pojedynczy element Avengera opracowano tak, aby uzyskać maksymalne osiągi i wydajność. Punktem wyjścia była lekka i wydajna platforma elektryczna eCMP2.

Nowy silnik elektryczny poprawił zasięg o 5%, całkowicie nowy akumulator dołożył kolejne 12%, a dodatkowe 5% uzyskano pracując nad aerodynamiką, przełożeniami skrzyni biegów i oponami.

Swój wkład ma również standardowa pompa ciepła – zwiększa ona bowiem zasięg nawet o 10% w skrajnych temperaturach – zarówno na plusie jak i minusie.

Jednostka napędowa M3 zastosowana w Avengerze to druga generacja wysoce wydajnego 400-voltowego elektrycznego układu napędowego. Jest to pierwsza jednostka napędowa wprowadzona na rynek przez eMotors – spółkę joint venture 50/50 STELLANTIS i NIDEC. Dostarcza 115 kW mocy, które odpowiadają 156 KM i 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Kolejnym kluczowym elementem pozwalającym na uzyskanie dużego zasięgu jest akumulator. Nowy akumulator Avengera o pojemności 54 kWh jest również produkowany przez STELLANTIS w zakładzie w Tychach i oferuje największą gęstość energii i doskonały stosunek energii nominalnej do użytkowej wynoszący 51 kWh. Pakiet akumulatorów składa się z 17 modułów i 102 ogniw litowo-jonowych NMC 811.

Pakiet akumulatorów ma kompaktowe wymiary i jest umieszczony pod przednim i tylnym siedzeniem oraz tunelem środkowym, co praktycznie nie ma wpływu na przestronność samochodu. Należy pamiętać, że akumulator posiada podwójną ochronę: przez wysoki prześwit i przez specjalne osłony podwozia, których wytrzymałość w przypadku zderzenia przekracza wymagania najbardziej rygorystycznych przepisów dotyczących bezpieczeństwa.

Kolejnym kluczowym elementem elektrycznego napędu Avengera jest układ ładowania. Pozwala on na ładowanie Avengera prądem stałym o mocy 100 kW (wystarczą 24 minuty, aby naładować akumulatory od 20 do 80% w trybie szybkiego ładowania) oraz prądem zmiennym o mocy 11 kW (na publicznej stacji ładowania, można całkowicie naładować akumulator od 0% do 100% w 5,5 godziny). Wysoka moc i wysoki moment obrotowy oraz specjalna kalibracja e-silnika pozwalają Avengerowi zapewnić bezkompromisową przyjemność z jazdy szosowej i terenowej na kompaktowej platformie.

System został opracowany i przetestowany w najtrudniejszych warunkach klimatycznych: do minus 30o C na zimowych drogach i do plus 40o C w szczycie upalnego lata.

Ponadto do uzyskania wydajności i dużego zasięgu w istotny sposób przyczynia się aerodynamika. Dzięki powierzchni czołowej wynoszącej zaledwie 2,25 m2 i współczynnikowi oporu Cx wynoszącemu 0,33, Jeep Avenger to jeden z najlepszych samochodów w swojej kategorii, pod względem aerodynamiki.

 

Prosta i kompletna gama modelowa

Wszystkie charakterystyczne elementy Jeepa Avengera są oferowane w standardzie już począwszy od wersji podstawowej. Dostępne są cztery poziomy wyposażenia, które łączą w sobie możliwości, styl, funkcjonalność i łączność i różnią się w zależności od konkretnego przeznaczenia.

Wersja wyposażenia Avenger oferuje radio z 10,25” ekranem dotykowym przypominającym doświadczenia jak z iPhone'a. Wyposażona jest w system zarządzania trakcją (Selec Terrain) i system kontroli zjazdu (Hill Descent Control), do jazdy w każdych warunkach drogowych i pogodowych – ...bo to jest „rzecz oczywista” w Jeepie.

Ponadto wersja wyposażenia Avenger może pochwalić się najnowszą technologią w zakresie bezpieczeństwa do której należą systemy, takie jak system autonomicznego hamowania awaryjnego (Autonomous Emergency Braking), system rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition) i asystent pasa ruchu (Lane Keeping Assist).

Wersja wyposażenia Longitude uosabia sprawiające radość możliwości, oferując więcej świetnego stylu i wygody dzięki 16-calowym felgom aluminiowym i tylnym czujnikom parkowania.

Wersja wyposażenia Altitude dostarcza jeszcze więcej emocji dzięki szeregowi zaawansowanych technologii i podkreśla ekskluzywność modelu, dzięki fotelom z tapicerką Premium idealnie pasującą do ekskluzywnego srebrnego pasa deski rozdzielczej i srebrnych akcentów w kabinie, 10,25” cyfrowemu zestawowi wskaźników i elektrycznie otwieranej ruchem stopy klapie bagażnika.

Wersja wyposażenia Summit, topowa wersja w gamie Jeepa Avengera, oferuje reflektory i światła tylne full LED, kolorowe oświetlenie ambientowe, autonomiczną jazdę drugiego poziomu, czujniki parkowania 360o i tylną kamerą z widokiem z lotu ptaka (drone view).

Paleta barw, odpowiadająca elementom natury, składa się z następujących kolorów: Ruby (czerwony), Volcano (czarny), Stone (piaskowoszary), Lake (jasnoniebieski), Sun (żółty), Granite (szary) i Snow (biały). Wszystkie kolory – poza Volcano – można połączyć z czarnym dachem.

Na polskim rynku Jeep Avenger jest również dostępny z turbodoładowaną jednostką benzynową 1.2 GSE T3 100 KM / 205 Nm.

 

Free2move eSolutions u boku klientów Jeepa

U boku w pełni elektrycznego Jeepa Avengera – począwszy od jego prezentacji dla mediów – stoi marka Free2move eSolutions i jej rozwiązania w zakresie usług ładowania.

Przede wszystkim, eProWallbox, kompletna rodzina urządzeń do ładowania będących w stanie zaspokoić różnorodne potrzeby klientów: zarówno tych, którzy chcą naładować swój samochód w domowym garażu, jak i menedżerów floty czy osób odpowiedzialnych za publiczne lub prywatne parkingi.

eProWallbox oferuje dużą elastyczność pod względem funkcjonalności i kosztów. eProWallbox posiada modułowy zakres mocy od 7,4 do 22 kW i umożliwia zarządzanie ładowaniem bezpośrednio z poziomu smartfona, żeby zapewnić kontrolę dostępu, tylko osobom, które są do tego upoważnione.

Aby cieszyć się maksymalną swobodą i ładować nowego Jeepa Avengera w podróży, Free2move eSolutions oferuje eSolutions Charging, aplikację przeznaczoną zarówno dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w eMobilności, jak i dla tych, którzy często korzystają z publicznych stacji ładowania.

eSolutions Charging zapewnia około 450 000 punktów ładowania w 29 krajach. Za pomocą aplikacji można zarządzać ładowaniem Avengera, a także wszystkimi czynnościami z tym związanymi. Użytkownicy mają do wyboru dwie opcje: „Pay as you move Beginner” oraz „Pay as you move Advanced”.

Pierwsza z nich dedykowana jest osobom, które stawiają pierwsze kroki w mobilności elektrycznej i ładują swój samochód poza domem od czasu do czasu; druga to rozwiązanie dedykowane tym, którzy częściej korzystają z ładowania auta poza domem i chcą w pełni wykorzystać zalety mobilności elektrycznej.

 

Oryginalne akcesoria Jeepa

Estetyka nowego Avengera jest symbolem charakteru nowego SUV-a marki Jeep®, który został zaprojektowany tak, aby można go było konfigurować i aby oferował szerokie możliwości personalizacji. Zapewnia on przygodę i osiągi, ale także doskonały styl. Istnieje wiele sposobów na spersonalizowanie Jeepa Avengera, zgodnie z jego hasłem „make it yours” (spraw, by był twój). Przygotowany dla tego modelu wachlarz akcesoriów obejmuje ponad 150 oryginalnych akcesoriów Jeepa, umożliwiających dodatkową personalizację samochodu pod kątem stylu, komfortu, bezpieczeństwa i rekreacji.

Klienci mają do wyboru wiele opcji personalizacji nadwozia i wnętrza oraz pakietów estetycznych z charakterystycznym wzorem X-camo: od naklejek na pokrywę silnika poprzez obudowy lusterek zewnętrznych i wewnętrznych, aluminiowe nakładki na progi drzwiowe, aż po gumowe maty do schowków wewnętrznych, osłonę konsoli centralnej i dwustronną matę bagażnika. Dostępne są również pakiety estetyczne w kolorze białym i pomarańczowym, obejmujące pierścienie przedniego grilla oraz obudowy na lusterka zewnętrzne i wewnętrzne. Ponadto, dzięki modułowym naklejkom na maskę i dach, klienci mogą sami zdecydować jak spersonalizować swój samochód: podwójny lub pojedynczy pasek, tylko na maskę lub również na dach. Dodatkowo, elektryczny model Avengera można wzbogacić o akcesoria z charakterystycznymi niebieskimi akcentami: od 18-calowych felg aluminiowych z wykończeniem Glossy Black & Blue Coated po kołpaczki koła z niebieskim logo Jeepa®, od naklejek na pokrywę silnika ze wzorem X-camo z niebieskim logo Avengera po osłonę konsoli centralnej ozdobioną literą „e” w kolorze niebieskim.

Dywaniki welurowe i gumowe, fartuchy przeciwbłotne przednie i tylne, funkcjonalne i praktyczne dodatki do wnętrza samochodu (wieszak samochodowy na ubrania i uchwyt na tablet, składany stolik i praktyczny uchwyt mocowany na oparciu przedniego fotela) oraz akcesoria do przewożenia ładunków (relingi dachowe, uchwyt na rowery i narty, uchwyt na sprzęt wodny i uniwersalne boxy samochodowe), akcesoria samochodowe dla dzieci lub czworonożnych pupili (foteliki dziecięce i kojec dla psa) oraz akcesoria zapewniające bezpieczeństwo (alarm samochodowy i asystent parkowania tyłem, śruby zabezpieczające do kół oraz zestaw pierwszej pomocy i zestaw awaryjny) uzupełniają bogatą ofertę akcesoriów.

Ponadto w ofercie dostępne są również akcesoria do ładowania samochodów elektrycznych: od kabli do ładowania po ładowarkę easyWallbox oraz od stacji ładowania eProwallbox – opracowanej we współpracy z Free2Move eSolutions – po uniwersalne ładowarki, nie zapominając o praktycznych akcesoriach takich, jak torba na ładowarkę czy bęben kablowy.

*Zużycie energii elektrycznej modelu Jeep® Avenger z napędem elektrycznym kWh/100km: 15,9-15,4; emisja CO2 g/km: 0. Wartości homologacji typu określone na podstawie cyklu mieszanego WLTP, zaktualizowane w marcu 2023 r. Podane wartości służą do celów porównawczych.

Ważne: rzeczywiste wartości zużycia energii elektrycznej mogą znacznie odbiegać i mogą różnić się w zależności od warunków użytkowania i od różnych czynników, takich jak: zamontowane opcje, częstotliwość ładowania elektrycznego na liczbę przejechanych kilometrów, temperatura otoczenia, styl jazdy, prędkość, masa całkowita, korzystanie z określonego wyposażenia (klimatyzacja, ogrzewanie, radio, nawigacja, światła itp.), rodzaj i stan opon, warunki drogowe, zewnętrzne warunki klimatyczne itp.

Zasięg w pełni elektrycznego Jeepa® Avengera wynosi: 400-394 km. Wartości homologacji typu określone na podstawie cyklu mieszanego WLTP, zaktualizowane w marcu 2023 r. Podane wartości służą do celów porównawczych.

Ważne: rzeczywisty zasięg może znacznie odbiegać i może różnić się w zależności od: zamontowanych opcji, warunków użytkowania samochodu (stylu jazdy, prędkości, masy całkowitej itp., korzystania z określonego wyposażenia typu klimatyzacja, ogrzewanie itp. rodzaju opon, warunków drogowych, zewnętrznych warunków klimatycznych). Więcej szczegółowych informacji dotyczących zasięgu w pełni elektrycznego Jeepa® Avengera oraz poszczególnych czynników mających wpływ na zasięg elektryczny można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej marki Jeep®.

 


Autor: Stellantis

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
JeepGrandCherokee (4).jpg
2024-06-17 08:00:00
Jeep Grand Cherokee Summit Reserve – wersja dla wymagających

Limitowana ilość – dostępnych na polskim rynku jest tylko około 100 sztuk modelu Jeep Grand Cherokee 4xe PHEV, oferującego w standardzie wyposażenie, za...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
JeepWagoneerS (2).jpg
2024-06-03 09:24:00
Jeep Wagoneer S 2024 – pierwszy globalny SUV z napędem elektrycznym

Jeep Wagoneer S zapewnia imponujące osiągi, do których należy moc wynosząca 600 KM i moment obrotowy ponad 800 Nm zapewniający błyskawiczne przyspieszenie od...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Avenger4xe (4).jpg
2024-05-22 19:48:00
Nowy Jeep® Avenger 4xe z napędem na wszystkie koła

Ekskluzywny napęd Jeepa na wszystkie koła pozwala, aby napęd 4x4 był zawsze dostępny wtedy, gdy jest potrzebny, bez kompromisów w kwestii zużycia paliwa.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
JeepRenegadeCompasse-hybrid2024 (2).jpg
2024-04-02 16:47:00
Jeep Renegade i Compass e-Hybrid

Jeep® Renegade i Jeep Compass MY24, w najnowszej wersji e-Hybrid, prezentujące zaawansowaną technologię silników hybrydowych to gwiazdy wydarzenia e-Hybrid...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
jeep.jpg
2024-01-18 17:23:00
Elektryczny Jeep Wagoneer S

Marka Jeep świętuje kolejny rok nowości 2024, przygotowując się do wprowadzenia na rynek swojego pierwszego globalnego pojazdu o napędzie w pełni elektrycznym.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 15
DILERZY
JEEP ADF AUTO SP. Z O.O.

KARKONOSKA 45

53-015 Wrocław

fax 71 3343027

tel: 71 3343000

SZCZEGÓŁY
JEEP AUTO DIUG

POZNAŃSKA 74

76-200 Słupsk

fax 59 8489999 wewn

tel: 59 8489999

SZCZEGÓŁY
AUTO FRELIK ANNA FRELIK SP.K.
JEEP AUTO FRELIK ANNA FRELIK SP.K.

SZOSA CHEŁMIŃSKA 214

87-800 Toruń

tel: 56 6545452

SZCZEGÓŁY
AUTO FRELIK ANNA FRELIK SP.K.
JEEP AUTO FRELIK ANNA FRELIK SP.K.

NOWOTORUŃSKA 27

85-839 Bydgoszcz

tel: 52 3208300

SZCZEGÓŁY
JEEP AUTO SKACZKOWSKI MAREK SKACZKOWSKI

M. OCZAPOWSKIEGO 3

01-843 Warszawa

tel: 22 8642707

SZCZEGÓŁY
JEEP AUTO SKACZKOWSKI MAREK SKACZKOWSKI

POZNAŃSKA 32 Mory

05-850 Warszawa

fax 22 7221167

tel: 22 7221199

SZCZEGÓŁY
JEEP AUTO TIM JANECZKO SP. Z O.O.

OLESKA 152

45-239 Opole

fax 77 4008841 wewn

tel: 77 4008840

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 6
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI