motomaniacy
TECHNOLOGIA ELEKTRYCZNA
POWRÓT
8 grudnia 2017 16:49

Następca SAAB-a 9-3 to NEVS EV

Następca SAAB-a 9-3 to NEVS EV

NEVS Tianjin rozpoczął produkcję modelu NEVS 90-3 (dawny Saab 9-3) wyznaczając nowy etap, przechodząc od projektów do produkcji.


Jest to ważny krok w realizacji wizji NEVS, aby kształtować mobilność w bardziej zrównoważonej formie i rozpocząć dostarczanie pojazdów elektrycznych.

Roczna zdolność produkcyjna wynosi obecnie 50000 pojazdów elektrycznych w fazie I projektu, a 220 000 w fazie drugiej.

NEVS współpracują z 3 generacjami pojazdów elektrycznych z centrami innowacji i rozwoju w Chinach i Szwecji. Druga i trzecia generacja zostaną opracowane w ścisłej współpracy z DiDi Chuxing. Ponieważ przemysł samochodowy szybko się zmienia, nie tylko od konwencjonalnych samochodów do pojazdów elektrycznych, ale także pojazdów autonomicznych oraz obsługujących nowe modele biznesowe.

Jako wiodąca na świecie, zdywersyfikowana platforma mobilności DiDi przewiduje, że do 2020 r. na jej platformie będzie powstawać 1 milion samochodów elektrycznych. Jako główny partner, NEVS dostarczy DiDi ekonomiczne i wysokiej jakości pojazdy elektryczne.

Ponadto DiDi, GEIDCO (Global Energy Interconnection Corporation) i NEVS zainicjowały Joint Venture - GNEVS (Global New Energy Vehicle Service Company Limited), spółkę - która zapewni usługi i infrastrukturę dla rosnącej liczby pojazdów elektrycznych. Ta struktura ułatwi obsługę pojazdów elektrycznych.

Firma NEVS twierdzi, że już otrzymała tysiące zamówień na nowy samochód. Elektryczny model 9-3 pokona maksymalnie 300 km na pełnym ładowaniu.

Na razie producent nie podaje żadnych innych szczegółów technicznych.

 


Autor: NEVS/Z.J.

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI