motomaniacy
TECHNOLOGIA ELEKTRYCZNA
POWRÓT
25 listopada 2021 16:08

Kolejne elektryczne Nissany e-NV200 we flocie InPost

Kolejne elektryczne Nissany e-NV200 we flocie InPost

Blisko 260 elektrycznych Nissanów e-NV200 uzupełni jeszcze w tym roku flotę pojazdów firmy InPost.


Zeroemisyjne pojazdy dostawcze Nissana po raz kolejny zostały docenione przez wiodącą firmę z branży kurierskiej, InPost. Po pozytywnych doświadczeniach związanych z użytkowaniem zakupionych w 2020 roku Nissanów e-NV200 XL Voltia 8 m3, lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie zdecydował się na poszerzenie floty o kolejne bezemisyjne vany Nissana, tym razem w jeszcze większej odmianie. Do firmy InPost trafiło już ponad 100 egzemplarzy e-NV200 w powiększonej wersji XL Voltia 10 m3, a kolejne zostaną dostarczone do końca tego roku. To właśnie możliwość powiększenia przestrzeni ładunkowej kompaktowego e-NV200 do imponujących 10 m3 dała Nissanowi znaczącą przewagę nad konkurencją i w głównej mierze przyczyniła się do decyzji firmy InPost o zakupie właśnie takich pojazdów.

Kurierzy firmy InPost od zeszłego roku mają do dyspozycji ponad 30 bardziej kompaktowych Nissanów w odmianie XL Voltia 8 m3, a pracownicy techniczni zajmujący się utrzymaniem paczkomatów w czystości poruszają się vanami e-NV200 w klasycznej wersji. Wraz z samochodami zamówionymi w tym roku będą się one składać na całkowitą liczbę ponad 300 elektrycznych pojazdów marki Nissan. To kolejny krok w kierunku rozwoju konceptu „Green City” – zainicjowanego przez InPost pakietu nowoczesnych usług dla miast, który realizowany jest już w Sopocie, Rzeszowie, Łodzi, Krakowie, Kielcach, Wałbrzychu, Częstochowie i Zielonej Górze, a do końca roku program obejmie łącznie kilkadziesiąt miast w Polsce.

Nissan e-NV200 to nie tylko zerowa emisja CO₂ do atmosfery czy niemal bezgłośna praca, ale także duże ułatwienie dla pracy kurierów. Dzięki wydłużeniu nadwozia i podwyższeniu dachu kurierzy mają możliwość swobodnej pracy w pozycji stojącej. Niski próg załadunku i ładowność 533 kg pozwalają na umieszczenie w wersji XL Voltia 10 m3 aż 3 europalet, zachowując kompaktowe wymiary pojazdu ułatwiające manewrowanie w ciasnych, miejskich uliczkach. Wygodę użytkowania samochodu znacząco poprawia bogate wyposażenie, takie jak bezkluczykowy system dostępu, automatyczna klimatyzacja, automatycznie regulowane lusterka czy podgrzewane fotele i kierownica. Wyposażenie to, często kojarzone z wyższej klasy samochodami osobowymi, wciąż jest rzadkością w segmencie pojazdów dostawczych.

„Cieszymy się, że InPost po raz kolejny zaufał naszej firmie i ponownie wybrał Nissany e NV200 jako pojazdy dostawcze do swojej elektrycznej floty. Z doświadczenia licznych klientów – nie tylko w Polsce – wiemy, że ten kompaktowy van idealnie sprawdza się w realizacji tzw. dostaw ostatniego odcinka. Jesteśmy dumni, że poprzez tę współpracę Nissan może być częścią inicjatywy „Green City” i przyczyniać się do ograniczania emisji CO₂ i hałasu w polskich aglomeracjach. Jako producent, który ponad 10 lat temu zrewolucjonizował rynek masowo produkowanych samochodów elektrycznych, nie spoczywamy na laurach i będziemy nadal rozwijać naszą gamę bezemisyjnych modeli. Segment w pełni elektrycznych lekkich pojazdów użytkowych ewoluuje w szybkim tempie, a my czujemy się zobowiązani, aby sprostać wymaganiom wszystkich klientów poszukujących innowacji dla swoich firm” – powiedział Maciej Klenkiewicz, dyrektor zarządzający Nissan Sales CEE.

Nissan e-NV200 wyposażony jest w akumulator litowo-jonowy o pojemności 40 kWh, który zapewnia realny zasięg ponad 200 km. Można go szybko naładować prądem stałym za pomocą złącza CHAdeMO (od 0 do 80% w około 50 minut) lub półszybkiej ładowarki 6,6 kW w 7,5 godziny, a wydajność całego układu napędowego znacząco poprawia system pasywnego chłodzenia oraz podgrzewania akumulatora w zależności od temperatury. Samochody będą częściowo ładowane w bazach InPostu przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii oraz podczas postoju niezbędnego na uzupełnienie paczkomatów, przy których firma InPost sukcesywnie uruchamia kolejne punkty ładowania pojazdów elektrycznych.

„Nasz cel na ten rok to 300 elektrycznych samochodów we flocie InPost. Dzięki temu Warszawa stanie się już niebawem pierwszym miastem, gdzie dostawy do Paczkomatów będą realizowane w pełni przez elektryczne samochody. Rosnąca sieć Paczkomatów InPost w całej Polsce sprawia, że potrzebujemy sprawniejszych, ale też ekologicznych dostaw. Dostawy wielu przesyłek do jednego Paczkomatu ograniczają ruch w mieście i zmniejszają emisję CO2, ale my podnosimy poprzeczkę coraz wyżej i realizujemy dostawy bez generowania spalin czy lokalnych zanieczyszczeń. Minimalizujemy nasz wpływ na środowisko, a jako rynkowy lider wyznaczamy kierunek i mobilizujemy innych do działania w tym obszarze” – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

W roku 2022 rozpocznie się sprzedaż nowego lekkiego pojazdu użytkowego w gamie Nissana. Townstar, łączący wszystkie zalety modelu e-NV200 z najnowszymi obowiązującymi na rynku trendami, dostępny będzie zarówno w klasycznej odmianie benzynowej, jak i w pełni elektrycznej, wyposażonej w akumulator o pojemności 44 kWh zapewniający 285 km zasięgu w cyklu mieszanym według WLTP*.

###

* Dane szacunkowe. Dokładne parametry zostaną podane po zakończeniu procesu homologacji.

 

InPost. Przy paczkomatach staną stacje ładowania

InPost we współpracy z GreenWay Polska rozpoczął budowę sieci stacji ładowania dla samochodów elektrycznych. Stacje znajdą się w centrach dystrybucyjnych InPost oraz przy Paczkomatach.

– InPost jest najnowocześniejszą firmą logistyczną w Europie pod względem innowacyjnych, ekologicznych rozwiązań i nie spoczywamy na laurach. Mamy największą w Europie sieć punktów odbioru przesyłek poza domem – dzięki czemu codziennie ograniczamy emisję CO2 o 75% w porównaniu do dostaw kurierskich. Mamy jedną z największych w Polsce flot samochodów elektrycznych i bardzo mocno inwestujemy w jej rozbudowę. Instalujemy panele fotowoltaiczne, aby Paczkomaty InPost były autonomiczne i ekologiczne, dodatkowo otoczone są antysmogową kostką. Teraz robimy kolejny krok – stacje ładowania samochodów elektrycznych. W przyszłości Paczkomat InPost będzie nie tylko wielousługowym punktem pozwalającym odbierać i nadawać przesyłki oraz realizować różnego rodzaju usługi – ale także autonomiczna stacja ładowania, gdzie będzie można naładować telefon, hulajnogę czy samochód – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Przygotowując się do elektryfikacji floty, InPost jeszcze latem tego roku przeprowadził przetarg na budowę infrastruktury, dostawę i montaż stacji ładowania oraz zarządzanie i serwis we wszystkich swoich centrach logistycznych. Był to jak dotąd największy przetarg branży elektromobilnej w Polsce.

W ramach projektu GreenWay Polska dostarczy i zainstaluje w centrach logistycznych InPost stacje ładowania AC oraz DC. Firma będzie się także zajmować zarządzaniem ładowarkami i ich serwisem.

– Elektryfikacja floty samochodowej to nie tylko kupno samochodów. Wymaga ona także przygotowań na poziomie infrastruktury ładowania. Współpraca z InPost to największy jak do tej pory projekt elektromobilny dla biznesu w Polsce. Cieszymy się, że możemy pomóc naszym partnerom realizować ambitne cele minimalizowania śladu węglowego – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska.

Ponadto InPost powiększa flotę o kolejne kilkaset pojazdów elektrycznych, w tym ponad 250 Nissanów e-NV200 oraz 10 eSprinterów w Mercedes Benz, które dołączyły do obecnej floty samochodów elektrycznych InPost. Samochody będą wykorzystywane przez kurierów oraz na potrzeby dostaw do Paczkomatów® w miastach partnerskich programu Green City. To dla InPost kolejny krok rozwoju konceptu „Green City” – czyli pakietu nowoczesnych usług dla miast, który realizowany jest już w Sopocie, Rzeszowie, Łodzi, Krakowie, Kielcach, Wałbrzychu, Częstochowie, Rybniku, Białymstoku, Chełmie, Wrocławiu, Bytomiu, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze.

 


Autor: Nissan/RynekInfrastruktury.pl

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
Nissan e-POWER - 11.JPG.jpg
2024-02-01 17:23:00
e-POWER coraz popularniejszy!

Nissan sprzedał w Europie już 100000 pojazdów z tym wyjątkowym, innowacyjnym napędem.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Nissan X-Trail Mountain Rescue  Exterior (10).jpg
2024-01-19 14:20:00
Koncepcyjny Nissan X-Trail Mountain Rescue – napęd e-4ORCE

Tej zimy Nissan wprowadza na europejskie stoki narciarskie unikatową technologię napędu na cztery koła e-4ORCE w postaci koncepcyjnego modelu X-Trail...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Trim & Chassis Final Line Qashqai e-Power and Juke HEV.jpg
2023-12-30 13:10:00
Magiczna liczba trzy – Nissan przyspiesza przejście na napęd elektryczny

Nissan ogłosił kolejne dwa modele samochodów elektrycznych, które będą produkowane w Wielkiej Brytanii.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
What van 2024 awards - logo.jpg
2023-12-18 18:35:00
Nissan - podwójny triumf w konkursie What Van? Awards 2024

Nissan Townstar odniósł imponujący, podwójny sukces w konkursie What Van? Awards 2024 w Wielkiej Brytanii.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
231020_Nissan_JMS23_Hyper_Force_Press_Image_005-source.jpg
2023-10-26 14:36:00
Nissan - elektryczny supersamochód nowej generacji o wyczynowych osiągach: Hyper Force Concept

Nissan przewiduje przyszłe potrzeby i zmiany stylu życia klientów oraz proponuje fascynującą serię wyjątkowych koncepcyjnych samochodów elektrycznych z...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 28
DILERZY
NISSAN A&M Knedler

Dojazdowa 14 d

82-300 Elbląg

fax 55 230 40 11

tel: 55 230 40 12

SZCZEGÓŁY
NISSAN ABT Autoniss

Kielecka 67

26-610 Radom

fax 48 383 09 82

tel: 48 383 09 83

SZCZEGÓŁY
NISSAN ABT Autoniss

Droga Męcz. Majdanka 74A

20-325 Lublin

fax 81 749 86 75

tel: 81 749 86 70

SZCZEGÓŁY
NISSAN ABT Autoniss

Krakowska 161

25-705 Kielce

fax 41 366 48 77

tel: 41 366 48 77

SZCZEGÓŁY
NISSAN AUTO ŁÓDŹ

Brzezińska 28

Łódź

fax 42 233 0001

tel: 42 233 00 00

SZCZEGÓŁY
NISSAN Autonix

Rejtana 67

35-959 Rzeszów

fax 17 852 26 50

tel: 17 852 47 94

SZCZEGÓŁY
NISSAN BILEX

Bugajska 6/8

42-200 Częstochowa

fax 34 366 23 14

tel: 34 366 43 00

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 7
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI