motomaniacy
FINANSE I UBEZPIECZENIA
POWRÓT
22 sierpnia 2016 15:21

Pierwsze w Polsce ubezpieczenie komunikacyjne oferowane w komórce przez bank

Pierwsze w Polsce ubezpieczenie komunikacyjne oferowane w komórce przez bank

Ubezpieczenia na wyciągnięcie ręki są możliwe dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu Banku Millennium, które umożliwia klientom banku zakup ubezpieczenia komunikacyjnego w pełni online – w aplikacji mobilnej lub w serwisie transakcyjnym Millenet. Zależnie od potrzeb klienci otrzymają ofertę z palety marek mtu24.pl, You Can Drive lub ERGO Hestii.


ERGO Hestia została wybrana przez Bank Millennium m.in. ze względu na atrakcyjne warunki dla szerokiej grupy klientów i zaawansowanie technologiczne. Ubezpieczyciel zakłada, że rozwiązanie w postaci aplikacji mobilnej będzie w pierwszej kolejności wykorzystywane przez młodsze pokolenie, które wyrosło z telefonem w ręku. ERGO Hestia podążając za nowymi trendami i badając zachowania konsumentów koncentruje się właśnie na pokoleniu „Y”. Dlatego nowy sposób sprzedaży ubezpieczeń jest adresowany do ludzi preferujących bezpośrednie formy zakupu wszelkich dóbr i usług, w tym także ubezpieczeń. To odpowiedź Grupy ERGO Hestia na potrzebę tych klientów, dla których internet i urządzenia mobilne są naturalnym środowiskiem.

Decyzja o współpracy z Bankiem Millennium jest konsekwencją naszych dotychczasowych działań – obydwie firmy od lat nastawione są na wdrażanie przełomowych rozwiązań technologicznych dla swoich klientów – tłumaczy Małgorzata Harasimiuk–Grodzka, Dyrektor Biura Direct ERGO Hestii. W strategii Grupy ERGO Hestii obok podstawowego kanału agencyjnego równolegle rozwijamy model sprzedaży ubezpieczeń w formule direct. Dotyczy to znanych na rynku produktów z oferty mtu24.pl oraz You Can Drive. Cieszy nas, że współtworzymy pierwsze w Polsce rozwiązanie umożliwiające zakup wybranego ubezpieczenia od początku do końca w telefonie za pośrednictwem banku. To równoległa droga obok naszego głównego kanału dystrybucji ubezpieczeń przez pośredników, gdzie dzięki wdrażanemu właśnie rozwiązaniu iHestii, stawiamy głównie na rozbudowane doradztwo – dodaje Małgorzata Harasimiuk–Grodzka.

Pierwszy raz w branży bankowej wykorzystana została technika skanowania kodu graficznego Aztec z dowodu rejestracyjnego pojazdu. Dzięki temu zakup ubezpieczenia jest intuicyjny i szybki.

Oprócz standardowego OC klienci mają też do wyboru kilka wariantów Autocasco, różniących się m.in. zakresem zdarzeń objętych ochroną, metodą likwidacji szkody czy zakresem terytorialnym. W ramach Autocasco będą mogli skorzystać z AC mini, które obejmuje swoim zakresem szkody częściowe i całkowite spowodowane działaniem żywiołów lub kradzieżą.

Dodatkowo klienci mają również możliwość rozszerzenia polisy o popularne ubezpieczenia typu Assistance (obowiązujące w Polsce lub za granicą), NNW czy też ubezpieczenie szyb, które chroni także zniżki na AC w razie uszkodzenia szyby.

Wybór pierwszego partnera projektu nie był przypadkowy. Szukaliśmy oferty, która obejmie jak najszerszą grupę klientów Banku Millennium. Produkty naszego partnera  pozwalają nam zaoferować atrakcyjne warunki ubezpieczenia zarówno zamożnym klientom, jak i tym posiadającym pojazdy średniej klasy. Dobre warunki ubezpieczenia znajdą też u nas młodzi kierowcy. Rozpoczynamy od ubezpieczeń komunikacyjnych, ale pracujemy już nad rozszerzeniem oferty o ubezpieczenia podróżne. Kolejnym krokiem będą ubezpieczenia mieszkaniowe  – mówi Tomasz Misiak, Dyrektor Departamentu Marketingu Bankowości Detalicznej w Banku Millennium.

Dzięki połączeniu możliwości instytucji należących do liderów branży ubezpieczeniowej i bankowej  klienci mają dostęp do ubezpieczeń z puli marek ERGO Hestii, które można będzie nie tylko szybko wybrać, ale jednocześnie łatwo opłacić, chociażby dzięki możliwości rozłożenia składki na 12 płatności bez dodatkowych opłat. Daje to dodatkowe możliwości klientom np. wybrania szerszego zakresu ubezpieczenia. To również odpowiedź na zmiany cen ubezpieczeń na rynku – dzięki rozłożeniu składki na miesięczne płatności będą one mniej odczuwalne dla klientów. Przy wyborze płatności jednorazowej klient może wybrać, czy chce dokonać płatności z konta czy karty kredytowej.


Autor: Ergo Hestia

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
DILERZY
Walder Grudziądz
TOYOTA Walder Grudziądz

Porucznika Krzycha 3

86-300 Grudziądz

tel: 56 300 03 93

SZCZEGÓŁY
Trójmiasto
LEXUS Trójmiasto

Aleja Grunwaldzka 270 vis a vis Alchemia

80-314 Gdańsk

tel: (58) 380 30 30

SZCZEGÓŁY
KRAKÓW-ZAKOPIAŃSKA
KRAKÓW-ZAKOPIAŃSKA

Zakopiańska 68

30-418 Kraków

tel: +48 12 390 76 45

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI "DEX-POL" Wróblowie Sp. J.

Granitowa 1

59-300 Lublin

fax 76 72 86 550 we

tel: 76 74 63 999

SZCZEGÓŁY
MAZDA "Kozłowski” Jan Kozłowski

Struga 31b

70-777 Szczecin

tel: 91 464 48 81

SZCZEGÓŁY
SUBARU „Wawrosz” spółka jawna

Warszawska 158

43-300 Bielsko-Biała

tel: 33 827 10 30

SZCZEGÓŁY
SKODA A.MACHUDERA Andrzej Machudera Sp. z o.o.

Ozorkowskie Przedmieście 73

99-100 Łęczyca

tel: 24 721 50 88

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 200
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI