motomaniacy
DROGI
POWRÓT
2 lipca 2020 17:42

Już ćwierć miliona aut korzysta w AmberGO!

Już ćwierć miliona aut korzysta w AmberGO!

Dlaczego warto korzystać z automatycznego systemu płatności AmberGO?


AmberGO to system płatności za przejazd AmberOne Autostradą A1 oparty na automatycznym rozpoznawaniu tablic rejestracyjnych przez kamery wideo.

Pod koniec czerwca w AmberGO było zarejestrowanych 249 807 pojazdów, w czerwcu prawie 20% transakcji dziennych odbywało się przy użyciu płatności automatycznych. Liczba użytkowników stale rośnie, co sprawia, że optymistycznie patrzymy na sezon wakacyjnych podróży. Im więcej użytkowników płatności automatycznych, tym bardziej sprawny jest przejazd przez bramki.

Przepustowość bramek AmberGO jest trzykrotnie większa niż bramek z tradycyjnymi metodami płatności. Bramki w systemie AmberGO są w stanie obsłużyć ponad 600 pojazdów na godzinę, bramka zjazdowa w systemie tradycyjnym obsługuje maksymalnie 200 pojazdów na godzinę.

Użytkownicy AmberGO mogą korzystać ze wszystkich bramek: dedykowanych tylko dla AmberGO oraz tradycyjnych (czyli równolegle obsługujących płatności AmberGO, kartą lub gotówką). Na każdym węźle jest przynajmniej jedna bramka dedykowana tylko dla AmberGO, a na głównych placach poboru opłat w Rusocinie (Gdańsk) i Nowej Wsi (Toruń) może działać do trzech bramek dedykowanych.

Należy podkreślić fakt, że aby system AmberGO miał wpływ na rozładowanie kolejek przed Placami Poboru Opłat w Rusocinie i Nowej Wsi, niezbędne jest osiągnięcie poziomu 30-40% transakcji przy wykorzystaniu AmberGO na tych Placach. To dlatego, przy obecnym poziomie użytkowników, podczas wakacyjnych szczytów wszystkie bramki także te dedykowane AmberGO mogą obsługiwać płatności AmberGO i płatności tradycyjne, tj. kartę lub gotówkę.

Aktualnie AmberGO obsługują dwie aplikacje płatnicze (SkyCash i Autopay, a dodatkowo usługa Autopay dostępna jest w aplikacji Banku Millennium oraz aplikacji nveloBank), ale system jest stale rozbudowywany i już wkrótce dołączą do niego kolejne banki, wybrani operatorzy kart flotowych oraz inni dostawcy płatności elektronicznych.

Dołączenie do systemu jest bardzo proste, a korzyści są bezsporne. AmberGO to oszczędność czasu i troska o środowisko: zmniejszenie utrudnień w ruchu to mniejsze zużycie paliwa, płatność online to brak papierowego biletu i paragonu. To również bezpieczeństwo: płatność jest całkowicie bezkontaktowa. W obecnej sytuacji – zagrożenia koronawirusem - korzystanie z AmberGO ma sens nawet w przypadku pojedynczych przejazdów Autostradą A1.

Skuteczność odczytu tablic rejestracyjnych przekracza już 98%. Jeśli zdarzy się jednak, że na wjeździe system nie odczyta poprawnie numeru rejestracji pojazdu zarejestrowanego w systemie AmberGO, należy pobrać bilet i na bramkach zjazdowych skorzystać z bramki tradycyjnej, jednocześnie informując inkasenta o sytuacji - transakcja AmberGO przy asyście inkasenta nadal przebiega dużo szybciej, niż przy tradycyjnej płatności. System AmberGO to praca zespołowa: współpraca użytkowników i operatora sprawia, że przejazd przez bramki autostradowe może być wygodny i szybki.

Stale obserwujemy zachowania kierowców jeśli chodzi o wykorzystanie bramek dedykowanych wyłącznie płatnościom automatycznym. Mimo, iż na autostradzie pojawili się kierowcy sezonowi, nie zauważyliśmy, aby odsetek kierowców błędnie wjeżdżających na bramki dedykowane znacząco wzrósł, cały czas utrzymuje się na podobnym poziomie.
Aktualnie prowadzimy badanie wśród kierowców dotyczę m.in. oznakowania bramek. Po zakończeniu badania przeanalizujemy jego wyniki i w razie konieczności wprowadzimy odpowiednie modyfikacje w oznakowaniu.

AmberGO jest wygodne również, gdy potrzebujesz faktury – możesz sam zadecydować jak często chcesz otrzymywać faktury – raz w miesiącu lub po każdym przejeździe. Możesz także włączać i wyłączać płatności automatyczne, status użytkownika zmienia się w ciągu ok. 15 minut po wprowadzeniu zmiany. Możesz zmieniać kartę płatniczą w zależności czy podróżujesz służbowo czy prywatnie.

AmberOne Autostrada A1 od lat prowadzi kolejne kampanie edukacyjne i społeczne pod hasłem „Bezpieczeństwo, moje drugie imię”. Dlatego w czasach epidemii również niezmiennie stawia na bezpieczeństwo.

Korzystajmy z AmberGO!

_____

My ze swojej strony również polecamy ten system, bo korzystamy z niego od czasu wprowadzenia systemu pilotażowego. Dziś system AmberGO jest udoskonalony i rzeczywiście ułatwia przejazd, bo nie musimy stać  w kolejkach przez bramkami.

motomaniacy.tv


Autor: GTC

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
DILERZY
Trójmiasto
LEXUS Trójmiasto

Aleja Grunwaldzka 270 vis a vis Alchemia

80-314 Gdańsk

tel: (58) 380 30 30

SZCZEGÓŁY
Walder Grudziądz
TOYOTA Walder Grudziądz

Porucznika Krzycha 3

86-300 Grudziądz

tel: 56 300 03 93

SZCZEGÓŁY
KRAKÓW-ZAKOPIAŃSKA
KRAKÓW-ZAKOPIAŃSKA

Zakopiańska 68

30-418 Kraków

tel: +48 12 390 76 45

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI "DEX-POL" Wróblowie Sp. J.

Granitowa 1

59-300 Lublin

fax 76 72 86 550 we

tel: 76 74 63 999

SZCZEGÓŁY
MAZDA "Kozłowski” Jan Kozłowski

Struga 31b

70-777 Szczecin

tel: 91 464 48 81

SZCZEGÓŁY
SUBARU „Wawrosz” spółka jawna

Warszawska 158

43-300 Bielsko-Biała

tel: 33 827 10 30

SZCZEGÓŁY
SKODA A.MACHUDERA Andrzej Machudera Sp. z o.o.

Ozorkowskie Przedmieście 73

99-100 Łęczyca

tel: 24 721 50 88

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 200
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI