motomaniacy
TECHNOLOGIA HYBRYDOWA
POWRÓT
20 marca 2020 16:51

Hyundai ELANTRA Nowej Generacji - także z napędem hybrydowym

Ekspresyjna sylwetka 4-drzwiowa w stylu coupe zaprojektowana z użyciem motywu Parametrycznej Dynamiki.


Hyundai ELANTRA Nowej Generacji wyróżnia się odważną filozofią designu Sensuous Sportiness, zelektryfikowanym napędem hybrydowym oraz pierwszym w segmencie zastosowaniem bezprzewodowej łączności z Android Auto i Apple Car Play. Produkcja modelu ELANTRA Nowej Generacji rozpocznie się na jesieni w fabryce Ulsan w Korei oraz w Alabamie w Stanach Zjednoczonych.

 

Hyundai Elantra Nowej Generacji - najważniejsze cechy

- Opcjonalny dla modelu ELANTRA Cyfrowy Klucz pozwoli przy użyciu smartfona lub karty NFC na otwieranie i zamykanie samochodu, uruchomienie silnika i rozpoczęcie jazdy bez fizycznego kluczyka.

- Rozpoczęcie produkcji jesienią w fabryce Ulsan w Korei oraz Hyundai Motor Manufacturing Alabama w Stanach Zjednoczonych.

- Rozbudowany system rozpoznawania komend głosowych w języku naturalnym wykorzystujący technologie Speech-to-meaning oraz Deep Meaning Understanding

- Bogaty pakiet systemów SmartSense z zakresu bezpieczeństwa i wygody

- Dwa nowe wyświetlacze o przekątnej 10,25 cala schowane pod jedną taflą szkła.

- Sprzedaliśmy w USA ponad 3,4 miliona sztuk modelu ELANTRA i ponad 13,8 miliona sztuk tego modelu na całym świecie. - Zupełnie nowy, urzekający wygląd samochodu dostarczy emocje nowej generacji nabywców. Natomiast w środku użytkownicy pokochają wszystkie zastosowane najnowsze technologie - Brian Smith, Dyrektor Operacyjny Hyundai Motor America.

Hyundai ELANTRA Nowej Generacji to samochód dla Klientów pragmatycznych i rozsądnych, a przy tym awangardowych i nowoczesnych. Ten odważny i niestandardowy sposób myślenia widoczny jest w postępowej i ekscytującej nowej generacji modelu ELANTRA.

Aby uzyskać nowy wygląd czterodrzwiowego coupe, inżynierowie i projektanci Hyundai wydłużyli, obniżyli i poszerzyli samochód w porównaniu z modelem szóstej generacji. ELANTRA Nowej Generacji ma 5,5 cm długości całkowitej i 2 cm rozstawu osi, a całkowita szerokość została zwiększona o 2,5 cm. Całkowita wysokość zmalała o 2 cm, a przednią część maski odsunięto o prawie 5 cm. Te niewielkie zmiany radykalnie zmieniły kształt samochodu. Większość kluczowych wymiarów wnętrza również wzrosła.

 

Filozofia Sensuous Sportiness zdefiniowana poprzez design Parametrycznej Dynamiki

Parametryczna dynamika to określenie, które opisuje pełen ekspresji wygląd modelu ELANTRA Nowej Generacji. Podobnie jak pierwsza generacja, siódma generacja modelu ELANTRA ma wyrazisty charakter. Świeża estetyka samochodu została uzupełniona niekonwencjonalnymi liniami oraz frontem, które łamią tabu w branży motoryzacyjnej. ELANTRA Nowej Generacji wyróżnia się sylwetką, która wygląda jak połączenie geometrycznych kryształów oraz podzielonych powierzchni, dzięki czemu wzbudza silne emocje. Połączenie trzech linii w jednym punkcie jest jedną z cech szczególnych pełnego kolorów designu Parametrycznej Dynamiki. Wykorzystanie tego w projekcie było śmiałym zabiegiem i idealnie oddaje „awangardowego ducha” modelu.

W przedniej części nadwozia znalazł się charakterystyczny dla marki Hyundai szeroki kaskadowy grill, którego wzór przypomina parametryczne kamienie szlachetne. W grill zostały wkomponowane kierunkowskazy, które płynnie łączą się z przednimi reflektorami nadając wyrazistego charakteru przedniej części nadwozia. Bardziej wysunięta do przodu maska została wydłużona, a jej linia została poprowadzona niżej. Wyraziste przetłoczenia znajdują się nie tylko na masce, lecz biegną wzdłuż całego boku nadwozia. Poszczególne elementy nadwozia sprawiają wrażenie parametrycznych powierzchni znanych z oszlifowanych klejnotów. Całości dopełniają specjalnie dobrane felgi aluminiowe w rozmiarze 15, 16 lub 17 cali. Za tylnymi bocznymi oknami znajduje się czarna wstawka, która pomaga w uzyskaniu wyglądu przypominającego coupe. Dynamicznie opadająca linia dachu płynnie przechodzi w wyraziste przetłoczenia, które ciągną się aż do klapy bagażnika. Natomiast w tylnej części nadwozia znajduje się charakterystyczna listwa świetlna w kształcie litery „H”, która śladem świetlnym nawiązuje do logotypu Hyundai.

Wnętrze w stylu Immerysjnego Kokonu otacza kierowcę niczym kokpit samolotu. Zlokalizowany w dolnej w części kokpitu otaczający kierowcę szeroki pas biegnie od drzwi przez deskę rozdzielczą do tunelu środkowego. Do dyspozycji kierowca ma harmonijnie połączone taflą szkła dwa ekrany o przekątnej 10,25 cala, które podkreślają futurystyczny charakter samochodu. Pierwszy z ekranów służy jako cyfrowe zegary, a za pomocą drugiego, dotykowego ekranu możliwa jest obsługa multimediów oraz systemu nawigacji. Dla poprawy widoczności i ergonomii ekran multimediów został zwrócony w stronę kierowcy, aby ułatwić korzystanie z niego. Wnętrze optycznie poszerza elegancka listwa, w której ukryte są nawiewy powietrza. Poniżej listwy znajduje się ambientowe oświetlenie, które może oświetlać wnętrze w jednym z 64 kolorów.

 

ELANTRA Hybrid

Po raz pierwszy ELANTRA dostępna będzie także z zelektryfikowanym hybrydowym układem napędowym. Nowy Hyundai ELANTRA Hybrid to kolejny model, który pokazuje zaangażowanie firmy w poszerzanie oferty pojazdów ekologicznych. Nowa ELANTRA Hybrid wyposażona jest w benzynowy 4-cylindorowy silnik 1.6 GDI pracujący w cyklu Atkinsona oraz elektryczny motor z magnesami trwałymi generujący moc 32 kW, który zasilany jest przez zlokalizowaną pod tylnymi siedzeniami baterię litowo-polimerową o pojemności 1,32 kWh. Maksymalna łączna moc układu napędowego wynosi 141 KM, a moment obrotowy wynosi 265 Nm. Silnik benzynowy współpracuje z 6-biegową dwusprzęgłową skrzynią biegów (6DCT), która zapewnia dobrą dynamikę.

 

Kompaktowa platforma K3 trzeciej generacji

Platforma trzeciej generacji dla samochodów Hyundaia znacząco poprawia ogólny wygląd, bezpieczeństwo, wydajność, osiągi oraz właściwości jezdne samochodu. Dzięki nowej platformie ELANTRA Nowej Generacji waży mniej, ma mniejsze spalanie oraz jest sztywniejsza w porównaniu do poprzedniego modelu. Zastosowanie nowej platformy pozwoliło również inżynieriom na obniżenie środka ciężkości, co też wpłynęło na poprawę właściwości jezdnych. Natomiast podczas kolizji, dzięki zastosowaniu wielu ścieżek rozpraszania energii poprawie uległo bezpieczeństwo.

 

Zalety nowej platformy K3 trzeciej generacji

Lepsze proporcje

Poprawa dzięki krótszemu zwisowi przedniemu

Większy rozstaw osi

Obniżona pozycja za kierownicą

Niżej położony środek ciężkości, który pozytywnie wpływa na stabilność jazdy oraz wrażenia z jazdy

Poprawa bezpieczeństwa, dzięki zastosowaniu wielu ścieżek rozpraszanie energii podczas kolizji czołowych

Ulepszona konstrukcja zawieszenia poprawiająca responsywność układu kierowniczego

Obniżenie i przesunięcie mocowania maski dla uzyskania wyglądu czterodrzwiowego coupe

Przystosowanie do zastosowania silników spalinowych oraz napędu hybrydowego

 

Prowadzenie

Zawieszenie w modelu ELANTRA Nowej Generacji jest sztywne lecz komfortowe i minimalizuje niepożądane przechyły nadwozia, jednocześnie maksymalizując pochłanianie nierówności drogi. Nowa ELANTRA Hybrid oferuje w pełni niezależne wielowahaczowe zawieszenie oraz standardowo wyposażona jest w 16 calowe felgi aluminiowe, dzięki czemu dostarcza jeszcze więcej emocji podczas dynamicznej jazdy. Niezależnie od tego, czy trasa wiedzie przez kręte górskie drogi czy autostradę ELANTRA Nowej Generacji jest zawsze gotowa.

 

Dynamika jazdy

Celem podczas projektowania modelu ELANTRA Nowej Generacji było stworzenie samochodu, którego prowadzenie będzie ekscytujące oraz zapewni emocje i przyjemność podczas jazdy. Połączenie nowej platformy oraz nowoczesnych układów napędowych sprawia, że samochód szybko reaguje na reakcje kierowcy oraz zapewnia stabilność i ciszę podczas jazdy autostradą. Dobra dynamika jazdy uzupełnia odważny wygląd zewnętrzny.

 

Przestronniejsze, ergonomiczne wnętrze

Eleganckie wnętrze modelu ELANTRA Nowej Generacji zapewnia wyjątkowy komfort, funkcjonalność i praktyczność. Pomimo eleganckiej linii dachu, która zazwyczaj ogranicza przestrzeń nad głową, w samochodzie jest więcej miejsca nad głową w pierwszym rzędzie, a z tyłu miejsca jest tyle samo co w poprzedniej generacji. Dłuższy rozstaw osi zapewnia więcej miejsca na nogi dla pasażerów z tyłu, a większy rozstaw kół zapewnia większą przestrzeń na wysokości ramion zarówno w pierwszym jak i drugim rzędzie. Pod kątem przestronności ELANTRA Nowej Generacji należy do liderów segmentu.


Dwa ekrany o przekątnej 10,25 cala

ELANTRA Nowej Generacji ma dwa ekrany umieszczone pod taflą szkła. Ekran cyfrowych zegarów może pracować w kilku trybach: użytkowym, wspomagania kierowcy oraz nawigacji. Opcjonalny system multimediów posiada użyteczną funkcję dzielenia ekranu, która pozwala na wyświetlanie większej ilości informacji jednocześnie. System nawigacji posiada możliwość wyświetlania widoku z lotu ptaka, a także przedstawia alternatywne trasy oraz aktualizuje je w czasie rzeczywistym. Dzięki zastosowaniu łączności z serwerami dostępna na pokładzie nawigacja pracuje w podobny sposób jak popularne aplikacje do nawigacji na smartfony. Standardowy ekran świetnie współpracuje z Android Auto oraz Apple Car Play, które po raz pierwszy w tym segmencie wykorzystują łączność bezprzewodową. ELANTRA Nowej Generacji oferuje również bezprzewodowe ładowanie smartfonów. Natomiast system Bluetooth umożliwia podłączenie dwóch urządzeń jednocześnie, jednego do połączeń telefonicznych, a drugiego do przesyłania muzyki.

 

Systemy bezpieczeństwa i funkcje wspomagania jazdy Hyundai SmartSense:

Asystent unikania kolizji czołowych (FCA) z wykrywaniem pieszych i rowerzystów

Asystent utrzymania pasa ruchu (LKA)

System monitorujący poziom koncentracji uwagi kierowcy (DAW)

Asystent świateł drogowych (HBA)

Kamera cofania (RVM) z dynamicznie wyświetlanymi linia pomocniczymi

Aktywny system monitorowania martwego pola (BCA)

Asystent bezpiecznego wysiadania (SEW)

Inteligentny tempomat (SCC)

Blue Link®

ELANTRA Nowej Generacji została wyposażona w system łączności Blue Link Hyundaia, który wykorzystuje wbudowaną telematykę, aby umożliwić kierowcom zdalne uruchomienie pojazdu i ustawianie temperatury wewnętrznej za pomocą aplikacji na smartfony MyHyundai. Aplikacja umożliwia także użytkownikom zdalne blokowanie lub odblokowywanie drzwi oraz znajdowanie pojazdu na zatłoczonym parkingu.

 

System rozpoznawania głosu

Rozbudowany system rozpoznawania poleceń głosowych w języku naturalnym wykorzystuje technologie Speech-to-meaning oraz Deep Meaning Understanding. Aby aktywować funkcje, kierowca musi jedynie użyć przycisku „Naciśnij i mów” na kierownicy i wypowiedzieć polecenie. Przykładowe polecenia wyglądają następująco : „Włącz klimatyzację”, „Ustaw nawiew na twarz” lub „Włącz podgrzewanie mojego fotela”. Istnieje również więcej żądań, które system może obsłużyć. Użytkownik może także zapytać przez Blue Link: „Jaka jest temperatura w St. Louis?”, „Kiedy jest Dzień Matki?”, „Znajdź najbliższy Starbucks” lub „Kto wygrał wczoraj grę L.A. King’s?”

 

Cyfrowy klucz

ELANTRA Nowej Generacji to pierwszy model marki Hyundai wyposażony w opcjonalny oparty na smartfonie cyfrowy klucz Hyundai. Klucz cyfrowy wykorzystuje dedykowaną aplikację mobilną, technologię komunikacji bliskiego zasięgu (NFC) i technologię Bluetooth Low Energy (BLE), aby umożliwić odblokowanie drzwi, uruchomienie silnika i obsługę bez fizycznego klucza za pośrednictwem odpowiednich smartfonów z systemem Android. Cyfrowy klucz umożliwia także bezpieczne udostępnianie wirtualnych kluczy rodzinie i znajomym.

Właściciele modelu ELANTRA Nowej Generacji mogą dostosować ustawienia pojazdu dostępne dla każdego udostępnionego wirtualnego klucza. Właściciel pojazdu może wstępnie ustawić czas użytkowania pojazdu lub ograniczyć korzystanie z niego tylko do niektórych funkcji podczas wypożyczania pojazdu, a wirtualne klucze można również zdalnie odebrać.

Uwaga: Specyfikacja modelu i wyposażenie zawarte w niniejszej informacji prasowej dotyczą wyłącznie rynku amerykańskiego i mogą się różnić w zależności od kraju.

 


Autor: Hyundai Motor Poland

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
all-new Hyundai Tucson (8).jpg
2020-09-15 08:55:00
Nowy Hyundai Tucson - rewolucyjna technologia i design

Awangardowy projekt Tucsona Nowej Generacji to nie ewolucja, lecz rewolucja, jeśli chodzi o design marki Hyundaia.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
hyundai_i20_ext_2-1610.jpg
2020-09-14 19:43:00
Hyundai - ceny i specyfikacje i20 Nowej Generacji

Hyundai i20 Nowej Generacji dostępny będzie w czterech wersjach wyposażenia: Classic, Classic Plus, Comfort i Premium.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
all-new Hyundai Tucson_2-1610 (1).jpg
2020-09-03 16:58:00
Hyundai Tucson Nowej Generacji

Design zewnętrzy określony mianem Parametrycznej Dynamiki został wyrażony odważnymi, kanciastymi powierzchniami oraz najwyższej klasy nowoczesnymi światłami...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Kona lights.jpg
2020-09-02 17:35:00
Hyundai Kona i całkowicie nowa Kona N Line

Nowa gama wydajniejszych układów napędowych została wzbogacona o jednostki napędowe z 48-woltowym napędem hybrydowym, który jest standardem dla silników...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Hyundai Kona Elektro Rekordversuch 2020-277.jpg
2020-08-14 19:31:00
Hyundai Kona Electric ustanowił rekord zasięgu pokonując 1026 km

Trzy wersje modelu Kona Electric były testowane na torze wyścigowym Lausitzring - wszystkie samochody w specyfikacjach fabrycznych pokonały ponad 1000 km.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 19
DILERZY
HYUNDAI "DEX-POL" Wróblowie Sp. J.

Granitowa 1

59-300 Lublin

fax 76 72 86 550 we

tel: 76 74 63 999

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI AUTO BROKER

MEŁGIEWSKA 10

20-209 Lublin

tel: 81 710 32 65

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI Auto Centrum Golemo

Podtatrzańska 3

34-400 Nowy Targ

tel: 18 264 05 54

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI Auto Centrum Lis

Częstochowska 211

62-800 Kalisz

tel: 62-766-78-00

e-mail:

slis@hyundai.pl
SZCZEGÓŁY
HYUNDAI Auto Centrum Lis

Władysława Jagiełły 18

62-510 Konin

tel: 063 233 00 20

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI Auto Club

Ustowo 56 (przy rondzie Hakena)

70-001 Szczecin

tel: 91 4 444 100

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI Auto Forum

WYSZOGRODZKA 114

09-400 Płock

fax 7 72 86 550 wew

tel: 76 74 63 999

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 10
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI