motomaniacy
SAMOCHODY KONCEPCYJNE
POWRÓT
16 czerwca 2020 17:12

Rimac - nowa linia produkcyjna - prototypu C_Two

Rimac Automobili ujawnił kolejny etap rozwoju całkowicie elektrycznego hipercar C_Two; nowa linia produkcyjna.


Oparta na niedawno otwartym zakładzie produkcyjnym Rimac w Veliko Trgovišće w Chorwacji linia przyspieszy produkcję prototypów C_Two niezbędnych do ostatecznej weryfikacji i testów zderzeniowych dla uzyskania światowej homologacji.
Montaż każdego C_Two zajmie teraz zespołowi około pięciu tygodni, co skróci czas produkcji o połowę w porównaniu z dotychczasową „produkcją gniazdową” i pozwoli na budowę czterech pojazdów miesięcznie przy pełnej wydajności.

Podczas, gdy prototypowy proces montażu trwa 5 tygodni, proces rozpoczyna się znacznie wcześniej w Rimac, ponieważ duża liczba komponentów i systemów jest produkowana we własnym zakresie i dostarczana na końcową linię montażową.
Do tej pory Rimac zmontował cztery wczesne prototypy pojazdów, ale dalszych 13 jest potrzebnych do testów i homologacji, a następnie kolejnych 10 samochodów seryjnych - z których większość zostanie wyprodukowana w tym roku.
Pełnoprawny proces homologacji, bez żadnych skrótów, trwa od trzech do czterech lat, od pierwszych koncepcji, przez pełne prototypy, aż po samochody na drodze.

Po wprowadzeniu nowej linii Rimac Automobili zacznie dostarczać samochody klientów w 2021 r., zamiast w 2020 r. -zgodnie z pierwotnym planem sprzed pandemii COVID. Ostateczna nazwa i wygląd samochodu zostaną ujawnione jeszcze w tym roku.

Nowa linia produkcyjna jest podzielona na pięć głównych stref, zaczynając od klejenia wszystkich wsporników i punktów mocowania. Dwie osoby w każdej kolejnej strefie dalej budują samochód kawałek po kawałku. 

Podzespoły, takie jak zespół napędowy, deska rozdzielcza lub chłodnica, są montowane z dala od linii i dostarczane jako kompletne do zamontowania.

Mate Rimac, założyciel i dyrektor generalny Rimac Automobili, powiedział:

- Ciężko pracowaliśmy, aby doprowadzić model C_Two do etapu, w którym jest teraz, i chcemy, aby nasi klienci na całym świecie mogli doświadczyć emocji o mocy 1914 KM - hipercara elektrycznego. Jedynym sposobem, w jaki możemy to zrobić, jest rygorystyczny proces testowania zderzeniowego, wymagający wielu różnych prototypów, z których każdy ma swój własny cel. Podczas gdy niektóre samochody jadą prosto z linii produkcyjnej do centrum testów zderzeniowych, inne używane do różnych testów walidacyjnych przed uderzeniem w ścianę. Tylko garść prototypów nie ulegnie awarii podczas tego programu. Ponieważ zwiększamy produkcję prototypów, ta nowa linia jest absolutnie niezbędną inwestycją, aby usprawnić proces i pomoże nam, gdy zaczniemy dostarczać klientom samochody od przyszłego roku.”


Autor: Rimac

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
09659129-a5b7-4ddc-b508-b216b3bd65cf.jpg
2019-12-17 19:10:00
Dwa prototypy RIMAC C TWO, będzie ich 17

Po latach opracowywania i szczegółowych symulacji komputerowych wykonywanych przez zespół inżynierów w Rimac z dumą dzieli się prototypowym programem...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
rimacctwo-electric-azure.jpg
2019-05-18 09:22:00
Hyundai Motor Group - partnerem Rimac Automobili

Hyundai Motor Group zainwestuje 80 milionów euro w firmę Rimac Automobili – 64 miliony euro zainwestuje Hyundai Motor, a pozostałe 16 milionów euro Kia Motors.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI