motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
15 września 2022 18:53

Zupełnie nowe GranTurismo. Z rodziną Maserati za kierownicą.

Zupełnie nowe GranTurismo. Z rodziną Maserati za kierownicą.

Nowe Maserati GranTurismo w wersjach Modena i Trofeo, wyposażonych w silnik V6 Nettuno, wyruszyło w drogę przed swoją oficjalną premierą.


GranTurismo to prawdziwa ikona włoskiej marki – ikona o niepowstrzymanej energii. Najnowsze coupé o wysokich osiągach przemierzyło już wiele kilometrów, a za jego kierownicą zasiadają kolejno wybrani pracownicy z rodziny Maserati.

Kolorystyka GranTurismo ma jedno konkretne przesłanie: symbolizuje powrót ikony Maserati stworzonej 75 lat temu. Wszystko zaczęło się od A6 1500 – modelu o rewolucyjnym duchu, prekursora niespotykanej wcześniej klasy samochodów. Maszyny, która wpłynęła zarówno na kształtowanie motoryzacyjnego krajobrazu na całym świecie, jak i na kolejne generacje drogowych aut Maserati.

Granturismo to sposób na życie w stylu 100% „made in Italy”: typ samochodu o wysokich osiągach odpowiedniego do pokonywania długich tras i odbywania wygodnych podróży.

Pomysł na granturismo zrodził się po II wojnie światowej, podczas włoskiego boomu gospodarczego, gdy Italia pokazała światu swoje wybitne produkty, swoją siłę, optymizm i beztroskie nastawienie, a także chęć do pracy – oraz do radości.

W tamtym historycznym momencie Maserati rozwiązało równanie, które wydawało się niemożliwe do rozwiązania: stworzyło nową koncepcję luksusowej mobilności, zdolnej połączyć wysokie osiągi z komfortem.

Dziś energia nowej generacji Maserati GranTurismo jest gotowa, by poprowadzić markę w przyszłość. Ośmielona przez jej unikalny styl i napędzana wrodzonym pragnieniem innowacji.


Autor: Maserati

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
01_Maserati_GranTurismo_Modena.jpg
2022-10-03 18:09:00
Nowe Maserati GranTurismo

Powrót jednej z ikon Maserati: włoski producent sportowych aut przedstawia nowe GranTurismo. Tak otwiera się nowy rozdział w historii, która rozpoczęła się...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
SPEN8742.jpg
2022-08-31 09:19:00
Maserati MC20 Cielo debiutuje w Stanach Zjednoczonych

Północnoamerykański debiut nowego MC20 Cielo podczas motoryzacyjnego tygodnia w Kalifornii.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
00_C.Tavares CEO Stellantis - Maserati GranTurismo Folgore Proto.jpg
2022-04-12 14:30:00
Maserati GranTurismo Folgore wyjeżdża na ulice

Na otwarte ulice po raz pierwszy wyjeżdża prototyp w pełni elektrycznego coupé Maserati – GranTurismo Folgore.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
DILERZY
MASERATI Maserati

Puławska 52A

05-500 Piaseczno

fax (22) 756 70 88

tel: (22) 716 92 92

SZCZEGÓŁY
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI