motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
4 czerwca 2020 17:21

Więcej technologii i lepsza łączność ze światem nowego Jeepa Compassa „Made in Europe”

Więcej technologii i lepsza łączność ze światem nowego Jeepa Compassa „Made in Europe”


Produkowany we Włoszech na rynek europejski, nowy Jeep® Compass oferuje jeszcze lepsze wyposażenie w zakresie technologii, łączności ze światem i osiągów.

W Jeepie Compassie debiutuje nowy 1,3-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 130 KM lub 150 KM, który maksymalizuje oszczędność paliwa i zapewnia niższą emisję CO2 oraz doskonałe osiągi zarówno na drodze, jak i na bezdrożach.

Po raz pierwszy Compass występuje także w konfiguracji z napędem na przednie koła w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów DDCT i nowym trybem jazdy „Sport”.

UConnect Services to nowe usługi w Jeepie Compassie, będące elementem standardowego wyposażenia począwszy od wersji Longitude, pozwalająca zawsze pozostawać w łączności ze swoim pojazdem.

Sześć nowych wzorów obręczy kół, pięć nowych kolorów nadwozia, przeprojektowana roleta bagażnika i dodatkowe ulepszenia nadają Compassowi odświeżony charakter i wygląd.

Nowy Jeep Compass produkowany w Melfi oferuje krótszy czas dostawy i większe możliwości produkcji pod konkretne zamówienia europejskich Dealerów i Klientów, maksymalnie zwiększając w ten sposób swoją uniwersalność biznesową.
Spółki finansowe Grupy FCA w Polsce tj. FCA Bank S.p.A. S.A. Oddział w Polsce (dalej FCA Bank) oraz Leasys Polska Sp. z o.o. (dalej Leasys) przygotowały bardzo szeroką ofertę finansową skierowaną do nabywców Jeep® Compassa we wszystkich dostępnych na rynku kanałach: kredycie, leasingu oraz wynajmie.

Wolność jest i zawsze była podstawową wartością marki Jeep®. Wolność doceniamy zwłaszcza teraz, w czasach, gdy okoliczności zmusiły nas wszystkich do pozostania w domu, by chronić wspólne dobro. Jednakże dzięki łączności oferowanej przez nowe technologie, prawdziwych wrażeń w stylu Jeepa można doświadczyć zanim jeszcze zasiądziemy za kierownicą. Marka Jeep aktywnie uczestniczy w ożywieniu gospodarczym i jednym z działań jest właśnie wprowadzenie na rynek nowego Jeepa Compassa, produkowanego w Europie w fabryce FCA w Melfi na południu Włoch i przeznaczonego dla europejskich Klientów.

Idealnie reprezentujący ducha marki Jeep, trafnie opisanego hasłem „Go Anywhere, Do Anything”, nowy Compass oferuje teraz nowy system informacyjno-rozrywkowy i nowe jednostki napędowe, zapewniające prawdziwą wolność dla kierowcy i pasażerów.

Wraz z rozpoczęciem produkcji we Włoszech, marka Jeep zagwarantuje krótszy czas dostawy z fabryki, wynoszący około trzech tygodni, jednocześnie oferując model dostosowany do oczekiwań Klientów europejskich i do europejskich dróg, wyposażony w szereg zaawansowanych i przyjaznych dla użytkownika technologii, które zapewniają lepsze osiągi i komfortową jazdę zawsze w łączności ze światem.

Rosnący sukces modelu, produkowanego początkowo na rynek europejski w zakładzie FCA Toluca w Meksyku, pozwolił na uruchomieniu jego produkcji, także w innowacyjnej wersji 4xe z napędem hybrydowym plug-in, bezpośrednio we Włoszech. Jest to kolejny krok w realizacji planu inwestycyjnego FCA dla Włoch wartego 5 miliardów euro, a także kolejny istotny krok w ewolucji marki. Potwierdza on zarówno silne ukierunkowanie na innowacje technologiczne, jak i poziom doskonałości włoskiej fabryki, jednej z najnowocześniejszych na świecie.

Jeep Compass produkowany w fabryce FCA Melfi będzie napędzany nowym 1,3-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 130 KM lub 150 KM, zapewniającym Klientom płynną i komfortową jazdę, lub też odświeżoną wersją silnika MultiJet II diesel o pojemności 1.6 litra i mocy 120 KM z selektywną redukcją katalityczną SCR. Innowacyjne funkcje zapewniają nowe usługi Uconnect Services, oferujące lepszą łączność z pojazdem i ze światem. Compass otrzymał również nowe elementy stylistyczne, jak sześć różnych wzorów obręczy kół (po jednym dla każdej wersji wyposażenia i ekskluzywne błyszczące czarne 19” obręcze kół Gloss Black (dla wersji Night Eagle) oraz nową paletę kolorów z pięcioma nowymi kolorami nadwozia: kość słoniowa Ivory, czerwony Colorado Red, niebieski Blue Italia, niebieski Blue Shade i zielony Techno Green Metallic, każdy z nich jest dostępny w połączeniu z czarnym dachem. Dla wszystkich wersji jest również dostępna nowa roleta bagażnika.

Mając na uwadze ciągłe doskonalenie gamy Jeepa, poprawiono dodatkowo charakterystykę dynamiczną Compassa, jeszcze bardziej dostosowując go do oczekiwań Klientów europejskich. Zachowanie Compassa „Made in Melfi” na drodze zostało ulepszone dzięki tuningowi układu kierowniczego, mającemu na celu poprawę jego lekkości i progresywności oraz delikatnym modyfikacjom układu zawieszenia, do których należy dodanie amortyzatorów z zaworami FSD (selektywna częstotliwość tłumienia) w celu ograniczenia ruchów nadwozia, bez uszczerbku dla komfortu podczas jazdy po wyboistych drogach. Nowy Compass oferuje większą precyzję podczas pokonywania zakrętów z dużą prędkością, zapewniając mniejszy przechył i większą stabilność hamowania. Przede wszystkim, kierowca czuje, że samochód cechuje większa precyzja i elastyczność i sprawdza się szczególnie dobrze na krętych drogach.

Jeep Compass produkowany w Melfi pojawi się w europejskich Salonach sprzedaży w lipcu br. Gama modeli obejmuje cztery poziomy wyposażenia: Longitude, Night Eagle, Limited i S, wszystkie oferowane zarówno z wydajnymi silnikami benzynowymi, jak i wysokoprężnymi, w połączeniu z napędem na koła przednie (wersja z napędem na cztery koła będzie dostępna w drugiej połowie tego roku w połączeniu z technologią 4xe).

Produkowany dotąd w Meksyku, Brazylii, Chinach i Indiach, a teraz również we Włoszech, Jeep Compass dostępny wkrótce także w hybrydowej wersji 4xe, to prawdziwie globalny model. Jest on wyjątkowo mocno związany z regionem EMEA, a przede wszystkim z Europą. Pojawiając się na tutejszym rynku w 2017 r., Compass był pierwszym modelem Jeepa zaprojektowanym specjalnie na europejskie drogi. Szybko stał się flagowcem marki i najlepiej sprzedawanym modelem w 2019 roku, przyczyniając się wraz z modelem Renegade do uzyskania sukcesów handlowych marki w Europie. Jego sprzedaż stanowiła ponad 40% całkowitej rocznej sprzedaży Jeepa.

 

Nowy silnik benzynowy 1.3 turbo

Nowy czterocylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,3 litra, pulsujący pod maską Jeepa Compassa produkowanego w zakładzie FCA w Melfi we włoskim regionie Basilicata, jest częścią nowej rodziny FCA Global Small Engine, wprowadzonej na rynek w połowie 2018 roku wraz z odświeżeniem Jeepa Renegade`a.

Silnik ten oparty jest na strukturze modułowej i będzie dostępny w Jeepie Compassie w konfiguracji czterocylindrowej z dwoma dostępnymi poziomami mocy: 130 KM w połączeniu z sześciobiegową skrzynią manualną i 150 KM w połączeniu z sześciobiegową dwusprzęgłową skrzynią automatyczną DDCT, oba z napędem na przednie koła. Po raz pierwszy w modelu Compass, automatyczna skrzynia biegów została połączona z napędem na przednie koła, dzięki czemu będzie ona bardziej przystępny dla nowych Klientów w segmencie C-SUV (sprzedaż modeli z napędem 4x2 i automatyczną skrzynią biegów stanowi obecnie 28% rynku w Europie). Nowy 1-3-litrowy silnik benzynowy jest zgodny z normą Euro 6D Final i wyposażony w filtr GPF (benzynowy filtr cząstek stałych).

Nowy silnik został zaprojektowany tak, by oferować wyjątkowe osiągi, zapewniając jednocześnie doskonały komfort jazdy. W przypadku Compassa, 1,3-litrowy silnik benzynowy unowocześniono o specjalne dopasowanie turbo, które maksymalizuje reakcję silnika przy niskiej prędkości obrotowej silnika i zmniejsza emisję CO2 nawet o 27%. Optymalizuje również zużycie paliwa nawet o 30% (cykl WLTP) w porównaniu z poprzednimi wersjami benzynowymi 4x4 z automatyczną skrzynią biegów.

Jeep Compass, w połączeniu z nowym, 1,3-litrowym silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem i automatyczną skrzynią biegów DDCT, oferuje również po raz pierwszy tryb jazdy „Sport”, wybierany za pomocą przycisku na środkowej konsoli. Ten dynamiczny tryb jazdy oferuje jeszcze większą przyjemność czerpaną z codziennej jazdy po mieście, usztywniając układ kierowniczy, wyostrzając reakcję przepustnicy i dostosowując zachowanie przekładni poprzez zmiany biegów na wyższe w celu uzyskania pełnej mocy i momentu obrotowego. Ponadto, w trybie Sport funkcja dryfowania („sailing”) jest zablokowana, a włączony jest tryb „szybkiego startu”. Po zwolnieniu pedału gazu zapobiega to przełączeniu na wyższy bieg, by zmaksymalizować działanie silnika i zoptymalizować reakcję przy kolejnym przyspieszeniu.

Rodzina silników Global Small Engine została opracowana przez Grupę FCA, by zaoferować gamę mniejszych silników benzynowych, charakteryzujących się niskim zużyciem paliwa i wzorcowymi osiągami w wielu różnych sytuacjach. Podstawowa konstrukcja nowych silników zapewnia wydajność, modułowość i wysoki stopień standaryzacji w odniesieniu do komponentów i procesu produkcyjnego, elastyczność i możliwość dodatkowego rozwoju.

Silniki te są wykonane w całości z aluminium, by zapewnić lekkość (waga zaczyna się od 110 kg dla czterocylindrowego silnika turbo). Korpus silnika, opracowany we współpracy z firmą Teksid, wykonany jest z wysokociśnieniowego odlewu aluminiowego. Po przeanalizowaniu różnych konstrukcji korpusu silnika wybrano architekturę z płytą podstawową zapewniającą najlepszą równowagę między hałasem, drganiami, masą i osiągami strukturalnymi. Wszystkie silniki GSE Turbo oferują trzecią generację ekskluzywnej technologii MultiAir, która poprawia efektywność spalania poprzez regulację wysokości, czasu i momentu podnoszenia zaworu wlotowego.

Nowy, 1,3-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 130 KM z manualną skrzynią biegów będzie dostępny w wersjach Longitude, Night Eagle i Limited, natomiast wersja 150 KM z DDCT będzie dostępna również w wersji wyposażenia S. Maksymalny moment obrotowy w obydwóch wersjach wynosi 270 Nm (nawet o 40 Nm więcej niż w poprzednim 1,4-litrowym silniku benzynowym). Oba silniki dostępne są z napędem na przednie koła.

Dopełnieniem oferty Compassa jest 1,6-litrowy silnik diesel MultiJet II o mocy 120 KM i momencie obrotowym 320 Nm połączony z manualną skrzynią biegów i w zestawieniu z napędem na przednie koła oraz wyposażony w SCR (Selective Catalytic Reduction).

Modele 4xe (z hybrydową technologią plug-in) będą dostępne z silnikiem elektrycznym połączonym z 1,3 litrowym silnikiem Global Small Engine o wspólnej mocy 190 KM lub 240 KM. Pojawią się one w Salonach Dealerów z Europy w drugiej połowie tego roku. Obie wersje 4xe będą dostępne wyłącznie w wersji z napędem 4x4.

 

Nowe usługi Uconnect™ Services zapewniające zaawansowaną łączność ze światem

Produkowany w Melfi Jeep Compass będzie dysponował najnowocześniejszą łącznością, by zaspokoić potrzeby coraz bardziej wymagających Klientów. Oferowane już w Jeepie Renegade 2020, nowe Uconnect Services oferują szereg usług dostępnych między innymi za pośrednictwem aplikacji mobilnej My Uconnect, smartwatcha, strony internetowe, a także przycisków na konsoli górnej, jak i ekranu radia. Dostępne od momentu wprowadzenia na rynek Compassa, nowe usługi Uconnect będą dostępne w standardzie, w połączeniu z 7-calowymi i 8,4-calowymi systemami informacyjno-rozrywkowymi, w wersjach Limited, S oraz Tarilhawk, oferując zaawansowaną łączność ze światem oraz szereg przydatnych usług zapewniających bezpieczeństwo i komfort.

My Car pozwala kierowcy zachować kontrolę nad stanem oraz parametrami samochodu. My Remote oferuje możliwość blokowania/odblokowywania drzwi, włączanie świateł, lokalizację samochodu, monitorowania niektórych parametrów, takich jak prędkość czy obszar oraz otrzymywanie powiadomień, jeśli nie zostaną one zachowane.

 

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

Podczas projektowania nowego Jeepa Compassa, kluczowe znaczenie miało bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Nowy model oferuje pełny zestaw aktywnych i pasywnych funkcji z zakresu aktywnego i biernego bezpieczeństwa i ochrony do codziennej jazdy, w tym system ostrzegania przed najechaniem na poprzedzający pojazd (Forward Collision Warning) i system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LaneSense Departure Warning) - oba w standardzie w całej gamie, a także elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESC) z systemem przeciwdziałającym przewróceniu się pojazdu (ERM) oraz poduszki powietrzne przednie, boczne i kurtynowe. Dostępne systemy bezpieczeństwa obejmują również system monitorowania martwych pól widzenia oraz system wykrywania obiektów na drodze cofania (Blind Spot Monitoring oraz Rear Cross Path Detection), tempomat adaptacyjny (ACC), kamerę cofania ParkView® z dynamiczną siatką oraz w pełni automatyczny system wspomagania parkowania równoległego i prostopadłego (Parallel and Perpendicular Park Assist).


Autor: FCA Poland

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
a44c18d5541be91c2b6e4810eb6f4cc1785a2747.jpg
2020-09-03 17:16:00
Nowy Jeep® Wrangler 4xe dołącza do modeli Renegade i Compass 4xe

Marka Jeep® wprowadza na rynek nowego Wranglera 4xe, będącego wyrazem najbardziej zaawansowanego technicznie Wranglera w historii.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Jeep Renegade TH_4xe (9).jpg
2020-07-21 08:36:00
Renegade 4xe i Compass 4xe: marka Jeep stawia na hybrydy plug-in

Ewolucja marki Jeep w pełni odzwierciedla jej podstawowe wartości, jak wolność, przygoda, autentyczność i pasja, które są filarami jej renomy na całym świecie.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
ff53707b0679311f78b802ff59cc473fc68c8309.jpeg
2020-07-15 17:59:00
Jeep-Wrangler Rubicon 392 Concept z 6,4-litrowym silnikiem V-8

Nowy Jeep Wrangler Rubicon 392 Concept z silnikiem V-8 to jeszcze większą przyjemność z jazdy terenowej i możliwości Jeepa 4x4 ze znaczkiem Trail Rated.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
180703_Jeep_close_up_6.jpg
2020-04-10 12:51:00
Marka Jeep i poszukiwanie niespodzianek „Easter Eggs”.

„Easter Eggs” to stylistyczne perełki ukryte przez projektantów w samochodach marki Jeep®, by zaskakiwać i zachwycać Klientów.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
200402_FCA_flota_covid_19_02.jpg
2020-04-02 18:38:00
Flota samochodów FCA Poland wspiera walkę z COVID-19 w Polsce.

FCA Poland SA przekaże polskim służbom walczącym z epidemią 14 samochodów z floty demonstracyjnej.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 10
DILERZY
JEEP ADF AUTO SP. Z O.O.

KARKONOSKA 45

53-015 Wrocław

fax 71 3343027

tel: 71 3343000

SZCZEGÓŁY
JEEP AUTO DIUG

POZNAŃSKA 74

76-200 Słupsk

fax 59 8489999 wewn

tel: 59 8489999

SZCZEGÓŁY
AUTO FRELIK ANNA FRELIK SP.K.
JEEP AUTO FRELIK ANNA FRELIK SP.K.

SZOSA CHEŁMIŃSKA 214

87-800 Toruń

tel: 56 6545452

SZCZEGÓŁY
AUTO FRELIK ANNA FRELIK SP.K.
JEEP AUTO FRELIK ANNA FRELIK SP.K.

NOWOTORUŃSKA 27

85-839 Bydgoszcz

tel: 52 3208300

SZCZEGÓŁY
JEEP AUTO SKACZKOWSKI MAREK SKACZKOWSKI

M. OCZAPOWSKIEGO 3

01-843 Warszawa

tel: 22 8642707

SZCZEGÓŁY
JEEP AUTO SKACZKOWSKI MAREK SKACZKOWSKI

POZNAŃSKA 32 Mory

05-850 Warszawa

fax 22 7221167

tel: 22 7221199

SZCZEGÓŁY
JEEP AUTO TIM JANECZKO SP. Z O.O.

OLESKA 152

45-239 Opole

fax 77 4008841 wewn

tel: 77 4008840

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 6
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI