motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
14 stycznia 2016 20:35

Syrena - reaktywowany symbol

Syrena - reaktywowany symbol

Po 60 latach Syrena wraca na rynek. Tym razem Nowa Syrena jest ekskluzywnym i drogim, jak na polskiego odbiorcę samochodem kosztującym nawet 60 tysięcy euro.


AK Motor Polska Sp. z o.o., FSO S.A. i Proto Cars Sp. z o.o. zaprezentują po raz pierwszy, jeżdżący model  AK Syreny Meluzyny R podczas tegorocznego Rajdu Barbórka Warszawska  w grudniu 2015 roku.

AK Motor Polska, FSO i Proto Cars zaprezentowały, pierwszy od 30 lat oficjalny samochód Syrena  - AK Syrenę Meluzynę R (wersja wyścigowa).

Nowoczesna Syrena zadebiutowała oficjalnie w Polsce 12 grudnia 2015 roku podczas 53. Rajdu Barbórka Warszawska w jeździe pokazowej na odcinku ulicy Karowej w Warszawie.

31 października 2013 roku, firma AK Motor Interntional Corporation ogłosiła, że integralną częścią reaktywacji marki będzie jej powrót do motorsportu. AK Syrena Meluzyna R jest więc spełnieniem obietnicy, jaką złożyliśmy na początku tworzenia firmy. Można powiedzieć, że jest to również pierwszy, całkowicie nowy samochód Syrena, od czasu kiedy to 30 lat temu ostatnie auto zjechało z linii produkcyjnej. Według założyciela firmy i jednocześnie projektanta nowej Syreny, Arkadiusza Kamińskiego, Polaka mieszkającego w Kanadzie, polska marka samochodowa Syrena właśnie powraca.

AK Syrena Meluzyna R jest w pełni funkcjonalnym prototypem, zbudowanym we współpracy z firmą Proto Cars z Nysy, przeznaczonym do jazdy na torach wyścigowych (nie do jazdy po drogach publicznych).

Już dziś umożliwiamy kierowcom wyścigowym składanie zamówień na Syrenę Meluzynę R. Każdy pojazd będzie budowany ręcznie na ramie rurowej ze stali, z możliwością realizacji specjalnych, indywidulanych zamówień na życzenie kierowcy. Zamówienia i zapytania ofertowe prosimy składać pod aderesm mailowym: info@newsyrena.pl.

Nowoczesna wersja Syreny wzorowana jest na oryginalnym projekcie samochodu i jest niemal odzwierciedleniem jej linii i stylistyki,  zaprojektowana w taki sposób, aby nawiązywała do swojego pierwowzoru.

Nowa AK Syrena Meluzyna jest autem z przednim napędem. Producent planuje zastosowanie silników trzy- i czterocylindrowych o różnej pojemności w zależności od poziomu wyposażenia. Jednostka napędowa będzie ułożona poprzecznie z przodu. Nowa Syrena Meluzyna S to wersja sportowa z napędem na cztery koła. W ekskluzywnej wersji samochodu planujemy także wersję turbo. Za napęd ma odpowiadać 3-litrowy silnik z turbodoładowaniem.

Oryginalne Syreny wielokrotnie brały udział w rajdach samochodowych, dlatego my również zamierzamy kontynuować tę sportową tradycję w przyszłości, by ocalić ich rajdowe dziedzictwo.

Przyszłość producent uwzględnia także hybrydowe modele Meluzyny  z instalacją paliwowo-elektryczną, które będą zaprezentowane w ciągu najbliższych miesięcy jako Meluzyna HS.

Zastosowanie modularności w oryginalnej wersji Syreny, będzie miało miejsce także w jej nowych modelach.

 

Specyfikacja techniczna AK Syreny Meluzyny R (w mm):

Rozstaw Osi - 2508
Rozstaw kół - przód - 1529
Rozstaw kół - tył - 1529
Długość - 4037
Szerokość - 1821
Wysokość - 1439
Prześwit pod samochodem - 120
Opony - Pirelli 225/650-18TLVA RE7
Struktura rurowa stalowa
Różne 4 cylindrowe, 4-suwowy,
Napęd na 4 koła,
Turboładowanie,
Ponad 400 koni mechanicznych.


Autor: AK Motor Polska S.A./Z.J.

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI