motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
2 kwietnia 2017 09:10

Rexton G4 – duży, komfortowy SUV

Rexton G4 – duży, komfortowy SUV

Po tym, jak Tivoli wprowadził zupełnie nowy zestaw standardów w sektorze SUV-ów kompaktowych, Rexton G4 zwiastuje nową erę odrodzenia dużych, luksusowych SUV-ów.


Firma planuje odbudowę pełnego asortymentu SUV-ów wprowadzając każdego roku nowy samochód, w tym zupełnie nowy model pickupa, jak również przeznaczając wszystkie swoje zasoby na tworzenie wzrostu w przyszłości w zupełnie nowych dziedzinach, takich jak samochody elektryczne oraz inne samochody przyjazne dla środowiska.

Rexton G4 odnowi tożsamość marki SsangYong. Nazwa nowego samochodu oznacza koncept „Great 4 Revolution”, czyli poczwórną rewolucję, połączoną z dziedzictwem wartości marki kultowego Rextona, co w połączeniu dać ma nowy flagowy SUV firmy.

W budowie Rextona G4 zastosowano ramę typu „Quad Frame”, w której wykorzystano zaawansowaną stal o podwyższonej wytrzymałości (AHSS), opracowaną we współpracy strategicznej z producentem stali POSCO, w celu wydatnego ulepszenia wytrzymałości nadwozia przy jednoczesnej minimalizacji jego masy.

Jako że zwiększa się rekreacyjne zapotrzebowanie na SUV-y o lepszych właściwościach terenowych oraz większej mocy holowania, SsangYong przewiduje, że zastosowany typ ramy oraz napęd typu FR (silnik z przodu, napęd na tylną oś) będą coraz częściej wybierane przez producentów SUV-ów. Rexton G4, który wychodzi naprzeciw takim właśnie oczekiwaniom, dodatkowo wzmocni pozycję firmy jako wyspecjalizowanego producenta SUV-ów.

Dzięki porywającej stylizacji, napędowi 4WD typowemu dla tradycyjnego SUV-a, doskonałemu wykorzystaniu przestrzeni wewnętrznej, a także funkcjom bezpieczeństwa i wygody, które uzasadniają tytuł „flagowego SUV-a”, Rexton G4 oferuje swoim użytkownikom nadzwyczajną jakość jazdy oraz pełną satysfakcję emocjonalną.

 

Rewolucja w stylu

Filozofia projektowa SsangYonga „Nature-born 3Motion” (potrójny ruch zrodzony w naturze), a szczególnie koncepcja „Dignified Motion” (dostojny ruch), odpowiadają za uchwycenie w stylizacji samochodu wspaniałej energii Natury.

Umieszczone centralnie logo ze skrzydłami jest organicznie połączone z reflektorami, wzmacniając dynamiczny i silny wygląd z przodu. W projekcie sylwetki pojazdu, linii bocznej, kształcie i rozmieszczeniu reflektorów, maskownicy, emblematu i wlotu powietrza zastosowano regułę „złotego podziału”, dzięki czemu cały pojazd prezentuje się wyjątkowo proporcjonalnie.

Podkreślenie linii bocznej rozpoczynającej się nad tylnym błotnikiem przydaje sylwetce dynamizmu, dzięki której samochód wygląda, jakby gotował się do skoku wprzód. Wyraźne skontrastowanie prostego słupka A z szerszym słupkiem D sprawia dobre wrażenie.

Także światła do jazdy dziennej, LED-owe lampy przeciwmgielne i zakrętowe oraz LED-owe światła pozycyjne z zintegrowanymi kierunkowskazami dodatkowo podkreślają eksluzywny wygląd samochodu.

Wnętrze pojazdu może pełnić wiele różnych funkcji, w zależności od ustawienia foteli. Skórzana tapicerka ze skóry nappa, pamięć ustawień fotela i lusterka bocznego kierowcy to funkcje, których celem jest zapewnienie jak najlepszego samopoczucia podróżujących.

Dzięki zoptymalizowanemu projektowi przestrzeni wewnętrznej Rexton G4 zapewnia także najwyższy poziom wygody pasażerów oraz największą przestrzeń bagażową w swoim segmencie. Również największa w tym segmencie przestrzeń na nogi dla pasażerów z tyłu oraz ogólna przestronność gwarantują optymalny poziom komfortu. To jedyny model w tym segmencie, który pomieści czterech pasażerów z tyłu oraz ich cztery torby golfowe.

To także jedyny model w tym segmencie wyposażony w 7-calowy wyświetlacz TFT LCD o zwiększonej klarowności zapewniający kierowcy doskonałą jakość odczytu.

Fotel pokryty ręcznie wyprawianą skórą nappa najwyższej jakości oferuje niezrównany komfort. O wygodę podczas długich podróży dba także kształt fotela stabilnie podtrzymujący ciało kierowcy.

 

Rewolucja w jeździe

Układ napędowy Rextona G4 wykorzystuje silnik e-XDi220 oraz 7-biegową automatyczną skrzynię biegów Mercedesa-Benza. Wydajny i cichy silnik wysokoprężny e-XDi220 zapewnia płynną jazdę od momentu ruszenia i dobre przyspieszenie przy niskiej i średniej prędkości dzięki wysokiemu momentowi obrotowemu na niskich obrotach, co jest cechą charakterystyczną silników SsangYonga.

7-biegowa automatyczna skrzynia biegów Mercedesa-Benza, słynąca ze swej jakości i trwałości, jest doskonale dopasowana do silnika e-XDi220 i zapewnia płynną zmianę biegów oraz szybką reakcję w celu zapewnienia dynamicznej jazdy.

W regionach, w których preferowane są silniki benzynowe, dostępny będzie silnik e-XGDi200T wraz z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów Aisin. Ten nowy, 2,0-litrowy silnik benzynowy GDI turbo został zaprojektowany tak, by zapewnić przyjemną i dynamiczną jazdę przy niskich obrotach.

Oparty na wiedzy i doświadczeniu SsangYonga system napędu na 4 koła w Rextonie G4 wspiera tryb napędu na tylną oś w normalnych warunkach jazdy w celu zapewnienia jak największego komfortu oraz oszczędności zużycia paliwa, a także tryb 4WD High/Low w przypadku jazdy po szczególnie wymagającej nawierzchni, kiedy kierowca czuje, że potrzebuje lepszej przyczepności. Połączenie zawieszenia z podwójnymi wahaczami z przodu z wielowahaczowym zawieszeniem niezależnym z tyłu zapewnia wysoki poziom stabilności i komfortu jazdy.

 

Rewolucja w bezpieczeństwie

Rexton G4 dysponuje największą liczbą poduszek powietrznych w swoim segmencie – jest ich łącznie dziewięć, w tym poduszka chroniąca kolana kierowcy oraz poduszki boczne z tyłu. W samochodzie zastosowano także wiele zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, m.in. nowatorską ramę typu „quad frame” wykonaną z zaawansowanej stali o wysokiej wytrzymałości, zapewniającej pasażerom bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

W ramie „quad frame” po raz pierwszy w świecie zastosowano stal o współczynniku sprężystości 1,5 Gpa, a dzięki innowacyjnym technologiom inżynierskim udało się zasadniczo zredukować masę pojazdu, co jednocześnie zwiększa bezpieczeństwo także innych pojazdów biorących udział w ewentualnym zderzeniu. Aż 63 % konstrukcji pojazdu wykonano z zaawansowanej stali o wysokiej wytrzymałości (o współczynniku sprężystości 590 MPa), a jej wytrzymałość dodatkowo zwiększono poprzez zastosowanie innowacyjnych technik inżynieryjnych.

W konstrukcji podwozia także zastosowano 81,7 % zaawansowanej stali o wysokiej wytrzymałości, najwięcej w tym segmencie, w celu maksymalizacji wytrzymałości przy jednoczesnej redukcji masy.

O bezpieczeństwo pasażerów dbają dodatkowo zaawansowane systemy wspierania kierowcy (ADAS) takie jak: system hamowania awaryjnego (AEBS), asystent zmiany pasa ruchu (LCA), ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu (RCTA), wykrywanie ślepego punktu (BSD) oraz alarm o pojeździe z przodu (FVSA).

 

Rewolucja technologiczna

System rozrywkowy zainstalowany w Rextonie G4 to jeden z najbardziej atrakcyjnych aspektów nowego modelu. System wyposażony został w 9,2-calowy wyświetlacz HD, który bezproblemowo łączy się z urządzeniami przenośnymi, czym gwarantuje najwyższą jakość rozrywki podczas jazdy.

Apple Carplay i Android Auto umożliwiają wyświetlanie na wyświetlaczu ekranu smartfona, zaś wszystkie informacje, w tym nawigację, można oglądać w jakości HD – po raz pierwszy w samochodzie w tym segmencie.

W Rextonie G4 po raz pierwszy na rynku koreańskim zainstalowano system 3D AVM (obraz z kamer obejmujący pełne 360 stopni wokół samochodu), który zwiększa bezpieczeństwo podczas wolnej jazdy oraz parkowania.

Samochód wyposażono także w wiele wyjątkowo przydatnych funkcji, takich jak Auto Closing (automatyczne zamykanie zamków w drzwiach, gdy kluczyk znajdzie się w określonej odległości od pojazdu), Easy Access (w momencie otwarcia drzwi fotel automatycznie ustawia się w pozycji ułatwiającej siadanie), wysokiej jakości automatyczny, dwustrefowy system klimatyzacji filtrujący nawet drobne cząsteczki kurzu, falownik 220V/115V z tyłu pojazdu i inteligentną klapę bagażnika ułatwiającą załadowywanie i wyładowywanie bagażu.

Inteligentna klapa bagażowa zamontowana w Rextonie G4 to system, który automatycznie otwiera klapę, kiedy kierowca z kluczykiem znajduje się w pobliżu tyłu samochodu przez ok. trzy sekundy.

SsangYong Motor wystawia na swoim stanowisku także inne modele, takie jak Chairman W Kaiser, czy samochody z serii Korando i Tivoli. Zupełnie osobno została wystawiona także nowa rama typu „quad frame” zastosowana w Rextonie G4. Dzięki temu zwiedzający mogą lepiej zapoznać się z zastosowanymi w niej materiałami, jej strukturą oraz innymi korzyściami wynikającymi z jej użycia.

 

 


Autor: SsangYong

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
7128239b9e33f61d9b2b.jpg
2021-02-01 18:35:00
SsangYong kolejny raz debiutuje w Polsce

Mająca siedzibę w Toruniu spółka PHU Polmozbyt Toruń Holding stanie się oficjalnym importerem koreańskich samochodów marki SsangYong.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
b0f417d940c0ec663387082d6a46702e.jpg
2020-07-23 14:34:00
Pierwsze zdjęcia elektrycznego SUV-a E100 od SsangYong

SsangYong Motor opublikował przedpremierowe zdjęcia swojego pierwszego, w pełni elektrycznego SUV-a – modelu E100.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Exterior_Rear.jpg
2019-05-25 08:14:00
SsangYong Tivoli po zmianach

Na rok modelowy 2020 SsangYong przygotował duże zmiany produktowe dla modelu Tivoli. Nowy Tivoli będzie dostępny w polskich salonach już we wrześniu 2019 roku.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
C300_Teaser_Exterior_REAR QTR.jpg
2019-02-20 18:54:00
SSANGYONG - odnowiony Korando

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie SsangYong Motor Company uroczyście przedstawi zupełnie nowy europejski model Korando.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
BSCP_071117_ssangyong_rexton_G4_1872.jpg
2017-11-09 17:12:00
SsangYong Rexton G4

Nowy SsangYong Rexton G4 jest rasowym SUV-em zbudowanym na solidnej ramie. Jego długość wynosi 4850 mm, zaś rozstaw osi - 2865 mm.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 / 3
DILERZY
SSANGYONG Agrykolex Sp. z o.o

Andrzeja Struga 78a

70-777 Szczecin

tel: (91) 812 78 80

SZCZEGÓŁY
SSANGYONG AUTO DIUG Multisalon

Poznańska 74

76-200 Słupsk

fax (59) 848 99 95

tel: (59) 848 99 99

SZCZEGÓŁY
SSANGYONG Auto Gleńsk

Bieruńska 64

43-200 Pszczyna

tel: (32) 210 17 05

SZCZEGÓŁY
SSANGYONG Auto Postek

Władysławowo

tel: 55 236 16 80

e-mail:

SZCZEGÓŁY
SSANGYONG Auto Wache

Rolna 29 Baranowo

62-081 Poznań

tel: (61) 81 423 33

e-mail:

SZCZEGÓŁY
SSANGYONG Auto-Porada

Aleje Jerozolimskie 236

02-495 Warszawa

fax 22 662-64-49

tel: 22 662-65-50

SZCZEGÓŁY
SSANGYONG Choiński Auto

Piłusudskiego 1 Józefów

05-420 Warszawa

tel: (22) 789 51 70

e-mail:

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 4
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI