motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
12 stycznia 2017 19:41

Program fitness dla kompaktowego SUV-a

Program fitness dla kompaktowego SUV-a

Nowy Mercedes-Benz GLA rozpoczyna nadchodzący rok modelowy z poszerzoną gamą silników oraz zaktualizowanymi liniami wyposażenia, a dzięki zmianom w stylizacji nadwozia i wnętrza zauważalnie zyskuje na prezencji.


Miejsce na szczycie gamy kompaktowego SUV-a zajmuje Mercedes-AMG GLA 45 4MATIC w specjalnej serii Yellow Night Edition, ze szczególnie sportowym zestawem wyposażenia. Światowa premiera modelu odbyła się 8 stycznia 2017 roku, podczas salonu samochodowego NAIAS w Detroit.

GLA to pierwszy kompaktowy SUV Mercedes-Benz – zadebiutował w 2013 roku i błyskawicznie odniósł sukces, zmieniając układ sił w swoim segmencie. Model charakteryzuje się dynamicznym językiem projektowania, zwinnym prowadzeniem i szeroką ofertą personalizacji. Największymi rynkami jego zbytu są: Chiny, USA, Niemcy oraz Wielka Brytania.

Z siedmioma seriami modelowymi (GLA, GLC, GLC Coupé, GLE, GLE Coupé, GLS oraz G) Mercedes-Benz ma dziś najszerszą gamę SUV-ów spośród wszystkich europejskich producentów aut premium i może spełnić w ten sposób wszystkie wymagania swoich klientów. To samo dotyczy oferty GLA: żaden inny rywal nie jest oferowany z tak szeroką paletą silników – od bazowego GLA 180d* o mocy 80 kW (109 KM) do GLA 45 4MATIC o mocy 280 kW (381 KM). Wyjątkowo sztywna konstrukcja nadwozia zapewnia solidne podstawy do szerokich zastosowań. 

* średnie zużycie paliwa: 3,9-7,4 l/100 km. Średnia emisja CO2: 103-172 g/km

GLA to jedyny w swoim segmencie model oferowany z elementami wyposażenia z zakresu komfortu i bezpieczeństwa takimi jak kamera 360 stopni albo dostęp HANDS-FREE ACCESS.

Nowością w gamie silnikowej jest benzynowy wariant GLA 220 4MATIC* o mocy 135 kW (184 KM) i 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego, wypełniający lukę pomiędzy wersjami o mocach 115 kW (156 KM) oraz 155 kW (211 KM).

Sprzedaż nowego Mercedesa GLA rozpoczyna się 9 stycznia 2017 roku. W Niemczech ceny modelu startują od 124 300 PLN euro za odmianę GLA 180*. Topowy Mercedes-AMG GLA 45 4MATIC jest oferowany od 252 600 PLN.

 

Wersje benzynowe

GLA 180 124 300 PLN

GLA 200 128 000 PLN

GLA 220 4MATIC 152 600 PLN

GLA 250 146 100 PLN

GLA 250 4MATIC 163 500 PLN

Mercedes-AMG GLA 45 4MATIC 252 600 PLN

 

Wersje wysokoprężne*

GLA 200d 150 400 PLN

GLA 200d 4MATIC 168 800 PLN

GLA 220d 169 900 PLN

GLA 220d 4MATIC 179 600 PLN

(wszystkie kwoty to sugerowane ceny detaliczne na rynku niemieckim z 23% VAT)

 

Gwarancja sukcesu: ekspresyjny design i wydajność techniczna

Ekspresyjny design z wyraźnym naciskiem na cechy SUV-ów pozostaje najważniejszym dla większości klientów powodem wyboru GLA – wespół z jego parametrami technicznymi.

Nabywcy mają do wyboru trzy warianty podwozia. Standardowo GLA otrzymuje zawieszenie komfortowe; na życzenie oferowane jest też zawieszenie obniżone (w połączeniu z Linią AMG albo pakietem Dynamic Handling) lub komfortowe zawieszenie off-roadowe z prześwitem zwiększonym o 30 mm, które łączy większe zdolności terenowe z wyższą pozycją za kierownicą.

GLA rocznik 2017 na pierwszy rzut oka charakteryzują elementy jeszcze mocniej akcentujące geny SUV-a: zmodyfikowane zderzaki, dodatkowe wzory obręczy z lekkich stopów oraz nowy atrakcyjny odcień „beż kanionu”. Miejsce montowanych wcześniej opcjonalnych reflektorów biksenonowych zajęły światła diodowe o temperaturze barwowej zbliżonej do światła dziennego.

 

Wewnętrzny awans

Jako jedyny model na rynku nowy GLA oferuje kamerę 360 stopni – a w zasadzie zespół kamer, które pozwalają obserwować otoczenie samochodu na ekranie w jednym z siedmiu różnych widoków. Jest wśród nich widok auta z lotu ptaka, generowany na podstawie obrazu z czterech kamer: przedniej, cofania oraz dwóch w bocznych lusterkach.

Atrakcyjnie stylizowane wnętrze GLA, starannie zmontowane i wykończone materiałami wysokiej jakości, wzbogacono o nowe obicia foteli, kolejne elementy ozdobne oraz chromowane akcenty na panelach obsługi. Smukły i czytelny, wolnostojący wyświetlacz multimediów o przekątnej 8" sąsiaduje z nowymi wskaźnikami z czerwonymi wskazówkami. Przełączniki elektrycznego sterowania foteli na drzwiach zyskały drobne, acz efektowne detale w kolorze srebrnego chromu. Chromowana ramka otacza również schowek na konsoli środkowej, a pierścienie wokół otworów wentylacyjnych mają jeszcze bardziej wyrazistą formę – co dodatkowo podkreśla charakter SUV-a w kabinie GLA.

Przywiązanie do szczegółu odzwierciedlają również nowe pokrycia foteli dla linii wyposażenia i stylizacji Style oraz Urban. Nowe są odcienie tapicerki, takie jak mieszanka sztucznej skóry ARTICO i tkaniny Macápá w kolorach czarny/żółta ochra, beż sahary albo czarny plus (linia Style) oraz krystaliczna szarość lub czerń (linii Urban).

 

Nowa oferta, jeszcze większa różnorodność

Luksusowy pakiet Exclusive uzupełnia dostępny wcześniej pakiet Exclusive o luksusowe fotele z charakterystyczną dla SUV-ów czarną skórą o wyglądzie skóry bawolej. Do wyboru są tu elementy wykończenia z aluminium o trapezowym ziarnie, beżowego drewna topoli z satynowym wykończeniem lub lśniącego drewna orzechowego. Szczególnie ekskluzywne jest matowe, czarne drewno jesionowe lub panele ozdobne AMG z włókien węglowych.

Na liście opcji pozostaje pakiet Exclusive ze standardowymi fotelami sportowymi, adresowany zwłaszcza do klientów ceniących sportowe walory GLA.

Nabywcy nowego modelu będą mogli połączyć pakiet Night z linią designu i wyposażenia Style. W tym przypadku sportowy wygląd GLA podkreślają 18-calowe, dwukolorowe lekkie obręcze, poprzeczki osłony chłodnicy z czarnym, lśniącym wykończeniem, czarne relingi dachowe oraz obudowy bocznych lusterek i dolne obramowanie szyb w tym samym kolorze.

 

Diodowe światła: i noc zamienia się w dzień

Dostępne na życzenie reflektory LED High Performance zastępują dotychczasowe lampy biksenonowe. Poza doskonałym oświetleniem wyróżniają się one temperaturą barwą zbliżoną do światła dziennego – i zmniejszają dzięki temu obciążenie oczu podczas podróży. Niższe jest też zużycie energii: o około 60% od lamp ksenonowych i o około 70% od reflektorów halogenowych. 34-watowe światła mijania korzystają z soczewek LED, a światła drogowe – z lamp reflektorowych. Kierunkowskazy, światła do jazdy dzienne i światła pozycyjne wykorzystują przewody światłowodowe, które dzięki swobodzie projektowania zapewniają GLA niepowtarzalny styl. Przez cały okres eksploatacji samochodu nie ma już potrzeby wymiany żarówek.

Tylne lampy GLA z reflektorami LED High Performance wyróżniają się funkcją wielopoziomową – światła hamowania i kierunkowskazy mają 3 stopnie intensywności świecenia. W dzień świecą pełną mocą, a nocą – z połowiczną (podczas jazdy) lub minimalną (w trakcie postoju), aby nie oślepiać innych uczestników ruchu. Intensywność jest automatycznie dopasowywana do aktualnych warunków oświetlenia i pogody oraz sytuacji drogowej. Funkcję docenią szczególnie kierowcy jadący za GLA w korku.

 

Program fitness: nowa gama silników, mniejsze zużycie paliwa

Niebawem ofertę modelu uzupełni benzynowy wariant GLA 220 4MATIC z silnikiem o mocy 135 kW (184 KM) i napędem na obie osie. Ze średnią emisją dwutlenku węgla na poziomie 152 g na 1 km należy on do najoszczędniejszych modeli w klasie. Mistrzem efektywności jest wysokoprężny wariant GLA 180d, emitujący średnio 103 g CO2/km.

 

Liczne zabiegi pozwoliły obniżyć współczynnik Cd

GLA to kolejny model Mercedes-Benz imponujący parametrami aerodynamicznymi. Korzystna charakterystyka przepływu powietrza w istotnym stopniu przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa podczas codziennej eksploatacji oraz zmniejszenia poziomu hałasu przy wyższych prędkościach. To efekt licznych zabiegów optymalizacyjnych przeprowadzonych w tunelu aeroakustycznym w Sindelfingen. Obejmują one nisko poprowadzone załamanie słupka A i odpowiednią jego geometrię oraz zoptymalizowany aerodynamicznie kształt obudowy bocznych lusterek. Przepływ powietrza pod samochodem poprawiają rozległe osłony podwozia, dodatkowe osłony w centralnej części tylnej osi, a nawet zoptymalizowany aerodynamicznie tylny tłumik połączony z dyfuzorem. Starannie wyprofilowany spojler dachowy i tylne światła oraz subtelne spojlery boczne zapewniają odpowiedni przepływ powietrza w obszarze tylnego pasa. Rezultatem tych zabiegów jest obniżenie współczynnika oporu powierza z 0,29 do 0,28.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim: autonomiczne hamowanie i ostrzeganie przed sennością

Bezpieczeństwo ma w Mercedes-Benz najwyższy priorytet. GLA jest standardowo wyposażony w układ Active Brake Assist, ostrzegający kierowcę o zbyt małym dystansie od poprzedzającego pojazdu. Jeśli to nie wystarczy, inicjuje on odpowiednie do sytuacji autonomiczne hamowanie, pozwalające uniknąć kolizji lub zminimalizować jej skutki. GLA seryjnie oferuje również system ATTENTION ASSIST, który w oparciu o styl jazdy wykrywa objawy zmęczenia kierowcy i ostrzega go przed groźbą tzw. mikrosnu.

 

Większy komfort w bagażniku

Jako jedyny model w segmencie nowy GLA oferuje bezdotykowe otwieranie pokrywy bagażnika HANDS-FREE ACCESS – można ją otworzyć ruchem stopy pod zderzakiem. Procedurze towarzyszy sygnał dźwiękowy, a jeśli klapa napotka przeszkodę, zostaje ona przerwana. W połączeniu z pakietem schowków podłogę bagażnika można zamknąć na klucz.

 

Nowy Mercedes-AMG GLA 45 4MATIC

Mercedes-AMG z pełną mocą kontynuuje swoją inicjatywę produktową i udoskonala model GLA 45 4MATIC – zarówno od strony optycznej, jak i technicznej. Skrupulatne zabiegi aerodynamiczne, takie jak przestylizowanie przedniego zderzaka oraz spojlera dachowego, pozwoliły w dalszym stopniu zwiększyć dynamikę i stabilność jazdy, a jednocześnie zmniejszyć współczynnik oporu powietrza – i to mimo sportowej konfiguracji rozkładu siły nośnej. Wartość 0,33 to mniej niż w przypadku poprzednika.

Charakterystyczną cechą nowego Mercedesa-AMG GLA 45 4MATIC są mocniej podkreślone kontury przedniego pasa. Zderzak ma jeszcze bardziej dynamiczny kształt, pojawiły się nowe wkłady wlotów powietrza, przedni spojler zyskał srebrną listwę ozdobną, a prowadnice powietrza pokrywa błyszczący czarny lakier. Te ostatnie jeszcze skuteczniej doprowadzają powietrze do chłodnic. Niektóre elementy dostępne wcześniej jako opcje, np. reflektory LED High Performance, należą teraz do wyposażenia standardowego. Podwójne ostrze osłony chłodnicy ma srebrny odcień, podobnie jak wkładki w bocznych panelach progowych. Na życzenie model oferowany jest z 20-calowymi obręczami z lekkich stopów w dwóch wariantach kolorystycznych do wyboru: matowoczarnym, z lśniącym rantem, albo grafitowym, z błyszczącym wykończeniem.

Uwagę przyciąga również tylny pas z nową nakładką w kształcie dyfuzora, elementami ozdobnymi w kolorze srebrnego chromu i nowym spojlerem dachowym, zaprojektowanym z myślą o zapewnieniu jeszcze lepszej dynamiki jazdy.

 

Ekskluzywne dodatki w kabinie

Równocześnie zmodernizowano kabinę GLA 45 4MATIC. W standardzie deskę rozdzielczą pokrywa sztuczna skóra ARTICO z efektownymi, czerwonymi przeszyciami. Dominuje tu szeroki na cały kokpit panel ozdobny z matowym oznaczeniem AMG, oferowany w tonacji czarno-czerwonej (standard) lub czarno-srebrnej (w połączeniu z pakietem Exclusive). Kluczyk pojazdu oraz dźwignię zmiany biegów E-Select seryjnie zdobi teraz emblemat AMG.

Nowe wzornictwo zyskał panel zegarów z prędkościomierzem skalowanym co 30 km/h, nowymi wskazówkami z czarnym mocowaniem oraz chromowaną ramką wokół wskaźnika skrzyni biegów.

 

Kolejne opcje z zakresu komfortu i dynamiki

Na liście wyposażenia dodatkowego debiutuje bezkluczykowy dostęp Handsfree Access oraz kamera 360 stopni, która ułatwia parkowanie i manewrowanie z pomocą zestawu czterech kamer. Na centralnym ekranie multimediów system wyświetla realistyczny widok otoczenia pojazdu ze wszystkich stron lub z lotu ptaka – w ten sposób kierowca może dostrzec nawet wyjątkowo niskie przeszkody.

W połączeniu z opcjonalnym pakietem AMG DYNAMIC PLUS dostępna jest mechaniczna blokada przedniego dyferencjału. Pakiet ten obejmuje również sportowe zawieszenie AMG RIDE CONTROL, sportową kierownicę oraz dodatkowy tryb jazdy RACE.

 

Ekstremalnie spontaniczny 2-litrowy silnik turbo

Mercedes-AMG GLA 45 4MATIC należy do najmocniejszych aut w segmencie – osiąga moc 280 kW (381 KM) i 475 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Od 0 do 100 km/h przyspiesza w zaledwie 4,4 s. Jego ekstremalnie spontaniczny 4-cylindrowy silnik turbo o pojemności 2 litrów łączy znakomite osiągi z wzorową efektywnością: moc 141 kW (191 KM) z 1 l pojemności to światowy rekord wśród seryjnych jednostek o 4 cylindrach i wartość zarezerwowana dla rasowych samochodów supersportowych.

Jedną z zaawansowanych technologii 4-cylindrowego silnika turbo jest bezpośredni natryskowy wtrysk paliwa. Piezoelektryczne wtryskiwacze umieszczone centralnie w komorach spalania podają paliwo pod ciśnieniem do 200 barów. Połączenie wielofazowego wtrysku i wieloiskrowego zapłonu pozwala obniżyć zużycie paliwa i znacznie zwiększyć wydajność termodynamiczną – a co za tym idzie, zmniejszyć ilość emitowanych spalin. Turbosprężarka twin scroll i maksymalna przepustowość układu wydechowego sprzyjają szybkiemu narastaniu ciśnienia doładowania, a więc i spontanicznemu nabieraniu obrotów.

Na drodze 2-litrowy silnik turbo AMG imponuje wyjątkowo szybkimi reakcjami na gaz, wysokim momentem obrotowym, fantastyczną elastycznością i emocjonującą ścieżką dźwiękową. W układzie wydechowym standardowo montowane są automatycznie sterowane klapy, pozwalające modyfikować odgłos wydechu zależnie od aktualnie wybranego trybu jazdy AMG DYNAMIC SELECT.

Opcjonalny sportowy układ wydechowy AMG z wkładem tłumika o zmodyfikowanej strukturze zapewnia jeszcze bardziej fascynujący dźwięk, regulowany poprzez wybór programu jazdy lub osobnym przyciskiem.

 

Krótsze przełożenia: 7-biegowa sportowa przekładnia AMG SPEEDSHIFT DCT

Za dynamiczne przekazywanie siły napędowej do kół odpowiada 7-biegowa sportowa skrzynia AMG SPEEDSHIFT DCT. Dzięki skróceniu przełożeń od trzeciego do siódmego kierowca w jeszcze bardziej emocjonujący sposób doświadcza przyspieszeń we wszystkich zakresach prędkości. Takie zestrojenie w połączeniu ze zoptymalizowanymi reakcjami i czasem zmiany biegów zapewnia płynniejsze przenoszenie momentu obrotowego przy załączaniu kolejnych przełożeń.

 

Najlepsza przyczepność w standardzie: napęd na obie osie AMG Performance 4MATIC

Dla zapewnienia optymalnej trakcji nawet na śliskich nawierzchniach GLA 45 4MATIC standardowo wyposażono w sportowy napęd na obie osie AMG Performance 4MATIC. Rozkład momentu obrotowego jest płynnie regulowany między przednią a tylną osią. Taka konfiguracja zapewnia optymalną dynamikę, efektywność i trakcję – niezależnie od warunków.

Zintegrowane z tylnym dyferencjałem sprzęgło wielotarczowe ze specjalnym sterowaniem AMG w mgnieniu oka przenosi siłę napędową do tylnych kół, gdy tylko przednie zaczynają tracić przyczepność. Rozdział momentu waha się od 100:0 do 50:50 (przód:tył). Kompaktowy SUV AMG należy do czołówki również pod względem zużycia paliwa – na każde 100 km potrzebuje średnio 7,4 l benzyny.

 

Dane techniczne w skrócie:

Mercedes-AMG GLA 45 4MATIC

Silnik 2-litrowy, 4-cylindrowy, rzędowy, z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem
Pojemność 1991 ccm
Moc maks. 280 kW (381 KM) przy 6000 obr./min
Maks. moment obr. 475 Nm przy 2250-5000 obr./min
Układ napędowy Napęd na obie osie AMG Performance 4MATIC ze zmiennym rozkładem momentu obrotowego
Przekładnia Sportowa przekładnia 7-biegowa AMG SPEEDSHIFT DCT
Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnie
9,6/6,1/7,4 l/100 km
Średnia emisja CO2 172 g/km
Klasa efektywności D
Masa własna (DIN/EC) 1510 kg* / 1585 kg**
Przyspieszenie 0–100 km/h 4,4 s
Prędkość maksymalna 250 km/h***
*masa własna zgodnie z DIN, bez kierowcy; **masa własna zgodnie z EC, z kierowcą (75 kg); ***ograniczona elektronicznie, z Pakietem Kierowcy AMG – 270 km/h

 

Specjalna seria Yellow Night Edition – dla uczczenia sukcesu kompaktowych Mercedesów-AMG

Dzięki modelom A 45 4MATIC, CLA 45 4MATIC, CLA 45 4MATIC Shooting Brake oraz GLA 45 4MATIC marka Mercedes-AMG przyciągnęła nowe grupy klientów i wzmocniła swoją pozycję rynkową. Aby uczcić sukces kompaktowych bestsellerów, każdy z nich trafia do sprzedaży w ekskluzywnej edycji Yellow Night Edition z bogatym wyposażeniem i unikalną stylizacją.

Specjalne modele są lakierowane wyłącznie na jeden z dwóch odcieni lakieru (nocną lub kosmiczną czerń) i wyróżniają się nietypową kombinacją matowoszarych i żółtych akcentów. Kontrastowy efekt podkreślają lekkie, matowoczarne obręcze kół z żółtymi rantami oraz czarna listwa osłony chłodnicy AMG.

Żółtych akcentów nie zabrakło także w kabinie. Można je dostrzec m.in. na sportowych fotelach AMG obszytych mieszanką sztucznej skóry ARTICO i mikrofibry DINAMICA, desce rozdzielczej, tylnej kanapie, sportowej kierownicy AMG z wstawkami z mikrofibry DINAMICA oraz na podłokietnikach. Wyróżnikiem specjalnej serii są również grafitowe osłony progów z podświetlanym na żółto logo AMG, obszyte żółtą lamówką dywaniki oraz żółte oprawki otworów wentylacyjnych.

Szeroki zakres standardowego wyposażenia edycji Yellow Night Edition obejmuje pakiet aerodynamiczny AMG, pakiet Night, pakiety wizualny i oświetleniowy, sportowe fotele z funkcją pamięci oraz sportową kierownicę pokrytą czarną skórą nappa i mikrofibrą DINAMICA, z żółtym pierścieniem na godzinie 12, srebrnymi wstawkami z napisem „AMG Edition” oraz żółtymi przeszyciami. Dodatkowo nabywca może zamówić pakiet AMG DYNAMIC PLUS, a także wzbogacić swój samochód o inne opcje.


Autor: Mercedes-Benz

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
20c0677-015.jpg
2021-02-23 16:38:00
Nowy Mercedes-Benz Klasy C - Limuzyna i Kombi

Nowa Klasa C oferuje przyszłościową strefę komfortu na czasy globalnej transformacji.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
20c0668-0041.jpg
2021-02-17 16:25:00
EQA: komfortowy i zwinny w prowadzeniu – jak przystało na Mercedesa

Niebawem w salonach pojawi się pierwszy kompaktowy SUV na prąd marki Mercedes-EQ – model EQA.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
21c0045-02.jpg
2021-02-04 18:36:00
Mercedes EQA od 199 900 zł

W salonach Mercedes-Benz można zamawiać już nowy, kompaktowy model Mercedes-EQ w 100% na prąd – EQA.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
20c0579-129.jpg
2021-01-20 14:22:00
EQA: Elektryczny atleta w kompaktowym formacie

EQA – tak nazywa się nowy podstawowy model w świecie całkowicie elektrycznych samochodów Mercedes-EQ.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
21c0001-015.jpg
2021-01-07 19:55:00
EQS z unikalnym systemem operacyjnym MBUX Hyperscreen

Imponujący wizualnie, wyjątkowo łatwy w obsłudze i niezwykle chętny do nauki: MBUX Hyperscreen to jeden z najważniejszych elementów EQS-a – nowego...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 42
DILERZY
MERCEDES-BENZ Aebi Schmidt Polska Sp. z o.o.

Skrajna 80A

25-650 Kielce

fax 41 365 22 22

tel: 41 365 21 00

SZCZEGÓŁY
MERCEDES-BENZ Auto Forum 2 Sp. z o.o.

Jana Skrzetuskiego 11 - Nowe Gulczewo

09-410 Płock

fax 24 263 40 53

tel: 24 266 87 15

SZCZEGÓŁY
Auto Frelik Anna Frelik Spólka Komandytowa
MERCEDES-BENZ Auto Frelik Anna Frelik Spólka Komandytowa

Nowotoruńska 27

85-839 Bydgoszcz

fax 52 320 83 05

tel: 52 320 83 00

SZCZEGÓŁY
AUTO FRELIK Anna Frelik Spółka komandytowa
MERCEDES-BENZ AUTO FRELIK Anna Frelik Spółka komandytowa

Szosa Chełmińska 214

87-100 Toruń

fax 56 654 54 52

tel: 56 654 54 52

SZCZEGÓŁY
MERCEDES-BENZ Auto Idea Sp. z o.o.

Towarowa 11

10-416 Olsztyn

fax 89 532 02 22

tel: 89 533 48 75

SZCZEGÓŁY
MERCEDES-BENZ Auto Idea Sp. z o.o.

Narodowych Sił Zbrojnych 9

15-690 Białystok

fax 85 662 88 29

tel: 85 662 31 41

SZCZEGÓŁY
MERCEDES-BENZ Auto Idea Sp. z o.o.

Brukowa 46

05-092 Łomianki

fax 22 732 74 01

tel: 22 732 74 00

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 11
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI