motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
17 listopada 2022 18:10

Peugeot 408 - innowacyjny fastback zaskakujący pod każdym względem

Peugeot 408 - innowacyjny fastback zaskakujący pod każdym względem

Nowy Peugeot 408 to świadectwo wyjątkowej kreatywności zespołu projektantów i inżynierów marki, których dzieło – fastback o unikatowej sylwetce – plasuje się wśród topowych modeli segmentu C.


Zarówno w historii marki, jak i na obecnym rynku motoryzacyjnym Peugeot 408 wyznacza nowe trendy. Nowy model PEUGEOT zaskakuje, ponieważ jest innym samochodem niż wszystkie. Oprócz charakterystycznego wyglądu i unikatowej sylwetki oferuje szereg udoskonaleń w zakresie elektryfikacji i zwiększania efektywności energetycznej, dostarcza także emocji, których źródłem są zaawansowane technologie zwiększające przyjemność prowadzenia i ułatwiające intuicyjną jazdę. Dzisiaj Peugeot prezentuje polska gamę i cennik tego wyjątkowego modelu.

ALLURE. Peugeot 408 wyróżnia się przede wszystkim dynamiczną sylwetką typu fastback i koncepcją niemieszczącą się w żadnej z obecnych kategorii. Ma też niepowtarzalny styl. Jego przyczajony, koci wygląd jest typowy dla modeli marki. Ostre linie nadwozia współgrają z grillem, idealnie wkomponowanym w przód samochodu, wykończonym w kolorze nadwozia, z umieszczonym na nim nowym logo PEUGEOT z głową lwa. Zaskakujący kształt tylnego zderzaka podkreśla unikatową, dynamiczną linię samochodu. Nowy Peugeot 408 ma stabilną sylwetkę i duże koła o średnicy 720 mm z imponującymi felgami 20’’ o nietypowym, geometrycznym wzorze. Przednie światła z sygnaturą świetlną w kształcie kłów podkreślają przynależność 408 do rodziny modeli PEUGEOT, podobnie jak tylne światła z motywem potrójnego śladu pazurów.

Nadwozie nowego Peugeot 408, mierzące 4,69 m długości z rozstawem osi 2,79 m, zaskakuje przestronnością wnętrza w drugim rzędzie siedzeń. Oferuje 188 mm wolnego miejsca na wysokości kolan. Bardzo obszerny jest także bagażnik o pojemności 536 litrów, który można powiększyć do 1611 litrów po złożeniu tylnych oparć i siedzeń. Sylwetka samochodu jest niezwykle smukła i dynamiczna, a jego wysokość wynosi zaledwie 1,48 m. Ma to korzystny wpływ na efektywność aerodynamiczną.

 

Emocje

Peugeot 408 oferuje kierowcy i pasażerom Peugeot i-Cockpit® najnowszej generacji, którą można rozpoznać po kompaktowej kierownicy zaprojektowanej z myślą o zapewnieniu maksymalnej przyjemności prowadzenia i zwrotności samochodu. Szczególny nacisk położono na jakość wykonania wnętrza jak również na łączność ze światem poprzez zastosowanie najnowszych technologii, dzięki którym prowadzenie samochodu i podróżowanie staje się jeszcze bardziej intuicyjne i satysfakcjonujące.

 

Doskonałość

Bogata gama systemów wspomagania prowadzenia wykorzystujących informacje z 6 kamer i 9 radarów zapewnia pasażerom poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Obejmuje w szczególności:

- Aktywny tempomat z funkcją Stop & Go,

- Funkcję Night Vision, która poprawia widoczność w nocy, ostrzega kierowcę o obecności zwierząt, pieszych lub rowerzystów na drodze zanim pojawią się w świetle reflektorów,

- System monitorowania martwego pola dalekiego zasięgu (75 metrów),

- Ostrzeganie o pojazdach zbliżających się w poprzek z lewej lub prawej strony podczas jazdy na wstecznym biegu.

Gama napędów Peugeot 408 obejmuje dwie wersje hybrydowe typu plug-in o mocy systemowej 180 i 225 KM oraz wersję benzynową o mocy 130 KM. Wszystkie trzy są oferowane wyłącznie z 8-stopniową, automatyczną skrzynią biegów EAT8. Wersja w 100% elektryczna trafi do sprzedaży w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Jednym z głównych celów projektantów PEUGEOT 408 było zwiększenie efektywności energetycznej. Łączny efekt ich działań w postaci poprawy aerodynamiki, zmniejszenia masy (do 1 396 kg w najlżejszej wersji) i redukcji emisji spalin umożliwił znaczne obniżenie, średniego zużycia paliwa (w trakcie homologacji) w tym modelu, zarówno w wersjach z napędem hybrydowym, jak i spalinowym.

Nowy Peugeot 408 to model stworzony na rynki światowe. Jest produkowany we Francji w zakładzie w Miluzie z przeznaczeniem na rynek europejski, a wkrótce będzie również produkowany w Chengdu w Chinach z przeznaczeniem na tamtejszy rynek.

 

W poszukiwaniu odpowiedzialnej przyjemności i nowości: rynek i klienci

Nowy Peugeot 408 uzupełnia ofertę marki w bardzo strategicznym segmencie C tzw. samochodów kompaktowych. Dzięki sukcesom SUV-ów 3008 i 5008 oraz trzech generacji 308 hatchback i 308 SW, PEUGEOT stał się w ciągu ostatnich lat jednym z wiodących producentów modeli z tego segmentu. PEUGEOT 408 uzupełnia ofertę marki i plasuje się wśród topowych modeli segmentu C.

Nowy Peugeot 408 wychodzi naprzeciw wartościom i oczekiwaniom społeczeństwa aspirującego do nowoczesności: dynamiczny i hiperpołączony ze światem, chce przyczyniać się do transformacji energetycznej, bez rezygnowania z chwil prawdziwej przyjemności. Jest wyrazem poszukiwania nowości, stawia na kreatywność i unikatowe, śmiałe skojarzenia, zrywające z wszelkimi dotychczasowymi kategoriami.

Oczekuje się, że nabyciem nowego Peugeot 408 będą zainteresowane przede wszystkim pary, w większości pracujące, z dziećmi lub bez, zamierzające korzystać z samochodu w celach prywatnych i zawodowych. Oznacza to, że przy wyborze modelu będą się kierować całą mozaiką potrzeb i pragnień, czasem wzajemnie się uzupełniających. Niektórzy spośród nich będą chcieli sięgnąć wyżej w ramach segmentu C i sprawić sobie większy, bardziej przestronny samochód. Inni zapragną samochodu o sylwetce bardziej oryginalnej i innowacyjnej od kompaktowego SUV-a, który w ich ocenie byłby zbyt pospolity lub zbyt rodzinny. Jeszcze innych przyciągnie wygląd naprawdę dużego samochodu. Wszystkie te osoby poszukują bardzo współczesnych doznań z jazdy, zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i podczas długich, wspólnych podróży w atmosferze komfortu i absolutnego spokoju.

 

Unikatowa sylwetka dynamicznego i innowacyjnego fastbacka – design

Stylistyka nowego 408 w połączeniu z charakterystycznym dla wszystkich modeli Peugeot kocim wyglądem jest doskonale dopasowana do jego innowacyjnej koncepcji topowego fastbacka z segmentu C. Charakteryzuje się on szczególnie ostrymi kształtami, widocznymi zwłaszcza w tylnej części nadwozia, na końcu dachu, na pokrywie bagażnika i u nasady błotników, które tworzą kanciaste płaszczyzny sprzyjające grze świateł.

Peugeot 408 opiera się na unikatowych dla tego modelu rozwiązaniach konstrukcyjnych. Samochód zbudowany jest na wielonapędowej, modułowej platformie EMP2 (Efficient Modular Platform), charakteryzującej się długim rozstawem osi 2,787 m, który zapewnia dużą ilość miejsca na tylnych siedzeniach. Jego całkowita długość wynosi 4,69 m, a szerokość (ze złożonymi bocznymi lusterkami) 1,859 m.

Duży rozstaw kół – 1,599 m z przodu i 1,604 m z tyłu – gwarantuje stabilność i dobre trzymanie się drogi na kołach o dużej średnicy (720 mm) i z felgami w rozmiarze do 20 cali. Pomimo podwyższonego zawieszenia PEUGEOT 408 zachowuje smukłą, sportową sylwetkę dzięki całkowitej wysokości wynoszącej zaledwie 1,48 m.

Długa maska jestumieszczona między podwyższonymi błotnikami charakterystycznymi dla najnowszych modeli Peugeot. Ten zabieg stylistyczny dodaje majestatu przedniej części nadwozia i zwiększa płynność sylwetki dzięki ukryciu połączenia między błotnikami a pokrywą silnika. To rozwiązanie konstrukcyjne pozwoliło także uprościć linię maski i zapewniło idealne spasowanie elementów nadwozia.

Zastosowanie świateł wykonanych w technologii matrycowej Matrix LED umożliwiło zaprojektowanie bardzo wysmukłych reflektorów przy zapewnieniu najwyższego poziomu skuteczności oświetlenia. To one decydują o spojrzeniu nowego 408, tak charakterystycznym dla modeli PEUGEOT. Sygnatura świetlna samochodu biegnie dalej w dół przybierając kształt dwóch „kłów” z diod LED, zachodzących na przednie błotniki.

Grill, z umieszczonym centralnie nowym logo marki, skrywającym radar niezbędny do funkcjonowania licznych systemów wspomagania prowadzenia, jest ważnym elementem identyfikacji wizualnej PEUGEOT 408. Wykończenie grilla w kolorze nadwozia spowodowało, że wtopił się w bryłę przedniego zderzaka i stał się niewidoczny. To znak zmiany pokoleniowej i elektryfikacji gamy Peugeot. Duże, czarne, ozdobne wloty boczne powietrza tworzą wyrazisty motyw, który optycznie poszerza przód samochodu i podkreśla jego solidność. Obramowują i chronią świetlne kły, współgrają kolorystycznie z listwami ochronnymi biegnącymi wokół nadwozia oraz – na zasadzie kontrastu – poprawiają widoczność sygnatury świetlnej.

Sylwetka nowego Peugeot 408 charakteryzuje się starannie przemyślanym układem czarnych i lakierowanych powierzchni, mającym na celu nadanie jej większej smukłości i dynamiki. Służy również wyeksponowaniu przestronności wnętrza, w szczególności poprzez charakterystyczny dla fastbacka,kształt bocznych szyb za najwyższym punktem otworu tylnych drzwi, który dodaje sylwetce dynamiki.

Boczne osłony dolnych krawędzi nadwozia i nadkoli płynnie przechodzą w masywny, czarny tylny zderzak, który wcina się ukosem w nadwozie tworząc kolorystyczny kontrast i podkreśla dynamikę sylwetki dzięki odwróconemu kształtowi tyłu nadwozia. Pozwala również optycznie zmniejszyć długość tylnego zwisu, mieszczącego bardzo pojemny bagażnik.

Dwudziestocalowe felgi o oryginalnym designie w postaci wpisanego w okrąg geometrycznego kształtu zachwycają na postoju i tworzą spektakularny efekt wizualny przy małych prędkościach. Ich niezwykły wygląd idealnie wpisuje się w unikatową, nowatorską koncepcję nowego Peugeot 408.

Tylna część dachu jest szczególnie ważną strefą dla aerodynamiki. Przepływ powietrza został tu zoptymalizowany i ukierunkowany dzięki dwojgu „kocich uszu", które tworzą korytarz aerodynamiczny prowadzący w kierunku spojlera na pokrywie bagażnika. Te dwa ostrokątne i niezwykle skuteczne występy nadwozia są także wyróżnikiem stylu nowego 408.

Nowy Peugeot 408 będzie dostępny w 6 kolorach nadwozia:

- Niebieski Obsession (nowy kolor wybrany na debiut rynkowy modelu),

- Szary Titane (nowy kolor),

- Szary Artense (dostępny tylko dla poziomu wyposażenia Allure),

- Czerwony Elixir,

- Biały Perle,

- Czarny Perla Nera.

 

Ekscytujące doznania z jazdy – Peugeot i-Cockpit®

Wnętrze wyposażone w Peugeot i-Cockpit® jest jednym z największych wyróżników marki. Od dziesięciu lat jest on systematycznie wzbogacany i unowocześniany w kolejnych generacjach modeli. W nowym Peugeot 408 wyznacza nowe standardy pod względem ergonomii, jakości, praktyczności oraz zaawansowanych technologii nowego systemu informacyjno-rozrywkowego Peugeot i-Connect®.

Kompaktowa kierownica, charakterystyczna dla Peugeot i-Cockpit®, zapewnia wyjątkową zwrotność i precyzję ruchów, zwielokrotniając przyjemność prowadzenia. Ergonomiczna i podgrzewana (w opcji) kierownica nowego 408 umożliwia – dzięki wbudowanym przyciskom – obsługę systemu multimedialnego (radio, telefon) i niektórych systemów wspomagania prowadzenia.

Umieszczony na wysokości wzroku, tuż nad kierownicą, nowy cyfrowy zespół zegarów posiada 10-calowy ekran cyfrowy, dostępny już od poziomu wyposażenia Allure. W wersji GT jest dostępna wersja w technologii 3D. Daje się z łatwością personalizować oraz oferuje kilka trybów wyświetlania (nawigacja TomTom z dostępem do Internetu, radio, multimedia, systemy wspomagania prowadzenia, przepływy energii…) sterowanych za pomocą przełącznika zespolonego.

Konstrukcja deski rozdzielczej nowego Peugeot 408 jest zgodna z architekturą „high vent” z wysoko umieszczonymi dyszami nawiewu, na wprost głów pasażerów, co zwiększa komfort termiczny w kabinie.

Takie rozwiązanie pozwoliło przesunąć 10-calowy centralny ekran dotykowy, umieszczony nieco niżej niż cyfrowy zespół zegarów znajdujący się bezpośrednio w zasięgu wzroku, i zbliżyć go w stronę dłoni kierowcy. System jest wyposażony w pełni konfigurowalne przełączniki klawiszowe i-toggles, rozmieszczone niczym otwarta książka pod centralnym ekranem. i-toggles stanowią unikatowy akcent stylistyczny i technologiczny w tym segmencie samochodów. Każdy klawisz pełni rolę dotykowego skrótu do ustawień klimatyzacji, książki telefonicznej, stacji radiowych, uruchamiania aplikacji, zgodnie z ustawieniami wybranymi przez użytkownika.

Jednym z celów przyjętych przy projektowaniu kabiny nowego 408 przez zespół Peugeot ds. stylistyki wnętrz było zrównoważenie przestrzeni pomiędzy kierowcą a pasażerem z przodu. Peugeot i-Cockpit® pozostaje wierny koncepcji centralnego ekranu lekko zwróconego w stronę kierowcy („driver oriented”), optymalizującego ergonomię prowadzenia samochodu, z zachowaniem możliwości korzystania z niego i odczytywania wyświetlanych informacji przez pasażera.

Natomiast środkowa konsola została celowo zwrócona w stronę pasażera. Na łuku od strony kierowcy umieszczone zostały wszystkie przełączniki związane z prowadzeniem samochodu. Kierowca może w prosty sposób – jednym naciśnięciem – wybrać tryb pracy 8-stopniowej, automatycznej skrzyni biegów EAT8:

- Reverse (R) – jazda na biegu wstecznym,

- Neutral (N) – przejście do położenia luzu,

- Drive (D) – automatyczny wybór jednego z 8 przełożeń w zależności od stylu jazdy, profilu drogi i stopnia obciążenia pojazdu

- Parking (P) – przełączenie skrzyni biegów do położenia parkingowego,

Do tego dochodzi – w zależności od rodzaju silnika – przełącznik trybu jazdy: Hybrid, Normal i Sport.

 

Perfekcyjnie skomunikowany – system PEUGEOT i-Connect Advanced

Nowy Peugeot 408 zapewnia użytkownikom system łączności ze światem najwyższej klasy. Nowy, ergonomiczny i bezproblemowy w codziennym użytkowaniu system informacyjno-rozrywkowy oferuje każdemu użytkownikowi – zgodnie z jego umiejętnościami i upodobaniami – to, co najlepsze ze świata smartfonów i ze świata motoryzacji. Każdy kierowca może wybrać i zapisać swój ulubiony sposób wyświetlania informacji, rodzaj oświetlenia ambientowego i inne preferencje ustawień. W pamięci systemu można zapisać do ośmiu różnych profili użytkowników.

Funkcja klonowania ekranu łącząca smartfon z pokładowym systemem informacyjno-rozrywkowym jest teraz bezprzewodowa i umożliwia jednoczesne podłączenie dwóch telefonów poprzez Bluetooth. Uzupełnieniem tego systemu łączności w Peugeot 408 są cztery gniazda USB-C.

Centralny, 10-calowy ekran o wysokiej rozdzielczości można z łatwością w pełni skonfigurować, dzięki możliwości podziału na kilka okien oraz „widżetom” czyli skrótom, które są bardzo łatwe w użyciu i działają podobnie jak w tabletach. Teraz można z łatwością przesuwać palcem poszczególne menu od lewej do prawej lub w górę i w dół w celu wyświetlenia powiadomień, a także, poprzez naciśnięcie ekranu trzema palcami, wyświetlić blok aplikacji.

W każdej chwili można też, podobnie jak w smartfonie, z łatwością powrócić do strony głównej, naciskając dotykowy przycisk „Home”.

Na umieszczonym w górnej części ekranu stałym pasku wyświetlane są informacje dotyczące temperatury zewnętrznej, klimatyzacji, wyświetlanej strony widżetów, danych o łączności, powiadomień oraz godziny.

Dzięki systemowi informacyjno-rozrywkowemu PEUGEOT i-Connect Advanced przyjemność podróżowania wkracza w nowy wymiar. System jest połączony z wydajną i skuteczną nawigacją TomTom z dostępem do Internetu. Dla zapewnienia optymalnej czytelności, mapa jest wyświetlana na całej powierzchni 10-calowego ekranu. Aktualizacje systemu odbywają się w trybie „over the air”, tzn. poprzez przesył danych za pośrednictwem sieci telekomunikacyjnej.

 

Gwarantowana efektywność energetyczna: nadwozie i silniki

Na wszystkich etapach projektowania i dopracowywania nowego Peugeot 408 jednym z kluczowych tematów, pozostających stale w centrum uwagi zespołu konstruktorów Peugeot, było zwiększanie efektywności energetycznej w celu obniżenia zużycia paliwa i ograniczenia emisji CO₂.

Szczególnie wiele uwagi poświęcono aerodynamice nowego Peugeot 408, ponieważ ma ona istotny wpływ na bilans energetyczny samochodu. Dzięki ścisłej współpracy stylistów i specjalistów Peugeot w zakresie aerodynamiki, zoptymalizowano wszystkie elementy nadwozia: zderzaki, pokrywę bagażnika, dyfuzor, słupki, boczne lusterka i osłony podwozia. W tym samym celu odpowiednio dopracowano design kół, zwiększający efektywność energetyczną i w znaczącym stopniu przyczyniający się do ogólnej poprawy osiągów samochodu.

Aby zmniejszyć poziom drgań i poprawić komfort podróżowania, zoptymalizowano sztywność nadwozia poprzez zastosowanie klejenia elementów konstrukcyjnych. Przyjemność prowadzenia jest wpisana w geny nowego Peugeot 408 bardziej niż kiedykolwiek dotąd dzięki wzorcowemu trzymaniu się drogi, komfortowi podróżowania na najwyższym poziomie, doskonałemu prowadzeniu i świetnej zwrotności w mieście, którą samochód zawdzięcza średnicy zawracania wynoszącej zaledwie 11,18 m.

Opony montowane w nowym Peugeot 408 obejmują zakres rozmiarów od 17 do 20 cali. Są to opony klasy energetycznej A, zwiększające efektywność energetyczną dzięki obniżonym oporom toczenia, ale bez obniżania wymogów marki pod względem wzorcowego zachowania na drodze.

W ofercie nowego PEUGEOT 408 dostępne są dwa napędy hybrydowe typu plug-in:

- HYBRID 225 e-EAT8: napęd na 2 koła / połączenie silnika PureTech 180 KM (132 kW) z silnikiem elektrycznym 81 kW i 8-przełożeniową skrzynią biegów e-EAT8 / w trakcie homologacji.

- HYBRID 180 e-EAT8:napęd na 2 koła / połączenie silnika PureTech 150 KM (110 kW) z silnikiem elektrycznym 81 kW i 8-przełożeniową skrzynią biegów e-EAT8 / w trakcie homologacji.

W obu wersjach hybrydowych typu plug-in pojemność litowo-jonowego akumulatora trakcyjnego wynosi 12,4 kWh, a moc 102 kW. Dostępne są dwa rodzaje ładowarek pokładowych: montowana w standardzie ładowarka prądu jednofazowego o mocy 3,7 kW i montowana w opcji ładowarka prądu jednofazowego o mocy 7,4 kW.

Ich szacunkowe czasy ładowania przedstawiają się następująco:

- z terminala ładowania typu Wall Box (32 A) pełne naładowanie następuje w ciągu 1 h 55 min, przy użyciu pokładowej ładowarki prądu jednofazowego o mocy 7,4 kW,

- ze wzmocnionego gniazda domowego (16 A) pełne naładowanie następuje w ciągu 3 h 50 min, przy użyciu pokładowej ładowarki prądu jednofazowego o mocy 3,7 kW,

- ze standardowego gniazda domowego (8 A) pełne naładowanie następuje w ciągu około 7 h 05 min, przy użyciu pokładowej ładowarki prądu jednofazowego o mocy 3,7 kW.

Dostępny jest również silnik spalinowy: 3-cylindrowy silnik benzynowy PureTech o pojemności 1,2 l i mocy 130 KM, spełnia wymagania najnowszej normy czystości spalin Euro 6.4. Współpracuje z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów EAT8 i systemem Start & Stop. Ta wersja silnikowa jest w trakcie homologacji.

Wszystkie wersje silnikowe nowego PEUGEOT 408 są wyposażone w 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów, która gwarantuje bezstresową i efektywną energetycznie jazdę.

PEUGEOT 408 nie oferuje wersji z silnikiem diesla. W przyszłości model ten zostanie natomiast zaproponowany w wersji w 100% elektrycznej.

 

 Technologiczna perfekcja – systemy wspomagania prowadzenia

Nowy PEUGEOT 408 dysponuje bardzo bogatą gamą systemów wspomagania prowadzenia najnowszej generacji, które pobierają informacje z 6 kamer i 9 radarów. Systemy zapewniają spokojne i bezpieczne podróżowanie oraz wykonywanie wszelkich manewrów. Niektóre spośród tych systemów zostały przejęte bezpośrednio z wyższych segmentów:

- Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop & Go i regulowaną zadaną wartością odległości między pojazdami,

- Aktywne wspomaganie nagłego hamowania, które wykrywa pieszych i rowerzystów w dzień i w nocy przy prędkościach od 7 do 140 km/h (w zależności od wersji),

- System aktywnego monitorowania pasa ruchu z funkcją korygowania toru jazdy,

- System wykrywania zmęczenia kierowcy wykrywa na podstawie analizy mikro ruchów kierownicy objawy przedłużającego się spadku czujności przy prędkościach powyżej 65 km/h,

- Rozszerzony system rozpoznawania i wyświetlania na cyfrowym zespole zegarów następujących znaków drogowych (oprócz standardowego rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości): stop, zakaz wjazdu, zakaz wyprzedzania, koniec zakazu wyprzedzania,

- System noktowizyjny (Night Vision) umożliwiający wykrywanie w nocy lub przy ograniczonej widoczności obecności żywych istot (pieszych/zwierząt) przed pojazdem. System umożliwia ich wykrywanie w odległości do 200-250 m, poza zasięgiem świateł drogowych,

- System monitorowania martwego pola dalekiego zasięgu (75 metrów),

- Ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu samochodu: podczas cofania system ostrzega kierowcę o pojazdach nadjeżdżających z lewej lub prawej strony,

- Kamera cofania o wysokiej rozdzielczości i polu widzenia 180° z wbudowaną dyszą spryskiwacza obiektywu,

- Wspomaganie parkowania 360° dzięki 4 kamerom o wysokiej rozdzielczości (umieszczonych z przodu, z tyłu i po bokach),

- Zmiana ustawienia bocznych lusterek przy włączeniu wstecznego biegu,

- Reflektory Matrix LED umożliwiają maksymalne wykorzystanie mocy świateł drogowych bez oślepiania kierowców pojazdów jadących z przodu lub zbliżających się z naprzeciwka,

- Automatyczne przełączanie świateł drogowych.

Pakiet Drive Assist 2.0, który zostanie wprowadzony do oferty w późniejszym terminie, pozwoli na zrobienie kolejnego kroku w stronę jazdy półautonomicznej. W jego skład wchodzi aktywny regulator prędkości z funkcją Stop & Go oraz funkcja utrzymania samochodu na pasie ruchu.

Pojawiają się także 2 nowe funkcje, które będą aktywne na drogach dwujezdniowych:

- Półautomatyczna zmiana pasa ruchu: system proponuje kierowcy, przy prędkościach od 70 do 180 km/h, wyprzedzenie pojazdu znajdującego się z przodu i powrót na dotychczasowy pas ruchu.

- Zalecenie dostosowania prędkości: system z odpowiednim wyprzedzeniem sugeruje kierowcy dostosowanie prędkości samochodu (przyspieszenie lub zwolnienie) zgodnie ze znakami ograniczenia prędkości.

Dostępnych jest ponadto szereg innych elementów wyposażenia, które ułatwiają codzienne użytkowanie nowego PEUGEOT 408:

- Bezkluczykowy dostęp i uruchamianie samochodu Proximity,

- Bezdotykowy dostęp do bagażnika dzięki automatycznej pokrywie bagażnika,

- Podgrzewana przednia szyba i podgrzewana kierownica,

- Alarm zbliżeniowy, pojemnościowy i superblokada drzwi,

- Automatyczny, elektryczny hamulec postojowy we wszystkich wersjach modelu,

- Otwierany dach z zasłoną przeciwsłoneczną.

Nowy PEUGEOT 408 jest też wyposażony w system automatycznego wzywania pomocy e-call:

Wzywanie pomocy „E-call+” z informacją o liczbie pasażerów i geolokalizacją samochodu oraz podaniem kierunku ustawienia samochodu na pasie ruchu.

 

Niesłabnące wrażenia z bezstresowej podróży – komfort podróżowania

Nowy PEUGEOT 408, zaprojektowany jako topowy fastback z segmentu C, dysponuje bogatym wyposażeniem, które pozwala w pełni doświadczać przyjemności podróżowania i mobilności.

Wygodne przednie fotele, doskonale obejmujące ciało, uzyskały znak AGR (Aktion für Gesunder Rücken) przyznawany przez niezależne niemieckie stowarzyszenie ekspertów w zakresie ergonomii i zdrowia pleców. Znak AGR poświadcza wyjątkową ergonomię oraz duży zakres regulacji przednich foteli.

Mogą one być również wyposażone w regulację ustawienia w 10 płaszczyznach z pamięcią 2 ustawień fotela kierowcy, regulację ustawienia w 6 płaszczyznach fotela pasażera, 8-komorowy pneumatyczny system masażu z 5 różnymi programami masowania oraz podgrzewane siedziska.

Design foteli podkreśla jakość użytych materiałów: barwionej tkaniny, technicznej dzianiny, alcantary, tłoczonej skóry i barwionej skóry Nappa. W wersjach GT są one dodatkowo ozdobione przeszyciami w kolorze Adamite, które eksponują także kształty deski rozdzielczej, płatów drzwi oraz piankowych obić środkowej konsoli.

Umieszczona pomiędzy przednimi fotelami wyprofilowana w kształcie łuku środkowa konsola sięga aż do wnęki na bezprzewodową ładowarkę do smartfonów. Pozostała część konsoli została w całości wykorzystana na schowki i praktyczne rozwiązania: podłokietnik, dwa gniazda USB typu C (ładowanie / przesył danych), dwa uchwyty na kubki o dużej średnicy oraz różne schowki o łącznej pojemności do 34 litrów.

Tylna część kabiny jest wyjątkowo obszerna za sprawą dużego rozstawu osi wynoszącego 2,787 m, dzięki któremu nowy PEUGEOT 408 oferuje najwięcej przestrzeni pasażerom na tylnych siedzeniach i aż 188 mm wolnego miejsca na wysokości kolan. Znajdująca się pod siedziskami przednich foteli wnęka na stopy dla pasażerów na tylnych siedzeniach została zaprojektowana tak, aby zmaksymalizować swobodę ruchów. Kształt foteli i kąt nachylenia siedzeń umożliwiają pasażerom maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, aby zapewnić optymalny komfort podróżowania.

Nie zapomniano też o łączności: już od poziomu wyposażenia Allure z tyłu środkowej konsoli umieszczono dwa gniazda ładowania USB typu C.

Nowy PEUGEOT 408 jest oferowany w standardzie z dwuczęściową kanapą (dzieloną w układzie 60/40) wyposażoną w otwór umożliwiający przewóz długich przedmiotów. W wersji GT posiada system natychmiastowego składania obydwu części poprzez pociągnięcie dwóch dźwigni łatwo dostępnych od strony bagażnika.

Nowy PEUGEOT 408 dysponuje wyjątkowo pojemnym bagażnikiem. Po złożeniu obydwu oparć tylnej dzielonej kanapy jego pojemność zwiększa się z 536 do 1611 litrów (wliczając w to 36 litrów przestrzeni pod podłogą bagażnika w wersji z napędem spalinowym). Przy złożonej tylnej kanapie możliwy jest przewóz przedmiotów o długości do 1,89 m.

Dla jak największej praktyczności w codziennym użytkowaniu strefę bagażnika wyposażono w gniazdo 12 V, umieszczone na prawej ściance, oświetlenie LED, siatkę do przytrzymywania bagaży i zaczepy na torby.

Półka bagażnika jest bezpośrednio podczepiona pod pokrywę bagażnika. Przy każdym otwarciu pokrywy podnosi się wraz z nią, co ułatwia załadunek bagaży.

Pokrywa bagażnika jest wyposażona w napęd, co ułatwia dostęp do wnętrza, jeśli obie ręce są zajęte. Otwiera się automatycznie:

- po przesunięciu stopy pod tylnym zderzakiem, po naciśnięciu odpowiedniego przycisku w kluczyku z pilotem,

- po naciśnięciu przycisku umieszczonego na zewnątrz pokrywy bagażnika,

- lub odpowiedniego przycisku na desce rozdzielczej.

Oświetlenie ambientowe LED wnętrza nowego Peugeot 408 (8 kolorów do wyboru), umieszczone za centralnym ekranem, emituje łagodne światło i współtworzy przyjemny nastrój w kabinie. Takie samo oświetlenie znajduje się w piankowych płatach drzwi, które w zależności od poziomu wyposażenia są pokryte tkaniną lub Alcantarą®, bądź też wykonane z tłoczonych elementów aluminiowych.

Komfort termiczny i akustyczny w nowym PEUGEOT 408 został poprawiony dzięki nowym technologiom zastosowanym przy projektowaniu i produkcji jego szyb:

- podgrzewana przednia szyba (w opcji),

- zwiększona grubość przednich i tylnych szyb bocznych (3,85 mm),

- klejone przednie szyby boczne o grubości 3,96 mm (od poziomu wyposażenia Allure Pack) zapewniają lepszą izolację dźwiękową i wyższy poziom bezpieczeństwa.

Do wysokiego komfortu termicznego pasażerów przyczynia się oczywiście również klimatyzacja. Dysze nawiewu chłodnego powietrza do kabiny są umieszczone wysoko na wprost przednich siedzeń, a pasażerowie drugiego rzędu siedzeń mają do dyspozycji dwa nawiewy umieszczone na tylnej ściance środkowej konsoli. W trosce o utrzymanie czystego powietrza nowy PEUGEOT 408 został wyposażony w system AQS (Air Quality System), który stale monitoruje jakość powietrza dostającego się do kabiny i automatycznie uruchamia funkcję obiegu zamkniętego, gdy wykryje zanieczyszczenia. Od poziomu wyposażenia GT dostępny jest także system oczyszczania powietrza Clean Cabin z układem filtrów wychwytujących spaliny i cząstki stałe. Jakość uzdatnionego powietrza jest wyświetlana na centralnym ekranie dotykowym.

Opracowany we współpracy z francuską firmą Focal, specjalizującą się w dziedzinie systemów nagłośnienia, system audio FOCAL® Premium Hi-Fi montowany w nowym PEUGEOT 408 jest owocem ponad trzyletnich wspólnych prac projektowych. System nagłośnienia Hi-Fi Premium FOCAL®, wzbogacony o układ cyfrowej obróbki dźwięku ARKAMYS, składa się 10 głośników, w których zastosowano unikatowe, chronione patentami technologie:

- 4 głośniki wysokotonowe TNF z aluminiową odwróconą kopułką,

- 4 głośniki nisko / średniotonowe z membraną Polyglass i zawieszeniem TMD (Tuned Mass Damper) o średnicy 165 mm,

- 1 głośnik jednodrożny Polyglass,

- 1 owalny subwoofer z potrójną cewką Power Flower™.

Są one podłączone do nowego 12-kanałowego wzmacniacza o mocy 690 W (ulepszona technologia klasy D).

Eksperci z PEUGEOT i firmy Focal wspólnie zaprojektowali rozmieszczenie głośników, aby zapewnić wszystkim pasażerom wyjątkowe doświadczenie wszechogarniającego dźwięku, który jest czysty i wyrazisty, a głębokość basów robi wrażenie.

 

Przyjemność w codziennym użytkowaniu – usługi

Aby wesprzeć klientów w przejściu na nowe źródła energii marka PEUGEOT wprowadza nowe usługi w kilku obszarach:

PEUGEOT Easy-Charge ułatwia dostęp do różnych opcji ładowania samochodów zelektryfikowanych:

- Oferta ładowania w domu lub w biurze obejmuje szeroką gamę urządzeń (wzmocnione gniazdo, Wall box, Smart Wall box…), ocenę niezbędnej instalacji elektrycznej oraz wybór najbardziej korzystnego rozwiązania do ładowania akumulatora i finalną instalację.

PEUGEOT Easy-care zapewnia klientom bezstresowe poznawanie działania modeli elektrycznych, aby mogli komfortowo korzystać ze swoich samochodów:

- Nowe symulatory i materiały cyfrowe, dostępne na stronach internetowych marki PEUGEOT, pomagają w lepszym poznaniu napędu elektrycznego,

- Odpowiednio dostosowane umowy serwisowe oraz pomoc drogowa mogą być wliczone w ofertę finansowania, aby klient mógł bezstresowo korzystać z samochodu,

- Certyfikat stanu akumulatora trakcyjnego, wydawany przy przeglądach, ułatwia odprzedaż samochodu zelektryfikowanego dzięki gwarantowanej pojemności akumulatora,

- Akumulator objęty 8-letnią gwarancją lub do przebiegu 160 tysięcy km.

Z poziomu aplikacji MyPeugeot® w smartfonie lub z głównego ekranu samochodu możliwe jest:

- Uruchomienie lub zaprogramowanie uruchomienia wstępnego ogrzania lub schłodzenia kabiny. Oprócz zwiększania komfortu podróżowania, funkcja ta pozwala – gdy samochód jest podłączony do źródła zasilania – zoptymalizować zasięg (w kabinie jest szybciej osiągana zadana temperatura po ruszeniu z miejsca) dzięki wcześniejszemu rozgrzaniu akumulatora trakcyjnego do odpowiedniej temperatury pracy.

Monitorowanie, programowanie, uruchamianie oraz wstrzymywanie ładowania akumulatora trakcyjnego.


Autor: Peugeot

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
PEUGEOT_E5008_2403STYP_109.jpg
2024-03-20 10:18:00
E-5008 - Peugeot z wyższej półki

E-5008 - nowy wymiar doskonałości.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
6203.jpeg
2024-02-29 09:55:00
Nowy Peugeot E-5008 - pierwsze spojrzenie

Klasa wyższa dużego SUV-a z napędem elektrycznym wzbogacona o większą przestrzeń, oferująca 7 miejsc oraz łatwy dostęp do wygodnego trzeciego rzędu siedzeń.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
PEUGEOT_RIFTER_2311DV_107.jpg
2023-11-07 13:48:00
Peugeot E-Rifter kombivan pełen życia

E-RIFTER, podobnie jak reszta gamy modeli PEUGEOT, ewoluuje w zakresie elektryfikacji i efektywności energetycznej.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
PEUGEOT_E_3008_2309PJ_105_FR.jpg
2023-09-12 18:17:00
Peugeot E-3008 elektryczny suv fastback

Do 2025 roku PEUGEOT będzie oferował najszerszą gamę samochodów elektrycznych spośród wszystkich marek w Europie.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
PEUGEOT_3008_2302STYP_101.jpg
2023-08-03 17:30:00
Peugeot 3008 Hybrid i 5008 Hybrid z nową technologią napędu hybrydowego 48 V

Dla PEUGEOT rok 2023 jest prawdziwie elektrycznym rokiem, w trakcie którego marka wprowadza do swojej gamy nowe modele i technologie.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 16
DILERZY
PEUGEOT Abramczyk

Lazurowa 5

01-314 Warszawa

tel: 22 665 32 46

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT Antoniak

Czarnochowska 19

32-020 Wieliczka

fax 122880749

tel: 122781330

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT ASO Wysockiego

Wysockiego 27

03-371 Warszawa

tel: 22 675 98 92

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT ASW WOJCIULA

Gen. Maczka 51

15-113 Białystok

tel: 85 679 33 33

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT AT Garage

STRYKOWSKA 131

91-527 Łódź

fax 426170721

tel: 426170720

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT Auto Club Peugeot

Opłotki 15 / wyjazd droga krajowa 5/

60-012 Poznań

tel: 61 8 900 600

SZCZEGÓŁY
PEUGEOT Auto Dealer Katowice

Bocheńskiego 100

40-816 Katowice

fax 32 252 39 36

tel: 32 252 50 70

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 10
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI