motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
6 kwietnia 2021 16:23

Nowy Jeep Compass - stworzony, aby zaskakiwać

Nowy Jeep Compass - stworzony, aby zaskakiwać

To pierwsza premiera Jeepa w Europie dla Grupy Stellantis, nowy model jest produkowany w zakładzie Melfi we Włoszech.


Nowy Compass to zupełnie całkowicie model, znacznie zmieniony pod względem funkcji i wyposażenia najbardziej cenionych przez europejskich klientów, do których należą: styl, technologia, bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój i funkcjonalność.

W Europie Compass stanowi ponad 40% sprzedaży całkowitej Jeepa. Obecnie jeden na cztery sprzedawane modele Compassa to wersja hybrydowa plug-in.

Gama silników o niższej emisji CO2 i mniejszym zużyciu paliwa, w tym warianty 4xe z technologią hybrydową plug-in.

4xe to nowy Jeep 4x4: ewolucja koncepcji możliwości terenowych w połączeniu ze zrównoważonym rozwojem i osiągami, zapewniająca jeszcze większą przyjemność z jazdy.

Nadwozie i wnętrze nowego Compassa są wyrazem koncepcji, które pojawią się w nadchodzących modelach Jeepa. Najnowocześniejszy, zaawansowany technologiczny i wyrafinowany, a równocześnie w bardziej wysmakowanym europejskim stylu, przy jednoczesnym zachowaniu autentyczności Jeepa.

Wyposażony w najnowsze systemy high-tech i bezpieczniejszy niż kiedykolwiek: w europejskiej gamie Jeepa debiutuje Uconnect 5, najbardziej zaawansowany system informacyjno-rozrywkowy w samochodach marki Jeep, oraz Highway Assist, system wspomagający kierowcę podczas autonomicznej jazdy poziomu drugiego (L2).

Szyta na miarę gama, obejmująca wersję S, oferującą wyrafinowaną elegancję i komfort, Trailhawk, specjalną wersję terenową i premierowy model edycji specjalnej „80th Anniversary”.

Skierowany do „pragmatycznych marzycieli”, racjonalnych Klientów przywiązujących wagę do wartości i specyfikacji, ale także poszukujących samochodu, który będzie w stanie zaspokoić ich emocjonalne potrzeby związane z wolnością i przygodą.

Nowy Compass będzie dostępny w salonach Jeepa w Polsce od połowy kwietnia br.

Wybierając Nowego Compassa, właściciele uzyskują dostęp do korzyści wynikających z Jeep Wave, nowego programu lojalnościowego i obsługi klienta marki Jeep.

Leasys i FCA Bank wspierają markę Jeep i wprowadzenie na rynek Nowego Compassa, oferując szereg rozwiązań w zakresie leasingu i finansowania.

Ponad 100 ekskluzywnych oryginalnych akcesoriów Jeep® Authentic Accessories powered by Mopar®.

Dzisiaj, Antonella Bruno, dyrektor marki Jeep® w Europie, zaprezentowała nowego Compassa, pierwszego SUV-a Jeepa wprowadzonego na rynek europejski przez Grupę Stellantis. Premiera nowego modelu jest ważnym krokiem dla marki na całym świecie, a zwłaszcza w Europie.

W nowym Compassie zastosowano najlepsze rozwiązania jakościowe odpowiadające bardziej gustom klienta europejskiego, dzięki doskonałej jakości wykończenia i zaawansowanej technologii pokładowej. Nowy model oferuje także ważne nowe funkcje, które przenoszą go na jeszcze wyższy poziom pod względem designu, bezpieczeństwa, technologii i funkcjonalności.

W czym tkwi jego sekret? Jego wyjątkowość polega na połączeniu off-roadowego charakteru z miejskim samochodem w celu zaspokojenia potrzeb Klientów z segmentu C-SUV. Osób racjonalnych, rzeczowych, ale zafascynowanych możliwością oderwania się od codziennej rutyny, nazywanych „pragmatycznymi marzycielami”.

Nowy model prezentuje elegancką i świeżą estetykę, wzmocnioną wyrafinowanym i charakterystycznym stylem - który pozostaje wierny elementom stylizacyjnym marki, doskonałą dynamikę jazdy oraz bardziej zaawansowane systemy bezpieczeństwa i łączności. Wszystko zwieńczone słynnymi możliwości Jeepa 4x4, cechą utrwaloną ponad 80-letnią pozycją lidera jazdy terenowej.

Krótko mówiąc, niezależnie od tego, czy chodzi o pragmatyczną potrzebę mobilności, czy też o chęć przeżycia ekscytujących codziennych „przygód”, odpowiedzią jest nowy Compass zapewniający równowagę między osiągami a emocjami, racjonalnym użytkowaniem a marzeniami o wolności i przygodzie. Wszystko w myśl hasła przewodniego marki: „Go Anywhere, Do Anything”.

 

Ponieważ 80 lat później Jeep nadal jest Jeepem

Premiera pierwszej generacji Jeepa Compassa w 2017 roku, pierwszego Jeepa zaprojektowanego specjalnie z myślą o drogach całego świata, oznaczała powrót marki do segmentu C-SUV. Położyło to solidny fundament pod sukces tego modelu: od momentu wprowadzenia na rynek europejski, kompaktowy SUV Jeepa jest motorem osiągnięć handlowych marki i stanowi ponad 40% jej sprzedaży, potwierdzając swoją pozycję jednego z najbardziej cenionych przez europejskich Klientów modeli Jeepa i jednego z najbardziej poszukiwanych w konfiguracji 4xe z technologią hybrydową plug-in. Jeden na cztery modele Compassa sprzedawane w Europie to wersja 4xe. Wariant 4xe to najlepiej sprzedający się hybrydowy model plug-in we Włoszech.

Nowy Compass oferuje bogatą gamę wydajnych silników spalinowych i hybrydowych plug-in, które są zgodne z normą Euro 6D Final oraz szereg najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego poprawiających dynamikę i słynne możliwości Jeepa 4x4.

Zaktualizowana gama silników oferuje teraz nowy, czterocylindrowy silnik benzynowy GSE o pojemności 1,3 litra z turbodoładowaniem, zaprojektowany z myślą o zagwarantowaniu wyjątkowych osiągów, przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałego komfortu jazdy i wydajności, zmniejszając zużycie paliwa i emisję CO2 nawet o 27% (cykl WLTP) w porównaniu z poprzednim modelem benzynowym. Oferta jest jeszcze bardziej fascynująca dzięki debiutowi wersji z technologią hybrydową plug-in, zapewniającej jazdę w 100% elektryczną, bezemisyjną - połączenie niezwykłych możliwości 4xe i zrównoważonej mobilności, czyli elektryfikację marki Jeep.

Compass i Renegade to pierwsze modele z logo 4xe, które identyfikuje wszystkie samochody Jeepa 4x4 charakteryzujące się zwiększonymi możliwościami, gdyż wszystkie one zapewniają doskonałą równowagę pomiędzy osiągami, przyjemnością z jazdy, bezpieczeństwem i poszanowaniem dla środowiska.

Nowy model wyróżnia się odświeżonym, zaawansowanym technologicznie profilem, przy jednoczesnym zachowaniu słynnego miejskiego, nowoczesnego, wyrafinowanego i dbającego o środowisko charakteru. Bardziej elegancki i nowoczesny, ma zupełnie nową kabinę, zaprojektowaną, by poprawić komfort i życie na pokładzie i uczynić jazdę miejską bardziej inteligentną. Do najważniejszych elementów należą cyfrowy zestaw wskaźników z wyświetlaczem o przekątnej 10,25” Full HD, systemem Uconnect 5 z ekranami dotykowymi o przekątnych od 8,4” do 10,1” umieszczony nieco wyżej i przeniesiony bardziej na środek deski rozdzielczej, dzięki czemu kierowca może pozostać lepiej skupionym na drodze, pięciokrotnie szybszy procesor, system operacyjny Android z bezprzewodową integracją ze smartfonem i aplikacjami Apple CarPlay i Android Auto, interaktywna nawigacja 3D TomTom i funkcja rozpoznawania naturalnej mowy oraz z usługami Uconnect.

Wnętrze jest jeszcze bardziej funkcjonalne dzięki nowemu rozmieszczeniu konsoli centralnej i zwiększeniu przestrzeni schowków (zapewniającej prawie 4,4 l dodatkowej pojemności - trzykrotnie więcej w porównaniu do 2,8 l w poprzedniej wersji, teraz łącznie 7,2 l.). Ponadto, oferuje bardziej nowoczesny i charakterystyczny styl, dzięki nowej desce rozdzielczej, tunelowi centralnemu, kierownicy i panelom drzwi, wykonanym z najwyższej jakości materiałów.

Nowy Compass jest pierwszym samochodem Jeepa w Europie oferującym autonomiczną jazdę na poziomie 2 i jest wyposażony w standardzie w całej gamie w systemy ADAS najnowszej generacji. Należą do nich: system rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition) czytający i interpretujący znaki drogowe; inteligentny asystent prędkości (Intelligent Speed Assist) automatycznie dostosowujący prędkość do zalecanych limitów; system wykrywania senności kierowcy (Drowsy Driver Alert) ostrzegający kierowców, gdy ich uwaga słabnie lub gdy nadchodzi senność; oraz system automatycznego hamowania awaryjnego (Automatic Emergency Braking) z funkcją rozpoznawania pieszych i rowerzystów, które spowalnia pojazd aż do całkowitego zatrzymania, aby uniknąć (lub złagodzić) ewentualny wypadek. Jednakże najważniejszą nową funkcją jest asystent jazdy na autostradzie (Highway Assist), łączący tempomat adaptacyjny i asystenta pasa ruchu, aby automatycznie dostosowywać prędkość i tor jazdy pojazdu. W ten sposób samochód automatycznie pozostaje na środku pasa, w rozsądnej odległości od pojazdu poprzedzającego, zapewniając niezwykłe wrażenia z jazdy i całkowity spokój (dostępny w drugiej połowie roku).

Nowy Jeep Compass oferuje nową gamę, dostępną teraz w pięciu poziomach wyposażenia (Sport, Longitude, Limited, S i Trailhawk), z pięcioma różnymi kombinacjami jednostek napędowych - benzyna, diesel i hybryda plug-in, trzema skrzyniami biegów (sześciostopniową manualną, automatyczną, dwusprzęgłową (DDCT) lub sześciostopniową automatyczną) - oraz napęd na przednie lub na cztery koła. Wersja benzynowa jest wyposażona w 1,3-litrowy silnik GSE o mocy 130 KM lub 150 KM, połączony odpowiednio z manualną skrzynią biegów i skrzynią DDCT z podwójnym suchym sprzęgłem, oba z napędem na przednie koła. Uzupełnieniem oferty silników spalinowych jest 1,6-litrowy silnik wysokoprężny o mocy 130 KM współpracujący z sześciobiegową, manualną skrzynią biegów i napędem na przednie koła. Gama hybryd plug-in jest oferowana z dwoma poziomami mocy - 190 KM i 240 KM, w połączeniu z sześciostopniową, automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła eAWD.

Ceny w Polsce zaczynają się od 99 900 PLN za model benzynowy z silnikiem 1.3 o mocy 130 KM w wersji Longitude.

Ponadto, dostępnych jest szereg rozwiązań w zakresie leasingu i finansowania oferowanych przez Leasys i FCA Bank, które sprawiają, że gama Jeepa i Nowy Compass są jeszcze bardziej dostępne dla Klientów.

Oprócz tego, w związku z premierą nowego Jeepa Compassa, Mopar® opracował nowe akcesoria w tym celu uzupełnienia funkcji nowego modelu, zwiększając możliwości personalizacji i jeszcze bardziej zwiększając komfort wnętrza.


Autor: Stellantis

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
70818484e5b4875470b.jpg
2021-03-02 17:53:00
Tychy rozpoczną od małego Jeepa

Produkcja tego SUV-a ma ruszyć w lipcu 2022 roku. Po nim, w 2023 roku pojawią się nowe, małe modele marek Alfa Romeo i Fiata.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
e08a40a286c4136e21698790aa76b7a4a67f6db1.jpg
2021-01-11 19:32:00
Debiut najnowszego Gladiatora – pickupa z legendarnym napędem Jeepa 4x4

Ceny Gladiatora, dostępnego w dwóch podstawowych wersjach wyposażenia Sport i Overland, oraz w premierowej Launch Edition rozpoczynają się od 289 000 zł.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
72632a023afede635419325d2d97f65481269597.jpg
2021-01-08 18:50:00
Jeep Grand Cherokee 2021 - nowe standardy w segmencie pełnowymiarowych SUV-ów

Oparty na legendarnych zdolnościach terenowych Jeepa® 4x4, oferujący luksusowe wyposażenie obejmujące najnowocześniejsze technologie nowy Jeep Grand Cherokee...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
523d764f689f532e2c7483c95e30b44202a142a0.jpg
2020-12-29 12:50:00
FCA ogłasza nowe, strategiczne inwestycje w fabryce FCA Poland w Tychach

W Tychach powstaną nowe, hybrydowe i elektryczne samochody marek Jeep, Fiat oraz Alfa Romeo.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
a44c18d5541be91c2b6e4810eb6f4cc1785a2747.jpg
2020-09-03 17:16:00
Nowy Jeep® Wrangler 4xe dołącza do modeli Renegade i Compass 4xe

Marka Jeep® wprowadza na rynek nowego Wranglera 4xe, będącego wyrazem najbardziej zaawansowanego technicznie Wranglera w historii.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 11
DILERZY
JEEP ADF AUTO SP. Z O.O.

KARKONOSKA 45

53-015 Wrocław

fax 71 3343027

tel: 71 3343000

SZCZEGÓŁY
JEEP AUTO DIUG

POZNAŃSKA 74

76-200 Słupsk

fax 59 8489999 wewn

tel: 59 8489999

SZCZEGÓŁY
AUTO FRELIK ANNA FRELIK SP.K.
JEEP AUTO FRELIK ANNA FRELIK SP.K.

SZOSA CHEŁMIŃSKA 214

87-800 Toruń

tel: 56 6545452

SZCZEGÓŁY
AUTO FRELIK ANNA FRELIK SP.K.
JEEP AUTO FRELIK ANNA FRELIK SP.K.

NOWOTORUŃSKA 27

85-839 Bydgoszcz

tel: 52 3208300

SZCZEGÓŁY
JEEP AUTO SKACZKOWSKI MAREK SKACZKOWSKI

M. OCZAPOWSKIEGO 3

01-843 Warszawa

tel: 22 8642707

SZCZEGÓŁY
JEEP AUTO SKACZKOWSKI MAREK SKACZKOWSKI

POZNAŃSKA 32 Mory

05-850 Warszawa

fax 22 7221167

tel: 22 7221199

SZCZEGÓŁY
JEEP AUTO TIM JANECZKO SP. Z O.O.

OLESKA 152

45-239 Opole

fax 77 4008841 wewn

tel: 77 4008840

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 6
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI