motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
10 lipca 2018 20:26

Nowy Focus - najbardziej innowacyjny, dynamiczny i ekscytujący

Nowy Focus - najbardziej innowacyjny, dynamiczny i ekscytujący

Nowa generacja Forda Focusa, rodzinnego samochodu klasy średniej, jest bardziej stylowa i bardziej przestronna. Nowe, wyróżniające się wersje, obejmują ekskluzywnego Focusa Vignale i inspirowanego klasą SUV-ów Focusa Active.


Zaprojektowany od podstaw Ford Focus oferuje właścicielom rodzinnych samochodów klasy średniej więcej stylu, przestrzeni i zaawansowanych rozwiązań technicznych, podnoszących satysfakcję z jazdy.

Inżynierowie Forda ściśle współpracowali z klientami, aby zaprojektować nową generację pięciodrzwiowego Forda Focusa i jeszcze bardziej praktyczną wersję kombi, a także charakterystyczne, obdarzone własną osobowością serie w obrębie gamy – stylowego Focusa Titanium, sportowego ST-Line i ekskluzywnego Focusa Vignale. Nowemu crossoverowi, Focusowi Active, nadano sportowy styl, inspirowany klasą SUV-ów, wyróżniający samochód podniesionym prześwitem, relingami dachowymi i dodatkowymi panelami ochronnymi.

Nowy Focus wprowadza także szeroką gamę zaawansowanych technologii wspomagających kierowcę, które pomagają w sprawnym poruszaniu się w ruchu miejskim, lepszym obserwowaniu drogi w ciemności, parkowaniu za naciśnięciem przycisku i w unikaniu kolizji.

 

Sportowy i przestronny

Stworzona od podstaw sportowa sylwetka Focusa jest wzorem aerodynamiki w swojej klasie. Sportowy i dynamiczny, z wyciągniętą maską i muskularnymi tylnymi nadkolami Focus, został zaprojektowany z uwzględnieniem zróżnicowania wersji nadwozia i linii gamy poprzez wprowadzenie różnorodnych, charakterystycznych elementów, jak matowione aluminiowe detale karoserii Vignale, duży spoiler i oszczędniej osłonięte przednie wloty powietrza dla ST-Line oraz kontrastowe, srebrne przednie i tylne osłony zderzaków dla Focusa Active.

Wewnątrz poprowadzono proste, klarowne linie, zastosowano pełne ekspresji materiały oraz płynnie łączone powierzchnie, co sprawia, że podróżowanie w Focusie jest relaksującym doświadczeniem. Boki przednich drzwi łączą się teraz płynnie z deską rozdzielczą, tworząc wizualnie efekt przestrzennego „owinięcia” kierowcy i pasażerów, a miękkie materiały zapewniają efekt wnętrza segmentu premium.

Nowoczesny design produktów z najwyższej półki osiągnięto wprowadzając lustrzane polerowane płaszczyzny i matowione wykończenia detali. Wnętrza nowego Focusa wzbogacono w unikalne elementy i materiały, wstawki imitujące drewno o gęstych słojach i skórę w Vignale, sportowe wykończenie z włókna węglowego i czerwone przeszycia dla ST-Line oraz bardziej wytrzymałe, teksturowane materiały i powierzchnie dla wersji Active.

Nowy Focus zapewnia również więcej miejsca dla pasażerów i bagażu. Ponad 5 centymetrów większy rozstaw osi zapewnia największą w klasie przestrzeń dla kolan pasażerów tylnej kanapy, a wszyscy pasażerowie korzystają z szerszego wnętrza - szerokość na wysokości ramion tylnych pasażerów zwiększono o 6 centymetrów. Wrażenie przestronności poprawia też konstrukcja tylnych drzwi - z oknami, które ciągną się dalej do tyłu, dzięki czemu uzyskano wrażenie bardziej otwartej przestrzeni. Dodatkowe rozświetlenie wnętrza daje również otwierany panoramiczny dach.

Bagażnik pomieści duży kojec dla psa bez potrzeby składania tylnych siedzeń. Właściciele nowego Focusa uzyskali bezdotykowy dostęp do przestrzeni bagażowej za pomocą otwierającego klapę prostego ruchu stopą pod tylnym zderzakiem. Składanie tylnych siedzeń jest również prostsze - opadają po zwolnieniu przełącznika znajdującego się od strony bagażnika.

 

Technika budująca zaufanie

Zaawansowane układy wspomagające kierowcę sprawiają, że prowadzenie Forda Focusa na autostradzie i w ruchu miejskim pełnym korków jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Zostały stworzone, aby każda podróż była bardziej komfortowa, mniej stresująca i bezpieczniejsza.

Adaptacyjny tempomat pozwalający utrzymać bezpieczną odległość od pojazdów jadących z przodu jest uzupełniany przez:

• System Stop & Go, który umożliwia pełne automatyczne zatrzymanie Focusa w ruchu miejskim, na przykład w korku. Samochód bez udziału kierowcy ruszy, jeśli czas zatrzymania był krótszy niż 3 sekundy, jeśli zatrzymanie przekracza 3 sekundy, kierowca może nacisnąć przycisk umieszczony na kierownicy lub delikatnie nacisnąć pedał przyspieszenia.

• Rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości może dostosować prędkość pojazdu do obowiązujących lokalnie znaków, a także wykorzystując informacje z pokładowego systemu nawigacyjnego.

• System utrzymania na pasie ruchu pozwala zmniejszyć stres podczas długich podróży, umożliwiając utrzymanie pojazdu w osi pasa ruchu.

System reflektorów adaptacyjnych z oświetlaniem przewidywanego toru jazdy i doświetlaniem zakrętów w oparciu o znaki drogowe po raz pierwszy dostosowuje model oświetlenia drogi, w celu uzyskania maksymalnej widoczności jeszcze przed wejściem w zakręt, dojechaniem do skrzyżowania lub ronda. System wykorzystuje kamerę skierowaną do przodu do monitorowania oznaczeń pasa ruchu z zasięgiem do 65 metrów, wykrywającą znaki: rondo, stop i ustąp pierwszeństwa. Nowy Focus oferuje również automatyczne światła drogowe zapobiegające nieumyślnemu przypadkowemu oślepianiu innych użytkowników drogi i pozwalające kierowcy widzieć więcej w czasie nocnej jazdy.

Focus jest pierwszym Fordem dostępnym w Europie, w którym oferowany jest wyświetlacz przezierny (HUD) – dysponujący jednym z najjaśniejszych ekranów na rynku i jednym z największych pól widzenia – umożliwiający kierowcy utrzymanie wzroku na drodze, dzięki wyświetlanym w jego polu widzenia przydatnym informacjom.

System wspomagający parkowanie 2 zapewnia w pełni zautomatyzowane manewry przy parkowaniu równoległym lub prostopadłym, dostępne za naciśnięciem jednego przycisku. Niezależnie od kierowcy steruje kierownicą, korzysta z gazu i hamulca, dokonuje wyboru biegu do przodu i wstecznego. Kierowca może sterować ruchem pojazdu, wybierając położenie neutralne przekładni i przytrzymując przycisk umieszczony w konsoli centralnej.

Inne rozwiązania zaprojektowane tak, by pomóc kierowcy Focusa w unikaniu wypadków i skupieniu uwagi obejmują Układ aktywnego wspomagania hamowania z funkcją wykrywania pieszych i motocyklistów; System aktywnego unikania zderzenia poprzez ominięcie przeszkody; System ostrzegania o obiektach w martwym polu lusterek z Systemem wykrywania ruchu poprzecznego, Szerokokątną kamerę cofania;

System ostrzegania przed jazdą pod prąd i awaryjne wspomaganie hamowania po kolizji.

 

Energiczny i precyzyjny

Nowy Ford Focus zapewnia największą radość z jazdy wśród rodzinnych samochodów klasy średniej. Wyrafinowany układ niezależnego tylnego zawieszenia jest oferowany po raz pierwszy z systemem kontroli tłumienia drgań (CCD), który co 2 milisekundy monitoruje elementy zawieszenia, nadwozia, układu kierowniczego i hamulcowego oraz dostosowuje pracę zawieszenia pojazdu, przez co zapewnia większy komfort i płynność jazdy. Może również wykrywać dziury w nawierzchni, co pozwala zmniejszyć negatywny wpływ nierównej drogi na komfort jazdy.

Klienci mogą wybierać spośród następujących zespołów napędowych:

• Wielokrotnie nagradzany silnik Forda EcoBoost o pojemności skokowej 1.0-litra, dostępny w wersjach o mocy maksymalnej 85 KM, 100 KM i 125 KM, został udoskonalony, aby zapewnić spalanie na poziomie 4,7 l/100 km i poziom emisji CO2 wynoszący 107 g/km.

• W nowym 1.5-litrowym silniku EcoBoost, dostępnym w wersjach 150 KM lub 182 KM, uzyskano spalanie na poziomie 5.3 l/100 km i emisję CO2 na poziomie 121 g/km.

• Nowy 1.5-litrowy silnik EcoBlue oferuje moc 95 KM oraz 120 KM, przy spalaniu 3.5 l/100 km i emisji CO2 na poziomie 91 g/km.

• Silnik EcoBlue o pojemności 2,0 litra zapewnia moc 150 KM i spalanie 4.4 l/100 km oraz emisję CO 2 na poziomie 114 g/km.

Klienci mogą również wybrać pomiędzy manualnymi sześciobiegowymi przekładniami, zwiększającymi przyjemność z jazdy dzięki wyższej jakości zmiany biegów i cichszej pracy oraz nową ośmiobiegową automatyczną skrzynią, która optymalizuje momenty wyboru przełożeń i dostosowuje płynność zmiany biegów do stylu jazdy.

 

Połączony ze światem

Nowy Focus przedstawia europejskim klientom wbudowaną technikę modemową FordPass Connect, zamieniającą pojazd w mobilny hotspot WiFi z możliwością podłączenia do 10 urządzeń. Oprócz pomagania kierowcom w planowaniu podróży, dzięki aktualizacjom ruchu w czasie rzeczywistym dla systemu nawigacji, FordPass pozwala poprzez aplikację mobilną łatwo zlokalizować samochód na rozległych parkingach w centrach handlowych, sprawdzić poziom paliwa, zdalnie zablokować i odblokować samochód, a nawet zdalnie go uruchomić.

Nowy bezprzewodowy panel ładowania indukcyjnego oznacza, że kierowcy zapomną o plątaninie kabli na konsoli środkowej, a ładowane urządzenia mogą pozostać podłączone przez Bluetooth do systemu łączności i rozrywki SYNC 3. System SYNC 3, kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto™, wyposażony jest w 8-calowy kolorowy ekran dotykowy. Umożliwia on też kierowcy sterowanie funkcjami audio, nawigacją i klimatyzacją, a także podłączonymi smartfonami za pomocą prostych poleceń głosowych. Nowy system audio B&O PLAY o mocy 675 watów pozwoli pasażerom uzyskać najlepszą jakość odtwarzania muzyki przesyłanej strumieniowo przez FordPass Connect lub przez smartfony.


Autor: Ford Polska

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
2019FordMondeo-Hybrid_018.jpg
2019-01-18 16:22:00
Ford Mondeo Hybrid kombi

Nowy i przestronny Mondeo kombi, z napędem hybrydowym, został zaprezentowany podczas salonu samochodowego w Brukseli.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Ford2016_SUV-Family_Millenials_01.jpg
2019-01-15 11:06:00
Rekordowa sprzedaż SUV-ów Forda

Sprzedaż modeli SUV Forda wzrosła w stosunku do roku 2017 o 21 procent, napędzana najlepszymi wynikami kompaktowego EcoSporta, sprzedającego się lepiej o 105...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
2018_FORD_TRANSIT__01.jpg
2018-12-04 19:43:00
Hybrydowy Ford Transit

Testy 10 pojazdów potrwają 12 miesięcy, i są uzupełnieniem podobnych prób, prowadzonych w Londynie i Walencji. Samochody Transit Custom są wyposażone w...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
FORD_2018_FOCUS_ACTIVE_WAGON_NOV_16.jpg
2018-11-23 10:14:00
Nowy crossover Ford Focus Active

Zupełnie nowy crossover Ford Focus Active wprowadza wszechstronność inspirowaną samochodami SUV. Wprowadzą ją do gamy budzącego zaufanie swoimi manierami...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
FordFiesta_RedBlack_04.jpg
2018-10-16 19:20:00
Nowy Ford Fiesta ST-Line Red Edition i Black Edition

Nowe Fordy Fiesta ST-Line Red Edition oraz Black Edition pozwalają klientom wyróżnić się z tłumu dzięki matowym czarnym pasom; kontrastowo pomalowanym...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 18
DILERZY
FORD Auto Brzezińska

Brzezińska 26

92-103 Łódź

fax 42 2035550

tel: 42 203 55 55

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Centrum

al. Włókniarzy 144

91-034 Łódź

fax 42 206 80 42

tel: 42 206 80 40

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Hobby

Wojsk Ochrony Pogranicza 15

15-381 Białystok

fax 85 744 16 47

tel: 85 742 45 02

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Kabziński

Sulejowska 45

97-300 Piotrków Trybunalski

fax 44 649 70 90

tel: 44 733 70 90

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Kamag

Kossaka 76

Piła

fax 67 352 6862

tel: 67 351 0007

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Michałowski

Radzymińska 158

03-576 Warszawa

fax 22 679 28 48

tel: 22 679 86 62

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Motive

Zbylitowska Góra, ul.Krakowska 13 Zgłobice

33-113 Tarnów

fax 14 674 14 99

tel: 14 674 14 70

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 11
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI