motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
15 maja 2023 18:18

Nowy E Tourneo Courier

Nowy E Tourneo Courier

Nowy E Tourneo Courier to śmiały, elektryczny model Forda, przeznaczony dla klientów prowadzących aktywny styl życia.


Ten plik informacyjny zawiera więcej szczegółów na temat oferty modelu Tourneo Courier i innowacyjnej gamy rozwiązań Forda opartych na komunikacji z siecią, zaprojektowanych z myślą o zagwarantowaniu klientom nowych doświadczeń i ułatwieniu obsługi pojazdu elektrycznego.

 

Nowa rodzina pojazdów wielozadaniowych Tourneo

Pięciomiejscowy E Tourneo Courier uzupełnia atrakcyjną linię nowej generacji modeli wielozadaniowych Tourneo Forda, która obejmuje również:

• Siedmiomiejscowy model Tourneo Connect – w produkcji od początku 2022 roku, dostępny w całej Europie

• Nowy, dziewięciomiejscowy Tourneo Custom – zaprezentowany w listopadzie 2022 r., wchodzi do produkcji jeszcze w tym roku, a od wiosny 2024 dostępny będzie w wersji w pełni elektrycznej E Tourneo Custom.

Wszystkie oferują wyjątkową przestronność, walory praktyczne i styl, idealne dla klientów prowadzących aktywny tryb życia.

 

Odważna nowa stylistyka nadwozia i wnętrza

E Tourneo Courier łączy w sobie charakterystyczne elementy stylistyki SUV-a, futurystyczne rozwiązania pojazdu elektrycznego oraz zalety praktyczne, których wymaga intensywny tryb życia i plenerowa aktywność.

„Nowy E Tourneo Courier to solidny, pełen zapału partner w zabieganym życiu naszych klientów, prezentujący inspirowany SUV-em styl, sprawdzającą się na co dzień praktyczność i elementy charakterystyczne tylko dla modeli elektrycznych” – mówi Amko Leenarts, dyrektor ds. designu w Ford of Europe. „Wiemy, że klienci cenią uniwersalną przestrzeń i łatwy dostęp, ulepszyliśmy więc oba te elementy i dodaliśmy cyfrowy kokpit oraz innowacyjne nowe schowki, aby E Tourneo Courier był bardziej atrakcyjny i praktyczny niż kiedykolwiek.”

Zarówno w wersji w pełni elektrycznej, jak i napędzanej silnikiem benzynowym EcoBoost1, zwraca uwagę zupełnie nowy projekt nadwozia, z wysoką linią maski i krótkimi zwisami, dzięki czemu sylwetka wydaje się przysadzista, natomiast wykończone na czarno słupki tworzą wrażenie niższej linii dachu i płynnego przeszklenia kabiny. Wyjątkowy charakter estetyki E Tourneo Courier wzmacniają: chromowana krata przedniego wlotu powietrza z „diamentowym” wzorem i zintegrowanymi reflektorami, listwa oświetleniowa LED, biegnąca w poprzek całego przodu, typowa dla modeli Forda oraz aerodynamiczne wzory kół.

E Tourneo Courier pojawi się również w nowej palecie wyrazistych lakierów, m.in. Cactus Grey, a także metalicznych Fantastic Red i Bursting Green. Modele serii Active odróżniają się opcjonalnym kontrastowym lakierowaniem dachu – co znamy z ekstremalnego Forda Bronco – i są standardowo wyposażone w specjalne, 17-calowe obręcze kół, poprzeczki dachowe, wzmocnienia nadkoli, płyty ochronne i unikatowe tkaniny na siedzeniach, podkreślające przygodowy charakter tego modelu.

Podobnie jak nadwozie, także wnętrze E Tourneo Courier charakteryzuje się wyjątkowo bogatym wyposażeniem, podnoszącym komfort podróżowania. Strategia projektowania, oparta na kreowaniu doznań, wprowadza nowe, ulepszone elementy, charakterystyczne dla modelu w pełni elektrycznego:

• Kierownica ze spłaszczonym dolnym i górnym łukiem wieńca typu “squircle”, poprawia widoczność i wygodę wsiadania

• Nowy cyfrowy zestaw wskaźników „digiboard” z 12-calowym cyfrowym zestawem wskaźników i 12-calowy ekran dotykowy SYNC 4 2

• „Pływająca” konstrukcja deski rozdzielczej, zapewnia większą przestrzeń i widoczność

Szeroko zakrojone konsultacje Forda z kierowcami ujawniły powszechną potrzebę uzupełnienia rozwiązań służących do przechowywania i organizacji bagażu. W kabinie E Tourneo Couriera znalazły się:

• Oszczędzający miejsce elektryczny hamulec postojowy i dźwignia zmiany biegów montowana na kolumnie kierownicy

• Nowa, duża konsola środkowa z elastyczną organizacją schowków i wyjmowanymi elementami, aby łatwiej i bezpiecznie przechować przedmioty

 

Inteligentne wykorzystanie przestrzeni

Optymalizacja kształtu nadwozia oznacza, że wnętrze E Tourneo Courier jest znacznie przestronniejsze i praktyczniejsze niż kabina poprzedniego modelu. Wzrosła przestrzeń nad głową i na poziomie ramion, dzięki czemu podróżowanie jest bardziej komfortowe.

Dłuższy i szerszy bagażnik zwiększył pojemność o ponad 44 procent do 570 litrów. 3 Nowy model może również przewozić o 100 kg więcej, niż pojazd poprzedniej generacji, dzięki czemu pięć osób może wyjechać na wakacje bez martwienia się o wagę bagażu.

Tylne siedzenia dzielą się w proporcji 60/40, mogą być łatwo składane i opuszczane w zależności od potrzeb klientów. Jeśli właściciele muszą przewieźć większe przedmioty, E Tourneo Courier oferuje pokaźną przestrzeń bagażową o pojemności 2 162 litrów, przy opuszczonych tylnych siedzeniach, umieszczając bagaż aż do poziomu podsufitki – to wzrost o ponad 500 litrów. 4

Przestrzeń bagażowa 4

Poprzedni model E Tourneo Courier Więcej o:

Długość – konfiguracja z pięcioma siedzeniami (mm) 837 1 002 165

Długość – złożone tylne siedzenia (mm) 1 264 1 429 165

Szerokość między nadkolami (mm) 983 1 172 189

Wysokość od podłogi do dachu (mm) 1 171 1 216 45

Pojemność – konfiguracja pięcioosobowa (litry) (pomiar VDA) 395 (708 – pod sufit) 570 (1 188 – pod sufit) 175 (480 – pod sufit)

Pojemność – złożone tylne siedzenia (litry) (pomiar VDA) 875 (1 656 – pod sufit) 1 198 (2 162 – pod sufit) 323 (506 – pod sufit)

Standardowa klapa tylna może zapewnić schronienie przed deszczem, gdy jest otwarta, a duży otwór załadunkowy i niski próg bardzo ułatwiają pakowanie sprzętu rekreacyjnego lub wskakiwanie psów do wnętrza bagażnika. Przedział bagażowy posiada poręczne schowki w bocznych panelach, między innymi odchylany schowek, w którym można przewozić zamknięte większe przedmioty.

44-litrowy bagażnik przedni (frunk) jest standardem we wszystkich modelach E Tourneo Couriera i idealnie nadaje się do przechowywania drobnych przedmiotów, takich jak przewody do ładowania, trójkąt ostrzegawczy, czy apteczka.

Dopuszczalna masa holowanej przez E Tourneo Couriera przyczepy wynosi 700 kg5, co pozwala klientom na holowanie pontonów lub przyczepki z narzędziami do robót budowlanych i ogrodniczych. Hak holowniczy i 13-pinowe złącze elektryczne są dostępne jako wyposażenie opcjonalne. Tourneo Courier napędzany silnikiem benzynowym EcoBoost może holować do 1 000 kg. 4

 

Oszczędny układ napędowy nowej generacji

Nowy elektryczny układ napędowy E Tourneo Couriera gwarantuje wyższą satysfakcję z prowadzenia samochodu, dzięki cichej, płynnej jeździe bez zmian przełożeń i intuicyjnej kontroli, dzięki czemu podróże są naprawdę relaksujące. Model korzysta ze wsparcia specjalnych zintegrowanych usług ładowania i oprogramowania, które pomagają zarówno początkującym, jak i doświadczonym właścicielom w radzeniu sobie z obsługą modelu elektrycznego. Wyposażenie i funkcje modelu:

• Silnik elektryczny 100 kW (136 KM)

• Ładowarka pokładowa prądu zmiennego 11 kW – od 10 do 100 procent w 5,7 godziny 6

• Szybkie ładowanie prądem stałym 100 kW – od 10 do 80 procent trwa poniżej 35 minut 6

• Osiągnięcie dodatkowych 87 km zasięgu w zaledwie 10 minut, przy korzystaniu z ładowarki prądu stałego 100 kW 6

• Prędkość maksymalna na autostradzie 145 km/h

Dla ułatwienia i zwiększenia ekonomiki jazdy w zatłoczonych miastach model wyposażony jest standardowo w załączany system «one-pedal». Model oferuje rozruchowe programowanie klimatyzacji (Scheduled Pre-Conditioning), które pozwala zdalnie ustawić optymalną temperaturę w kabinie i temperaturę pracy akumulatora podczas ładowania przed wyjazdem,a tym samym zmaksymalizować zasięg i komfort obsługi samochodu. System jest programowany za pomocą ekranu dotykowego SYNC 4. 2

 

Poczucie cyfrowego komfortu i funkcje powiązane z komunikacją sieciową

Ford zaoferuje wyjątkowe poczucie cyfrowego komfortu, aby zwiększyć satysfakcję z posiadania E-Tourneo Couriera i wesprzeć klientów debiutujących w roli właścicieli pojazdów elektrycznych. Standardowo wbudowany modem 7 pozwala na stałe komunikowanie się ze światem, ułatwiając nadzór nad ładowaniem, serwisowaniem i ochroną pojazdu, umożliwia także bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania, które mogą z czasem udoskonalać funkcje pojazdu.

Oferowana jako opcja skomunikowana ładowarka naścienna Connected Wallbox Forda może ładować E Tourneo Couriera z większą prędkością, niż gdybyśmy skorzystali ze standardowego gniazdka instalacji domowej. Właściciele mogą również obniżyć koszty poprzez zaplanowanie czasu ładowania i korzystanie z tańszych taryf energii elektrycznej.

Aplikacja FordPass 8 ułatwia orientację w punktach publicznej sieci ładowania. Klienci, korzystający z bezpłatnej aplikacji, mogą:

• Sprawdzać zasięg i aktualny stan naładowania E Tourneo Couriera

• Ogrzać lub schłodzić wstępnie kabinę i akumulator przed wyjazdem, aby uzyskać optymalny zasięg

• Zaplanować najlepszą możliwą trasę dłuższych podróży, określając przy tym dogodne miejsca postoju na ładowanie

• Blokować i odblokowywać zamki drzwi, a także odbierać alerty dotyczące bezpieczeństwa

• Zlokalizować swój pojazd na zatłoczonych parkingach lub po długich spacerach w nieznanym terenie

Klienci otrzymują również roczny bezpłatny dostęp do jednej z największych w Europie sieci ładowania Blue Oval Charging Network, która do 2024 roku ma obejmować 500 000 publicznych ładowarek.

Oparta na subskrypcji, skomunikowana z siecią nawigacja Connected Navigation 9 może ułatwić poruszanie się po nieznanych drogach, dzięki aktualnym informacjom o ruchu drogowym, parkowaniu, opłatach i lokalnych zagrożeniach.

 

Najlepsze w tej klasie systemy wspomagania kierowcy

Aby obniżyć odczucie zmęczenia prowadzącego, a także pomóc chronić pojazd i jego pasażerów, model wyposażono w najszerszą gamę zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy, 6 jakie kiedykolwiek były oferowane w standardzie w segmencie kompaktowych samochodów wielozadaniowych. Są to między innymi:

• Inteligentny system oświetlenia

• Tempomat

• System monitorowania koncentracji kierowcy

• Przednie i tylne czujniki parkowania

• Wspomaganie ruszania pod górę

• Inteligentny ogranicznik prędkości

• System utrzymania na wybranym pasie ruchu

• Aktywne wspomagania hamowania

• Kamera cofania

• System rozpoznawania znaków drogowych

• System ostrzegania przed jazdą pod prąd

Kolejne zaawansowane systemy, dostępne w pakiecie wspomagającym kierowcę to: 6

• Tempomat adaptacyjny z systemem utrzymania na pasie ruchu i funkcją Stop & Go

• System ostrzegania o obiektach w martwym polu lusterek z funkcją wykrywania ruchu poprzecznego

• Asystent unikania kolizji na skrzyżowaniach

• Wspomaganie hamowania awaryjnego podczas cofania

Oprócz nowych systemów wspomagających kierowcę, jazdę w mieście ułatwiają seryjne przednie i tylne czujniki parkowania. Równie ważne w ciasnej przestrzeni miejskiej są poprawiające zwrotność: niewielki promień skrętu pomiędzy krawężnikami, wynoszący 10,7 m i długość całkowita poniżej 4,4 m.

 

Model z silnikiem EcoBoost dostępny w 2023 roku

Poza w pełni elektrycznym E Tourneo Courierem, dostępny będzie Tourneo Courier z oszczędnym 1,0-litrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowy EcoBoost, o mocy 125 KM – wersję będzie można zamawiać w połowie 2023 roku. Klienci mogą zdecydować się na sześciobiegową manualną skrzynię biegów lub wariant z nową siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynią automatyczną, zapewniającą równowagę między płynną zmianą przełożeń i oszczędnością. W wyposażeniu standardowym modeli EcoBoost oferowane są: system Auto Start-Stop oraz aktywna żaluzja wlotu powietrza, obniżające zużycie paliwa.

Klienci będą mieli do wyboru kilka wersji: reprezentującą ducha przygody Active, luksusową Titanium i stylową Trend. Bogata specyfikacja standardowa obejmuje: system informacyjno-rozrywkowy Forda SYNC 4 z 8-calowym ekranem dotykowym, 3 bezprzewodową integrację telefonów poprzez Apple CarPlay i Android Auto, 10 oraz pokładowy modem umożliwiający komunikację z aplikacją FordPass i zdalne aktualizacje over-the-air.

 

Produkt najwyższej jakości

Wszystkie wersje Tourneo Couriera będą produkowane w Krajowie w Rumunii, w reprezentującym najwyższe standardy zakładzie, który w ubiegłym roku stał się częścią sieci produkcyjnej Ford Otosan. Firma ogłosiła trzyletni plan inwestycyjny o wartości 490 mln euro, którego celem jest rozszerzenie produkcji, między innymi o nowy model montowany obok kompaktowego SUV-a Puma, będącego najlepiej sprzedającym się samochodem osobowym Forda w Europie 12. Gama Pumy wzbogaci się również do 2024 roku o wariant w pełni elektryczny.

 


Autor: Ford Polska

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 5.0 Liczba głosów: 1
INNE ARTYKUŁY
2023_FORD_Tourneo-Courier_Active_03.jpg
2023-10-09 10:00:00
Ford Tourneo Courier już w Polsce

Model jest oferowany w trzech wersjach wyposażenia, w każdej z możliwością wyboru skrzyni biegów – manualnej albo automatycznej.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
PK230818-3992.jpg
2023-08-22 09:49:00
Dwie hybrydowe wersje Kugi w Polsce

Ford Kuga dostępny jest w Polsce z dwoma hybrydowymi układami napędowymi: pełną hybrydą (HEV) oraz hybrydą plug-in (PHEV).

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Ford-Kuga_filipblank-24.jpg
2023-08-17 09:55:00
Ford Kuga – komfort i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Ford Kuga już w standardzie jest wyposażony w rozbudowany pakiet systemów asystenckich, które sprawiają, że to jeden z najbezpieczniejszych SUV-ów na rynku.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
MC2939.jpg
2023-08-06 17:56:00
Ford Performance Mustang Dark Horse R do rywalizowania z innymi Mustangami

Nowy, homologowany wyłącznie na tor Ford Mustang Dark Horse R opracowany przez Ford Performance, ma zostać dopuszczony do rywalizacji w wielu popularnych...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Ford-Focus-ST-Line_filipblank-34.jpg
2023-05-05 09:24:00
Modele Puma, Kuga i Focus - 4 lata gwarancji i serwis w cenie auta

Ford Polska rozszerzył program dodatkowej ochrony o kolejne modele.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 40
DILERZY
FORD Auto Brzezińska

Brzezińska 26

92-103 Łódź

fax 42 2035550

tel: 42 203 55 55

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Centrum

al. Włókniarzy 144

91-034 Łódź

fax 42 206 80 42

tel: 42 206 80 40

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Hobby

Wojsk Ochrony Pogranicza 15

15-381 Białystok

fax 85 744 16 47

tel: 85 742 45 02

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Kabziński

Sulejowska 45

97-300 Piotrków Trybunalski

fax 44 649 70 90

tel: 44 733 70 90

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Kamag

Kossaka 76

Piła

fax 67 352 6862

tel: 67 351 0007

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Michałowski

Radzymińska 158

03-576 Warszawa

fax 22 679 28 48

tel: 22 679 86 62

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Motive

Zbylitowska Góra, ul.Krakowska 13 Zgłobice

33-113 Tarnów

fax 14 674 14 99

tel: 14 674 14 70

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 11
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI