motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
11 lipca 2019 19:29

Nowe Renault Captur– w 100 proc. nowe, w 100 proc. Captur

Nowe Renault Captur– w 100 proc. nowe, w 100 proc. Captur

Renault Captur jest prekursorem na rynku miejskich SUV-ów. Od debiutu rynkowego w 2013 roku sprzedał się w 1,2 miliona egzemplarzy.


Bardzo szybko stał się bestsellerem w swojej klasie, zarówno we Francji, jak i w innych krajach europejskich. Pozycję utrzymał także w ubiegłym roku z ponad 230 000 sprzedanych egzemplarzy na świecie.

Wobec coraz silniejszej konkurencji na rynku Nowy Captur zmienia się i rozwija te cechy, którym zawdzięcza sukces. Nowoczesna sylwetka samochodu przykuwa uwagę charakterystycznymi dla SUV-a atletycznymi i dynamicznymi kształtami. Wnętrze oferuje wiele możliwości aranżacji i teraz jest jeszcze bardziej przestronne. Przeszło prawdziwą rewolucję, która wyniosła je na zupełnie nowy poziom technologiczny i jakościowy. Parametry użytkowe są godne modeli z wyższego segmentu.

Rynkowy debiut Nowego Captura wpisuje się w plan strategiczny Grupy Renault Drive the Future (2017-2022). Stanowi jeden ze sztandarowych modeli planu.

Po pierwsze ze względu na międzynarodowy, a obecnie światowy zasięg. Nowy Captur jest sprzedawany na wszystkich kontynentach i będzie także produkowany w Chinach, strategicznym rynku dla Grupy Renault. Na wszystkich rynkach zbytu, również w Korei Południowej, będzie sprzedawany pod marką Renault.

Po drugie ze względu na wymiar technologiczny. Nowe Renault Captur spełnia trzy kluczowe kryteria mobilności jutra, zgodnie z planem strategicznym: 

- Napęd elektryczny: Grupa Renault będzie oferowała w gamie 12 modeli z napędem elektrycznym. Nowy Captur będzie pierwszym modelem Renault wyposażonym w hybrydowy napęd E-TECH Plug-in, skonstruowany na bazie technologii opracowanej przez markę i Alians.

- Łączność na pokładzie samochodu:, 100% modeli sprzedawanych na kluczowych dla marki rynkach będzie połączonych z internetem. Nowy Captur, wyposażony w nowy system multimedialny z łącznością online i ekosystem Renault EASY CONNECT, doskonale ilustruje to założenie.

- Jazda autonomiczna: Grupa Renault wprowadzi na rynek 15 modeli wyposażonych w technologie umożliwiające jazdę autonomiczną. Nowy Captur będzie jednym z pierwszych. Razem z Nowym Clio pozwoli on upowszechnić w modelach z segmentu B systemy wspomagania prowadzenia, dzięki którym będzie możliwa jazda autonomiczna.

Nowy Captur jest jednym z kluczowych modeli w strategii Grupy, która dąży do wzmocnienia synergii w ramach Aliansu. Strategia zakłada w szczególności opracowywanie wspólnych technologii i stosowanie nowych platform, takich jak platforma CMF-B, na której został zbudowany Nowy Captur. Nowa koncepcja instalacji elektrycznej i elektronicznej umożliwia dodawanie najnowszych technologii, tak aby wyjść naprzeciw zmieniającym się wymaganiom rynku.

 

Nowa stylistyka nadwozia podkreśla charakter SUV a

Nowego Captura można rozpoznać na pierwszy rzut oka po elegancko wyprofilowanych bokach i wyraźnych przetłoczeniach oraz „płynnym” designie dachu. Bardziej atletyczny i dynamiczny Captur radykalnie zmienia oblicze i wzmacnia wizerunek prawdziwego SUV-a. Zewnętrzna przemiana przejawia się w bardziej nowoczesnym i wyrazistym kształcie nadwozia przy jednoczesnym zachowaniu ważnej dla Renault zmysłowości w stylu „French Design”. Nowy Captur jest dłuższy od poprzednika (4,23 m, czyli +11 cm) i zyskuje na wyglądzie dzięki 18-calowym obręczom kół w zależności od wersji oraz zwiększonemu rozstawowi osi (2,63 m, czyli +2 cm). Całkowicie nowa stylistyka, precyzyjnie spasowane elementy nadwozia, w 100% LED-owe reflektory z charakterystycznym układem świateł w kształcie litery „C” z przodu i z tyłu oraz chromowane elementy ozdobne zdecydowanie zwiększają jakość postrzeganą modelu.

 

Wygląd prawdziwego SUV-a

Dzięki bardziej atletycznej sylwetce i podwyższonej bocznej linii nadwozia Nowy Captur ma wygląd prawdziwego SUV-a. Współtworzą go specyficzne elementy, takie jak przednia i tylna osłona podwozia, czarne listwy ochronne okalające dolną krawędź nadwozia, nakładki na nadkola oraz aluminiowe relingi dachowe. Sylwetka Nowego Captura jest bardziej dynamiczna dzięki przetłoczeniom na pokrywie silnika, nachylonej ku przodowi, wyraźnie opadającej ku tyłowi linii dachu i zmniejszonej powierzchni szyb.

 

90 kombinacji kolorów nadwozia

Na szczególną uwagę wśród kolorów nadwozia Nowego Captura zasługuje kolor Orange Atacama, Czerwony Flamme oraz Niebieski Iron. Dzięki wyjątkowemu efektowi głębi i połyskowi doskonale eksponują atletyczną i dynamiczną sylwetkę nadwozia z „opływowym” designem dachu, zwłaszcza w połączeniu z jego innym kolorem. W chwili inauguracji modelu oferta obejmuje 11 kolorów nadwozia, 4 kolory dachu i 3 pakiety personalizacji. To daje unikatowe w tym segmencie samochodów 90 możliwych kombinacji.

 

Przedni zderzak i deflektory powietrza

Przedni zderzak Nowego Captura pod powiększoną osłoną chłodnicy nie tylko podkreśla osobowość i dynamikę samochodu, ale pełni też dodatkową funkcję – w nadkola wbudowano dwa szerokie deflektory. Ograniczają one zawirowania powietrza, poprawiają aerodynamikę samochodu i w konsekwencji przyczyniają się do mniejszego zużycia paliwa.

 

Przednie światła

Przednie światła Nowego Captura w 100% z diodami LED już od pierwszego poziomu wyposażenia mają charakterystyczny dla modeli Renault układ w kształcie litery „C” (C-Shape). Mocno wystylizowane światła zostały wzbogacone o dodatkowe elementy: cztery segmenty czołowe (po dwa na każdy reflektor), które stanowią przedłużenie chromowanych listew osłony chłodnicy i nadają Nowemu Capturowi bardziej wyraziste „spojrzenie” oraz osiemnaście segmentów bocznych (po dziewięć na każdy reflektor), które tworzą elegancki, trójwymiarowy efekt. Całość wieńczy charakterystyczny motyw 3D, podkreślający klasę Nowego Captura.

 

Tylne światła

Wysmuklone tylne światła Nowego Captura również mają charakterystyczny dla modeli Renault układ w kształcie litery „C” (C-Shape). To pierwsze takie rozwiązanie w modelu wielkoseryjnym! Tak jak z przodu, tu również pojawia się charakterystyczny motyw 3D oraz dodatkowe segmenty czołowe (po jednym na światło) i boczne (po osiem na światło), które podkreślają ich kształt oraz tworzą trójwymiarowy efekt. Oryginalna stylistyka tylnych świateł, jak gdyby wtopionych w tylną klapę, wizualnie poszerza nadwozie.

 

Boki

Sylwetka samochodu z elegancko wyprofilowanymi bokami i „pływającym” dachem, którego nie można odróżnić, gdy jest w takim samym kolorze co nadwozie, od pierwszego spojrzenia pozwala rozpoznać Nowego Captura.

Samochód bardzo zyskał na wyglądzie dzięki zwiększonemu rozstawowi osi, 18-calowym obręczom kół (w zależności od wersji) i zmienionym proporcjom nadwozia. Wyższą klasę samochodu podkreślają chromowane elementy ozdobne, takie jak obramowania szyb, boczne listwy ochronne i wstawki przednich błotników.

 

Tył

Z tyłu poza światłami w kształcie litery „C” znajdziemy chromowane listwy, takie same jak po bokach nadwozia. Kształt tylnej klapy z wyraźnie zaznaczonymi elementami stylistycznymi został zmieniony dla podkreślenia wysokiej jakości wykończenia.

 

Kolory dachu

Dach jest ważnym elementem programu personalizacji Nowego Captura. Jest dostępny w tym samym kolorze co nadwozie lub w jednym z czterech kolorów personalizacji: Czarny Étoilé, Orange Atacama, Szary Highland i Biały Albâtre. Może też być wyposażony w relingi dachowe bądź w przeszklony, panoramiczny, otwierany dach.

 

Rewolucyjne zmiany i wysokiej jakości wnętrze

Rewolucja wnętrza zapoczątkowana w Nowym Clio ma swoją kontynuację w Nowym Renault Captur, który zyskuje wszelkie cechy auta wyższej klasy. Również tutaj pojawia się lekko zwrócony w stronę kierowcy Smart Cockpit z unikatową, „pływającą” środkową konsolą. Dzięki najnowszym technologiom i największym w tym segmencie wyświetlaczom wnętrze jest teraz perfekcyjnie ergonomiczne i nowoczesne oraz pozwala w pełni cieszyć się doznaniami z jazdy.

Ale nie tylko miejsce kierowcy jest rewolucyjne. Całe wnętrze zmieniło się i pod względem jakości oraz komfortu przypomina samochody z wyższego segmentu. Wysokiej jakości materiały wykończeniowe, deska rozdzielcza, płaty drzwi i obramowanie środkowej konsoli z powłoką typu soft touch, niezwykle staranne wykończenie elementów wyposażenia, zmieniona konstrukcja siedzeń... efekty rewolucji są wszędzie odczuwalne.

 

Ekran multimedialny

Kluczowy element Smart Cockpitu to 9,3-calowy ekran multimedialny (dwukrotnie większy od wersji 7-calowej). To największy ekran w tym segmencie. Pionowy tablet powiększa wizualnie deskę rozdzielczą, wprowadza wyraźny akcent nowoczesności we wnętrzu, a lekkie zakrzywienie ekranu zapewnia lepszą czytelność wyświetlanych informacji. Jest lekko nachylony ku kierowcy i dzięki nowemu systemowi multimedialnemu Renault EASY LINK oferuje kompletny zestaw łatwo dostępnych, prostych w obsłudze usług multimedialnych i nawigacji. Umożliwia również zmianę ustawień systemu MULTI-SENSE i parametrów systemów wspomagających prowadzenie.

 

Cyfrowy zespół zegarów i wskaźników

Podobnie jak Nowe Clio, również Nowy Captur wyposażony został w cyfrowy wyświetlacz na tablicy rozdzielczej. Kolorowy ekran o przekątnej od 7 do 10,2” daje się w bardzo intuicyjny sposób personalizować. Wersja 10,2” posiada także wbudowany system nawigacji GPS. Dzięki dwóm ekranom o przekątnej 9,3” i 10,2” Nowy Captur dysponuje największą powierzchnią wyświetlania w tym segmencie.

 

Pływająca konsola środkowa

Środkowa konsola Nowego Captura jest również jednym z kluczowych elementów Smart Cockpitu. Została wyżej umieszczona dla zapewnienia lepszej ergonomii i swobodnego dostępu do dźwigni zmiany biegów. W najbardziej rozbudowanej wersji posiada niespotykany w tym segmencie aut „pływający” kształt, który nadaje wnętrzu wizualnej lekkości. Takie rozwiązanie pozwoliło uzyskać dodatkową przestrzeń na schowki i indukcyjną ładowarkę do smartfonów. „Pływająca” konsola stylistycznie współgra z futurystyczną dźwignią skrzyni biegów EDC typu „shift by wire” zapewniającą płynną i precyzyjną zmianę przełożeń, co wzmacnia doznania z jazdy. Pokryta specjalną powłoką wykończeniową i ozdobiona świetlnym elementem może być spersonalizowana zależnie od wystroju wnętrza.

 

Deska rozdzielcza

Deska rozdzielcza Nowego Captura została całkowicie przeprojektowana, od pokrytej piankową powłoką górnej powierzchni po dolną część z szeregiem funkcjonalnych elementów, takich jak zamykany schowek. Dołożono wszelkich starań dla zapewnienia najwyższej jakości. Umieszczony centralnie dwupoziomowy panel mieści dysze nawiewu oraz elementy ozdobne, które można spersonalizować. Poniżej środkowego ekranu umieszczono ergonomiczne przełączniki klawiszowe oraz bezpośrednio dostępne elementy sterowania klimatyzacją, umieszczone w sposób ułatwiający obsługę.

 

Kierownica

Elegancka kierownica ma teraz smuklejszy kształt dzięki zamontowaniu bardziej kompaktowej poduszki powietrznej niż w poprzedniej generacji modelu. Największa korzyść to lepsza widoczność wyświetlacza na tablicy rozdzielczej. Dzięki miejscom na kciuki i pogrubionej obręczy obszytej piankową powłoką kierownica Nowego Captura bardzo dobrze leży w dłoniach. W zależności od wersji może być podgrzewana. Jest też wyposażona w bogaty zestaw podświetlonych elementów sterowania i przyczynia się do poprawy jakości postrzeganej dzięki elementom ozdobnym w kolorze matowego chromu. W wersjach ze skrzynią biegów EDC znajdziemy też łopatki zmiany biegów pod kierownicą.

 

Wnętrze

Wnętrze nowego Captura zyskało wiele nowoczesnych elementów wyposażenia, które podnoszą poziom komfortu, ergonomii i jakości, takich jak bezramkowe lusterko wsteczne, automatyczny hamulec postojowy z funkcją „auto-hold”, przesuwny środkowy podłokietnik z wbudowanym schowkiem, dwoma wejściami USB i gniazdem 12 V dla pasażerów na tylnych siedzeniach czy kieszenie w drzwiach, z których każda może pomieścić 1,5-litrową butelkę.

 

Siedzenia

Siedzenia Nowego Captura, o całkowicie nowej konstrukcji, są godne wyższego segmentu. Zapewniają lepsze podparcie dzięki dłuższemu o 15 cm siedzisku i lepiej obejmującym ciało kształtom. Wklęsłe, półsprężyste obudowy oparć przednich foteli pozwoliły zwiększyć ilość miejsca na nogi na tylnych siedzeniach (+ 17 mm), a nowe, smuklejsze, wpuszczane w oparcie zagłówki zapewniają lepszą widoczność do tyłu. W ten sposób przyczyniają się do poprawy jakości wnętrza samochodu, a dzięki łatwo dostępnym elementom regulacji (ręcznej lub elektrycznej w zależności od wersji) są również bardziej ergonomiczne i łatwe w obsłudze.

 

Tapicerka

Gama Nowego Captura obejmuje kilka pakietów tapicerki, zwiększających możliwości personalizacji wystroju wnętrza: pakiet pomarańczowy z czarnymi siedzeniami i pomarańczowymi bocznymi elementami tekstylnymi lub ze skóry ekologicznejoraz pakiet jasnoszary z czarnymi siedzeniami z tkaniny łączonej ze skórą ekologiczną i szarymi bocznymi elementami Dostępne są również siedzenia pokryte czarną skórą z jasnoszarymi perforacjami.

 

Płaty drzwi

Również tutaj oferta Nowego Captura przewiduje unikatowe w tym segmencie miękkie materiały wykończeniowe. Pokryte nimi płaty drzwi są ozdobione dużymi wstawkami, które, podobnie jak podłokietniki, mogą być wykończone w różnych kombinacjach kolorystycznych. Wstawki doskonale współgrają z pośrednim, łagodnym, rozproszonym oświetleniem wnętrza.

 

Bagażnik

Podobnie jak w Nowym Clio, subwoofer systemu nagłośnienia Bose w Nowym Renault Captur jest wbudowany w ścianę bagażnika z prawej strony, dzięki czemu nie wpływa w żadnym stopniu na jego pojemność. Pojemność bagażnika została zwiększona do 536 litrów – to najlepszy wynik w tej kategorii, o 81 litrów więcej niż w poprzedniej generacji modelu. Do tego należy dodać 27 litrów pojemności schowków we wnętrzu. Wielkość bagażnika można zmieniać dzięki przesuwanej w zakresie 16 cm tylnej kanapie oraz wyjmowanej podłodze, która pozwala uzyskać dwupoziomową konfigurację ułatwiającą załadunek bagaży w codziennym użytkowaniu. 

W rezultacie po złożeniu tylnych siedzeń powstaje niemal idealnie płaska podłoga, a maksymalna długość załadunku wzrasta do 1,57 m. To o 11 cm więcej niż w poprzedniej generacji.

 

Nowy CAPTUR – lider pod względem możliwości personalizacji

Captur cieszy się uznaniem ze względu na swoje możliwości personalizacji – ponad 80% sprzedaży to wersje dwukolorowe. Nowy Captur idzie o krok dalej w tym zakresie, proponuje jeszcze bogatszą gamę możliwości i kolorów nadwozia i wnętrza.

 

Personalizacja nadwozia – jeszcze bogatszy wybór 

Dwukolorowe nadwozie, które zadecydowało o sukcesie Captura, jest oferowane również w Nowym Renault Captur z nowymi kombinacjami kolorystycznymi. Oprócz przewidzianych na moment debiutu 11 kolorów nadwozia oferta obejmuje także 4 przyciągające uwagę kolory dachu : Czarny Étoilé dla dachu i obudów lusterek bocznych, Orange Atacama, Szary Highland i Biały Albâtre dla dachu. Można również wybrać dach w tym samym kolorze co nadwozie.

Wygląd zewnętrzny Nowego Captura będzie można poddać jeszcze dalej idącej personalizacji dzięki 3 kolorom przedniej i tylnej osłony podwozia oraz dolnych listew ochronnych drzwi: Szary Highland, Biały Albâtre i Orange Atacama.

Łącznie Nowy Captur będzie dysponował w momencie inauguracji 90 kombinacjami personalizacji nadwozia, które pozwolą każdemu klientowi stworzyć samochód zgodnie ze swoimi preferencjami.

 

Personalizacja wnętrza odzwierciedlająca twoją osobowość

Wnętrze Nowego Captura może również zostać spersonalizowane za pomocą barwnych akcentów. Jest to możliwe dzięki sześciu pakietom wystroju wnętrza:

- cztery pakiety (Niebieski, Karmelowy, Czerwony i Turkusowy) wykończenia nawiewów i podstawy dźwigni zmiany biegów są dostępne od drugiego poziomu wyposażenia,

- dwa pakiety (Jasnoszary i Karmelowy) wykończenia płatów drzwi, deski rozdzielczej i tapicerki są dostępne od trzeciego poziomu wyposażenia.

Łącznie Nowy Captur będzie dysponował w momencie inauguracji 16 kombinacjami wystroju wnętrza. Do tego należy dodać 8 kolorów oświetlenia ambientowego w drzwiach i dolnej części środkowej konsoli, powiązanych z ustawieniami systemu MULTI-SENSE.

 

Nowe Renault CAPTUR INITIALE PARIS

Wersja INITIALE PARIS, dostępna w wielu modelach z gamy Renault –Talisman, Koleos i Espace – znajdzie się także w ofercie Nowego Captura*. To kwintesencja know-how Renault w dziedzinie elegancji.

Z zewnątrz Nowy Captur wyróżnia się minimalistycznym, eleganckim designem z dostępnym w opcji wyłącznie w tej wersji kolorem nadwozia Czarny Améthyste. Oprócz chromowanych elementów zdobiących obramowania szyb, dolne listwy ochronne drzwi i osłonę chłodnicy wersja wyróżnia się oznakowaniem INITIALE PARIS na grillu i listwach tylnych drzwi. Uzupełnieniem designu tej wersji są specjalne, 18-calowe obręcze kół INITIALE PARIS i antena typu „płetwa rekina”.

Nowy Captur INITIALE PARIS jest dostępny z wystrojem wnętrza Czarny Titane lub Piaskowy. Skórzane siedzenia wyróżniają się odmiennym designem i starannością wykonania. Fotel kierowcy ma elektryczną regulację. Górna, pikowana część oparć z napisem „INITIALE PARIS” z kolorowymi przeszyciami i motywem rombu łączy się z perforowaną skórą oraz wstawkami w kolorze whisky w strefach bocznego podparcia. Wersja ta posiada podgrzewaną kierownicę, obszytą skórą z piankowym podbiciem.

Dla zapewnienia stylistycznej spójności z siedzeniami elementy ozdobne listwy na desce rozdzielczej są wykończone czarnym, matowym drewnem w stylu high tech z lśniącymi elementami. Sama listwa, podobnie jak środkowy podłokietnik, podłokietniki w drzwiach i pływająca konsola, jest obszyta skórą z przeszyciami w kolorze whisky.

W momencie debiutu rynkowego Nowy Captur INITIALE PARIS będzie oferowany z silnikami TCe 130 FAP, TCe 155 FAP i Blue dCi 115 z automatyczną skrzynią biegów EDC z podwójnym sprzęgłem. W późniejszym terminie pojawi się również napęd hybrydowy E-TECH Plug-in. Wszystkie wersje będą wyposażone w „pływającą” środkową konsolę.

 

Odnowiona gama dynamicznych i oszczędnych silników

Nowy Captur to również nowoczesne silniki. Dysponuje szerszą i w znacznym stopniu odnowioną gamą silników benzynowych i wysokoprężnych. Silniki – współpracujące z manualną, 5- lub 6-stopniową skrzynią biegów bądź z automatyczną, 7-stopniową, dwusprzęgłową skrzynią EDC – mają teraz zwiększoną moc od 100 do 155 KM w wersjach benzynowych i od 95 do 115 KM w wersjach wysokoprężnych. Wszystkie są silnikami najnowszej generacji, wyposażonymi w zawansowane technologie zapewniające zgodność z wymaganiami najnowszych norm oraz zoptymalizowany poziom zużycia paliwa i emisji spalin.

Gama silników Nowego Captura zostanie w 2020 roku wzbogacona o hybrydowy zespół napędowy E-TECH. Będzie to pierwszy tego rodzaju napęd, zarówno w Grupie Renault, jak i w tym segmencie. Odnoszący sukcesy model skierowany do szerokiej rzeszy użytkowników będzie pionierem w upowszechnianiu technologii doładowywanego napędu hybrydowego, tak by był dostępny dla wszystkich.

W połączeniu z silnikami 1.0 Tce 100 i 1.3 TCe 130 i 155 oraz opracowanym w ramach Aliansu silnikiem E-TECH Plug-in Nowy Captur stanowi doskonałą ilustrację efektu synergii o kluczowym znaczeniu w strategii Grupy Renault i firm partnerskich.

 

NAPĘD HYBRYDOWY E-TECH Plug-in

Wierny tradycji rynkowego pioniera Nowy Captur stanie się w 2020 roku pierwszym przystępnym cenowo modelem w segmencie, oferowanym w wersji z doładowywanym napędem hybrydowym. Napęd E-TECH Plug-in został opracowany w ramach Aliansu Renault-Nissan. Dzięki know-how Renault – europejskiego lidera elektromobilności – koncern będzie w stanie upowszechnić ten rodzaj napędu, oferując całkiem nowy rodzaj doznań z jazdy szerokim rzeszom użytkowników. Wychodzący naprzeciw oczekiwaniom klientów napęd będzie zapewniał największy zasięg w trybie elektrycznym i najlepsze osiągi na rynku w kategorii wielkoseryjnych doładowywanych modeli hybrydowych.

Napęd E-TECH Plug-in Nowego Captura był przedmiotem ponad 150 wniosków patentowych zgłoszonych przez dział konstrukcyjny Renault. Wykorzystano w nim elementy opracowane w ramach Aliansu, w szczególności specjalnie zmodyfikowany silnik benzynowy 1,6 l nowej generacji, wyposażony w filtr cząstek stałych dla ograniczenia emisji spalin. W skład zespołu oprócz silnika wchodzą także dwa silniki elektryczne, zautomatyzowana skrzynia typu MMT ze sprzęgłem kłowym o innowacyjnej konstrukcji wykorzystującej doświadczenie zespołu Renault F1 Team i gwarantującej wyższą sprawność energetyczną oraz akumulator trakcyjny 9,8 kWh.

Innowacyjna technologia E-TECH Plug-in zastosowana w Nowym Renault Captur, wzorowana na technologii wykorzystanej w Nowym Clio E-TECH, zapewnia maksymalną efektywność napędu elektrycznego w codziennym użytkowaniu: domyślne ruszanie w trybie elektrycznym, cicha praca i komfort działania, wyjątkowa dynamika dostarczająca unikalnych doznań z jazdy oraz ograniczone straty energii. Dzięki układowi hamulcowemu bezpośrednio przejętemu ze świata pojazdów elektrycznych i wykorzystaniu rozwiązań stosowanych w F1, doskonała konstrukcja silnika E-TECH Plug-in pozwala odzyskiwać i powtórnie wykorzystywać maksymalną ilość energii do szybkiego doładowywania akumulatora trakcyjnego poza fazami podłączenia do terminali ładowania.

Możliwość pokonywania w trybie elektrycznym dystansów o długości 45 kilometrów z prędkością do 135 km/h w cyklu mieszanym (zgodnie z protokołem WLTP) i około 65 km w cyklu miejskim (WLTP City) jest dowodem niespotykanej uniwersalności Nowego Captura.. Pozwala na pokonywanie codziennych tras bez zużywania paliwa oraz umożliwia weekendowe wyjazdy, podróże na długich dystansach bez problemów z zasięgiem. Dzięki rezerwie energii, możliwości ciągłego odzyskiwania energii oraz dwóm silnikom elektrycznym Nowy Captur działa na długich trasach jak model hybrydowy E-TECH z zachowaniem wszystkich kluczowych atutów tego systemu: ruszanie w trybie elektrycznym i ograniczone zużycie paliwa.

 

SILNIKI BENZYNOWE

Nowy Captur jest drugim – po Nowym Clio – modelem w gamie Renault wyposażonym w 3-cylindrowy, turbodoładowany silnik 1.0 TCe, będący najnowszym owocem współpracy w ramach Aliansu. Zastosowane w nim rozwiązania, takie jak turbosprężarka z elektrycznie sterowanym zaworem spustowym, częściowo wbudowany w głowicę kolektor wydechowy, podwójna regulacja zmiennych faz rozrządu zaworów ssących czy specyficzne powłoki cylindrów (Bore Spray Coating), pozwalają ograniczyć zużycie paliwa i emisję CO2 i jednocześnie zwiększyć przyjemność prowadzenia. Dzięki mocy 100 KM i 160 Nm momentu obrotowego ten silnik nowej generacji czyni z Nowego Captura wszechstronnego SUV-a, równie swobodnie poruszającego się po mieście, jak i na autostradzie. Zapewnia optymalną przyjemność prowadzenia dzięki zwiększonej o 10 KM mocy i większemu o 20 Nm momentowi obrotowemu w porównaniu do poprzedniego silnika TCe 90.

W połączeniu z manualną, 5-stopniową skrzynią biegów będzie jeszcze bardziej ekonomiczny i przyjazny dla środowiska dzięki połączeniu z dwupaliwowym systemem LPG. Montowany fabrycznie system będzie wyposażony w układ automatycznego przełączania między dwoma rodzajami paliwa.

 

TCe 130 FAP - połączenie dynamiki i oszczędności

Sprawdzony w poprzedniej generacji tego modelu oraz innych modelach z gamy Renault najnowszy silnik 1.3 TCe FAP w wersji o mocy 130 KM i 240 Nm momentu obrotowego będzie również dostępny w gamie Nowego Captura. Oferowany w połączeniu z manualną, 6-stopniową skrzynią biegów lub automatyczną, dwusprzęgłową, 7-stopniową skrzynią i łopatkami zmiany biegów pod kierownicą zapewnia płynną i wydajną jazdę. Silnik ten spełnia wszelkie oczekiwania klientów dzięki maksymalnej wszechstronności. Silnik umożliwiający dynamiczną jazdę przy zachowaniu umiarkowanego zużycia paliwa i emisji CO2 będzie stanowił wiodącą jednostkę napędową w ofercie Nowego Captura.

 

TCe 155 FAP – maksymalna przyjemność prowadzenia

Wersja silnika 1.3 TCe FAP o mocy 155 KM i 270 Nm momentu obrotowego jest przeznaczona dla tych, którzy chcieliby maksymalnie wykorzystać możliwości Nowego Captura i jego układu jezdnego stworzonego na bazie platformy CMF-B. Automatyczna, dwusprzęgłowa, 7-stopniowa skrzynia biegów dodatkowo zwiększa intensywność doznań z jazdy. Umieszczone pod kierownicą łopatki zmiany biegów oraz tryb Sport dostępny w systemie MULTI-SENSE zapewnią wszystkim chętnym jeszcze więcej sportowych doznań i przyjemności za kierownicą. Wersja o mocy 155 KM / 270 Nm silnika 1.3 TCe posiada szereg specyficznych modyfikacji poprawiających jej osiągi w porównaniu do poprzedniej wersji 150 KM / 250 Nm. Zmiany te pozwoliły zoptymalizować zużycie paliwa i emisję CO2 mierzone zgodnie z protokołem homologacji WLTP.

 

SILNIKI WYSOKOPRĘŻNE

Nowy Captur może być wyposażony w jeden z dwóch silników wysokoprężnych, dostosowanych do intensywnego użytkowania. Silnik 1.5 Blue dCi, udoskonalony i spełniający wymagania najnowszych norm czystości spalin oraz wyposażony w system selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), jest oferowany w dwóch wariantach dostosowanych do jazdy po mieście, drogach i autostradach: 95 KM / 240 Nm z manualną, 6-stopniową skrzynią biegów do szczególnie oszczędnej jazdy i 115 KM / 260 Nm z manualną, 6-stopniową skrzynią biegów lub automatyczną, 7-stopniową, dwusprzęgłową skrzynią biegów i łopatkami zmiany biegów pod kierownicą do efektywnej i dynamicznej jazdy.

 

CMF-B - modułowa platforma nowej generacji

Nowy Captur jest zbudowany na modułowej platformie Aliansu CMF-B nowej generacji, zastosowanej po raz pierwszy w Nowym Clio. Platforma, opracowywana w Technocentre Renault w Guyancourt, zawiera 85% nowych części w porównaniu z platformą poprzedniej generacji Captura.

Zapewnia ona Nowemu Capturowi wiele korzyści. Jej konstrukcja została znacząco odciążona w porównaniu do poprzedniej generacji, w szczególności poprzez zmniejszenie masy nadwozia, obydwu osi i pokrywy silnika. Ulepszona została także aerodynamika spodu nadwozia, co pozwoliło poprawić o około 20 tysięcznych współczynnik Cx. Oba czynniki przyczyniły się do dalszego obniżenia zużycia paliwa i emisji CO2. Nowy Captur jest także lepiej wyciszony, w szczególności dzięki lepszej izolacji dźwiękowej komory silnika. Poziom hałasu przy prędkościach od 0 do 130 km/h został obniżony od 1,5 do 2 dB.

W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa platforma CMF-B Nowego Captura została dogłębnie zmodyfikowana pod względem konstrukcji nadwozia, podłużnic i przedniej przegrody. Zastosowano stal o wysokiej granicy sprężystości i klej strukturalny do wzmocnienia połączeń między blachami. Zabiegi te pozwoliły zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa pasażerów. Bezpieczeństwo zapewnia również szereg innowacyjnych elementów wyposażenia, których zastosowanie w Nowym Renault Captur stało się możliwe dzięki zmodyfikowaniu konstrukcji platformy CMF-B. Są to: adaptacyjna poduszka powietrzna kierowcy, kurtynowe poduszki powietrzne o dużej pojemności, napinacze pasów bezpieczeństwa z ogranicznikami napięcia, mocowania ISOFIX zgodne z nową normą iSize.

Dzięki nowej architekturze instalacji elektrycznej i elektronicznej platformy CMF-B Nowego Captura możliwe było zastosowanie najbardziej rozbudowanej i najnowocześniejszej w tym segmencie gamy systemów wspomagania prowadzenia, od kamery 360° i systemu wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania rowerzystów i pieszych aż po wprowadzonego po raz pierwszy w tym segmencie asystenta jazdy w korku i na autostradzie (drugi poziom jazdy autonomicznej). Platforma została tak zaprojektowana, aby umożliwić elektryfikację montowanych na niej modeli, w szczególności wprowadzenie wersji Nowego Captura z napędem hybrydowym E-TECH Plug-in.

Pojawienie się nowej platformy w gamie modeli Renault stanowi integralną część strategicznych planów Drive The Future i Alians 2022. Do 2022 roku 70% samochodów Aliansu i 80% samochodów Grupy Renault będzie produkowanych na wspólnych platformach z rodziny CMF (Common Module Family).

Renault EASY DRIVE – najbardziej rozbudowana na rynku oferta systemów wspomagania prowadzenia Nowego Captura

Podobnie jak Nowe Clio, również Nowy Captur wprowadza na szeroką skalę systemy wspomagania prowadzenia i oferuje najbardziej rozbudowaną i najnowocześniejszą gamę w tym segmencie.

Największą nowością jest asystent jazdy w korku i na autostradzie, system rzadko spotykany w segmencie miejskich SUV-ów, a nawet w samochodach wielofunkcyjnych. Zapewnia znacznie większy komfort podczas jazdy na autostradzie i w korkach i stanowi pierwszy etap na drodze do samochodów autonomicznych. Będzie dostępny już w momencie debiutu rynkowego Nowego Captura.

Oprócz takich systemów jak kamera 360° i aktywny system wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania rowerzystów i pieszych oferta obejmuje dostępny po raz pierwszy w gamie Renault czujnik wyjazdu z miejsca postojowego, umożliwiający w pełni bezpieczne wykonanie tego manewru.

Zaawansowane systemy wspomagające prowadzenie (ADAS - Advanced Driver Assistance Systems) dostępne w Nowym Renault Captur dzielą się na trzy grupy związane z prowadzeniem, parkowaniem i bezpieczeństwem. Wchodzą w skład oferty Renault EASY DRIVE. Ich obsługa i regulacja jest łatwa i intuicyjna. Odbywa się za pomocą ekranu dotykowego systemu multimedialnego Renault EASY LINK.

 

PROWADZENIE

Asystent jazdy na autostradzie i w korkach jest połączeniem aktywnego regulatora prędkości (z funkcją Stop&Go) i asystenta utrzymania samochodu na pasie ruchu. System ten, aktywny w zakresie od 0 do 160 km/h, jest instalowany w wersjach TCe 130 EDC FAP i TCe 155 EDC FAP. Będzie również oferowany w wersji z napędem E-TECH Plug-in. Reguluje prędkość samochodu i pozwala utrzymywać bezpieczną odległość od pojazdu jadącego z przodu i równocześnie utrzymuje samochód na pasie ruchu. Jest szczególnie przydatny w przypadku dużego natężenia ruchu. Umożliwia Nowemu Capturowi automatyczne zatrzymywanie się i ponowne ruszanie z miejsca po upływie 3 sekund bez jakiejkolwiek interwencji ze strony kierowcy.

System działa dzięki czołowej kamerze i radarowi, na drogach z dobrze widocznym oznakowaniem poziomym (ciągłe i przerywane linie) i gdy w polu widzenia znajdują się inne pojazdy. Na drogach bez oznakowania poziomego działa jedynie aktywny regulator prędkości systemu. Jeśli z przodu nie ma żadnego pojazdu, asystent utrzymania samochodu na pasie ruchu pozostaje czynny (powyżej 60 km/h), podobnie jak aktywny regulator prędkości.

Asystent jazdy na autostradzie i w korkach jest funkcją jazdy autonomicznej poziomu 2, znacznie zwiększającą komfort prowadzenia. Wymaga jednak stałego trzymania rąk na kierownicy i obserwowania sytuacji na drodze. System wysyła sygnał ostrzegawczy w razie zdjęcia przez kierowcę rąk z kierownicy na dłużej niż 13 sekund. Po dwóch kolejnych sygnałach ostrzegawczych system ulega automatycznej dezaktywacji po 48 sekundach.

 

AKTYWNY REGULATOR PRĘDKOŚCI (z funkcją Stop&Go)

Aktywny regulator prędkości (ACC) będzie dostępny w wersjach z automatyczną skrzynią biegów EDC. System działa w zakresie od 0 do 170 km/h i umożliwia automatyczne utrzymywanie minimalnej bezpiecznej odległości od samochodu, który jedzie z przodu. Odległość ta, a dokładnie mówiąc różnica czasowa, może być większa lub mniejsza (od 2,4 do 1,2 sekundy, domyślnie 2 sekundy), zależnie od decyzji kierowcy. Jeśli z przodu nie ma żadnego samochodu, działa jak standardowy regulator prędkości i utrzymuje zadaną przez kierowcę prędkość (również przy jeździe w dół).

Aktywny regulator prędkości w Nowym Renault Captur w wersjach z silnikami TCe 130 EDC FAP i TCe 155 EDC FAP jest także wyposażony w funkcję Stop&Go. Podczas jazdy w korkach, w razie konieczności całkowitego zatrzymania samochodu, system może bezpiecznie zatrzymać samochód i ponownie go uruchomić w ciągu 3 sekund, gdy inne samochody ruszą z miejsca. Po przekroczeniu 3 sekund postoju system wymaga interwencji ze strony kierowcy (naciśnięcie przycisku na kierownicy lub wciśnięcie pedału przyspieszenia) w celu ponownej aktywacji. Po 3 minutach bezczynności system ulega automatycznej dezaktywacji.

 

REGULATOR I OGRANICZNIK PRĘDKOŚCI

Regulator-ogranicznik prędkości jest montowany w standardzie we wszystkich wersjach Nowego Captura. Wszystkie przyciski sterowania są umieszczone w jednym miejscu, w lewej części kierownicy.

 

FUNKCJA AUTOMATYCZNEJ ZMIANY ŚWIATEŁ DROGOWYCH NA MIJANIA

System adaptacyjnych świateł drogowych, współpracujący z kamerą czołową, automatycznie przełącza długie światła na światła mijania w zależności od natężenia zewnętrznego oświetlenia i ruchu drogowego, aby ułatwić jazdę w nocy, także w warunkach bardzo słabego oświetlenia.

 

BEZPIECZEŃSTWO

Montowany już wcześniej w gamie Renault w Nowym Clio i w Scenicu aktywny system wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania rowerzystów i pieszych zwiększa do maksimum bezpieczeństwo. Ostrzega kierowcę o niebezpiecznej sytuacji i może włączyć hamowanie w razie braku reakcji z jego strony. Jest montowany w standardzie we wszystkich wersjach Nowego Captura i działa zarówno w dzień, jak i w nocy.

 

SYSTEM KONTROLI MARTWEGO POLA

Dostępny w wielu modelach z gamy Renault system monitorowania martwego pola jest w Nowym Capturze jeszcze bardziej skuteczny niż dotychczas. Dzięki wykorzystaniu radaru zamiast zwykłych czujników jest w stanie dokładniej oceniać odległość i prędkość pojazdów poruszających się poza polem widzenia kierowcy. Ostrzega również kierowcę przy zmianie pasa ruchu - na przykład przy wyprzedzaniu - w sytuacjach, gdy inny pojazd zbyt szybko nadjeżdża z tyłu.

 

SYSTEM OSTRZEGANIA O NADMIERNEJ PRĘDKOŚCI Z FUNKCJĄ ROZPOZNAWANIA ZNAKÓW DROGOWYCH 

System, montowany we wszystkich wersjach Nowego Captura, wykorzystuje czołową kamerę do automatycznego ostrzegania kierowcy o ograniczeniach prędkości i sugeruje kierowcy, aby zwolnił.

W wersjach Nowego Captura wyposażonych w nawigację informacje z odczytu znaków drogowych łączone są z danymi z GPS-u, zapewniając jeszcze większą precyzję działania systemu.

 

SYSTEM KONTROLI PASA RUCHU I SYSTEM UTRZYMANIA PASA RUCHU

System działa przy prędkościach powyżej 60 km/h i ma zastosowanie na trasach pozamiejskich. Ostrzega kierowcę i koryguje tor jazdy, jeśli samochód zacznie zjeżdżać z pasa ruchu bez uprzednio włączonego kierunkowskazu. Technologia, oferowana dotąd w wyższych segmentach, jest w Nowym Capturze dostępna w standardzie. Zmniejsza ryzyko zderzenia, w szczególności na długich trasach autostradowych, gdzie niezamierzona zmiana pasa ruchu jest jedną z głównych przyczyn wypadków.

 

PARKOWANIE

Podobnie jak Nowe Clio, Nowy Captur jest również wyposażony w kamerę 360°. Cztery oddzielne kamery, wchodzące w skład systemu zapewniają panoramiczny widok znad samochodu ukazujący na jednym obrazie wszystkie przeszkody znajdujące się wokół pojazdu. System świetnie się sprawdza podczas manewrów parkowania lub w razie konieczności przeciśnięcia się przez wąski przejazd bez ryzyka uszkodzenia samochodu. Bardzo prosta w użytkowaniu kamera 360° włącza się automatycznie z chwilą wrzucenia wstecznego biegu i jest obsługiwana bezpośrednio za pomocą przełączników klawiszowych umieszczonych pod ekranem multimedialnym. Na ekranie system wyświetla dwa obrazy: widok do przodu lub do tyłu, zależnie od aktualnie włączonego biegu, oraz - zależnie od wyboru - 360° lub zbliżenie z kamery po stronie pasażera.

 

CZUJNIK WYJAZDU Z MIEJSCA POSTOJOWEGO

Ten unikatowy w gamie Renault system wspomagania prowadzenia wykorzystuje zamontowane w samochodzie radary do sygnalizowania kierowcy Nowego Captura zbliżających się pojazdów przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca postojowego.

 

PRZEDNIE, TYLNE I BOCZNE CZUJNIKI PARKOWANIA

Dwanaście czujników ultradźwiękowych naprowadza kierowcę podczas wykonywania manewrów parkowania, informując go o obecności przeszkód i innych obiektów.

 

KAMERA COFANIA

Obecna już w poprzedniej generacji modelu kamera cofania jest dostępna również w Nowym Capturze w uzupełnieniu do kamery 360°. Ułatwia wykonywanie wszelkich manewrów oraz wyjeżdżanie tyłem z miejsc postojowych.

 

EASY PARK ASSIST

Easy Park Assist (wspomaganie parkowania równoległego, skośnego i prostopadłego) ułatwia wykonywanie wszelkich manewrów przy wjeżdżaniu i wyjeżdżaniu z miejsc postojowych. Podczas parkowania za sterowanie kierownicą odpowiadają czujniki samochodu, a kierowca steruje tylko pedałami i skrzynią biegów.

 

Renault EASY CONNECT - stała łączność ze światem w Nowym Renault CAPTUR

Nowy Captur kontynuuje realizację strategii Grupy Renault, która chce zapewnić klientom stałą łączność ze światem i rozbudowę oferty usług mobilnych we wszystkich produkowanych modelach. Odzwierciedleniem strategii jest oferta Renault EASY CONNECT, która obejmuje cały wachlarz aplikacji, takich jak MY Renault, platform (nowy system multimedialny Renault EASY LINK) oraz usług mobilnych, takich jak zdalna obsługa samochodu. Jej celem jest ułatwienie korzystania z usług mobilnych w samochodzie i poza nim. Kierowca i jego pasażerowie mogą dzięki temu zachować stałą łączność ze światem. Mogą w tym celu korzystać z jednych z największych ekranów dostępnych na rynku w wielofunkcyjnych miejskich SUV-ach: 10-calowego ekranu na desce rozdzielczej i 9,3-calowego, pionowo ustawionego multimedialnego tabletu.

Dzięki nowemu ekosystemowi oferta Renault EASY CONNECT będzie dostosowana do potrzeb każdego użytkownika i stopniowo wzbogacana o nowe usługi we wszystkich urządzeniach multimedialnych, w których będzie dostępna.

Unikatowe w gamie Captur możliwości regulacji ustawień MULTI-SENSE pozwalają spersonalizować zarówno doznania za kierownicą, jak i komfort.

 

Renault EASY LINK - ergonomiczna platforma multimedialna z łącznością internetową

Instalowana w Nowym Renault Captur multimedialna platforma Renault EASY LINK jest dostępna w 3 wersjach, z których każda jest kompatybilna z Android Auto i Apple CarPlay:

- Wersja z 7-calowym ekranem

- Wersja z 7-calowym ekranem i wbudowaną nawigacją

- Wersja z 9,3-calowym ekranem i wbudowaną nawigacją

Interfejs systemu multimedialnego Renault EASY LINK jest bardziej ergonomiczny i funkcjonalny, wzorowany na rozwiązaniach stosowanych w smartfonach, co bardzo ułatwia obsługę. Niektóre ekrany można spersonalizować dzięki odpowiednim widżetom, aby każdy użytkownik mógł mieć bezpośredni dostęp do ulubionych funkcji.

Renault EASY LINK opiera się na czterech następujących filarach:

- Stała łączność 4G umożliwiająca bezpośrednie dodawanie szeregu usług, takich jak automatyczne wzywanie pomocy w razie wypadku, dostępne we wszystkich wersjach Nowego Captura.

- Zawsze aktualna platforma dzięki funkcji automatycznej aktualizacji. Nawigacja obejmuje dostarczane przez TomTom w czasie rzeczywistym informacje dotyczące ruchu drogowego i stref niebezpiecznych oraz nowe funkcje, takie jak wyszukiwarka adresów Google.

- Uproszczona i bardziej intuicyjna obsługa dzięki spersonalizowanemu interfejsowi (wyszukiwanie adresów jak w smartfonach, zawsze widoczne linki do nawigowania między głównymi funkcjami, skróty ekranowe itd.), wbudowana nawigacja 3D i największy w tym segmencie ekran (9,3”).

- Bardzo rozbudowany ekosystem, stale aktualizowany i wzbogacany dzięki naszym partnerom, takim jak Google, TomTom i Coyote.MU

 

LTI-SENSE - świat spersonalizowanych doznań z jazdy Nowym Capturem

Technologia Renault MULTI-SENSE jest już dostępna w Capturze i umożliwia personalizację doznań z jazdy. Dzięki jednoczesnej zmianie ustawień w zakresie mapowania silnika, układu kierowniczego, oświetlenia ambientowego i konfiguracji ekranu cyfrowego zastępującego zespół zegarów i wskaźników, MULTI-SENSE pozwala spersonalizować samochód zgodnie z upodobaniami kierowcy, dając mu kilka samochodów w jednym.

Dostęp do ustawień MULTI-SENSE ułatwia interfejs nowego systemu multimedialnego Renault EASY LINK lub specjalny klawisz pod środkowym ekranem. Wystarczy jedno naciśnięcie, aby otworzyć okno MULTI-SENSE i zmienić ustawienia w zależności od preferencji.

Dostępne są 3 tryby:

- Eco, by obniżyć zużycie paliwa i emisji CO2,

- Sport, zapewniający większą przyjemność z jazdy dzięki szybkim reakcjom samochodu i dynamice,

- MySense (tryb domyślny) - możliwość personalizacji ustawień.

Personalizacja obejmuje 8 kolorów oświetlenia ambientowego do wyboru (biały, niebieski, jaskrawo niebieski, żółty, pomarańczowy, czerwony, zielony i fioletowy). Każdy może być powiązany z wybranym przez kierowcę trybem.

W zależności od wybranego trybu, na ekranie 7” i 10,2” na tablicy rozdzielczej wyświetlany będzie spersonalizowany przez kierowcę widżet, prezentujący na przykład zużycie paliwa w trybie Eco bądź też wykres mocy i momentu obrotowego w trybie Sport.

 

MY Renault - świat w zasięgu ręki

Aplikacja MY Renault jest teraz dostępna w całkowicie nowym wydaniu. Oferuje jeszcze więcej usług. Twój samochód jest teraz zawsze w zasięgu ręki. Aplikacja pozwala między innymi lepiej przygotować trasę przejazdu, korzystać z nawigacji w trybie pieszym po opuszczeniu samochodu i trafić do niego z powrotem. Można również zdalnie zamknąć samochód, włączyć klakson oraz światła. Aplikacja umożliwia też optymalne zarządzanie przeglądami, przeglądanie historii umów, monitorowanie ogólnego stanu samochodu wraz z przypominaniem terminów, jak również (w niektórych krajach) bezpośrednie umawianie się na wizytę w serwisie.

Wszelkie informacje na ten temat są dostępne na stronie internetowej easyconnect.renault.com, wraz z funkcją pomocy, licznymi poradnikami i najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) dotyczącymi twojego samochodu.

 

Komfortowe wnętrze – unikatowe możliwości zmiany konfiguracji i dźwięk premium BOSE

Zwiększona o 11 cm w porównaniu do poprzedniej generacji długość Nowego Captura korzystnie wpłynęła na ilość miejsca dla pasażerów i bagaży: promień na wysokości kolan zwiększył się o 17 mm, a pojemność bagażnika wzrosła o 81 litrów. Dzięki temu Nowy Captur dysponuje obszernym bagażnikiem o pojemności 536 litrów (rekord w tej kategorii), schowkami o pojemności do 27 litrów i, co najistotniejsze, niezrównanymi możliwościami zmiany aranżacji wnętrza.

Tylna przesuwna kanapa, zapewniająca komfort i możliwość zmiany aranżacji wnętrza, została zachowana w drugiej generacji tego modelu. Można ją bez trudu przesuwać zarówno od strony kabiny jak i bagażnika w zakresie 16 cm i zwiększyć w zależności od potrzeb ilość miejsca dla pasażerów lub bagaży. Oparcie tylnej kanapy jest oczywiście składane, w układzie 1/3-2/3, co pozwala uzyskać maksymalną długość przestrzeni bagażowej 1,57 m z niemal całkowicie płaską podłogą. Możliwości zmiany aranżacji wnętrza obejmują również bagażnik. Ruchoma półka pozwala podzielić przestrzeń bagażową na dwa poziomy.

Oprócz Smart Cockpitu, który wydatnie przyczynia się do zwiększenia intensywności doznań z jazdy, Nowy Captur dysponuje licznymi atutami, które pozwalają zapewnić pasażerom najwyższy komfort. Otwierany, panoramiczny dach przyczynia się do lepszego doświetlenia wnętrza, a podgrzewane siedzenia, podgrzewana przednia szyba i podgrzewana kierownica pozwalają radzić sobie z niedogodnościami podróżowania w zimie.

 

BOSE - najwyższa jakość dźwięku i zoptymalizowana technologia

Współpracująca z Renault od ponad dziesięciu lat firma BOSE udoskonaliła system nagłośnienia klasy premium na potrzeby Nowego Captura. Został on całkowicie przeprojektowany z zastosowaniem nowych, bardziej wydajnych komponentów i głośników. Posiada także zmienioną kalibrację dźwięku i zapewnia znacznie intensywniejsze doznania muzyczne i czystość dźwięku niezależnie od miejsca zajmowanego w kabinie. Nie zmniejsza przy tym pojemności bagażnika.

System nagłośnienia Bose w Nowym Renault Captur składa się obecnie z dziewięciu głośników (poprzednio z siedmiu), w tym dwóch dodatkowych głośników wysokotonowych umieszczonych w tylnych drzwiach, oraz z unikatowego, kompaktowego subwoofera Fresh Air SpeakerTM* (FAS). Zastosowany po raz pierwszy w modelach Renault w Nowym Clio i Nowym Capturze FAS zapewnia znacznie skuteczniejsze odtwarzanie niskich dźwięków bez konieczności stosowania konwencjonalnej, wielkogabarytowej obudowy z przepływem powietrza. W obecnym rozwiązaniu niskie tony są przesyłane do wnętrza kabiny za pośrednictwem opatentowanego systemu kanałów wbudowanych w konstrukcję samochodu. W Nowym Renault Captur subwoofer Fresh Air Speaker jest wbudowany w prawą ściankę bagażnika i nie zmniejsza przestrzeni bagażowej.

Personalizacja na miarę Nowego Captura oznacza, że pasażerowie mogą wybrać rodzaj nagłośnienia, który im odpowiada, aktywując lub dezaktywując tryb „surround” za pomocą ekranu ustawień audio. Mogą przejść od neutralnego dźwięku dobiegającego z przodu, takiego jak w studio, do dźwięku bardziej ciepłego i dającego poczucie pełnej immersji. Dla zapewnienia optymalnych doznań muzycznych w każdym momencie podróży system Bose został wyposażony w technologię „Dynamic Speed Compensation”, która automatycznie dostosowuje natężenie dźwięku i balans nagłośnienia do prędkości samochodu i uwalnia kierowcę od konieczności ciągłego zmieniania ustawień audio, pozwalając skupić się bez reszty na prowadzeniu.

-------------

* Technologia Fresh Air SpeakerTM jest objęta wyłączną licencją udzieloną firmie Bose przez Blueprint Acoustics PTY Ltd.


Dane techniczne Nowego Renault CAPTUR

Długość: 4 228 mm
Szerokość: 1 797 mm
Wysokość: 1 566 mm
Rozstaw osi: 2 639 mm
Pojemność bagażnika: 536 l

Opony:
16’’ / 17’’ / 18’’ – 690 mm

Silniki:
TCe 100 z 5-biegową skrzynią manualną
TCe 130 FAP z 6-biegową skrzynią manualną lub EDC7
TCe 155 FAP ze skrzynią EDC7
Blue dCi 95 z 6-biegową skrzynią manualną
Blue dCi 115 z 6-biegową skrzynią manualnąlub EDC7
E-TECH Plug-in hybride

 


Autor: Renault Polska

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
21229587_2019_-_new_renault_captur.jpg
2019-09-10 18:22:00
Nowe Renault Captur na salonie samochodowym we Frankfurcie

Z okazji salonu samochodowego we Frankfurcie Thierry Bolloré, dyrektor generalny Grupy Renault i Laurens van den Acker, dyrektor ds. designu przemysłowego,...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
21227143_2019_-_new_renault_clio_test_drive_in_portugal.jpg
2019-06-27 19:00:00
Nowe Renault Clio - piąta generacja

Nowe Renault Clio to już piąta odsłona tej prawdziwej ikony motoryzacji, która sprzedała się dotychczas w około 15 milionach egzemplarzy.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1.jpg
2019-05-21 17:54:00
Nowe Mégane R.S. Trophy-R - rekordowy wynik

Renault MÉGANE R.S. TROPHY-R osiągnęło na Nordschleife nowy najlepszy czas (7’40’’100) w kategorii samochodów seryjnych z przednim napędem.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
21221465_2019_-_new_renault_clio.jpg
2019-01-29 14:58:00
Wszystko o nowym Renault Clio

Clio, które zostało wprowadzone na rynek w 1990 roku jest bestsellerem marki na całym świecie.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
21221433_2019_-_new_renault_clio.jpg
2019-01-28 14:13:00
Nowe Renault Clio - Ikona nowej generacji

Renault przedstawia Nowe Renault Clio, piątą generację motoryzacyjnej ikony, która sprzedała się dotychczas w około 15 milionach egzemplarzy.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 9
DILERZY
RENAULT Automentel Centrum Sp. z o.o.

Królewska 55

47-400 Racibórz

tel: 32 418 14 00

SZCZEGÓŁY
RENAULT Bamarko Sp. z o.o.

Strzelców Bytomskich 51

41-902 Bytom

fax 32 282 90 91

tel: 32 387 29 39

SZCZEGÓŁY
RENAULT KELLER Sp. z o.o.

Daszyńskiego 546

44-151 Gliwice

fax 32 301 88 99

tel: 32 301 88 80

SZCZEGÓŁY
RENAULT Pietrzak Sp.z o.o.

Bocheńskiego 125

40-816 Katowice

fax 32 603 21 15

tel: 32 603 21 00

SZCZEGÓŁY
RENAULT RENAULT RETAIL GROUP WARSZAWA SP.Z O.O.

AL. JEROZOLIMSKIE 156

02-326 Warszawa

fax 225444190

tel: 225444111

SZCZEGÓŁY
RENAULT RENAULT RETAIL GROUP WARSZAWA SP.Z O.O.

LEWINOWSKA 37/39

03-684 Warszawa

fax 225444390

tel: 225444333

SZCZEGÓŁY
RENAULT ROSIAK I SYN SPÓŁKA Z O.O.

Poznańska 168/170 Komorniki

62-052

fax 61 893 69 51

tel: 61 893 69 50

SZCZEGÓŁY
1 2 / 2
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI