motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
18 stycznia 2021 13:34

Nowa gama Abartha 595: osiągi i styl spod znaku Skorpiona

Nowa gama Abartha 595: osiągi i styl spod znaku Skorpiona

Gama Abartha 595 została odświeżana o nowe 595, Turismo, Competizione i Esseesse.


Nowy rok i nowa seria 595. Rok 2020 był pasmem sukcesów sportowych i handlowych, swój debiut miały dwie nowe serie specjalne: 595 Monster Energy Yamaha i 595 Scorpioneoro. 

Marka spod znaku Skorpiona pokazuje swój „pazur” również na początku 2021 r., prezentując nową gamę 595. Ikona marki, która, jak pokazuje jej historia, doskonale uosabia dwie „dusze” marki: osiągi i styl.

Cztery wersje odświeżonej gamy, 595, Turismo, Competizione i Esseesse, prezentują nowe kolory, szlachetne materiały wykończeniowe, nowe detale stylistyczne, zaawansowane technologie i znakomite możliwości personalizacji, podkreślające niuanse charakteru Abartha.

„Abarth 595 to historia sukcesu z „duszą”, która podbiła i nadal angażuje tysiące entuzjastów na całym świecie. Wokół marki ze znakiem Skorpiona powstała wyjątkowa w branży motoryzacyjnej społeczność, z której jesteśmy niezwykle dumni. W zakończonym właśnie 2020 roku, pozytywny trend utrzymywał się, a udział w rynku wzrósł o prawie 50% w porównaniu do roku ubiegłego. Ten sukces zawdzięczamy wyjątkowemu charakterowi tego małego supersamochodu i pasji wielu fanów”, powiedział Luca Napolitano, dyrektor marek Fiat, Lancia i Abarth na region EMEA. „Mały supersamochód zapewniający całe spectrum wrażeń zarówno na drodze, jak i na torze. Ma liczne sekrety, do których należą: „wybuchowe” osiągi, dźwięk wydechu, lekki i zadziorny styl i charakter oraz, oczywiście, niezwykła przyjemność z jazdy. Dzisiaj przedstawiamy nową serię 595, całkowicie odświeżoną, dzięki czemu Abarth 595 teraz jeszcze lepiej się wyróżnia. Jestem pewien, nasi Klienci zarówno ci, którzy przywiązują większą wagę do stylu, jak i ci, dla których liczą się przede wszystkim osiągi, docenią nowe zastosowane rozwiązania oraz wszystkie szczegóły sprawiające, że Abarth jest kolekcjonerską perłą. Poznajmy cztery nowe wersje, pozwalające nam patrzeć w przyszłość i na rok 2021 z wielkim optymizmem”.

 

Nowa gama Abarth 595, Turismo, Competizione i Esseesse

Dostępne w wersji hatchback i cabrio, modele z gamy Abarth 595 łączą wyjątkowe cechy podkreślające ich sportowy charakter i przyczyniające się do poprawy osiągów. Cztery poziomy wyposażenia oferują moc od 145 do 180 KM, są zgodne z normą Euro 6D Final, dzięki czemu mogą zaspokoić wszelkie potrzeby Klientów. 

Pełna charakteru, ale przystępna cenowo wersja 595 jest punktem wejścia do świata Abartha i oferuje w standardzie wyposażenie potrzebne, aby zapewnić przyjemność z jazdy, typową dla samochodów spod znaku Skorpiona. Przede wszystkim selektor trybu Sport, który w nowej gamie nazywa się trybem Skorpiona „Scorpion”. Naciśnięcie przycisku na desce rozdzielczej umożliwia maksymalne dostarczenie momentu obrotowego, kalibrację wspomagania kierownicy i ostrzejszą reakcję silnika na pedał przyspieszenia. Jeśli chodzi o technologię, wersja 595 ma w standardowym wyposażeniu radio z 7-calowym ekranem dotykowym, a ku uciesze entuzjastów Abartha, dostępny jest nowy ekran powitalny. Na zamówienie, dostępna jest funkcja kompatybilności z Apple CarPlay i Android Auto™*.

Szybkie przyspieszanie i skuteczne hamowanie to podstawa sportowej jazdy i przyjemności; 595 jest zatem wyposażony w wysokowydajny układ hamulcowy charakterystyczny dla Abartha, zapewniający maksymalne bezpieczeństwo dzięki 284-milimetrowym przednim tarczom wentylowanym i 240-milimetrowym tarczom tylnym. 595 Turismo i Competizione zostały również odświeżone, pod względem technicznym i stylistycznym w imię personalizacji, aby zaoferować Klientom dwa różne sposoby wejścia do świata Abartha i doświadczania niezwykłych emocji.

Ponieważ 595 Turismo kojarzy się z wartościami takimi, jak styl i komfort, typowymi dla włoskiego Granturismo, jest dedykowany Klientom, którzy chcą się wyróżniać stylem, kochającymi miasto, ale pragnącymi żyć w nim odważnie.

Z drugiej strony, Competizione dedykowany miłośnikom osiągów i sportowej rywalizacji, w której wszystkie chwyty dozwolone, tym, którzy pragną cieszyć się jazdą zarówno na drodze, jak i na torze, tym, którzy nigdy nie rezygnują z możliwości zamiany zwykłej podróży w niezwykłe przeżycie. 

595 Turismo prezentuje odświeżone wnętrze, począwszy od ekskluzywnych skórzanych foteli z nowymi wykończeniami, oferując możliwość wyboru spośród różnych odcieni, w tym nowego brązowego koloru Helmet Brown.

Jeśli chodzi o kolory nadwozia, główną nowością 595 Competizione jest nowy, matowy lakier Niebieski Rally, kolor inspirowany Fiatem 131 Abarth Rally z lat 70. XX wieku, natomiast nowe 17-calowe felgi aluminiowe są ukłonem w stronę Lancii Delta Rally Integrale z lat 90. XX wieku.

Aby nadwozie uzyskało jeszcze bardziej sportowy charakter, „body kit” w kolorze nadwozia charakterystyczny dla tej wersji jest dostępny w połączeniu z nowym kolorem Niebieskim Rally lub Czarnym Scorpione. Wewnątrz, oprócz selektora trybu „Scorpion", znajdziemy nowe wyposażenie charakteryzujące samochód, w tym deskę rozdzielczą z Alcantary, nowe skórzane fotele i dźwignię zmiany biegów z włókna węglowego.

Dla topowej wersji gamy, 595 Esseesse, zespół projektantów i inżynierów Abartha opracował nowe tytanowe rury wydechowe do układu wydechowego Akrapovič, które zapewniają czyste emocje pod względem dźwięku zarówno na drodze, jak i na torze oraz radość i przyjemność jazdy, czyli maksimum emocji dla kierowcy.

Wszystkie modele w standardzie wyposażone są w polieliptyczne reflektory i światła do jazdy dziennej LED. Na zamówienie są również dostępne reflektory ksenonowe. Koło kierownicy jest spłaszczone u dołu w centralnym punkcie i zostało zaprojektowane tak, by było bardziej efektywne podczas sportowej jazdy. Deska rozdzielcza zapewnia doskonałą czytelność. Dodatkowo, wskaźnik ciśnienia jest podświetlony na biało, co ułatwia i usprawnia odczyt.

 

Silniki, skrzynia biegów, mechanika

Nowa gama Abartha 595 jest wyposażona w silnik 1.4 T-jet, ten sam, na którym bazują włoskie i niemieckie samochody Formuły 4.

Silnik ten jest dostępny z trzema poziomami mocy: Abarth 595 ma moc 145 KM, zwiększoną do 165 w wersji Turismo, natomiast 595 Competizione i 595 Esseesse mają moc 180 KM i są idealnymi samochodami dla osób poszukujących wyścigowej adrenaliny zarówno pod względem osiągów, jak i wyposażenia technicznego.

Wersje Competizione i Esseesse są również wyposażone w turbinę Garrett GT1446; mechaniczny samoblokujący mechanizm różnicowy, który poprawia przyczepność w trudnych warunkach przyczepności i na nierównym terenie; amortyzatory Koni FSD na obu osiach i hamulce Brembo ze stałymi aluminiowymi zaciskami.

Wszystkie warianty silnika 1.4 T-jet są zestawione z mechaniczną skrzynią biegów, ale na zamówienie mogą zostać wyposażone w zrobotyzowaną, sekwencyjną skrzynię biegów Abarth z łopatkami zmiany biegów przy kierownicy. Ponadto wszystkie silniki spełniają normy Final Euro 6D.

 

System multimedialny

Nowa seria 595 jest w standardzie wyposażona w system Uconnect™ z 7-calowym wyświetlaczem, szybką platformę występującą z ekranem o wysokiej rozdzielczości i radiem cyfrowym DAB, z dostępną w opcji funkcją kompatybilności z Apple CarPlay, Android Auto™* i nawigacją. Nowością w gamie modelowej jest również ekran powitalny systemu multimedialnego. 

Wreszcie, dostępny jest również udoskonalony i potężny BeatsAudio™, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających i wytrwanych fanów muzyki. Stworzony we współpracy z Beats by Dr. Dre, system BeatsAudio™ ma całkowitą moc wyjściową 480 W i wyposażony jest w 8-kanałowy wzmacniacz cyfrowy z zaawansowanym algorytmem korekcji, który może odtworzyć całe spektrum dźwięku, z jakim artysta ma do czynienia podczas nagrań studyjnych. System Beats Audio™ składa się z dwóch kopułkowych głośników wysokotonowych umieszczonych w przednich słupkach, dwóch 165-milimetrowych głośników średniotonowych w drzwiach przednich, dwóch 165-milimetrowych głośników pełnozakresowych w tylnych panelach bocznych oraz 200-milimetrowego subwoofera umieszczonego centralnie w komorze koła zapasowego w bagażniku.

 

Komunikacja nowej serii Abarth 595

„Dopasowany do Twojego stylu”- takie hasło reklamowe towarzyszyć będzie komunikacji towarzyszącej wprowadzeniu na rynek nowej serii Abarth 595. Wyprodukowana przez agencję kreatywną Independent Ideas reklama, ma na celu przybliżyć dwa oblicza tej serii. Z jednej strony przybliża osiągi związane z charakterystycznym stylem, którego odzwierciedleniem jest 595 Turismo, z drugiej, maksymalne osiągi i sportowy charakter, reprezentowane przez 595 Competizione.

Film rozpoczyna się od szczegółowego opisu ekskluzywnego designu pierwszego modelu, aby dać widzowi posmak charakteru jednego z samochodów z logo Skorpiona w kontekście stylu życia. Po drodze widać przekazanie pałeczki przez 595 Turismo modelowi 595 Competizione, a wraz z nią nagłą zmianę stylu zarówno w otaczającym krajobrazie, jak i u kierowcy. Każdy element tej samej scenerii przekształca się i staje się spójny z cechami czysto sportowej rywalizacji, którą Abarth ma w swoim DNA. Hasło nawiązuje do „stylu” i pokazuje, w jaki sposób Abarth oferuje swoim Klientom możliwość wyrażenia własnej osobowości, poprzez wybór modelu z odświeżonej i ekskluzywnej, nowej gamy.

*Android Auto, Google Play i Google Maps to zastrzeżone znaki towarowe Google LLC.

Apple CarPlay to zastrzeżony znak towarowy Apple Inc.


Autor: Stellantis

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
9429f0acd165a338b6337740829d76f45e86ec8d.jpg
2021-07-19 16:48:00
Z Formuły 4 na drogi - nowy Abarth F595, czysta adrenalina zaklęta w 165 KM

1.4-litrowy silnik T-Jet o mocy 165 KM zgodny z normą Euro 6D-Final, na którym oparty jest silnik bolidu Formuły 4.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
2671.jpg
2021-06-10 08:43:00
Turismo Competizione – legendarna nazwa wywodząca się z korzeni marki spod znaku Skorpiona

Skrót „TC", pochodzący od „Turismo Competizione", sięga korzeni marki Abarth. Pierwszym samochodem, który nosił tę nazwę był Fiat-Abarth 850 TC, obchodzący...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
201119_AB_W_Japonii_najnowszy_Abarth_124_spider_wystawiony_na_aukcje_01_.jpg
2020-11-24 09:46:00
Ostatni Abarth 124 spider na aukcji „Shine On! Kids" na rzecz dzieci

Do 29 listopada trwa internetowa aukcja charytatywna zorganizowana przez FCA Japan Co. Ltd., na której wystawiony jest finałowy Abarth 124 spider,...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
5947796c019de7b812c65e655e6b1839e103c290.jpg
2020-09-09 16:04:00
Nowe Abarth 595 Scorpioneoro i Abarth 595 Monster Energy Yamaha - dwa oblicza marki Abarth

Abarth prezentuje dwie nowe, limitowane serie specjalne, każda wyprodukowana w liczbie 2000 sztuk, które odzwierciedlają dwa oblicza marki: styl i osiągi.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
200518_Abarth_695-70_03.jpg
2020-05-18 20:00:00
Jak powstaje spojler w 100% Made by Abarth

Wszystkie sekrety nowego regulowanego ręcznie spojlera montowanego w kultowym Abarthcie 695 70° Anniversario.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 / 2
DILERZY
ADF AUTO SP. Z O.O.
ABARTH ADF AUTO SP. Z O.O.

KARKONOSKA 45

53-015 Wrocław

tel: 71 334 30 00

SZCZEGÓŁY
DUKIEWICZ SP.J.
ABARTH DUKIEWICZ SP.J.

JUBILERSKA 6

04-190 Warszawa

tel: (22) 5151100

SZCZEGÓŁY
CENTRUM SPRZEDAŻY FIAT AUTO POLAND
ABARTH CENTRUM SPRZEDAŻY FIAT AUTO POLAND

Katowicka 24

43-300 Bielsko-Biała

tel: (33) 8134442

SZCZEGÓŁY
PM POL-CAR SP. Z O.O.
ABARTH PM POL-CAR SP. Z O.O.

GORZYSŁAWA 9

61-057 Poznań

tel: (61) 8732100

SZCZEGÓŁY
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI