Włoski manifest możliwości Alfy Romeo, składa hołd „Chantilly Arts & Élégance Richard Mille” na Concours d'Élégance.
Alfa Romeo bierze udział w siódmej edycji ekskluzywnego wydarzenia, które łączy świat motoryzacji ze światem sztuki i elegancji, w bajecznej scenerii Château de Chantilly w regionie Hauts-de-France.
Po raz pierwszy francuska publiczność będzie mogła podziwiać nowe 33 Stradale, prawdziwy manifest możliwości włoskiej marki - obecnych i przyszłych – wyrażających się poprzez styl i wrażenia z jazdy.
Światła reflektorów skierowane będą na prototyp 33 Spider Cuneo z 1971 roku, zwykle prezentowany w Muzeum Alfy Romeo w Arese, oraz na Alfę Romeo Junior, która oznacza powrót marki do największego segmentu w Europie.
Cała gama samochodów marki z logo węża będzie dostępna dla uczestników podczas organizowanych w tym miejscu ekscytujących jazd testowych.
W dniach od 12 do 15 września odbywać się będzie siódma edycja „Chantilly Arts & Élégance Richard Mille”, prestiżowego Concours d'Élégance, który łączy świat motoryzacji ze światem sztuki i elegancji. Ekskluzywne wydarzenie zorganizowane po raz pierwszy w 2014 roku i zawsze odbywające się w Domaine du Château de Chantilly w regionie Hauts-de-France, szybko stało się bardzo popularne wśród publiczności i ludzi z branży, osiągając ten sam poziom, co prestiżowe wydarzenia organizowane w Pebble Beach (USA) i Villa d'Este (Włochy).
Alfa Romeo oddaje hołd francuskiemu wydarzeniu, prezentując trzy niezwykle atrakcyjne modele: nową Alfę Romeo 33 Stradale, autentyczny manifest możliwości włoskiej marki - obecnych i przyszłych – wyrażających się poprzez styl i wrażenia z jazdy; słynny prototyp 33 Spider Cuneo z 1971 roku, zwykle prezentowany w Muzeum Alfy Romeo w Arese; oraz całkowicie nowego Juniora, model oznaczający powrót globalnej włoskiej marki do największego segmentu w Europie.
Wszystkie trzy samochody będzie można podziwiać na wystawie w wytwornym francuskim ogrodzie zaprojektowanym przez André Le Nôtre'a, jednej z głównych atrakcji Château de Chantilly, w którym można będzie oglądać subtelny wspólny mianownik łączący „mechaniczne dzieła” Alfy Romeo z teraźniejszości i przyszłości. W centrum uwagi znajdzie się z pewnością nowa Alfa Romeo 33 Stradale, która po raz pierwszy zadebiutuje na publicznym wydarzeniu we Francji. Łączy ona w sobie tradycję z przyszłością Alfy Romeo i jest produkowana zgodnie z unikalnym procesem rzemieślniczym z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Odwiedzający będą mieli również możliwość odbycia jazdy próbnej modelami takimi jak Giulia, Stelvio, Tonale i Junior.
Wreszcie, warto zwrócić uwagę, że „Chantilly Arts & Élégance Richard Mille” to wznowienie formatu concours d'élégance stworzonego we Francji w latach dwudziestych XX wieku, kiedy to wystawianym samochodom towarzyszyły manekiny ubrane przez wybrany dom mody. W ostatnich latach Alfa Romeo była reprezentowana na konkursie w Chantilly przez samochody należące do prywatnych kolekcjonerów, zdobywając tytuł „Best of Show” w 2016 roku dzięki wspaniałej Alfie Romeo 8C 2900B Lungo Berlinetta Touring z 1938 roku.
Alfa Romeo 33 Stradale: śmiałe marzenia
Aby spełnić marzenia, potrzeba sporej dawki odwagi i szczypty zdrowego szaleństwa. To właśnie dzięki tym elementom w 1967 roku powstał samochód uważany przez wielu za jeden z najpiękniejszych w historii: Alfa Romeo 33 Stradale. Teraz, z podobną odwagą i śmiałą wizją, zespół Alfy Romeo zaprojektował i opracował nowy model 33 Stradale, prawdziwe dzieło sztuki w ruchu, będące efektem idealnego połączenia piękna i technologii. Nowy model pragnie zapewnić najbardziej ekscytujące wrażenia z jazdy i ponadczasowy urok ikony bardzo wąskiemu gronu entuzjastów, którzy od początku uwierzyli w ten projekt. Nowa 33 Stradale została stworzona w nowo powstałej „La Bottega” Alfa Romeo, gdzie projektanci, inżynierowie i historycy marki najpierw z uwagą wsłuchali się w głos 33 potencjalnych klientów, a następnie stworzyli ją razem, dokładnie tak, jak robiono to w renesansowych warsztatach rzemieślniczych lub w atelier słynnych włoskich konstruktorów nadwozi z lat 60-tych ubiegłego wieku oraz na początku XX wieku, kiedy to Alfa Romeo tworzyła swoje niepowtarzalne dzieła sztuki we współpracy ze słynnymi włoskimi konstruktorami nadwozi. Jednym z nich była słynna Carrozzeria Touring Superleggera, która odcisnęła swoje piętno na jednych z najpiękniejszych Alf Romeo w historii, a dziś odgrywa wiodącą rolę w produkcji nowego 33 Stradale. Krótko mówiąc, projekt 33 umiejętnie łączy procesy rzemieślnicze, innowacje technologiczne i życzenia klientów, tworząc coś wyjątkowego i niepowtarzalnego.
Alfa Romeo 33 Spider Cuneo – 1971
Czerpiąc inspirację z modelu będącego gwiazdą sportów motorowych, w 1968 roku marka Alfa Romeo wprowadziła na rynek 33 Stradale ze wspaniałym nadwoziem zaprojektowanym przez Franco Scaglione. Jednakże prestiżowa mechanika wkrótce przyciągnęła uwagę również innych projektantów, w czasach, gdy „samochody marzeń” o futurystycznych liniach często pojawiały się na międzynarodowych salonach samochodowych. Po Carabo projektu Bertone, P33 Roadster i 33/2 Coupé Speciale zaprojektowanych przez Pininfarinę oraz Iguanie projektu Italdesign, Pininfarina po raz ostatni zaprojektował nadwozie Alfy, prezentując w Brukseli w 1971 roku Alfę 33 Spider, która zyskała później przydomek „Cuneo”. W prototypie zastosowano ramę wykorzystaną wcześniej w modelu P33 Roadster, którego nadwozie zdemontowano i zastąpiono innym, wyróżniającym się odważną sylwetką w kształcie klina o kanciastych liniach. Kilka zaokrąglonych krawędzi błotnika podkreślało szerokość opon, a jedynym zakrzywionym elementem była duża przednia szyba, która niczym niska i opływowa skorupa, ale otulająca samochód jak daszek kasku – lekko unosiła się, opierając się na napiętej linii boków.
Alfa Romeo Junior, sportowy charakter w kompaktowym wydaniu
Podczas francuskiego wydarzenia, publiczność będzie mogła podziwiać również nową Alfę Romeo Junior, modny i wyjątkowy model, łączący urzekający styl z najbardziej zaawansowaną technologią w zakresie komfortu, łączności i dynamiki jazdy. Nowa Alfa Junior jest dostępna w wersji hybrydowej i elektrycznej, bez rozróżnienia pod względem estetyki czy wyposażenia, ponieważ liczy się tylko fakt, że jest to w 100% Alfa Romeo. Zaprezentowane w ostatnim czasie Junior Hybrid i Junior Electric to dwie nowe wersje podstawowe wyposażone odpowiednio w silnik hybrydowy o mocy 136 KM i silnik elektryczny o mocy 156 KM, które dołączają do Junior Speciale, wersji premierowej oferującej najlepsze wyposażenie w gamie. Klienci z niecierpliwością czekają także na debiut nowej, w 100% elektrycznej wersji Junior VELOCE 280KM stanowiącej maksymalny wyraz sportowego charakteru marki. W lipcu br., w kultowym centrum testowym w Balocco, odbyły się pełne adrenaliny wstępne testy homologacyjne Alfy Junior VELOCE 280KM. Pierwsze opinie testujących nowy model ekspertów są bardzo pozytywne.
Autor: Alfa Romeo