motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
18 listopada 2022 11:59

Hyundai IONIQ 6 debiutuje na polskim rynku

Hyundai IONIQ 6 debiutuje na polskim rynku

Polska Premiera Prasowa Hyundai IONIQ 6 odbyła się w dniach 9-10 listopada 2022.


IONIQ 6 to elektryczny Streamliner, oferujący szereg zaawansowanych technologii i zasięg do 614 km (WLTP), dzięki zastosowaniu Electric-Global Modular Platform (E-GMP), dedykowanej platformy dla pojazdów elektrycznych Hyundai. IONIQ 6 zapewni radość z prowadzenia - w wersji z baterią 77 kWh, do 100 km/h przyspiesza w około 5 sekund. Samochód posiada także funkcję szybkiego ładowania - w 15 minut baterię IONIQ-a 6 naładujemy do pokonania zasięgu 351 km. Dzięki bardzo oszczędnemu zużyciu energii, użytkownik samochodu będzie mógł cieszyć się wolnością i niezależnością także podczas długich podróży autostradowych. IONIQ 6 ma także najbardziej aerodynamiczną sylwetkę, spośród dotychczasowych modeli Hyundai.

„Model IONIQ 6 jest opływowy, a projektanci postawili bardzo duży nacisk na aerodynamikę. Samochód charakteryzuje się współczynnikiem oporu powietrza 0,21. Jest to obecnie najlepszy wynik w segmencie, a drugi z samochodów dostępnych na rynku.” – powiedział Tomasz Michalczewski, Product Manager Hyundai Motor Poland.

IONIQ 6 został wyposażony w najnowocześniejsze funkcje bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy, w tym zaawansowany Asystent Jazdy Autostradowej, Asystent Zdalnego Parkowania, który zaparkuje zdalnie samochód, także równolegle czy ukośnie, Widok Martwego Pola, cyfrowe lusterka i światła matrycowe LED. Podobnie, jak IONIQ 5, samochód posiada także funkcję Vehicle-to-Load, dzięki której Klient może podłączyć w samochodzie inne urządzenia elektryczne i np. zamienić swojego IONIQ-a 6 w mobilne biuro. Wnętrze IONIQ-a 6 posiada płaską podłogę, jest przestronne, komfortowe i otula niczym kokon. Klient może odprężyć się korzystając z relaksacyjnych funkcji foteli, a we wnętrzu zastosowano tkaniny i materiały z recyklingu: np. butelki PET czy sieci rybackie.

„Polski Klient samochodu elektrycznego to osoba otwarta na nowe technologie, o innowacyjnym stylu życia, oczywiście świadoma ekologicznie, a przy tym bardzo wymagająca. IONIQ 6 został zaprojektowany, aby tym wymaganiom sprostać. W Korei Południowej IONIQ 6 już jeździ po drogach, a w ciągu pierwszych 24 godzin od wprowadzenia tego modelu zebrano tam prawie 38 000 tys. zamówień. Był to dla Hyundaia rekord wszech czasów. Jesteśmy przekonani, że IONIQ 6 także w Polsce spotka się z zainteresowaniem potencjalnych Klientów.” – powiedziała Paulina Tycner, Kierownik Marketingu i PR Hyundai Motor Poland.

IONIQ 6 ma być dostępny do zamówienia w polskich salonach Autoryzowanych Dealerów Hyundai na początku przyszłego roku.


Autor: Hyundai Motor Poland

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
Hyundai Announces IONIQ Brand Dedicated to EVs_3.jpg
2020-08-11 17:22:00
Hyundai IONIQ - elektryczna submarka

IONIQ, to submarka elektrycznych samochodów Hyundai, która uosabia wizję inteligentnej mobilności Hyundaia.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI