motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
11 września 2016 21:22

Hyundai i30 - generacja rewolucji?

Hyundai i30 - generacja rewolucji?

Hyundai i30 Nowej Generacji to flagowy samochód firmy Hyundai Motor, na którym zostanie oparty dalszy rozwój marki w Europie.


Nowa Generacja i30 zaoferuje wiele rozwiązań technologicznych ułatwiających korzystanie ze smartfonów podczas jazdy, takich jak Apple CarPlay, Android auto czy możliwość ładowania bezprzewodowego. Najnowocześniejsze systemy takie jak system autonomicznego hamowania (AEB), inteligentny tempomat (SCC), system utrzymywania pasa ruchu (LKAS) czy system monitorowania martwego pola (BSD) zwiększają znacząco bezpieczeństwo i komfort jazdy.

i30 Nowej Generacji jest samochodem dla każdego, który będzie najlepszą propozycją zarówno dla singli jak i rodzin, dla młodszych i starszych. To dobry i satysfakcjonujący wybór dla tych, dla których liczy się atrakcyjny wygląd, wysoka jakość wykonania i dynamika jazdy oraz nowoczesny pakiet bezpieczeństwa. Nowy i30 zawiera najwięcej funkcji aktywnego bezpieczeństwa ze wszystkich samochodów Hyundaia, a jego niezawodność gwarantuje jedyna w swoim rodzaju na rynku 5-letnia gwarancja bez limitu przebiegu.

Centrum Badawczo Rozwojowe Hyundai Motor Europe zlokalizowane w Niemczech przeprowadziło liczne rygorystyczne testy w całej Europie jak również na słynnym torze Nürburgring Nordschleife czego efektem jest znacząco poprawiona dynamika jazdy i prowadzenie. Bardzo sztywne i lekki nadwozie wykonane w 53% ze stali wysokiej wytrzymałości umożliwiło poprawienie właściwości jezdnych, co w połączeniu z nowym podwoziem daje kierowcy więcej przyjemności z prowadzenia i komfortu.

Gama silników oparta jest na nowych jednostkach napędowych z turbodoładowaniem co poprawia ekonomikę i osiągi. Klienci będą mogli wybierać spośród 3 silników benzynowych i jednego diesla o pojemności 1.6 l dostępnego w trzech wariantach mocy. Nowa Generacja i30 jako pierwszy model Hyundaia otrzymuje nowy silnik 1.4 T-GDI o mocy 140 KM.
Komfortową i dynamiczną jazdę zapewnia szeroki wybór efektywnych i mocnych zespołów napędowych. i30 Nowej Generacji jest także bardzo zwinny i zwrotny, a także jako pierwszy samochód Hyundai jest wyposażony w nowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem, czyli 1,4 T-GDI o mocy 140 KM.

 

Harmonijny i ponadczasowy design

i30 Nowej Generacji stanowi rozwinięcie filozofii designu Hyundai z naturalnie płynnymi liniami, wyrafinowanymi powierzchniami i wyrzeźbioną sylwetką, która nadaje mu ponadczasowy i zdecydowany wygląd. Firma Hyundai wzbogaciła design o nowy element: kaskadowy grill, który w przyszłości ma stać się cechą wyróżniającą modele Hyundaia. i30 Nowej Generacji wyróżnia się zrównoważonym i harmonijnym designem, który podkreśla pozioma linia boczna nadwozia w połączeniu z poziomym układem we wnętrzu.

 

Wygląd zewnętrzny

Przód i30 Nowej Generacji wygląda zdecydowanie i ekspresyjnie, dzięki czemu silnie zaznacza on swoją obecność na drodze. Nowy kaskadowy grill zwęża się mocno na dole, budząc skojarzenie z strumieniem stopionego metalu wylewającego się z pieca hutniczego. Na grillu znajdują się chromowane plamki, które w połączeniu z satynową ramką montowaną w wersji standardowej nadają mu wyrafinowany wygląd. Na wrażenie mocy składają się także trzy projekcyjne reflektory LED (długie i mijania) oraz pionowe światła LED do jazdy dziennej z funkcją kierunkowskazu. Światła przeciwmgielne zostały wbudowane w osłonach aerodynamicznych, aby dodatkowo wzmocnić te wrażenie.

Ze swoimi harmonijnymi proporcjami, krótkim zwisem przednim i tylnym, długą maską z przesuniętym do tyłu pierwszym słupkiem samochód ma dynamiczną i zwartą sylwetkę na drodze. i30 Nowej Generacji wyróżnia się wyrafinowaną smukłą linią boczną, która w bardzo naturalny sposób przepływa od reflektorów wzdłuż niemal poziomej linii pasa do tylnych lamp LED, a następnie owija się wokół tyłu, nadając ponadczasowy i dynamiczny wygląd. Lekko pochyła linia dachu i czarny tylny spojler sprawiają, że i30 Nowej Generacji jest jeszcze bardziej dynamiczny i zwarty. Tej smukłej sylwetce zawdzięcza on także znakomite właściwości aerodynamiczne – jego współczynnik oporu powietrza wynosi zaledwie 0,30. Oprócz sylwetki składają się na to także pewne rozwiązania, jak aktywna klapa wlotu powietrza z przodu, która usprawnia chłodzenie i polepsza aerodynamikę.

Ukształtowany 3-wymiarowo tył z charakterystycznymi wysoko umieszczonymi reflektorami i światłami przeciwmgielnymi nadaje masywny wygląd i sprawia, że samochód wyróżnia się na drodze. Hyundai i30 Nowej Generacji jest dostępny z 16- lub 17-calowymi dwubarwnymi obręczami z lekkich stopów z 10 szprychami albo 15-calowymi obręczami z lekkich stopów.

 

Wygląd wnętrza


Wnętrze i30 Nowej Generacji zostało zaprojektowane w układzie poziomym, z naciskiem na prostotę i intuicyjność, aby uzyskać wrażenie elegancji i poczucie przestronności. Opcjonalny ośmiocalowy dotykowy ekran nawigacji umożliwia dostęp do wszystkich funkcji nawigacji, sterowania multimediami i komunikacji i jest umieszczony w sposób ergonomiczny, aby kierowca nie musiał spuszczać wzroku z drogi przed samochodem. Nowa wielofunkcyjna trójramienna kierownica pozwala na bardzo łatwe i intuicyjne sterowanie wszystkimi funkcjami za pomocą odpowiednio rozmieszczonych przycisków. Dodatkowy komfort zapewnia opcjonalne podgrzewanie kierownicy. Panel sterowania klimatyzacją i temperaturą jest wygodnie umieszczony na konsoli środkowej i można go obsługiwać za pomocą pokręteł, aby nie rozpraszać kierowcy.

W i30 Nowej Generacji jest mnóstwo miejsca dla pasażerów i bagażu, a jego wnętrze jest bardzo przestronne jak na tak sportowy wygląd. i30 jest najbardziej przestronny ze wszystkich samochodów swojego segmentu, co sprawia, że wygodnie się nim jedzie wszystkim pasażerom. Poczucie przestrzeni wzmacnia opcjonalne panoramiczne szklane okno dachowe, które można uchylić lub przesunąć. Podczas jazdy podłokietniki można wysunąć do przodu, aby ustawić je w jak najwygodniejszej pozycji, albo podnieść, aby skorzystać ze znajdującego się pod nimi schowka. Aby klienci mogli zabrać ze sobą wszystko, czego potrzebują, i30 Nowej Generacji zaopatrzono duży bagażnik o pojemności do 395 l (VDA 211) z praktyczną dwupoziomową półką bagażową i lukiem na narty w środkowym tylnym siedzeniu.

Do wyboru są trzy kolory wnętrza: Oceanids Black z dwoma opcjami tapicerki materiałowej lub czarnymi skórzanymi fotelami, dwubarwna kombinacja Slate Gray i Oceanids Black z materiałową lub skórzaną tapicerką w romby oraz dwubarwna kombinacja Indigo Blue i Oceanids Black ze skórzanymi fotelami.

Fotel kierowcy jest wyposażony w funkcję pamięci z dwoma programowalnymi ustawieniami fotela.

 

Wrażenia z jazdy

i30 Nowej Generacji może być napędzany różnymi małolitrażowymi silnikami benzynowymi z turbodoładowaniem i wysokoprężnymi, które zapewniają dynamiczną i efektywną jazdę. Do wyboru są trzy silniki benzynowe i jeden wysokoprężny. Klienci mogą wybrać między nowym czterocylindrowym silnikiem 1,4 T-GDI z turbodoładowaniem – po raz pierwszy w samochodzie Hyundaia – o mocy 140 KM, trzycylindrowym silnikiem 1,0 T-GDI z turbodoładowaniem o mocy 120 KM, czterocylindrowym silnikiem 1,4 MPI a czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym 1,6 l z turbodoładowaniem, który jest dostępny w trzech wariantach mocy: 95, 110 i 136 KM. Emisja CO2 zaczyna się już od 89 g CO2/km (wartości docelowe). Do silnika można dobrać sześciobiegową manualną skrzynię biegów (6MT) lub efektywną i szybko reagującą dwusprzęgłową skrzynię biegów o siedmiu przełożeniach (7DCT).

Czterocylindrowy benzynowy silnik 1353 cm3 z turbodoładowaniem jest znacznie lżejszy niż jego poprzednik, silnik Gamma 1,4 l. Masa podstawowa modułu została zmniejszona o 14 kg i to mimo lepszej efektywności i mocy, która wynosi 140 KM i 242 Nm.

Nowy silnik zawiera wysokociśnieniową turbinę wbudowaną w kolektorze wydechowym, aby zwiększyć jego efektywność działania. Dzięki zmienionemu położeniu i nowej konstrukcji turbosprężarki poprawie uległ czas reakcji przepustnicy i moment obrotowy w niskim zakresie obrotów. Paliwo jest teraz wtryskiwane bezpośrednio do cylindra, co przyśpiesza spalanie z korzyścią dla mocy i zużycia paliwa.

Nowy benzynowy silnik 1,4 l T-GDI z turbodoładowaniem jest oferowany z manualną skrzynią biegów 6MT lub działającą w pełni automatycznie skrzynią biegów 7DCT.

Silnik 1.0 T-GDI skonstruowany przez centrum techniczne Namyang z Korei we współpracy z europejskim centrum technicznym z Niemiec ma 120 KM i 170 NM oraz zapewnia idealną kombinację dynamiki i efektywności.

Turbosprężarka z elektronicznie sterowanym siłownikiem przepustnicy zmniejsza zużycie paliwa przez obniżenie strat w układzie pompy paliwa, a także poprawia reakcję przepustnicy i przebieg momentu obrotowego w niskim zakresie obrotów. Silnik zawiera też wtryskiwacz GDI z sześcioma otworami pracujący pod wysokim ciśnieniem 200 bar, który zapewnia czyste spalanie, a także zmniejsza zużycie paliwa i emisję spalin.

Dla uzyskania jak najmniejszych rozmiarów silnika kolektor wydechowy został zintegrowany w głowicy silnika, w związku z czym może być skutecznie chłodzony przez układ chłodzenia głowicy silnika. Takie rozwiązanie umożliwia szybsze rozgrzanie katalizatora i w realnych warunkach wpływa na obniżenie zużycia paliwa i poziomu emisji.
Silnik 1.0 T-GDI jest oferowany ze skrzynią biegów 6MT.

Nabywcom szukającym samochodu z silnikiem wysokoprężnym Hyundai i30 Nowej Generacji jest oferowany z czterocylindrowym silnikiem 1,6 l z turbodoładowaniem o trzech wariantach mocy: „standardowej” 95 KM, „średniej” 110 KM i „wysokiej” 136 KM, która wytwarza maksymalny moment obrotowy 275 Nm. Do wersji średniej i wysokiej można wybrać skrzynię biegów 6MT lub 7DCT.

Firma Hyundai Motor zaprezentowała swoją pierwszą dwusprzęgłową skrzynię biegów o siedmiu przełożeniach w 2015 r. jako produkt łączący zalety automatycznych i manualnych skrzyń biegów. Skrzynia biegów 7DCT zmniejsza zużycie paliwa i ilość emisji CO2 nawet o 20 proc. w porównaniu z konwencjonalną sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów, zapewniając zarazem nawet o 10 proc. lepsze przyspieszenie.

Skrzynia biegów 7DCT składa się z dwóch suchych sprzęgieł, z których każde jest sterowane siłownikiem. Moc silnika jest przenoszona niezależnie na parzyste i nieparzyste przełożenia, dzięki czemu w każdej chwili można zmienić bieg, nie obniżając momentu obrotowego. Elektryczny napęd siłowników zwiększa prędkość reakcji, podczas gdy zewnętrzne tłumiki eliminują hałas, wibracje i szarpanie podczas jazdy.

 

Jazda i prowadzenie

i30 Nowej Generacji został skonstruowany i przetestowany w Europie w trakcie bardzo intensywnych testów trwałości i testów dynamiki przeprowadzonych na jednym z najbardziej wymagających torów wyścigowych na świecie, słynnym Nürburgring Nordschleife. Przechodzi także wyczerpujące jazdy próbne na drogach publicznych całej Europy, od polarnych warunków w Szwecji, przez próby jazdy z przyczepą w Alpach po próby w wysokich temperaturach powietrza na południu Hiszpanii, aby sprawdzić, czy spełni wysokie oczekiwania klientów z Europy.

Konstruktorzy stworzyli i30 Nowej Generacji jako samochód charakteryzujący się precyzyjnym, naturalnym i bezpośrednim prowadzeniem, zwinnym, zwrotnym i przewidywalnym kierowaniem oraz dynamiczną jazdą bez utraty komfortu. W porównaniu z poprzednikiem układ kierowniczy jest o 10% bardziej bezpośredni, a czas reakcji pojazdu o 15 ms krótszy.

Podwozie i30 Nowej Generacji zostało skonstruowane zupełnie od nowa, aby samochód reagował dynamicznie i posłusznie oraz zapewniał jak najwyższy komfort jazdy. Wpływa też na to zastosowanie wielowahaczowego zawieszenia tylnego we wszystkich wersjach z podwójnym wahaczem dolnym i odpowiednimi amortyzatorami.

Skuteczność hamowania zoptymalizowano, zwiększając średnicę tarcz hamulcowych z przodu do 288 mm, dzięki czemu kierowca może przyłożyć większą siłą hamowania, zwłaszcza, gdy koła są rozgrzane.

Hyundai jako jedyny producent wytwarza własną stal do produkcji swoich samochodów na całym świecie, dzięki czemu nadwozie i30 Nowej Generacji jest sztywne i lekkie, co z jednej strony poprawia dynamikę, a z drugiej podnosi poziom bezpieczeństwa pasażerów.

Zwiększenie wykorzystania zaawansowanej stali o wysokiej wytrzymałości do 53 proc. pozwoliło na zmniejszenie masy nadwozia o 28% i zwiększenie jej sztywności o 22% w porównaniu z poprzednikiem. W produkcji długość klejów strukturalnych zwiększono do 112 m, aby poprawić sztywność, uzyskując zarazem mniejszą masę.

 

Komunikacja i serwis

Funkcje komunikacyjne pożądane przez większość klientów sprawiają, że i30 Nowej Generacji jest dobrym i dającym zadowolenie wyborem. Klienci mają do wyboru standardowy system audio wysokiej jakości z pięciocalowym pojemnościowym ekranem dotykowym, kamerą cofania, interfejsem Bluetooth i funkcją My Music lub opcjonalny system nawigacyjny nowej generacji z ośmiocalowym pojemnościowym ekranem dotykowym. Kierowcy, którzy chcieliby podłączyć swój smartfon do systemu nawigacji z ośmiocalowym ekranem, w i30 Nowej Generacji mogą to zrobić zarówno za pomocą funkcji Apple CarPlay, jak i Android Auto. Oba rozwiązania pozwalają użytkownikom podłączać urządzenia i sterować muzyką, funkcjami telefonu i nawigacją na wyświetlaczu samochodu. To wygodne rozwiązanie pozwala kierowcy i pasażerom utrzymywać łączność ze światem bez odwracania uwagi od drogi. Aby telefony pasażerów były zawsze naładowane, i30 Nowej Generacji jest wyposażony w bezprzewodowy panel ładowania indukcyjnego (standard w wersji Qi) do telefonów komórkowych oraz port USB umieszczony w zamkniętej środkowej konsoli.

Nowy system nawigacyjny ma siedmioletnią bezpłatną subskrypcję na usługi TomTom LIVE. TomTom LIVE zapewnia informacje na bieżąco o stanie ruchu, warunkach pogodowych, lokalizacjach radarów i i użytecznych miejscach z dostępem do wyszukiwarki online. System nawigacyjny zawiera mapy 3D i może wyświetlać zdjęcia oraz filmy, jeśli podłączy się do niego dysk USB.

 

Czynne bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

i30 Nowej Generacji zawiera najnowsze rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa, które spełniają wyśrubowane europejskie normy: autonomiczny system hamowanie awaryjne z systemem ostrzegania przed kolizją z przodu, inteligentny tempomat, system wykrywania martwego pola, system ostrzeganie przed pojazdami nadjeżdżającymi z tyłu, aktywny asystent pasa ruchu, informowanie o ograniczeniu prędkości i asystent świateł drogowych. Nowością w ofercie Hyundai jest kontrola poziomu uwagi kierowcy, która sprawia, że i30 Nowej Generacji dysponuje wszystkimi funkcjami aktywnego bezpieczeństwa, jakie są dostępne w samochodach Hyundaia, i jest modelem o najbardziej zaawansowanym pakiecie bezpieczeństwa.

i30 jest również wyposażony w AEB z systemem ostrzegania przed kolizją z przodu, czyli zaawansowaną funkcję ostrzegania kierowcy o konieczności nagłego hamowania. W sytuacji zagrożenia system może również hamować automatycznie. Wykorzystujący radar przedni i kamery system AEB działa w trzech fazach. Najpierw ostrzega kierowcę wizualnie i dźwiękowo, a następnie pomaga skutecznie dozując siłę hamowania zależnie od poziomu zagrożenia i maksymalnie ją zwiększając tuż przed kolizją. W przypadku wykrycia pojazdu lub pieszego przed samochodem podczas jazdy z prędkością powyżej 10 km/h system uaktywnia się i stara się zminimalizować skutki kolizji, jeśli jest ona nieunikniona.

 

Kontrola poziomu uwagi kierowcy (DAA)

Pierwszy raz samochód Hyundai jest wyposażony w funkcję kontroli poziomu uwagi kierowcy, która na podstawie monitorowania wzorców zachowań pilnuje, czy nie prowadzi zbyt lekkomyślnie lub w stanie zmęczenia, oraz zapobiega potencjalnym wypadkom. System analizuje różne sygnały z pojazdu, jak kąt skrętu kierownicy, moment obrotowy kierownicy, położenie pojazdu na pasie ruchu i czas jazdy. Ponadto kierowca może wyregulować pewne ustawienia, które decydują o czułości systemu. Jeśli system wykryje cechy wskazujące na nieuważną jazdę, rozlega się sygnał akustyczny, a na panelu tablicy wskaźników wyświetlany jest komunikat, aby przywołać kierowcę do porządku.

 

Inteligentny tempomat (SCC)

Wykorzystujący przednie czujniki radarowe system SCC umożliwia automatyczne utrzymywanie ustawionej prędkości i odległości od poprzedzającego pojazdu bez potrzeby naciskania pedału przyspieszenia lub hamulca. System automatycznie wyłącza się, jeśli prędkość spadnie poniżej 10 km/h.

 

System monitorowania martwego pola (BSD)

System monitorowania martwego pola (BSD) z asystentem pasa ruchu monitoruje obszar z tyłu pojazdu, także przy użyciu radaru. W razie wykrycia innego pojazdu zapalają się lampki ostrzegawcze w zewnętrznych lusterkach. Jeśli kierowca włączy wtedy kierunkowskaz, emitowany jest sygnał akustyczny. Dotyczy to również sytuacji, w której podczas zmieniania pasa ruchu zostanie wykryty inny pojazd.

 

Ostrzeganie przed pojazdami nadjeżdżającymi z tyłu (RCTA)

Wykorzystujący te same czujniki, co BSD, system RCTA zmniejsza ryzyko zderzenia z innym pojazdem podczas wyjeżdżania tyłem z miejsc o ograniczonej widoczności. RCTA monitoruje przy użyciu radaru obszar w promieniu 180 stopni za samochodem i ostrzega kierowcę wizualnie i dźwiękowo o nadjeżdżających pojazdach.

 

System utrzymywania pasa ruchu (LKAS)

System LKAS ostrzega kierowcę przed niebezpiecznymi manewrami przy prędkości powyżej 60 km//h, analizując położenie samochodu. LWDS emituje ostrzeżenie dźwiękowe przed niezamierzonym przekroczeniem białych, szarych lub niebieskich linii albo punktów odblaskowych rozdzielających pasy ruchu, zaś LKAS ostrzega kierowcę dźwiękowo i wizualnie, a w razie potrzeby koryguje tor jazdy i pomaga kierowcy wyjść z niebezpiecznej sytuacji.

 

Funkcja informacji o ograniczeniu prędkości (SLIF)

Funkcja SLIF rozpoznaje znaki ograniczenia prędkości na podstawie obrazu z przedniej kamery i informacji z systemu nawigacyjnego oraz wyświetla ograniczenia prędkości w czasie rzeczywistym. Informacje są wyświetlane zarówno na wyświetlaczu systemu nawigacyjnego, jak i na zestawie wskaźników TFT.

 

Asystent świateł drogowych (HBA)

W trybie automatycznym asystent HBA wykrywa samochody nadjeżdżające z przeciwka oraz jadące tym samym pasem ruchu i w razie potrzeby zmienia światła drogowe na mijania, aby nie oślepiać innych kierowców. Gdy nie są wykrywane żadne pojazdy, system automatycznie uaktywnia z powrotem światła drogowe, aby kierowca miał dłuższe pole widzenia.

 

Bierne bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Zbudowany w 53 proc. z zaawansowanej stali o wysokiej wytrzymałości i30 Nowej Generacji odznacza się o 22 proc. lepszą sztywnością. Wynika to ze skuteczności pochłaniania energii zderzenia i odporności na odkształcenia, które gwarantują ochronę pasażerów w razie wypadku.

Dzięki nowej metodzie tłoczenia na gorąco boczne zewnętrzne wzmocnienie i30 Nowej Generacji jest produkowane jako jeden element. Dotychczas składało się ono z pięciu elementów. Całkowicie nowa technika produkcji sprawia, że nadwozie jest lżejsze o 4,1 kg, a także sztywniejsze i lepiej pochłania energię zderzenia.

Wokół wnętrza i30 Nowej Generacji zamontowano łącznie siedem poduszek bezpieczeństwa, w tym poduszkę kolanową dla kierowcy. Kolanowa poduszka bezpieczeństwa stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla kierowcy w razie zderzenia bocznego oprócz sześciu standardowych poduszek (2 przednie poduszki powietrzne oraz po dwie poduszki i kurtyny powietrzne chroniące kierowcę i pasażerów w pierwszym i drugim rzędzie).


Autor: Hyundai/Z.J.

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
20201125_Hyundai_Image_Bayon name teaser.jpg
2020-11-25 09:26:00
Hyundai zdradza nazwę nowego SUV-a - Hyundai Bayon

Pozycjonowany w segmencie B, Bayon będzie bazowym model w gamie modeli SUV marki Hyundai, trafi na rynek w pierwszej połowie 2021 roku.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
hyundai_tucson_polska_premiera_6-1610.jpg
2020-11-23 14:40:00
Hyundai Tucson Nowej Generacji debiutuje na polskim rynku

Ceny stylowego i innowacyjnego Tucsona Nowej Generacji startują od 99 900 zł, a dynamiczna i oszczędna wersja Hybrid została wyceniona ma 137 900 zł.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
New Hyundai Kona Electric (1).jpg
2020-11-11 10:11:00
Nowa Kona Electric - stylowa, nowoczesna, bezemisyjna

Kona Electric w dalszym ciągu dysponuje zasięgiem do 484 km (WLTP), będącym jednym z najlepszych spośród wszystkich samochodów elektrycznych dostępnych na...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
CNN, Hyundai.png
2020-10-29 11:27:00
CNN i Hyundai Motor Company - kampania badająca innowacje w transporcie i mobilności

CNN w ramach nowego, ekskluzywnego partnerstwa z firmą Hyundai dostarczy kreatywne treści uwzględniające reklamę, branded content oraz inne rozwiązania...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Hyundai i20 N (5).jpg
2020-10-24 10:24:00
Hyundai przedstawia nowy, sportowy model i20 N

Nowy i20 N to najnowszy, sportowy Hyundai, który przenosi emocje znane ze sportów motorowych do gamy modelu i20.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 20
DILERZY
HYUNDAI "DEX-POL" Wróblowie Sp. J.

Granitowa 1

59-300 Lublin

fax 76 72 86 550 we

tel: 76 74 63 999

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI AUTO BROKER

MEŁGIEWSKA 10

20-209 Lublin

tel: 81 710 32 65

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI Auto Centrum Golemo

Podtatrzańska 3

34-400 Nowy Targ

tel: 18 264 05 54

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI Auto Centrum Lis

Częstochowska 211

62-800 Kalisz

tel: 62-766-78-00

e-mail:

slis@hyundai.pl
SZCZEGÓŁY
HYUNDAI Auto Centrum Lis

Władysława Jagiełły 18

62-510 Konin

tel: 063 233 00 20

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI Auto Club

Ustowo 56 (przy rondzie Hakena)

70-001 Szczecin

tel: 91 4 444 100

SZCZEGÓŁY
HYUNDAI Auto Forum

WYSZOGRODZKA 114

09-400 Płock

fax 7 72 86 550 wew

tel: 76 74 63 999

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 10
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI