motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
12 października 2021 14:40

Ford - zupełnie nowy samochód wielofunkcyjny Tourneo Connect

Ford - zupełnie nowy samochód wielofunkcyjny Tourneo Connect

Wszechstronne, przestronne siedmiomiejscowe wnętrze, dostępność dwóch opcji długości nadwozia, atrakcyjny zestaw wersji, obejmujący modele Active, Titanium i Sport, a do tego wyróżniające wzornictwo.


Ford prezentuje nowy wielozadaniowy model Tourneo Connect, który podnosi w rodzinie modeli Tourneo standardy pod względem stylu, przestrzeni i wszechstronności.

Nowy Tourneo oferuje idealne rozwiązanie dla pełnego zajęć stylu życia, z komfortowym i bardzo elastycznym wnętrzem, pełną funkcjonalnością siedmiomiejscowego nadwozia i wyborem dwóch jego długości, aby zaspokoić wszelkie potrzeby. Samochód doskonale nadaje się niemal do wszystkiego, od transportu sprzętu kempingowego i sportowego, po praktyczne i nietypowe zadania pojazdu dla małych firm.

Przemyślana, wyposażona w systemy łączności kabina wprowadza najnowsze rozwiązania cyfrowego kokpitu, a kompleksowy zestaw zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę sprawia, że nowy Tourneo Connect jest wygodny i łatwy w prowadzeniu. Wśród nowych funkcji znalazł się asystent jazdy, który redukuje stres oraz system Pro Trailer Backup Assist, ułatwiający manewrowanie podczas holowania przyczepy.

W Tourneo Connect debiutuje również zwiększający pewność siebie system napędu na wszystkie koła oraz nowa, automatyczna skrzynia biegów dla modeli z silnikiem benzynowym. Obie opcje związane są z rozszerzoną gamą nowych silników benzynowych i wysokoprężnych, które mają oferować najwyższą w tym segmencie oszczędność. 1

„Nowy Tourneo Connect jest pierwszym pojazdem ekscytującej nowej generacji w rodzinie modelu Tourneo. Jego nowa, świeża stylistyka, wszechstronność siedmiomiejscowego wnętrza, nowy system napędu na wszystkie koła oraz wszystkie najważniejsze funkcje łączności stanowią wróżącą sukces kombinację zalet, którą możemy teraz zaoferować naszym klientom - powiedział Hans Schep, dyrektor generalny Ford Pro, Europe. „Dopracowaliśmy cechy, które cenią klienci i podnieśliśmy ich stopień zaawansowania, tworząc nowego Tourneo Connect gotowego na każde wyzwanie – niezależnie od tego, czy jest to praca, czy rozrywka.”

 

Funkcjonalne, praktyczne wnętrze

Nowy Tourneo Connect oferuje miejsce dla siedmiu osób, zarówno w modelach z krótkim rozstawem osi L1, jak i długim rozstawem osi L2, co wiąże się ze zwiększeniem wygody i walorów praktycznych. Gdy drugi i trzeci rząd siedzeń nie są używane, można je złożyć, pochylić lub wymontować, aby uzyskać przestronną przestrzeń bagażową na sprzęt roboczy lub sportowy. Przednie siedzenie pasażera składa się na płasko, umożliwiając bezpieczny przewóz w pojeździe przedmiotów o długości do 3 metrów, takich jak kajaki, meble do samodzielnego montażu lub drewno. 2

Nowe wnętrze oferuje wyższy komfort podróży bez uszczerbku dla walorów praktycznych, którą wysoko cenią właściciele Fordów Tourneo Connect. Duże przesuwne drzwi boczne po każdej stronie pojazdu ułatwiają dzieciom i osobom starszym wsiadanie i wysiadanie w ograniczonych przestrzeniach, w których tradycyjnych drzwi nie można otworzyć dostatecznie szeroko. Wygodę zwiększają liczne uchwyty na kubki, schowki i gniazda ładowania, a dostępny panoramiczny szklany dach i dwustrefowa klimatyzacja sprawiają, że wnętrze jest bardziej przewiewne i wygodne podczas długich podróży. Trwałe, łatwe w czyszczeniu gumowe dywaniki podłogowe są dostępne jako praktyczne, chroniące wnętrze wyposażenie dodatkowe.

Klienci modeli Trend, Titanium i Active mogą również wybrać szczególnie ergonomiczne fotele z przedłużonym podparciem dla nóg i czterokierunkową elektryczną regulacją oparcia na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa, posiadające certyfikat niezależnej niemieckiej organizacji Aktion Gesunder Rücken e.V. (AGR) - Kampanii na rzecz Zdrowszych Pleców.

Po wyjęciu drugiego i trzeciego rzędu siedzeń Tourneo Connect oferuje przestrzeń ładunkową o długości 3,1 m3 w modelach L2 i 2,6 m3 w modelach L1.2 Maksymalne długości przestrzeni wiele mówią o możliwościach przewożenia dłuższych przedmiotów lub nieporęcznego sprzętu rekreacyjnego - długości te wynoszą 2265 mm za pierwszym rzędem siedzeń, 1452 mm za drugim i 629 mm za trzecim rzędem w przypadku wariantów L2 (oraz 1.913 mm, 1100 mm i 317 mm w przypadku wariantów L1). 2

Starannie dobrane materiały i wykończenie zastosowane w kabinie Tourneo Connect odpowiadają za wrażenie komfortu klasy premium w całej gamie modelowej. Sprzyjają temu unikalne rozwiązania dla każdego z wariantów wyposażenia, takie jak stylowa niebieska grafika i kontrastowe szwy w modelu Active.

 

Wyróżniające wzornictwo zewnętrzne

Nowy Tourneo Connect charakteryzuje się śmiałym i ekspresyjnym językiem wzornictwa, charakterystycznym dla najnowszych samochodów osobowych Forda. Styl przedniej części samochodu określają mocne, wyrzeźbione linie tworzące sportowe skojarzenia, a przy tym każda z wersji samochodu otrzymała swój własny, charakterystyczny wygląd.

Wersja Active inspirowana SUV-ami Forda oferuje połączenie surowego stylu i najwyższej jakości detali. Przeznaczone wyłącznie dla niej, 17-calowe felgi aluminiowe mają dwukolorowe wykończenie z ciemnego, obrabianego metalu, stanowiące element charakterystycznego wyglądu wersji Active, na który składają się ponadto: wlot powietrza ze strukturą plastra miodu, dolny spoiler zderzaka przedniego w kolorze srebrnym oraz dodatkowe listwy wokół nadkoli, progów i zderzaków. Paleta dziesięciu zróżnicowanych, żywych kolorów lakieru obejmuje nowy Boundless Blue, wyjątkowy kolor przygotowany na premierę Tourneo Connect Active.

Ekskluzywne wzory felg i detale wykończenia stanowią kontynuację silnego zróżnicowania w całej gamie, zapewniając klientom wybór najbardziej pożądanej wersji, która najlepiej odpowiada ich stylowi życia. Kolejne wersje Tourneo Connect:

• Sport - wyraziste pasy na masce silnika, bardziej dynamicznie wystylizowana dolna część przedniego zderzaka, 17-calowe ciemne obręcze kół z lekkiego stopu,

• Titanium - satynowe chromowane detale, przyciemniane szyby, 16-calowe felgi aluminiowe,

• Trend - czarna ramka przedniego wlotu powietrza wykończona na wysoki połysk, stylowe kołpaki kół.

 

Zupełnie nowe rozwiązania cyfrowego kokpituWszystkie wersje Tourneo Connect są wyposażone w duży, przyjazny

dla użytkownika ekran dotykowy umieszczony na desce rozdzielczej, dzięki któremu kierowca ma w zasięgu ręki kontrolę nad kluczowymi systemami pojazdu. Ekran o przekątnej 8,25 cala jest wyposażeniem standardowym, ale klienci mogą otrzymać na życzenie 10-calowy ekran w każdej wersji Tourneo Connect. Ekran dotykowy zawiera elementy sterujące nawigacją, systemem audio i klimatyzacją w kabinie, natomiast inne funkcje, takie jak łączność z telefonem, informacje o pojeździe i konfiguracja systemu audio, są pogrupowane w podmenu, dzięki czemu nie rzucają się w oczy podczas jazdy.

Klienci mogą również zamówić zaawansowany wyświetlacz cyfrowy, który zastąpi tradycyjne wskaźniki zegarowe. Taki wyświetlacz jest standardem w modelach Sport, jest też dostępny w wersjach Titanium i Active. Cyfrowy zestaw wskaźników posiada ekran o przekątnej 10,25-cala, zastępujący klasyczny zestaw zegarów i lampek kontrolnych. Może on współpracować z centralnym systemem informacyjno-rozrywkowym, oferując w ten sposób kierowcy jeszcze więcej informacji i możliwości kontroli. Na ekranie w jego górnej części pojawiają się ostrzeżenia o innych pojazdach, odczytane ograniczenia prędkości i wskaźnik załączonego biegu, co ułatwia odczyt tych informacji umieszczonych powyżej głównych wskazań konfigurowalnego wyświetlacza:

• Podsumowanie - informacja o bieżącej podróży,

• Classic – cyfrowa symulacja tradycyjnego prędkościomierza i obrotomierza,

• Nawigacja – mapa aktualnej trasy i wskazówki nawigacyjne,

• Driver Assist - stan aktywnych systemów wspomagania kierowcy w pojeździe

Pojazdy z 10-calowym ekranem dotykowym są wyposażone w modem FordPass Connect, który umożliwia użytkownikom nieprzerwane pozostawanie w kontakcie ze światem podczas podróży. 4 Dostępna nawigacja online 5 wykorzystuje dane z chmury, aby zaoferować dodatkowe bieżące odczyty, w tym raporty o ruchu drogowym i alternatywne trasy, pobliskie stacje paliw, łącznie z cenami paliw i godzinami otwarcia, aktualizacje map online oraz szczegóły dotyczące parkowania, w tym dostępność, odległość i cenę parkingów.

Użytkownicy Tourneo Connect mogą zdalnie uzyskać dostęp do większej ilości informacji za pomocą aplikacji na smartfony FordPass lub FordPass Pro. 6 Korzystając ze swojego telefonu, mogą sprawdzać i kontrolować:

• Status świateł, okien i drzwi,

• Blokowanie i odblokowywanie zamków drzwi,

• Lokalizację pojazdu i miejsce na parkingu, w tym adres i czas postoju,

• Średnie zużycie paliwa,

• Raporty o stanie pojazdu, ułatwiające zapobiegawczą obsługę techniczną i pozwalające na unikanie nieplanowanych przestojów.

 

Nowe poziomy wspomagania kierowcy

Tourneo Connect oferuje 19 systemów i funkcji wspomagających kierowcę, dzięki którym podróże stają się wygodniejsze, mniej kłopotliwe i bezpieczniejsze. Bogata specyfikacja standardowa obejmuje:

• Układ Pre-Collision Assist z funkcją automatycznego hamowania awaryjnego i ostrzegania przed kolizją czołową 7

• System utrzymania na wybranym pasie ruchu 7

• System monitorowania koncentracji kierowcy

• Tempomat 7

• Regulowany ogranicznik prędkości 7

• Wspomaganie ruszania pod górę 7

• Czujniki parkowania przednie i tylne 7

Dostępne są także: Adaptacyjny tempomat, 7 System rozpoznawania znaków drogowych, 7 System monitorowania martwego pola 7, System monitorowania ruchu poprzecznego 7.

W nowym Tourneo Connect wprowadzono również nowe pakiety systemów wspomagających kierowcę. Pakiet Parking Pack wzbogacono o system Active Park Assist z funkcją Park Out Assist, 7 który może zidentyfikować i automatycznie wjechać i wyjechać z prostopadłych i równoległych miejsc parkingowych, podczas gdy kierowca kontroluje pedał gazu, hamulec i wybór biegów.

Pakiet Towing Assist zawiera nowy system Pro Trailer Backup Assist, 7 który pomaga zapobiegać lub zmniejszać ryzyko "składania się" przyczepy podczas cofania. System daje nawet niedoświadczonym kierowcom pewność manewrowania za pomocą pokrętła regulacji lusterek bocznych, bez korzystania z kierownicy, aby kontrolować kierunek cofania pojazdu i przyczepy. Jednocześnie kamera cofania i czujniki Tourneo Connect wykrywają obrys przyczepy i wyświetlają wskazówki na ekranie pomagając kierowcy w manewrowaniu.

Modele Tourneo Connect wyposażone w automatyczną skrzynię biegów PowerShift mogą być również wyposażone w inteligentny tempomat adaptacyjny z funkcją centrowania na pasie ruchu, 7 zapewniający pomoc przy przyspieszaniu, hamowaniu i kierowaniu w celu zmniejszenia stresu kierowcy na autostradach lub w ruchu miejskim.

Elektryczny hamulec postojowy jest standardowo montowany we wszystkich wersjach Tourneo Connect, co pozwala zwolnić miejsce w kabinie i ułatwia prowadzenie pojazdu. Umożliwia to również korzystanie z funkcji Auto Hold 7 ułatwiającej ruszanie pod górę.

W wersji Sport standardowo montowany jest system adaptacyjnego oświetlenia przedniego (Adaptive Front Lighting System) 7, który inteligentnie rozpoznaje różne scenariusze jazdy, takie jak jazda po autostradzie, w mieście, po drogach lokalnych i na skrzyżowaniach, odpowiednio zmieniając kształt i jasność wiązki światła reflektorów, aby zoptymalizować widoczność i ograniczyć oślepianie innych użytkowników dróg. Standardem są również automatyczne światła drogowe oraz reflektory i światła tylne wykonane w technologii LED.

Oprócz zaawansowanych rozwiązań wspomagających kierowcę, nowy Tourneo Connect może być wyposażony w elementy zwiększające wygodę, jak podgrzewana przednia szyba Quickclear, wycieraczki z czujnikiem deszczu i podgrzewane lusterka boczne.

 

Najwyższa w tej klasie oszczędność

Według oczekiwań Forda, przemyślana oferta silników benzynowych i wysokoprężnych zapewni nowemu Tourneo Connect wiodącą w swojej klasie wydajność, przy przewidywanym zużyciu paliwa 4,9 l/100 km i emisji CO2 127 g/km 1 dla najekonomiczniejszej wersji samochodu. Oprócz wprowadzenia po raz pierwszy napędu na wszystkie koła do samochodu wielozadaniowego, gama układów napędowych obejmuje również opcję automatycznej skrzyni biegów dla silników benzynowych i wysokoprężnych dostępną w obu wariantach długości nadwozia.

Gama czterocylindrowych turbodoładowanych silników obejmuje jednostkę benzynową o pojemności skokowej 1,5 litra EcoBoost dysponującą mocą 114 KM i momentem obrotowym 220 Nm 1 oraz dwa silniki wysokoprężne 2,0 litra EcoBlue rozwijające moc 122 KM i moment obrotowy 320 Nm lub moc 102 KM i moment obrotowy 280 Nm. 1W wyposażeniu standardowym wszystkich wersji oferowany jest układ Auto Start-Stop, obniżający zużycie paliwa. Oba silniki wysokoprężne wyposażone są w innowacyjny system "podwójnego dozowania", który wtryskuje dodatek AdBlue przed dwoma selektywnymi katalizatorami w celu redukcji tlenków azotu. Silniki są kompatybilne z alternatywnymi paliwami Hydrotreated Vegetable Oil (HVO) i Gas to Liquids (GTL).

Wszystkie modele są standardowo wyposażone w płynnie działającą sześciobiegową manualną skrzynię biegów. Siedmiobiegowa, automatyczna przekładnia dwusprzęgłowa PowerShift zapewnia szybką i płynną zmianę przełożeń, gwarantując osiągi porównywalne do skrzyni manualnej, a jednocześnie komfort i wygodę obsługi skrzyni automatycznej. Łopatki zmiany przełożeń zamontowane za kierownicą i tryb sportowy zwiększają doznania u kierowców ceniących bardziej bezpośrednie wrażenia z jazdy.

Po raz pierwszy w Tourneo Connect kierowcy mogą korzystać z napędu na wszystkie koła, który zwiększa przyczepność na luźnych i śliskich nawierzchniach, dając większą pewność prowadzenia. System automatycznie rozdziela moment obrotowy pomiędzy koła w zależności od warunków jazdy i przyczepności kół do nawierzchni, pomagając kierowcy utrzymać tempo jazdy w trudniejszych warunkach.

Napęd na wszystkie koła jest dostępny w modelach wyposażonych w 2,0-litrowy silnik wysokoprężny EcoBlue o mocy 122 PS oraz sześciobiegową manualną skrzynię biegów i nie ogranicza przestrzeni wewnątrz pojazdu ani wysokości załadunku. Dla klientów, którzy często jeżdżą po nierównych nawierzchniach, dostępna jest fabrycznie montowana osłona pod silnikiem.

# # #

1 Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii WLTP, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 715/2007 i (WE) 2017/1151 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów oraz różnych producentów. Oficjalne dane homologacyjne dotyczące zużycia paliwa i emisji CO2 zostaną podane przed rozpoczęciem sprzedaży.

Układ napędowy   CO2, (g/km) WLTP Przewidywane Zużycie paliwa WLTP (l/100 km) WLTP Przewidywane

1,5-litra EcoBoost 114 KM,manualna 144 – 167 6,3 – 7,4
114 KM, automatyczna 150 - 170 6,6 – 7,5
2,0-litra EcoBlue 102 KM, manualna 126 – 145 4,8 – 5,5
122 KM, manualna 126 – 143 4,8 – 5,5
122 KM, automatyczna 134 – 151 5,1 – 5,8
122 KM, manualna, napęd na wszystkie koła 139 – 159 5,3 – 6,1

2 Masa przewożonych ładunków ograniczona jest dopuszczalną masą pojazdu i rozkładem tej masy na osie. Maksymalna ładowność może się różnić w ramach gamy modelowej w zależności od akcesoriów i konfiguracji pojazdu. Informacje na temat ładowności danego pojazdu znajdują się na etykiecie na ościeżnicy drzwi.

3 Nie prowadź samochodu, gdy jesteś zdekoncentrowany oraz podczas korzystania z urządzeń mobilnych. W miarę możliwości korzystaj z systemów sterowania głosem. Niektóre systemy mogą nie być dostępne, kiedy pojazd znajduje się w ruchu. Nie wszystkie systemy są kompatybilne ze wszystkimi telefonami.

4 FordPass Connect (opcja w wybranych pojazdach), aplikacja Ford Pass oraz bezpłatne usługi dla pojazdów skomunikowanych są wymagane do korzystania z funkcji zdalnych (szczegółowe informacje znajdują się w Warunkach korzystania z FordPass). Usługi zdalne i ich funkcjonowanie zależą od dostępności sieci Vodafone. Zmieniająca się technologia / sieci komórkowe / systemy pojazdu mogą ograniczać funkcjonalność i uniemożliwiać działanie usług korzystających z sieci. Usługi dla pojazdów skomunikowanych nie obejmują hotspotu Wi-Fi.

5 Usługi zdalne i ich funkcjonowanie zależą od dostępności wybranej sieci. Zmieniająca się technologia / sieci komórkowe / systemy pojazdu mogą ograniczać funkcjonalność i uniemożliwiać działanie usług korzystających z sieci.

6 Dostępna do pobrania są aplikacje FordPass i FordPass Pro, kompatybilne z wybranymi systemami operacyjnymi smartfonów. Transfer wiadomości i danych może być obciążony dodatkowymi opłatami.

7 Systemy asystenckie wspomagające kierowcę są uzupełnieniem jego uwagi, ale nie zastępują oceny sytuacji i konieczności kontrolowania pojazdu przez kierowcę. Mimo ich wsparcia należy zachować zasady bezpieczeństwa na drodze. Szczegółowe informacje i ograniczenia znajdują się w instrukcji obsługi.


Autor: Ford Polska

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
Ford_Mustang_CS_exterior-17.jpg
2022-07-29 08:05:00
Poczuj klimat Kalifornii w nowym kabriolecie Forda

Ford Mustang z pakietem California jest już dostępny w Polsce. Samochód został wyposażony w silnik benzynowy V8 o mocy 450 KM i przyspiesza do 100 km/h w...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Ford-Focus-ST-Line_filipblank-9.jpg
2022-05-27 09:41:00
Nowa generacja Forda - Focusa

Focus od lat jest synonimem doskonałego samochodu, zarówno dla biznesu, jak i klientów indywidualnych. Nie inaczej jest z jego nową generacją.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Ford-F-150-Lightning-Launch-Celebration_04.jpg
2022-04-27 15:40:00
Ford F-150 Lightning teraz też z napędem elektrycznym

W nowoczesnym Centrum Pojazdów Elektrycznych zlokalizowanym w historycznym kompleksie Ford Rouge rozpoczęła się właśnie produkcja elektrycznych F-150 Lightning.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
2022-Ford-Mustang-Shelby-GT500_08.jpg
2022-04-22 09:40:00
Ford Mustang najlepiej sprzedającym się sportowym coupe

Ford Mustang siódmy rok z rzędu jest najlepiej przedającym się sportowym coupe na świecie.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
ACCoRD-image1.jpg
2022-04-07 09:54:00
Inteligentne sygnalizatory Forda włączą zielone światło przed pojazdami służb

Ford testuje system skomunikowanej sygnalizacji świetlnej, który pozwoli otworzyć przejazd dla ambulansów, straży pożarnej i pojazdów policyjnych.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 36
DILERZY
FORD Auto Brzezińska

Brzezińska 26

92-103 Łódź

fax 42 2035550

tel: 42 203 55 55

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Centrum

al. Włókniarzy 144

91-034 Łódź

fax 42 206 80 42

tel: 42 206 80 40

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Hobby

Wojsk Ochrony Pogranicza 15

15-381 Białystok

fax 85 744 16 47

tel: 85 742 45 02

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Kabziński

Sulejowska 45

97-300 Piotrków Trybunalski

fax 44 649 70 90

tel: 44 733 70 90

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Kamag

Kossaka 76

Piła

fax 67 352 6862

tel: 67 351 0007

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Michałowski

Radzymińska 158

03-576 Warszawa

fax 22 679 28 48

tel: 22 679 86 62

SZCZEGÓŁY
FORD Auto Motive

Zbylitowska Góra, ul.Krakowska 13 Zgłobice

33-113 Tarnów

fax 14 674 14 99

tel: 14 674 14 70

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 11
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI