motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
9 sierpnia 2016 18:19

Arrinera Hussarya GT - tournee po Polsce

Arrinera Hussarya GT - tournee po Polsce

Błękitny prototyp samochodu Arrinera Hussarya GT, ten sam, który jako pierwszy polski samochód pokonał wielokrotnie trasę wyścigu górskiego na Festiwalu Prędkości w Goodwood, odwiedził Polskę, trafiając do kilku pięknych miast na sesje fotograficzne. Ten samochód wyścigowy zbudowany na przestrzennej ramie rurowej, z poszyciem z włókna węglowego, silnikiem V8 i sekwencyjną skrzynią biegów Hewland, znakomicie prezentował się w różnych punktach Szczecina, Wrocławia i Warszawy.


W Szczecinie Hussarya GT odwiedziła pokryte kostką tarasy Wałów Chrobrego, powstałych jako Tarasy Hakena. Ich zakręty i monumentalne budynki na szczycie zbocza górującego nad Odrą podkreśliły niezwykłość tej fotograficznej lokalizacji. Później samochód znalazł się na Jasnych Błoniach, wśród najliczniejszych w Polsce platanów, a jego dopracowane aerodynamicznie nadwozie w niespodziewany sposób harmonizowało ze światłocieniami w słoneczny dzień. W Szczecinie nasz samochód pojawił się jeszcze przed Muzeum Techniki i Komunikacji, przed Filharmonią imienia Mieczysława Karłowicza, która w 2015 zdobyła tytuł najpiękniejszego budynku Europy, a także w głębi szczecińskiego portu oraz na bulwarze naprzeciw Starego Miasta. 

We Wrocławiu Arrinera wzbudziła ogromne zainteresowanie na Rynku, gdy znalazła się przed słynnym ratuszem, którego budowę rozpoczęto w XIII wieku. Dosłownie tysiące Polaków i cudzoziemców tłoczyły się wokół samochodu, usiłując sfotografować błękitny wóz wyścigowy w Europejskiej Stolicy Kultury 2016. 

Na koniec trasy, w Warszawie, sesja fotograficzna o świcie na Placu Piłsudskiego podkreśliła dziedzictwo historyczne, do którego odwołujemy się w naszych opisach samochodu. Plac, na którym kiedyś odbywały się doroczne defilady z okazji urodzin Naczelnika, pusty o wschodzie słońca, stanowił wymarzone tło dla Hussaryi GT, oznaczonej przedwojennymi lotniczymi szachownicami oraz znakami przynależności państwowej Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. 


DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
arrinera_hussarya_11_1024x683.jpg
2017-04-25 19:06:00
Fakty i mity o Arrinerze Hussarya

Pierwszy polski supersamochód, Arrinera Hussarya, dumnie nosi nazwę nawiązującą do bohaterskich momentów naszej historii. Jednocześnie budzi wiele...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
HGT1.jpg
2016-01-15 19:02:00
Arrinera Hussarya GT - Polska ma samochód wyścigowy GT!

Podczas światowych targów motorsportu Autosport International Racing Car Show w Birmingham, odbyła się długo oczekiwana premiera pierwszego w historii...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI