motomaniacy
PREMIERY MOTORYZACYJNE
POWRÓT
1 września 2023 17:56

Škoda prezentuje wnętrza nowych generacji modeli Kodiaq i Superb

Škoda prezentuje wnętrza nowych generacji modeli Kodiaq i Superb

Choć na światowe premiery nowych generacji modeli Kodiaq i Superb musimy jeszcze trochę poczekać,


Škoda po raz kolejny zaspokaja ciekawość klientów i prezentuje całkowicie przeprojektowane wnętrza pojazdów. Zmiany dotyczą cyfrowego kokpitu, wyświetlacza head-up oraz centralnego ekranu systemu Infotainment. Dźwignia zmiany biegów DSG została przeniesiona na kolumnę kierownicy, a konsola środkowa oferuje teraz więcej schowków. Ponadto, obsługę samochodu ułatwiają inteligentne elementy Škoda Smart Dials. W trosce o środowisko Škoda wykorzystuje teraz w obu modelach tapicerkę wykonaną w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu.

- Wnętrza oferowane przez Škodę to synonim intuicyjności, prostoty, skupienia na kliencie oraz inteligentnych rozwiązań. Nasza najnowsza innowacja - Škoda Smart Dials, poszerzyła intuicyjne opcje kontroli nad funkcjami samochodu, łącząc najlepsze cechy obu światów: fizyczne sterowanie i cyfrowe wyświetlacze. Nowe wnętrza modeli Kodiaq i Superb są teraz wyposażone w duży ekran, dźwignię zmiany biegów montowaną na kolumnie kierownicy oraz uporządkowaną konsolę środkową. W połączeniu te udoskonalenia tworzą bardzo przestronne i przytulne wnętrze, które nie tylko przyciąga wzrok, ale także jest niezwykle praktyczne – wyjaśnia Peter Olah, Kierownik Projektowania Wnętrz w Škoda Auto.

 

Innowacyjne funkcje dla jeszcze większego komfortu

Škoda przeprojektowała wnętrza obu nadchodzących modeli, uwzględniając w tym procesie udoskonalenia kierownicy, zestawu wskaźników, deski rozdzielczej i elementów dekoracyjnych. Po raz pierwszy dźwignia zmiany biegów obu modeli została umieszczona na kolumnie kierownicy, co czyni ją łatwo dostępną. Konsola środkowa uzyskała wyjątkowo czytelny i uporządkowany układ, dzięki czemu pasażerowie przednich siedzeń mogą cieszyć się dodatkową wolną przestrzenią. Nowe modele Kodiaq i Superb oferują również wyświetlacz head-up, który uzupełnia 10,25-calowy Virtual Cockpit, a także większy niż kiedykolwiek (12,9 cala), centralny wyświetlacz Infotainment. W obu modelach debiutują również innowacyjne przyciski Škoda Smart Dials, zapewniające bardziej intuicyjne użytkowanie.

 

Škoda Smart Dials

Wraz z wprowadzeniem elementów Škoda Smart Dials, producent samochodów przenosi sprawdzone połączenie dotykowych i cyfrowych elementów sterujących na wyższy poziom. Poniżej ekranu systemu Infotainment znajdują się teraz trzy obrotowe przyciski z 32-milimetrowymi cyfrowymi wyświetlaczami. Umożliwiają one szybki dostęp do wielu funkcji – ich zakres zależy od poziomu wyposażenia auta. Dwa zewnętrzne pokrętła dla kierowcy i pasażera z przodu sterują temperaturą wnętrza, ogrzewaniem i wentylacją foteli. Środkowa gałka kontroluje maksymalnie cztery różne funkcje, takie jak: głośność systemu Infotainment, prędkość wentylatora, kierunek nawiewu, inteligentna klimatyzacja, tryby jazdy i wielkość mapy. Środkowe pokrętło jest konfigurowane za pomocą menu systemu Infotainment, a funkcje przełącza się poprzez przytrzymanie wciśniętego przycisku.

 

Nowe praktyczne gadżety do codziennych wyzwań

Aby zapewnić pasażerom jeszcze wyższy komfort codziennych podróży, producent umieścił w kabinie nowe dodatki, takie jak Phone Box do szybkiego, indukcyjnego ładowania smarftona – a w przypadku modelu Kodiaq nawet dwóch – o mocy do 15 W oraz z funkcją aktywnego chłodzenia. Dodatkowo pasażerowie mogą korzystać z czterech portów USB-C o mocy wyjściowej 45 W, a także wygodnego portu USB-C o mocy 15 W umieszczonego w lusterku wstecznym. Ponadto nowa Škoda Kodiaq dostępna jest z fotelami ergo z funkcją masażu. Pasażerowie tylnego siedzenia docenią również nowy schowek w tunelu środkowym. W modelu Superb przeprojektowana kierownica, zestaw wskaźników i elementy dekoracyjne płynnie łączą się z ulepszonymi fotelami masującymi dostępnymi jako opcja. Obejmują one teraz dziesięć pneumatycznie sterowanych poduszek masujących i szeroki wybór programów, a także czterostopniową regulację podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Podobnie jak w modelu Kodiaq, wszystkimi funkcjami ogrzewania foteli, kierownicy, przedniej i tylnej szyby można wygodnie zarządzać za pomocą konfigurowalnego przycisku Heaters w menu klimatyzacji.

 

Ekologiczne wnętrza nowych modeli

Škoda wykorzystuje przyjazne dla środowiska materiały do produkcji wszystkich tekstyliów wewnętrznych, a także do dwóch kultowych rozwiązań Simply Clever: parasola w drzwiach kierowcy i skrobaczki do lodu. Kontynuując koncepcję innych modeli marki, tradycyjne linie wyposażenia zostały zastąpione wnętrzami Design Selections. W Škodzie Kodiaq klienci mogą wybrać wersję Loft, Lounge oraz ecoSuite w kolorze czarnym lub koniakowym, z tkaninami wykonanymi w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu. Skóra wykorzystywana w wariancie ecoSuite powstaje w przyjaznym dla środowiska procesie garbowania, z wykorzystaniem pozostałości po przetwarzaniu ziaren kawy. W przypadku czwartej generacji modelu Superb wersja wyposażenia Essence obejmuje Design Selection Studio, a wersja Selection - Loft i Lounge, a także Suite w kolorze czarnym i koniakowym. Model L&K rozszerza ofertę o Design Selection L&K Suite – również w kolorze czarnym i koniakowym oraz skórą garbowaną przy użyciu odpadów z przetwarzania oliwek.


Autor: Skoda Auto

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
Škoda Infographic.jpg
2023-09-22 17:53:00
Trzy miliony wyprodukowanych egzemplarzy i wciąż przybywa – historia sukcesu SUV-ów Škody

Škoda świętuje wyprodukowanie swojego trzymilionowego SUV-a - czarnego modelu Kodiaq w wersji Sportline, który zjechał z linii produkcyjnej w fabryce w...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Czwarta generacja Škody Superb_2.jpg
2023-09-12 13:35:00
Czwarta generacja Škody Superb – ponownie również w wersji liftback

Wkrótce premiera czwartej generacji modelu Škoda Superb, który po raz kolejny dostępny będzie nie tylko w popularnej wersji kombi, ale także w eleganckim...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Jak Škoda przeprowadza testy systemów bezpieczeństwa_2.jpg
2023-08-22 15:45:00
Roboty i manekiny, czyli jak Škoda przeprowadza testy systemów bezpieczeństwa

Marka Škoda dba o wszystkich uczestników ruchu, a jej obecne modele należą do najbezpieczniejszych w swoich klasach.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Škoda Superb czwartej generacji_1.jpg
2023-07-21 12:43:00
Škoda Superb czwartej generacji: jeszcze bardziej komfortowa z nowym napędem hybrydowym

Jeszcze bezpieczniejsza i bardziej przestronna niż kiedykolwiek wcześniej.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
Škoda Kamiq po liftingu_1.jpg
2023-07-19 13:40:00
Škoda Scala i Škoda Kamiq po liftingu

Škoda prezentuje pierwsze oficjalne szkice odświeżonych wersji kompaktowego modelu Scala oraz miejskiego SUV-a Kamiq.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 67
DILERZY
SKODA A.MACHUDERA Andrzej Machudera Sp. z o.o.

Ozorkowskie Przedmieście 73

99-100 Łęczyca

tel: 24 721 50 88

SZCZEGÓŁY
SKODA Aleksander Konarzewski

Nowotoruńska 15

85-854 Bydgoszcz

fax 52 320 88 20

tel: 52 320 88 15

SZCZEGÓŁY
SKODA AUTO BABICE Sp. z o.o.

Hubala Dobrzańskiego 159 - Stare Babice

05-082

fax 22 752 87 60

tel: 22 752 82 18

SZCZEGÓŁY
SKODA AUTO BĄCZEK

Gumniska 36 a

33-100 Tarnów

fax 14 627 45 27

tel: 14 627 45 66

SZCZEGÓŁY
SKODA AUTO CENTRUM KOŹLE LELLEK GROUP Sp. z o.o. S.K.A

Bolesława Chrobrego 25

47-200 Kędzierzyn-Koźle

tel: 77 482 22 22

SZCZEGÓŁY
SKODA AUTO CENTRUM M.Z. Kierat Sp.J

Begonii 12

43-100 Tychy

tel: 32 218 04 04

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 16
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI