motomaniacy
TESTY I PREZENTACJE
POWRÓT
10 czerwca 2016 08:26

Isuzu D-Max - przyjazna moc

Isuzu D-Max - przyjazna moc

D-Max stał się, przynajmniej w Europie marką samą w sobie. Został zaprojektowany z myślą o ludziach żyjących aktywnie, pasjonatach, którzy potrzebują samochodu zarówno do wypoczynku, jak i do pracy. Nowy silnik i widoczne zmiany stylistyczne nadwozia oraz dodatkowe opcje wyposażenia - to podstawowe zmiany D-Max-a 2016.


Ponad 70 lat doświadczeń Isuzu w konstruowaniu jednostek napędowych Diesla, przyczyniło się do zbudowania silnika o najwyższym w historii D-Max-a momencie obrotowym. Zaprojektowany od podstaw, turbodoładowany silnik wysokoprężny o pojemności 2,5 litra i mocy 163 KM charakteryzuje się znakomitą elastycznością i oferuje mnóstwo radości z prowadzenia, niezależnie od typu nawierzchni i ukształtowania terenu.

Ciekawostką jest system TwinTurbo  podobny do BiTrubo. W przypadku tego silnika mamy podwójne doładowanie, przy czym mniejsza sprężarka pracuje do około 1500 obrotów na minutę, natomiast większa, druga turbosprężarka załącza się stopniowo, gdy silnik osiągnie 1500 obrotów na minutę. dzięki systemowi TwinTurbo uniknięto zjawiska "turbodziury".

Wyśmienity moment obrotowy wynoszący aż 400 Nm pozwala cieszyć się imponującym przyśpieszeniem, a do tego umożliwia holowanie przyczepy o wadze do 3,5 tony.

W Polsce nowy D-Max występuje w konfiguracjach: L Prime, LS Prime, LSX Prime, Pear White oraz LSX Dark, jaką mieliśmy do dyspozycji.

Trzeba przyznać, że stylistyka i kolorystyka tej odmiany D-Max-a robi fantastyczne wrażenie. To wszystko w połączeniu z doskonałymi właściwościami jezdnymi powoduje, że auto jest przyjazne kierowcy.

Wyjątkowo mocnym akcentem D-Max-a w wersji Dark jest zestaw czterech diodowych reflektorów umieszczonych nad dachem tylnej części kabiny. Ich jaskrawe, wyjątkowo mocne światło doskonale rozświetli najgłębsze ciemności.
Niespotykany wcześniej poziom bezpieczeństwa i najmocniejszy w historii silnik w połączeniu z legendarną wprost trwałością i oszczędnością pojazdów Isuzu sprawiają, że nowy D-Max zostawia konkurentów w tyle.

D-Max to bardzo komfortowa przestrzeń. Przestronna kabina daje więcej miejsca zarówno siedzącym na przednich fotelach, jak i na tylnej kanapie. Zaprojektowane na nowo szersze drzwi i umieszczone na przednim słupku uchwyty czynią wsiadanie jeszcze łatwiejszym.

Wygodne fotele, zapewniające perfekcyjne trzymanie boczne  to rzadko spotykane rozwiązanie wśród pickupów. Zaawansowane materiały tłumiące pozwalają wyizolować się od świata zewnętrznego. Wnętrze zaprojektowano tak, aby każda podróż była przyjemnością.

Na wyciągnięcie ręki kierowca i pasażerowie mają także całą zaawansowaną technologię i innowacyjne rozwiązania.
Pogodzenie troski o środowisko naturalne oraz doskonałych parametrów użytkowych nie jest łatwym zadaniem. Isuzu D-Max jest dowodem, że taki mariaż nie tylko jest możliwy, ale pokazuje również, że w jego wyniku może powstać auto niemal doskonałe.

Dzięki wiodącym w jego klasie rozwiązaniom aerodynamicznym, wzorowanym na superszybkich pociągach, D-Max jest najoszczędniejszym w naszej historii pickupem, o znacząco obniżonej emisji CO2.

Nowy D-Max jest wszechstronnym specjalistą od najcięższych zadań. Wyposażono go w większą skrzynię ładunkową , która pozwala przewieźć praktycznie wszystko - od przedmiotów codziennego użytku, akcesoriów sportowych, przez meble, aż po duże ładunki.

Zastosowanie otwieranego skrzydła, które ułatwia dostęp do tylnej części wydłużonej kabiny, uczyniło ją jeszcze bardziej funkcjonalną. Poszerzenie i wydłużenie kabiny pozwoliło uzyskać zdecydowanie więcej miejsca z tyłu.
Nowy D-Max posiada napęd 4x4, z możliwością włączania w każdym momencie, „w locie”.

Isuzu D-Max wywodzi się z rodziny najtwardszych i najsolidniejszych samochodów ciężarowych. Jak każdy pojazd z rodziny Isuzu, także i nowy Isuzu D-Max jest doskonałą bazą do budowy rozmaitych pojazdów specjalistycznych. Całkowicie  nowe podwozie, o wytrzymałości godnej samochodów ciężarowych oraz doskonały silnik o wysokim momencie obrotowym pozwalają - po zastosowaniu odpowiedniej zabudowy - na wszechstronne wykorzystanie np. w pożarnictwie, górnictwie, specjalistycznych usługach itp.

D-Max jest wyposażony w przednie, boczne oraz kurtynowe poduszki powietrzne i wzmocnienia boczne w drzwiach. Ulepszono również strefę zgniotu. Całkiem nowa konstrukcja kabiny, inteligentne pasy bezpieczeństwa oraz system mocowania fotelików dla dzieci ISOFIX podkreślają wszechstronne podejście Isuzu do kwestii zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom.

Nowy D-Max jest oferowany z trzema rodzajami kabiny: pojedynczą, przedłużoną oraz podwójną. Wszystkie wersje posiadają napęd na cztery koła 4WD.

Do D-Max można dokupić dodatkowe pakiety: Joy - zawierający stację multimedialną z nawigacją, dodatkowe głośniki i kamerę cofania,  Chrome  - z dodatkowymi nakładami lamp przednich i tylnych, ornamentem tylnej klapy oraz nakładkami progowymi. Kolejnym pakietem jest wersja Hunter z nadbudową typu sport, wykładziną przestrzeni ładunkowej, wciągarką na przestrzeń ładunkową, wanną na dziczyznę, rampa najazdową, klatką dla psa, szufladą na broń i hakiem holowniczym.

W niektórych wersjach opcjonalna jest automatyczna skrzynia biegów. W podstawowej wersji nowy D-Max kosztuje od 79950 zł.


Autor: Zbigniew Juchniewicz

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
20MY ISUZU D-MAX_9_EU_LHD_Crew RBD (1).jpg
2020-09-15 18:12:00
Nadchodzi nowy ISUZU D-MAX

Od października br. do regularnej sprzedaży w Polsce trafi nowy ISUZU D-MAX.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
_E9A0349-72dpi.jpg
2017-03-29 14:31:00
Nowy Isuzu D-Max

Nowy Isuzu D-Max pojawi się na polskim rynku już w połowie marca. To najnowsze wcielenie, niezawodnego i cenionego na wielu rynkach pikapa. W modelu 17MY,...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
dmax6.jpg
2015-07-23 16:57:00
Jazda w terenie wymaga odpowiedzialności i odpowiednich umiejętności

Krótkie zwisy, małe kąty zjazdu i najazdu pomagają pokonywać progi, co z resztą jest niekiedy wyznaczane maksymalną wysokością progu. Nie można zapominać, że...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
DILERZY
ISUZU Auto Centrum Golemo Sp. J.

Podtatrzańska 3

34-400 Nowy Targ

tel: 18 261 06 71

SZCZEGÓŁY
ISUZU Auto Diug

Poznańska 74

76-200 Słupsk

tel: 59 848 99 99

SZCZEGÓŁY
ISUZU AUTO-JAKUBOWSCY

Świlcza 146i Świlcza k Rzeszowa

36-072 Rzeszów

fax 17 852 63 63 (w

tel: 17 852 63 63

SZCZEGÓŁY
ISUZU AUTO-ZIĘBA Sp. z o.o.

Kościuszki 257

40-690 Katowice

tel: 32 201 76 70

SZCZEGÓŁY
ISUZU Autotraper 4x4

Graniczna 2

95-030 Łódź

tel: 42 225 97 06

SZCZEGÓŁY
ISUZU D&D Sp. z o.o.

Karkonoska 45

53-015 Wrocław

tel: 71 334 31 73

e-mail:

isuzu@did.pl
SZCZEGÓŁY
ISUZU Desim Sp. z o.o

Krzywa 3

59-100 Polkowice

tel: 781 101 105

e-mail:

biuro@desim.pl
SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 4
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI