motomaniacy
NASZE TESTY
POWRÓT
16 kwietnia 2019 17:15

Jeep Renegade Limited 1,3 l, 150 KM

Po czterech latach obecności na rynku Jeep Renegade przeszedł lifting. Zmieniły się także jednoski napędowe.


Nowe trzy- i czterocylindrowe silniki benzynowe Turbo zadebiutują w nowym Jeepie Renegade - nowa rodzina silników obejmuje 1,0-litrowy silnik o mocy 120 KM i momencie obrotowym 190 Nm oraz 1,3-litrowy silnik o mocy 150 KM lub 180 KM i momencie obrotowym 270 Nm.

Oferta silników obejmuje również odświeżone silniki wysokoprężne MultiJet II o pojemności 1,6 i 2,0 litra z selektywną redukcją katalityczną SCR (Selective Catalytic Reduction), wszystkie zgodne z normą Euro 6/D. Gama silników nowego Renegade’a 2019 może być połączona z sześciostopniową manualną skrzynią biegów, dwusprzęgłową automatyczną DDCT i dziewięciostopniową automatyczną skrzynią biegów, wszystkie zapewniające doskonałą i komfortową jazdę.

Design Renegade’a jest teraz jeszcze bardziej wyjątkowy – odświeżone elementy z przodu podkreślają sportowe, niepowtarzalne cechy charakterystyczne dla dziedzictwa stylistycznego i technicznego marki.

Charakterystyczne i kultowe cechy nowego modelu Jeep Renegade obejmują okrągłe reflektory i trapezowe nadkola. Zewnętrzna linia samochodu ma przemyślany wygląd, podkreślający solidne kształty nadwozia i agresywne proporcje kół w stosunku do nadwozia.

Nowy Renegade jest dostępny w dwóch konfiguracjach - z napędem na przednie koła oraz w wersji 4x4 - i oferuje dwa systemy napędu na cztery koła, system odłączenia osi tylnej, system kontroli trakcji Selec Terrain, system wspomagający ruszanie pod górę (Hill Start Assist) i asystent kontroli zjazdu z wzniesienia (Hill Descent Control). 

 

Bezkompromisowy styl

Do najważniejszych nowych elementów modelu należą nowe reflektory ze światłami LED do jazdy dziennej, światła drogowe, światła mijania i przeciwmgielne (opcja w modelach Limited i Trailhawk) zwiększające widoczność i bezpieczeństwo pojazdu. 

Nowe oświetlenie przednie zwiększa widoczność o 50% w stosunku do reflektorów halogenowych, i poprawia jasność o 20% w stosunku do reflektorów ksenonowych. Poprawia się zarówno percepcja głębi, jak i oświetlenie boczne.

Zmiany te podkreślają nowoczesny i odświeżony wygląd przodu Renegade’a, zgodny z charakterystyczną stylizacją Jeepa. Z tyłu znajdują się nowe światła tylne w technologii LED, dostępne w wersji Limited i Trailhawk. Oprawy reflektorów są kluczowym elementem designu tyłu pojazdu, wyróżniającym się charakterystycznym wzorem X inspirowanym Wranglerem, to kolejna, niepowtarzalna cecha designu Jeepa określająca charakter obu modeli.

 

Legendarne możliwości terenowe Jeepa

Są gwarantowane przez dwa zaawansowane systemy 4x4, Jeep Active Drive i Jeep Active Drive Low, które zapewniają wzorcowe osiągi w każdych warunkach użytkowania. System zarządzania trakcją Jeep Selec-Terrain jest wyposażony w cztery tryby do wyboru (Auto, tryb domyślny z odłączaniem tylnej osi, Śnieg, tryb 4WD skalibrowany w celu zmniejszenia podsterowności; Piasek i Błoto, tryb 4WD dla zmaksymalizowania przyczepności przy niskich prędkościach) zapewniające optymalne osiągi na dowolnej nawierzchni.

 

Jeep Active Drive

Jeep Active Drive jest w pełni automatyczny i zapewnia bezproblemową pracę z napędem na cztery koła lub bez niego, przy każdej prędkości, zmniejszając straty energii, gdy napęd 4x4 nie jest potrzebny z korzyścią dla oszczędności paliwa. System ten nie wymaga interwencji kierowcy, zapewnia korektę odchylenia w trakcie dynamicznych manewrów i poprawia zachowanie zarówno w warunkach podsterowności, jak i nadsterowności.

 

Jeep Active Drive Low

Jeep Active Drive Low poszerza możliwości systemu Jeep Active Drive i zapewnia przełożenie pełzające 20:1 dla doskonałych parametrów 4x4. System ten występuje w połączeniu z silnikiem diesla 2,0 litra z dziewięciobiegową skrzynią automatyczną i zapewnia najlepsze w swojej klasie możliwości terenowe podczas ekstremalnej jazdy terenowej. 

 

Trailhawk

Niezależne zawieszenie kół, zapewniające maksymalny skok koła 205 mm oraz prześwit 210 mm dla modelu Trailhawk, sprawiają, że Jeep Renegade wyznacza nowe standardy w segmencie małych SUV-ów i oferuje najlepsze w swojej klasie możliwości 4x4.

 

Łączność ze światem i system multimedialny

W zależności od wersji, nowy Jeep Renegade może zostać wyposażony w system multimedialny Uconnect™ 5,0", Uconnect™ 7,0" lub Uconnect™ 8,4" NAV z ekranem dotykowym, który zapewnia łatwą obsługę, dzięki mocniejszemu i bardziej efektywnemu procesorowi z lepszą funkcją interaktywnej obsługi. Pozwala to kierowcy sterować bezpośrednio z wyświetlacza klimatyzacją, audio i wieloma innymi funkcjami, zachowując całkowite bezpieczeństwo.

 

Kompatybilność z Android AutoTM. i Apple CarPlay

Systemy Uconnect™ 7,0" i 8,4" NAV nowego Jeepa Renegade’a proponują integrację z Apple CarPlay, najinteligentniejszym i najbezpieczniejszym sposobem korzystania z iPhone’a podczas jazdy. Z nowym systemem multimedialnym kompatybilny jest również Android Auto, pozwalający w pełni wykorzystać funkcjonalności Google bezpośrednio w kompaktowym SUV-ie Jeepa.

 

Usługi Jeep UconnectTM LIVE dostępne we wszystkich systemach UconnectTM

Trzy systemy Uconnect™ 5,0", Uconnect™ 7,0" i Uconnect™ 8,4" NAV oferują Klientom usługi Uconnect™ LIVE możliwość wyświetlania i sterowania różnymi aplikacjami za pośrednictwem ekranu Uconnect™, podłączając po prostu swój smartfon w samochodzie.

 

Jeep Skills, ekskluzywna aplikacja Jeepa do pomiaru osiągów jazdy w terenie w rzeczywistym czasie

Dla chcących poprawić własne osiągnięcia podczas terenowej jazdy i przeżyć off-roadowe przygody w typowo „jeepowym” stylu, system Uconnect™ 8,4" NAV oferuje ekskluzywną aplikację Jeep Skills. Ta niezwykle intuicyjna aplikacja przekazuje konkretne wskazówki, które pozwalają kierowcom monitorować osiągi na off-roadowych trasach.

 

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Nowy Jeep Renegade został zaprojektowany tak, aby zapewnić najwyższy poziom ochrony, dzięki najnowocześniejszym systemom bezpieczeństwa, montowanym seryjnie lub oferowanym w opcji i obejmującym sześć standardowych poduszek powietrznych oraz ESC (elektroniczną kontrolę stabilności) z ERM (elektronicznym systemem zapobiegającym dachowaniu).

Model Roku 2019 został unowocześniony poprzez wzbogacenie go o nowe elementy, które uzupełniają ofertę pod kątem bezpieczeństwa, zapewniając maksymalną ochronę i komfort. Teraz, w całej gamie seryjnie montowany jest:

- Lane Sense Departure Warning-Plus (system monitorujący i alarmujący opuszczenie pasa ruchu) oraz Intelligent Speed Assist (elektroniczny system ograniczenia prędkości) z Traffic Sign Recognition (systemem rozpoznawania znaków drogowych).

Nowy system Traffic Sign Recognition (TSR) służy do rozpoznawania znaków drogowych, w tym znaków ograniczenia prędkości wraz z informacjami dodatkowymi zawartymi pod znakiem i informuje o nich kierowcę w formie ostrzeżeń i komunikatów wyświetlanych na desce rozdzielczej.

Wśród nowości na szczególną uwagę zasługuje unowocześniony pakiet Parking wyróżniający się systemem wspomagania parkowania równoległego i prostopadłego Park Assist, który ułatwia manewrowanie na parkingu oraz poza nim. Opiera się on na tych samych funkcjach, co wcześniejsza wersja systemu. Automatyczne sterowanie wspomagane jest przez zespół czujników i kamer wspomagających wykrywanie potencjalnych przeszkód.

Aby zapewnić maksymalną ochronę, Jeep Renegade proponuje kompletną gamę systemów bezpieczeństwa, takich jak: Forward Collision Warning-Plus z Active Emergency Braking (dostępny seryjnie w wersji Limited), Adaptive Cruise Control, Blind-Spot Monitoring i Rear Cross Path Detection.

Długość 4236 mm

Szerokość 1805 mm

Rozstaw osi 2570 mm

Wysokość 1667 mm

Masa własna od 1320 kg do 1660 kg

Cena wersji bazowej: Jeep Renegade 1,3 FireFay 150 KM, DDCT-6, Limited - 101 400 zł

1,0 - 120 KM

1,3 – 150 KM

1,3 – 180 KM 4x4

1,6 – MultiJet - 120 KM

2,0 MultiJet - 140 KM

2,0 Multijet -170 KM

MT-6

DDCT-6

AT-9

WERSJE

Sport
Longitude
Limited
Limited AWD AcitvDrive
Limitetd AWD AcitvDrive Low
Limited AWD AcitvDrive LowTrailhawk
Night Eagle
Upland AWD
2019 S
2019 s Active Drive


Autor: Zbigniew Juchniewicz/motomanaicy.tv

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
Avengere-Hybrid (1).jpg
2023-11-10 17:27:00
Jeep Avenger - wersja e-Hybrid

Jeep wprowadza na rynek nowego Avengera e-Hybrid, który oferuje zaawansowaną technologię oraz znaczące udoskonalenie produktu, w tym zachwycający...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
5932.jpg
2023-09-12 14:06:00
Marka Jeep - nowy Wrangler 2024

Najbardziej wszechstronny Wrangler w historii oferuje nowy, kultowy siedmioszczelinowy grill, nowe systemy bezpieczeństwa aktywnego, kurtyny boczne w...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
2186139-gdxnvfnlhr.jpg
2023-06-15 10:46:00
Nowy Jeep Avenger

Jeep Avenger to pierwszy w historii marki model z napędem w pełni elektrycznym (BEV).

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
2173212-ee1e5sxjmj.jpg
2023-05-15 09:39:00
Jeep 4xe – pełna gama modeli

Grand Cherokee będzie dostępny wyłącznie w wersji Plug-in Hybrid, dołączając do kategorii samochodów niskoemisyjnych (LEV) jako jeden z najbardziej...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
2150953-i3tnskgtc1.jpg
2023-04-09 14:37:00
Jeep przedstawia nowego Wranglera 2024

Poniższe informacje na razie dotyczą USA. Europejskie informacje na temat Wranglera MCA będą przedmiotem osobnej publikacji, która ukaże się w czwartym...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 14
DILERZY
JEEP ADF AUTO SP. Z O.O.

KARKONOSKA 45

53-015 Wrocław

fax 71 3343027

tel: 71 3343000

SZCZEGÓŁY
JEEP AUTO DIUG

POZNAŃSKA 74

76-200 Słupsk

fax 59 8489999 wewn

tel: 59 8489999

SZCZEGÓŁY
AUTO FRELIK ANNA FRELIK SP.K.
JEEP AUTO FRELIK ANNA FRELIK SP.K.

SZOSA CHEŁMIŃSKA 214

87-800 Toruń

tel: 56 6545452

SZCZEGÓŁY
AUTO FRELIK ANNA FRELIK SP.K.
JEEP AUTO FRELIK ANNA FRELIK SP.K.

NOWOTORUŃSKA 27

85-839 Bydgoszcz

tel: 52 3208300

SZCZEGÓŁY
JEEP AUTO SKACZKOWSKI MAREK SKACZKOWSKI

M. OCZAPOWSKIEGO 3

01-843 Warszawa

tel: 22 8642707

SZCZEGÓŁY
JEEP AUTO SKACZKOWSKI MAREK SKACZKOWSKI

POZNAŃSKA 32 Mory

05-850 Warszawa

fax 22 7221167

tel: 22 7221199

SZCZEGÓŁY
JEEP AUTO TIM JANECZKO SP. Z O.O.

OLESKA 152

45-239 Opole

fax 77 4008841 wewn

tel: 77 4008840

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 6
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI