motomaniacy
NASZE TESTY
POWRÓT
6 listopada 2018 16:46

Fiat 500X City Cross 1,0 FireFly 120 KM MT-6

Po czterech latach od udanego rynkowego debiutu crossover Fiata przeszedł technologiczne zmiany, które znacząco wzbogaciły jego atrakcyjność.


Innowacje dotyczą także elementów zewnętrznego oświetlenia samochodu. Nadwozie nowego 500X zostało całkowicie odnowione dzięki światłom do jazdy dziennej LED i reflektorom Full LED, natomiast wnętrze jeszcze bardziej podkreśla niepowtarzalną tożsamość 500, jednocześnie zapewniając większą funkcjonalność i komfort. 

Ponadto, nowy model oferuje po raz pierwszy w gamie Fiata nową rodzinę silników trzy- i czterocylindrowych FireFly Turbo, które gwarantują niesamowitą satysfakcję z jazdy i zużycie paliwa niższe nawet o 20 proc. - jak podaje producent - w porównaniu z poprzednimi silnikami benzynowymi, i jednocześnie są o 20 proc. cichsze w porównaniu z silnikami turbodiesel o podobnych parametrach.

Jazda jest przyjemna, komfortowa i bezpieczna jak nigdy dotąd, dzięki nowym systemom wspomagających kierowcę, oferowanym w standardzie we wszystkich wersjach: system rozpoznawania znaków drogowych „Traffic sign recognition” z funkcją ostrzegania o nadmiernej prędkości „Speed Advisor” pozwala kierowcom uniknąć mandatów za przekroczenie prędkości, dostosowując prędkość samochodu do ograniczeń, wykorzystując informacje odczytane z znaków drogowych na drodze, natomiast asystent pasa ruchu „Lane Assist” pomaga w utrzymaniu samochodu na pożądanym pasie.

 

Odnowiony design 

Do najważniejszych nowości należą nowe światła do jazdy dziennej LED oraz światła mijania i drogowe wykonane w technologii LED. Oferowane w standardzie nowe światła do jazdy dziennej i reflektory tylne LED zapewniają jeszcze bardziej nowoczesny wygląd, idealnie współgrając z najnowszymi elementami stylistycznymi wprowadzonymi w rodzinie 500. 

Ponadto, na zamówienie dostępne są nowe reflektory Full Led, wykonane we współpracy z Magneti Marelli, które oprócz niewątpliwego stylu 500 zapewniają mocniejsze oświetlenie, ponieważ świecą jaśniej o 20 proc. niż reflektory Xenonowe oferowane w poprzednim modelu. Widoczność jest znacznie lepsza, a zużycie energii pięć razy mniejsze niż w tradycyjnych lampach halogenowych. 

Jednym z kluczowych elementów stylistyki samochodu jest stylowy „podpis” „Full LED Technology”, otaczający moduł oświetlenia, będący połączeniem wyszukanego stylu i technologii, stający się znakiem rozpoznawczym przodu nowego 500X. Technologię LED zastosowano również w światłach tylnych, dzięki czemu również tył ma bardziej indywidualny i rozpoznawalny charakter, a jednocześnie zapewnia większą widoczność, a tym samym lepsze bezpieczeństwo na drodze.

Nowa wersja Urban oferuje nowy przedni i tylny zderzak, a wersje City Cross i Cross mają nowe osłony na zderzakach podkreślające ich odważny wygląd. Nowe wzornictwo nadwozia podkreśla dwie „dusze” modelu - miejską, która pozwala swobodnie poruszać się po mieście, dzięki kompaktowym wymiarom i podwyższonej pozycji fotela kierowcy, oraz duszę SUV-a w wersji Cross, dla pasjonatów jazdy terenowej, dostępnej także z napędem na cztery koła. Kompaktowa na zewnątrz, przytulna wewnątrz: dowodzi tego przestronne i bezpieczne wnętrze, wykorzystujące na szeroką skalę szlachetne materiały, wysokiej jakości wykończenia i przydatne schowki na drobne przedmioty.

Wygodne wnętrze, w charakterystycznym stylu Made in Italy, dostępne w siedmiu różnych wersjach wykończenia – stworzonych poprzez połączenie różnych rodzajów tkanin, skóry, elementów wykończenia i kolorów – oferuje szeroki wybór regulacji foteli i pojemny bagażnik. 

Jedną z najważniejszych nowości jest nowy design deski rozdzielczej z nowymi zegarami oferującymi jeszcze bardziej czytelną grafikę, a także nowa kierownica, wyprofilowana tak, żeby dopasować się do ręki kierowcy, zapewniając doskonałą przyczepność i pokryta elegancką skórą ekologiczną z wbudowanymi przyciskami sterującymi radiem, które zapewniają bezpieczną jazdę w każdej sytuacji. Ergonomiczna kabina, optymalne ustawienie i łatwy dostęp do przełączników, położenie dźwigni zmiany biegów i praktyczny podłokietnik przedni również przyczyniają się do zwiększenia komfortu za kierownicą.

 

Nowa generacja silników FireFly

Nowy 500X jest pierwszym modelem marki Fiat, w której zastosowano innowacyjną rodzinę silników benzynowych FireFly Turbo z turbodoładowaniem zaprojektowanych, aby zaoferować „złoty środek” między osiągami, a przyjemnością prowadzenia najlepszych silników turbodiesel.

Nowe turbodoładowane silniki benzynowe FireFly Turbo są dostępne w dwóch konfiguracjach: 1-litrowy trzycylindrowy silnik oferujący moc 120 KM i 190 Nm maksymalnego momentu obrotowego, współpracujący z sześciostopniową, manualną skrzynią biegów oraz 1,3-litrowy czterocylindrowy silnik o mocy 150 KM i momencie obrotowym wynoszącym 270 Nm, w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów z podwójnym suchym sprzęgłem DDCT - oba z napędem na przednie koła.

W nowych silnikach FireFly Turbo debiutuje trzecia generacja ekskluzywnej technologii MultiAir (o nazwie MultiAir III), która poprawia efektywność spalania poprzez regulację wysokości, czasu i momentu podnoszenia zaworu wlotowego. Najnowsza ewolucja MultiAir III dodatkowo optymalizuje charakterystyki otwarcia i zamknięcia zaworu wlotowego. Dzięki specjalnym profilom krzywki wlotu i wydechu, wydajność niskiego obciążenia poprawia się dzięki recyrkulacji gazów wydechowych, otwierając zawory wlotowe z wyprzedzeniem, natomiast moc wysokiego obciążenia jest podkreślona przez opóźnienie zamknięcia zaworu wlotowego. Innymi słowy, technologia MultiAir III może zmniejszyć rzeczywisty współczynnik kompresji, lepiej kontroluje spalanie stukowe i znacznie poprawia efektywność paliwową również, kiedy silnik dostarcza dużą moc.

Gamę silników benzynowych nowej 500X uzupełnia niezawodny 1.6 E-Torq o mocy 110 KM, połączony z manualną skrzynią biegów i napędem na przód, który został odnowiony, aby spełniać wymogi normy środowiskowej Euro 6D. 

Nowa 500X może być również wyposażona w dwa silniki turbodiesel MultiJet II - technologię opracowaną i opatentowaną przez FCA Group – wzbogacone w technologię SCR (Selective Catalytic Reduction) zapewniającą zgodność z normą Euro 6D-TEMP. 

Dostępne są dwie pojemności: 1.6 l i 2.0 l. Silnik 1.6-turbodiesel MultiJet II o mocy 120 KM w połączeniu z manualną skrzynią biegów lub automatyczną DDCT z podwójnym sprzęgłem, z napędem na przednia oś oraz 2.0-litrowy MultiJet II o mocy 150 KM z dziewięciobiegową, skrzynią automatyczną i napędem na cztery koła. 

Aby zmaksymalizować skuteczność oczyszczania spalin, wszystkie silniki Diesel mają nowy system, który łączy w ramach jednego rozwiązania, technologię SCR z wtryskiem AdBlue w celu redukcji emisji azotu (NOx) i DPF (Diesel Particulate Filter) w celu wychwytywania i redukcji cząstek stałych. Umożliwia to uzyskanie najwyższego poziomu eko-kompatybilności oferowanego obecnie na rynku przez silniki diesla, nie wpływając negatywnie na osiągi. 

Oprócz wyjątkowego charakteru i stylu, bogatego wyposażenia i niezwykłego komfortu, nowy 500X spełnia także wymagania najbardziej wymagających nabywców, jeśli chodzi o technologie wspomagające kierowcę oraz łączność, oferując niezwykłe doświadczenia z jazdy, komfort i bezpieczeństwo. 

Do najważniejszych nowości należą dwa systemy oferowane w standardzie we wszystkich wersjach: „Traffic sign recognition”, który rozpoznaje znaki drogowe, „Speed advisor”, który pozwala kierowcy dostosować prędkość do dopuszczalnej, unikając w ten sposób kosztowych mandatów za przekroczenie prędkości. 

Ponadto, w standardzie oferowany jest asystent pasa ruchu („Lane Assist”), natomiast na zamówienie dostępne są: system wykrywania martwego pola podczas zmiany pasa ruchu („Blind Spot Alert”); aktywny tempomat („ACC”), który utrzymuje bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu oraz system awaryjnego hamowania („Autonomous Emergency Brake”).

System rozpoznawania znaków drogowych: to nowy system automatycznego rozpoznawania znaków drogowych, który odczytuje za pomocą kamery umieszczonej wewnątrz szyby przedniej, stałe i tymczasowe znaki drogowe z ograniczeniem prędkości lub zakazem wyprzedzania. Symbol rozpoznanego znaku wyświetlany jest na zegarach, zmieniając się za każdym razem wraz z nowym ograniczeniem.

Speed Advisor: to nowa funkcja „Speed Limiter”, która jeśli jest włączona, pozwala, za pomocą jednego kliknięcia, dostosować prędkość samochodu do prędkości dozwolonej na drodze: za pomocą systemu rozpoznawania znaków drogowych, który odczytuje i sygnalizuje ograniczenia prędkości na drodze, innowacyjny „Speed Advisor” redukuje prędkość, zapewniając pełne bezpieczeństwo. 

Asystent pasa ruchu: to system utrzymania pasa ruchu, który wykorzystuje czujnik optyczny kamery, aby ustalić położenie samochodu względem znaków poziomych umieszczonych na nawierzchni jezdni. Kiedy samochód zbliża się do krawędzi pasa ruchu, wyznaczonej namalowanymi pasami, a kierowca nie włącza kierunkowskazu, „Lane Assist” zastosuje delikatną korektę kierownicy i wyśle wizualne ostrzeżenie, aby zapobiec niezamierzonemu zjechaniu ze swojego pasa ruchu. System „Lane Assist” działa przy większych prędkościach – od 65 km/h 180 km/h - i może być włączony przez kierowcę. 

Safety Distance Manager: może zostać włączony w celu automatycznego zmniejszenia ustawionej prędkości, gdy pojazd zbliża się do pojazdu znajdującego się z przodu na tym samym pasie. „Safety Distance Manager” powraca do ustawionej prędkości, gdy pojazd znajdujący się z przodu przyspiesza lub zmienia pas ruchu. Ponadto, system utrzymuje samochód w odległości ustawionej przez kierowcę w stosunku do znajdującego się przed nim samochodu. „Safety Distance Manager” działa przy prędkości powyżej 30 km/h.

Autonomous Emergency Brake: w nowym500X dostępny jest opcjonalnie system awaryjnego hamowania, który może rozpoznać przeszkody znajdujące się przed samochodem i automatycznie zahamować, jeśli kierowca wcześniej nie zareaguje tak, by uniknąć kolizji. System awaryjnego hamowania oferuje trzy funkcje: „Autonomous Emergency Brake”, „Prefill” i „Brake Assist”. Pierwsza powoduje rozpoczęcie awaryjnego hamowania po dokonaniu dokładnej oceny pozycji i prędkości zbliżających się przeszkód, prędkości samochodu, przyspieszenia bocznego, kąta skrętu oraz nacisku na pedał przyspieszenia i jego zmiany. 

Funkcja Prefill natomiast podnosi wstępnie ciśnienie płynu w układzie hamulcowym tak, by przyspieszyć działanie hamulców aktywowanych przez system AEB i/lub kierowcę. System Brake Assist z kolei, identyfikuje sytuację zagrożenia i modyfikuje reakcję pedału tak, aby do maksimum skrócić drogę hamowania.

Automatyczne światła z funkcją „Adaptive-High Beam”: automatycznie włączają się i wyłączają w zależności od poziomu oświetlenia zewnętrznego i mogą posiadać funkcję „Auto High Beam", która, przy włączonych światłach drogowych, umożliwia automatyczne przełączenie na światła mijania, gdy z przeciwka nadjeżdża inny pojazd lub gdy zbliżamy się do pojazdu jadącego przed nami. 

„Blind Spot Alert” i „Rear Cross Path Detection”: system wykorzystuje czujniki wspomagające kierowcę w sytuacjach zmiany pasa ruchu lub wyprzedzania pojazdów niewidocznych w lusterku bocznym. System „Blind Spot Alert” sygnalizuje kierowcy obecność pojazdów w martwych polach poprzez świetlne ikonki w lusterku bocznym oraz sygnały dźwiękowe. Zadaniem detektora ruchu „Rear Cross Path” (RCP) jest ułatwienie manewrowania na ruchliwych parkingach. Ponadto, system ten działa po włączeniu biegu wstecznego i wykrywa obiekty przecinające drogę cofania lub zbliżające się do pojazdu.

Czujnik deszczu i zmierzchu: system wykorzystuje umieszczony za wewnętrznym lusterkiem czujnik na podczerwień, który cały czas wysyła w stronę szyby przedniej promienie podczerwone, by wykryć krople deszczu. W przypadku opadów, system automatycznie uruchamia pióra wycieraczek. Analogicznie, w przypadku ograniczonej widzialności, czujnik zmierzchu automatycznie uruchamia światła, poprawiając zarówno widoczność, jak i bezpieczeństwo.

Kamera cofania: system Uconnect umożliwia szerokokątny podgląd przestrzeni tuż za pojazdem, zapewniając większy spokój i bezpieczeństwo podczas cofania. System posiada siatkę pozycyjną ułatwiającą manewrowanie na ciasnych parkingach.

„Keyless Entry & Keyless Go”: kiedy zbliżamy się do pojazdu i chwytamy klamkę drzwi, elektroniczna centralka „Keyless Entry & Keyless Go" sprawdza obecność kluczyka i po rozpoznaniu unikatowych kodów przekazanych na częstotliwości radiowej, otwiera drzwi. W tym momencie pozostaje jedynie usiąść za kierownicą, uruchomić silnik naciśnięciem przycisku i rozpocząć jazdę, bez wkładania tradycyjnego kluczyka do stacyjki. System daje nam więc duże poczucie komfortu, szczególnie, jeśli nosimy kluczyk w kieszeni lub torebce, a w rękach trzymamy już torby czy walizki. 

Active Rear View Mirror: jest to lusterko wsteczne fotochromatyczne, które po uruchomieniu specjalnym przyciskiem, automatycznie redukuje odbicie światła dochodzącego z tyłu samochodu.

Najlepiej rozwinięta łączność ze światem, dzięki systemowi Uconnect HD LIVE z 7" dotykowym ekranem i funkcjonalnością Apple CarPlay/Android AutoTM.

Udostępnienie wszystkim najbardziej inteligentnych rozwiązań, które upraszczają i poprawiają życie za kierownicą to najprawdziwsze przesłanie marki Fiat. To stąd zrodził się pomysł na system UconnectTM 7" HD LIVE z dotykowym ekranem z funkcjonalnością Apple CarPlay i Android AutoTM. Jest to najnowsza wersja, która spełnia oczekiwania Klientów, którym zależy przede wszystkim na łączności ze światem oraz ostatnich trendach z dziedziny technologii i multimediów. Ponadto, na zamówienie dostępny jest innowacyjny system Mopar® Connect, łączący obsługę na odległość z usługami kontroli, zapewniając większe bezpieczeństwo na drodze, spokój i stałą kontrolę w zasięgu smartfonu. 

System UconnectTM 7" HD LIVE: to najnowszej generacji system UconnectTM z 7-calowym ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości, który ma Bluetooth z zestawem głośnomówiącym, streaming audio, czytnik SMS oraz funkcję rozpoznawania głosowego, porty USB i sterowanie na kierownicy. Na zamówienie, dodawana jest kamera cofania oraz nowy, wbudowany system nawigacji TomTom 3D. 

Nabywca może być ponadto cały czas połączony z usługami UconnectTM LIVE. Po pobraniu na swój smartfon bezpłatnej aplikacji UconnectTM LIVE z App Store lub z Google Play Store, UconnectTM LIVE oferuje streaming muzyki dzięki serwisom Deezer i TuneIn, zapewnia bieżące wiadomości dzięki serwisowi Reuters, nawigację połączoną z TomTom LIVE oraz możliwość pozostawania w stałym kontakcie z sieciami społecznościowymi poprzez Facebooka, Check In i Twittera. 

Oprócz tego, dzięki aplikacjom eco:Drive i my:Car Klienci mogą monitorować swój styl jazdy, by poprawić oszczędność oraz koszty eksploatacji samochodu, gdziekolwiek Klient się znajduje.

Funkcje Apple CarPlay i Android AutoTM: podstawową cechą systemu UconnectTM jest możliwość integracji z Apple CarPlay (najbezpieczniejszy i najinteligentniejszy sposób korzystania z iPhone’a podczas jazdy) oraz kompatybilność z Android AutoTM, pozwalającym cieszyć się wszystkimi możliwościami oferowanymi przez Google.

Apple CarPlay umożliwia użytkownikowi wyświetlenie optymalnych wskazówek, uzależnionych od ruchu, wykonywanie połączeń, wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych i słuchania muzyki, pozostając ciągle skupionym na jeździe. 

Apple CarPlay umożliwia również korzystanie z innych aplikacji na iPhone’a, służących na przykład do słuchania ulubionej muzyki, wysyłania wiadomości czy korzystania z aplikacji głosowych. CarPlay obsługuje również Siri (w dniu publikacji materiału język polski niedostępny) i jest specjalnie zaprojektowany do prowadzenia samochodu.

Ponadto, system jest kompatybilny z Android AutoTM, który umożliwia pozostanie w ekosystemie Android nawet podczas jazdy, poprzez projekcję aplikacji i usług na ekran centralnego wyświetlacza i zaprojektowany jest tak, aby zapewnić łatwy i bezpieczny dostęp do informacji podczas jazdy.

Kierowca może korzystać z Google MapsTM, aby uzyskać wskazówki na temat trasy i mieć łatwy dostęp do utworów muzycznych, treści multimedialnych oraz ulubionych komunikatorów. Prosta i natychmiastowa obsługa własnych urządzeń gwarantuje zawsze łatwe użytkowanie systemu, bezpieczną i w stałej łączności ze światem jazdę i w konsekwencji, wysoką jakość podróżowania, jak również lepszą ergonomię.

Po podłączeniu smartfonu z systemem Android do samochodu, na wyświetlaczu samochodu pojawią się aplikacje Android Auto (w dniu publikacji materiału aplikacja Android Auto nie jest dostępna na rynku polskim w oficjalnym sklepie Google Play). 

Usługi Mopar® Connect: w czasach cyfryzacji, ogromna ilość informacji musi być przekazywana w rzeczywistym czasie i kontrolowana za pośrednictwem urządzeń i intuicyjnych interfejsów.

Mopar® Connect jest wierny tej zasadzie i umożliwia Klientom korzystanie z szeregu dodatkowych usług, obsługiwanych przez aplikację Uconnect LIVE. Do tych najważniejszych należą: pomoc drogowa w razie wypadku oraz zdalne sterowanie niektórymi funkcjami samochodu, jak na przykład zamykanie/otwieranie drzwi.

Ponadto, aplikacja wysyła ostrzeżenia, gdy samochód przekracza określony limit prędkości lub opuszcza strefę wcześniej zdefiniowaną na mapach. Wreszcie, Mopar® Connect umożliwia wyświetlenie położenia zaparkowanego samochodu oraz informacji na temat stanu pojazdu, czyli, m.in.: poziom paliwa, stan akumulatora, ciśnienie w oponach.

Mopar Connect® współpracuje z połączonymi usługami Uconnect LIVE (my:Car, eco:Drive, G:Skills i TomTom LIVE). Do nich dołączają dwie nowe usługi, my:Assistant i my:Remote Control. Na przykład, dzięki my:Assistant, w razie wypadku drogowego Mopar® Connect rejestruje wypadek i zgłasza go do operatora, który powiadamia pomoc drogową. To samo dotyczy kradzieży: urządzenie rejestruje przemieszczanie się samochodu bez włożonego kluczyka, aktywuje pomoc i wysyła wszystkie dane samochodu do centrali operacyjnej.

Na głównych rynkach regionu EMEA gama składa się z trzech wersji: nowego 500X Urban, najbardziej miejskiej odsłonie modelu Fiat; nowego 500X City Cross, która pozwala „wyrwać się” z codziennego ruchu; oraz nowego 500X Cross (najlepsze wyposażenie w gamie), którą można wyjechać na przeciw ekscytującym przygodom poza miastem, nawet po śniegu czy bezdrożach.

W ofercie jest sześć wersji silnikowych, dwa napędy (na przód lub 4x4) oraz cztery skrzynie biegów (manualna pięciostopniowa, manualna sześciostopniowa, automatyczna DDTC sześciostopniowa i automatyczna dziewięciostopniowa).

 


Autor: Zbigniew Juchniewicz

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: 5.0 Liczba głosów: 1
INNE ARTYKUŁY
180313_Fiat_Nuova_Panda_Cross_04.jpg
2019-01-16 18:32:00
Panda Cross zwycięzcą tytułu - 4x4 of the Year 2019

Panda Cross drugi raz z rzędu zwyciężyła w kategorii Crossover w konkursie organizowanym przez brytyjski magazyn 4x4 Magazine.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
150918_FCA_40_lat_tyskiego_zakladu_01.jpg
2019-01-16 14:09:00
FCA Poland: podsumowanie produkcji samochodów w 2018 roku

FCA Poland to największa z 16 spółek Grupy Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Polsce, a jej tyski zakład należy do grona najlepszych w Grupie FCA zakładów...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
160510_Alfa-Romeo_Giulia-Quadrifoglio_02.jpg
2019-01-03 14:21:00
Wyprzedaż samochodów z rocznika 2018 - Fiat, Jeep, Alfa Romeo i Abarth

Fiat, Jeep, Alfa Romeo i Abarth witają nowy rok najwyższymi rabatami! W Salonach marek należących do FCA właśnie ruszyła wielka wyprzedaż samochodów z...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
181012_Fiat_500-Collezione_11.jpg
2018-10-16 18:40:00
Na każdą porę roku – nowy Fiat 500 Collezione

Fiat wprowadza na jesień nowego 500 Collezione. Edycja specjalna nawiązuje do tej pory roku wyjątkowymi połączeniami kolorów i materiałów.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
IMG_20180918_145532.jpg
2018-09-19 18:55:00
Nowy Fiat 500 X

W zmodernizowanym crossoverze Fiata debiutują zupełnie nowe turbodoładowane silniki benzynowe o pojemności jednego oraz 1,3 litra. Prodecent zapowiada także...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 14
DILERZY
Torital Sp. z o. o.
FIAT Torital Sp. z o. o.

Poznańska 152

87-100 Toruń

fax (56) 654 78 27

tel: (56) 654 82 36

SZCZEGÓŁY
FIAT ADF AUTO SP. Z O.O.

KARKONOSKA 45

53-015 Wrocław

fax (71) 3343027

tel: 71 3343000

SZCZEGÓŁY
FIAT AHT SP. Z O.O

OŚWIĘCIMSKA 323

43-100 Tychy

tel: 32 322269300

SZCZEGÓŁY
FIAT APUH

Ken 20

37-450 Stalowa Wola

fax 15 8421484

tel: 15 8429165

SZCZEGÓŁY
FIAT AUTEX SP. Z O.O.

ŁĘCZYCKA 6

85-737 Bydgoszcz

fax 52) 3601431 wew

tel: (52) 3601417

SZCZEGÓŁY
FIAT AUTO - GRYF SP. Z O.O.

BIAŁOWIESKA 2

71-010 Szczecin

fax 91 4824175

tel: 91 4822332

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 13
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI