motomaniacy
RYNEK
POWRÓT
19 czerwca 2020 18:49

Można zamawiać nową Klasę E Limuzyna oraz Klasę E Kombi

Można zamawiać nową Klasę E Limuzyna oraz Klasę E Kombi

Luksusowa klasa Mercedes-Benz: nowy początek znacząco udoskonalonych modeli.


Mercedes-Benz Klasa E Limuzyna i Kombi – ze sportowo „doszlifowaną” stylizacją oraz nowymi seryjnymi reflektorami LED o smuklejszym kształcie. Wyposażone w znacznie ulepszony system MBUX (Mercedes-Benz User Experience) i wzbogaconą gamę programów systemu kontroli komfortu ENERGIZING. Nową Klasę E można już zamawiać w polskich salonach Mercedes-Benz, a ceny startują od 212 800 zł.

Nowa Klasa E otrzymała zaktualizowaną listę systemów wspomagających bezpieczeństwo oraz komfort. Ich celem jest kooperacyjne wsparcie kierowcy, skutkujące szczególnie wysokim poziomem czynnego bezpieczeństwa: samochód może zareagować nawet wtedy, gdy kierowca nie jest w stanie. Funkcja wykrywania dłoni na kierownicy Klasy E działa teraz pojemnościowo, zwiększając intuicyjność obsługi podczas jazdy w trybie częściowo zautomatyzowanym. Aby kierowca mógł sygnalizować systemom wspomagającym, że nadal ma kontrolę nad pojazdem, nie musi już wykonywać lekkich ruchów kierownicą – wystarczy, że po prostu trzyma dłonie na wieńcu, który wyposażono w odpowiednie czujniki.

Klasa E standardowo wyposażona jest w Aktywny asystent hamowania (Active Brake Assist), który w wielu sytuacjach może wykorzystać autonomiczne hamowanie, aby zapobiec kolizji lub złagodzić jej skutki. Przy prędkościach typowych podczas jazdy w mieście, w zależności od sytuacji, układ może też inicjować hamowanie w przypadku wykrycia stojących pojazdów i przechodzących pieszych, a nawet zapobiegać kolizjom. Obecnie, w ramach pakietu wspomagania bezpieczeństwa jazdy, interwencja jest możliwa również przy skręcaniu połączonym z przecinaniem przeciwległego pasa.

Na życzenie pakiet wspomagania bezpieczeństwa jazdy można uzupełnić o szereg innych funkcji wspomagających z rodziny Intelligent Drive. Obejmują one Aktywnego asystenta ograniczeń prędkości (Active Speed Limit Assist), który na podstawie danych nawigacji i informacji pochodzących od Asystenta znaków drogowych (Traffic Sign Assist) może reagować na zmiany ograniczenia prędkości. Zakres jego pracy obejmuje także dostosowanie prędkości do przebiegu trasy – z uwzględnieniem zakrętów, rond, punktów poboru opłat i skrzyżowań typu „T”, a także zjazdów z autostrady lub drogi ekspresowej. Gdy kierowca uruchomi Aktywnego asystenta odległości DISTRONIC (Active Distance Assist DISTRONIC) z funkcją dostosowania prędkości do trasy, Klasa E potrafi nawet reagować na bieżące informacje o ruchu drogowym. Podczas jazdy w korku na autostradzie Aktywny asystent zatrzymania i ruszania (Active Stop-and-Go Assist) jest w stanie w dużej mierze przejąć zadania związane z utrzymaniem pasa ruchu oraz bezpiecznej odległości od innych aut przy prędkościach do około 60 km/h. Silnik może automatycznie ponownie uruchomić się w ciągu 1 min po zatrzymaniu. Aktywny asystent kierowania (Active Steering Assist) na drogach wielopasmowych może wspierać kierowcę poprzez funkcję tworzenia korytarza życia, która powoduje zjechanie do krawędzi pasa. Na autostradach, przy prędkościach poniżej 60 km/h, samochód stosuje się do wykrytych oznaczeń pasów i wykorzystuje „inteligencję roju” (inaczej rozproszoną) do ustalenia swojej pozycji względem sąsiadujących pojazdów. Jeśli takowe nie zostaną wykryte, Klasa E śledzi ruch poprzedzającego pojazdu.

 

Najnowsza generacja systemu multimedialnego MBUX (Mercedes-Benz User Experience)

Standardowo Klasa E wyposażona jest w dwa wyświetlacze o przekątnej 10,25” (26 cm) – ustawione obok siebie, tak aby uzyskać efekt szerokoekranowy. Opcjonalnie dostępne są dwa ekrany 12,3” (31,2 cm). Grafika o wysokiej jakości wizualnej łączy znakomitą czytelność i atrakcyjność formy, a jednocześnie podkreśla intuicyjny charakter struktury menu, które można teraz obsługiwać także poprzez dotykową matrycę centralnego wyświetlacza.

Unikalną cechą system operacyjnego MBUX (Mercedes-Benz User Experience) jest zdolność uczenia się – to zasługa sztucznej inteligencji. Dzięki funkcjom predykcyjnym MBUX może przewidzieć, co użytkownik zamierza zrobić w następnej kolejności. Na przykład każdy, kto wracając we wtorek z pracy, często dzwoni do konkretnej osoby, właśnie w tym dniu tygodnia otrzyma na ekranie sugestię z wybraniem danego numeru telefonu. Na uwagę zasługuje również wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości do wyświetlania wskazówek nawigacji – obraz wideo otoczenia zostaje automatycznie wzbogacony o przydatne informacje, takie jak strzałki czy numery domów. System pomaga również podczas postoju na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną: jeśli Klasa E jest pierwszym samochodem na światłach, na ekranie wyświetla się widok sygnalizatora. Nie ma już więc potrzeby „wyglądania” przez szybę, gdy nie widać aktualnego światła. Z kolei opcjonalny Asystent wnętrza MBUX pozwala na intuicyjną obsługę różnych funkcji poprzez rozpoznawanie ruchu dłoni.

Kontrola komfortu ENERGIZING scala różne systemy samochodu z zakresu komfortu i wykorzystuje oprawę muzyczną oraz oświetleniową, a także funkcje masażu i ogrzewania lub wentylacji do stworzenia konkretnej atmosfery we wnętrzu. Cel: zadbanie o samopoczucie podróżujących nawet podczas wymagających lub monotonnych podróży. Nowością jest trener ENERGIZING COACH, który bazuje na inteligentnym algorytmie i zaleca określony program w zależności od sytuacji i użytkownika. Jeśli ten korzysta z urządzenia ubieralnego firmy Garmin®, dokładność zaleceń jest optymalizowania z uwzględnieniem osobistych parametrów, takich jak poziom stresu lub jakość snu. W hybrydach plug-in (Limuzyna i Kombi) debiutuje program „drzemki” (PowerNap), który przydaje się podczas przerwy w podróży albo w trakcie ładowania akumulatora na trasie. Program składa się z trzech faz – zasypiania, snu oraz budzenia się – i może poprawić wydajność kierowcy, zapewniając mu „zastrzyk” nowej energii.

 

URBAN GUARD chroni pojazd przed wandalami i przestępcami

Dla Klasy E dostępne są pakiety opcji ochrony pojazdu URBAN GUARD i URBAN GUARD Plus. URBAN GUARD składa się z antykradzieżowego systemu alarmowego, zabezpieczenia przed odholowaniem z wizualnym i dźwiękowym ostrzeżeniem w przypadku wykrycia zmiany położenia pojazdu, a także z syreny alarmowej, systemu monitorowania wnętrza oraz wstępnej instalacji układu wykrywającego kradzież i szkody parkingowe. URBAN GUARD Plus uzupełnia te elementy o możliwość wskazania lokalizacji skradzionego samochodu. 


Autor: Daimler Polska

DODAJ KOMENTARZ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 5
Średnia ocena: Liczba głosów: 0
INNE ARTYKUŁY
20c0677-015.jpg
2021-02-23 16:38:00
Nowy Mercedes-Benz Klasy C - Limuzyna i Kombi

Nowa Klasa C oferuje przyszłościową strefę komfortu na czasy globalnej transformacji.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
20c0668-0041.jpg
2021-02-17 16:25:00
EQA: komfortowy i zwinny w prowadzeniu – jak przystało na Mercedesa

Niebawem w salonach pojawi się pierwszy kompaktowy SUV na prąd marki Mercedes-EQ – model EQA.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
21c0045-02.jpg
2021-02-04 18:36:00
Mercedes EQA od 199 900 zł

W salonach Mercedes-Benz można zamawiać już nowy, kompaktowy model Mercedes-EQ w 100% na prąd – EQA.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
20c0579-129.jpg
2021-01-20 14:22:00
EQA: Elektryczny atleta w kompaktowym formacie

EQA – tak nazywa się nowy podstawowy model w świecie całkowicie elektrycznych samochodów Mercedes-EQ.

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
21c0001-015.jpg
2021-01-07 19:55:00
EQS z unikalnym systemem operacyjnym MBUX Hyperscreen

Imponujący wizualnie, wyjątkowo łatwy w obsłudze i niezwykle chętny do nauki: MBUX Hyperscreen to jeden z najważniejszych elementów EQS-a – nowego...

PRZEJDŹ DO ARTYKUŁU
1 2 3 4 / 42
DILERZY
MERCEDES-BENZ Aebi Schmidt Polska Sp. z o.o.

Skrajna 80A

25-650 Kielce

fax 41 365 22 22

tel: 41 365 21 00

SZCZEGÓŁY
MERCEDES-BENZ Auto Forum 2 Sp. z o.o.

Jana Skrzetuskiego 11 - Nowe Gulczewo

09-410 Płock

fax 24 263 40 53

tel: 24 266 87 15

SZCZEGÓŁY
Auto Frelik Anna Frelik Spólka Komandytowa
MERCEDES-BENZ Auto Frelik Anna Frelik Spólka Komandytowa

Nowotoruńska 27

85-839 Bydgoszcz

fax 52 320 83 05

tel: 52 320 83 00

SZCZEGÓŁY
AUTO FRELIK Anna Frelik Spółka komandytowa
MERCEDES-BENZ AUTO FRELIK Anna Frelik Spółka komandytowa

Szosa Chełmińska 214

87-100 Toruń

fax 56 654 54 52

tel: 56 654 54 52

SZCZEGÓŁY
MERCEDES-BENZ Auto Idea Sp. z o.o.

Towarowa 11

10-416 Olsztyn

fax 89 532 02 22

tel: 89 533 48 75

SZCZEGÓŁY
MERCEDES-BENZ Auto Idea Sp. z o.o.

Narodowych Sił Zbrojnych 9

15-690 Białystok

fax 85 662 88 29

tel: 85 662 31 41

SZCZEGÓŁY
MERCEDES-BENZ Auto Idea Sp. z o.o.

Brukowa 46

05-092 Łomianki

fax 22 732 74 01

tel: 22 732 74 00

SZCZEGÓŁY
1 2 3 4 / 11
AUTA NA SKRÓTY
WSZYSTKIE MARKI